AI assistant
Nextensa SA — Earnings Release 2011
Feb 17, 2012
3982_er_2012-02-17_3d39ddd1-9926-4551-bbbb-7b07aedf66b7.pdf
Earnings Release
Open in viewerOpens in your device viewer
Gereglementeerde informatie
Onder embargo tot 17/02/12 – 7.30u
persbericht
Leasinvest Real Estate – jaarresultaten boekjaar 2011
- Strategische heroriëntatie van de portefeuille wordt verdergezet o.a. via desinvestering van kantoren in België, verdere groei naar retail/logistiek en verdere geografische diversificatie
- Canal Logistics fase 1 en 2 bijna volledig verhuurd
- Verhoging dividend tot bruto 4,15 euro per aandeel
- Deel kantoren in portefeuille (op basis van de reële waarde) zakt verder tot 54% (waarvan 27,4% in Groothertogdom Luxemburg) door verkoop gebouw in Zwijndrecht (Antwerpen);
- Netto resultaat (aandeel groep) en Netto courant resultaat ( excl. portefeuilleresultaat en variaties reële waarde niet-effectieve rente indekkingen) houden goed stand in uitdagende kantoormarkt, respectievelijk 3,15 euro per aandeel (31/12/10: 3,57 euro) en 4,77 euro per aandeel (31/12/10: 5,50 euro);
- Geherwaardeerde netto actiefwaarde (op basis van het patrimonium in reële waarde) per aandeel: 65,51 euro (31/12/10: 68,92 euro) vnl. als gevolg van belangrijke minwaarden op de effectieve rente-indekkingsinstrumenten;
- Bezettingsgraad blijft hoog: 92,57% (31/12/10: 97,45%);
- Het gerenoveerde kantoorgebouw The Crescent voor bijna 50% verhuurd.
1. Activiteitenverslag periode 01/01/11-31/12/11
1. 1 Investeringen en desinvesteringen
Overname retailcontracten te Nossegem van Redevco Retail Belgium
Midden januari 2011 werd in onderling akkoord een einde gesteld aan de huurovereenkomst met Redevco Retail Belgium. Leasinvest Real Estate verhuurde aan Redevco Retail Belgium een retailpark gelegen te Nossegem, dat onderverhuurd werd aan verschillende belangrijke retailketens zoals o.a. Brico, Leen Bakker, Blokker, Casa en Tony Mertens. Deze handelshuurders zijn sinds dan rechtstreeks huurders geworden van Leasinvest Real Estate. Er werd hiervoor een vergoeding van 6,8 miljoen euro betaald aan Redevco Retail Belgium. Daardoor ontving Leasinvest Real Estate sinds 01/01/11 2 miljoen euro aan jaarlijkse huurinkomsten in plaats van 0,9 miljoen euro voorheen.
Verhoging participatie in Retail Estates
In het kader van een kapitaalverhoging die vastgoedbevak Retail Estates NV op 27/06/11 heeft doorgevoerd naar aanleiding van de partiële splitsing van de NV FUN Belgium heeft Leasinvest Real Estate een deel van deze nieuw gecreëerde aandelen (nl. 81.783 aandelen hetzij 1,41% van het huidige totaal aandelenkapitaal van Retail Estates NV) aangekocht. Deze aankooptransactie werd verricht tegen de emissieprijs waartegen de partiële splitsing gebeurde, hetzij 48,91 euro, die bepaald werd aan de hand van de gemiddelde slotkoers van het aandeel Retail Estates gedurende de 30 dagen die de uitgifte voorafgingen, verminderd met het nettobedrag van het dividend dat door Retail Estates op 5 juli jl. betaalbaar werd gesteld (2,295 euro).
Op 08/07/11 heeft Leasinvest Real Estate de bestaande aandelenparticipatie van Extensa Participations II Sàrl (een 100% dochteronderneming van Extensa Group NV) van 3,21% in Retail Estates NV overgenomen tegen dezelfde hiervoor vernoemde prijs van 48,91 euro per aandeel.
Tenslotte werden op 09/08/11 via de beurs bijkomend 25.966 aandelen in Retail Estates aangekocht.
