AI assistant
Cofinimmo — Interim / Quarterly Report 2011
May 3, 2011
3933_ir_2011-05-03_9e9263d6-0cdd-4d92-9ad8-b8fb7f98c14d.pdf
Interim / Quarterly Report
Open in viewerOpens in your device viewer
TUSSENTIJDSE VERKLARING (VOOR D E PERIODE 01.01.2011 – 31.03.2011) VAN D E RAAD VAN BESTUUR MET INBEGRIP VAN D E RESULTATEN AFGESLOTEN O P 31.03.2011
- Netto courant resultaat per aandeel (zonder de impact van IAS 39): € 1,96 t.o.v. € 1,90 op 31.03.2010
- Stabiele globale bezettingsgraad: 95,76%
- Lichte daling van de reële waarde van de portefeuille sinds 31.12.2010: ‐0,3%
- Schuldratio: 46,80% en Loan‐to‐Value ratio: 49,30%
Brussel, 03.05.2011, 8:00AM CET
1. Samenvatting en kerncijfers
De eerste 3 maanden van 2011 werden gekenmerkt door een daling van de huurinkomsten met 6,7% ten opzichte van het eerste kwartaal van 2010 (€ 46,3 miljoen vs. € 49,6 miljoen). Deze daling is het gevolg van de verkopen die de onderneming ondernam in het kantorensegment die niettemin deels gecompenseerd werden door de acquisities in de rusthuizensector.
Het operationeel resultaat daalt licht met 1,1% van € 46,8 miljoen op 31.03.2010 naar € 46,3 miljoen op 31.03.2011.
Het schuldvolume daalde van € 1 577,0 miljoen (31.12.2010) tot € 1 525,7 miljoen (31.03.2011) en de hieraan verbonden kosten verminderde van 4,3% (voor 2010) naar 4,0% (voor het 1 ste kwartaal van 2011). Het financieel resultaat (exclusief de impact van IAS 39) op 31.03.2011 (€ ‐12,9 miljoen) verbetert ten opzichte van het 1 ste kwartaal van 2010 (€ ‐16,7 miljoen).
Het netto courant resultaat (exclusief de impact van IAS 39) – aandeel van de Groep bedraagt € 1,96 per aandeel tegen € 1,90 op 31.03.2010, wat neerkomt op een verbetering van 3,2%.
Op het einde van het 1 ste kwartaal van 2011 bedraagt het resultaat op de portefeuille € ‐3,8 miljoen, tegen € ‐4,0 miljoen op 31.03.2010. Het omvat een gerealiseerde meerwaarde op de verkoop van vastgoed‐ beleggingen van € 4,5 miljoen.
Het netto resultaat – aandeel van de Groep, dat het negatieve effect van de waardering van de financiële instrumenten en het resultaat op de portefeuille omvat, is een winst van € 1,64 per aandeel, vergeleken met € 1,20 voor de eerste 3 maanden van 2010 .
