AI assistant
UCB — Annual Report 2017
Mar 23, 2018
4017_rns_2018-03-23_5b4b4f47-f775-4ee5-93c4-c0a4c282d35f.pdf
Annual Report
Open in viewerOpens in your device viewer
JAARREKENING EN ANDERE OVEREENKOMSTIG HET WETBOEK VAN VENNOOTSCHAPPEN NEER TE LEGGEN DOCUMENTEN
IDENTIFICATIEGEGEVENS
| NAAM: UCB SA |
|---|
| Rechtsvorm: Maamloze vennootschap |
| Adres: Allée de la Recherche |
| Postnummer: 1070Gemeente: Anderlecht |
| Land: België |
| Rechtspersonenregister (RPR) - Rechtbank van Koophandel van Brussel, franstalige |
| Internetadres 1 : |
| BE 0403.053.608 |
| Ondernemingsnummer |
| DATUM 24 / 04 / 2014 van de neerlegging van de oprichtingsakte OF van het recentste stuk dat de datum van bekendmaking van de oprichtingsakte en van de akte tot statutenwijziging vermeldt. |
| JAARREKENING JAARREKENING IN EURO 26 goedgekeurd door de algemene vergadering van 04 2018 |
| 31 / 12 / 01 / 01 / 2017 2017 met betrekking tot het boekjaar dat de periode dekt van tot |
| 12 1 2016 01 1 01 1 2016 31 $\overline{1}$ Vorig boekjaar van tot |
| De bedragen van het vorige boekjaar zijn / zijn/hoere identiek met die welke eerder openbaar werden gemaakt. |
Totaal aantal neergelegde bladen: .......60............................. omdat ze niet dienstig zijn: 6.2.1, 6.2.2, 6.2.5, 6.3.4, 6.5.2, 6.17, 6.18.2, 6.20, 8.9
Jean-Christophe TELLIER Bestuurder
Evelyn du Monceau Voorzitter van/de Raad van Bestuur
$\ddot{\phantom{1}}$ Facultatieve vermelding.
$\mathbf{2}$ Schrappen wat niet van toepassing is.
LIJST VAN DE BESTUURDERS, ZAAKVOERDERS EN COMMISSARISSEN EN VERKLARING BETREFFENDE EEN AANVULLENDE OPDRACHT VOOR NAZICHT OF CORRECTIE
LIJST VAN DE BESTUURDERS, ZAAKVOERDERS EN COMMISSARISSEN
VOLLEDIGE LIJST met naam, voornamen, beroep, woonplaats (adres, nummer, postnummer en gemeente) en functie in de onderneming
| Gerhard MAYR c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Voorzitter van de Raad van Bestuur - 27/04/2017 |
|---|---|
| Evelyn JANSSEN épse de D. du MONCEAU de BERGENDAL c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Voorzitter van de Raad van Bestuur 27/04/2017 - |
| Pierre GURDJIAN c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Ondervoorzitter van de Raad van Bestuur 27/04/2017 - |
| Jean-Christophe TELLIER c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Alice DAUTRY c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Kay DAVIES c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Albrecht DE GRAEVE c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Harriet EDELMAN c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder - 27/04/2017 |
| Charles-Antoine JANSSEN c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Cyril JANSSEN c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Norman J. ORNSTEIN c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Cédric van RIJCKEVORSEL c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Ulf WIINBERG c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder |
| Viviane MONGES c/o UCB S.A. Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder 27/04/2017 - |
| Roch DOLIVEUX Allée de la Recherche 60, 1070 Anderlecht, België |
Bestuurder 27/04/2017 - |
| PwC Réviseurs d'Entreprises SCCRL Nr.: BE 0429.501.944 Woluwe Garden Woluwedal 18, 1932 Sint-Stevens-Woluwe, België Lidmaatschapsnr.: B00009 |
Commissaris |
Vertegenwoordigd door:
LIJST VAN DE BESTUURDERS, ZAAKVOERDERS EN COMMISSARISSEN (VERVOLG)
VOLLEDIGE LIJST met naam, voornamen, beroep, woonplaats (adres, nummer, postnummer en gemeente) en functie in de onderneming
Romain SEFFER Woluwedal 18, 1932 Sint-Stevens-Woluwe, België Lidmaatschapsnr.: A02047
VERKLARING BETREFFENDE EEN AANVULLENDE OPDRACHT VOOR NAZICHT OF CORRECTIE
Het bestuursorgaan verklaart dat geen enkele opdracht voor nazicht of correctie werd gegeven aan iemand die daar wettelijk niet toe gemachtigd is met toepassing van de artikelen 34 en 37 van de wet van 22 april 1999 betreffende de boekhoudkundige en fiscale beroepen.
De jaarrekening werd / werd niet∗ geverifieerd of gecorrigeerd door een externe accountant of door een bedrijfsrevisor die niet de commissaris is. XXX
In bevestigend geval, moeten hierna worden vermeld: naam, voornamen, beroep en woonplaats van elke externe accountant of bedrijfsrevisor en zijn lidmaatschapsnummer bij zijn Instituut, evenals de aard van zijn opdracht:
- A. Het voeren van de boekhouding van de onderneming∗∗,
- B. Het opstellen van de jaarrekening∗∗,
- C. Het verifiëren van de jaarrekening en/of
- D. Het corrigeren van de jaarrekening.
Indien taken bedoeld onder A. of onder B. uitgevoerd zijn door erkende boekhouders of door erkende boekhouders-fiscalisten, kunnen hierna worden vermeld: naam, voornamen, beroep en woonplaats van elke erkende boekhouder of erkende boekhouder-fiscalist en zijn lidmaatschapsnummer bij het Beroepsinstituut van erkende Boekhouders en Fiscalisten, evenals de aard van zijn opdracht.
| Naam, voornamen, beroep en woonplaats | Lidmaatschaps nummer |
Aard van de opdracht (A, B, C en/of D) |
|---|---|---|
∗ Schrappen wat niet van toepassing is.
∗∗ Facultatieve vermelding.
JAARREKENING
BALANS NA WINSTVERDELING
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|---|
| ACTIVA | ||||
| Oprichtingskosten | 6.1 | 20 | 12.311.017 | 15.679.970 |
| VASTE ACTIVA | 21/28 | 4.822.320.141 | 4.790.528.594 | |
| Immateriële vaste activa | 6.2 | 21 | 376.605 | 393.656 |
| Materiële vaste activa | 6.3 | 22/27 | 8.965.949 | 7.503.811 |
| Terreinen en gebouwen | 22 | 5.752.315 | 5.809.884 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | 866.519 | 974.733 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | 145.247 | 207.275 | |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | |||
| Overige materiële vaste activa | 26 | |||
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | 2.201.868 | 511.919 | |
| Financiële vaste activa 6.4/6.5.1 | 28 | 4.812.977.587 | 4.782.631.127 | |
| Verbonden ondernemingen | 6.15 | 280/1 | 4.797.799.212 | 4.767.452.752 |
| Deelnemingen | 280 | 4.797.799.212 | 4.767.452.752 | |
| Vorderingen | 281 | |||
| Ondernemingen waarmee een deelnemingsverhouding | ||||
| bestaat | 6.15 | 282/3 | 15.126.590 | 15.126.590 |
| Deelnemingen | 282 | 15.126.590 | 15.126.590 | |
| Vorderingen | 283 | |||
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | 51.785 | 51.785 | |
| Aandelen | 284 | 51.785 | 51.785 | |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 |
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 3.1 | ||
|---|---|---|---|
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar |
| VLOTTENDE ACTIVA | 29/58 | 3.135.574.217 | 3.195.628.967 |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | 1.150.397.211 | 2.145.108.433 |
| Handelsvorderingen | 290 | . | . |
| Overige vorderingen | 291 | 1.150.397.211 | 2.145.108.433 |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | . | . |
| Voorraden | 30/36 | . | . |
| Grond- en hulpstoffen | 30/31 | . | . |
| Goederen in bewerking | 32 | . | . |
| Gereed product | 33 | . | . |
| Handelsgoederen | 34 | . | . |
| Onroerende goederen bestemd voor verkoop | 35 | . | . |
| Vooruitbetalingen | 36 | . | . |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | . | . |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | 1.591.293.825 | 633.833.969 |
| Handelsvorderingen | 40 | 19.411.606 | 17.794.359 |
| Overige vorderingen | 41 | 1.571.882.219 | 616.039.610 |
| Geldbeleggingen | 50/53 | 156.395.951 | 153.019.315 |
| Eigen aandelen | 50 | 155.725.242 | 141.173.133 |
| Overige beleggingen | 51/53 | 670.709 | 11.846.182 |
| Liquide middelen | 54/58 | 27.574.494 | 29.147.252 |
| 6.6 Overlopende rekeningen |
490/1 | 209.912.736 | 234.519.998 |
| TOTAAL VAN DE ACTIVA | 20/58 | 7.970.205.375 | 8.001.837.531 |
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 3.2 | |||
|---|---|---|---|---|
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
| PASSIVA | ||||
| EIGEN VERMOGEN | 10/15 | 5.547.611.071 | 5.737.136.602 | |
| Kapitaal Geplaatst kapitaal Niet-opgevraagd kapitaal |
10 100 101 |
583.516.974 583.516.974 |
583.516.974 583.516.974 . |
|
| Uitgiftepremies | 11 | 1.999.541.662 | 1.999.541.662 | |
| Herwaarderingsmeerwaarden | 12 | . | ||
| Reserves Wettelijke reserve Onbeschikbare reserves Voor eigen aandelen Andere Belastingvrije reserves Beschikbare reserves |
13 130 131 1310 1311 132 133 |
2.964.552.435 58.351.698 155.725.242 155.725.242 . . 2.750.475.495 |
3.154.077.966 58.351.697 141.173.133 141.173.133 . . 2.954.553.136 |
|
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | . | . | |
| Kapitaalsubsidies | 15 | . | . | |
| Voorschot aan de vennoten op de verdeling van het netto-actief |
19 | . | . | |
| VOORZIENINGEN EN UITGESTELDE BELASTINGEN | 16 | 41.411.404 | 47.637.011 | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten Pensioenen en soortgelijke verplichtingen Fiscale lasten Grote herstellings- en onderhoudswerken Milieuverplichtingen Overige risico's en kosten |
6.8 | 160/5 160 161 162 163 164/5 |
41.411.404 254.779 . . 41.156.625 |
47.637.011 333.569 . . 47.303.442 |
| Uitgestelde belastingen | 168 | . |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 3.2 | |||
|---|---|---|---|---|---|
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | ||
| SCHULDEN | 17/49 | 2.381.182.900 | 2.217.063.918 | ||
| Schulden op meer dan één jaar | 6.9 | 17 | 1.500.625.501 | 1.526.567.953 | |
| Financiële schulden | 170/4 | 1.500.625.501 | 1.526.567.953 | ||
| Achtergestelde leningen | 170 | ||||
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 171 | 1.200.717.000 | 1.200.717.000 | ||
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 172 | ||||
| Kredietinstellingen | 173 | ||||
| Overige leningen | 174 | 299.908.501 | 325.850.953 | ||
| Handelsschulden | 175 | ||||
| Leveranciers | 1750 | ||||
| Te betalen wissels | 1751 | ||||
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | 176 | ||||
| Overige schulden | 178/9 | ||||
| Schulden op ten hoogste één jaar | 6.9 | 42/48 | 830.149.068 | 600.966.963 | |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | ||||
| Financiële schulden | 43 | 561.263.567 | 328.022.671 | ||
| Kredietinstellingen | 430/8 | 9.292.931 | 3.327 | ||
| Overige leningen | 439 | 551.970.636 | 328.019.344 | ||
| Handelsschulden | 44 | 15.204.473 | 18.142.837 | ||
| Leveranciers | 440/4 | 15.204.473 | 18.142.837 | ||
| Te betalen wissels | 441 | ||||
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | ||||
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en | |||||
| sociale lasten | 6.9 | 45 | 26.097.187 | 20.744.252 | |
| Belastingen | 450/3 | 9.826.908 | 10.350.445 | ||
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | 16.270.279 | 10.393.807 | ||
| Overige schulden | 47/48 | 227.583.841 | 234.057.203 | ||
| Overlopende rekeningen | 6.9 | 492/3 | 50.408.331 | 89.529.002 | |
| TOTAAL VAN DE PASSIVA | 10/49 | 7.970.205.375 | 8.001.837.531 |
RESULTATENREKENING
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|---|
| Bedrijfsopbrengsten Omzet |
6.10 | 70/76A 70 |
77.215.918 |
69.990.026 |
| Voorraad goederen in bewerking en gereed product en bestellingen in uitvoering: toename (afname) (+)/(-) Geproduceerde vaste activa |
71 72 |
660 |
||
| Andere bedrijfsopbrengsten Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten |
6.10 6.12 |
74 76A |
77.215.918 |
69.989.366 |
| Bedrijfskosten | 60/66A | 130.815.270 | 117.459.062 | |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen Aankopen |
60 600/8 |
|||
| Voorraad: afname (toename) (+)/(-) | 609 | 47.345.757 |
44.315.007 |
|
| Diensten en diverse goederen Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen (+)/(-) Afschrijvingen en waardeverminderingen op |
6.10 | 61 62 |
84.384.939 | 77.364.265 |
| oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in |
630 | 2.276.961 | 2.373.373 | |
| uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) (+)/(-) Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen |
6.10 | 631/4 | 4.773 | |
| (bestedingen en terugnemingen) (+)/(-) | 6.10 | 635/8 | -6.925.607 | -8.131.607 |
| Andere bedrijfskosten | 6.10 | 640/8 | 3.033.220 | 2.160.251 |
| Als herstructureringskosten geactiveerde bedrijfskosten (-) | 649 | |||
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 6.12 | 66A | 700.000 | -627.000 |
| Bedrijfswinst (Bedrijfsverlies) (+)/(-) | 9901 | -53.599.352 | -47.469.036 |
| Toel. | Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|---|
| Financiële opbrengsten | 75/76B | 181.262.054 | 472.984.064 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | 177.791.594 | 447.789.571 | |
| Opbrengsten uit financiële vaste activa | 750 | 92.271.231 | 248.763.549 | |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | 80.432.734 | 114.925.714 | |
| Andere financiële opbrengsten | 6.11 | 752/9 | 5.087.629 | 84.100.308 |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 6.12 | 76B | 3.470.460 | 25.194.493 |
| Financiële kosten | 65/66B | 91.301.880 | 263.773.182 | |
| Recurrente financiële kosten | 6.11 | 65 | 91.301.880 | 176.336.345 |
| Kosten van schulden | 650 | 75.053.402 | 91.775.816 | |
| Waardeverminderingen op vlottende activa andere dan voorraden, bestellingen in uitvoering en handels |
||||
| vorderingen: toevoegingen (terugnemingen) (+)/(-) | 651 | |||
| Andere financiële kosten | 652/9 | 16.248.478 | 84.560.529 | |
| Niet-recurrente financiële kosten | 6.12 | 66B | 87.436.837 | |
| Winst (Verlies) van het boekjaar vóór belasting (+)/(-) |
9903 | 36.360.822 | 161.741.846 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | |||
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | |||
| Belastingen op het resultaat (+)/(-) |
6.13 | 67/77 | 37.307 | 1.118.928 |
| Belastingen | 670/3 | 37.307 | 1.118.998 | |
| Regularisering van belastingen en terugneming van voorzieningen voor belastingen |
77 | 70 | ||
| Winst (Verlies) van het boekjaar (+)/(-) | 9904 | 36.323.515 | 160.622.918 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | |||
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | |||
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar (+)/(-) | 9905 | 36.323.515 | 160.622.918 |
RESULTAATVERWERKING
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| Te bestemmen winst (verlies) | 9906 | 36.323.515 | 160.622.918 |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | (9905) | 36.323.515 | 160.622.918 |
| Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar | 14P | ||
| Onttrekking aan het eigen vermogen | 791/2 | 189.525.531 | 59.030.726 |
| aan het kapitaal en aan de uitgiftepremies | 791 | ||
| aan de reserves | 792 | 189.525.531 | 59.030.726 |
| Toevoeging aan het eigen vermogen | 691/2 | ||
| aan het kapitaal en aan de uitgiftepremies | 691 | ||
| aan de wettelijke reserve | 6920 | ||
| aan de overige reserves | 6921 | . | |
| Overgedragen winst (verlies) | (14) | ||
| Tussenkomst van de vennoten in het verlies | 794 | ||
| Uit te keren winst | 694/7 | 225.849.046 | 219.653.644 |
| Vergoeding van het kapitaal | 694 | 225.849.046 | 219.653.644 |
| Bestuurders of zaakvoerders | 695 | ||
| Werknemers |
696 | ||