Leasinvest Real Estate bezit samen met haar bestaande participatie en de verschillende hiervoor vermelde aankopen thans een globale participatie van 7,39% in vastgoedbevak Retail Estates NV.
Verkoop kantoorgebouw in Zwijndrecht
Op 19/12/11 werd, via de overdracht van een bedrijfstak, een kantoorgebouw gelegen in het bedrijvenpark Alpha Campus te Zwijndrecht verkocht aan de vennootschap Integrale Immo Management NV, voor een waarde van 7,7 miljoen euro (kosten koper). Op deze transactie werd een beperkte gerealiseerde meerwaarde van 0,5 miljoen euro geboekt in het boekjaar 2011.
Deze transactie betreft een kantoorgebouw van 3.487 m² met geïntegreerde werkplaatsen van 355 m², een magazijn van 639 m² en 125 buitenparkeerplaatsen, de onderliggende grond (ongeveer 6.725 m²), alsook de desbetreffende onroerende leasingovereenkomst afgesloten met de leasingnemer.
1. 2 Ontwikkelingen en herontwikkelingen
Oplevering nieuwe winkel te Diekirch
In 05/2011 werd binnen de vooropgestelde timing en het budget de uitbreiding van het retailpark te Diekirch opgeleverd. Het betreft een nieuwbouw van een 1.356 m² groot winkelpand, dat voor 12,5 jaar vast verhuurd werd aan de Duitse groep Siemes Schuhcenter. Op dit pand werd een niet-gerealiseerde meerwaarde van 1,2 miljoen euro geboekt in het tweede kwartaal van 2011.
Herontwikkeling The Crescent naar 'green intelligent building'
Tegen begin 2012 zal The Crescent volledig omgevormd zijn tot een 'green intelligent building', gebruikt als business center met verschillende faciliteiten (catering, vergaderzalen, enz.). Het objectief voor dit gebouw is om het 'BREEAM in use' certificaat met een 'good' score te verbeteren naar een 'very good' score. Verschillende dienstverleningscontracten werden ondertussen ondertekend. Op basis van de huidige stand van zaken bedroeg de bezettingsgraad bijna 50% op 31/12/11. Een huurgarantievergoeding van de vorige eigenaar voor dit gebouw t.w.v. 1,15 miljoen euro liep nog tot 11/11 (eenmalig ontvangen in 05/2011).
Evolutie werkzaamheden bouw Rijksarchief Brugge
Het project voor de bouw van het nieuwe Rijksarchief te Brugge, gestart eind 2010, verloopt volgens plan. De overname van het project door Leasinvest Real Estate is voorzien eind oktober 2012 na de voorlopige oplevering van het Rijksarchief en de aanvang van het 25 jaar vast huurcontract met de federale overheid, vertegenwoordigd door de Regie der Gebouwen.
Oplevering business center Torenhof in Merelbeke
De renovatie van de kasteelhoeve Torenhof gelegen te Merelbeke werd gedurende het tweede kwartaal van 2011 beëindigd. Een business center activiteit werd opgestart tegen eind 2011. Ten laatste tegen eind 2012 zal dit gebouw verkocht worden tegen een vaste prijs van 3,3 miljoen euro aan dezelfde overnemer die ons deel van het Axxes Business Park overnam in 2010.
1.3 Verhuringen
Afsluiting huurcontracten met diverse grote spelers voor Canal Logistics Brussel
De overeenkomst met Cameleon/Famous Clothes NV op de 1e fase van Canal Logistics gelegen in Neder-over-Heembeek (Brussel) betreft de verhuring op deze site voor 7.192 m² opslagruimte (met optie tot 10.585 m²) en 588 m² kantoren. Het huurcontract is ingegaan op 30/09/11. Cameleon is een belangrijke speler in de privéverkoop van kleding, accessoires en decoratieartikelen in de Benelux, en zal dit gebouw gebruiken als logistiek platform voor de bevoorrading van hun e-commerce activiteiten van België.
Een tweede huurovereenkomst voor fase 1 werd afgesloten met MSF Supply (centrale bevoorrading van Artsen zonder Grenzen) voor 13.547 m 2 opslagruimte en 1.250 m² kantoren, met een uitbreidingsmogelijkheid tot 17.097 m 2 . Deze overeenkomst gaat in op 01/04/12. Met 70 medewerkers heeft MSF Supply in 2011 een omzet gerealiseerd van 50 miljoen euro voor bijna 6.675 bestellingen. Indien beide huurders gebruik maken van hun uitbreidingsmogelijkheid is fase 1 van Canal Logistics voor 100% verhuurd.