| Algemene gegevens | ||
|---|---|---|
| (x € 1 000 000) | 31.03.2011 | 31.12.2010 |
| Portefeuille van vastgoedbeleggingen (in reële waarde) | 3 048,1 | 3 041,9 |
| (x € 1 000) | 31.03.2011 | 31.03.2010 |
| Vastgoedresultaat | 52 001 | 53 685 |
| Operationeel resultaat vóór resultaat op de portefeuille | 44 385 | 45 021 |
| Financieel resultaat | ‐13 928 | ‐22 525 |
| Netto courant resultaat (aandeel Groep) | 28 137 | 20 707 |
| Resultaat op de portefeuille (aandeel Groep) | ‐3 830 | ‐3 964 |
| Netto resultaat (aandeel Groep) | 24 307 | 16 743 |
| (in %) | 31.03.2011 | 31.12.2010 |
| Beheerkosten/gemiddelde patrimoniumwaarde1 | 0,84% | 0,80% |
| Operationele marge | 85,35% | 86,32% |
| Gewogen resterende looptijd van de huurcontracten2 (in jaren) |
11,4 | 11,5 |
| Bezettingsgraad3 | 95,76% | 95,77% |
| Bruto huurrendement bij 100% verhuring van de portefeuille | 6,98% | 6,98% |
| Netto huurrendement bij 100% verhuring van de portefeuille | 6,68% | 6,52% |
| Gemiddelde rentevoet van de leningen4 | 4,01% | 4,33% |
| Schuldratio5 | 46,80% | 47,50% |
| Loan‐to‐Value ratio6 | 49,30% | 50,26% |
Gegevens per aandeel – verwaterd (in €)
| Resultaten | 31.03.2011 | 31.03.2010 |
|---|---|---|
| Netto courant resultaat – aandeel Groep – exclusief IAS 39 impact | 1,96 | 1,90 |
| IAS 39 impact | ‐0,07 | ‐0,42 |
| Netto courant resultaat – aandeel Groep | 1,89 | 1,48 |
| Gerealiseerd resultaat op de portefeuille | 0,31 | 0,04 |
| Niet‐gerealiseerd resultaat op de portefeuille7 | ‐0,56 | ‐0,32 |
| Netto resultaat – aandeel Groep | 1,64 | 1,20 |
| Netto‐actief waarde per aandeel | 31.03.2011 | 31.12.2010 |
|---|---|---|
| Geherwaardeerd netto‐actief per aandeel in reële waarde8 na verdeling van het dividend van het boekjaar 2009 |
102,12 | 98,21 |
| Geherwaardeerd netto‐actief per aandeel in investeringswaarde9 na verdeling van het dividend van het boekjaar 2009 |
106,47 | 102,56 |
1 Gemiddelde waarde van het patrimonium vermeerderd met de waarde van de afgestane huurinkomsten van gebouwen waarvan de onderhoudskosten eigen aan de eigenaar door de Groep op zich worden genomen. Deze kosten zijn afgedekt door verzekeringspremies, in totale waarborg. 2
Tot aan de eerste opzeggingsmogelijkheid voor de huurder.
3 Berekend in functie van de reële huren voor de verhuurde gebouwen en de geschatte huurwaarde voor de leegstand. De bezettingsgraad van de kantorenportefeuille alleen bedraagt 92,78% t.o.v. 88,35% voor de kantoormarkt (bron: CB Richard Ellis).
4 Bankmarges en afschrijvingskosten van de afdekkingsinstrumenten met betrekking tot de periode inbegrepen.
5 Wettelijk ratio berekend als Financiële en andere schulden/Totaal der activa, overeenkomstig de regelgeving op Vastgoedbevaks.
6 Deze ratio werd in de documentatie met de bankiers gedefinieerd als netto financiële schuld gedeeld door de reële waarde van de portefeuille en de financiële leasingvorderingen.
7 Variaties in de reële waarde van vastgoedbeleggingen en exit taks.
8 Reële waarde: na aftrek van transactiekosten (hoofdzakelijk overdrachtsbelasting) van de waarde van de vastgoedbeleggingen.
9 Investeringswaarde: vóór aftrek van transactiekosten (hoofdzakelijk overdrachtsbelasting) van de waarde van de vastgoedbeleggingen.
2. Belangrijke gebeurtenissen en transacties tijdens het 1 ste kwartaal van 2011
A. Desinvesteringen
In lijn met haar strategie van activa‐arbitrage die gericht is op een optimale portefeuillesamenstelling, zowel sectorieel als geografisch, heeft Cofinimmo 2 activa verkocht voor een totaal bruto bedrag van € 33,23 miljoen. Ten opzichte van de laatste investeringswaarden bepaald door de onafhankelijke deskundige levert dit een totale bruto meerwaarde van € 4,12 miljoen of € 0,28 per aandeel op. De opbrengst van deze verkopen zal geherinvesteerd worden in het kader van het investeringsprogramma van de onderneming.
De afgestane activa zijn:
-
- het kantoorgebouw Da Vinci (7 435m2 ), gelegen te Brussel – Kortenberglaan, 107, in het centrum van de Leopoldwijk. Dit actief werd verworven door Compagnie de Manutention Groupe (CdMG);
-
- het handelspand Ledeberg 438, gelegen te Gent Brusselsesteenweg, 438 (4 234m2 ). De huurder, Delhaize Groep, oefende met name de aankoopoptie uit, zoals voorzien in de huurovereenkomst.