| Andere rechthebbenden | 697 |
TOELICHTING
STAAT VAN DE OPRICHTINGSKOSTEN
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| Nettoboekwaarde per einde van het boekjaar | 20P | xxxxxxxxxxxxxxx | 15.679.970 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Nieuwe kosten van het boekjaar | 8002 | ||
| Afschrijvingen | 8003 | 3.368.953 | |
| Andere (+)/(-) |
8004 | ||
| Nettoboekwaarde per einde van het boekjaar | (20) | 12.311.017 | |
| Waarvan | |||
| Kosten van oprichting en kapitaalverhoging, kosten bij uitgifte van leningen en andere oprichtingskosten |
200/2 | 12.311.017 | |
| Herstructureringskosten | 204 |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| CONCESSIES, OCTROOIEN, LICENTIES, KNOWHOW, MERKEN EN SOORTGELIJKE RECHTEN |
|||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8052P | xxxxxxxxxxxxxxx | 1.336.464 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8022 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8032 | ||
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8042 | 90.431 | |
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8052 | 1.426.895 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8122P | xxxxxxxxxxxxxxx | 942.808 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8072 | 107.482 | |
| Teruggenomen | 8082 | ||
| Verworven van derden | 8092 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8102 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8112 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8122 | 1.050.290 | |
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 211 | 376.605 |
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 6.2.4 | |||
|---|---|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | ||
| GOODWILL | ||||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8053P | xxxxxxxxxxxxxxx | 18.283.336 | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8023 | |||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8033 | |||
| Overboekingen van een post naar een andere | (+)/(-) | 8043 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8053 | 18.283.336 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8123P | xxxxxxxxxxxxxxx | 18.283.336 | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | ||||
| Geboekt | 8073 | |||
| Teruggenomen | 8083 | |||
| Verworven van derden | 8093 | |||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8103 | |||
| Overgeboekt van een post naar een andere | (+)/(-) | 8113 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8123 | 18.283.336 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 212 |
STAAT VAN DE MATERIËLE VASTE ACTIVA
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| TERREINEN EN GEBOUWEN | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8191P | xxxxxxxxxxxxxxx | 6.449.354 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8161 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8171 | ||
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8181 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8191 | 6.449.354 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8251P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8211 | ||
| Verworven van derden | 8221 | ||
| Afgeboekt | 8231 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8241 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8251 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8321P | xxxxxxxxxxxxxxx | 639.470 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8271 | 57.569 | |
| Teruggenomen | 8281 | ||
| Verworven van derden | 8291 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8301 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8311 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8321 | 697.039 | |
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (22) | 5.752.315 |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| INSTALLATIES, MACHINES EN UITRUSTING | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8192P | xxxxxxxxxxxxxxx | 1.486.302 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8162 | 102.573 | |
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8172 | ||
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8182 | 8.550 | |
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8192 | 1.597.425 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8252P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8212 | ||
| Verworven van derden | 8222 | ||
| Afgeboekt | 8232 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8242 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8252 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8322P | xxxxxxxxxxxxxxx | 511.569 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8272 | 219.336 | |
| Teruggenomen | 8282 | ||
| Verworven van derden | 8292 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8302 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8312 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8322 | 730.905 | |
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (23) | 866.520 |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| MEUBILAIR EN ROLLEND MATERIEEL | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8193P | xxxxxxxxxxxxxxx | 5.426.777 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8163 | 16.092 | |
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8173 | 1.495.369 | |
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8183 | 10.550 | |
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8193 | 3.958.050 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8253P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8213 | ||
| Verworven van derden | 8223 | ||
| Afgeboekt | 8233 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8243 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8253 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8323P | xxxxxxxxxxxxxxx | 5.219.503 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8273 | 88.669 | |
| Teruggenomen | 8283 | ||
| Verworven van derden | 8293 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8303 | 1.495.369 | |
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8313 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8323 | 3.812.803 | |
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (24) | 145.247 |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| OVERIGE MATERIËLE VASTE ACTIVA | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8195P | xxxxxxxxxxxxxxx | 1.418.240 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8165 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8175 | ||
| Overboekingen van een post naar een andere (+)/(-) |
8185 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8195 | 1.418.240 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8255P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8215 | ||
| Verworven van derden | 8225 | ||
| Afgeboekt | 8235 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8245 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8255 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8325P | xxxxxxxxxxxxxxx | 1.418.240 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8275 | ||
| Teruggenomen | 8285 | ||
| Verworven van derden | 8295 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8305 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8315 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8325 | 1.418.240 | |
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (26) |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| ACTIVA IN AANBOUW EN VOORUITBETALINGEN | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8196P | xxxxxxxxxxxxxxx | 511.920 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen, met inbegrip van de geproduceerde vaste activa | 8166 | 1.799.477 | |
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8176 | ||
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8186 | -109.530 | |
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8196 | 2.201.867 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8256P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8216 | ||
| Verworven van derden | 8226 | ||
| Afgeboekt | 8236 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8246 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8256 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8326P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8276 | ||
| Teruggenomen | 8286 | ||
| Verworven van derden | 8296 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8306 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8316 | ||
| Afschrijvingen en waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8326 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (27) | 2.201.867 |
STAAT VAN DE FINANCIËLE VASTE ACTIVA
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| VERBONDEN ONDERNEMINGEN - DEELNEMINGEN EN AANDELEN | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8391P | xxxxxxxxxxxxxxx | 4.866.618.568 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen | 8361 | 26.876.000 | |
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8371 | ||
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8381 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8391 | 4.893.494.568 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8451P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar Geboekt |
8411 | ||
| Verworven van derden | 8421 | ||
| Afgeboekt | 8431 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8441 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8451 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8521P | xxxxxxxxxxxxxxx | 99.165.816 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8471 | ||
| Teruggenomen | 8481 | 3.470.461 | |
| Verworven van derden | 8491 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8501 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8511 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8521 | 95.695.355 | |
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8551P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| (+)/(-) Mutaties tijdens het boekjaar |
8541 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8551 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (280) | 4.797.799.213 | |
| VERBONDEN ONDERNEMINGEN - VORDERINGEN | |||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 281P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Toevoegingen | 8581 | ||
| Terugbetalingen | 8591 | ||
| Geboekte waardeverminderingen | 8601 | ||
| Teruggenomen waardeverminderingen | 8611 | ||
| (+)/(-) Wisselkoersverschillen |
8621 | ||
| Overige mutaties (+)/(-) | 8631 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (281) | ||
| GECUMULEERDE WAARDEVERMINDERINGEN OP VORDERINGEN PER EINDE BOEKJAAR |
8651 |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| ONDERNEMINGEN MET DEELNEMINGSVERHOUDING - DEELNEMINGEN EN AANDELEN |
|||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8392P | xxxxxxxxxxxxxxx | 15.126.591 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen | 8362 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8372 | ||
| (+)/(-) Overboekingen van een post naar een andere |
8382 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8392 | 15.126.591 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8452P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8412 | ||
| Verworven van derden | 8422 | ||
| Afgeboekt | 8432 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8442 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8452 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8522P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8472 | ||
| Teruggenomen | 8482 | ||
| Verworven van derden | 8492 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8502 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8512 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8522 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8552P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| (+)/(-) Mutaties tijdens het boekjaar |
8542 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8552 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (282) | 15.126.591 | |
| ONDERNEMINGEN MET DEELNEMINGSVERHOUDING - VORDERINGEN | |||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 283P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Toevoegingen | 8582 | ||
| Terugbetalingen | 8592 | ||
| Geboekte waardeverminderingen | 8602 | ||
| Teruggenomen waardeverminderingen | 8612 | ||
| Wisselkoersverschillen (+)/(-) |
8622 | ||
| Overige mutaties (+)/(-) | 8632 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (283) | ||
| GECUMULEERDE WAARDEVERMINDERINGEN OP VORDERINGEN PER EINDE BOEKJAAR |
8652 | ||
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| ANDERE ONDERNEMINGEN - DEELNEMINGEN EN AANDELEN | |||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8393P | xxxxxxxxxxxxxxx | 53.800 |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Aanschaffingen | 8363 | ||
| Overdrachten en buitengebruikstellingen | 8373 | ||
| Overboekingen van een post naar een andere (+)/(-) |
8383 | ||
| Aanschaffingswaarde per einde van het boekjaar | 8393 | 53.800 | |
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8453P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar Geboekt |
8413 | ||
| Verworven van derden | 8423 | ||
| Afgeboekt | 8433 | ||
| Overgeboekt van een post naar een andere (+)/(-) |
8443 | ||
| Meerwaarden per einde van het boekjaar | 8453 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8523P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Geboekt | 8473 | ||
| Teruggenomen | 8483 | ||
| Verworven van derden | 8493 | ||
| Afgeboekt na overdrachten en buitengebruikstellingen | 8503 | ||
| (+)/(-) Overgeboekt van een post naar een andere |
8513 | ||
| Waardeverminderingen per einde van het boekjaar | 8523 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8553P | xxxxxxxxxxxxxxx | 2.015 |
| Mutaties tijdens het boekjaar (+)/(-) |
8543 | ||
| Niet-opgevraagde bedragen per einde van het boekjaar | 8553 | 2.015 | |
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (284) | 51.785 | |
| ANDERE ONDERNEMINGEN - VORDERINGEN | |||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | 285/8P | xxxxxxxxxxxxxxx | |
| Mutaties tijdens het boekjaar | |||
| Toevoegingen | 8583 | ||
| Terugbetalingen | 8593 | ||
| Geboekte waardeverminderingen | 8603 | ||
| Teruggenomen waardeverminderingen | 8613 | ||
| (+)/(-) Wisselkoersverschillen |
8623 | ||
| Overige mutaties (+)/(-) | 8633 | ||
| NETTOBOEKWAARDE PER EINDE VAN HET BOEKJAAR | (285/8) | ||
| GECUMULEERDE WAARDEVERMINDERINGEN OP VORDERINGEN PER EINDE BOEKJAAR |
8653 | ||
INLICHTINGEN OMTRENT DE DEELNEMINGEN
DEELNEMINGEN EN MAATSCHAPPELIJKE RECHTEN IN ANDERE ONDERNEMINGEN
Hieronder worden de ondernemingen vermeld waarin de onderneming een deelneming bezit (opgenomen in de posten 280 en 282 van de activa), alsmede de andere ondernemingen waarin de onderneming maatschappelijke rechten bezit (opgenomen in de posten 284 en 51/53 van de activa) ten belope van ten minste 10% van het geplaatste kapitaal.
