AI assistant
UCB — Audit Report / Information 2018
Mar 22, 2019
4017_rns_2019-03-22_5bf785e4-ef4e-4bc3-bffc-c890b9f70d2e.pdf
Audit Report / Information
Open in viewerOpens in your device viewer

UCB SA
Verslag van de commissaris aan de algemene vergadering van aandeelhouders over het boekjaar afgesloten op 31 december 2018
27 februari 2019

VERSLAG VAN DE COMMISSARIS AAN DE ALGEMENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS VAN DE VENNOOTSCHAP UCB SA OVER HET BOEKJAAR AFGESLOTEN OP 31 DECEMBER 2018
In het kader van de wettelijke controle van de jaarrekening van UCB SA (de "Vennootschap"), leggen wij u ons commissarisverslag voor. Dit bevat ons verslag over de controle van de jaarrekening alsook het verslag betreffende de overige door wet- en regelgeving gestelde eisen. Deze verslagen zijn één en ondeelbaar.
Wij werden benoemd in onze hoedanigheid van commissaris door de algemene vergadering van 25 april 2018, overeenkomstig het voorstel van de raad van bestuur uitgebracht op aanbeveling van het auditcomité en op voordracht van de ondernemingsraad. Ons mandaat loopt af op de datum van de algemene vergadering die beraadslaagt over de jaarrekening voor het boekjaar afgesloten op 31 december 2020. Wij hebben de wettelijke controle van de jaarrekening van de Vennootschap aangevat vóór 1990.
Verslag over de jaarrekening
Oordeel zonder voorbehoud
Wij hebben de wettelijke controle uitgevoerd van de Vennootschap, die de balans op 31 december 2018 omvat, alsook de resultatenrekening van het boekjaar afgesloten op die datum en de toelichting, met een balanstotaal van EUR 7.047.107.752 en waarvan de resultatenrekening afsluit met een winst van het boekjaar van EUR 22.403.148.
Naar ons oordeel geeft de jaarrekening een getrouw beeld van het vermogen en de financiële toestand van de Vennootschap per 31 december 2018, alsook van haar resultaten over het boekjaar dat op die datum is afgesloten, in overeenstemming met het in België van toepassing zijnde boekhoudkundig referentiestelsel.
Basis voor ons oordeel zonder voorbehoud
Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens de internationale controlestandaarden (ISA's) zoals van toepassing in België. Wij hebben bovendien de internationale controlestandaarden zoals door de IAASB van toepassing verklaard op de boekjaren afgesloten vanaf 31 december 2018 en nog niet goedgekeurd op nationaal niveau toegepast. Onze verantwoordelijkheden op grond van deze standaarden zijn verder beschreven in de sectie "Verantwoordelijkheden van de commissaris voor de controle van de jaarrekening" van ons verslag. Wij hebben alle deontologische vereisten die relevant zijn voor de controle van de jaarrekening in België nageleefd, met inbegrip van deze met betrekking tot de onafhankelijkheid.
Wij hebben van het bestuursorgaan en van de aangestelden van de Vennootschap de voor onze controle vereiste ophelderingen en inlichtingen verkregen.
Wij zijn van mening dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel.
PwC Bedrijfsrevisoren cvba - PwC Reviseurs d'Entreprises scrl - Financial Assurance Services Maatschappelijke zetel/Siège social: Woluwe Garden, Woluwedal 18, B-1932 Sint-Stevens-Woluwe T: +32 (0)2 710 4211, F: +32 (0)2 710 4299, www.pwc.com BTW/TVA BE 0429.501.944 / RPR Brussel - RPM Bruxelles / ING BE43 3101 3811 9501 - BIC BBRUBEBB / BELFIUS BE92 0689 0408 8123 - BIC GKCC BEBB
..............................................................................................................................................................................

Kernpunten van de controle
Kernpunten van onze controle betreffen die aangelegenheden die naar ons professioneel oordeel het meest significant waren bij de controle van de jaarrekening van de huidige verslagperiode. Deze aangelegenheden zijn behandeld in de context van onze controle van de jaarrekening als geheel en bij het vormen van ons oordeel hierover, en wij verschaffen geen afzonderlijk oordeel over deze aangelegenheden.
Boekwaarde van beleggingen in dochterondernemingen en deelnemingen
Aandachtsgebied
De Vennootschap heeft deelnemingen in verbonden ondernemingen (# 280) voor EUR 4.113.017.007 (31 december 2017 - EUR 4.797.799.211) en in ondernemingen waarmee een deelnemingsverhouding bestaat (# 282) voor EUR 15.126.591 (31 december 2017 -EUR 15.126.591).
De boekwaarden van deze deelnemingen zijn afhankelijk van toekomstige kasstromen die door de onderliggende juridische entiteiten zullen worden gegenereerd. Als deze kasstromen niet aan de verwachtingen voldoen, bestaat het risico dat deze activa een bijzondere waardevermindering moeten ondergaan. De door de Vennootschap uitgevoerde beoordelingen van bijzondere waardeverminderingen bevatten een aantal belangrijke veronderstellingen en inschattingen, waaronder omzetgroei, het succes van nieuwe productintroducties, vervaldata van octrooien, winstmarges en disconteringsvoet.
Hoe onze audit het aandachtsgebied behandelde
We hebben de volgende procedures uitgevoerd om de boekwaarden van de deelhemingen te beoordelen:
- We hebben de boekwaarde van elke afzonderlijke materiële investering vergeleken met het totale eigen vermogen van de desbetreffende juridische entiteit. We bespraken met het management, voor deze entiteiten, de financiële prestaties van het lopende jaar en de verwachte bedrijfsontwikkelingen.
- Voor die entiteiten waarvoor het totale eigen vermogen lager is dan de boekwaarde of waarvan de verwachting is dat de bedrijfsontwikkeling negatief wordt beïnvloed door bepaalde gebeurtenissen, beslissingen of trends, hebben we de beoordelingen van bijzondere waardevermindering, op basis van een verdisconteerd kasstroommodel, verkregen en hebben we de redelijkheid van de methodologie en de belangrijkste veronderstellingen getest. Deze veronderstellingen omvatten winst- en kasstroomontwikkelingen, de impact van wijzigingen in productportefeuille, prijseffecten en de selectie van disconteringsvoeten.
Als gevolg van onze werkzaamheden stemmen we in met de conclusies van het management dat een waardevermindering van EUR 99.486.853 vereist is. Wij stemmen eveneens in met de terugname van bijzondere waardeverminderingen van EUR 8.258.518 in het lopende jaar, die wordt ondersteund door de beoordeling van de bijzondere waardeverminderingen van de gerelateerde investering.

Verantwoordelijkheden van de raad van bestuur voor het opstellen van de jaarrekening
De raad van bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen van de jaarrekening die een getrouw beeld geeft in overeenstemming met het in België van toepassing zijnde boekhoudkundig referentiestelsel, alsook voor het implementeren van de interne beheersing die de raad van bestuur noodzakelijk acht voor het opstellen van de jaarrekening die geen afwijking van materieel belang bevat die het gevolg is van fraude of van fouten.
Bij het opstellen van de jaarrekening is de raad van bestuur verantwoordelijk voor het inschatten van de mogelijkheid van de Vennootschap om haar continuïteit te handhaven, het toelichten, indien van toepassing, van aangelegenheden die met continuïteit verband houden en het gebruiken van de continuïteitsveronderstelling, tenzij de raad van bestuur het om de Vennootschap te liquideren of om de bedrijfsactiviteiten te beëindigen, of geen realistisch alternatief heeft dan dit te doen
Verantwoordelijkheden van de commissaris voor de controle van de jaarrekening
Onze doelstellingen zijn het verkrijgen van een redelijke mate van zekerheid over de vraag of de jaarrekening als geheel geen afwijking van materieel belang bevat die het gevolg is van fraude of van fouten; en het uitbrengen van een commissarisverslag waarin ons oordeel is opgenomen. Een redelijke mate van zekerheid is een hoog niveau van zekerheid, maar is geen garantie dat een controle die overeenkomstig de ISA's is uitgevoerd altijd een afwijking van materieel belang ontdekt wanneer die bestaat. Afwijkingen kunnen zich voordoen als gevolg van fraude of fouten en worden als van materieel belang beschouwd indien redelijkerwijs kan worden verwacht dat zij, individueel of gezamenlijk, de economische beslissingen genomen door gebruikers op basis van deze jaarrekening, beïnvloeden.
Bij de uitvoering van onze controle leven wij het wettelijk, reglementair en normatief kader na dat van toepassing is op de controle van de jaarrekening in België.
Als deel van een controle uitgevoerd overeenkomstig de ISA's, passen wij professionele oordeelsvorming toe en handhaven wij een professioneel-kritische instelling gedurende de controle. We voeren tevens de volgende werkzaamheden uit:
- het identificeren en inschatten van de risico's dat de jaarrekening een afwijking van materieel belang bevat die het gevolg is van fraude of van fouten, het bepalen en uitvoeren van controlewerkzaamheden die op deze risico's inspelen en het verkrijgen van controle-informatie die voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Het risico van het niet detecteren van een van materieel belang zijnde afwijking is groter indien die afwijking het gevolg is van fraude dan indien zij het gevolg is van fouten, omdat bij fraude sprake kan zijn van samenspanning, valsheid in geschrifte, het opzettelijk nalaten om transacties vast te leggen, het opzettelijk verkeerd voorstellen van zaken of het doorbreken van de interne beheersing.
- het verkrijgen van inzicht in de interne beheersing die relevant is voor de controle, met als doel . controlewerkzaamheden op te zetten die in de gegeven omstandigheden geschikt zijn maar die niet zijn gericht op het geven van een oordeel over de effectiviteit van de interne beheersing van de Vennootschap.
- het evalueren van de geschiktheid van de gehanteerde grondslagen voor financiële verslaggeving en het evalueren van de redelijkheid van de door de raad van bestuur gemaakte schattingen en van de daarop betrekking hebbende toelichtingen.
- het concluderen dat de door de raad van bestuur gehanteerde continuïteitsveronderstelling aanvaardbaar is, en het concluderen, op basis van de verkregen controle-informatie, of er een onzekerheid van materieel belang bestaat met betrekking tot gebeurtenissen of omstandigheden die significante twijfel kunnen doen ontstaan over de mogelijkheid van de Vennootschap om haar continuïteit te handhaven. Indien wij concluderen dat er een

onzekerheid van materieel belang bestaat, zijn wij ertoe gehouden om de aandacht in ons commissarisverslag te vestigen op de daarop betrekking hebbende toelichtingen in de jaarrekening, of, indien deze toelichtingen inadequaat zijn, om ons oordeel aan te passen. Onze conclusies zijn gebaseerd op de controle-informatie die verkregen is tot de datum van ons commissarisverslag. Toekomstige gebeurtenissen of omstandigheden kunnen er echter toe leiden dat de Vennootschap haar continuïteit niet langer kan handhaven.
• het evalueren van de algehele presentatie, structuur en inhoud van de jaarrekening, en van de vraag of de jaarrekening de onderliggende transacties en gebeurtenissen weergeeft op een wijze die leidt tot een getrouw beeld.
Wij communiceren met het auditcomité onder meer over de geplande reikwijdte en timing van de controle en over de significante controlebevindingen, waaronder eventuele significante tekortkomingen in de interne beheersing die wij identificeren gedurende onze controle.
Wij verschaffen aan het auditcomité tevens een verklaring dat wij de relevante deontologische voorschriften over onafhankelijkheid hebben nageleefd, en wij communiceren met hen over alle relaties en andere zaken die redelijkerwijs onze onafhankelijkheid kunnen beïnvloeden en, waar van toepassing, over de daarmee verband houdende maatregelen om onze onafhankelijkheid te waarborgen.
Uit de aangelegenheden die aan het auditcomité zijn gecommuniceerd bepalen wij die zaken die het meest significant waren bij de controle van de jaarrekening van de huidige verslagperiode, en die derhalve de kernpunten van onze controle uitmaken. Wij beschrijven deze aangelegenheden in ons verslag, tenzij het openbaar maken van deze aangelegenheden is verboden door wet- of regelgeving.
Overige door wet- en regelgeving gestelde eisen
Verantwoordelijkheden van de raad van bestuur
De raad van bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen en de inhoud van het jaarverslag, en de niet-financiële en andere informatie opgenomen in het jaarrapport over de geconsolideerde jaarrekening van de Vennootschap alsook voor het naleven van de wettelijke en bestuursrechtelijke voorschriften die van toepassing zijn op het voeren van de boekhouding, en voor het naleven van het Wetboek van vennootschappen en van de statuten van de Vennootschap.
Verantwoordelijkheden van de commissaris
In het kader van ons mandaat en overeenkomstig de Belgische bijkomende norm (Herzien in 2018) bij de in België van toepassing zijnde internationale auditstandaarden (ISA's), is het onze verantwoordelijkheid om, in alle van materieel belang zijnde opzichten, het jaarverslag en de andere informatie opgenomen in het jaarrapport, bepaalde documenten die overeenkomstig de wettelijke en reglementaire voorschriften dienen te worden neergelegd, alsook de naleving van de statuten en van bepaalde verplichtingen uit het Wetboek van vennootschappen te verifiëren, en verslag over deze aangelegenheden uit te brengen.
Aspecten betreffende het jaarverslag
Naar ons oordeel, na het uitvoeren van specifieke werkzaamheden op het jaarverslag, stemt dit jaarverslag overeen met de jaarrekening voor hetzelfde boekjaar, enerzijds, en is dit jaarverslag opgesteld overeenkomstig de artikelen 95 en 96 van het Wetboek van vennootschappen, anderzijds.
ln de context van onze controle van de jaarrekening, zijn wij tevens verantwoordelijk voor het overwegen, in het bijzonder op basis van de kennis verkregen in de controle, of het jaarverslag een afwijking van materieel belang bevat, hetzij informatie die onjuist vermeld is of anderszins misleidend is. In het licht van de werkzaamheden die wij hebben uitgevoerd, dienen wij u geen afwijking van materieel belang te melden.


De op grond van artikel 96, §4 van het Wetboek van vennootschappen vereiste niet-financiële informatie werd opgenomen in het jaarverslag over de geconsolideerde jaarrekening. De Vennootschap heeft zich bij het opstellen van deze niet-financiële informatie gebaseerd op de GRI standaarden. Overeenkomstig artikel 144 §1, 6° van het Wetboek van vennootschappen spreken wij ons evenwel niet uit over de vraag of deze niet-financiële informatie is opgesteld in overeenstemming met de vermelde GRI standaarden.
Vermelding betreffende de sociale balans
De sociale balans, neer te leggen bij de Nationale Bank van België overeenkomstig artikel 100, § 1, 6%2 van het Wetboek van vennootschappen, bevat, zowel qua vorm als qua inhoud alle door dit Wetboek voorgeschreven inlichtingen en bevat geen van materieel belang zijnde inconsistenties ten aanzien van de informatie waarover wij beschikken in ons controledossier.
Vermeldingen betreffende de onafhankelijkheid
- Ons bedrijfsrevisorenkantoor en ons netwerk hebben geen opdrachten verricht die onverenigbaar zijn met de wettelijke controle van de jaarrekening en ons bedrijfsrevisorenkantoor is in de loop van ons mandaat onafhankelijk gebleven tegenover de Vennootschap.
- De honoraria voor de bijkomende opdrachten die verenigbaar zijn met de wettelijke controle van de jaarrekening bedoeld in artikel 134 van het Wetboek van vennootschappen werden correct vermeld en uitgesplitst in de toelichting bij de jaarrekening.
Andere vermeldingen
- Onverminderd formele aspecten van ondergeschikt belang, werd de boekhouding gevoerd in overeenstemming met de in België van toepassing zijnde wettelijke en bestuursrechtijke voorschriften.
- De resultaatverwerking die aan de algemene vergadering wordt voorgesteld, stemt overeen met de wettelijke en statutaire bepalingen.
- Wij dienen u geen verrichtingen of beslissingen mede te delen die in overtreding met de statuten of het Wetboek van vennootschappen zijn gedaan of genomen.
