AI assistant
Softimat S.A. — Earnings Release 2010
Mar 15, 2011
4003_er_2011-03-15_382c6699-76ed-404b-90e2-4bb43e0cbedd.pdf
Earnings Release
Open in viewerOpens in your device viewer
CONTACT
Maryse Gits SOFTIMAT Tel.: +32 2 352 83 86 [email protected]
Frédérique Jacobs Tel.: +32 479 42 96 36 [email protected]
ONDER EMBARGO TOT DINSDAG 15 MAART 2011, 17u40
Lasne, 15 maart 2011
Jaarresultaten per 31 december 2010
SOFTIMAT N.V.
Inhoud:
- Perscommuniqué: jaarlijkse situatie per 31 december 2010
- Geconsolideerde resultaten volgens IFRS-normen
- Balans
- Resultatenrekening
- Verdeling van de omzet
HERORIËNTATIE VAN DE SOFTIMAT GROEP
| Gewone bedrijfsopbrengsten | : | 58.214.000 | EUR |
|---|---|---|---|
| Brutomarge BELUX | : | 19.271.000 | EUR |
| Bedrijfscashflow BELUX | : | 2.381.000 | EUR |
HOOFDCIJFERS
De hoofdcijfers vermeld in dit perscommuniqué geven een samenvattend overzicht weer van de financiële verslagen van de Groep. Gedetailleerde inlichtingen worden eveneens gepubliceerd in het "Jaarverslag 2010" dat vanaf 31 mei a.s. op onze website www.softimat.com beschikbaar is.
| (in duizenden EUR) | 2010 | 2009 |
|---|---|---|
| Resultaten van de activiteiten | ||
| • Gewone bedrijfsopbrengsten | 58.214 | 101.220 |
| • Brutomarge | 19.271 | 29.522 |
| • Afschrijvingen en waardeverminderingen | 1.313 | (1.050) |
| • Bedrijfsresultaat | 1.068 | (931) |
| • Bedrijfscashflow | 2.381 | 119 |
| Bedrijfsresultaat | ||
| • BELUX | 1.146 | (725) |
| • INTERNATIONAAL | (78) | (206) |
| Balans | ||
| • Maatschappelijk kapitaal | 38.913 | 45.829 |
| • Eigen vermogen | 32.789 | 39.289 |
| • Netto geldmiddelen op korte termijn | 6.864 | 15.502 |
| • Balanstotaal | 41.813 | 65.372 |
| 2010 | 2009 | ||
|---|---|---|---|
| Koers van het aandeel | |||
| § | Aantal aandelen | 6.638.802 | 6.695.832 |
| § | Aantal eigen aandelen behouden per 31/12 | 0 | 0 |
| § | Hoogste notering van het jaar (in EUR) | 6,25 | 5,14 |
| § | Laagste notering van het jaar (in EUR) | 4,57 | 3,35 |
| § | Laatste notering per 31/12 (in EUR) | 5,72 | 4,83 |
| § | Gemiddeld volume van de verhandelde aandelen/dag |
4.358 | 3.128 |
| § | Market capitalization per 31/12 (in duizenden EUR) | 37.974 | 32.341 |
MARKANTE EVENEMENTEN
Boekjaar 2010 van de SOFTIMAT Groep werd gemarkeerd door de overdracht van haar "Infrastructuur"-activiteit in het kader van een management-buy-out aan een nieuwe groep, SYSTEMAT BELUX.
Deze overdracht, die bestond uit de verkoop van (a) een geheel van activa in België en Luxemburg, waaronder de handelsnaam "SYSTEMAT", en (b) alle aandelen van de bedrijven SYSTEMAT Luxembourg PSF SA, SYSTEMAT EXPERT NV en SYREMAT NV, is effectief gerealiseerd op 31 januari 2011 voor het Belgische gedeelte en op 22 februari 2011 voor het Luxemburgse deel.
De inwerkingtreding van de overname is bij overeenkomst vastgesteld op 1 juli 2010, zodat de resultaten van het tweede semester niet de cijfers van de overgedragen activiteit bevatten.
De IT-activiteiten van de SOFTIMAT Groep richten zich dus weer op Software, die de nieuwe kernactiviteit ervan wordt met enerzijds de POPSY-producten van POPSY SOFTWARE NV, 100% dochteronderneming van SOFTIMAT NV, en anderzijds de DIMASYS WORKGROUP- en DIMASYS ENTERPRISE-producten van INFOMAT NV, 51% dochteronderneming van SOFTIMAT NV.