B. Investeringen
Cofinimmo verwierf alle aandelen van de NV Hemera. Deze NV is de eigenaar van het nieuw gebouwde rusthuis De Nieuwe Seigneurie, gelegen te Rumbeke (Roeselaere), Hovenierstraat 15, en heeft een totale oppervlakte van 3 460m2 waarin 75 bedden gehuisvest worden. De waarde van het gebouw werd vastgelegd op € 7,33 miljoen, wat in lijn is met de investeringswaarde die de vastgoeddeskundige eraan toekende. Het bruto huurrendement uitgedrukt in dubbel netto equivalent1 bedraagt 6,71%.
Dit woonzorgcentrum zal uitgebaat worden door een dochteronderneming van de Senior Assist Groep met wie Cofinimmo een lange termijn (27 jaar) erfpachtovereenkomst afsloot. Deze huurovereenkomst is van het type "triple net" wat inhoudt dat alle kosten, structurele vastgoedkosten inbegrepen, ten laste zijn van de uitbater.
1 De voorstelling van het rendement in dubbel netto equivalent laat een vergelijking toe met de rendementen op de kantoren.
EMBARGO TOT 03.05.2011 – 8:00AM
3. Samenvatting van de resultaten en de geconsolideerde rekeningen op 31.03.2011
A. Geconsolideerde resultatenrekeningen – Analytisch schema (x € 1 000)
| 31.03.2011 | 31.03.2010 | |
|---|---|---|
| A. NETTO COURANT RESULTAAT | ||
| Huurinkomsten, min de met verhuur verbonden kosten | 46 268 | 49 644 |
| Terugnemingen overgedragen en verdisconteerde huren (non cash) | 5 234 | 4 335 |
| Niet‐gerecupereerde huurlasten en belastingen op verhuurde gebouwen | 684 | ‐21 |
| Kosten voor wederinstaatstelling, min de vergoedingen voor huurschade | ‐185 | ‐273 |
| Vastgoedresultaat | 52 001 | 53 685 |
| Technische kosten | ‐692 | ‐1 393 |
| Commerciële kosten | ‐201 | ‐472 |
| Kosten en taksen van niet‐verhuurde goederen | ‐1148 | ‐1 005 |
| Vastgoedresultaat na rechtstreekse vastgoedkosten | 49 960 | 50 815 |
| Beheerkosten vastgoed | ‐3 699 | ‐4 013 |
| Operationeel vastgoedresultaat | 46 261 | 46 802 |
| Algemene kosten van de vennootschap | ‐1 876 | ‐1 781 |
| Operationeel resultaat (vóór resultaat op de portefeuille) | 44 385 | 45 021 |
| Financiële opbrengsten (exclusief IAS 39)1 | 1 259 | 1 344 |
| Financiële kosten (exclusief IAS 39)2 | ‐14 138 | ‐18 035 |
| Herwaardering van de financiële instrumenten (IAS 39) | ‐1 049 | ‐5 834 |
| Belastingen | ‐1 783 | ‐1 669 |
| Netto courant resultaat3 | 28 674 | 20 827 |
| Minderheidsbelangen | ‐537 | ‐120 |
| Netto courant resultaat – aandeel Groep | 28 137 | 20 707 |
| B. RESULTAAT OP DE PORTEFEUILLE | ||
| Resultaat verkoop vastgoedbeleggingen | 4 500 | 517 |
| Variaties in de reële waarde van vastgoedbeleggingen | ‐8 193 | ‐4 296 |
| Ander portefeuilleresultaat | ‐129 | ‐185 |
| Resultaat op de portefeuille | ‐3 822 | ‐3 965 |
| Minderheidsbelangen | ‐8 | 1 |
| Resultaat op de portefeuille – aandeel Groep | ‐3 830 | ‐3 964 |
| C. NETTO RESULTAAT | ||
| Netto resultaat – aandeel Groep | 24 307 | 16 743 |
| Aantal aandelen | 31.03.2011 | 31.03.2010 |
|---|---|---|
| Aantal uitgegeven gewone aandelen (eigen aandelen inbegrepen) | 13 667 397 | 12 759 754 |
| Aantal uitgegeven en niet‐geconverteerde bevoorrechte aandelen | 1 249 005 | 1 272 009 |
| Aantal gewone aandelen in omloop | 13 614 790 | 12 737 380 |
| Aantal bevoorrechte aandelen deelgerechtigd in het resultaat van de periode |
1 249 005 | 1 272 009 |
| Totaal aantal aandelen deelgerechtigd in het resultaat van de periode | 14 863 795 | 14 009 389 |
1 IAS 39 inbegrepen, bedragen de financiële opbrengsten op 31.03.2011 en 31.03.2010 respectievelijk K€ 7 120 en K€ 1 344.