- Huidig verslag is consistent met onze aanvullende verklaring aan het auditcomité bedoeld in artikel 11 van de verordening (EU) nr. 537/2014.
- Overeenkomstig artikel 523 van het Wetboek van vennootschappen, dienen wij tevens verslag uit te brengen over de beslissingen van de Raad van Bestuur van 21 februari 2018 betreffende (1) de bonus uitbetaling gebaseerd op resultaten van de vennootschap in 2017, de definitieve verwerving van de Long Term Incentive (LTI) en de doelstellingen voor 2018, (2) de uitgifte van 900.000 aandelenopties aan ongeveer 380 werknemers uitoefenbaar na een periode van 3 jaar, (3) de toekenning van 955.000 en 143.000 aandelen (of 1.098.000 aandelen in het totaal) respectievelijk aan ongeveer 1.760 werknemers (Stock Awards) en aan ongeveer 54 werknemers van hoger kader (Prestatieaandelen) en (4) de vergoeding en LTI van de CEO, zijnde het basissalaris vanaf 1 maart 2018, de bonus betaling in 2018 (prestaties 2017) en de LTI voor 2018.

De notulen van deze beslissingen zijn in extenso opgenomen in het verslag van de Raad van Bestuur over de geconsolideerde jaarrekening. Zoals vermeld in deze notulen zijn de vermogensrechtelijke gevolgen van de beslissingen dat (1) de bonus uitbetaling voor 2017 gebaseerd op de resultaten van 2017 (REBITDA), de REBITDA doelstelling voor de bonus uitbetaling van de 2018 bonus en de criteria gebruikt voor het Prestatieaandelenplan 2018-2020 (uitbetaling in 2021) werden goedgekeurd, (2) de uitgifte van 900.000 aandelenopties in 2018 een kost voor de vennootschap betekent die overeenkomt met het verschil tussen de aankoopprijs van eigen aandelen door de vennootschap en de verkoopprijs van dezelfde aandelen aan de begunstigde op het moment van de uitoefening van de opties, (3) de toekenning van 1.098.000 aandelen (Stock Awards en Prestatieaandelen) een kost voor de vennootschap betekent die overeenkomt met de waarde van de UCB aandelen op het moment van de definitieve verwerving (definitieve verwerving na 3 jaar) en (4) het jaarlijkse basissalaris van de CEO vanaf 1 maart 2018 EUR 1.077.607 zal bedragen, de bonus betaling voor de CEO in 2018 (prestaties 2017) EUR 1.536.217 zal bedragen, en de LTI voor de CEO zal bestaan uit 44.741 aandelenopties (definitieve verwerving na 3 jaar en 9 maanden), 12.561 aandelen (definitieve verwerving na 3 jaar) en 20.745 prestatieaandelen (definitieve verwerving na 3 jaar).
Brussel, 27 februari 2019
De commissaris PwC Bedrijfsrevisoren cvba · vertegenfyoordigd door
Romain Seffer Bedrijfsrevisor
| 40 | 1 | EUR | |||
|---|---|---|---|---|---|
| NAT. | Datum neerlegging | Nr. | Blz. | E. | D. |
JAARREKENING EN ANDERE OVEREENKOMSTIG HET WETBOEK VAN VENNOOTSCHAPPEN NEER TE LEGGEN DOCUMENTEN
IDENTIFICATIEGEGEVENS
| NAAM: | ||
|---|---|---|
| Naamloze vennootschap Rechtsvorm: |
||
| Allée de la Recherche Adres: Nr.: Bus: |
60 | |
| 1070 Anderlecht Postnummer: |
Gemeente: | |
| België Land: |
||
| Rechtspersonenregister (RPR) - Rechtbank van Koophandel van | Brussel, franstalige | |
| Internetadres1 : |
||
| Ondernemingsnummer | BE 0403.053.608 | |
| 26 04 2018 DATUM / / |
van de neerlegging van de oprichtingsakte OF van het recentste stuk dat de datum van | |
| bekendmaking van de oprichtingsakte en van de akte tot statutenwijziging vermeldt. | ||
| JAARREKENING IN EURO JAARREKENING |
||
| 25 04 / goedgekeurd door de algemene vergadering van |
2019 / |
|
| met betrekking tot het boekjaar dat de periode dekt van | 01 01 2018 31 12 / / tot / / |
2018 |
| 01 01 2017 31 12 / / tot / / |
2017 | |
| Vorig boekjaar van | ||
| De bedragen van het vorige boekjaar zijn / zijn niet2 XXXXXX |
identiek met die welke eerder openbaar werden gemaakt. |
Totaal aantal neergelegde bladen: ......................... Nummers van de secties van het standaardmodel die niet werden neergelegd omdat ze niet dienstig zijn: .......................................................................................................................................................................... 59 6.2.1, 6.2.2, 6.2.5, 6.3.4, 6.5.2, 6.17, 6.18.2, 6.20, 8, 9
Jean-Christophe TELLIER Bestuurder
Evelyn du Monceau Voorzitter van de Raad van Bestuur
1 Facultatieve vermelding.
2 Schrappen wat niet van toepassing is.
LIJST VAN DE BESTUURDERS, ZAAKVOERDERS EN COMMISSARISSEN EN VERKLARING BETREFFENDE EEN AANVULLENDE OPDRACHT VOOR NAZICHT OF CORRECTIE
LIJST VAN DE BESTUURDERS, ZAAKVOERDERS EN COMMISSARISSEN
VOLLEDIGE LIJST met naam, voornamen, beroep, woonplaats (adres, nummer, postnummer en gemeente) en functie in de onderneming
| Evelyn JANSSEN épse de D. du MONCEAU de BERGENDAL c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Voorzitter van de Raad van Bestuur |
|---|---|
| Pierre GURDJIAN c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Ondervoorzitter van de Raad van Bestuur |
| Jean-Christophe TELLIER c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Alice DAUTRY c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Kay DAVIES c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Albrecht DE GRAEVE c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Charles-Antoine JANSSEN c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Cyril JANSSEN c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Norman J. ORNSTEIN c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Cédric van RIJCKEVORSEL c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Ulf WIINBERG c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Viviane MONGES c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Roch DOLIVEUX c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| PwC Réviseurs d'Entreprises SCCRL Nr.: BE 0429.501.944 Woluwe Garden Woluwedal 18, 1932 Sint-Stevens-Woluwe, België Lidmaatschapsnr.: B00009 |
Commissaris |
| Vertegenwoordigd door: |
Romain SEFFER Woluwedal 18, 1932 Sint-Stevens-Woluwe, België Lidmaatschapsnr.: A02047
VERKLARING BETREFFENDE EEN AANVULLENDE OPDRACHT VOOR NAZICHT OF CORRECTIE
Het bestuursorgaan verklaart dat geen enkele opdracht voor nazicht of correctie werd gegeven aan iemand die daar wettelijk niet toe gemachtigd is met toepassing van de artikelen 34 en 37 van de wet van 22 april 1999 betreffende de boekhoudkundige en fiscale beroepen.
De jaarrekening werd / werd niet∗ geverifieerd of gecorrigeerd door een externe accountant of door een bedrijfsrevisor die niet de commissaris is. XXX
In bevestigend geval, moeten hierna worden vermeld: naam, voornamen, beroep en woonplaats van elke externe accountant of bedrijfsrevisor en zijn lidmaatschapsnummer bij zijn Instituut, evenals de aard van zijn opdracht:
- A. Het voeren van de boekhouding van de onderneming∗∗,
- B. Het opstellen van de jaarrekening∗∗,
- C. Het verifiëren van de jaarrekening en/of
- D. Het corrigeren van de jaarrekening.
Indien taken bedoeld onder A. of onder B. uitgevoerd zijn door erkende boekhouders of door erkende boekhouders-fiscalisten, kunnen hierna worden vermeld: naam, voornamen, beroep en woonplaats van elke erkende boekhouder of erkende boekhouder-fiscalist en zijn lidmaatschapsnummer bij het Beroepsinstituut van erkende Boekhouders en Fiscalisten, evenals de aard van zijn opdracht.
| Naam, voornamen, beroep en woonplaats | Lidmaatschaps nummer |
Aard van de opdracht (A, B, C en/of D) |
|---|---|---|
∗ Schrappen wat niet van toepassing is.
∗∗ Facultatieve vermelding.
JAARREKENING
BALANS NA WINSTVERDELING
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|---|
| ACTIVA | ||||
| Oprichtingskosten | 6.1 | 20 | 11.432.086 | 12.311.017 |
| VASTE ACTIVA | 21/28 | 4.146.189.163 | 4.822.320.141 | |
| Immateriële vaste activa | 6.2 | 21 | 301.978 | 376.605 |
| Materiële vaste activa | 6.3 | 22/27 | 17.691.802 | 8.965.949 |
| Terreinen en gebouwen | 22 | 5.760.086 | 5.752.315 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | 1.202.634 | 866.519 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | 360.191 | 145.247 | |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | |||
| Overige materiële vaste activa | 26 | |||
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | 10.368.891 | 2.201.868 | |
| Financiële vaste activa 6.4/6.5.1 | 28 | 4.128.195.383 | 4.812.977.587 | |
| Verbonden ondernemingen | 6.15 | 280/1 | 4.113.017.007 | 4.797.799.211 |
| Deelnemingen | 280 | 4.113.017.007 | 4.797.799.211 | |
| Vorderingen | 281 | |||
| Ondernemingen waarmee een deelnemingsverhouding | ||||
| bestaat | 6.15 | 282/3 | 15.126.591 | 15.126.591 |
| Deelnemingen | 282 | 15.126.591 | 15.126.591 | |
| Vorderingen | 283 | |||
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | 51.785 | 51.785 | |
| Aandelen | 284 | 51.785 | 51.785 | |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 |
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar |
|---|---|---|---|
| VLOTTENDE ACTIVA | 29/58 | 2.889.486.503 | 3.135.574.217 |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | 1.595.672.213 | 1.150.397.211 |
| Handelsvorderingen | 290 | ||
| Overige vorderingen | 291 | 1.595.672.213 | 1.150.397.211 |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | ||
| Voorraden …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | 30/36 | ||
| Grond- en hulpstoffen | 30/31 | ||
| Goederen in bewerking | 32 | ||
| Gereed product | 33 | ||
| Handelsgoederen | 34 | ||
| Onroerende goederen bestemd voor verkoop | 35 | ||
| Vooruitbetalingen | રેક | ||
| Bestellingen in uitvoering | 37 | ||
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | 882.715.132 | 1.591.293.825 |
| Handelsvorderingen | 40 | 21.524.853 | 19.411.606 |
| Overige vorderingen | 41 | 861.190.279 | 1.571.882.219 |
| Geldbeleggingen | 20123 | 112.792.121 | 156.395.951 |
| Eigen aandelen | 50 | 112.092.371 | 155.725.242 |
| Overige beleggingen | 51/53 | 699.750 | 670.709 |
| Liquide middelen | 54/58 | 122.364.701 | 27.574.494 |
| 6.6 Overlopende rekeningen |
490/1 | 175.942.336 | 209.912.736 |
| TOTAAL VAN DE ACTIVA | 20/58 | 7.047.107.752 | 7.970.205.375 |
Nr.
BE 0403.053.608
VOL 3.1
| Toel. Codes Boekjaar Vorig boekjaar PASSIVA EIGEN VERMOGEN 5.336.910.951 5.547.315.799 10/15 583.516.974 583.516.974 6.7.1 10 Kapitaal 583.516.974 583.516.974 Geplaatst kapitaal 100 Niet-opgevraagd kapitaal 101 1.999.541.662 1.999.541.663 11 12 2.753.852.315 2.964.257.162 13 Reserves Wettelijke reserve 58.351.697 58.351.697 130 112.092.371 155.725.242 Onbeschikbare reserves 131 112.092.371 155.725.242 Voor eigen aandelen 1310 Andere - чининициининицииницииницииницииниции 1311 Belastingvrije reserves 132 2.583.408.247 2.750.180.223 Beschikbare reserves 133 14 Overgedragen winst (verlies) Kapitaalsubsidies 15 Voorschot aan de vennoten op de verdeling van het 19 netto-actief 41.411.405 38.430.901 16 VOORZIENINGEN EN UITGESTELDE BELASTINGEN ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… 38.430.901 41.411.405 160/5 Voorzieningen voor risico's en kosten 188.520 254.780 Pensioenen en soortgelijke verplichtingen 160 Fiscale lasten 161 Grote herstellings- en onderhoudswerken 162 163 Milieuverplichtingen 38.242.381 41.156.625 Overige risico's en kosten 164/5 168 Uitgestelde belastingen |
Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 3.2 | |
|---|---|---|---|---|
| Uitgiftepremies Herwaarderingsmeerwaarden |
||||
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 3.2 | |||
|---|---|---|---|---|
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
| SCHULDEN | 17/49 | 1.671.765.900 | 2.381.478.171 | |
| Schulden op meer dan één jaar | 6.9 | 17 | 1.260.645.396 | 1.500.625.501 |
| Financiële schulden | 170/4 | 1.260.645.396 | 1.500.625.501 | |
| Achtergestelde leningen | 170 | |||
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 171 | 1.125.717.000 | 1.200.717.000 | |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 172 | |||
| Kredietinstellingen | 173 | |||
| Overige leningen | 174 | 134.928.396 | 299.908.501 | |
| Handelsschulden | 175 | |||
| Leveranciers | 1750 | |||
| Te betalen wissels | 1751 | |||
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | 176 | |||
| Overige schulden | 178/9 | |||
| Schulden op ten hoogste één jaar | 6.9 | 42/48 | 372.546.808 | 830.444.339 |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | 92.464.198 | ||
| Financiële schulden | 43 | 55.178 | 561.263.566 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | 55.178 | 9.292.931 | |
| Overige leningen | 439 | 551.970.635 | ||
| Handelsschulden | 44 | 16.833.177 | 15.204.473 | |
| Leveranciers | 440/4 | 16.833.177 | 15.204.473 | |
| Te betalen wissels | 441 | |||
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | |||
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en | ||||
| sociale lasten | 6.9 | 45 | 28.426.796 | 26.097.187 |
| Belastingen | 450/3 | 9.794.360 | 9.826.908 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | 18.632.436 | 16.270.279 | |
| Overige schulden | 47/48 | 234.767.459 | 227.879.113 | |
| Overlopende rekeningen | 6.9 | 492/3 | 38.573.696 | 50.408.331 |
| TOTAAL VAN DE PASSIVA | 10/49 | 7.047.107.752 | 7.970.205.375 |
RESULTATENREKENING
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|---|
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | 73.975.804 | 77.215.918 | |
| Omzet | 6.10 | 70 | ||
| Voorraad goederen in bewerking en gereed product en bestellingen in uitvoering: toename (afname) (+)/(-) |
71 | |||
| Geproduceerde vaste activa | 72 | |||
| Andere bedrijfsopbrengsten | 6.10 | 74 | 73.975.804 | 77.215.918 |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 6.12 | 76A | ||
| Bedrijfskosten | 60/66A | 128.479.371 | 130.815.270 | |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | |||
| Aankopen | 600/8 | |||
| Voorraad: afname (toename) (+)/(-) | 609 | |||
| Diensten en diverse goederen | 61 | 47.694.500 | 47.345.757 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen (+)/(-) | 6.10 | 62 | 79.882.229 | 84.384.939 |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in |
630 | 2.025.639 | 2.276.961 | |
| uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) (+)/(-) Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen |
6.10 | 631/4 | ||
| (bestedingen en terugnemingen) (+)/(-) | 6.10 | 635/8 | -2.567.957 | -6.925.607 |
| Andere bedrijfskosten | 6.10 | 640/8 | 1.689.377 | 3.033.220 |
| Als herstructureringskosten geactiveerde bedrijfskosten (-) | 649 | |||
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 6.12 | 66A | -244.417 | 700.000 |
| Bedrijfswinst (Bedrijfsverlies) (+)/(-) | 9901 | -54.503.567 | -53.599.352 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 4 | |
|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | ------- |
| VOL | 4 |
|---|---|
| ----- | --- |
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|---|
| Financiële opbrengsten Recurrente financiële opbrengsten Opbrengsten uit financiële vaste activa Opbrengsten uit vlottende activa Andere financiële opbrengsten Niet-recurrente financiële opbrengsten |
6.11 6.12 |
75/76B 75 750 751 752/9 76B |
258.162.973 249.904.455 173.252.699 73.706.891 2.944.865 8.258.518 |
181.262.054 177.791.594 92.271.231 80.432.734 5.087.629 3.470.460 |
| Financiële kosten Recurrente financiële kosten Kosten van schulden Waardeverminderingen op vlottende activa andere dan voorraden, bestellingen in uitvoering en handels |
6.11 | 65/66B 65 650 |
181.219.863 81.733.010 73.719.435 |
91.301.880 91.301.880 75.053.402 |
| vorderingen: toevoegingen (terugnemingen) (+)/(-) Andere financiële kosten Niet-recurrente financiële kosten (+)/(-) Winst (Verlies) van het boekjaar vóór belasting Onttrekking aan de uitgestelde belastingen |
6.12 | 651 652/9 66B 9903 780 |
8.013.575 99.486.853 22.439.543 |
16.248.478 36.360.822 |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | |||
| (+)/(-) Belastingen op het resultaat Belastingen Regularisering van belastingen en terugneming van voorzieningen voor belastingen |
6.13 | 67/77 670/3 77 |
36.395 36.395 |
37.307 37.307 |
| Winst (Verlies) van het boekjaar (+)/(-) |
9904 | 22.403.148 | 36.323.515 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | |||
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | |||
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar (+)/(-) | 9905 | 22.403.148 | 36.323.515 |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| Te bestemmen winst (verlies) | 9906 | 22.403.148 | 36.323.515 |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | (9905) | 22.403.148 | 36.323.515 |
| Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar | 14P | ||
