AI assistant
INDEXO — Audit Report / Information 2024
Mar 7, 2025
2240_rns_2025-03-07_d6e0b648-0135-4dc8-ac6e-580ae43287ef.pdf
Audit Report / Information
Open in viewerOpens in your device viewer

IPAS "Indexo"
Konsolidētais un Sabiedrības gada pārskats par 2024. gadu un neatkarīga revidenta ziņojums
par
Saturs
| 3 |
|---|
| 4 16 |
| 17 |
| 19 |
| 20 |
| 21 |
| 22 |
| 23 92 |
| 93 |

Grupu
| ISIN kods datums Licences numurs |
IPAS INDEXO -1045, Latvija LV0000101863 40203042988, 06.03.07.567/478 Henrik Karmo ( ar PERFECT MATCH SIA (Latvija) un BEACON PROPERTIES OU (Igaunija)) 8.56% Valdis Siksnis ( VSCAP SIA (Latvija)) 5.78% BAROLO FINANTS OU (Igaunija) 5.41% 5% |
||
|---|---|---|---|
| Licences numurs datums |
100% Roberta Hir a 1, R ga, LV-1045, Latvia 40203248944 13.06.2020. 06.04.04.705/531 20.01.2021. SIA Provendi asset management AIFP 49% |
AS INDEXO Banka 100% Roberta , LV-1045, Latvia 40203448611 19.12.2022. 27-55/2024/2 16.05.2024. Goindex UAB 4.36% Lvivo g. 25-701, LT |
|
| Elizabetes 13-1, R ga, LV-1010, Lietuva Latvija 305706496 40203438204 13.06.2020. 02.11.2022. |
|||
| - Svens Dinsdorfs - - Padomes loceklis (no 19.04.2023.) Padomes locekle (no 19.04.2023.) Ivita Asare - Padomes locekle (no 19.04.2023. 08.07.2024) |
|||
| amats | Henrik Karmo Valdes loceklis Marija Č Valdes locekle |
||
| 2024. gada 31. decembris |
|||
| Revidenti | "PricewaterhouseCoopers" SIA Marijas iela 2A, Licence Nr. 5 |

su gada komisijas
202 dati liecina, ka , aptuveni 77% 55" , kura atdeve bija 25,45% m 10,8% "INDEXO Jauda 16-55" 1 eiro 1,98 eiro pensiju
neto 813 974 eiro 178 115 eiro izmaksas as 2024.gada 3,3 miljonus neto 1,337 miljoni eiro.
- 1. NDEXO klientu skaits pieauga par 14 701 141 914, kas ir 12% pieaugums 34,7% 2. usi nedaudz par klientu piesaistes
- 2. 46% 1 339 2. 06 8,78 miljardiem eiro (pieaugums par 24 15% no pensiju 2. 12,7%.

- 3. iemaksas pieauga par 17% no 8,8 miljoniem eiro 10,4 miljoniem eiro 10 400 eiro 3 000 eiro
- 4. INDEXO bija 86,89% gada bija 93%. Klientu lojal , esam
- 5. 21 000 klientu un 33 miljoni eiro 4 760 549 17 309 445 eiro, kas ir par 12 309 445 eiro 5 000 000 eiro.
- 6. 5 miljonus eiro 3 miljoni eiro ), 6,16 miljonu eiro
- 7. , un jaunus investorus. u investoriem.
- 8. 61 583 eiro Goindex ir sasniedzis aptuveni 175 miljonus eiro slieksni un 37 000 klientu.

1, -1045 - Latvijas , kura tika
klientu pieaugums 2024
Jaunu klientu skaits

pieaugums Miljoni, EUR

klientu pieaugums




| Miljoni, EUR | Jan Dec 2024 | Jan Dec 2023 | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 12 | 115.7 | 91.4 | 26,6% | ||
| 13.11 | 7.04 | 6.07pp | |||
| , 12 i |
4.45 | 3.12 | 42,3% | ||
| , 12 i |
2.77 | 1.88 | 47,3% | ||
| 0.81 | (0.33) | 347% | |||
| * | |||||
| 3.30 | 1.88 | 75,5% | |||
| perioda | 1.34 | (0.33) | 506% |
* par
savu
, INDEXO 11 913 jaunus klientus. tikai 9,6% no Latvijas klientu skaita, . Latvijas