De Groep beschikt tevens over vastgoed bestaande uit negen gebouwen voor professioneel gebruik, gelegen in België, Luxemburg en Frankrijk, die samen ongeveer 15.500m² kantoorruimte, 3.000m² technische laboratoria en 10.000m² opslagruimte inhouden. Deze onroerende goederen waarvan de marktwaarde redelijkerwijs geschat kan worden op zo'n 30 miljoen euro worden momenteel volledig gebruikt door betrouwbare en kwalitatief belangrijke huurders.
Het personeel van de SOFTIMAT Groep bestaat uit 70 medewerkers op 31 december 2010 ten opzichte van 430 medewerkers op 31 december 2009. Deze personeelsbezetting is met een constante perimeter relatief stabiel ten opzichte van 2009.
Jean-Claude Logé heeft zijn operationele functies sinds 1 januari 2011 neergelegd, maar blijft voorzitter van de Raad van Bestuur van SOFTIMAT NV.
RESULTATENANALYSE
Zoals aangekondigd heeft de overdracht van de "Infrastructuur"-activiteit geen significante impact gehad op de rekeningen van de SOFTIMAT Groep, met uitzondering van de goodwill die per 31 december 2010 volledig ten laste is genomen.
De omzet van boekjaar 2010 bedraagt 58.214.000 EUR ten opzichte van 101.220.000 EUR in 2009 en bevat de omzet die in het 1ste semester 2010 door de onderbroken "Infrastructuur" activiteiten is gegenereerd, namelijk 51.122.000 EUR.
Het door de "Software"-activiteiten gegenereerde omzetcijfer is in 2010 relatief stabiel gebleven, namelijk een bedrag van 7.154.000 EUR tegen 7.295.000 EUR in 2009. Het bedrijfsresultaat bedroeg 395.000 EUR in 2010 tegen 536.000 EUR in 2009. 2010 vormde echter een consolidatiejaar voor de "Software"-activiteit die werd gekenmerkt door omvangrijke investeringen in de ontwikkeling van nieuwe producten en in de versterking van de supportteams. Deze investeringen waren van belang voor het verduurzamen van de activiteit en moesten interessante ontwikkelingsmogelijkheden openen voor de toekomst.
De vastgoedactiviteiten maakten in het tweede semester een sterke groei door dankzij de verhuur van meerdere kantoorruimten (Lasne, Jumet, Antwerpen en Luxemburg) ten gunste van de nieuwe SYSTEMAT BELUX Groep voor een jaarlijkse nettohuurprijs van 735.000 EUR. Het gebouw in Luik werd eveneens per 1 augustus 2010 verhuurd voor een jaarlijkse nettohuurprijs van 124.000 EUR.
In totaal bedroegen de nettohuurgelden, die onder overige bedrijfsopbrengsten zijn geboekt, 1.485.000 EUR in 2010 tegen 910.000 EUR in 2009.
Het bedrijfsresultaat van de SOFTIMAT Groep sluit af met een winst van 1.068.000 EUR en een bedrijfscashflow van 2.381.000 EUR. Het bedrijfsresultaat van de doorlopende activiteiten bedraagt 982.000 EUR met een bedrijfscashflow van 1.788.000 EUR.
GELDMIDDELEN
De netto geldmiddelen op korte termijn van de SOFTIMAT Groep zijn van 15.502.000 EUR per 31 december 2009 naar 6.864.000 EUR per 31 december 2010 gegaan, ofwel een afname van 8.638.000 EUR, die met name te verklaren is door:
- (a) de kapitaalvermindering door uitkering aan de aandeelhouders van 6.639.000 EUR, die plaatsgehad heeft in augustus 2010.
- (b) het programma voor terugkoop van eigen aandelen waarvoor een bedrag van 278.000 EUR is aangewend, waarbij de 57.030 teruggekochte aandelen ondertussen vernietigd waren.
- (c) de geldmiddelen die zijn gebruikt voor het terugbetalen van de schuld op lange termijn die van 1.695.000 EUR per 31 december 2009 naar 1.098.000 EUR (-35%) per 31 december 2010 is gegaan, ofwel een vermindering van 597.000 EUR.