| Onttrekking aan het eigen vermogen | 791/2 | 210.404.847 | 189.820.804 |
| aan het kapitaal en aan de uitgiftepremies | 791 | . | |
| aan de reserves | 792 | 210.404.847 | 189.820.804 |
| Toevoeging aan het eigen vermogen | 691/2 | ||
| aan het kapitaal en aan de uitgiftepremies | 691 | ||
| aan de wettelijke reserve | 6920 | . | |
| aan de overige reserves | 6921 | ||
| Overgedragen winst (verlies) | (14) | ||
| Tussenkomst van de vennoten in het verlies | 794 | ||
| Uit te keren winst | 694/7 | 232.807.995 | 226.144.319 |
| Vergoeding van het kapitaal | 694 | 232.807.995 | 226.144.319 |
| Bestuurders of zaakvoerders | ୧୦୧ | ||
| Werknemers | ୧୨୧ | ||
| Andere rechthebbenden | 697 |
TOELICHTING
STAAT VAN DE OPRICHTINGSKOSTEN
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| Nettoboekwaarde per einde van het boekjaar | 20P | xxxxxxxxxxxxxxx | 12.311.017 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Nieuwe kosten van het boekjaar | 8002 | 2.285.596 | |
| Afschrijvingen | 8003 | 3.164.527 | |
| (+)/(-) Andere |
8004 | ||
| Nettoboekwaarde per einde van het boekjaar | (20) | 11.432.086 | |
| Waarvan | |||
| Kosten van oprichting en kapitaalverhoging, kosten bij uitgifte van leningen en andere oprichtingskosten |
200/2 | 11.432.086 | |
| Herstructureringskosten | 204 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.2.3 | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |||
| CONCESSIES, OCTROOIEN, LICENTIES, KNOWHOW, MERKEN EN SOORTGELIJKE RECHTEN |
|||||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8052P | xxxxxxxxxxxxxxx | 1.426.895 | ||
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8022 | 2.275 | |||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8032 | ||||
| Overboekingen van een post naar een andere | (+)/(-) | 8042 | 29.059 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8052 | 1.458.229 | |||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8122P | xxxxxxxxxxxxxxx | 1.050.290 | ||
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||||
| Geboekt | 8072 | 105.961 | |||
| Teruggenomen | 8082 | ||||
| Verworven van derden | 8092 | ||||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8102 | ||||
| Overgeboekt van een post naar een andere | (+)/(-) | 8112 | |||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8122 | 1.156.251 | |||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 211 | 301.978 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.2.4 | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |||
| GOODWILL | |||||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8053P | xxxxxxxxxxxxxxx | 18.283.336 | ||
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8023 | ||||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8033 | ||||
| Overboekingen van een post naar een andere | (+)/(-) | 8043 | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8053 | 18.283.336 | |||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8123P | xxxxxxxxxxxxxxx | 18.283.336 | ||
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||||
| Geboekt | 8073 | ||||
| Teruggenomen | 8083 | ||||
| Verworven van derden | 8093 | ||||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8103 | ||||
| Overgeboekt van een post naar een andere | (+)/(-) | 8113 | |||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8123 | 18.283.336 | |||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 212 |
STAAT VAN DE MATERIËLE VASTE ACTIVA
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| TERREINEN EN GEBOUWEN | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8191P | xxxxxxxxxxxxxxx | 6.449.354 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8161 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8171 | ||
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8181 | 65.340 | |
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8191 | 6.514.694 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8251P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8211 | ||
| Verworven van derden | 8221 | ||
| Afgeboekt | 8231 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8241 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8251 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8321P | xxxxxxxxxxxxxxx | 697.039 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8271 | 57.569 | |
| Teruggenomen | 8281 | ||
| Verworven van derden | 8291 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8301 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8311 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8321 | 754.608 | |
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (22) | 5.760.086 |
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 6.3.2 | |||
|---|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | ||
| INSTALLATIES, MACHINES EN UITRUSTING | ||||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8192P | xxxxxxxxxxxxxxx | 1.597.423 | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8162 | 185.577 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8172 | |||
| Overboekingen van een post naar een andere | (+)/(-) 8182 |
392.453 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8192 | 2.175.453 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8252P | xxxxxxxxxxxxxxx | ||
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Geboekt | 8212 | |||
| Verworven van derden | 8222 | |||
| Afgeboekt | 8232 | |||
| Overgeboekt van een post naar een andere | (+)/(-) 8242 |
|||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8252 | |||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8322P | xxxxxxxxxxxxxxx | 730.904 | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Geboekt | 8272 | 241.915 | ||
| Teruggenomen | 8282 | |||
| Verworven van derden | 8292 | |||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8302 | |||
| Overgeboekt van een post naar een andere | (+)/(-) 8312 |
|||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8322 | 972.819 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (23) | 1.202.634 |
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 6.3.3 | |||
|---|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | ||
| MEUBILAIR EN ROLLEND MATERIEEL | ||||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8193P | xxxxxxxxxxxxxxx | 3.958.050 | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8163 | 293.496 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8173 | |||
| Overboekingen van een post naar een andere | (+)/(-) | 8183 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8193 | 4.251.546 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8253P | xxxxxxxxxxxxxxx | ||
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Geboekt | 8213 | |||
| Verworven van derden | 8223 | |||
| Afgeboekt | 8233 | |||
| Overgeboekt van een post naar een andere | (+)/(-) | 8243 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8253 | |||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8323P | xxxxxxxxxxxxxxx | 3.812.803 | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Geboekt | 8273 | 78.552 | ||
| Teruggenomen | 8283 | |||
| Verworven van derden | 8293 | |||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8303 | |||
| Overgeboekt van een post naar een andere | (+)/(-) | 8313 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8323 | 3.891.355 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (24) | 360.191 |
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 6.3.5 | ||
|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
| OVERIGE MATERIËLE VASTE ACTIVA | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8195P | xxxxxxxxxxxxxxx | 1.418.240 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8165 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8175 | ||
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8185 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8195 | 1.418.240 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8255P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8215 | ||
| Verworven van derden | 8225 | ||
| Afgeboekt | 8235 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8245 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8255 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8325P | xxxxxxxxxxxxxxx | 1.418.240 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8275 | ||
| Teruggenomen | 8285 | ||
| Verworven van derden | 8295 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8305 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8315 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8325 | 1.418.240 | |
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (26) |
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 6.3.6 | |||
|---|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | ||
| ACTIVA IN AANBOUW EN VOORUITBETALINGEN | ||||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8196P | xxxxxxxxxxxxxxx | 2.201.868 | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8166 | 8.653.875 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8176 | |||
| Overboekingen van een post naar een andere | (+)/(-) | 8186 | -486.852 | |
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8196 | 10.368.891 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8256P | xxxxxxxxxxxxxxx | ||
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Geboekt | 8216 | |||
| Verworven van derden | 8226 | |||
| Afgeboekt | 8236 | |||
| Overgeboekt van een post naar een andere | (+)/(-) | 8246 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8256 | |||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8326P | xxxxxxxxxxxxxxx | ||
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Geboekt | 8276 | |||
| Teruggenomen | 8286 | |||
| Verworven van derden | 8296 | |||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8306 | |||
| Overgeboekt van een post naar een andere | (+)/(-) | 8316 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8326 | |||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (27) | 10.368.891 |
STAAT VAN DE FINANCIËLE VASTE ACTIVA
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| VERBONDEN ONDERNEMINGEN - DEELNEMINGEN EN AANDELEN | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8391P | xxxxxxxxxxxxxxx | 4.893.494.566 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen | 8361 | 2.000.044 | |
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8371 | 595.553.913 | |
| Overboekingen van een post naar een andere (+)/(-) |
8381 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8391 | 4.299.940.697 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8451P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar Geboekt |
8411 | ||
| Verworven van derden | 8421 | ||
| Afgeboekt | 8431 | ||
| 8441 | |||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
|||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8451 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8521P | xxxxxxxxxxxxxxx | 95.695.355 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8471 | 99.486.853 | |
| Teruggenomen | 8481 | 8.258.518 | |
| Verworven van derden | 8491 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8501 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8511 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8521 | 186.923.690 | |
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8551P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar (+)/(-) |
8541 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8551 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (280) | 4.113.017.007 | |
| VERBONDEN ONDERNEMINGEN - VORDERINGEN | |||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 281P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Toevoegingen | 8581 | ||
| Terugbetalingen | 8591 | ||
| Geboekte waardeverminderingen | 8601 | ||
| Teruggenomen waardeverminderingen | 8611 | ||
| Wisselkoersverschillen (+)/(-) |
8621 | ||
| Overige mutaties (+)/(-) | 8631 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (281) | ||
| GECUMULEERDE WAARDEVERMINDERINGEN OP VORDERINGEN PER EINDE | |||
| BOEKJAAR | 8651 |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| ONDERNEMINGEN MET DEELNEMINGSVERHOUDING - DEELNEMINGEN EN | |||
| AANDELEN | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8392P | xxxxxxxxxxxxxxx | 15.126.591 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen | 8362 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8372 | ||
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8382 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8392 | 15.126.591 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8452P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8412 | ||
| Verworven van derden | 8422 | ||
| Afgeboekt | 8432 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8442 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8452 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8522P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8472 | ||
| Teruggenomen | 8482 | ||
| Verworven van derden | 8492 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8502 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8512 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8522 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8552P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| (+)/(-) Mutaties tijdens het boekjaar |
8542 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8552 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (282) | 15.126.591 | |
| ONDERNEMINGEN MET DEELNEMINGSVERHOUDING - VORDERINGEN | |||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 283P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Toevoegingen | 8582 | ||
| Terugbetalingen | 8592 | ||
| Geboekte waardeverminderingen | 8602 | ||
| Teruggenomen waardeverminderingen | 8612 | ||
| (+)/(-) Wisselkoersverschillen |
8622 | ||
| Overige mutaties (+)/(-) | 8632 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (283) | ||
| GECUMULEERDE WAARDEVERMINDERINGEN OP VORDERINGEN PER EINDE | |||
| BOEKJAAR | 8652 |
Nr. BE 0403.053.608 VOL 6.4.2
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| ANDERE ONDERNEMINGEN - DEELNEMINGEN EN AANDELEN | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8393P | xxxxxxxxxxxxxxx | 53.800 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen | 8363 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8373 | ||
| Overboekingen van een post naar een andere (+)/(-) |
8383 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8393 | 53.800 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8453P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8413 | ||
| Verworven van derden | 8423 | ||
| Afgeboekt | 8433 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8443 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8453 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8523P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8473 | ||
| Teruggenomen | 8483 | ||
| Verworven van derden | 8493 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8503 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8513 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8523 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8553P | xxxxxxxxxxxxxxx | 2.015 |
| Mutaties tijdens het boekjaar (+)/(-) |
8543 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8553 | 2.015 | |
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (284) | 51.785 | |
| ANDERE ONDERNEMINGEN - VORDERINGEN | |||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 285/8P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Toevoegingen | 8583 | ||
| Terugbetalingen | 8593 | ||
| Geboekte waardeverminderingen | 8603 | ||
| Teruggenomen waardeverminderingen | 8613 | ||
| Wisselkoersverschillen (+)/(-) |
8623 | ||
| Overige mutaties (+)/(-) | 8633 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (285/8) | ||
| GECUMULEERDE WAARDEVERMINDERINGEN OP VORDERINGEN PER EINDE | |||
| BOEKJAAR | 8653 | ||
Nr. BE 0403.053.608 VOL 6.4.3
INLICHTINGEN OMTRENT DE DEELNEMINGEN
DEELNEMINGEN EN MAATSCHAPPELIJKE RECHTEN IN ANDERE ONDERNEMINGEN
Hieronder worden de ondernemingen vermeld waarin de onderneming een deelneming bezit (opgenomen in de posten 280 en 282 van de activa), alsmede de andere ondernemingen waarin de onderneming maatschappelijke rechten bezit (opgenomen in de posten 284 en 51/53 van de activa) ten belope van ten minste 10% van het geplaatste kapitaal.