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | ||
| het ONDERNEMINGSNUMMER | Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
|
| UCB Pharma SA BE 0403.096.168 Naamloze vennootschap Allee de la Recherche 60 1070 Anderlecht België |
31/12/2017 | EUR | 2.587.349.973 | -87.853.992 | ||||
| Gewone aandelen - IFRS |
Cijfers111.643.959 | 100,0 | 0,0 | |||||
| UCB Australia Pty. LTD Buitenlandse onderneming Level 1, 1155 Malvern Road (PO Box 158) |
||||||||
| Australië | 31/12/2017 | AUD | 24.363.502 | 1.631.146 | ||||
| Gewone aandelen - IFRS |
cijfers 17.900.000 | 100,0 | 0,0 | |||||
| Preferente aandelen |
300.000 | 100,0 | 0,0 | |||||
| Aflosbare preferente aandelen |
4.800.000 | 100,0 | 0,0 | |||||
| UCB Finance NV Buitenlandse onderneming Hoge Mosten, 2 4822 NK BREDA |
||||||||
| Nederland | Gewone aandelen - IFRS |
31/12/2017 | EUR | 1.537.508.106 | 125.168.168 | |||
| Vedim Pharma SA Buitenlandse onderneming Plaza de Manuel Gómez Moreno |
cijfers | 538.459 | 100,0 | 0,0 | ||||
| Madrid 28020 Spanje |
31/12/2017 | EUR | 60.915.376 | -50.285.654 | ||||
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | ||
| het ONDERNEMINGSNUMMER | Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
|
| UCB Japan Co LTD Buitenlandse onderneming Shinjuku Grand Tower, 8-17-1 Nishi-Shinjuku |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
1.235.167 | 100,0 | 0,0 | ||||
| Shinjuku-ku, 160-0023, Tokyo Japan |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
69.980 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2017 | JPY | 6.016.079.504 | 1.045.078.196 |
| UCB (Investments) LTD Buitenlandse onderneming Bath Road 208 SLOUGH, SL1 3WE Berkshire Verenigd Koninkrijk |
31/12/2017 | GBP | 176.208.542 | 122.798.053 | ||||
| Cumulatief Preferente Aandelen - IFRS |
cijfers 44.928.426 | 100,0 | 0,0 | |||||
| UCB DE MEXICO S.A. de C.V. Buitenlandse onderneming Homero, 440 7° Floor |
Gewone Aandelen |
1.000.100 | 100,0 | 0,0 | ||||
| Col. Chapultepec Morales, 11570 MEXICO D.F. Mexico |
31/12/2017 | MXN | 118.946.188 | 18.520.179 | ||||
| Gewone aandelen - IFRS |
cijfers 51.449.999 | 100,0 | 0,0 | |||||
| UCB Pharma France SA Buitenlandse onderneming rue Estienne d'Orves 420 F 92700 COLOMBES Frankrijk |
31/12/2017 | EUR | 110.796.997 | 4.406.019 | ||||
| Gewone aandelen - IFRS cijfers |
551.539 | 99,99 | 0,01 | |||||
| UCB Pharma S.P.A. (Italy) Buitenlandse onderneming Via Varesina 162 |
||||||||
| Italië | 31/12/2017 | EUR | 62.726.638 | 6.011.349 |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||
| het ONDERNEMINGSNUMMER | Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
||
| UCB Pharma (Produtos Farmacêuticos) Lda Buitenlandse onderneming Rua Victor Câmara, Edifício Q 60, D. Maria I, Piso 1 60 |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
474.525 | 99,9 | 0,1 | |||||
| Portugal | Gewone aandelen - IFRS cijfers |
88.500 | 98,33 | 1,67 | 31/12/2017 | EUR | 4.462.242 | 362.330 | |
| UCB A.E. (Greece) Buitenlandse onderneming 63, Agiou Dimitriou Street 17456 Alimos, Athens Griekenland |
31/12/2017 | EUR | 8.521.366 | 736.992 | |||||
| UCB (Pharma) Ireland LTD | Gewone aandelen - IFRS cijfers |
368.013 | 99,85 | 0,15 | |||||
| Buitenlandse onderneming Unit Drug House, Magna Drive Magna Business Park, DUBLIN 24 Ierland |
Gewone | 31/12/2017 | EUR | 2.808.230 | 68.593 | ||||
| UCB Korea Co LTD | aandelen - IFRS cijfers |
59.999 | 99,99 | 0,01 | |||||
| Buitenlandse onderneming 4th Fl., A+ Asset Tower, 369 Gangnam-daero, Seocho-gu Seoul 06621 Korea (Dem. Volksrep.) |
Gewone aandelen |
31/12/2017 | KRW | 11.763.192.269 | 2.788.514.849 | ||||
| UCB Biopharma Ltda. Buitenlandse onderneming Av. Brigadeiro Faria Limal 2005005 Rio de Janeiro |
- IFRS cijfers |
138.666 | 100,0 | 0,0 | |||||
| Brazilië | 31/12/2017 | BRL | 236.297.616 | 1.017.795 |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||
| het ONDERNEMINGSNUMMER | Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
||
| UCB Pharmaceuticals (Taiwan) Ltd Buitenlandse onderneming |
Gewone aandelen - IFRS |
cijfers537.774.156 | 99,99 | 0,01 | |||||
| 12F.-2, No.88, Dunhua N. Rd., Songshan Dist Tapei China |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
1 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2017 | TWD | 33.537.282 | 9.136.695 | |
| UCB Trading (SG) Pte Ltd Buitenlandse onderneming Marina Boulevard 8 018981 Singapore Singapore |
31/12/2017 | SGD | 313.272 | 54.826 | |||||
| Gewone aandelen - IFRS cijfers |
244.001 | 100,0 | 0,0 | ||||||
| UCB Trading Malaysia Sdn Bhd Buitenlandse onderneming The Gardens South Tower Kuala Lumpur Maleisië |
Gewone aandelen - IFRS |
31/12/2017 | MYR | 138.252 | -300.138 | ||||
| UCB Trading (Thailand) Ltd. Buitenlandse onderneming Sathorn Square 98 |
cijfers | 400.000 | 100,0 | 0,0 | |||||
| Thailand | Gewone aandelen - IFRS |
cijfers 19.999.998 | 99,99 | 0,01 | 31/12/2017 | THB | 99.952.357 | -47.642 | |
| UCB Trading (Shangai) CO LTD Buitenlandse onderneming Room 317, No. 439 Fu Te Xi Yi Road SHANGAI China |
Gewone aandelen |
31/12/2017 | CNY | 12.368.822 | 3.972.366 | ||||
| - IFRS cijfers |
1 | 100,0 | 0,0 |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Eigen vermogen | Nettoresultaat | ||||
| het ONDERNEMINGSNUMMER | Aard | Aantal | % | % | per | Munt code |
(+) of (-) (in eenheden) |
||
| UCB Pharma A.S. (TURKEY) Buitenlandse onderneming Palladium Tower, Barbaros Mah., Kardelen Sok. No.2, Kat.24/80 Istanbul Turkije |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
1.095.430 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2017 | TRY | 67.914.939 | 29.517.445 | |
| UCB India Private Ltd Buitenlandse onderneming 504, Peninsula Towers, Ganpatrao Kadam Marg, Lower Parel, 400013 MUMBAI India |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
3.527 | 99,99 | 0,01 | 31/12/2017 | INR | 642.744.705 | 140.395.506 | |
| Uni-Mediflex Private Limited Buitenlandse onderneming 504, Peninsula Corporate Park Ganpatrao Kadam Marg 400013 Mumbay India UCB S.R.O. |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
290.000 | 99,99 | 0,01 | 31/12/2017 | INR | 7.832.091 | 0 | |
| Buitenlandse onderneming Thamova 13 18600 PRAHA 8 Tsjechische Republiek |
Gewone aandelen - IFRS |
cijfers 12.300.600 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2017 | CZK | 31.951.979 | 1.033.721 | |
| UCB GMBH Buitenlandse onderneming Alfred Nobelstrasse 10 D 40789 MONHEIM Duitsland |
Aandelen - IFRS cijfers |
394.000 | 5,21 | 94,79 | 31/12/2017 | EUR | 311.410.430 | 67.155.197 |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | |||
| het ONDERNEMINGSNUMMER | Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
||
| UCB HUNGARY LTD Buitenlandse onderneming Obuda Gate Building, Arpad Fejelum utja 26-28, 1023 BUDAPEST Hongarije |
31/12/2017 | HUF | 492.064.909 | 159.674.751 | |||||
| UCB Pharma Sp. z.o.o. (Poland) Buitenlandse onderneming Ul. Kruczkowskego 8 |
Aandelen - IFRS |
cijfers148.000.000 | 100,0 | 0,0 | |||||
| 00-380 WARSAWA Polen |
Gewone aandelen - IFRS |
31/12/2017 | PLN | 76.021.921 | 11.149.740 | ||||
| UCB Pharma LLC (Russia) Buitenlandse onderneming Shturvalnaya str. bldg 1 5 Moscow 1253645 Rusland |
cijfers Gewone aandelen - IFRS cijfers |
236.456 1 |
78,05 100,0 |
21,95 0,0 |
31/12/2017 | RUB | 218.489.178 | 59.173.689 | |
| UCB Bulgaria EOOD Buitenlandse onderneming 15, Ljubata Str., Fl. 4 apt. 10-11 Lozenetz, Sofia 1407 Bulgarije |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
500 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2017 | BGN | 774.304 | 190.665 | |
| UCB Pharma Logistics LLC Buitenlandse onderneming Perevedenovky pereulok, 13, building 21 Moscow 119048 Rusland |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
1 | 100,0 | 0,0 | 31/12/2017 | RUB | -636.543.100 | -270.960.976 | |
| Aangehouden maatschappelijke rechten | Gegevens geput uit de laatst beschikbare jaarrekening | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NAAM, volledig adres van de ZETEL en, zo het een onderneming naar Belgisch recht betreft, |
rechtstreeks | dochters | Jaarrekening | Munt | Eigen vermogen | Nettoresultaat | ||
| het ONDERNEMINGSNUMMER | Aard | Aantal | % | % | per | code | (+) of (-) (in eenheden) |
|
| UCB Ventures SA BE 0667.816.096 Naamloze vennootschap Allée de la Recherche 60 1070 Anderlecht België |
31/12/2017 | EUR | 24.003.833 | -9.742 | ||||
| UCB Manufacturing Ireland Ltd. Buitenlandse onderneming Shannon Industrial Estate |
Gewone aandelen betaald tot 25% - IFRS |
cijfers 59.999.999 | 99,99 | 0,01 | ||||
| Ierland | 31/12/2017 | EUR | 172.568.340 | 13.069.343 | ||||
| Klasse A-aandelen - IFRS cijfers Uitgestelde gewone aandelen |
1.400.000 800.000 |
100,0 100,0 |
0,0 0,0 |
|||||
| Dermira INC Buitenlandse onderneming Middlefield Rd Menlo Park 275 94025 California Verenigde Staten |
Gewone aandelen - IFRS cijfers |
1.841.234 | 4,44 | 0,0 | 30/09/2017 | USD | 198.727.000 | -179.174.000 |
GELDBELEGGINGEN EN OVERLOPENDE REKENINGEN (ACTIVA)
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| OVERIGE GELDBELEGGINGEN | |||
| Aandelen en geldbeleggingen andere dan vastrentende beleggingen | 51 | 670.709 | 7.784 |
| Aandelen - Boekwaarde verhoogd met het niet-opgevraagde bedrag | 8681 | 670.709 | 7.784 |
| Aandelen - Niet-opgevraagd bedrag | 8682 | ||
| Edele metalen en kunstwerken | 8683 | ||
| Vastrentende effecten | 52 | ||
| Vastrentende effecten uitgegeven door kredietinstellingen | 8684 | ||
| Termijnrekeningen bij kredietinstellingen Met een resterende looptijd of opzegtermijn van |
53 | ||
| hoogstens één maand | 8686 | ||
| meer dan één maand en hoogstens één jaar | 8687 | ||
| meer dan één jaar | 8688 | ||
| Hierboven niet-opgenomen overige geldbeleggingen | 8689 | 11.838.398 |
| Boekjaar | |
|---|---|
| OVERLOPENDE REKENINGEN | |
| Uitsplitsing van de post 490/1 van de activa indien daaronder een belangrijk bedrag voorkomt | |
| Marktwaarde op obligaties | 192.380.184 |
| Uitgestelde Insurance | 7.439.679 |
| Te ontvangen rente | 4.184.419 |
| De overige kosten te dragen | 341.876 |
| Niet-gerealiseerde wisselkoersverschillen | 5.566.579 |
VOL 6.7.1
Vorig boekjaar
STAAT VAN HET KAPITAAL EN DE AANDEELHOUDERSSTRUCTUUR
| STAAT VAN HET KAPITAAL | ||||
|---|---|---|---|---|
| Maatschappelijk kapitaal | ||||
| Geplaatst kapitaal per einde van het boekjaar | 100P | XXXXXXXXXXXXXX | 583.516.974 | |
| Geplaatst kapitaal per einde van het boekjaar | (100) | 583.516.974 | ||
| Codes | Bedragen | Aantal aandelen | ||
| Wijzigingen tijdens het boekjaar | ||||
| . . |
. . |
|||
| . | ||||
| Samenstelling van het kapitaal | ||||
| Soorten aandelen | ||||
| Gewone aandelen | 583.516.974 | 194.505.658 | ||
| . | . | |||
| . | . 68.735.150 |
|||
| Aandelen op naam Gedematerialiseerde aandelen |
8702 8703 |
XXXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXX |
125,770,508 | |
| Codes | Niet-opgevraagd | Opgevraagd, | ||
| bedrag | niet-gestort bedrag | |||
| Niet-gestort kapitaal | ||||
| Niet-opgevraagd kapitaal | (101) | . | XXXXXXXXXXXXX | |
| Opgevraagd, niet-gestort kapitaal | 8712 | XXXXXXXXXXXXX | ||
| Aandeelhouders die nog moeten volstorten | ||||
| . | ||||
| . | . | |||
| . | . | |||
| Codes | Boekjaar | |||
| Eigen aandelen | ||||
| Gehouden door de vennootschap zelf | ||||
| Kapitaalbedrag | 8721 | 155.725.242 | ||
| Aantal aandelen …………………………………………………………………………………………… | 8722 | 3.108.161 | ||
| Gehouden door haar dochters | ||||
| Kapitaalbedrag | 8731 | 192.079.030 | ||
| Aantal aandelen | 8732 | 3.186.516 | ||
| Verplichtingen tot uitgifte van aandelen | ||||
| Als gevolg van de uitoefening van conversierechten | ||||
| Bedrag van de lopende converteerbare leningen | 8740 | . | ||
| Bedrag van het te plaatsen kapitaal | 8741 | . | ||
| Maximum aantal uit te geven aandelen | 8742 | . | ||
| Als gevolg van de uitoefening van inschrijvingsrechten | ||||
| Aantal inschrijvingsrechten in omloop | 8745 | . | ||
| Bedrag van het te plaatsen kapitaal | 8746 | |||
| Maximum aantal uit te geven aandelen | 8747 | |||
| 8751 | ||||
| Toegestaan, niet-geplaatst kapitaal | . |
Codes
Boekjaar
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| Aandelen buiten kapitaal | ||
| Verdeling | ||
| Aantal aandelen | 8761 | |
| Daaraan verbonden stemrecht | 8762 | |
| Uitsplitsing volgens de aandeelhouders | ||
| Aantal aandelen gehouden door de vennootschap zelf | 8771 | |
| Aantal aandelen gehouden door haar dochters | 8781 |
| Kennisgevingen ontvangen krachtens de Wet van 2 mei 2007 op openbaarmaking van belangrijke deelnemingen | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Laatste bijwerking: 31 december 2017 |
Situatie op | ||||
| Kapitaal | € 583,516,974 | ||||
| Totaal aantal stemrechten (noemer) | 194,505,658 | 13 maart 2014 | |||
| 1 | Financière de Tubize SA ('Tubize') | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 68,076,981 | 35.00% | 18 december 2015 | ||
| 2 | Schwarz Vermögensverwaltung GmbH Co. KG ('Schwarz') | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 2,021,404 | 1.04% | 31 juli 2017 | ||
| Tubize + Schwarz(3) | |||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 70,098,385 | 36.04% | |||
| 3 | UCB NV | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 3,108,161 | 1.60% | 31 december 2017 | ||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (opties)(1) | 0 | 0.00% | 6 maart 2017 | ||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (andere)(1) | 0 | 0.00% | 18 december 2015 | ||
| Totaal | 3,108,161 | 1.60% | |||
| 4 | UCB Fipar SA | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 3,186,516 | 1.64% | 31 december 2017 | ||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (opties)(1) | 435,000 | 0.22% | 3 juni 2015 | ||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (andere)(1) | 0 | 0.00% | 25 december 2015 | ||
| Totaal | 3,621,516 | 1.86% | |||
| UCB NV + UCB Fipar SA(2) | 6,729,677 | 3.46% | |||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 6,294,677 | 3.24% | |||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (opties)(1) | 435,000 | 0.22% | |||
| Gelijkgestelde financiële instrumenten (andere)(1) | 0 | 0.00% | |||
| Free Float(4) (Stemrechtverlenende effecten (aandelen)) | 118,112,596 | 60.72% | |||
| 5 | The Capital Group Companies Inc. | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 9,721,375 | 5.00% | 11 oktober 2017 | ||
| 6 | Vanguard Health Care Fund | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 9,741,353 | 5.01% | 28 oktober 2014 | ||
| 7 | BlackRock, Inc. | ||||
| Stemrechtverlenende effecten (aandelen) | 5,836,096 | 3.00% | 1 juni 2017 |
(alle percentages zijn berekend op basis van het huidige totale aantal stemrechten)
(1) Gelijkgestelde financiële instrumenten in de zin van artikel 6 van het Koninklijk Besluit van 14 februari 2008 op de openbaarmaking van belangrijke deelnemingen die, indien uitgeoefend, bijkomende stemrechten verlenen, d.w.z. effecten, opties, futures, swaps, rentetermijnovereenkomsten en andere derivatenovereenkomsten m.b.t. bestaande stemrechtverlenende effecten die hun houder het recht verlenen om, uitsluitend op eigen initiatief van de houder, zulke stemrechtverlenende effecten te verwerven, in uitvoering van een overeenkomst die bindend is onder de toepasselijke wetgeving.