Voor fase 2 van Canal Logistics werd er eind 10/2011 een huurovereenkomst afgesloten met Caterpillar voor de totale opslagruimte van 20.664 m² en voor de helft van de kantoren, nl. 623 m². Deze overeenkomst is ingegaan op 01/11/11. De bouwwerkzaamheden voor fase 2 werden begin juli 2011 beëindigd en het gebouw werd op basis van de concrete afspraken met de ontwikkelaar in 2007 overgenomen in december 2011.
Door deze belangrijke verhuring van nagenoeg de volledige fase 2 van Canal Logistics bedraagt de bezettingsgraad van fase 1 en 2, inclusief de verhuring aan Cameleon en MSF Supply, respectievelijk 78,1% en 94%.
Verlenging logistiek huurcontract in Antwerpen
Het bestaande huurcontract voor de logistieke site van ongeveer 23.700 m² in Kontich (Antwerpen) met bijhorende kantoren werd met de huidige huurder verlengd in 07/2011. Deze huurovereenkomst, die oorspronkelijk verviel eind
12/2011, werd anticipatief verlengd voor een vaste duur tot eind 12/2016. Dit huurcontract maakt 3,04% uit van de geconsolideerde vastgoedportefeuille (inclusief projectontwikkelingen).
2. Geconsolideerde kerncijfers
| Kerncijfers vastgoedportefeuille (a) | 31/12/2011 | 31/12/2010 |
|---|---|---|
| Reële waarde (1.000 euro) (b) | 504.443 | 494.203 |
| Investeringswaarde (1.000 euro) (c) | 517.488 | 506.550 |
| Huurrendement op basis van reële waarde (d) | 7,23% | 7,41% |
| Huurrendement op basis van investeringswaarde (d) | 7,05% | 7,22% |
| Bezettingsgraad (d) | 92,57% | 97,45% |
(a) De vastgoedportefeuille omvat zowel de gebouwen in exploitatie, de projectontwikkelingen, als de gebouwen bestemd voor verkoop.
(b) Reële waarde ('fair value'): de investeringswaarde zoals bepaald door een onafhankelijke vastgoeddeskundige
en waarvan de mutatiekosten zijn afgetrokken. De reële waarde is de boekwaarde onder IFRS.
(c) De investeringswaarde is de waarde zoals bepaald door een onafhankelijke vastgoeddeskundige en
waarvan de mutatiekosten nog niet zijn afgetrokken.
(d) Voor de berekening van het huurrendement en de bezettingsgraad komen enkel de gebouwen in exploitatie in aanmerking.
De geconsolideerde vastgoedportefeuille van Leasinvest Real Estate op 31/12/11 is samengesteld uit 53 gebouwen met een totale oppervlakte van 367.661 m², waarvan 37 gebouwen gelegen zijn in België (55% van de reële waarde t.o.v. 54,9% vorig boekjaar) en 16 in Luxemburg (45% t.o.v. 45,1% vorig boekjaar). De verdeling naar type vastgoed is gewijzigd t.o.v. 31/12/10: 54% kantoren (voorheen 56%), 26% logistiek en 20% retail.
De stijging van de vastgoedportefeuille met 2% sinds 31/12/10 is het gevolg van de uitkoop van het huurcontract van Redevco Belgium in het retailpark te Nossegem (Zaventem), de oplevering van de winkel verhuurd aan Siemes in Diekirch en de overname van fase 2 van Canal Logistics, de verkoop van het kantorengebouw gelegen te Zwijndrecht (Antwerpen) en van negatieve (non-cash) portefeuilleschommelingen (- 6,6 miljoen euro op 31/12/2011 t.o.v. 31/12/10 : - 10,0 miljoen euro) die vnl. betrekking hadden op de Belgische portefeuille en in het bijzonder op het gebouw L'Oréal/The Crescent (- 3,1 miljoen euro), op de tweede fase van Canal Logistics (- 2,5 miljoen euro) en het opslaggebouw Vierwinden (- 0,6 miljoen euro).