2 IAS 39 inbegrepen, bedragen de financiële kosten op 31.03.2011 en 31.03.2010 respectievelijk K€ ‐21 048 en K€ ‐23 869.
3 Netto resultaat uitgezonderd het resultaat op verkoop van vastgoedbeleggingen, de variaties in de reële waarde van vastgoed‐ beleggingen, en de exit taks.
2
EMBARGO TOT 03.05.2011 – 8:00AM
Toelichting bij de geconsolideerde resultatenrekeningen – Analytisch schema
Op 31.03.2011 bedragen de gecumuleerde huurinkomsten € 46,3 miljoen, tegenover € 49,6 miljoen op 31.03.2010, hetzij 6,7% minder. Deze daling is hoofdzakelijk te wijten aan de afgestane vastgoedactiva en huurinkomsten over de laatste 12 maanden. Bij een ongewijzigd patrimonium is het niveau van de huren over dezelfde periode met 0,19% gestegen. Op 31.03.2011 bedraagt de bezettingsgraad 95,76% voor de globale portefeuille en 92,78% voor de kantorenportefeuille.
De verhouding van de directe en indirecte operationele kosten tot de gemiddelde patrimonium‐ waarde stijgt licht tot 0,84% op 31.03.2011.
Het operationeel resultaat (vóór resultaat op de portefeuille) bedraagt € 44,4 miljoen.
Het financieel resultaat verbetert van € ‐22,5 miljoen op 31.03.2010 naar € ‐13,9 miljoen op 31.03.2011. Deze verbetering is te danken aan de dalende interestlasten tussen deze 2 periodes: ze bedroegen € ‐14,1 miljoen op 31.03.2011 tegenover € ‐18,0 miljoen op 31.03.2010. Dit wordt enerzijds verklaard door de daling van het gemiddeld schuldenniveau (€ 1 525,7 miljoen op 31.03.2011 tegen € 1 609,3 miljoen op 31.03.2010) en anderzijds door de daling van de gemiddelde interestvoet, met inbegrip van de bankmarges en de afschrijvingskosten van de financiële afdekkingsinstrumenten voor de betrokken periode (4,01%1 op 31.03.2011 tegen 4,06% één jaar vroeger).
De herwaardering van de optionele financiële instrumenten leidt tot een netto latent verlies van € 1,0 miljoen op 31.03.2011, te vergelijken met een netto latent verlies van € 5,8 miljoen op 31.03.2010. De balanspost van het eigen vermogen "Reserve voor het saldo van de variaties in reële waarde van de afdekkingsinstrumenten"2 , waaronder de variaties van de effectieve waarde van zowel de optionele als de niet‐optionele financiële instrumenten geboekt worden, verbetert van € ‐60,1 miljoen op 31.12.2010 tot € ‐26,6 miljoen op 31.03.2011 onder invloed van de stijging van de toekomstige rentevoeten tussen deze 2 data. Dit element wordt niet geboekt via de resultatenrekeningen maar heeft een negatieve impact op het eigen vermogen en op de intrinsieke waarde van het aandeel. Dit bedrag wordt progressief uit deze rubriek afgeboekt gezien de stijging van de rentevoeten en ten laatste wanneer de afdekkingsinstrumenten actief worden.