(2) UCB NV controleeert onrechtstreeks UCB Fipar SA | artikel 6, §5, 2° en artikel 9, §3, 2° van de Wet op openbaarmaking van belangrijke deelnemingen.
(3) Tubize en Schwarz hebben verklaard in onderling overleg te handelen | art. 6, §4 en 9, §3, 3° van de Wet op openbaarmaking van belangrijke deelnemingen. (4) Free Float zijn de UCB aandelen die niet gehouden worden door de Referentieaandeelhouder (Tubize), Schwarz, UCB NV of UCB Fipar SA. Voor deze berekening wordt enkel rekening gehouden met stemrechtverlende effecten (aandelen) gehouden door deze entiteiten, gelijkgestelde financiële instrumenten worden uitgesloten.
VOORZIENINGEN VOOR OVERIGE RISICO'S EN KOSTEN
| Boekjaar | |
|---|---|
| UITSPLITSING VAN DE POST 164/5 VAN DE PASSIVA INDIEN DAARONDER EEN BELANGRIJK BEDRAG VOORKOMT |
|
| Voorzieningen voor voorraad awards | 19.420.223 |
| Voorzieningen voor aandelenopties | 19.427.280 |
| Voorzieningen voor stock appreciation rights | 1.609.122 |
| Voorzieningen voor herstructurering | 700.000 |
STAAT VAN DE SCHULDEN EN OVERLOPENDE REKENINGEN (PASSIVA)
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| UITSPLITSING VAN DE SCHULDEN MET EEN OORSPRONKELIJKE LOOPTIJD VAN MEER DAN ÉÉN JAAR, NAARGELANG HUN RESTERENDE LOOPTIJD |
||
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | ||
| Financiële schulden ……………………………………………………………………………………………… | 8801 | . |
| Achtergestelde leningen | 8811 | . |
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 8821 | |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 8831 | . |
| Kredietinstellingen …………………………………………………………………………………………… | 8841 | . |
| Overige leningen | 8851 | . |
| Handelsschulden ……………………………………………………………………………………………… | 8861 | |
| Leveranciers ……………………………………………………………………………………………… | 8871 | |
| Te betalen wissels | 8881 | . |
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | 8891 | . |
| Overige schulden | 8901 | |
| Totaal der schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | (42) | |
| Schulden met een resterende looptijd van meer dan één jaar doch hoogstens 5 jaar | ||
| Financiële schulden | 8802 | 1.324.908.501 |
| Achtergestelde leningen | 8812 | |
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 8822 | 1.025.000.000 |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 8832 | |
| Kredietinstellingen …………………………………………………………………………………………… | 8842 | |
| Overige leningen | 8852 | 299.908.501 |
| Handelsschulden ……………………………………………………………………………………………… | 8862 | |
| Leveranciers | 8872 | |
| Te betalen wissels | 8882 | . |
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | 8892 | . |
| Overige schulden | 8902 | |
| Totaal der schulden met een resterende looptijd van meer dan één jaar doch hoogstens 5 jaar. | 8912 | 1.324.908.501 |
| Schulden met een resterende looptijd van meer dan 5 jaar | ||
| Financiële schulden …… | 8803 | 175.717.000 |
| Achtergestelde leningen | 8813 | |
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 8823 | 175.717.000 |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 8833 | . |
| Kredietinstellingen | 8843 | . |
| Overige leningen | 8853 | |
| Handelsschulden | 8863 | |
| Leveranciers | 8873 | |
| Te betalen wissels | 8883 | |
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | 8893 | |
| Overige schulden | 8903 | . |
| Totaal der schulden met een resterende looptijd van meer dan 5 jaar | 8913 | 175.717.000 |
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 6.9 | |
|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | |
| GEWAARBORGDE SCHULDEN (begrepen in de posten 17 en 42/48 van de passiva) | ||
| Door Belgische overheidsinstellingen gewaarborgde schulden | ||
| Financiële schulden ……………………………………………………………………………………………… | 8921 | . |
| Achtergestelde leningen | 8931 | |
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 8941 | . |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 8951 | |
| Kredietinstellingen …………………………………………………………………………………………… | 8961 | |
| Overige leningen | 8971 | . |
| Handelsschulden | 8981 | |
| Leveranciers | 8991 | . |
| Te betalen wissels | 9001 | . |
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | 9011 | |
| Schulden met betrekking tot bezoldigingen en sociale lasten | 9021 | . |
| Overige schulden | 9051 | . |
| Totaal van de door Belgische overheidsinstellingen gewaarborgde schulden Schulden gewaarborgd door zakelijke zekerheden gesteld of onherroepelijk beloofd op activa van de onderneming |
9061 | |
| Financiële schulden | 8922 | |
| Achtergestelde leningen | 8932 | |
| Niet-achtergestelde obligatieleningen | 8942 | . |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 8952 | . |
| Kredietinstellingen | 8962 | |
| Overige leningen | 8972 | |
| Handelsschulden ……………………………………………………………………………………………… | 8982 | . |
| Leveranciers | 8992 | . |
| Te betalen wissels | 9002 | . |
| Ontvangen vooruitbetalingen op bestellingen | 9012 | . |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 9022 | |
| Belastingen | 9032 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 9042 | . |
| Overige schulden | 9052 | . |
| Totaal der schulden gewaarborgd door zakelijke zekerheden gesteld of onherroepelijk beloofd op activa van de onderneming |
9062 | . |
| Codes | ||
|---|---|---|
| SCHULDEN MET BETREKKING TOT BELASTINGEN, BEZOLDIGINGEN EN SOCIALE LASTEN | ||
| Belastingen (post 450/3 van de passiva) | ||
| Vervallen belastingschulden | 9072 | |
| Niet-vervallen belastingschulden | 9073 | 9.826.195 |
| Geraamde belastingschulden | 450 | 713 |
| Bezoldigingen en sociale lasten (post 454/9 van de passiva) | ||
| Vervallen schulden ten aanzien van de Rijksdienst voor Sociale Zekerheid | 9076 | |
| Andere schulden met betrekking tot bezoldigingen en sociale lasten | 9077 | 16.270.279 |
$VOL 6.9$
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.9 | |
|---|---|---|---|
| Boekjaar | |||
| OVERLOPENDE REKENINGEN | |||
| Uitsplitsing van de post 492/3 van de passiva indien daaronder een belangrijk bedrag voorkomt | |||
| Te boeken kosten | 29.109.314 | ||
| Stock options recharges | 11.816.654 | ||
| Andere te boeken kosten | 1.815.683 | ||
| Niet-gerealiseerde wisselkoersverschillen | 1.320.061 |
Marktwaarde op obligaties ................................................................................................................................. 6.346.583
BEDRIJFSRESULTATEN
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| BEDRIJFSOPBRENGSTEN | |||
| Netto-omzet | |||
| Uitsplitsing per bedrijfscategorie | |||
| Uitsplitsing per geografische markt | |||
| Andere bedrijfsopbrengsten Exploitatiesubsidies en vanwege de overheid ontvangen compenserende bedragen |
740 | ||
| BEDRIJFSKOSTEN | |||
| Werknemers waarvoor de onderneming een DIMONA-verklaring heeft ingediend of die zijn ingeschreven in het algemeen personeelsregister |
|||
| Totaal aantal op de afsluitingsdatum | 9086 | 153 | 142 |
| Gemiddeld personeelsbestand berekend in voltijdse equivalenten | 9087 | 148,6 | 142,2 |
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | 9088 | 249.693 | 230.140 |
| Personeelskosten | |||
| Bezoldigingen en rechtstreekse sociale voordelen | 620 | 32.562.829 | 29.074.549 |
| Werkgeversbijdragen voor sociale verzekeringen | 621 | 11.802.274 | 5.204.687 |
| Werkgeverspremies voor bovenwettelijke verzekeringen | 622 | 4.157.149 | 5.942.308 |
| Andere personeelskosten (+)/(-) | 623 | 35.862.687 | 37.138.984 |
| Ouderdoms- en overlevingspensioenen | 624 | 3.737 |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| Voorzieningen voor pensioenen en soortgelijke verplichtingen Toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) (+)/(-) |
635 | -78.790 | -458.402 |
| Waardeverminderingen | |||
| Op voorraden en bestellingen in uitvoering | |||
| Geboekt | 9110 | ||
| Teruggenomen | 9111 | ||
| Op handelsvorderingen | |||
| Geboekt | 9112 | 4.772 | |
| Teruggenomen | 9113 | ||
| Voorzieningen voor risico's en kosten | |||
| Toevoegingen | 9115 | ||
| Bestedingen en terugnemingen | 9116 | 6.925.607 | 8.131.607 |
| Andere bedrijfskosten | |||
| Bedrijfsbelastingen en -taksen | 640 | 1.928.179 | 1.347.465 |
| Andere | 641/8 | 1.105.041 | 812.786 |
| Uitzendkrachten en ter beschikking van de onderneming gestelde personen |
|||
| Totaal aantal op de afsluitingsdatum | 9096 | ||
| Gemiddeld aantal berekend in voltijdse equivalenten | 9097 | 0,9 | 1,4 |
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | 9098 | 1.814 | 2.662 |
| Kosten voor de onderneming | 617 | 48.173 | 73.987 |
FINANCIËLE RESULTATEN
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| RECURRENTE FINANCIËLE OPBRENGSTEN | |||
| Andere financiële opbrengsten Door de overheid toegekende subsidies, aangerekend op de resultatenrekening |
|||
| Kapitaalsubsidies | 9125 | ||
| Interestsubsidies | 9126 | ||
| Uitsplitsing van de overige financiële opbrengsten | |||
| Wisselkoersverschillen | 4.422.096 | 83.635.567 | |
| Winst op verkoop van financiële instrumenten | 331.173 | 464.741 | |
| Overig financieel inkomen | 334.360 | 0 | |
| RECURRENTE FINANCIËLE KOSTEN | |||
| Afschrijving van kosten bij uitgifte van leningen | 6501 | 1.565.048 | 2.422.633 |
| Geactiveerde interesten | 6503 | ||
| Waardeverminderingen op vlottende activa | 6510 | ||
| Geboekt | 6511 | ||
| Teruggenomen | |||
| Andere financiële kosten Bedrag van het disconto ten laste van de onderneming bij de verhandeling |
653 | ||
| van vorderingen | |||
| Voorzieningen met financieel karakter | |||
| Toevoegingen | 6560 | ||
| Bestedingen en terugnemingen | 6561 | ||
| Uitsplitsing van de overige financiële kosten | |||
| (+)/(-) Wisselkoersverschillen |
10.870.116 | 83.988.273 | |
| (+)/(-) Bank Kosten |
222.627 | 237.485 | |
| Diverse financiële kosten (+)/(-) | 1.534.896 | 190.062 | |
| Verlies bij verkoop van aandelenopties (+)/(-) |
3.620.839 | 0 |
OPBRENGSTEN EN KOSTEN VAN UITZONDERLIJKE OMVANG OF UITZONDERLIJKE MATE VAN VOORKOMEN
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| NIET-RECURRENTE OPBRENGSTEN | 76 | 3.470.461 | 25.194.493 |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | (76A) | ||
| Terugneming van afschrijvingen en van waardeverminderingen op immateriële en materiële vaste activa |
760 | ||
| Terugneming van voorzieningen voor uitzonderlijke bedrijfsrisico's en -kosten |
7620 | ||
| Meerwaarden bij de realisatie van immateriële en materiële vaste activa | 7630 | ||
| Andere niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 764/8 | ||
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | (76B) | 3.470.461 | 25.194.493 |
| Terugneming van waardeverminderingen op financiële vaste activa | 761 | 3.470.461 | 25.194.493 |
| Terugneming van voorzieningen voor uitzonderlijke financiële risico's en kosten |
7621 | ||
| Meerwaarden bij de realisatie van financiële vaste activa | 7631 | ||
| Andere niet-recurrente financiële opbrengsten | 769 | ||
| NIET-RECURRENTE KOSTEN | 66 | 700.000 | 86.809.837 |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | (66A) | 700.000 | -627.000 |
| Niet-recurrente afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa |
660 | ||
| Voorzieningen voor uitzonderlijke bedrijfsrisico's en -kosten: toevoegingen (bestedingen) (+)/(-) |
6620 | 700.000 | -627.000 |
| Minderwaarden bij de realisatie van immateriële en materiële vaste activa | 6630 | ||
| Andere niet-recurrente bedrijfskosten | 664/7 | ||
| Als herstructureringskosten geactiveerde niet-recurrente bedrijfskosten (-) |
6690 | ||
| Niet-recurrente financiële kosten | (66B) | 87.436.837 | |
| Waardeverminderingen op financiële vaste activa | 661 | 87.436.837 | |
| Voorzieningen voor uitzonderlijke financiële risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen) (+)/(-) |
6621 | ||
| Minderwaarden bij de realisatie van financiële vaste activa | 6631 | ||
| Andere niet-recurrente financiële kosten | 668 | ||