Niettegenstaande de zwakkere huurmarkt voor kantoren in België blijft de gemiddelde bezettingsgraad van onze gebouwen goed standhouden: op 31/12/11 bedroeg deze 92,57% t.o.v. 97,45% op 31/12/10. De bezettingsgraad voor België bedroeg 87,7% (31/12/10: 96,35%) en voor het Groothertogdom 99,3% (31/12/10: 99%).
Het kantoorgebouw gelegen op de Erasmus Campus te Anderlecht dat tot eind 05/11 volledig verhuurd werd aan L'Oréal en gerenoveerd werd tot een businesscenter The Crescent is ondertussen al voor bijna 50% opnieuw verhuurd. De fase 1 en 2 van Canal Logistics waarvan de huurgaranties voor fase 1 verstreken in 04/11 en voor fase 2 in 12/11 hebben 3 nieuwe huurders gevonden nl. Caméleon, Caterpillar en MSF Supply. Het deel van het gebouw Vierwinden dat leegstaat sinds begin 2011 werd nog niet verhuurd.
Het huurrendement van het vastgoedpatrimonium in exploitatie o.b.v. de reële waarde bedraagt 7,23% (tegenover 7,41% per 31/12/10), en o.b.v. de investeringswaarde 7,05% (tegenover 7,22% per 31/12/10).
Gereglementeerde informatie - Onder embargo tot 17/02/12 – 7.30u
| Kernresultaten | 31/12/2011 | 31/12/2010 |
|---|---|---|
| Netto courant resultaat, aandeel groep (1.000 euro) (1) | 19.070 | 21.965 |
| Netto courant resultaat, aandeel groep, per aandeel (euro) (1) (2) | 4,77 | 5,50 |
| Netto resultaat, aandeel groep (1.000 euro) | 12.587 | 14.267 |
| Netto resultaat, aandeel groep, per aandeel (euro) (2) | 3,15 | 3,57 |
(1) Het netto courant resultaat bestaat uit het netto resultaat met uitsluiting van het portefeuilleresultaat en de variaties in reële waarde van de niet-effectieve rente-indekkingen.
(2) De resultaten per aandeel zijn berekend o.b.v. het aantal aandelen deelgerechtigd in het resultaat van de periode.
Door de belangrijke desinvesteringen in 2010 die niet volledig gecompenseerd werden door de gerealiseerde investeringen in 2011 daalde het netto courant resultaat in 2011 naar 19 miljoen euro (4,77 euro per aandeel) t.o.v. 22 miljoen euro (5,50 euro per aandeel) en het netto resultaat in 2011 tot 12,6 miljoen euro t.o.v. 14,3 miljoen euro in 2010.
| Algemene kerncijfers | 31/12/2011 | 31/12/2010 |
|---|---|---|
| Netto actief, aandeel groep (NAV) (1.000 euro) | 261.815 | 275.408 |
| Aantal uitgegeven aandelen | 4.012.832 | 4.012.832 |
| Aantal aandelen deelgerechtigd in het resultaat van de periode (1) | 3.996.294 | 3.996.294 |
| Schuldgraad KB 07/12/10 (%) | 47,29% | 44,13% |
| Netto actief, aandeel groep, per aandeel (euro) (2) | ||
| - op basis van reële waarde | 65,51 | 68,92 |
| - op basis van investeringswaarde | 68,78 | 72,08 |
| Slotkoers (euro) | 64,99 | 63,36 |
| Discount slotkoers t.o.v netto actief per aandeel (o.b.v. reële waarde) | -1% | -8% |
| Bruto dividend (euro) | 4,15 | 4,10 |
| Bruto dividendrendement (%) | 6,39% | 6,47% |
(1) Het aantal aandelen dat deelgerechtigd is in het resultaat van de periode stemt overeen met het aantal uitgegeven aandelen minus het aantal eigen aandelen (inclusief aandelen LRE aangehouden door dochtervennootschappen). Per 31/12/11 had LRE aldus, op geconsolideerde basis, in totaal 16.538 eigen aandelen in portefeuille, hetzij 0,41% (idem 31/12/10).