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, het ONDERNEMINGSNUMMER |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||
| Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
|||
| UCB Pharma SA BE 0403.096.168 Naamloze vennootschap Allee de la Recherche 60 1070 Anderlecht België |
31/12/2018 | EUR | 2.219.586.774 | 165.591.113 | |||||
| Gewone aandelen - IFRS |
Cijfers111.643.959 | 100,0 | 0,0 | ||||||
| UCB Australia Pty. LTD Buitenlandse onderneming Level 1, 1155 Malvern Road (PO Box 158) |
|||||||||
| Australië | 31/12/2018 | AUD | 24.457.258 | 1.457.252 | |||||
| Gewone aandelen - IFRS |
cijfers 17.900.000 | 100,0 | 0,0 | ||||||
| Preferente aandelen |
300.000 | 100,0 | 0,0 | ||||||
| Aflosbare preferente aandelen |
4.800.000 | 100,0 | 0,0 | ||||||
| UCB Finance NV Buitenlandse onderneming Hoge Mosten, 2 4822 NK BREDA Nederland |
31/12/2018 | EUR | 1.540.777.180 | 98.860.246 | |||||
| Gewone aandelen - IFRS cijfers |
538.459 | 100,0 | 0,0 | ||||||
| UCB Japan Co LTD Buitenlandse onderneming Shinjuku Grand Tower, 8-17-1 Nishi-Shinjuku Shinjuku-ku, 160-0023, Tokyo Japan |
31/12/2018 | JPY | 6.900.987.630 | 844.551.492 | |||||
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, het ONDERNEMINGSNUMMER |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||
| Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
|||
| UCB (Investments) LTD Buitenlandse onderneming Bath Road 208 SLOUGH, SL1 3WE Berkshire |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
69.980 | 100,0 | 0,0 | |||||
| Verenigd Koninkrijk | Cumulatief Preferente Aandelen - IFRS Gewone |
cijfers 44.928.426 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | GBP | 463.082.504 | 25.074.936 | |
| UCB DE MEXICO S.A. de C.V. Buitenlandse onderneming Homero, 440 7° Floor Col. Chapultepec Morales, 11570 MEXICO D.F. |
Aandelen | 1.000.100 | 100,0 | 0,0 | |||||
| Mexico | Gewone aandelen - IFRS |
cijfers 51.449.999 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | MXN | 152.221.399 | 33.275.211 | |
| UCB Pharma France SA Buitenlandse onderneming rue Estienne d'Orves 420 F 92700 COLOMBES Frankrijk |
31/12/2018 | EUR | 114.061.466 | 4.004.216 | |||||
| UCB Pharma S.P.A. (Italy) | Gewone aandelen - IFRS cijfers |
551.539 | 99,99 | 0,01 | |||||
| Buitenlandse onderneming Via Varesina 162 |
|||||||||
| Italië | Gewone aandelen - IFRS cijfers |
474.525 | 99,9 | 0,1 | 31/12/2018 | EUR | 75.062.540 | 26.835.895 | |
| UCB Pharma (Produtos Farmacêuticos) Lda Buitenlandse onderneming Rua Victor Câmara, Edifício Q 60, D. Maria I, Piso 1 60 |
|||||||||
| Portugal | 31/12/2018 | EUR | 4.495.069 | 355.450 |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, het ONDERNEMINGSNUMMER |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||
| Aard per Aantal % % |
code | (+) of (-) (in eenheden) |
|||||||
| UCB Pharma S.A. (Spain) | Gewone aandelen - IFRS cijfers |
88.500 | 98,33 | 1,67 | |||||
| Buitenlandse onderneming Plaza de Manuel Gómez Moreno Madrid 28020 Spanje |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
9.600 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | EUR | 190.777.887 | 25.903.494 | |
| UCB A.E. (Greece) Buitenlandse onderneming 63, Agiou Dimitriou Street 17456 Alimos, Athens Griekenland |
Gewone | 31/12/2018 | EUR | 6.930.980 | -759.106 | ||||
| UCB (Pharma) Ireland LTD | aandelen - IFRS cijfers |
368.013 | 99,85 | 0,15 | |||||
| Buitenlandse onderneming Unit Drug House, Magna Drive Magna Business Park, DUBLIN 24 Ierland |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
59.999 | 99,99 | 0,01 | 31/12/2018 | EUR | 2.851.932 | 43.702 | |
| UCB Korea Co LTD Buitenlandse onderneming 4th Fl., A+ Asset Tower, 369 Gangnam-daero, Seocho-gu Seoul 06621 Korea (Dem. Volksrep.) |
31/12/2018 | KRW | 16.011.617.238 | 4.034.929.648 | |||||
| UCB Biopharma S.A. Buitenlandse onderneming |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
138.666 | 100,0 | 0,0 | |||||
| Av. Brigadeiro Faria Limal 2005005 Rio de Janeiro Brazilië |
Gewone aandelen - IFRS |
31/12/2018 | BRL | 137.666.532 | -13.526.971 | ||||
| cijfers537.774.156 | 99,99 | 0,01 |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||
| het ONDERNEMINGSNUMMER | Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
||
| UCB Pharmaceuticals (Taiwan) Ltd Buitenlandse onderneming 12F.-2, No.88, Dunhua N. Rd., Songshan Dist Tapei China |
Gewone aandelen |
31/12/2018 | TWD | 19.465.527 | -50.062 | ||||
| UCB Trading (SG) Pte Ltd Buitenlandse onderneming Marina Boulevard 8 018981 Singapore |
- IFRS cijfers |
1 | 100,0 | 0,0 | |||||
| Singapore | Gewone aandelen - IFRS cijfers |
244.001 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | SGD | 309.418 | -3.856 | |
| UCB Trading Malaysia Sdn Bhd Buitenlandse onderneming The Gardens South Tower Kuala Lumpur Maleisië |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
400.000 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | MYR | 182.081 | 43.827 | |
| UCB Trading (Thailand) Ltd. Buitenlandse onderneming Sathorn Square 98 |
6.202.357 | -1 | |||||||
| Thailand UCB Trading (Shangai) CO LTD Buitenlandse onderneming Room 317, No. 439 Fu Te Xi Yi Road |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
1.249.998 | 99,99 | 0,01 | 31/12/2018 | THB | |||
| SHANGAI China |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
1 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | CNY | 28.630.569 | 16.261.741 |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, het ONDERNEMINGSNUMMER |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||
| Aard | Aantal | % | % | per | (+) of (-) (in eenheden) |
||||
| UCB Pharma A.S. (TURKEY) Buitenlandse onderneming Palladium Tower, Barbaros Mah., Kardelen Sok. No.2, Kat.24/80 Istanbul Turkije |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
1.095.430 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | TRY | 95.294.408 | 38.503.810 | |
| UCB India Private Ltd Buitenlandse onderneming 504, Peninsula Towers, Ganpatrao Kadam Marg, Lower Parel, 400013 MUMBAI India |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
3.527 | 99,99 | 0,01 | 31/12/2018 | INR | 464.940.162 | 8.824.522 | |
| Uni-Mediflex Private Limited Buitenlandse onderneming 504, Peninsula Corporate Park Ganpatrao Kadam Marg 400013 Mumbay India UCB S.R.O. |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
290.000 | 99,99 | 0,01 | 31/12/2018 | INR | 7.609.439 | -222.652 | |
| Buitenlandse onderneming Thamova 13 18600 PRAHA 8 Tsjechische Republiek |
Gewone aandelen - IFRS |
cijfers 12.300.600 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | CZK | 45.780.288 | 7.123.059 | |
| UCB GMBH Buitenlandse onderneming Alfred Nobelstrasse 10 D 40789 MONHEIM Duitsland |
Aandelen - IFRS cijfers |
394.000 | 5,21 | 94,79 | 31/12/2018 | EUR | 383.315.718 | 71.905.287 |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, het ONDERNEMINGSNUMMER |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||
| Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
|||
| UCB HUNGARY LTD Buitenlandse onderneming Obuda Gate Building, Arpad Fejelum utja 26-28, 1023 BUDAPEST Hongarije |
Aandelen | 31/12/2018 | HUF | 582.550.465 | 190.485.556 | ||||
| UCB Pharma Sp. z.o.o. (Poland) Buitenlandse onderneming Ul. Kruczkowskego 8 00-380 WARSAWA |
- IFRS | cijfers148.000.000 | 100,0 | 0,0 | |||||
| Polen | Gewone aandelen - IFRS cijfers |
236.456 | 78,05 | 21,95 | 31/12/2018 | PLN | 80.092.762 | 10.070.840 | |
| UCB Pharma LLC (Russia) Buitenlandse onderneming Shturvalnaya str. bldg 1 5 Moscow 1253645 Rusland |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
1 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | RUB | 180.464.883 | 36.367.817 | |
| UCB Bulgaria EOOD Buitenlandse onderneming 15, Ljubata Str., Fl. 4 apt. 10-11 Lozenetz, Sofia 1407 Bulgarije |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
500 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | BGN | 1.016.613 | 242.311 | |
| UCB Pharma Romania SRL Buitenlandse onderneming 40-44 Banu Antonache, 4th fl., district 1 011665 Bucharest Roemenië |
Gewone aandelen - IFRS Cijfers |
20 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2018 | RON | 1.986.761 | 425.115 | |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||||
| het ONDERNEMINGSNUMMER | Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
||||
| UCB Pharma Logistics LLC Buitenlandse onderneming Perevedenovky pereulok, 13, building 21 Moscow 119048 Rusland |
Gewone | 31/12/2018 | RUB | -638.396.360 | -1.853.256 | ||||||
| UCB Ventures SA BE 0667.816.096 Naamloze vennootschap Allée de la Recherche 60 |
aandelen - IFRS cijfers |
1 | 100,0 | 0,0 | |||||||
| 1070 Anderlecht België |
Gewone aandelen betaald tot 70% - |
31/12/2018 | EUR | 22.639.697 | -798.032 | ||||||
| UCB Manufacturing Ireland Ltd. Buitenlandse onderneming Shannon Industrial Estate |
IFRS | cijfers 59.999.999 | 99,99 | 0,01 | |||||||
| Ierland | Klasse A-aandelen - IFRS |
31/12/2018 | EUR | 185.405.592 | 25.837.249 | ||||||
| cijfers Uitgestelde gewone |
1.400.000 | 100,0 | 0,0 | ||||||||
| Dermira INC Buitenlandse onderneming Middlefield Rd Menlo Park 275 94025 California Verenigde Staten |
aandelen Gewone |
800.000 | 100,0 | 0,0 | 30/09/2018 | USD | 53.847.000 | -149.730.000 | |||
| aandelen - IFRS cijfers |
1.841.234 | 4,37 | 0,0 | ||||||||
GELDBELEGGINGEN EN OVERLOPENDE REKENINGEN (ACTIVA)
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| OVERIGE GELDBELEGGINGEN | |||
| Aandelen en geldbeleggingen andere dan vastrentende beleggingen | 51 | 699.750 | 670.709 |
| Aandelen - Boekwaarde verhoogd met het niet-opgevraagde bedrag | 8681 | 699.750 | 670.709 |
| Aandelen - Niet-opgevraagd bedrag | 8682 | ||
| Edele metalen en kunstwerken | 8683 | ||
| Vastrentende effecten | 52 | ||
| Vastrentende effecten uitgegeven door kredietinstellingen | 8684 | ||
| Termijnrekeningen bij kredietinstellingen Met een resterende looptijd of opzegtermijn van |
53 | ||
| hoogstens één maand | 8686 | ||
| meer dan één maand en hoogstens één jaar | 8687 | ||
| meer dan één jaar | 8688 | ||
| Hierboven niet-opgenomen overige geldbeleggingen | 8689 |
| Boekjaar | |
|---|---|
| OVERLOPENDE REKENINGEN | |
| Uitsplitsing van de post 490/1 van de activa indien daaronder een belangrijk bedrag voorkomt | |
| Marktwaarde op obligaties | 167.946.005 |
| Uitgestelde Insurance | 4.959.786 |
| Te ontvangen rente | 2.675.252 |
| Niet-gerealiseerde wisselkoersverschillen | 4.953 |
| De overige kosten te dragen | 356.341 |
Vorig boekjaar
STAAT VAN HET KAPITAAL EN DE AANDEELHOUDERSSTRUCTUUR
| STAAT VAN HET KAPITAAL | ||||
|---|---|---|---|---|
| Maatschappelijk kapitaal | ||||
| Geplaatst kapitaal per einde van het boekjaar | XXXXXXXXXXXXXXXX | 583.516.974 | ||
| Geplaatst kapitaal per einde van het boekjaar | 583.516.974 | |||
| Codes | Bedragen | Aantal aandelen | ||
| Wijzigingen tijdens het boekjaar | ||||
| ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | ||||
| ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� | ||||
| Samenstelling van het kapitaal | ||||
| Soorten aandelen | ||||
| Gewone aandelen | 583.516.974 | 194.505.658 | ||
| ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� |
||||
| Aandelen op naam | XXXXXXXXXXXXXXXXXXX | 68.735.150 | ||
| Gedematerialiseerde aandelen | XXXXXXXXXXXXXXX | 125.770.508 | ||
| Codes | Niet-opgevraagd bedrag |
Opgevraagd, niet-gestort bedrag |
||
| Niet-gestort kapitaal Niet-opgevraagd kapitaal …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… |
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX | |||
| Opgevraagd, niet-gestort kapitaal | XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX | |||
| Aandeelhouders die nog moeten volstorten | ||||
| ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� | ||||
| Codes | Boekjaar | |||
| Eigen aandelen | ||||
| Gehouden door de vennootschap zelf | ||||
| Kapitaalbedrag ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | 8721 | 112.092.371 | ||
| Aantal aandelen …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | 2.102.356 | |||
| Gehouden door haar dochters | ||||
| Kapitaalbedrag ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | 8731 | 224.872.075 | ||
| Aantal aandelen | 3.494.828 | |||
| Verplichtingen tot uitgifte van aandelen | ||||
| Als gevolg van de uitoefening van conversierechten | ||||
| Bedrag van de lopende converteerbare leningen | ||||
| Bedrag van het te plaatsen kapitaal …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | ||||
| Maximum aantal uit te geven aandelen | ||||
| Als gevolg van de uitoefening van inschrijvingsrechten | ||||
| Aantal inschrijvingsrechten in omloop | ||||
| Bedrag van het te plaatsen kapitaal …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | ||||
| Maximum aantal uit te geven aandelen | ||||
| Toegestaan, niet-geplaatst kapitaal ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… |
Codes |
-
Boekjaar
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.7.1 |
|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| Aandelen buiten kapitaal | ||
| Verdeling | ||
| Aantal aandelen | 8761 | |
| Daaraan verbonden stemrecht | 8762 | |
| Uitsplitsing volgens de aandeelhouders | ||
| Aantal aandelen gehouden door de vennootschap zelf | 8771 | |
| Aantal aandelen gehouden door haar dochters | 8781 |
| Laatste bijwerking: | 7 januari 2019 | Situatie op | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Kapitaal | € 583,516,974 194,505,658 |
13 maart 2014 | |||
| Totaal aantal stemrechten (noemer) | |||||
| 1 | Financière de Tubize SA ('Tubize') | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 68,076,981 | 35.00% | 19 januari 2018 | ||
| 2 | UCB NV | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 2,102,356 | 1.08% | 31 december 2018 | ||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (opties)(1) | 0 | 0.00% | 6 maart 2017 | ||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (andere)(1) | 0 | 0.00% | 18 december 2015 | ||
| Totaal | 2,102,356 | 1.08% | |||
| 3 | UCB Fipar SA | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 3,494,828 | 1.80% | 31 december 2018 | ||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (opties)(1) | 435,000 | 0.22% | 3 juni 2015 | ||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (andere)(1) | 0 | 0.00% | 25 december 2015 | ||
| Totaal | 3,929,828 | 2.02% | |||
| UCB NV + UCB Fipar SA(2) | 6,032,184 | 3.10% | |||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 5,597,184 | 2.88% | |||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (opties)(1) | 435,000 | 0.22% | |||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (andere)(1) | 0 | 0.00% | |||
| Free Float(4) (Stemrechtverlenende effecten (aandelen)) | 120,831,493 | 62.12% | |||
| 4 | Vanguard Health Care Fund | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 9,741,353 | 5.01% | 28 oktober 2014 | ||
| 5 | BlackRock, Inc. | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 9,072,842 | 4.66% | 27 december 2018 |
(alle percentages zijn berekend op basis van het huidige totale aantal stemrechten)
(1) Gelijkgestelde financiële instrumenten in de zin van artikel 6 van het Koninklijk Besluit van 14 februari 2008 op de openbaarmaking van belangrijke deelnemingen die, indien uitgeoefend, bijkomende stemrechten verlenen, d.w.z. effecten, opties, futures, swaps, rentetermijnovereenkomsten en andere derivatenovereenkomsten m.b.t. bestaande stemrechtverlenende effecten die hun houder het recht verlenen om, uitsluitend op eigen initiatief van de houder, zulke stemrechtverlenende effecten te verwerven, in uitvoering van een overeenkomst die bindend is onder de toepasselijke wetgeving.