| Als herstructureringskosten geactiveerde niet-recurrente financiële kosten(-) | 6691 |
BELASTINGEN EN TAKSEN
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| BELASTINGEN OP HET RESULTAAT | ||
| Belastingen op het resultaat van het boekjaar | 9134 | 37.307 |
| Verschuldigde of betaalde belastingen en voorheffingen | 9135 | 37.307 |
| Geactiveerde overschotten van betaalde belastingen en voorheffingen | 9136 | |
| Geraamde belastingsupplementen | 9137 | . |
| Belastingen op het resultaat van vorige boekjaren | 9138 | . |
| Verschuldigde of betaalde belastingsupplementen | 9139 | |
| Geraamde belastingsupplementen of belastingen waarvoor een voorziening werd gevormd | 9140 | . |
| Belangrijkste oorzaken van de verschillen tussen de winst vóór belastingen, zoals die blijkt uit de jaarrekening, en de geraamde belastbare winst |
||
| Terugname van waardeverminderingen op aandelen | $-3.470.461$ | |
| Voorzieningen | $-5.309.904$ | |
| Definitive Belastbare inkomen | $-49.512.570$ | |
| Verworpen uitgaven | 21.794.388 |
| Invloed van de niet-recurrente resultaten op de belastingen op het resultaat van het boekjaar | |
|---|---|
. |
|
| . | . |
| Codes | Boekiaar | |
|---|---|---|
| Bronnen van belastinglatenties Actieve latenties |
9141 | 226.095.937 |
| Gecumuleerde fiscale verliezen die aftrekbaar zijn van latere belastbare winsten Andere actieve latenties |
9142 | |
| Definitive Belastbare inkomen |
226.095.937 |
|
| ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Passieve latenties |
9144 | |
| Uitsplitsing van de passieve latenties | ||
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| BELASTING OP DE TOEGEVOEGDE WAARDE EN BELASTINGEN TEN LASTE VAN DERDEN |
|||
| In rekening gebrachte belasting op de toegevoegde waarde | |||
| Aan de onderneming (aftrekbaar) | 9145 | 8.377.203 | 12.248.839 |
| Door de onderneming | 9146 | 5.233.753 | 9.431.858 |
| Ingehouden bedragen ten laste van derden als | |||
| Bedrijfsvoorheffing | 9147 | 18.578.104 | 12.099.976 |
| Roerende voorheffing | 9148 | 33.218.068 | 27.970.001 |
NIET IN DE BALANS OPGENOMEN RECHTEN EN VERPLICHTINGEN
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| DOOR DE ONDERNEMING GESTELDE OF ONHERROEPELIJK BELOOFDE PERSOONLIJKE ZEKERHEDEN ALS WAARBORG VOOR SCHULDEN OF VERPLICHTINGEN VAN DERDEN |
9149 | |
| Waarvan | ||
| Door de onderneming geëndosseerde handelseffecten in omloop | 9150 | |
| Door de onderneming getrokken of voor aval getekende handelseffecten | 9151 | |
| Maximumbedrag ten belope waarvan andere verplichtingen van derden door de onderneming zijn gewaarborgd |
9153 | |
| ZAKELIJKE ZEKERHEDEN | ||
| Zakelijke zekerheden die door de onderneming op haar eigen activa werden gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor schulden en verplichtingen van de onderneming Hypotheken |
||
| Boekwaarde van de bezwaarde activa | 9161 | |
| Bedrag van de inschrijving | 9171 | |
| Pand op het handelsfonds - Bedrag van de inschrijving | 9181 | |
| Pand op andere activa - Boekwaarde van de in pand gegeven activa | 9191 | |
| Zekerheden op de nog te verwerven activa - Bedrag van de betrokken activa | 9201 | |
| Zakelijke zekerheden die door de onderneming op haar eigen activa werden gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor schulden en verplichtingen van derden Hypotheken |
||
| Boekwaarde van de bezwaarde activa | 9162 | |
| Bedrag van de inschrijving | 9172 | |
| Pand op het handelsfonds - Bedrag van de inschrijving | 9182 | |
| Pand op andere activa - Boekwaarde van de in pand gegeven activa | 9192 | |
| Zekerheden op de nog te verwerven activa - Bedrag van de betrokken activa | 9202 |
| Nr. BE 0403.053.608 |
VOL 6.14 | |
|---|---|---|
| Codes | Boekjaar | |
| GOEDEREN EN WAARDEN GEHOUDEN DOOR DERDEN IN HUN NAAM MAAR TEN BATE EN OP RISICO VAN DE ONDERNEMING, VOOR ZOVER DEZE GOEDEREN EN WAARDEN NIET IN DE BALANS ZIJN OPGENOMEN |
||
| BELANGRIJKE VERPLICHTINGEN TOT AANKOOP VAN VASTE ACTIVA | ||
| BELANGRIJKE VERPLICHTINGEN TOT VERKOOP VAN VASTE ACTIVA | . | |
| . | ||
| TERMIJNVERRICHTINGEN | ||
| Gekochte (te ontvangen) goederen | 9213 | . |
| Verkochte (te leveren) goederen | 9214 | . |
| Gekochte (te ontvangen) deviezen | 9215 | 889.743.406 |
| Verkochte (te leveren) deviezen | 9216 | 966.695.786 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.14 | |
|---|---|---|---|
| Boekjaar | |||
| GEPRESTEERDE VERKOPEN OF DIENSTEN | VERPLICHTINGEN VOORTVLOEIEND UIT DE TECHNISCHE WAARBORGEN VERBONDEN AAN REEDS | ||
| Boekjaar | |||
| VERPLICHTINGEN | BEDRAG, AARD EN VORM VAN BELANGRIJKE HANGENDE GESCHILLEN EN ANDERE BELANGRIJKE | ||
REGELING INZAKE HET AANVULLEND RUST- OF OVERLEVINGSPENSIOEN TEN BEHOEVE VAN DE PERSONEELS- OF DIRECTIELEDEN
Beknopte beschrijving
UCB N.V. heeft een reglement uitgewerkt waarbij een te bereiken doel wordt vooropgesteld voor de vergoeding van de gepensioneerde bedienden.
Het vastgesteld doel wordt bereikt door storting aan de gepensioneerden boven het wettelijke pensioen :
a) op het ogenblik van pensioenering, de renten of kapitalen naar aanleiding van de vereffening van groepsverzekeringskontrakten die gedurende gans de loopbaan werden gevormd door stortingen van de gepensioneerde bedienden ;
b) eventueel, renten ten laste van de V.Z.W. Voorzorgsfonds UCB, een aanvullend pensioenfonds gevormd door maandelijkse bijdragen ten laste van de onderneming ;
c) een speciale anciënniteitsgebonden uitkering; betaald door de onderneming bij de opruststelling.
Anderzijds heeft UCB N.V. ten gunste van het rechthebbende bedienden-personeel volgende verzekeringen afgesloten ;
- verzekering overlijden ;
- tijdelijke wezenrente.
Deze verzekeringen worden gefinancierd via jaarlijkse premies ten laste van de onderneming.
Bovendien stort de maatschappij aan de weduwe van de bediende, overleden tijdens zijn loopbaan, een speciale uitkering als weduwenrente.
Genomen maatregelen om de daaruit voortvloeiende kosten te dekken
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| PENSIOENEN DIE DOOR DE ONDERNEMING ZELF WORDEN GEDRAGEN | ||
| Geschat bedrag van de verplichtingen die voortvloeien uit reeds gepresteerd werk | 9220 | |
| Basis en wijze waarop dit bedrag wordt berekend | ||
| Boekjaar | |
|---|---|
| AARD EN FINANCIËLE GEVOLGEN VAN MATERIËLE GEBEURTENISSEN DIE ZICH NA BALANSDATUM HEBBEN VOORGEDAAN EN DIE NIET IN DE RESULTATENREKENING OF BALANS WORDEN WEERGEGEVEN |
|
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.14 | |
|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | ---------- |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.14 | |
|---|---|---|---|
| Boekiaar | |||
| HEEFT | AAN- OF VERKOOPVERBINTENISSEN DIE DE VENNOOTSCHAP ALS OPTIESCHRIJVER VAN CALL- EN PUTOPTIES |
| ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, | |
|---|---|
| ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, | |
| ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, | |
| ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, |
| Boekia | |
|---|---|
| AARD, ZAKELIJK DOEL EN FINANCIËLE GEVOLGEN VAN BUITENBALANS REGELINGEN Mits de risico's of voordelen die uit dergelijke regelingen voortvloeien van enige betekenis zijn en voor zover de openbaarmaking van dergelijke risico's of voordelen noodzakelijk is voor de beoordeling van de financiële positie van de vennootschap |
|
| . | |
| . | |
| Boekjaar | |
| ANDERE NIET IN DE BALANS OPGENOMEN RECHTEN EN VERPLICHTINGEN (met inbegrip van deze die niet kunnen worden beciiferd) |
| unnen worden becijtera) | |
|---|---|
| ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, | |
| ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, | |
| ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ----- |
|
| ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.15 | |
|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | ---------- |
BETREKKINGEN MET VERBONDEN ONDERNEMINGEN, GEASSOCIEERDE ONDERNEMINGEN EN DE ANDERE ONDERNEMINGEN WAARMEE EEN DEELNEMINGSVERHOUDING BESTAAT
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| VERBONDEN ONDERNEMINGEN | |||
| Financiële vaste activa | (280/1) | 4.797.799.213 | 4.767.452.752 |
| Deelnemingen | (280) | 4.797.799.213 | 4.767.452.752 |
| Achtergestelde vorderingen | 9271 | ||
| Andere vorderingen | 9281 | ||
| Vorderingen | 9291 | 2.739.208.221 | 2.776.170.778 |
| Op meer dan één jaar | 9301 | 1.150.222.956 | 2.144.980.001 |
| Op hoogstens één jaar | 9311 | 1.588.985.265 | 631.190.777 |
| Geldbeleggingen | 9321 | ||
| Aandelen | 9331 | ||
| Vorderingen | 9341 | ||
| Schulden | 9351 | 537.352.605 | 309.056.606 |
| Op meer dan één jaar | 9361 | ||
| Op hoogstens één jaar | 9371 | 537.352.605 | 309.056.606 |
| Persoonlijke en zakelijke zekerheden Door de onderneming gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor |
|||
| schulden of verplichtingen van verbonden ondernemingen | 9381 | ||
| Door verbonden ondernemingen gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor schulden of verplichtingen van de onderneming |
9391 | ||
| Andere betekenisvolle financiële verplichtingen | 9401 | ||
| Financiële resultaten | |||
| Opbrengsten uit financiële vaste activa | 9421 | 92.270.766 | 248.763.548 |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 9431 | 80.423.545 | 107.689.704 |
| Andere financiële opbrengsten | 9441 | 762.964 | 45.431.691 |
| Kosten van schulden | 9461 | 25.258.896 | 5.550.292 |
| Andere financiële kosten | 9471 | 21.166.572 | 39.323.681 |
| Realisatie van vaste activa | |||
| Verwezenlijkte meerwaarden | 9481 | ||
| Verwezenlijkte minderwaarden | 9491 |
| Nr | BE 0403.053.608 |
|---|---|
| ---- | ----------------- |
| Codes | Boekjaar | Vorig boekjaar | |
|---|---|---|---|
| GEASSOCIEERDE ONDERNEMINGEN | |||
| Financiële vaste activa | 9253 | . | . |
| Deelnemingen | 9263 | . | |
| Achtergestelde vorderingen | 9273 | . | . |
| Andere vorderingen | 9283 | . | . |
| Vorderingen | 9293 | ||
| Op meer dan één jaar | 9303 | . | |
| Op hoogstens één jaar | 9313 | ||
| Schulden | 9353 | . | . |
| Op meer dan één jaar | 9363 | . | . |
| Op hoogstens één jaar | 9373 | . | . |
| Persoonlijke en zakelijke zekerheden | |||
| Door de onderneming gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor schulden of verplichtingen van geassocieerde ondernemingen |
9383 | . | . |
| Door geassocieerde ondernemingen gesteld of onherroepelijk beloofd als waarborg voor schulden of verplichtingen van de onderneming |
9393 | . | . |
| Andere betekenisvolle financiële verplichtingen | 9403 | . | |
| ANDERE ONDERNEMINGEN WAARMEE EEN DEELNEMINGSVERHOUDING BESTAAT |
|||
| Financiële vaste activa | 9252 | 15.126.591 | 15.126.591 |
| Deelnemingen | 9262 | 15.126.591 | 15.126.591 |
| Achtergestelde vorderingen | 9272 | . | . |
| Andere vorderingen | 9282 | . | . |
| Vorderingen | 9292 | . | |
| Op meer dan één jaar | 9302 | . | |
| Op hoogstens één jaar | 9312 | ||
| Schulden | 9352 | . | . |
| Op meer dan één jaar | 9362 | . | |
| Op hoogstens één jaar | 9372 |
| TRANSACTIES MET VERBONDEN PARTIJEN BUITEN NORMALE MARKTVOORWAARDEN Vermelding van dergelijke transacties indien zij van enige betekenis zijn, met opgave van het bedrag van deze transacties, de aard van de betrekking met de verbonden partij, alsmede andere informatie over de transacties die nodig is voor het verkrijgen van inzicht in de financiële positie van de vennootschap |
|
|---|---|
FINANCIËLE BETREKKINGEN MET
BESTUURDERS EN ZAAKVOERDERS, NATUURLIJKE OF RECHTSPERSONEN DIE DE ONDERNEMING RECHTSTREEKS OF ONRECHTSTREEKS CONTROLEREN ZONDER VERBONDEN ONDERNEMINGEN TE ZIJN, OF ANDERE ONDERNEMINGEN DIE DOOR DEZE PERSONEN RECHTSTREEKS OF ONRECHTSTREEKS GECONTROLEERD WORDEN
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| Uitstaande vorderingen op deze personen | 9500 | |
| Voornaamste voorwaarden betreffende de vorderingen, interestvoet, looptijd, eventueel afgeloste of afgeschreven bedragen of bedragen waarvan werd afgezien |