(2) Het netto actief per aandeel is berekend o.b.v. het aantal aandelen deelgerechtigd in het resultaat van periode.
3. Vooruitzichten boekjaar 2012
Leasinvest Real Estate verwacht in de loop van de eerste helft van 2012 verschillende mogelijke investeringen vnl. in het Groothertogdom Luxemburg te kunnen realiseren. Buiten uitzonderlijke omstandigheden en onvoorziene minwaarden op de bestaande vastgoedportefeuille en rente-indekkingen verwacht de vennootschap een beter netto resultaat en een vergelijkbaar netto courant resultaat te realiseren dan in 2011. De Raad van Bestuur verwacht het dividend 2012 in lijn met 2011 te kunnen handhaven.
4. Financiële overzichten
GECONSOLIDEERDE WINST & VERLIESREKENING
| (in 1.000 EUR) | 31/12/2011 | 31/12/2010 |
|---|---|---|
| (12 maanden) | (12 maanden) | |
| Huuropbrengsten | 36.647 | 38.438 |
| Terugneming overgedragen en verdisconteerde huren | 0 | 0 |
| Met verhuur verbonden kosten | 1 8 |
-17 |
| NETTO HUURRESULTAAT | 36.664 | 38.420 |
| Recuperatie van vastgoedkosten | 8 2 |
251 |
| Recuperatie van huurlasten en belastingen normaal gedragen | 2.633 | 3.299 |
| door de huurders op verhuurde gebouwen | ||
| Kosten van de huurder en gedragen door de eigenaar op | -4 | -242 |
| huurschade en wederinstaatstelling op het einde van de huur | ||
| Huurlasten en belastingen normaal gedragen door de huurders | -2.633 | -3.299 |
| op verhuurde gebouwen | ||
| Andere met verhuur verbonden inkomsten en uitgaven | -869 | 1 9 |
| VASTGOEDRESULTAAT | 35.873 | 38.448 |
| Technische kosten | -1.189 | -1.352 |
| Commerciële kosten | -699 | -655 |
| Kosten en taksen van niet verhuurde goederen | -558 | -490 |
| Beheerskosten vastgoed | -2.832 | -2.853 |
| Andere vastgoedkosten | -278 | -347 |
| VASTGOEDKOSTEN | -5.557 | -5.698 |
| OPERATIONEEL VASTGOEDRESULTAAT | 30.316 | 32.750 |
| Algemene kosten van de vennootschap | -1.789 | -1.982 |
| Andere operationele kosten en opbrengsten | -22 | 121 |
| OPERATIONEEL RESULTAAT VOOR HET RESULTAAT | ||
| OP DE PORTEFEUILLE | 28.505 | 30.889 |
| Resultaat verkoop vastgoedbeleggingen | 534 | 688 |
| Variaties in de reële waarde van vastgoedbeleggingen | -6.566 | -9.978 |
| OPERATIONEEL RESULTAAT | 22.473 | 21.599 |
| Financiële inkomsten (1) | 1.753 | 675 |
| Netto interestkosten | -8.936 | -7.972 |
| Andere financiële kosten | -2.036 | -1.891 |
| Variaties in de reële waarde van financiële vaste activa en passiva (1) | -449 | 1.592 |
| FINANCIEEL RESULTAAT | -9.668 | -7.596 |
| RESULTAAT VOOR BELASTINGEN | 12.805 | 14.003 |
| Vennootschapsbelasting | -216 | -206 |
| Exit taks | 0 | 470 |
| BELASTINGEN | -216 | 264 |
| NETTO RESULTAAT | 12.589 | 14.267 |
| Toerekenbaar aan: | ||
| Minderheidsbelangen | 2 | 1 |
| Aandeelhouders van de groep | 12.587 | 14.266 |
| (1) In navolging van de bepalingen van het KB van 7 december 2010 w | erden de financiële inkomsten voor het boekjaar 2010 |
aangepast, daar de variaties in de reële waarde van financiële vaste activa thans in een aparte rubriek worden voorgesteld.