- (d) de geldmiddelen die zijn aangewend voor het financieren van de overgedragen activiteiten in de overgangsperiode tussen de datum van overeenkomst (1 juli 2010) en de datum van effectieve overdracht (31 januari 2011 voor het Belgische gedeelte en 22 februari 2011 voor het Luxemburgse gedeelte). Dit bedrag wordt geraamd op 1.424.000 EUR en zal worden terugbetaald middels de verrekening van de overgangsperiode, zoals met de overnemers in het kader van de overdrachtsprocedure van de "Infrastructuur"-activiteit is overeengekomen en uiterlijk op 30 juni 2011 zal plaatsvinden.
Echter, in februari 2011 heeft de SOFTIMAT Groep alle elementen met betrekking tot de overdracht van de "Infrastructuur"-activiteit geïnd, namelijk 10.756.000 EUR, met uitzondering van de voornoemde verrekening van de overgangsperiode, en heeft een krediet ter hoogte van 1.000.000 EUR verleend aan de moederonderneming van de nieuwe SYSTEMAT BELUX Groep, voor een maximumtermijn van 2 jaar.
VOORUITZICHTEN 2011
De SOFTIMAT Groep richt zich voortaan weer op haar oorspronkelijke kernactiviteit, namelijk de ontwikkeling en verkoop van beheersoftware. Deze tak biedt interessante groei- en rentabiliteitsmogelijkheden voor de toekomst. De Directie schat dat het omzetcijfer van "Software" voor 2011 ongeveer 7.500.000 EUR zou moeten bedragen, met een bedrijfsresultaat tussen 5 en 10%.
Deze belangrijke strategische heroriëntatie, die in 2010 in gang is gezet, zorgt bovendien ook voor een betere valorisatie van de vastgoedinvesteringen die sinds 1990 zijn uitgevoerd, maar die tot op heden weinig of slecht zijn benut. De onroerende goederen van de SOFTIMAT Groep worden momenteel volledig aan belangrijke huurders verhuurd waardoor in 2011 nettohuurgelden kunnen worden gegenereerd ter hoogte van een jaarbedrag van 2.002.000 EUR.
De SOFTIMAT Groep blijft, voorlopig, genoteerd op het C-segment van Eurolist (Euronext Brussel) onder de nieuwe benaming SOFTIMAT NV, die is goedgekeurd door de Algemene Aandeelhoudersvergadering van 4 maart 2011. De Raad van Bestuur zal de mogelijkheid onderzoeken om de notering over te dragen naar een niet-gereglementeerde markt (Alternext van Euronext).
Zodra de verrekening van de overgangsperiode heeft plaatsgevonden, zal de Raad van Bestuur de bestemming van de liquide middelen van de Groep bepalen. De Raad van Bestuur heeft echter al besloten om een nieuw programma voor terugkoop van eigen aandelen op te starten waarvoor zij de goedkeuring van de Algemene Vergadering van 4 maart 2011 heeft gekregen.
Bovendien zal de Raad van Bestuur, met het oog op het overschot aan liquide middelen waarover de Groep beschikt en de lage rentevoet, op de volgende Algemene Vergadering voorstellen om in de loop van 2011, net als het jaar ervoor, over te gaan tot een terugbetaling van kapitaal aan de aandeelhouders van 1,00 EUR per aandeel.
Bernard Lescot Gedelegeerd Bestuurder
Verslag van de Commissaris-Revisor. De Commissaris-Revisor bevestigt dat er na de revisiewerkzaamheden geen beduidende correcties hoefden te worden aangebracht in de boekhoudkundige informatie vermeld in dit perscommuniqué. Fondu, Pyl, Stassin & Cie C.V.B.A., vertegenwoordigd door J. Lenoir.