||
Waarborgen toegestaan in hun voordeel |
9501 | |
| Andere betekenisvolle verplichtingen aangegaan in hun voordeel | 9502 | |
| Rechtstreekse en onrechtstreekse bezoldigingen en ten laste van de resultatenrekening toegekende pensioenen, voor zover deze vermelding niet uitsluitend of hoofdzakelijk betrekking heeft op de toestand van een enkel identificeerbaar persoon |
||
| Aan bestuurders en zaakvoerders | 9503 | |
| Aan oud-bestuurders en oud-zaakvoerders | 9504 |
DE COMMISSARIS(SEN) EN DE PERSONEN MET WIE HIJ (ZIJ) VERBONDEN IS (ZIJN)
| Codes | Boekjaar | |
|---|---|---|
| Bezoldiging van de commissaris(sen) | 9505 | 417.750 |
| Bezoldiging voor uitzonderlijke werkzaamheden of bijzondere opdrachten uitgevoerd binnen de vennootschap door de commissaris(sen) |
||
| Andere controleopdrachten | 95061 | 82.997 |
| Belastingadviesopdrachten | 95062 | |
| Andere opdrachten buiten de revisorale opdrachten | 95063 | 60.290 |
| Bezoldiging voor uitzonderlijke werkzaamheden of bijzondere opdrachten uitgevoerd binnen de vennootschap door personen met wie de commissaris(sen) verbonden is (zijn) |
||
| Andere controleopdrachten | 95081 | |
| Belastingadviesopdrachten | 95082 | 60.000 |
| Andere opdrachten buiten de revisorale opdrachten | 95083 | 20.850 |
Vermeldingen in toepassing van het artikel 133, paragraaf 6 van het Wetboek van vennootschappen
VERKLARING BETREFFENDE DE GECONSOLIDEERDE JAARREKENING
INLICHTINGEN TE VERSTREKKEN DOOR ELKE ONDERNEMING DIE ONDERWORPEN IS AAN DE BEPALINGEN VAN HET WETBOEK VAN VENNOOTSCHAPPEN INZAKE DE GECONSOLIDEERDE JAARREKENING
De onderneming heeft een geconsolideerde jaarrekening en een geconsolideerd jaarverslag opgesteld en openbaar gemaakt
WAARDERINGSREGELS
SAMENVATTING VAN DE WAARDERINGSREGELS
I. Oprichtingskosten.
De oprichtingskosten die niet ten laste worden genomen van de resultaten in het boekjaar waarin ze werden gemaakt, worden afgeschreven over ten hoogste vijf jaar.
II. Materiële vaste activa.
Vaste activa die van derden worden aangekocht, worden onder de activa van de balans opgenomen tegen hun aanschaffingswaarde. Vaste activa die door de maatschappij zelf worden geproduceerd worden gewaardeerd tegen hun kostprijs. De aanschaffingsprijs of de kostprijs wordt lineair afgeschreven met konventionele door het Bestuur der Belastingen goedgekeurde percentages, waardoor nettowaarden ontstaan die vrij zijn van elke overwaardering.
| Deze jaarlijkse percentages zijn de volgende : | |
|---|---|
| Onroerende goederen, woningen | 3 % |
| Kantoorgebouwen | 3 % |
| Fabrieksgebouwen | 5 % |
| Uitrusting, gereedschap | 15 % |
| Meubilair en kantooruitrusting | 15 % |
| Rollend materieel | 20 % |
| Computers en kantoorautomatisering | 33 1/3 % |
| Prototypes | 33 1/3 % |
Wanneer de economische toestand het oplegt, mogen de afschrijvingen worden versneld. Materiële vaste activa die aan derden worden overgedragen, worden van de bruto vaste activa afgetrokken. Tevens worden de tot het einde van het vorig boekjaar geboekte afschrijvingen teruggenomen. Het verschil tussen de gerealiseerde waarde en de residuële waarde, geeft aanleiding tot een meerwaarde of een minderwaarde die bij de rekening "Niet-recurrente resultaten" worden ingeschreven.
Voor vaste activa die buiten dienst worden gesteld, wordt hetzelfde procédé toegepast. De residuele waarde wordt in één keer afgeschreven en bij de "Niet-recurrente resultaten" gevoegd.
In geval van overdracht (door verkoop of inbreng) van een bedrijfstak of divisie, worden de afschrijvingen voor de aldus in de loop van het boekjaar overgedragen materiële vaste activa berekend prorata temporis met hun aanwezigheid in het patrimonium. Op dezelfde wijze geldt de prorata temporis regel voor de materiële vaste activa die in de loop van het boekjaar zijn opgenomen in het patrimonium van de vennootschap ingevolge de verwerving van een bedrijfstak of divisie.
De aangekochte software (noodzakelijk voor het funktioneren van het informatica materiaal) maken deel uit van de materiële vaste activa, en worden afgeschreven volgens de invoege zijnde afschrijvingsregels t.t.z. 33 1/3 % per jaar.
III. Financiële vaste activa.
De participaties worden jaarlijks individueel door de Raad geëvalueerd op grond van hun beurswaarde, hun liquidatiewaarde, hun rendement en hun potentieel belang voor de toekomst van de UCB-Groep.
Eventuele zich opdringende waardeverminderingen worden ingeschreven op "Niet-recurrente resultaten".
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.19 | |
|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | ---------- |
IV. Vorderingen en schulden.
Deze worden tegen hun nominale waarde op de balans ingeschreven. Op vorderingen op dubieuze debiteuren worden passende waardeverminderingen geboekt.
V. Buitenlandse valuta.
A. Transacties in vreemde valuta
Niet-monetaire activa (en passiva), zoals voorraden, onroerend goed, participaties, die hebben geleid tot een transactie in vreemde valuta, zijn en worden opgenomen in de rekeningen tegen hun aanschaffingswaarde in euro als Conversie van het bedrag in vreemde valuta aan de wisselkoers, op de dag waarop de transactie werd geregistreerd ( 'historische' prijs) vastgesteld.
Deze regel geldt ook ten aanzien van de opname, in euro, van de vorderingen en monetaire schulden luidende in vreemde valuta. Aan het einde van het boekjaar, maar de tegenwaarde in euro van deze items wordt geherwaardeerd op basis van de gemiddelde beurskoers op de afsluitingsdatum van de rekeningen.
De omrekeningsverschillen, zowel positief als negatief, als gevolg van deze re-schattingen worden direct in aanmerking genomen.
B. Reëlewaardeafdekkingen: FX risico's
Afhankelijk van de aard van het financiële instrument en de onderliggende aanwezigheid op de balans, werd de impact van de derivaten rechtstreeks verwerkt in de winst- en verliesrekening onder IFRS (International Financial Reporting Standards) en dek af balans onder Belgian GAAP.
Sinds 1 januari 2016 heeft UCB NV een wijziging in de boekhoudkundige regels in deze statutaire rekeningen gedaan om de twee standaarden voor jaarrekeningen af ■■te stemmen. De afgeleide producten worden nu direct in de winst- en verliesrekening in BEGAAP normen.
De raad keurde deze wijziging in de boekhoudregels van de sluiting proces te vergemakkelijken en lijn de wettelijke waarderingsregels onder de BEGAAP standaarden met de waarderingsgrondslagen van de Groep volgens de International Financial Reporting Standards (IFRS) en daarmee vergelijking met IFRS te vergemakkelijken.
C. Reëlewaardeafdekkingen: de risicovrije rente
In het geval dat een IRS in de vorm van een fair value hedge afgesloten, zal de belangen te betalen voor de lening worden gecompenseerd door de belangen te ontvangen van de IRS in de entiteit waarin de lening wordt verantwoord. Maar de veranderingen in de reële waarde van het derivaat niet zal worden gecompenseerd met de veranderingen in de reële waarde van de lening als de lening zal goed blijven voor ten geamortiseerde kostprijs onder BGAAP. Daarom, aangezien er geen compenserende belichting voor de veranderingen in de reële waarde van het derivaat, het derivaat wordt alleen verantwoord als off-balance sheet inzet en de veranderingen in de reële waarde heeft geen invloed op de winst- en verliesrekening. Dit is in lijn met de begeleiding in het advies van 2011/18, uitgegeven door de Belgische Boekhoudkundige Commissie (zie § III D. van het advies), waarin staat dat, in geval van een IRS wordt gesloten als een hedging operatie (in tegenstelling tot een speculatieve operatie) , de uiteindelijke (negatieve) schommelingen in de marktwaarde van de IRS hoeft niet te worden genomen in de winst- en verliesrekening omdat de wijziging in de marktwaarde van de lening hoeft niet te worden verantwoord geen van beide.
In het geval van een CCIRS (cross currency renteswap), zullen dezelfde regels gelden, behalve voor de vreemde valuta deel van het derivaat. In dit specifieke geval, de schommelingen in de reële waarde van de CCIRS die zijn te wijten aan de forex component hebben een compenserende blootstelling als de uitstaande lening zal worden in vreemde valuta's die wordt geherwaardeerd door de winst- en verliesrekening. In dit geval zal de forex component van het derivaat worden
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.19 | |
|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | ---------- |
gewaardeerd tegen reële waarde op de balans en alle schommelingen van deze component zal gaan door P & L. De rentecomponent van het derivaat wordt alleen verantwoord als off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting op de jaarrekening. Dit is in lijn met advies 2011/18, uitgegeven door de Belgische Boekhoudkundige Commissie (zie § III D. van het advies) als de verandering in de reële waarde van de lening als gevolg van de forex component zal worden verantwoord in de winst-enverliesrekening als gevolg van de huidige waarderingsregels waarbij alle herwaardering effecten van monetaire activa en passiva worden geboekt door middel van winst- en verliesrekening.
D. Kasstroomafdekking: FX risico's
De effecten van veranderingen in de reële waarde van de cash flow hedges worden alleen verantwoord als off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting. In geval van een back-to-back cash flow hedge voor de FX-risico's door de Schatkist Center gesloten, zal de cash flow hedge een compenserende blootstelling hebben; dus in dit geval, zal de cash flow hedge worden verantwoord tegen reële waarde in de balans met schommelingen gaan door winst- en verliesrekening.
In het geval dat de FX-risico's worden afgedekt door opties, zal dezelfde methode als hierboven beschreven worden gevolgd. In het geval van afdekking van een verwachte transactie met opties, de afgedekte transactie niet op de balans nog niet en aangezien er geen compenserende belichting voor het derivaat, zal het derivaat worden verantwoord als een off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting op de statutaire jaarrekening.
Om de BGAAP boekhoudkundige behandeling van afgedekte transacties met de IFRS-behandeling verder af te stemmen, UCB stelt ook voor om het effectieve deel van de veranderingen in de reële waarde van afgeleide financiële instrumenten die aangewezen te erkennen en in aanmerking komen als kasstroomafdekkingen, op dezelfde lijn in de winst- en verliesrekening als de afgedekte positie (vaste toezegging / verwachte transactie) op het moment dat de afgedekte post van invloed op de winst of het verlies of op dezelfde lijn in de balans op het moment dat de afgedekte verwachte transactie resulteert in de opname van een niet-financiële activa of passiva (als onderdeel van de initiële waardering van het actief of passief). UCB stelt voor om dezelfde gemiddelde snelheid methodiek zoals vastgesteld in het kader van IFRS voor de erkenning van het effectieve deel van de veranderingen in de reële waarde van afgeleide financiële instrumenten in winst- en verliesrekening.
E. Kasstroomafdekking: renterisico's
In geval van een IRS verantwoord als een cash flow hedge, zullen dezelfde grondslagen toe te passen zoals hierboven onder IRS gesloten als fair value hedges genoemd. Aangezien er geen compensatie belichting voor de veranderingen in de reële waarde van de derivaten, zal het derivaat alleen worden verwerkt als een off-balance sheet inzet en de veranderingen in de reële waarde heeft geen invloed op de winst- en verliesrekening. Dit geldt ook in het geval van een IRS wordt gesloten voor een verwachte transactie. Dit is in overeenstemming met § III C. (IRS als afdekking voor een lening met variabele rente) en E. (IRS als afdekking voor een verwachte transactie) van het advies 2011/18 uitgegeven door de Belgische Boekhoudkundige Commissie.