(2) UCB NV controleeert onrechtstreeks UCB Fipar SA | artikel 6, §5, 2° en artikel 9, §3, 2° van de Wet op openbaarmaking van belangrijke deelnemingen. (3) Free Float zijn de UCB aandelen die niet gehouden worden door de Referentieaandeelhouder (Tubize), UCB NV of UCB Fipar SA. Voor deze berekening wordt enkel rekening gehouden met stemrechtverlende effecten (aandelen) gehouden door deze entiteiten, gelijkgestelde financiële instrumenten worden uitgesloten.
| Nr. VOL 6.8 BE 0403.053.608 |
|---|
| ----------------------------------- |
VOORZIENINGEN VOOR OVERIGE RISICO'S EN KOSTEN
| Boekjaar | |
|---|---|
| UITSPLITSING VAN DE POST 164/5 VAN DE PASSIVA INDIEN DAARONDER EEN BELANGRIJK BEDRAG VOORKOMT |
|
| Voorzieningen voor voorraad awards | 21.468.473 |
| Voorzieningen voor aandelenopties | 14.905.798 |
| Voorzieningen voor stock appreciation rights | 1.580.657 |
| Voorzieningen voor herstructurering | 287.453 |
| Nr. BE 0403.053.608 |
|
|---|---|
| ------------------------ | -- |
STAAT VAN DE SCHULDEN EN OVERLOPENDE REKENINGEN (PASSIVA)
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| UITSPLITSING VAN DE SCHULDEN MET EEN OORSPRONKELIJKE LOOPTIJD VAN MEER DAN ÉÉN JAAR, | ||
| NAARGELANG HUN RESTERENDE LOOPTIJD | ||
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen Financiële schulden |
8801 | 92.464.198 |
| Achtergestelde leningen | ||
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 92.464.198 | |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 8831 | |
| Kredietinstellingen | 8841 | |
| 8851 | ||
| Overige leningen Handelsschulden |
8861 | |
| Leveranciers | ||
| 8871 | ||
| Te betalen wissels | 8881 | |
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | 8891 | |
| Overige schulden | 8901 | |
| Totaal der schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 92.464.198 | |
| Schulden met een resterende looptijd van meer dan één jaar doch hoogstens 5 jaar | ||
| Financiële schulden | 1.260.645.396 | |
| Achtergestelde leningen | ||
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 1.125.717.000 | |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 8832 | |
| Kredietinstellingen | 8842 | |
| Overige leningen | 8852 | 134.928.396 |
| Handelsschulden | 8862 | |
| Leveranciers | 8872 | |
| Te betalen wissels | 8882 | |
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | ||
| Overige schulden | 8902 | |
| Totaal der schulden met een resterende looptijd van meer dan één jaar doch hoogstens 5 jaar . 8912 | 1.260.645.396 | |
| Schulden met een resterende looptijd van meer dan 5 jaar Financiële schulden |
||
| Achtergestelde leningen | ||
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | ||
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 8843 | |
| Kredietinstellingen | ||
| Overige leningen | 8853 | |
| Handelsschulden | 8863 | |
| Leveranciers | 8873 | |
| Te betalen wissels | 8883 | |
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | ||
| Overige schulden | 8903 | |
| Totaal der schulden met een resterende looptijd van meer dan 5 jaar | 8913 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.9 | ||
|---|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | |||
| GEWAARBORGDE SCHULDEN (begrepen in de posten 17 en 42/48 van de passiva) | ||||
| Door Belgische overheidsinstellingen gewaarborgde schulden Financiële schulden |
8921 | |||
| Achtergestelde leningen | ||||
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 8941 | |||
| 8951 | . | |||
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 8961 | . | ||
| Kredietinstellingen | 8971 | |||
| Overige leningen | 8981 | . | ||
| Handelsschulden …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… Leveranciers |
8991 | . | ||
| 9001 | ||||
| Te betalen wissels Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen |
||||
| Schulden met betrekking tot bezoldigingen en sociale lasten Overige schulden |
9051 | |||
| Totaal van de door Belgische overheidsinstellingen gewaarborgde schulden ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | 9061 | |||
| Schulden gewaarborgd door zakelijke zekerheden gesteld of onherroepelijk beloofd op activa van de onderneming |
||||
| Financiële schulden | ||||
| Achtergestelde leningen | ||||
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | ||||
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | ||||
| Kredietinstellingen ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | 8962 | |||
| Overige leningen | 8972 | |||
| Handelsschulden | 8982 | |||
| Leveranciers | 8992 | |||
| Te betalen wissels | 9002 | |||
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | ||||
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 9022 | |||
| Belastingen | 9032 | |||
| Bezoldigingen en sociale lasten | 9042 | |||
| Overige schulden | 9052 | |||
| Totaal der schulden gewaarborgd door zakelijke zekerheden gesteld of onherroepelijk beloofd op activa van de onderneming ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… |
9062 |
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| SCHULDEN MET BETREKKING TOT BELASTINGEN, BEZOLDIGINGEN EN SOCIALE LASTEN | ||
| Belastingen (post 450/3 van de passiva) | ||
| Vervallen belastingschulden | ||
| Niet-vervallen belastingschulden | 9.762.944 | |
| Geraamde belastingschulden | 31.416 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten (post 454/9 van de passiva) | ||
| Vervallen schulden ten aanzien van de Rijksdienst voor Sociale Zekerheid | ||
| Andere schulden met betrekking tot bezoldigingen en sociale lasten | 18.632.436 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.9 | |
|---|---|---|---|
| Boekjaar | |||
| OVERLOPENDE REKENINGEN | |||
| Uitsplitsing van de post 492/3 van de passiva indien daaronder een belangrijk bedrag voorkomt | |||
| Te boeken kosten | 29.141.084 | ||
| Stock options recharges | 8.122.798 | ||
| Niet-gerealiseerde wisselkoersverschillen | 1.134.611 | ||
| Andere te boeken kosten | 175.203 |
BEDRIJFSRESULTATEN
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| BEDRIJFSOPBRENGSTEN | |||
| Netto-omzet | |||
| Uitsplitsing per bedrijfscategorie | |||
| Uitsplitsing per geografische markt | |||
| Andere bedrijfsopbrengsten Exploitatiesubsidies en vanwege de overheid ontvangen compenserende bedragen |
740 | ||
| BEDRIJFSKOSTEN | |||
| Werknemers waarvoor de onderneming een DIMONA-verklaring heeft ingediend of die zijn ingeschreven in het algemeen personeelsregister |
|||
| Totaal aantal op de afsluitingsdatum | 9086 | 180 | 153 |
| Gemiddeld personeelsbestand berekend in voltijdse equivalenten | 9087 | 172,2 | 148,6 |
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | 9088 | 283.921 | 249.693 |
| Personeelskosten | |||
| Bezoldigingen en rechtstreekse sociale voordelen | 620 | 37.114.620 | 32.562.829 |
| Werkgeversbijdragen voor sociale verzekeringen | 621 | 7.773.450 | 11.802.274 |
| Werkgeverspremies voor bovenwettelijke verzekeringen | 622 | 5.977.634 | 4.157.149 |
| (+)/(-) Andere personeelskosten |
623 | 29.016.525 | 35.862.687 |
| Ouderdoms- en overlevingspensioenen | 624 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.10 | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |||
| Voorzieningen voor pensioenen en soortgelijke verplichtingen | |||||
| Toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | (+)/(-) | 635 | -66.260 | -78.790 | |
| Waardeverminderingen | |||||
| Op voorraden en bestellingen in uitvoering | |||||
| Geboekt | 9110 | ||||
| Teruggenomen | 9111 | ||||
| Op handelsvorderingen | |||||
| Geboekt | 9112 | ||||
| Teruggenomen | 9113 | ||||
| Voorzieningen voor risico's en kosten | |||||
| Toevoegingen | 9115 | ||||
| Bestedingen en terugnemingen | 9116 | 2.567.957 | 6.925.607 | ||
| Andere bedrijfskosten | |||||
| Bedrijfsbelastingen en -taksen | 640 | 899.226 | 1.928.179 | ||
| Andere | 641/8 | 790.151 | 1.105.041 | ||
| personen | Uitzendkrachten en ter beschikking van de onderneming gestelde | ||||
| Totaal aantal op de afsluitingsdatum | 9096 | ||||
| Gemiddeld aantal berekend in voltijdse equivalenten | 9097 | 1,3 | 0,9 | ||
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | 9098 | 2.506 | 1.814 | ||
| Kosten voor de onderneming | 617 | 61.195 | 48.173 |
FINANCIËLE RESULTATEN
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| RECURRENTE FINANCIËLE OPBRENGSTEN | |||
| Andere financiële opbrengsten Door de overheid toegekende subsidies, aangerekend op de resultatenrekening Kapitaalsubsidies |
9125 | ||
| Interestsubsidies | 9126 | ||
| Uitsplitsing van de overige financiële opbrengsten | |||
| Wisselkoersverschillen | 1.640.331 | 4.422.096 | |
| Winst op verkoop van financiële instrumenten | 0 | 331.173 | |
| Overig financieel inkomen | 1.304.534 | 334.360 | |
| RECURRENTE FINANCIËLE KOSTEN | |||
| Afschrijving van kosten bij uitgifte van leningen | 6501 | 1.622.885 | 1.565.048 |
| Geactiveerde interesten | 6503 | ||
| Waardeverminderingen op vlottende activa Geboekt |
6510 6511 |
||
| Teruggenomen | |||
| Andere financiële kosten Bedrag van het disconto ten laste van de onderneming bij de verhandeling van vorderingen |
653 | ||
| Voorzieningen met financieel karakter | |||
| Toevoegingen | 6560 | ||
| Bestedingen en terugnemingen | 6561 | ||
| Uitsplitsing van de overige financiële kosten | |||
| Wisselkoersverschillen (+)/(-) |
6.526.289 | 10.870.116 | |
| (+)/(-) Bank Kosten |
112.151 | 222.627 | |
| Diverse financiële kosten (+)/(-) | 1.375.135 | 1.534.896 | |
| (+)/(-) Verlies bij verkoop van aandelenopties |
0 | 3.620.839 |
OPBRENGSTEN EN KOSTEN VAN UITZONDERLIJKE OMVANG OF UITZONDERLIJKE MATE VAN VOORKOMEN
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| NIET-RECURRENTE OPBRENGSTEN | 76 | 8.258.518 | 3.470.460 |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | (76A) | ||
| Terugneming van afschrijvingen en van waardeverminderingen op immateriële en materiële vaste activa |
760 | ||
| Terugneming van voorzieningen voor uitzonderlijke bedrijfsrisico's en -kosten |
7620 | ||
| Meerwaarden bij de realisatie van immateriële en materiële vaste activa | 7630 | ||
| Andere niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 764/8 | ||
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | (76B) | 8.258.518 | 3.470.460 |
| Terugneming van waardeverminderingen op financiële vaste activa | 761 | 8.258.518 | 3.470.460 |
| Terugneming van voorzieningen voor uitzonderlijke financiële risico's en kosten |
7621 | ||
| Meerwaarden bij de realisatie van financiële vaste activa | 7631 | ||
| Andere niet-recurrente financiële opbrengsten | 769 | ||
| NIET-RECURRENTE KOSTEN | 66 | 99.242.436 | 700.000 |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | (66A) | -244.417 | 700.000 |
| Niet-recurrente afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa |
660 | ||
| Voorzieningen voor uitzonderlijke bedrijfsrisico's en -kosten: toevoegingen (bestedingen) (+)/(-) |
6620 | -412.547 | 700.000 |
| Minderwaarden bij de realisatie van immateriële en materiële vaste activa | 6630 | ||
| Andere niet-recurrente bedrijfskosten | 664/7 | 168.130 | |
| (-) Als herstructureringskosten geactiveerde niet-recurrente bedrijfskosten |
6690 | ||
| Niet-recurrente financiële kosten | (66B) | 99.486.853 | |
| Waardeverminderingen op financiële vaste activa | 661 | 99.486.853 | |
| Voorzieningen voor uitzonderlijke financiële risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen) (+)/(-) |
6621 | ||
| Minderwaarden bij de realisatie van financiële vaste activa | 6631 | ||
| Andere niet-recurrente financiële kosten | 668 | ||
| Als herstructureringskosten geactiveerde niet-recurrente financiële kosten(-) | 6691 |
BELASTINGEN EN TAKSEN
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| BELASTINGEN OP HET RESULTAAT | ||
| Belastingen op het resultaat van het boekjaar | 9134 | 31.416 |
| Verschuldigde of betaalde belastingen en voorheffingen ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | 9135 | 31.416 |
| Geactiveerde overschotten van betaalde belastingen en voorheffingen | 9136 | |
| Geraamde belastingsupplementen | 9137 | |
| Belastingen op het resultaat van vorige boekjaren | 9138 | 4.979 |
| Verschuldigde of betaalde belastingsupplementen | 4.979 | |
| Geraamde belastingsupplementen of belastingen waarvoor een voorziening werd gevormd 9140 | ||
| Belangrijkste oorzaken van de verschillen tussen de winst voor belastingen, zoals die blijkt uit de jaarrekening, en de geraamde belastbare winst |
||
| Waardeverminderingen op aandelen | 91.228.335 | |
| Voorzieningen | -4.521.481 | |
| Definitive Belastbare inkomen ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ | -125.804.781 | |
| Verworpen uitgaven | 16.368.269 |
| Boekjaar | |
|---|---|
| lnvloed van de niet-recurrente resultaten op de belastingen op het resultaat van het boekjaar | |
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| Bronnen van belastinglatenties Actieve latenties Gecumuleerde fiscale verliezen die aftrekbaar zijn van latere belastbare winsten |
9141 | 277.318.802 |
| Andere actieve latenties Definitive Belastbare inkomen |
277.318.802 | |
| Passieve latenties Uitsplitsing van de passieve latenties |
||
| !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| BELASTING OP DE TOEGEVOEGDE WAARDE EN BELASTINGEN TEN LASTE VAN DERDEN |
|||
| In rekening gebrachte belasting op de toegevoegde waarde | |||
| Aan de onderneming (aftrekbaar) | 11.232.172 | 8.377.203 | |
| Door de onderneming | 7.979.310 | 5.233.753 | |
| Ingehouden bedragen ten laste van derden als | |||
| Bedrijtsvoorheffing | 15.212.421 | 18.578.104 | |
| Roerende voorheffing | 31.540.581 | 33.218.068 |
T
NIET IN DE BALANS OPGENOMEN RECHTEN EN VERPLICHTINGEN
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| DOOR DE ONDERNEMING GESTELDE OF ONHERROEPELIJK BELOOFDE PERSOONLIJKE ZEKERHEDEN ALS WAARBORG VOOR SCHULDEN OF VERPLICHTINGEN VAN DERDEN |
9149 | |
| Waarvan | ||
| Door de onderneming geëndosseerde handelseffecten in omloop | 9150 | |
| Door de onderneming getrokken of voor aval getekende handelseffecten | 9151 | |
| Maximumbedrag ten belope waarvan andere verplichtingen van derden door de onderneming zijn gewaarborgd |
9153 | |
| ZAKELIJKE ZEKERHEDEN | ||
| Zakelijke zekerheden die door de onderneming op haar eigen activa werden gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor schulden en verplichtingen van de onderneming Hypotheken |
||
| Boekwaarde van de bezwaarde activa | 9161 | |
| Bedrag van de inschrijving | 9171 | |
| Pand op het handelsfonds - Bedrag van de inschrijving | 9181 | |
| Pand op andere activa - Boekwaarde van de in pand gegeven activa | 9191 | |
| Zekerheden op de nog te verwerven activa - Bedrag van de betrokken activa | 9201 | |
| Zakelijke zekerheden die door de onderneming op haar eigen activa werden gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor schulden en verplichtingen van derden Hypotheken |
||
| Boekwaarde van de bezwaarde activa | 9162 | |
| Bedrag van de inschrijving | 9172 | |
| Pand op het handelsfonds - Bedrag van de inschrijving | 9182 | |
| Pand op andere activa - Boekwaarde van de in pand gegeven activa | 9192 | |
| Zekerheden op de nog te verwerven activa - Bedrag van de betrokken activa | 9202 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.14 | ||
|---|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | |||
| OPGENOMEN | GOEDEREN EN WAARDEN GEHOUDEN DOOR DERDEN IN HUN NAAM MAAR TEN BATE EN OP RISICO VAN DE ONDERNEMING. VOOR ZOVER DEZE GOEDEREN EN WAARDEN NIET IN DE BALANS ZIJN |
|||
| BELANGRIJKE VERPLICHTINGEN TOT AANKOOP VAN VASTE ACTIVA | ||||
| …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | ||||
| BELANGRIJKE VERPLICHTINGEN TOT VERKOOP VAN VASTE ACTIVA | …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | |||
| !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! | ||||
| TERMIJNVERRICHTINGEN | …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… | |||
| Gekochte (te ontvangen) goederen | 9213 | |||
| Verkochte (te leveren) goederen | 9214 | |||
| Gekochte (te ontvangen) deviezen | 9215 | 620.360.205 | ||
| Verkochte (te leveren) deviezen | 9216 | 551.448.793 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.14 |
|---|---|---|
| Boekjaar |
| VERPLICHTINGEN VOORTVLOEIEND UIT DE TECHNISCHE WAARBORGEN VERBONDEN AAN REEDS GEPRESTEERDE VERKOPEN OF DIENSTEN |
|
|---|---|
| Boekjaar | |
|---|---|
| BEDRAG, AARD EN VORM VAN BELANGRIJKE HANGENDE GESCHILLEN EN ANDERE BELANGRIJKE VERPLICHTINGEN |
|
REGELING INZAKE HET AANVULLEND RUST- OF OVERLEVINGSPENSIOEN TEN BEHOEVE VAN DE PERSONEELS- OF DIRECTIELEDEN
Beknopte beschrijving
UCB N.V. heeft een reglement uitgewerkt waarbij een te bereiken doel wordt vooropgesteld voor de vergoeding van de gepensioneerde bedienden.