De belastingen (€ ‐1,8 miljoen) omvatten de belasting op de verworpen uitgaven van de Vastgoedbevak (voornamelijk de belasting op kantoren in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest) en de vennootschapsbelasting ten laste van de filialen (voornamelijk Pubstone NV) die niet van het fiscale Vastgoedbevakstelsel genieten.
Op 31.03.2011 bedraagt het netto courant resultaat – aandeel van de Groep € 28,1 miljoen tegenover € 20,7 miljoen op 31.03.2010 (+35,9%). Zonder de negatieve impact van de norm IAS 39 bedraagt dit resultaat € 29,2 miljoen tegen € 26,5 miljoen op 31.03.2010 (+10,0%). Aangezien het aantal aandelen dat deelgerechtigd is in het resultaat van de periode tussen deze 2 data is gestegen met 6,1%, komt dit per aandeel neer op € 1,96 te vergelijken met € 1,90 op 31.03.2010 (+3,2%).
1 De gemiddelde interestvoet wordt berekend door, op jaarbasis, de interestlasten m.b.t. de financiële schuld (€ 14,0 miljoen) samen met de afschrijvingskosten van de afdekkingsinstrumenten (€ 1,2 miljoen) te delen door de gemiddelde schuld van de periode (€ 1 525,7 miljoen).
De rubriek "Reserve voor het saldo van de variaties in reële waarde van de afdekkingsinstrumenten" is opgenomen in de rubriek "Reserves" van de balans.
Op 31.03.2011 blijft het resultaat op de portefeuille negatief: € ‐3,8 miljoen t.o.v. € ‐4,0 miljoen op 31.03.2010. De gerealiseerde meerwaarde op de verkopen van gebouwen bedraagt € 4,5 miljoen tegenover € 0,5 miljoen op 31.03.2010, en de negatieve variatie van de reële waarde van de portefeuille ligt op € 8,2 miljoen, te vergelijken met € 4,3 miljoen op 31.03.2010. In aandeel van de Groep en per aandeel bedraagt dit niet‐gerealiseerd resultaat op de portefeuille op 31.03.2011 € ‐0,56 tegen € ‐0,32 voor dezelfde periode in 2010.
Het netto resultaat – aandeel van de Groep vertaalt zich in een winst van € 24,3 miljoen tegenover € 16,7 miljoen op 31.03.2010. Per aandeel komt dit netto resultaat neer op € 1,64 tegen € 1,20.
B. Geconsolideerde balans (x € 1 000)
| 31.03.2011 | 31.12.2010 | |
|---|---|---|
| Vaste activa | 3 303 998 | 3 304 794 |
| Goodwill | 164 012 | 164 012 |
| Immateriële vaste activa | 1 297 | 1 427 |
| Vastgoedbeleggingen | 3 048 084 | 3 041 916 |
| Andere materiële vaste activa | 728 | 539 |
| Financiële vaste activa | 31 412 | 38 522 |
| Vorderingen financiële leasing | 58 435 | 58 349 |
| Handelsvorderingen en andere vaste activa | 29 | 29 |
| Vlottende activa | 73 660 | 77 112 |
| Activa bestemd voor verkoop | 170 | 170 |
| Financiële vlottende activa | 13 877 | 9 227 |
| Vorderingen financiële leasing | 2 780 | 2 780 |
| Handelsvorderingen | 14 972 | 18 864 |
| Belastingvorderingen en andere vlottende activa | 14 040 | 22 137 |
| Kas en kasequivalenten | 1 970 | 3 265 |
| Overlopende rekeningen | 25 851 | 20 669 |
| TOTAAL ACTIVA | 3 377 658 | 3 381 906 |
| Eigen vermogen | 1 525 508 | 1 466 878 |
| Eigen vermogen toe te kennen aan de aandeelhouders van de | ||
| moedervennootschap | 1 517 894 | 1 459 781 |
| Kapitaal | 796 528 | 796 528 |
| Uitgiftepremies | 513 093 | 513 093 |
| Reserves | 183 966 | 66 364 |
| Nettoresultaat van het boekjaar | 24 307 | 83 796 |
| Minderheidsbelangen | 7 614 | 7 097 |
| Verplichtingen | 1 852 150 | 1 915 028 |
| Langlopende verplichtingen | 1 352 229 | 1 448 760 |
| Voorzieningen | 19 234 | 19 234 |
| Langlopende financiële schulden | 1 164 092 | 1 226 815 |
| Andere langlopende financiële verplichtingen | 36 017 | 69 693 |
| Uitgestelde belastingen | 132 886 | 133 018 |
| Kortlopende verplichtingen | 499 921 | 466 268 |
| Kortlopende financiële schulden | 343 456 | 313 730 |
| Andere kortlopende financiële verplichtingen | 50 451 | 62 780 |
| Handelsschulden en andere kortlopende schulden | 69 631 | 62 631 |
| Overlopende rekeningen | 36 383 | 27 127 |
| TOTAAL EIGEN VERMOGEN EN VERPLICHTINGEN | 3 377 658 | 3 381 906 |
Toelichting bij de geconsolideerde balans
De reële waarde ("fair value") van de vastgoedportefeuille1 , opgenomen in de geconsolideerde balans, wordt bekomen door de transactiekosten van de investeringswaarde af te trekken. Op 31.03.2011 bedraagt de reële waarde € 3 048,1 miljoen, in vergelijking met € 3 041,9 miljoen op 31.12.2010.