Gereglementeerde informatie - Onder embargo tot 17/02/12 – 7.30u
| ANDERE ELEMENTEN VAN HET GLOBAAL RESULTAAT | ||
|---|---|---|
| Impact op de reële waarde van geschatte mutatierechten en -kosten bij | ||
| hypothetische vervreemding van vastgoedbeleggingen | 882 | |
| Variaties in het effectieve deel van de reële waarde van toegelaten | ||
| afdekkingsinstrumenten in een kasstroomafdekking zoals gedefinieerd in IFRS | -10.187 | 836 |
| Variaties in de reële waarde van financiële activa beschikbaar voor verkoop | 392 | 485 |
| Andere elementen van het globaal resultaat | -9.795 | 2.203 |
| Minderheidsbelangen | 0 | 0 |
| Andere elementen van het globaal resultaat – aandeel Groep | -9.795 | 2.203 |
| GLOBAAL RESULTAAT | 2.794 | 16.470 |
| Minderheidsbelangen | 2 | 1 |
| Globaal resultaat – aandeel Groep | 2.792 | 16.469 |
Commentaren resultatenrekening
De huuropbrengsten bedroegen 36,6 miljoen euro ten opzichte van 38,4 miljoen euro een jaar voordien. De daling komt voort uit het wegvallen van huurinkomen te wijten aan de verkoop in 2010 van verschillende gebouwen in Merelbeke en Brussel.
De vastgoedkosten zijn stabiel gebleven (5,6 miljoen euro in 2011 t.o.v. 5,7 miljoen euro in 2010). De beheerskosten omvatten zowel de managementfee betaald aan de statutaire zaakvoerder van de bevak (Leasinvest Real Estate Management NV), als de kosten van het personeel van Leasinvest Services NV, een 100% dochtervennootschap van Leasinvest Real Estate, die instaat voor het technisch beheer van de gebouwen.
De algemene kosten van de vennootschap daalden met 10% tot 1,8 miljoen euro tegenover 2 miljoen euro in 2010.
Het resultaat op de verkoop van vastgoedbeleggingen (0,5 miljoen euro) bestaat uit de gerealiseerde meerwaarde op de verkoop van het kantoorgebouw gelegen in het Alpha Campus Park te Zwijndrecht (Antwerpen).
De variatie in de reële waarde van de vastgoedportefeuille van - 6,6 miljoen euro (- 10,0 miljoen euro per 31/12/10) is het gevolg van een lagere waardering van de gebouwen door de externe vastgoeddeskundige. De waardedalingen (non-cash) hebben hoofdzakelijk betrekking op de Belgische portefeuille (- 9 miljoen euro). In Luxemburg werd een stijging genoteerd (2,4 miljoen euro).
In het financieel resultaat zijn enerzijds de negatieve variaties in reële waarde (non-cash) van de niet-effectieve renteindekkingen (conform IAS 39) t.w.v. - 0,45 miljoen euro (31/12/10: + 1,6 miljoen euro) opgenomen en anderzijds de betaalde premies t.w.v. 0,8 miljoen euro voor nieuwe rente-indekkingen. Abstractie makend van de impact van IAS 39 en de betaalde premies bleef de totale financieringslast van Leasinvest Real Estate gelijk hetzij 8,45 miljoen euro tegenover 8,4 miljoen euro in 2010.
Door de toegepaste indekkingstrategie eind 2010 en begin 2011 is de gemiddelde financieringskost (zonder rekening te houden met een spreiding van de premies van de indekkingen) gestegen van 3,43% naar 3,83%.
Het netto courant resultaat, zijnde het netto resultaat met uitsluiting van het portefeuilleresultaat en de variaties in reële waarde van de niet-effectieve rente-indekkingen, daalde met 13,6% van 22 miljoen euro (of 5,50 euro per aandeel) per 31/12/10 naar 19 miljoen euro (of 4,77 euro per aandeel).
Het netto resultaat, aandeel groep bedroeg 12,5 miljoen euro t.o.v. 14,3 miljoen euro in 2010. In termen van netto resultaat per aandeel geeft deze verhouding 3,15 euro voor 31/12/11 tegenover 3,57 euro per 31/12/10. Deze daling is vnl. het gevolg van de tijdelijke daling van de huuromzet.