BALANS
| (in duizenden EUR) | 2010 | 2009 |
|---|---|---|
| Vaste Activa | 18.574 | 20.715 |
| Immateriële activa | 0 | 29 |
| Materiële vaste activa | 14.369 | 15.738 |
| Goodwill | 0 | 433 |
| Participaties | 431 | 431 |
| Vorderingen (overige financiële vaste activa) | 21 | 159 |
| Uitgestelde belastingvorderingen | 3.753 | 3.925 |
| Vlottende Activa | 23.239 | 44.657 |
| Voorraden | 0 | 4.175 |
| Handelsvorderingen en andere vorderingen | 4.150 | 24.551 |
| Vordering met betrekking tot de overdracht | 12.180 | 0 |
| Geldmiddelen en kasequivalenten | 6.864 | 15.502 |
| Overige vlottende activa | 44 | 429 |
| Totaal der Activa | 41.813 | 65.372 |
| Eigen Vermogen | 32.789 | 39.289 |
|---|---|---|
| Maatschappelijk kapitaal | 38.913 | 45.829 |
| Reserves | (6.391) | (6.828) |
| Belangen van derden | 413 | 417 |
| Conversieverschillen | (147) | (130) |
| Langlopende Verplichtingen | 1.634 | 1.982 |
| Voorzieningen | 0 | 2 |
| Pensioenen en gelijkaardige voordelen | 0 | 0 |
| Leasingschulden | 352 | 453 |
| Overige financiële schulden | 389 | 645 |
| Uitgestelde belastingverplichtingen | 893 | 883 |
| Kortlopende Verplichtingen | 7.390 | 24.101 |
| Leasingschulden | 98 | 91 |
| Overige financiële schulden | 259 | 507 |
| Handelschulden en andere schulden | 2.587 | 14.208 |
| Schulden m.b.t. belastingen, lonen e.d. | 2.556 | 3.712 |
| Overige verplichtingen op korte termijn | 1.890 | 5.584 |
| Totaal der Passiva | 41.813 | 65.372 |
RESULTATENREKENING
| (in duizenden EUR) | 2010 | 2009 |
|---|---|---|
| Gewone bedrijfsopbrengsten | 58.214 | 101.220 |
| Overige bedrijfsopbrengsten | 2.431 | 2.428 |
| Gebruikte goederen | (38.943) | (71.698) |
| Gebruikte toebehoren | (4.445) | (7.023) |
| Personeelskosten | (14.558) | (24.168) |
| Afschrijvingen | (1.149) | (1.313) |
| Waardeverminderingen | (164) | 263 |
| Overige bedrijfskosten | (318) | (639) |
| Bedrijfsresultaat | 1.068 | (931) |
| Financiële opbrengsten | 333 | 389 |
| Financiële lasten | (213) | (452) |
| Afschrijving goodwill | (433) | 0 |
| Belastingen op het resultaat | (322) | 528 |
| Resultaat van het boekjaar | 434 | (466) |
VERDELING VAN DE OMZET
| (in duizenden EUR) | 2010 | 2009 |
|---|---|---|
| Producten | ||
| § Hardware |
19.908 | 34.590 |
| § Internationale software |
5.957 | 13.710 |
| § Toebehoren en benodigdheden |
7.980 | 12.736 |
| § Renting |
3.541 | 7.643 |
| Totaal Producten | 37.385 | 68.679 |
| Diensten | ||
| Hardware & support § |
14.453 | 25.730 |
| Systemat Software § |
5.969 | 5.777 |
| Renting § |
282 | 716 |
| Overige diensten § |
125 | 317 |
| Totaal Diensten | 20.829 | 32.541 |
| Totaal gewone bedrijfsopbrengsten | 58.214 | 101.220 |
RESULTATENREKENING - SOFTWARE-DIVISIE
| (in duizenden EUR) | 2010 | 2009 |
|---|---|---|
| Gewone bedrijfsopbrengsten | 7.154 | 7.295 |
| Overige bedrijfsopbrengsten | 126 | 106 |
| Gebruikte goederen | (696) | (910) |
| Gebruikte toebehoren | (1.601) | (1.584) |
| Personeelskosten | (4.272) | (3.890) |
| Afschrijvingen | (82) | (85) |
| Waardeverminderingen | 0 | 0 |
| Overige bedrijfskosten | (232) | (393) |
| Bedrijfsresultaat | 395 | 536 |
VERDELING VAN DE OMZET - SOFTWARE-DIVISIE
| (in duizenden EUR) | 2010 | 2009 |
|---|---|---|
| Producten | ||
| § Hardware |
196 | 270 |
| § Internationale software |
0 | 0 |
| § Toebehoren en benodigdheden |
0 | 0 |
| § Renting |
0 | 0 |
| Totaal Producten | 196 | 270 |
| Diensten | ||
| Hardware & support § |
1.095 | 1.194 |
| Softimat Software § |
5.969 | 5.832 |
| Renting § |
0 | 0 |
| Overige diensten § |
0 | 0 |
| Totaal Diensten | 7.064 | 7.025 |
| Totaal gewone bedrijfsopbrengsten | 7.154 | 7.295 |