De investeringswaarde van de vastgoedportefeuille1 bedraagt € 3 159,4 miljoen op 31.03.2011 in vergelijking met € 3 153,2 miljoen op 31.12.2010 (zie ook tabel "Vastgoedpatrimonium" hierna).
1 De activa bestemd voor eigen gebruik en de projectontwikkelingen inbegrepen.
4. Vastgoedpatrimonium
| EVOLUTIE VAN DE TOTALE PORTEFEUILLE | ||||
|---|---|---|---|---|
| Uittreksel uit de verslagen van de onafhankelijke vastgoeddeskundigen Winssinger & Vennoten en | ||||
| PricewaterhouseCoopers gebaseerd op de investeringswaarde | ||||
| (x € 1 000 000) | 31.03.2011 | 31.12.2010 | ||
| Investeringswaarde van de volledige portefeuille | 3 159,39 | 3 153,17 | ||
| Projecten en grondreserve | ‐71,19 | ‐43,72 | ||
| Totaal der gebouwen in exploitatie | 3 088,19 | 3 109,45 | ||
| Contractuele huurprijzen | 206,41 | 207,93 | ||
| Bruto rendement op de gebouwen in exploitatie | 6,68% | 6,69% | ||
| Contractuele huren + Geschatte huurwaarde van de | 217,12 | |||
| op de waarderingsdatum leegstaande gebouwen | 215,55 | |||
| Bruto rendement bij 100% verhuring van de portefeuille | 6,98% | 6,98% | ||
| Bezettingsgraad van de gebouwen in exploitatie1 95,76% 95,77% |
Op 31.03.2011 omvat de rubriek Projecten en grondreserve voornamelijk de projecten en de uitbreidingen in het rusthuizensegment, waarvan de belangrijkste gelegen zijn te Beerse, Oud‐ Turnhout en Antwerpen.