Het vastgesteld doel wordt bereikt door storting aan de gepensioneerden boven het wettelijke pensioen :
a) op het ogenblik van pensioenering, de renten of kapitalen naar aanleiding van de vereffening van
groepsverzekeringskontrakten
die gedurende gans de loopbaan werden gevormd door stortingen van de gepensioneerde bedienden ;
b) eventueel, renten ten laste van de V.Z.W. Voorzorgsfonds UCB, een aanvullend pensioenfonds gevormd door maandelijkse bijdragen ten laste van de onderneming ;
c) een speciale anciënniteitsgebonden uitkering; betaald door de onderneming bij de opruststelling.
Anderzijds heeft UCB N.V. ten gunste van het rechthebbende bedienden-personeel volgende verzekeringen afgesloten ;
-
verzekering overlijden ;
-
tijdelijke wezenrente.
Deze verzekeringen worden gefinancierd via jaarlijkse premies ten laste van de onderneming.
Bovendien stort de maatschappij aan de weduwe van de bediende, overleden tijdens zijn loopbaan, een speciale uitkering als weduwenrente
Genomen maatregelen om de daaruit voortvloeiende kosten te dekken
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| PENSIOENEN DIE DOOR DE ONDERNEMING ZELF WORDEN GEDRAGEN | ||
| Geschat bedrag van de verplichtingen die voortvloeien uit reeds gepresteerd werk | ||
| Basis en wijze waarop dit bedrag wordt berekend | ||
| Boekjaar | |
|---|---|
| AARD EN FINANCIËLE GEVOLGEN VAN MATERIËLE GEBEURTENISSEN DIE ZICH NA BALANSDATUM HEBBEN VOORGEDAAN EN DIE NIET IN DE RESULTATENREKENING OF BALANS WORDEN WEERGEGEVEN |
|
| BE 0403.053.608 | |
|---|---|
| Boekjaar | |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.14 | |
|---|---|---|---|
| Boekjaar | |||
| AAN- OF VERKOOPVERBINTENISSEN DIE DE VENNOOTSCHAP ALS OPTIESCHRIJVER VAN CALL- EN PUTOPTIES HEEFT |
|||
| . | |||
����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� |
| Boekjaar | |
|---|---|
| AARD, ZAKELIJK DOEL EN FINANCIËLE GEVOLGEN VAN BUITENBALANS REGELINGEN Mits de risico's of voordelen die uit dergelijke regelingen van enige betekenis zijn en voor zover de openbaarmaking van dergelijke risico's of voordelen noodzakelijk is voor de beoordeling van de financiële positie van de vennootschap |
|
| ����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� | |
| Boekjaar | |
|---|---|
| ANDERE NIET IN DE BALANS OPGENOMEN RECHTEN EN VERPLICHTINGEN (met inbegrip van deze die niet kunnen worden becijferd) |
|
BETREKKINGEN MET VERBONDEN ONDERNEMINGEN, GEASSOCIEERDE ONDERNEMINGEN EN DE ANDERE ONDERNEMINGEN WAARMEE EEN DEELNEMINGSVERHOUDING BESTAAT
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| VERBONDEN ONDERNEMINGEN | |||
| Financiële vaste activa | 4.113.017.007 | 4.797.799.211 | |
| Deelnemingen | (280) | 4.113.017.007 | 4.797.799.211 |
| Achtergestelde vorderingen | 9271 | ||
| Andere vorderingen | 9281 | ||
| Vorderingen | 9291 | 2.231.242.155 | 2.739.208.221 |
| Op meer dan één jaar | 9301 | 1.595.449.020 | 1.150.222.956 |
| Op hoogstens één jaar | 9311 | 635.793.135 | 1.588.985.265 |
| Geldbeleggingen | 9321 | ||
| Aandelen | 9331 | ||
| Vorderingen | 9341 | ||
| Schulden | 9351 | 1.343.838 | 537.352.605 |
| Op meer dan één jaar | 9361 | ||
| Op hoogstens één jaar | 9371 | 1.343.838 | 537.352.605 |
| Persoonlijke en zakelijke zekerheden | |||
| Door de onderneming gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor | |||
| schulden of verplichtingen van verbonden ondernemingen | 9381 | ||
| Door verbonden ondernemingen gesteld of onherroepelijk beloofd als | |||
| waarborg voor schulden of verplichtingen van de onderneming | 9391 | ||
| Andere betekenisvolle financiële verplichtingen | 9401 | ||
| Financiële resultaten | |||
| Opbrengsten uit financiële vaste activa | 9421 | 173.252.699 | 92.270.766 |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 9431 | 73.684.018 | 80.423.545 |
| Andere financiële opbrengsten | 9441 | 5.042.548 | 762.964 |
| Kosten van schulden | 9461 | 26.047.126 | 25.258.896 |
| Andere financiële kosten | 9471 | 6.536.885 | 21.166.572 |
| Realisatie van vaste activa | |||
| Verwezenlijkte meerwaarden | 9481 | ||
| Verwezenlijkte minderwaarden | 9491 |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| GEASSOCIEERDE ONDERNEMINGEN | |||
| Financiële vaste activa | 9253 | ||
| Deelnemingen | . | ||
| Achtergestelde vorderingen | |||
| Andere vorderingen | 9283 | ||
| Vorderingen | 9293 | ||
| Op meer dan één jaar | . | ||
| Op hoogstens één jaar | 9313 | ||
| Schulden | 9353 | ||
| Op meer dan één jaar | |||
| Op hoogstens één jaar | |||
| Persoonlijke en zakelijke zekerheden | |||
| Door de onderneming gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor schulden of verplichtingen van geassocieerde ondernemingen |
9383 | ||
| Door geassocieerde ondernemingen gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor schulden of verplichtingen van de onderneming |
9393 | ||
| Andere betekenisvolle financiële verplichtingen | |||
| ANDERE ONDERNEMINGEN WAARMEE EEN DEELNEMINGSVERHOUDING BESTAAT |
|||
| Financiële vaste activa | 9252 | 15.126.591 | 15.126.591 |
| Deelnemingen | 15.126.591 | 15.126.591 | |
| Achtergestelde vorderingen | 9272 | ||
| Andere vorderingen | 9282 | ||
| Vorderingen | |||
| Op meer dan één jaar | |||
| Op hoogstens één jaar | 9312 | . | |
| Schulden | 9352 | ||
| Op meer dan één jaar | |||
| Op hoogstens één jaar ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- | 9372 |
| Boekjaar | |
|---|---|
| TRANSACTIES MET VERBONDEN PARTIJEN BUITEN NORMALE MARKTVOORWAARDEN | |
| Vermelding van dergelijke transacties indien zij van enige betekenis zijn, met opgave van het bedrag van deze transacties, de aard van de betrekking met de verbonden partij, alsmede andere informatie over de transacties die nodig is voor het verkrijgen van inzicht in de financiële van de vennootschap |
|
| Nhil | 0 |
FINANCIËLE BETREKKINGEN MET
BESTUURDERS EN ZAAKVOERDERS, NATUURLIJKE OF RECHTSPERSONEN DIE DE ONDERNEMING RECHTSTREEKS OF ONRECHTSTREEKS CONTROLEREN ZONDER VERBONDEN ONDERNEMINGEN TE ZIJN, OF ANDERE ONDERNEMINGEN DIE DOOR DEZE PERSONEN RECHTSTREEKS OF ONRECHTSTREEKS GECONTROLEERD WORDEN
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| Uitstaande vorderingen op deze personen | 9500 | |
| Voornaamste voorwaarden betreffende de vorderingen, interestvoet, looptijd, eventueel afgeloste of afgeschreven bedragen of bedragen waarvan werd afgezien |
||
| Waarborgen toegestaan in hun voordeel | 9501 | |
| Andere betekenisvolle verplichtingen aangegaan in hun voordeel | 9502 | |
| Rechtstreekse en onrechtstreekse bezoldigingen en ten laste van de resultatenrekening toegekende pensioenen, voor zover deze vermelding niet uitsluitend of hoofdzakelijk betrekking heeft op de toestand van een enkel identificeerbaar persoon |
||
| Aan bestuurders en zaakvoerders | 9503 | |
| Aan oud-bestuurders en oud-zaakvoerders | 9504 |
DE COMMISSARIS(SEN) EN DE PERSONEN MET WIE HIJ (ZIJ) VERBONDEN IS (ZIJN)
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| Bezoldiging van de commissaris(sen) | 9505 | 435.000 |
| Bezoldiging voor uitzonderlijke werkzaamheden of bijzondere opdrachten uitgevoerd binnen de vennootschap door de commissaris(sen) |
||
| Andere controleopdrachten | 95061 | 56.375 |
| Belastingadviesopdrachten | 95062 | |
| Andere opdrachten buiten de revisorale opdrachten | 95063 | 111.049 |
| Bezoldiging voor uitzonderlijke werkzaamheden of bijzondere opdrachten uitgevoerd binnen de vennootschap door personen met wie de commissaris(sen) verbonden is (zijn) |
||
| Andere controleopdrachten | 95081 | |
| Belastingadviesopdrachten | 95082 | |
| Andere opdrachten buiten de revisorale opdrachten | 95083 | 30.860 |
Vermeldingen in toepassing van het artikel 133, paragraaf 6 van het Wetboek van vennootschappen
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.18.1 |
|---|---|---|
VERKLARING BETREFFENDE DE GECONSOLIDEERDE JAARREKENING
INLICHTINGEN TE VERSTREKKEN DOOR ELKE ONDERNEMING DIE ONDERWORPEN IS AAN DE BEPALINGEN VAN HET WETBOEK VAN VENNOOTSCHAPPEN INZAKE DE GECONSOLIDEERDE JAARREKENING
De onderneming heeft een geconsolideerde jaarrekening en een geconsolideerd jaarverslag opgesteld en openbaar gemaakt
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.19 | ||
|---|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | ---------- | -- |
WAARDERINGSREGELS
SAMENVATTING VAN DE WAARDERINGSREGELS
I. Oprichtingskosten.
De oprichtingskosten die niet ten laste worden genomen van de resultaten in het boekjaar waarin ze werden gemaakt, worden afgeschreven over ten hoogste vijf jaar.
II. Materiële vaste activa.
Vaste activa die van derden worden aangekocht, worden onder de activa van de balans opgenomen tegen hun aanschaffingswaarde. Vaste activa die door de maatschappij zelf worden geproduceerd worden gewaardeerd tegen hun kostprijs. De aanschaffingsprijs of de kostprijs wordt lineair afgeschreven met konventionele door het Bestuur der Belastingen goedgekeurde percentages, waardoor nettowaarden ontstaan die vrij zijn van elke overwaardering.
| Deze jaarlijkse percentages zijn de volgende : | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Onroerende goederen, woningen 3 % |
|||||
| Kantoorgebouwen 3 % |
|||||
| Fabrieksgebouwen | 5 % | ||||
| Uitrusting, gereedschap | 15 % | ||||
| Meubilair en kantooruitrusting 15 % |
|||||
| Rollend materieel 20 % |
|||||
| Computers en kantoorautomatisering | 33 1/3 % | ||||
| Prototypes | 33 1/3 % |
Wanneer de economische toestand het oplegt, mogen de afschrijvingen worden versneld. Materiële vaste activa die aan derden worden overgedragen, worden van de bruto vaste activa afgetrokken. Tevens worden de tot het einde van het vorig boekjaar geboekte afschrijvingen teruggenomen. Het verschil tussen de gerealiseerde waarde en de residuële waarde, geeft aanleiding tot een meerwaarde of een minderwaarde die bij de rekening "Niet-recurrente resultaten" worden ingeschreven.
Voor vaste activa die buiten dienst worden gesteld, wordt hetzelfde procédé toegepast. De residuele waarde wordt in één keer afgeschreven en bij de "Niet-recurrente resultaten" gevoegd.
In geval van overdracht (door verkoop of inbreng) van een bedrijfstak of divisie, worden de afschrijvingen voor de aldus in de loop van het boekjaar overgedragen materiële vaste activa berekend prorata temporis met hun aanwezigheid in het patrimonium. Op dezelfde wijze geldt de prorata temporis regel voor de materiële vaste activa die in de loop van het boekjaar zijn opgenomen in het patrimonium van de vennootschap ingevolge de verwerving van een bedrijfstak of divisie.
De aangekochte software (noodzakelijk voor het funktioneren van het informatica materiaal) maken deel uit van de materiële vaste activa, en worden afgeschreven volgens de invoege zijnde afschrijvingsregels t.t.z. 33 1/3 % per jaar.
III. Financiële vaste activa.
De participaties worden jaarlijks individueel door de Raad geëvalueerd op grond van hun beurswaarde, hun liquidatiewaarde, hun rendement en hun potentieel belang voor de toekomst van de UCB-Groep.
Eventuele zich opdringende waardeverminderingen worden ingeschreven op "Niet-recurrente resultaten".
| Nr. VOL 6.19 BE 0403.053.608 |
|---|
| ------------------------------------ |
IV. Vorderingen en schulden.
Deze worden tegen hun nominale waarde op de balans ingeschreven. Op vorderingen op dubieuze debiteuren worden passende waardeverminderingen geboekt.
V. Buitenlandse valuta.
A. Transacties in vreemde valuta
Niet-monetaire activa (en passiva), zoals voorraden, onroerend goed, participaties, die hebben geleid tot een transactie in vreemde valuta, zijn en worden opgenomen in de rekeningen tegen hun aanschaffingswaarde in euro als Conversie van het bedrag in vreemde valuta aan de wisselkoers, op de dag waarop de transactie werd geregistreerd ( 'historische' prijs) vastgesteld.
Deze regel geldt ook ten aanzien van de opname, in euro, van de vorderingen en monetaire schulden luidende in vreemde valuta. Aan het einde van het boekjaar, maar de tegenwaarde in euro van deze items wordt geherwaardeerd op basis van de gemiddelde beurskoers op de afsluitingsdatum van de rekeningen.
De omrekeningsverschillen, zowel positief als negatief, als gevolg van deze re-schattingen worden direct in aanmerking genomen.
B. Reëlewaardeafdekkingen: FX risico's
Afhankelijk van de aard van het financiële instrument en de onderliggende aanwezigheid op de balans, werd de impact van de derivaten rechtstreeks verwerkt in de winst- en verliesrekening onder IFRS (International Financial Reporting Standards) en dek af balans onder Belgian GAAP.
Sinds 1 januari 2016 heeft UCB NV een wijziging in de boekhoudkundige regels in deze statutaire rekeningen gedaan om de twee standaarden voor jaarrekeningen af ■■te stemmen. De afgeleide producten worden nu direct in de winst- en verliesrekening in BEGAAP normen.
De raad keurde deze wijziging in de boekhoudregels van de sluiting proces te vergemakkelijken en lijn de wettelijke waarderingsregels onder de BEGAAP standaarden met de waarderingsgrondslagen van de Groep volgens de International Financial Reporting Standards (IFRS) en daarmee vergelijking met IFRS te vergemakkelijken.
C. Reëlewaardeafdekkingen: de risicovrije rente
In het geval dat een IRS in de vorm van een fair value hedge afgesloten, zal de belangen te betalen voor de lening worden gecompenseerd door de belangen te ontvangen van de IRS in de entiteit waarin de lening wordt verantwoord. Maar de veranderingen in de reële waarde van het derivaat niet zal worden gecompenseerd met de veranderingen in de reële waarde van de lening als de lening zal goed blijven voor ten geamortiseerde kostprijs onder BGAAP. Daarom, aangezien er geen compenserende belichting voor de veranderingen in de reële waarde van het derivaat, het derivaat wordt alleen verantwoord als off-balance sheet inzet en de veranderingen in de reële waarde heeft geen invloed op de winst- en verliesrekening. Dit is in lijn met de begeleiding in het advies van 2011/18, uitgegeven door de Belgische Boekhoudkundige Commissie (zie § III D. van het advies), waarin staat dat, in geval van een IRS wordt gesloten als een hedging operatie (in tegenstelling tot een speculatieve operatie) , de uiteindelijke (negatieve) schommelingen in de marktwaarde van de IRS hoeft niet te worden genomen in de winst- en verliesrekening omdat de wijziging in de marktwaarde van de lening hoeft niet te worden verantwoord geen van beide.