Als gevolg hiervan, de BGAAP boekhoudkundige verwerking van kasstroomafdekkingen dat afdekken van het renterisico zal verschillen van de IFRS zijn. Onder IFRS de effecten van veranderingen in de reële waarde van de cash flow hedges worden verantwoord in het eigen vermogen, terwijl onder BGAAP deze zullen alleen worden verwerkt als een off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting.
F. De netto-investering hedge
De netto-investering hedge zal worden verantwoord als off-balance sheet inzet en vermeld in de toelichting op de enkelvoudige jaarrekening, behalve in het geval zou er een compenserende blootstelling. De BGAAP boekhouding van de netto-investering hedges zal verschillen van de IFRS zijn.
Onder IFRS eventuele gevolgen van de netto-investering hedges worden verwerkt in het eigen vermogen. Onder BGAAP deze zullen worden verantwoord als off-balance sheet inzet en vermeld in de
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 6.19 | |
|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | ---------- |
toelichting op de jaarrekening, tenzij er een compenserende exposure in welk geval de hedge wordt verantwoord tegen de reële waarde op de balans met schommelingen gaan door winst- en verliesrekening.
VI. Voorzieningen voor risico's en kosten.
Voor alle bijzondere of algemene risico's die op de onderneming drukken, worden voorzieningen aangelegd die elk jaar geherwaardeerd worden volgens de regels van voorzichtigheid, goede trouw en eerlijkheid.
NIET IN DE BALANS OPGENOMEN RECHTEN EN VERBINTENISSEN. ----------------------------------------------------- Beschrijving van de regeling inzake het aanvullend rust- of overlevingspensioen.
I. Regeling voor bijkomend rustpensioen.
UCB N.V. heeft een reglement uitgewerkt waarbij een te bereiken doel wordt vooropgesteld voor de vergoeding van de gepensioneerde bedienden.
Het vastgesteld doel wordt bereikt door storting aan de gepensioneerden boven het wettelijke pensioen :
a) op het ogenblik van pensioenering, de renten of kapitalen naar aanleiding van de vereffening van groepsverzekeringskontrakten die gedurende gans de loopbaan werden gevormd door stortingen van de gepensioneerde bedienden ;
b) eventueel, renten ten laste van de V.Z.W. Voorzorgsfonds UCB, een aanvullend pensioenfonds gevormd door maandelijkse bijdragen ten laste van de onderneming ;
c) een speciale anciënniteitsgebonden uitkering; betaald door de onderneming bij de opruststelling.
II. Regeling voor aanvullend overlevingspensioen.
Anderzijds heeft UCB N.V. ten gunste van het rechthebbende bedienden-personeel volgende verzekeringen afgesloten ;
-
verzekering overlijden ;
-
tijdelijke wezenrente.
Deze verzekeringen worden gefinancierd via jaarlijkse premies ten laste van de onderneming. Bovendien stort de maatschappij aan de weduwe van de bediende, overleden tijdens zijn loopbaan, een speciale uitkering als weduwenrente.
III. Andere voordelen.
UCB N.V. heeft een intern reglement uitgewerkt waarbij aan de bediende inkomsten worden verzekerd gedurende een periode afhankelijk van de anciënniteit, voor afwezigheid wegens ziekte, ongeval, zwangerschap, enz.
ANDERE OVEREENKOMSTIG HET WETBOEK VAN VENNOOTSCHAPPEN NEER TE LEGGEN DOCUMENTEN
Zie volgende pagina.
Inspired by patients.
UCB
Naamloze Vennootschap
Researchdreef 60
B-1070 Anderlecht
RPR Brussels, 0403.053.608
Jaarverslag van de Raad van Bestuur over het boekjaar afgesloten op 31 december 2017
Geachte dames en heren,
In overeenstemming met de wettelijke en statutaire bepalingen hebben wij de eer u ons verslag voor te stellen met betrekking tot de activiteiten van de Vennootschap tijdens het afgelopen boekjaar, evenals de enkelvoudige jaarrekening van UCB NV ter goedkeuring voor te leggen met betrekking tot het boekjaar afgesloten op 31 december 2017.
UCB NV is de moedervennootschap van de UCB Groep en dient als holdingvennootschap, die de wereldwijde activiteiten van de UCB Groep en haar dochtervennootschappen overziet.
Voor een overzicht van de activiteiten en de geconsolideerde resultaten van de UCB Groep verwijzen wij naar het UCB Groep Jaarverslag 2017.
$\mathbf 1$
Let Inspired by patients.
Driven by science.
1. Belangrijke gebeurtenissen tijdens het boekjaar 2017
1.1 Afloop van "product payment monetization" overeenkomst
UCB NV heeft in 2009 een "product payment monetization" overeenkomst afgesloten met Bibeca Holdings Luxembourg SARL. In ruil voor een éénmalige forfaitaire uitkering van \$ 111 miljoen, had Bibeca Holdings Luxembourg SARL recht op een deel van de royaltyinkomsten die UCB NV had verworven op de netto omzet van Asacol en Zyrtec in de Verenigde Staten van Amerika, gedurende een bepaalde termijn.
In september 2017 voltooide UCB NV de laatste terugbetaling onder deze overeenkomst ter waarde van \$ 26 miljoen, zodat UCB NV geen verdere financiële verplichtingen meer heeft ten opzichte van Bibeca Holdings Luxembourg SARL.
1.2 Volstorting kapitaal van de dochtervennootschappen
Om UCB Ventures NV in staat te stellen zijn financiële verplichtingen in verband met zijn investeringen na te komen, werd UCB NV gedurende 2017 verzocht om als aandeelhouder van UCB Ventures NV een bijkomend bedrag van € 10 miljoen te volstorten. Na deze betaling bedraagt het volstort kapitaal van UCB Ventures NV € 25 miljoen.
1.3 Overdracht van verplichtingen onder "2017 Performance Share Plan" van UCB NV aan UCB Fipar NV
Zoals voorgaande jaren heeft UCB NV zijn verplichtingen onder het UCB Performance Share Plan 2017 aan UCB Fipar NV overgedragen. UCB Fipar NV heeft een vergoeding van € 8 miljoen ontvangen voor de overname van de verplichtingen van dit plan.
1.4 Transacties in UCB effecten
In de loop van 2017 heeft UCB NV 932 055 UCB aandelen verworven en 903 430 UCB aandelen verkocht.
Op 6 maart 2017 heeft UCB NV eveneens 1 000 000 opties op UCB aandelen verkocht, die het voorheen had aangekocht op 22 juni 2015 en 7 juli 2015 en met diverse vervaldata tussen 25 september 2017 en 25 juni 2018, OTC in twee tranches van elk 500 000 opties aan de originele (bank) tegenpartijen. Deze operatie genereerde een verlies van € 4 miljoen.
Als gevolg hiervan was UCB NV op 31 december 2017 eigenaar van 3 108 161 UCB aandelen die 1,60% van het kapitaal en een fractiewaarde van € 9 miljoen vertegenwoordigen. Het bedrag gerapporteerd in de balans onder de rubriek "eigen aandelen" bedraagt € 156 miljoen.
$\overline{2}$
The Inspired by patients.
Driven by science.
1.5 Verwerving van deelnemingen aangehouden door Vedim Pharma S.A. in twee UCB dochtervennootschappen
On 21 December 2017 heeft UCB NV de aandelen van twee dochtervennootschappen aangehouden door Vedim Pharma S.A. verworven. De aankoopprijs werd bepaald op basis van de reële waarde van de dochtervennootschappen. De betrokken dochtervennootschappen zijn hierna opgesomd:
- 38 942 aandelen van UCB Pharma S.A. (France) voor een totaal bedrag van € 8 miljoen; en
- · 88 500 aandelen van UCB Pharma (Produtos Farmacêuticos Lda) voor een totaal bedrag van €9 miljoen.
1.6 Risico op waardevermindering van aandelen aangehouden door UCB NV - toetsing boekwaarde t.o.v. de realiseerbare waarde ('impairment test') van deze deelnemingen
Op 31 december 2017 werd een toetsing uitgevoerd met betrekking tot de boekwaarde t.o.v. de realiseerbare waarde van de deelnemingen van UCB NV. We kunnen besluiten dat er geen risico is en er geen bijkomende waardevermindering in aanmerking dient genomen te worden.
Deze toetsing wees tevens uit dat twee historische waardeverminderingen niet meer relevant bleken. Derhalve zijn deze waardeverminderingen, met betrekking tot UCB Pharma NV en UCB Hungary Ltd., voor een totaalbedrag van € 3 miljoen teruggenomen.
De terugname van de historische waardeverminderingen zijn erkend in de financiële resultaten in de winst- en verliesrekening van 2017.
2. Wijzigingen van de waarderingsregels
Er waren geen wijzigingen in de waarderingsregels in 2017.
3. Systemen voor interne controles met betrekking tot de opstelling van de jaarrekening
Het auditcomité beoordeelt regelmatig, namens de Raad van Bestuur van UCB NV, de geschiktheid en doeltreffendheid van de systemen voor interne controle wat betreft de opsporing van fraude, onregelmatigheden, wettelijke inbreuken of belangrijke tekortkomingen in de controle. De interne controlesystemen worden verder beschreven in het UCB Groep Jaarverslag 2017.
The University of Property Science.
Driven by science.
4. Belangrijke gebeurtenissen na balansdatum
Op 8 januari 2018 is de kredietfaciliteit van € 1 miljard gewijzigd en verlengd tot 9 januari 2023 (inclusief de mogelijkheid om verlenging van de vervaldatum met twee extra jaren te verzoeken).
5. Belangenconflicten tijdens het boekjaar
Met uitzondering van wat wordt vermeld in titel 1.9 (Toepassing van artikel 523 van het Wetboek van vennootschappen) van de verklaring inzake deugdelijk bestuur opgenomen in het UCB Groep Jaarverslag 2017, waren er in 2017 geen transacties of contractuele betrekkingen tussen UCB NV, met inbegrip van de met haar verbonden vennootschappen, en een lid van de Raad van Bestuur die tot een belangenconflict aanleiding zou kunnen geven.
6. Financiële informatie
Resultaten op 31 december 2017
De activiteiten van UCB NV in 2017 hebben een nettowinst van € 36 miljoen na belasting gegenereerd ten opzichte van € 161 miljoen in 2016.
De evolutie van de nettowinst (daling met € 125 miljoen) is voornamelijk te wijten aan:
- de daling van de dividenden ontvangen van dochtervennootschappen voor een totaal bedrag van € 157 miljoen, voornamelijk toe te schrijven aan het ontbreken van een dividend van UCB Lux S.A., vereffend in 2016 met een netto-liquidatie opbrengst van € 231 miljoen, gedeeltelijk gecompenseerd door de dividenden ontvangen in 2017 van UCB Manufacturing Ireland voor een totaal bedrag van € 20 miljoen en van UCB Finance NV voor een totaal bedrag van € 65 miljoen;
- de toename van de overige bedrijfsopbrengsten voor € 7 miljoen met betrekking tot de serviceovereenkomsten met andere verbonden ondernemingen;
- de verhoging van de voorziening om het risico van wijzigingen in de aandelenkoers in te dekken van lange termijn incentives toegekend aan het Uitvoerend Comité en bepaalde categorieën van werknemers, voor een totaalbedrag van € 1 miljoen;
- de toename van de niet-recurrente bedrijfsuitgaven ten bedrage van € 1 miljoen met betrekking tot de voorziening voor herstructurering;
- de daling van de renteopbrengsten voor een totaal bedrag van € 35 miljoen gecompenseerd door de daling van de rentekosten voor € 17 miljoen, beiden gedreven door de trend van de Euribor rentevoet;
Inspired by patients.
- de terugname van de waardeverminderingen op deelnemingen in 2017 voor een totaal bedrag van € 3 miljoen in vergelijking tot een waardevermindering van € 62 miljoen in 2016 (zie paragraaf 1.6); en
- de toename van het andere netto financiële verlies voor een totaalbedrag van € 10 miljoen voornamelijk als gevolg van het gerealiseerde verlies ter waarde van € 4 miljoen op de verkoop van opties (zie paragraaf 1.4).
Resultaatbestemming
De totale nettowinst van € 36 miljoen is beschikbaar voor uitkering. De Raad van Bestuur stelt de volgende bestemming voor:
- uitkering aan de aandeelhouders van een bruto dividend van € 1,18 per aandeel; en
- onttrekking aan de beschikbare reserves voor € 190 miljoen.
De Raad van Bestuur stelt dus voor om, tegen afgifte van coupon nr. 21, een bruto dividend van € 1,18 per aandeel te betalen (recht gevend op een netto dividend van € 0,826 na aftrek van de Belgische roerende voorheffing van 30%). Het totale bedrag uit te keren aan de aandeelhouders kan wijzigen afhankelijk van het aantal UCB aandelen aangehouden door UCB NV (eigen aandelen) en haar directe dochtervennootschappen op het moment van de goedkeuring van het dividend, aangezien de UCB aandelen aangehouden door UCB NV (eigen aandelen) en haar directe dochtervennootschappen geen recht geven op dividend. Op 1 januari 2018 gaven 191 397 497 UCB aandelen recht op dividend, wat een totale uitkering van € 226 miljoen vertegenwoordigt. De Raad van Bestuur zal op de Algemene Vergadering het totale aantal UCB aandelen meedelen dat recht geeft op dividend voor het jaar 2017 en het finale totale bedrag uit te keren aan de aandeelhouders ter goedkeuring voorleggen. De jaarrekening over 2017 zal overeenkomstig worden aangepast.
Onder voorbehoud van goedkeuring van de voorgestelde dividenduitkering door de Algemene Vergadering, zal coupon nr. 21 betaalbaar zijn vanaf 2 mei 2018 bij KBC Bank NV, Havenlaan 12, 1080 Brussel (België).