| Segment | Reële waarde | Vastgoedresultaat na directe kosten |
|||
|---|---|---|---|---|---|
| (in € 1 000) | (in %) | Variatie over de periode2 |
(in € 1 000) | (in %) | |
| Kantoren | 1 661 227 | 54,5% | ‐0,7% | 27 282 | 54,6% |
| Brussel Leopold/Louiza | 424 215 | 13,9% | ‐1,2% | 7 599 | 15,2% |
| Brussel Centrum/Noord | 242 802 | 8,0% | ‐0,3% | 4 107 | 8,2% |
| Brussel Gedecentraliseerd |
631 024 | 20,7% | ‐0,7% | 9 486 | 19,0% |
| Brussel Periferie & Satellieten |
143 305 | 4,7% | ‐4,2% | 2 501 | 5,0% |
| Antwerpen | 108 096 | 3,5% | 0,0% | 1 579 | 3,2% |
| Andere Regio's | 111 785 | 3,7% | 2,9% | 2 013 | 4,0% |
| Rust‐ en ziekenhuizen | 948 131 | 31,1% | 0,4% | 14 682 | 29,4% |
| België | 590 031 | 19,4% | 0,4% | 8 511 | 17,0% |
| Frankrijk | 358 100 | 11,7% | 0,4% | 6 171 | 12,4% |
| Pubstone | 395 272 | 13,0% | ‐0,1% | 7 141 | 14,3% |
| België | 249 786 | 8,2% | 0,0% | 4 807 | 9,6% |
| Nederland | 145 486 | 4,8% | ‐0,1% | 2 334 | 4,7% |
| Andere | 43 454 | 1,4% | ‐0,2% | 852 | 1,7% |
| TOTALE PORTEFEUILLE | 3 048 084 | 100,0% | ‐0,3% | 49 960 | 100,0% |
1 Berekend op basis van de huurinkomsten.
2 Bij ongewijzigde samenstelling ("like‐for‐like").
5. Belangrijke gebeurtenissen en transacties na 31.03.2011
A. Plaatsing van converteerbare obligaties
Op 28.04.2011 plaatste Cofinimmo met succes converteerbare obligaties voor een totaal bedrag van € 173,3 miljoen. Op hun vervaldatum (28.04.2016) zijn ze converteerbaar in gewone Cofinimmo aandelen. Ze werden uitgegeven en zijn terugbetaalbaar op hun vervaldag aan 100% van hun nominale waarde, die vastgelegd werd op € 116,60 per obligatie. Hun coupon bedraagt 3,125%, jaarlijks betaalbaar op het einde van de periode.
De converteerbare obligaties bieden hun houders de mogelijkheid om gewone Cofinimmo aandelen te ontvangen in ruil voor hun obligatie naar rato van 1 aandeel per obligatie. De initiële conversieprijs is gelijk aan de nominale waarde van € 116,60, wat tevens de inschrijvingprijs was. Deze conversieprijs omvat een premie van 15% boven de referentie beurskoers1 .
De obligaties werden in eerste instantie aangeboden en op voorlopige basis toegewezen (onder voorbehoud van een clawback ten voordele van de aandeelhouders) aan institutionele beleggers na een versnelde bookbuilding procedure, en vervolgens aan bestaande aandeelhouders, zowel particuliere als institutionele, gedurende een driedaagse voorkeurtoewijzingsperiode. Deze laatste oefenden hun clawback‐recht uit ten belope van 1,45%.
Deze transactie laat de onderneming toe haar financieringsbronnen te diversifiëren.
De uitgiftevoorwaarden zijn terug te vinden in het prospectus dat op 18.04.2011 op de website van de onderneming gepubliceerd werd.
B. Keuzedividend
De Raad van Bestuur heeft beslist om dit jaar aan de houders van de gewone en de bevoorrechte Cofinimmo aandelen de keuze te bieden tussen het ontvangen van het dividend voor het jaar 2010 onder de vorm van ofwel nieuwe gewone aandelen, contanten of een combinatie van deze 2 betalingsmodaliteiten. De voorwaarden van dit aanbod zullen vandaag nabeurs gepubliceerd worden.
1 Deze referentie beurskoers, die € 101,39 bedraagt, vertegenwoordigt de volume‐gewogen gemiddelde prijs van de gewone aandelen van de vennootschap op Euronext Brussels vanaf de lancering van het aanbod tot de prijsbepaling.
Voor meer informatie: Ellen Grauls Ingrid Schabon Tel.: +32 2 373 94 21 Tel.: +32 2 777 08 77 [email protected] [email protected]
Investor Relations Manager Corporate Communications Manager
Betreffende Cofinimmo
Cofinimmo is de belangrijkste Belgische beursgenoteerde investeerder in vastgoed bestemd voor verhuring. De onderneming bezit een portefeuille van meer dan € 3 miljard goed voor een totale oppervlakte van 1 700 000m². De onderneming is hoofdzakelijk actief in de kantoor‐ en zorgsector. Cofinimmo is een onafhankelijke onderneming die zelf instaat voor het beheer van haar vastgoedpatrimonium. Zij is genoteerd op Euronext Brussels (BEL20) en geniet van het Belgische fiscale Vastgoedbevak‐statuut en het Franse fiscale SIIC‐statuut. Op 31.03.2011 bedraagt de totale beurskapitalisatie € 1,5 miljard.