In het geval van een CCIRS (cross currency renteswap), zullen dezelfde regels gelden, behalve voor de vreemde valuta deel van het derivaat. In dit specifieke geval, de schommelingen in de reële waarde van de CCIRS die zijn te wijten aan de forex component hebben een compenserende blootstelling als de uitstaande lening zal worden in vreemde valuta's die wordt geherwaardeerd door de winst- en verliesrekening. In dit geval zal de forex component van het derivaat worden
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.19 | |
|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | ---------- |
gewaardeerd tegen reële waarde op de balans en alle schommelingen van deze component zal gaan door P & L. De rentecomponent van het derivaat wordt alleen verantwoord als off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting op de jaarrekening. Dit is in lijn met advies 2011/18, uitgegeven door de Belgische Boekhoudkundige Commissie (zie § III D. van het advies) als de verandering in de reële waarde van de lening als gevolg van de forex component zal worden verantwoord in de winst-enverliesrekening als gevolg van de huidige waarderingsregels waarbij alle herwaardering effecten van monetaire activa en passiva worden geboekt door middel van winst- en verliesrekening.
D. Kasstroomafdekking: FX risico's
De effecten van veranderingen in de reële waarde van de cash flow hedges worden alleen verantwoord als off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting. In geval van een back-to-back cash flow hedge voor de FX-risico's door de Schatkist Center gesloten, zal de cash flow hedge een compenserende blootstelling hebben; dus in dit geval, zal de cash flow hedge worden verantwoord tegen reële waarde in de balans met schommelingen gaan door winst- en verliesrekening.
In het geval dat de FX-risico's worden afgedekt door opties, zal dezelfde methode als hierboven beschreven worden gevolgd. In het geval van afdekking van een verwachte transactie met opties, de afgedekte transactie niet op de balans nog niet en aangezien er geen compenserende belichting voor het derivaat, zal het derivaat worden verantwoord als een off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting op de statutaire jaarrekening.
Om de BGAAP boekhoudkundige behandeling van afgedekte transacties met de IFRS-behandeling verder af te stemmen, UCB stelt ook voor om het effectieve deel van de veranderingen in de reële waarde van afgeleide financiële instrumenten die aangewezen te erkennen en in aanmerking komen als kasstroomafdekkingen, op dezelfde lijn in de winst- en verliesrekening als de afgedekte positie (vaste toezegging / verwachte transactie) op het moment dat de afgedekte post van invloed op de winst of het verlies of op dezelfde lijn in de balans op het moment dat de afgedekte verwachte transactie resulteert in de opname van een niet-financiële activa of passiva (als onderdeel van de initiële waardering van het actief of passief). UCB stelt voor om dezelfde gemiddelde snelheid methodiek zoals vastgesteld in het kader van IFRS voor de erkenning van het effectieve deel van de veranderingen in de reële waarde van afgeleide financiële instrumenten in winst- en verliesrekening.
E. Kasstroomafdekking: renterisico's
In geval van een IRS verantwoord als een cash flow hedge, zullen dezelfde grondslagen toe te passen zoals hierboven onder IRS gesloten als fair value hedges genoemd. Aangezien er geen compensatie belichting voor de veranderingen in de reële waarde van de derivaten, zal het derivaat alleen worden verwerkt als een off-balance sheet inzet en de veranderingen in de reële waarde heeft geen invloed op de winst- en verliesrekening. Dit geldt ook in het geval van een IRS wordt gesloten voor een verwachte transactie. Dit is in overeenstemming met § III C. (IRS als afdekking voor een lening met variabele rente) en E. (IRS als afdekking voor een verwachte transactie) van het advies 2011/18 uitgegeven door de Belgische Boekhoudkundige Commissie.
Als gevolg hiervan, de BGAAP boekhoudkundige verwerking van kasstroomafdekkingen dat afdekken van het renterisico zal verschillen van de IFRS zijn. Onder IFRS de effecten van veranderingen in de reële waarde van de cash flow hedges worden verantwoord in het eigen vermogen, terwijl onder BGAAP deze zullen alleen worden verwerkt als een off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting.
F. De netto-investering hedge
De netto-investering hedge zal worden verantwoord als off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting op de enkelvoudige jaarrekening, behalve in het geval zou er een compenserende blootstelling. De BGAAP boekhouding van de netto-investering hedges zal verschillen van de IFRS zijn.
Onder IFRS eventuele gevolgen van de netto-investering hedges worden verwerkt in het eigen vermogen. Onder BGAAP deze zullen worden verantwoord als off-balance sheet inzet en vermeld in de
| Nr. |
|---|
| ----- |
toelichting op de jaarrekening, tenzij er een compenserende exposure in welk geval de hedge wordt verantwoord tegen de reële waarde op de balans met schommelingen gaan door winst- en verliesrekening.
VI. Voorzieningen voor risico's en kosten.
Voor alle bijzondere of algemene risico's die op de onderneming drukken, worden voorzieningen aangelegd die elk jaar geherwaardeerd worden volgens de regels van voorzichtigheid, goede trouw en eerlijkheid.
NIET IN DE BALANS OPGENOMEN RECHTEN EN VERBINTENISSEN. -----------------------------------------------------
Beschrijving van de regeling inzake het aanvullend rust- of overlevingspensioen.
I. Regeling voor bijkomend rustpensioen.
UCB N.V. heeft een reglement uitgewerkt waarbij een te bereiken doel wordt vooropgesteld voor de vergoeding van de gepensioneerde bedienden.
Het vastgesteld doel wordt bereikt door storting aan de gepensioneerden boven het wettelijke pensioen :
a) op het ogenblik van pensioenering, de renten of kapitalen naar aanleiding van de vereffening van groepsverzekeringskontrakten die gedurende gans de loopbaan werden gevormd door stortingen van de gepensioneerde bedienden ;
b) eventueel, renten ten laste van de V.Z.W. Voorzorgsfonds UCB, een aanvullend pensioenfonds gevormd door maandelijkse bijdragen ten laste van de onderneming ;
c) een speciale anciënniteitsgebonden uitkering; betaald door de onderneming bij de opruststelling.
II. Regeling voor aanvullend overlevingspensioen.
Anderzijds heeft UCB N.V. ten gunste van het rechthebbende bedienden-personeel volgende verzekeringen afgesloten ; - verzekering overlijden ;
- tijdelijke wezenrente.
Deze verzekeringen worden gefinancierd via jaarlijkse premies ten laste van de onderneming. Bovendien stort de maatschappij aan de weduwe van de bediende, overleden tijdens zijn loopbaan, een speciale uitkering als weduwenrente.
III. Andere voordelen.
UCB N.V. heeft een intern reglement uitgewerkt waarbij aan de bediende inkomsten worden verzekerd gedurende een periode afhankelijk van de anciënniteit, voor afwezigheid wegens ziekte, ongeval, zwangerschap, enz.
ANDERE OVEREENKOMSTIG HET WETBOEK VAN VENNOOTSCHAPPEN NEER TE LEGGEN DOCUMENTEN
JAARVERSLAG
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 10 |
|---|---|---|
SOCIALE BALANS
Nummers van de paritaire comités die voor de onderneming bevoegd zijn: 207 .......... .......... .......... ..........
| 07 | |
|---|---|
STAAT VAN DE TEWERKGESTELDE PERSONEN
WERKNEMERS WAARVOOR DE ONDERNEMING EEN DIMONA-VERKLARING HEEFT INGEDIEND OF DIE ZIJN INGESCHREVEN IN HET ALGEMEEN PERSONEELSREGISTER
| Tijdens het boekjaar | Codes | Totaal | 1. Mannen |
2. Vrouwen |
|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal werknemers | ||||
| Voltijds | 1001 | 161,5 | 61,6 | 99,9 |
| Deeltijds | 1002 | 14,8 | 2,0 | 12,8 |
| Totaal in voltijdse equivalenten (VTE) | 1003 | 172,2 | 63,2 | 109,0 |
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | ||||
| Voltijds | 1011 | 265.432 | 102.144 | 163.288 |
| Deeltijds | 1012 | 18.489 | 2.688 | 15.801 |
| Totaal | 1013 | 283.921 | 104.832 | 179.089 |
| Personeelskosten | ||||
| Voltijds | 1021 | 74.680.412 | 28.738.645 | 45.941.767 |
| Deeltijds | 1022 | 5.201.817 | 756.280 | 4.445.537 |
| Totaal | 1023 | 79.882.229 | 29.494.925 | 50.387.304 |
| Bedrag van de voordelen bovenop het loon | 1033 |
| Tijdens het vorige boekjaar | Codes | P. Totaal |
1P. Mannen | 2P. Vrouwen |
|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal werknemers in VTE | 1003 | 148,6 | 57,3 | 91,3 |
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | 1013 | 249.693 | 98.848 | 150.845 |
| Personeelskosten | 1023 | 84.384.939 | 33.406.126 | 50.978.813 |
| Bedrag van de voordelen bovenop het loon | 1033 |
| VOL 10 | |
|---|---|
| BE 0403.053.608 |
WERKNEMERS WAARVOOR DE ONDERNEMING EEN DIMONA-VERKLARING HEEFT INGEDIEND OF DIE ZIJN INGESCHREVEN IN HET ALGEMEEN PERSONEELSREGISTER (vervolg)
| Op de afsluitingsdatum van het boekjaar | Codes | 1. Voltijds |
2. Deeltijds |
3. Totaal in voltijdse equivalenten |
|---|---|---|---|---|
| Aantal werknemers | 105 | 167 | 13 | 177,2 |
| Volgens de aard van de arbeidsovereenkomst | ||||
| Overeenkomst voor een onbepaalde tijd | 110 | 150 | 13 | 160,2 |
| Overeenkomst voor een bepaalde tijd | 111 | 17 | 17,0 | |
| Overeenkomst voor een duidelijk omschreven werk | 112 | |||
| Vervangingsovereenkomst | 113 | |||
| Volgens het geslacht en het studieniveau | ||||
| Mannen | 120 | 66 | 2 | 67,6 |
| lager onderwijs | 1200 | |||
| secundair onderwijs | 1201 | 1 | 1,0 | |
| hoger niet-universitair onderwijs | 1202 | 2 | 1 | 2,8 |
| universitair onderwijs | 1203 | 63 | 1 | 63,8 |
| Vrouwen | 121 | 101 | 11 | 109,6 |
| lager onderwijs | 1210 | |||
| secundair onderwijs | 1211 | 12 | 2 | 13,6 |
| hoger niet-universitair onderwijs | 1212 | 2 | 6 | 6,6 |
| universitair onderwijs | 1213 | 87 | 3 | 89,4 |
| Volgens de beroepscategorie | ||||
| Directiepersoneel | 130 | 16 | 16,0 | |
| Bedienden | 134 | 151 | 13 | 161,2 |
| Arbeiders | 132 | |||
| Andere | 133 |
UITZENDKRACHTEN EN TER BESCHIKKING VAN DE ONDERNEMING GESTELDE PERSONEN
| Tijdens het boekjaar | Codes | 1. Uitzendkrachten |
2. Ter beschikking van de onderneming gestelde personen |
|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal tewerkgestelde personen | 150 | 1,3 | |
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | 151 | 2.506 | |
| Kosten voor de onderneming | 152 | 61.195 |
voltijdse
TABEL VAN HET PERSONEELSVERLOOP TIJDENS HET BOEKJAAR
| INGETREDEN | Codes | 1. Voltijds |
2. Deeltijds |
3. Totaal in voltijdse equivalenten |
|---|---|---|---|---|
| Aantal werknemers waarvoor de onderneming tijdens het boekjaar een DIMONA-verklaring heeft ingediend of die tijdens het boekjaar werden ingeschreven in het algemeen personeelsregister |
205 | 42 | 42,0 | |
| Volgens de aard van de arbeidsovereenkomst | ||||
| Overeenkomst voor een onbepaalde tijd | 210 | 25 | 25,0 | |
| Overeenkomst voor een bepaalde tijd | 211 | 17 | 17,0 | |
| Overeenkomst voor een duidelijk omschreven werk | 212 | |||
| Vervangingsovereenkomst | 213 |
UITGETREDEN
| equivalenten | ||||
|---|---|---|---|---|
| Aantal werknemers met een in de DIMONA-verklaring aangegeven of een in het algemeen personeelsregister opgetekende datum waarop hun overeenkomst tijdens het boekjaar een einde nam |
305 | 13 | 2 | 14,2 |
| Volgens de aard van de arbeidsovereenkomst | ||||
| Overeenkomst voor een onbepaalde tijd | 310 | 11 | 2 | 12,2 |
| Overeenkomst voor een bepaalde tijd | 311 | 2 | 2,0 | |
| Overeenkomst voor een duidelijk omschreven werk | 312 | |||
| Vervangingsovereenkomst | 313 | |||
| Volgens de reden van beëindiging van de overeenkomst | ||||
| Pensioen | 340 | |||
| Werkloosheid met bedrijfstoeslag | 341 | |||
| Afdanking | 342 | 4 | 4,0 | |
| Andere reden | 343 | 9 | 2 | 10,2 |
| het aantal werknemers dat als zelfstandige ten minste op halftijdse basis diensten blijft verlenen aan de onderneming |
350 |
Codes
- Voltijds 2. Deeltijds 3. Totaal in
| Nr. BE 0403.053.608 |
|---|
| ------------------------ |
INLICHTINGEN OVER DE OPLEIDINGEN VOOR DE WERKNEMERS TIJDENS HET BOEKJAAR
| Codes | Mannen | Codes | Vrouwen | |
|---|---|---|---|---|
| Totaal van de formele voortgezette beroepsopleidingsinitiatieven ten laste van de werkgever |
||||
| Aantal betrokken werknemers | 5801 | 59 | 5811 | 95 |
| Aantal gevolgde opleidingsuren | 5802 | 785 | 5812 | 1.084 |
| Nettokosten voor de onderneming | 5803 | 44.346 | 5813 | 50.766 |
| waarvan brutokosten rechtstreeks verbonden met de opleiding | 58031 | 38.979 | 58131 | 45.482 |
| waarvan betaalde bijdragen en stortingen aan collectieve fondsen | 58032 | 5.367 | 58132 | 5.284 |
| waarvan ontvangen tegemoetkomingen (in mindering) | 58033 | 58133 | ||
| Totaal van de minder formele en informele voortgezette beroepsopleidingsinitiatieven ten laste van de werkgever |
||||
| Aantal betrokken werknemers | 5821 | 5831 | ||
| Aantal gevolgde opleidingsuren | 5822 | 5832 | ||
| Nettokosten voor de onderneming | 5823 | 5833 | ||
| Totaal van de initiële beroepsopleidingsinitiatieven ten laste van de werkgever |
||||
| Aantal betrokken werknemers | 5841 | 5851 | ||
| Aantal gevolgde opleidingsuren | 5842 | 5852 | ||
| Nettokosten voor de onderneming | 5843 | 5853 |

UCB
Naamloze Vennootschap
Researchdreef 60
B-1070 Anderlecht
RPR Brussels, 0403.053.608
Jaarverslag van de raad van bestuur over het boekjaar afgesloten op 31 december 2018
Geachte dames en heren,
ln overeenstemming met de wettelijke en statutaire bepalingen hebben wij de eer u ons verslag voor te stellen met betrekking tot de activiteiten van het afgelopen boekjaar, evenals de jaarrekening van UCB NV ter goedkeuring voor te leggen met betrekking tot het boekjaar afgesloten op 31 december 2018.