In overeenstemming met de wet, verzoeken wij u vriendelijk om kwijting te verlenen aan de Bestuurders en de Commissaris voor de uitoefening van hun mandaat tijdens het boekjaar afgesloten op 31 december 2017.
Balansposten op 31 december 2017
Op de balans van UCB NV per 31 december 2017 bedragen de activa en passiva in totaal € 7 970 miljoen, in vergelijking met € 8 002 miljoen per 31 december 2016.
The Inspired by patients.
Driven by science.
De wijziging in de balans wordt vooral gedreven door:
- de toename van deelnemingen in verbonden ondernemingen als gevolg van de verwerving van de deelneming in twee UCB dochterondernemingen voorheen aangehouden door Vedim Pharma S.A. voor een totaalbedrag van € 17 miljoen (zie paragraaf 1.5) en de volstorting van het kapitaal van UCB Ventures NV voor € 10 miljoen (zie paragraaf 1.2);
- de herkwalificatie van een intra-groep vordering ter waarde van £ 850 miljoen met vervaldatum in 2018 van de lange termijn intra-groep vorderingen positie naar de korte termijn intra-groep vorderingen positie;
- de toename van de beleggingen in eigen aandelen voor een totaal bedrag van € 15 miljoen als gevolg van de verwerving van 932 055 UCB aandelen aan een hogere gemiddelde koers dan de koers toegepast bij de verkoop van 903 430 UCB aandelen gedurende het jaar (zie paragraaf $1.4$ );
- de daling van de andere investeringen als gevolg van de verkoop van 1 000 000 opties op UCB aandelen ter waarde van € 12 miljoen (zie paragraaf 1.4);
- de daling van de overlopende rekeningen ten gevolge van de spreiding van de premie betaald voor de toewijzing van de intra-groep vorderingen voor een totaal bedrag van € 221 miljoen in 2016; derhalve wordt in 2017 een totaal bedrag van € 25 miljoen overgedragen;
- de daling in de beschikbare reserves voor een totaal bedrag van € 190 miljoen voornamelijk als gevolg van de voorgestelde dividenduitkering (zie paragraaf 6 Financiële informatie -Resultaatbestemming);
- de daling van de voorziening om het risico van wijzigingen in de aandelenkoers in te dekken van lange termijn incentives toegekend aan het Uitvoerend Comité en bepaalde categorieën van werknemers, voor een totaal bedrag van € 7 miljoen, voornamelijk als gevolg van de overdracht van verplichtingen onder het "2017 Performance Share Plan" van UCB NV aan UCB Fipar NV (zie paragraaf 1.3);
- de herkwalificatie van een gedeelte van de lening met Europese Investeringsbank ("EIB") vervallend in 2018, voor een totaal bedrag van € 26 miljoen, van de lange termijn financiële schuldpositie naar de korte termijn financiële schuldpositie;
• de toename van de korte termijn financiële schuldpositie voor een totaal bedrag van € 233 miljoen als gevolg van de toename van voorschotten in rekening-courant voor een totaal bedrag van € 9 miljoen en de toename van de "cash pooling" positie voor een totaal bedrag van € 226 miljoen;
- de daling van de uitgestelde opbrengsten voor een totaalbedrag van € 30 miljoen als gevolg van een afname van de afgeleide financiële instrumenten; en
- de daling van de uitgestelde opbrengsten voor een totaalbedrag van € 10 miljoen, naar aanleiding van het overdragen van opbrengsten met betrekking tot aandelenopties toegekend in 2013, in lijn met de uitoefening van opties in 2017. Op 31 december 2017 bedragen de uitgestelde opbrengsten € 18 miljoen.
6
Inspired by patients.
7. Wijzigingen in de samenstelling van de Raad van Bestuur
Wij verwijzen naar de verklaring inzake deugdelijk bestuur, opgenomen in het UCB Groep Jaarverslag 2017, voor wijzigingen in de samenstelling van de Raad van Bestuur in 2017, alsmede de voorstellen tot wijziging van de samenstelling voor 2018.
liquiditeitsrisico kredietrisico, en 8. Financiële instrumenten, thesaurierisico
Wij verwijzen naar het UCB Groep Jaarverslag 2017, "Toelichtingen bij de geconsolideerde jaarrekening", punt 4 "Financieel Risicobeheer".
9. Wijziging van controle
Voor een compleet overzicht van alle overeenkomsten met een controlewijzigingsclausule, met inbegrip van controlewijzigingsclausules goedgekeurd in en/of voorafgaand aan 2017, verwijzen wij u naar paragraaf 1.8.9 van de verklaring inzake deugdelijk bestuur opgenomen in het UCB Groep Jaarverslag 2017.
10. Activiteiten op het gebied van onderzoek en ontwikkeling
De activiteiten van UCB NV bestaan uit holdingactiviteiten. Er zijn geen onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten op het niveau van UCB NV.
- Bijkantoren van UCB NV
UCB NV heeft geen bijkantoren.
Inspired by patients.
12. Verklaring inzake deugdelijk bestuur
De verklaring inzake deugdelijk bestuur (inclusief het remuneratieverslag) is opgenomen in het UCB Groep Jaarverslag 2017.
13. Niet-financiële informatie
In september 2017 trad een nieuwe Belgische wet inzake de bekendmaking van niet-financiële verslaggeving in werking. Wat het duurzaamheidsverslag betreft, vereist deze wetgeving dat de vennootschap verslag uitbrengt over vijf duurzaamheid gebieden: milieu-, sociale en werknemersaangelegenheden, mensenrechten, anticorruptie en omkoping, diversiteit en inclusie.
De eerste vier van deze vijf gebieden worden gedetailleerd beschreven in het UCB Duurzaamheidsverslag 2017. Meer informatie over diversiteit en inclusie vindt u in het beheersverslag van de Raad van Bestuur opgenomen in het UCB Groep Jaarverslag 2017.
Brussel, 21 februari 2018.
Jean-Christophe Tellier Chief Executive Officer en Bestuurder
Evelyn du Monceau Voorzitster van de Raad van Bestuur
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 10 | |
|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | -------- |
SOCIALE BALANS
Nummers van de paritaire comités die voor de onderneming bevoegd zijn: 207 .......... .......... .......... ..........
| c | ||
|---|---|---|
STAAT VAN DE TEWERKGESTELDE PERSONEN
WERKNEMERS WAARVOOR DE ONDERNEMING EEN DIMONA-VERKLARING HEEFT INGEDIEND OF DIE ZIJN INGESCHREVEN IN HET ALGEMEEN PERSONEELSREGISTER
| Tijdens het boekjaar Codes |
Totaal 1. Mannen |
2. Vrouwen |
|||
|---|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal werknemers | |||||
| Voltijds | 1001 | 136,0 | 55,3 | 80,7 | |
| Deeltijds | 1002 | 12,9 | 2,3 | 10,6 | |
| Totaal in voltijdse equivalenten (VTE) | 1003 | 148,6 | 57,3 | 91,3 | |
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | |||||
| Voltijds | 1011 | 231.840 | 96.144 | 135.696 | |
| Deeltijds | 1012 | 17.853 | 2.704 | 15.149 | |
| Totaal | 1013 | 249.693 | 98.848 | 150.845 | |
| Personeelskosten | |||||
| Voltijds | 1021 | 78.351.370 | 32.492.297 | 45.859.073 | |
| Deeltijds | 1022 | 6.033.569 | 913.829 | 5.119.740 | |
| Totaal | 1023 | 84.384.939 | 33.406.126 | 50.978.813 | |
| Bedrag van de voordelen bovenop het loon | 1033 |
| Tijdens het vorige boekjaar | Codes | P. Totaal |
1P. Mannen | 2P. Vrouwen |
|---|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal werknemers in VTE | 1003 | 142,2 | 56,3 | 85,9 |
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | 1013 | 230.140 | 91.492 | 138.648 |
| Personeelskosten | 1023 | 77.360.529 | 30.754.626 | 46.605.903 |
| Bedrag van de voordelen bovenop het loon | 1033 |
| Nr. | BE 0403.053.608 | VOL 10 | |
|---|---|---|---|
| ----- | ----------------- | -- | -------- |
WERKNEMERS WAARVOOR DE ONDERNEMING EEN DIMONA-VERKLARING HEEFT INGEDIEND OF DIE ZIJN INGESCHREVEN IN HET ALGEMEEN PERSONEELSREGISTER (vervolg)
| Op de afsluitingsdatum van het boekjaar | Codes | 1. Voltijds |
2. Deeltijds |
3. Totaal in voltijdse equivalenten |
|---|---|---|---|---|
| Aantal werknemers | 105 | 138 | 15 | 149,6 |
| Volgens de aard van de arbeidsovereenkomst | ||||
| Overeenkomst voor een onbepaalde tijd | 110 | 134 | 15 | 145,6 |
| Overeenkomst voor een bepaalde tijd | 111 | 4 | 4,0 | |
| Overeenkomst voor een duidelijk omschreven werk | 112 | |||
| Vervangingsovereenkomst | 113 | |||
| Volgens het geslacht en het studieniveau | ||||
| Mannen | 120 | 57 | 2 | 58,6 |
| lager onderwijs | 1200 | |||
| secundair onderwijs | 1201 | |||
| hoger niet-universitair onderwijs | 1202 | 2 | 1 | 2,8 |
| universitair onderwijs | 1203 | 55 | 1 | 55,8 |
| Vrouwen | 121 | 81 | 13 | 91,0 |
| lager onderwijs | 1210 | |||
| secundair onderwijs | 1211 | 4 | 2 | 5,6 |
| hoger niet-universitair onderwijs | 1212 | 2 | 7 | 7,8 |
| universitair onderwijs | 1213 | 75 | 4 | 77,6 |
| Volgens de beroepscategorie | ||||
| Directiepersoneel | 130 | 15 | 15,0 | |
| Bedienden | 134 | 123 | 15 | 134,6 |
| Arbeiders | 132 | |||
| Andere | 133 |
UITZENDKRACHTEN EN TER BESCHIKKING VAN DE ONDERNEMING GESTELDE PERSONEN
| Tijdens het boekjaar | Codes | 1. Uitzendkrachten |
2. Ter beschikking van de onderneming gestelde personen |
|---|---|---|---|
| Gemiddeld aantal tewerkgestelde personen | 150 | 0,9 | |
| Aantal daadwerkelijk gepresteerde uren | 151 | 1.814 | |
| Kosten voor de onderneming | 152 | 48.173 |
voltijdse
TABEL VAN HET PERSONEELSVERLOOP TIJDENS HET BOEKJAAR
| INGETREDEN | Codes | 1. Voltijds |
2. Deeltijds |
3. Totaal in voltijdse equivalenten |
|---|---|---|---|---|
| Aantal werknemers waarvoor de onderneming tijdens het boekjaar een DIMONA-verklaring heeft ingediend of die tijdens het boekjaar werden ingeschreven in het algemeen personeelsregister |
205 | 37 | 37,0 | |
| Volgens de aard van de arbeidsovereenkomst | ||||
| Overeenkomst voor een onbepaalde tijd | 210 | 34 | 34,0 | |
| Overeenkomst voor een bepaalde tijd | 211 | 3 | 3,0 | |
| Overeenkomst voor een duidelijk omschreven werk | 212 | |||
| Vervangingsovereenkomst | 213 |
Codes
- Voltijds 2. Deeltijds 3. Totaal in
| equivalenten | |||
|---|---|---|---|
| Aantal werknemers met een in de DIMONA-verklaring aangegeven of een in het algemeen personeelsregister opgetekende datum waarop hun overeenkomst tijdens het boekjaar een einde nam |
305 | 26 | 26,0 |
| Volgens de aard van de arbeidsovereenkomst | |||
| Overeenkomst voor een onbepaalde tijd | 310 | 22 | 22,0 |
| Overeenkomst voor een bepaalde tijd | 311 | 4 | 4,0 |
| Overeenkomst voor een duidelijk omschreven werk | 312 | ||
| Vervangingsovereenkomst | 313 | ||
| Volgens de reden van beëindiging van de overeenkomst | |||
| Pensioen | 340 | 1 | 1,0 |
| Werkloosheid met bedrijfstoeslag | 341 | ||
| Afdanking | 342 | 3 | 3,0 |
| Andere reden | 343 | 22 | 22,0 |
| het aantal werknemers dat als zelfstandige ten minste op halftijdse basis diensten blijft verlenen aan de onderneming |
350 |
INLICHTINGEN OVER DE OPLEIDINGEN VOOR DE WERKNEMERS TIJDENS HET BOEKJAAR
| Codes | Mannen | Codes | Vrouwen | |
|---|---|---|---|---|
| Totaal van de formele voortgezette beroepsopleidingsinitiatieven ten laste van de werkgever |
||||
| Aantal betrokken werknemers | 5801 | 49 | 5811 | 83 |
| Aantal gevolgde opleidingsuren | 5802 | 714 | 5812 | 1.325 |
| Nettokosten voor de onderneming | 5803 | 53.431 | 5813 | 87.350 |
| waarvan brutokosten rechtstreeks verbonden met de opleiding | 58031 | 46.209 | 58131 | 82.840 |
| waarvan betaalde bijdragen en stortingen aan collectieve fondsen | 58032 | 7.222 | 58132 | 4.510 |
| waarvan ontvangen tegemoetkomingen (in mindering) | 58033 | 58133 | ||
| Totaal van de minder formele en informele voortgezette beroepsopleidingsinitiatieven ten laste van de werkgever Aantal betrokken werknemers Aantal gevolgde opleidingsuren Nettokosten voor de onderneming |
5821 5822 5823 |
5831 5832 5833 |
||
| Totaal van de initiële beroepsopleidingsinitiatieven ten laste van de werkgever |
||||
| Aantal betrokken werknemers | 5841 | 3 | 5851 | 4 |
| Aantal gevolgde opleidingsuren | 5842 | 3.504 | 5852 | 3.328 |
| Nettokosten voor de onderneming | 5843 | 36.306 | 5853 | 35.056 |