GECONSOLIDEERDE BALANS
| (in 1.000 EUR) | |
|---|---|
| ---------------- | -- |
(in 1.000 EUR) 31/12/2011 31/12/2010
| ACTIVA | ||
|---|---|---|
| VASTE ACTIVA | 526.647 | 498.838 |
| Immateriële vaste activa | 3 | 4 |
| Vastgoedbeleggingen, incl. projectontwikkelingen | 501.584 | 494.203 |
| Andere materiële vaste activa | 1.316 | 2 5 |
| Financiële vaste activa | 23.744 | 4.607 |
| VLOTTENDE ACTIVA | 11.770 | 15.137 |
| Activa bestemd voor verkoop | 2.859 | 0 |
| Financiële vlottende activa | 1 | 5.435 |
| Handelsvorderingen | 5.685 | 5.685 |
| Belastingsvorderingen en andere vlottende activa | 854 | 960 |
| Kas en kasequivalenten | 1.998 | 2.840 |
| Overlopende rekeningen | 373 | 215 |
| TOTAAL ACTIEF | 538.417 | 513.975 |
| PASSIVA | ||
|---|---|---|
| TOTAAL EIGEN VERMOGEN | 261.821 | 275.411 |
| EIGEN VERMOGEN TOEWIJSBAAR AAN DE | 261.815 | 275.408 |
| AANDEELHOUDERS VAN DE MOEDERVENNOOTSCHAP | ||
| Kapitaal | 44.128 | 44.128 |
| Uitgiftepremies | 70.622 | 70.622 |
| Eigen aandelen (-) | ||
| Reserves (1) | 134.478 | 146.391 |
| Resultaat | 12.587 | 14.266 |
| MINDERHEIDSBELANGEN | 5 | 3 |
| VERPLICHTINGEN | 276.596 | 238.564 |
| LANGLOPENDE VERPLICHTINGEN | 177.560 | 142.360 |
| Voorzieningen | 0 | 0 |
| Langlopende financiële schulden | 163.724 | 137.999 |
| Andere langlopende financiële verplichtingen | 13.836 | 3.986 |
| Andere langlopende verplichtingen | 0 | 374 |
| KORTLOPENDE VERPLICHTINGEN | 99.036 | 96.204 |
| Voorzieningen | 0 | 0 |
| Kortlopende financiële schulden | 84.222 | 81.837 |
| Handelsschulden en andere kortlopende schulden | 5.200 | 4.517 |
| Andere kortlopende verplichtingen | 1.449 | 2.091 |
| Overlopende rekeningen | 8.165 | 7.759 |
| TOTAAL EIGEN VERMOGEN EN VERPLICHTINGEN | 538.417 | 513.975 |
de "reserve voor eigen aandelen", de "impact op de reële w aarde van geschatte mutatierechten en - kosten bij hypothetische vervreemding van vastgoedbeleggingen" alsook de "variaties in de reële w aarde van financiële activa en passiva" onder de "Reserves" opgenomen.
Commentaren balans
De stijging met 2% van de vastgoedbeleggingen, gewaardeerd aan reële waarde, van 494,2 miljoen euro naar 501,6 miljoen euro is voornamelijk het gevolg van de afkoop van het Redevco huurcontract in Nossegem (+ 6,8 miljoen euro) en de investeringen (11,6 miljoen euro) grotendeels in het logistiek gebouw Canal Logistics, het business center "The Crescent" en een nieuwe winkel in Diekirch. Deze stijging werd grotendeels gecompenseerd door de verkoop van het kantoorgebouw in Zwijndrecht (Antwerpen) voor 7,7 miljoen euro, de presentatie van "Torenhof" onder de activa bestemd voor verkoop (2,8 miljoen euro) en de negatieve (non-cash) variaties van de geschatte waarde door de onafhankelijke vastgoedexpert (- 6,6 miljoen euro of 1,3% van de portefeuille) die vnl. betrekking hadden op de Belgische portefeuille en in het bijzonder op het gebouw The Crescent (- 3,1 miljoen euro) en de 2e fase van Canal Logistics (- 2,5 miljoen euro).
De financiële vaste activa stegen van 4,6 miljoen euro tot 23,7 miljoen euro door de verhoogde participatie in Retail Estates en bijgevolg de herrubricering van de volledige participatie onder financiële vaste activa ipv onder financiële vlottende activa.