www.cofinimmo.com
Bijlage: Globaal resultaat – Schema Koninklijk Besluit van 07.12.2010 (x € 1 000)
| 31.03.2011 | 31.03.2010 | |
|---|---|---|
| A. NETTO RESULTAAT | ||
| Huurinkomsten | 46 269 | 49 856 |
| Terugnemingen overgedragen en verdisconteerde huren | 5 234 | 4 335 |
| Met verhuur verbonden kosten | ‐1 | ‐212 |
| Netto huurresultaat | 51 502 | 53 979 |
| Recuperatie van vastgoedkosten | 121 | 7 |
| Recuperatie van huurlasten en belastingen normaal gedragen door de | ||
| huurder op verhuurde gebouwen | 12 417 | 8 137 |
| Kosten van de huurders en gedragen door de eigenaar op huurschade en | ‐305 | ‐281 |
| wederinstaatstelling op het einde van de huur | ||
| Huurlasten en belastingen normaal gedragen door de huurder op verhuurde | ‐11 734 | ‐8 157 |
| gebouwen | ||
| Vastgoedresultaat | 52 001 | 53 685 |
| Technische kosten | ‐693 | ‐1 393 |
| Commerciële kosten | ‐202 | ‐472 |
| Kosten en taksen van niet verhuurde goederen | ‐1 146 | ‐1 005 |
| Beheerkosten vastgoed | 49 960 | 50 815 |
| Vastgoedkosten | ‐5 740 | ‐4 013 |
| Operationeel vastgoedresultaat | 46 261 | 46 802 |
| Algemene kosten van de vennootschap | ‐1 876 | ‐1 781 |
| Operationeel resultaat vóór het resultaat op de portefeuille | 44 385 | 45 021 |
| Resultaat verkoop vastgoedbeleggingen | 4 500 | 517 |
| Variaties in de reële waarde van vastgoedbeleggingen | ‐8 193 | ‐4 296 |
| Ander portefeuilleresultaat | ‐36 | ‐86 |
| Operationeel resultaat | 40 655 | 41 155 |
| Financiële inkomsten | 1 259 | 1 344 |
| Netto interestkosten | ‐14 038 | ‐14 680 |
| Andere financiële kosten | ‐99 | ‐3 355 |
| Variaties in de reële waarde van financiële activa en passiva | ‐1 049 | ‐5 834 |
| Financieel resultaat | ‐13 298 | ‐22 525 |
| Resultaat vóór belastingen | 26 727 | 18 630 |
| Vennootschapsbelasting | ‐1 783 | ‐1 669 |
| Exit taks | ‐92 | ‐99 |
| Belastingen | ‐1 875 | ‐1 768 |
| Netto resultaat | 24 852 | 16 862 |
| Minderheidsbelangen | ‐545 | ‐119 |
| Netto resultaat – aandeel Groep | 24 307 | 16 743 |
| Netto courant resultaat – aandeel Groep | 28 137 | 20 707 |
| Resultaat op de portefeuille – aandeel Groep | ‐3 830 | ‐3 964 |
| B. ANDERE ELEMENTEN VAN HET GLOBAAL RESULTAAT | ||
|---|---|---|
| Impact op de reële waarde van geschatte mutatierechten en ‐kosten bij | ||
| hypothetische vervreemding van vastgoedbeleggingen | ‐87 | ‐132 |
| Variaties in het effectieve deel van de reële waarde van toegelaten | ||
| afdekkingsinstrumenten in een kasstroomafdekking zoals gedefinieerd in IFRS | 33 413 | ‐26 362 |
| Andere elementen van het globaal resultaat | 33 326 | ‐26 494 |
| Minderheidsbelangen | ‐1 | 0 |
| Andere elementen van het globaal resultaat – aandeel Groep | 33 325 | ‐26 494 |
| C. GLOBAAL RESULTAAT | 58 178 | ‐9 632 |
| Minderheidsbelangen | ‐546 | ‐119 |
| Globaal resultaat – aandeel Groep | 57 632 | 9 751 |