UCB NV is de moedervennootschap van de UCB Groep en dient als holdingvennootschap, die de wereldwijde activiteiten van de UCB Groep en haar dochtervennootschappen overziet.
Voor een overzicht van de activiteiten en de geconsolideerde resultaten van de UCB Groep verwijzen wij naar het UCB Groep Geïntegreerd Jaarverslag 2018.

1. Belangrijke gebeurtenissen tijdens het boekjaar 2018
1.1 Volstorting kapitaal van dochtervennootschappen
Om UCB Ventures NV in staat te stellen zijn financiële verplichtingen in verband met zijn investeringen na te komen, werd UCB NV gedurende 2018 verzocht om als aandeelhouder van UCB Ventures NV een bijkomend bedrag van € 2 miljoen te volstorten. Na deze betaling bedraagt het volstort kapitaal van UCB Ventures NV € 27 miljoen.
1.2 Overdracht van verplichtingen uit hoofde van 2018 Stock Option Plan van UCB NV aan UCB Fipar NV
Zoals in voorgaande jaren heeft UCB NV zijn verplichtingen onder het UCB Stock Option Plan 2018 aan UCB Fipar NV overgedragen. UCB Fipar NV heeft een vergoeding van € 12 miljoen ontvangen voor de overname van de verplichtingen onder dit plan.
1.3 Transacties in UCB effecten
In de loop van 2018 heeft UCB NV 48 711 UCB aandelen verworven en 1 054 516 UCB aandelen verkocht.
Als gevolg hiervan was UCB NV op 31 december 2018 eigenaar van 2 102 356 UCB aandelen, die 1,08% van het kapitaal en een fractiewaarde van € 6 miljoen vertegenwoordigen. Het bedrag gerapporteerd in de balans onder de rubriek "eigen aandelen" bedraagt € 112 miljoen.
1.4 Schuld en uitgiftepremie vermindering door Engelse dochterondernemingen
In 2018 heeft UCB NV verschillende transacties afgesloten met de Engelse dochterondernemingen van de UCB Groep om haar blootstelling aan het Britse pond te verminderen:
- UCB (Investments) Ltd. verlaagde zijn eigen vermogen met £ 524 miljoen via een vermindering van uitgiftepremie (betaald aan zijn enige aandeelhouder UCB NV), waardoor de investering van UCB NV daalde tot € 517 miljoen;
- · UCB Celltech (Engels bijkantoor van UCB Pharma NV) ging over tot een vroegtijdige terugbetaling aan UCB NV van een lening van £ 450 miljoen op een totale lening van £ 650 miljoen.
1.5 Vervroegde terugbetaling van de lening aan de Europese Investeringsbank ("EIB")
Op 21 augustus 2018 heeft UCB NV gebruik gemaakt van haar recht op vervroegde terugbetaling tegen nominale waarde van de lening van € 150 miljoen die de Europese Investeringsbank in 2012 had toegekend. De lening had een eindvervaldag in mei 2019.
Inspired by patients. Driven by science.
Na die terugbetaling heeft UCB NV nog twee uitstaande schulden aan de Europese Investeringsbank, bestaande uit één lening van € 100 miljoen die vervalt in april 2020 en één lening van \$ 100 miljoen die wordt terugbetaald via driemaandelijkse tranches van \$ 5 miljoen tot november 2021.
1.6 Vereffening van UCB Trading Thailand Ltd.
Op 15 november 2018 startte UCB Trading Thailand Ltd. zijn vereffeningsproces. Vóór de vereffening verlaagde UCB Trading Thailand Ltd. haar kapitaal van THB 100,00 miljoen tot THB 6,25 miljoen, door UCB SA NV terug te betalen voor THB 93,75 miljoen. De resterende THB 6,25 miljoen wordt opgenomen als financiële investering en het saldo zal worden terugbetaald bij het sluiten van de vereffening.
De dochteronderneming vertoont momenteel een goede solvabiliteit. Daarom is er geen test op bijzondere waardevermindering van aandelen nodig.
1.7 Verlengde kredietfaciliteit van € 1 miljard
Op 8 januari 2018 is de kredietfaciliteit van € 1 miljard gewijzigd en verlengd tot 9 januari 2023 (inclusief de mogelijkheid om 2 verdere verlengingen van de vervaldatum met een extra jaar te verzoeken).
Op 29 november 2018 is de eindvervaldag van deze faciliteit voor de eerste keer verlengd met nog een jaar tot 9 januari 2024.
1.8 Risico op bijzondere waardevermindering van aandelen aangehouden door UCB NV toetsing boekwaarde t.o.v. de realiseerbare waarde ('impairment test') van deelnemingen
Op 31 december 2018 werd een toetsing uitgevoerd met betrekking tot de boekwaarde t.o.v. de realiseerbare waarde van de deelnemingen van UCB NV. Deze test resulteerde in de opname van bijzondere waardeverminderingen ten belope van € 47 miljoen met betrekking tot haar dochteronderneming UCB Biopharma Ltda. in Brazilië en € 52 miljoen gerelateerd aan haar dochteronderneming UCB Manufacturing Ireland Ltd.
Deze toetsing wees tevens uit dat twee historische waardeverminderingen niet meer relevant bleken. Daarom zijn deze bijzondere waardeverminderingen teruggenomen voor een totaalbedrag van € 8 miljoen:
- · UCB Pharma A.E. (Greece) voor een totaalbedrag van € 7 miljoen;
- · UCB Pharma A.S. (Turkey) voor een totaalbedrag van € 1 miljoen.
Zowel de nieuwe waardeverminderingslasten als de terugname van de historische waardeverminderingen werden opgenomen in de financiële resultaten in de winst- en verliesrekening van 2018.

2. Wijzigingen van de waarderingsregels
Er waren geen wijzigingen in de waarderingsregels in 2018.
3. Interne controles met betrekking tot de vaststelling van de jaarrekening
Het auditcomité beoordeelt regelmatig, namens de Raad van Bestuur van UCB NV, de geschiktheid en doeltreffendheid van de systemen voor interne controle wat betreft de opsporing van fraude, onregelmatigheden, wettelijke inbreuken of belangrijke tekortkomingen in de controle. De interne controlesystemen worden verder beschreven in het UCB Groep Geïntegreerd Jaarverslag 2018.
4. Belangrijke gebeurtenissen na balansdatum
Op 8 februari 2019 werd UCB NV verzocht om als aandeelhouder van UCB Ventures NV een bijkomend bedrag van € 15 miljoen te volstorten. Na deze betaling bedraagt het volstort kapitaal van UCB Ventures NV € 42 miljoen.
5. Belangenconflicten tijdens het boekjaar
Met uitzondering van wat wordt vermeld in titel 3.12 (Toepassing van artikel 523 van het Wetboek van vennootschappen) van de verklaring inzake deugdelijk bestuur opgenomen in het UCB Groep Geïntegreerd Jaarverslag 2018, waren er in 2018 geen transacties of contractuele betrekkingen tussen UCB NV, met inbegrip van de met haar verbonden vennootschappen, en een lid van de Raad van Bestuur die tot een belangenconflict aanleiding zou kunnen geven.
6. Financiële informatie
Resultaten op 31 december 2018
De activiteiten van UCB NV in 2018 hebben een nettowinst van € 22 miljoen na belasting gegenereerd ten opzichte van € 36 miljoen in 2017.
De evolutie van de nettowinst (daling met € 14 miljoen) is voornamelijk te wijten aan:
• de toename van de dividenden ontvangen van haar dochterondernemingen voor een totaalbedrag van € 81 miljoen, voornamelijk als gevolg van het interimdividend van UCB
Inspired by patients. Driven by science.
Finance NV voor een totaalbedrag van € 95 miljoen vergeleken met € 65 miljoen in 2017 en het dividend van UCB Investment Ltd. van € 28 miljoen dat vorig jaar niet plaatsvond;
- · de daling van de overige bedrijfsopbrengsten voor € 3 miljoen gerelateerd aan dienstenovereenkomsten met andere verbonden ondernemingen;
- de verhoging van de voorziening om het risico van wijzigingen in de aandelenkoers in te dekken van lange termijn incentives toegekend aan het Uitvoerend Comité en bepaalde categorieën van werknemers, voor een totaalbedrag van € 4 miljoen;
- de daling van de renteopbrengsten voor een totaal bedrag van € 7 miljoen bovenop de daling van de rentekosten voor € 1 miljoen, beiden gedreven door schommelingen van de Euribor rentevoet;
- de bijkomende bijzondere waardeverminderingen van € 99 miljoen gecompenseerd door de terugboeking van bijzondere waardeverminderingen op deelnemingen voor een totaalbedrag van € 8 miljoen (zie sectie 1.8);
- de toename van de overige netto financiële winst voor een totaalbedrag van € 6 miljoen voornamelijk als gevolg van het eenmalig gerealiseerde verlies ter waarde van € 4 miljoen geboekt in 2017.
Resultaatbestemming
De totale nettowinst van € 22 miljoen is beschikbaar voor uitkering. De Raad van Bestuur stelt de volgende verdeling voor:
- uitkering aan de aandeelhouders van een bruto dividend van € 1,21 per aandeel; en
- onttrekking aan de beschikbare reserves voor € 210 miljoen.
De Raad van Bestuur stelt dus voor om, tegen afgifte van coupon nr. 22, een bruto dividend van € 1,21 per aandeel te betalen (recht gevend op een netto dividend van € 0,847 na aftrek van de Belgische roerende voorheffing van 30%). Het totale bedrag uit te keren aan de aandeelhouders kan wijzigen afhankelijk van het aantal UCB aandelen aangehouden door UCB NV (eigen aandelen) en haar directe dochtervennootschappen op het moment van de goedkeuring van het dividend, aangezien de UCB aandelen aangehouden door UCB NV (eigen aandelen) en haar directe dochtervennootschappen geen recht geven op dividend. Op 1 januari 2019 gaven 192 403 302 UCB aandelen recht op dividend, wat een totale uitkering van € 233 miljoen vertegenwoordigt. De Raad van Bestuur zal op de Algemene Vergadering het totale aantal UCB aandelen meedelen dat recht geeft op dividend voor het jaar 2018 en het finale totale bedrag uit te keren aan de aandeelhouders ter goedkeuring voorleggen. De jaarrekening over 2018 zal overeenkomstig worden aangepast.
Onder voorbehoud van goedkeuring van de voorgestelde dividenduitkering door de Algemene Vergadering, zal coupon nr. 22 betaalbaar zijn vanaf 30 april 2019 bij KBC Bank NV, Havenlaan 12, 1080 Brussel (België).

In overeenstemming met de wet, verzoeken wij u kwijting aan de bestuurders en de commissaris voor de uitoefening van hun taken toe te kennen gedurende het boekjaar afgesloten op 31 december 2018.
Balansposten op 31 december 2018
Op de balans van UCB NV per 31 december 2018 bedragen de activa en passiva in totaal € 7 047 miljoen, in vergelijking met € 7 970 miljoen per 31 december 2017.
De wijziging in de balans wordt vooral gedreven door:
- de daling van de deelnemingen in verbonden ondernemingen met € 685 miljoen als gevolg van de vermindering van het eigen vermogen van de Engelse dochteronderneming UCB (Investments) Ltd. van £ 524 miljoen via een vermindering van de uitgiftepremie (zie sectie 1.4);
- · de intra-groep vordering ten bedrage van £ 650 miljoen met initiële vervaldatum in 2019 is verlengd voor £ 400 miljoen met een vervaldatum in 2020. De vordering is overgeboekt van de kortlopende intra-groep vorderingen naar de lange termijn intra-groep vorderingen;
- de daling van de beleggingen in eigen aandelen voor een totaal bedrag van € 44 miljoen als gevolg van de verkoop van 1 054 516 UCB aandelen (zie sectie 1.3);
- de daling van de uitgestelde kosten van € 24 miljoen als gevolg van het uitstel van de in 2016 betaalde premie voor de overdracht van de intra-groepsvorderingen voor een totaalbedrag van € 221 miljoen. Per eind december 2018 wordt een totaalbedrag van € 168 miljoen nog uitgesteld naar volgende boekjaren;
- de daling in de beschikbare reserves voor een totaal bedrag van € 167 miljoen voornamelijk als gevolg van de resultaatbestemming (zie paragraaf 6 Financiële informatie - Resultaatbestemming);
- · de daling van de voorziening om het risico van wijzigingen in de aandelenkoers in te dekken van lange termijn incentives toegekend aan het Uitvoerend Comité en bepaalde categorieën van werknemers, voor een totaal bedrag van € 3 miljoen, voornamelijk als gevolg van de overdracht van de verplichtingen van UCB NV onder het "2018 Stock Option Plan" aan UCB Fipar NV (zie paragraaf 1.2);
- de herclassificatie van obligaties voor een bedrag van € 75 miljoen met vervaldatum in 2019 van de langetermijnschuldpositie naar de langetermijnschuld betaalbaar binnen één jaar positie;
- · de herclassificatie van het deel van de lening met de Europese Investeringsbank ("ElB") die vervalt in 2019, voor een totale waarde van € 18 miljoen, van de financiële schulden op lange termijn naar de financiële schulden op korte termijn;
- de daling van de financiële schuldpositie op korte termijn voor een totaalbedrag van € 561 miljoen als gevolg van de afname van het bankkrediet voor een totaal bedrag van € 9 miljoen en de daling van de negatieve positie van de cashpool voor een totaalbedrag van € 535 miljoen. Deze algemene dalingen van de kortlopende financiële schuldposities zijn het resultaat van de positieve kasstromen uit het Verenigd Koninkrijk (zie sectie 1.4);
6

- de daling van de overgedragen opbrengsten voor een totaalbedrag van € 6 miljoen als gevolg van de overdracht van de betaalde premie in 2016 voor de overdracht van de intragroepsvorderingen;
- de daling van de overgedragen opbrengsten voor een totaalbedrag van € 4 miljoen gerelateerd aan de vergoeding ontvangen van UCB Fipar NV voor de overname van de verplichtingen voor de aandelenopties toegekend in 2013, in lijn met de uitoefening van opties in 2018. Op 31 december 2018 bedraagt de openstaande over te dragen opbrengst € 8 miljoen.
7. Wijzigingen in de samenstelling van de Raad van Bestuur
Raadpleeg de verklaring inzake deugdelijk bestuur in het UCB Groep Geïntegreerd Jaarverslag 2018 voor de veranderingen in de samenstelling Raad van Bestuur in 2018, alsmede de voorstellen tot wijziging van de samenstelling voor 2019.
8. Financiële instrumenten, risico's van krediet, risico's van liquiditeit en risico's van treasury
Raadpleeg het UCB Groep Geïntegreerd laarverslag 2018, Toelichtingen bij de geconsolideerde jaarrekening, punt 4 " Financieel risicobeheer".
9. Wijziging van controle
Voor een compleet overzicht van alle overeenkomsten met een controlewijzigingsclausule, met inbegrip van controlewijzigingsclausules goedgekeurd in 2018, verwijzen wij u naar sectie 3.11.9 van de verklaring inzake deugdelijk bestuur opgenomen in het UCB Groep Geïntegreerd Jaarverslag 2018.
10. Activiteiten op het gebied van onderzoek en ontwikkeling
De activiteiten van UCB NV zijn holding activiteiten. Er zijn geen onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten op het niveau van UCB NV.
11. Bijkantoren van UCB NV
UCB NV heeft geen bijkantoren.

12. Verklaring inzake deugdelijk bestuur
De verklaring inzake deugdelijk bestuur (inclusief het remuneratieverslag) is opgenomen in het UCB Groep Geïntegreerd Jaarverslag 2018.
13. Niet-financiële informatie
De Belgische wetgeving inzake niet-financiële informatiewetgeving vereist dat het bedrijf rapporteert over vijf duurzaamheid gebieden : milieu-, sociale en werknemersaangelegenheden, mensenrechten, anticorruptie en omkoping, diversiteit en inclusie. Al deze informatie is opgenomen in het UCB Groep Geïntegreerd Jaarverslag 2018.
Brussel, 27 februari 2019.
Jean-Christophe Tellier Chief Executive Officer en Bestuurder
velyn du Monceau /oorzitster/van de Raad van Bestuur