Niettegenstaande het gerealiseerde netto resultaat van 12,6 miljoen euro tijdens het boekjaar 2011, daalt het eigen vermogen, aandeel groep (gebaseerd op de reële waarde van de vastgoedbeleggingen) met 13,6 miljoen euro ingevolge de negatieve variaties in de reële waarde van financiële activa en passiva (hoofdzakelijk marked-to-market van de effectieve indekkingsinstrumenten - 10,2 miljoen euro) en het uitgekeerde dividend. Het eigen vermogen bedraagt 261,8 miljoen euro per 31/12/11, hetzij 65,51 euro per aandeel, tegenover 275,4 miljoen euro per 31/12/10, hetzij 68,92 euro per aandeel.
Door het saldo aan verschillende investeringen en desinvesteringen zijn de financiële schulden gestegen van 220 miljoen euro per 31/12/10 tot 247,9 miljoen euro per 31/12/11. Hierdoor is de schuldratio verhoogd van 44,13% (per 31/12/10) tot 47,29%.
5. Belangrijke gebeurtenissen na afsluiting van het boekjaar 2011
Er hebben zich geen belangrijke gebeurtenissen voorgedaan na afsluiting van het boekjaar 2011.
6. Bestemming van het resultaat – dividenduitkering
De raad van bestuur van de statutaire zaakvoerder stelt aan de gewone algemene vergadering van aandeelhouders voor om op 28/05/12 een dividend uit te keren van bruto 4,15 euro en netto, vrij van roerende voorheffing, 3,2785 euro (obv 21% roerende voorheffing).
Onder voorbehoud van goedkeuring door de gewone algemene vergadering van 21/05/12 zal de betaling van het dividend gebeuren tegen afgifte van coupon nr. 13 vanaf 28/05/12 bij de financiële instellingen Bank Delen (main paying agent), ING Bank, Dexia Bank, BNP Paribas Fortis Bank en Bank Degroof. De Ex-date is 23/05/12 en de Record date is 25/05/12.
7. Verklaring zonder voorbehoud Commissaris
De commissaris heeft bevestigd dat zijn controlewerkzaamheden van de geconsolideerde jaarrekening, opgemaakt in overeenstemming met de International Financial Reporting Standards zoals aanvaard binnen de Europese Unie, ten gronde zijn afgewerkt en dat deze geen betekenisvolle correcties hebben aan het licht gebracht die aan de boekhoudkundige gegevens, overgenomen uit de geconsolideerde jaarrekening, en opgenomen in dit communiqué, zouden moeten doorgevoerd worden.
8. Financiële kalender
| 17/02/12 |
|---|
| 30/03/12 |
| 11/05/12 |
| 21/05/12 |
| 28/05/12 |
| 23/05/12 |
| 25/05/12 |
| 23/08/12 |
| 14/11/12 |
| 15/02/13 |
9. Jaarlijks financieel verslag
Het jaarlijks financieel verslag betreffende het boekjaar 2011 in de vorm van een brochure, die de jaarrekening, het jaarverslag en het verslag van de commissaris omvat, is beschikbaar vanaf 30/03/12 (Nederlandse versie - online op website) en kan op eenvoudige aanvraag worden bekomen op het volgend adres:
Leasinvest Real Estate Comm. VA
Schermersstraat 42 (administratieve zetel), 2000 Antwerpen T +32 3 238 98 77 - F +32 3 237 52 99 E [email protected] W www.leasinvest.be (brochure download bij beleggerinformatie, financiële verslagen)
Voor meer informatie, neem contact op met:
Leasinvest Real Estate Jean-Louis Appelmans CEO T: +32 3 238 98 77
Leasinvest Real Estate Comm.VA
Vastgoedbevak Leasinvest Real Estate Comm. VA investeert in hoogkwalitatieve en goedgelegen kantoren, logistieke panden en retailgebouwen in België en het Groothertogdom Luxemburg. Op heden omvat de vastgoedportefeuille van Leasinvest 53 gebouwen, waarvan er 37 gelegen zijn in België en 16 in het Groothertogdom Luxemburg, met een totale vastgoedwaarde van meer dan € 500 miljoen.
De vastgoedbevak noteert op Euronext Brussel en heeft een marktkapitalisatie van ongeveer 261 miljoen euro (waarde 16 februari 2012).