- pieaugumu. INDEXO pensiju 2. Tas tika sasniegts pateicoties jauno


6 miljonus EUR, pieaugot par 26,5% INDEXO. Iemaksas no jauniem klientiem pieauga 203 miljoniem EUR jeb 20,4% pieaugums
| Pensiju 2. | Riska profils | 1 gada | 3 gadu | 5 gadu | |
|---|---|---|---|---|---|
| ais) | ais) | ais) | |||
| ais) | |||||
| INDEXO Izaugsme | 50% Akcijas | 12,94% | 3,04% | 5,12% | 5,48% |
| 55-62 | |||||
| INDEXO Jauda 16-55 | 100% Akcijas | 25,45% | 9,21% | 10,75% | 10,40% |
| INDEXO | 100% | 2,60% | -2,21% | -1,35% | -0,41% |
www.manapensija.lv.
, ka atskaitot komisijas tirgus kritum
-
-
- 4
-

4

INDEXO Jauda
-55 - .
-55" ( Jauda), (kas veido aptuveni 77%
,
2024.gada

pakalpojumu
INDEXO

% , konta lieluma.

-
| Riska profils | 1 gada | 3 gadu | |
|---|---|---|---|
| 100% Akcijas | 25,1% | 8,7% | 11,2% |
| 2,3% | -1,9% | -1,6% |
- gada , INDEXO Banka 1.06 miljonus eiro.
darbinieku skait 50 pilnas slodzes darbinieku ekvivalentam, das darba
, 2022.gada INDEXO Banka maijam AS IDX1R . tiek INDEXO un at gada

-
- Provendi Real Estate Fund - 70 , kas miljoni eiro.
bija 7,3 miljoni EUR jeb 2,75 8,6 miljoni EUR jeb 0,87
sasniegs 0,
| Jan-Dec 2024 | Jan-Dec 2023 | ||
|---|---|---|---|
| EUR | 4 358 622 | 3 123 426 | |
| Procentu , neto |
EUR | (233 225) | 25 012 |
| EUR | (1 033 869) | (1 272 371) | |
| projektu izdevumiem | EUR | 3 091 528 | 1 876 067 |
| Klientu piesaistes izdevumi | EUR | (1 971 956) | (1 791 549) |
| EUR | 1 119 572 | 94 518 | |
| Ne- | EUR | (238 949) | (420 819) |
| EUR | (7 388) | (5 226) | |
| EUR | 873 235 | (331 527) |
Finanses
pensiju biznesa 9 milj. EUR (2023. 1.12 milj. EUR . EUR). 0.87

,99 milj. EUR, (2023 : 2,41 milj. EUR) no kuriem 1,50 milj. EUR ( ,78 milj. EUR)
,31 milj. EUR (2023 : 0,23 milj. EUR). 2024. , 0,49 milj. EUR ( : 0,63 milj. EUR)


| Jan-Dec 2024 | Jan-Dec 2023 | |
|---|---|---|
| EUR | EUR | |
| 81 359 | 45 137 | |
| (140 620) | (134 275) | |
| (59 261) | (89 138) | |
| Dec 2024 | Dec 2023 | |
| EUR | EUR | |
| 557 187 | 465 381 | |
| 324 720 | 198 653 | |
| 232 467 | 266 728 |
13.8 81.4 59.3 vērsta uz pensiju 3. līmeņa uzkrājumu popularizēšanu , tiek
| Jan-Dec 2024 | Jan-Dec 2023* | ||
|---|---|---|---|
| EUR | EUR | ||
| (izdevumi) | (144 042) | 36 381 | |
| (6 018 573) | (2 606 128) | ||
| (6 162 615) | (2 569 747) | ||
| Dec 2024 | Dec 2023 | ||
| EUR | EUR | ||
| 44 591 041 | 3 856 278 |
| 36 114 252 | 1 526 319 |
|---|---|
| 8 476 789 | 2 329 959 |
* nebija banka.
6.16 milj. EUR.
gada https://indexo.lv/investoriem/parskati/
INDEXO Grupas rezultāti:
| Jan-Dec 2024 | Jan-Dec 2023 | |
|---|---|---|
| EUR | EUR | |
| 5 095 669 | 3 174 892 | |
| (10 477 999) | (6 073 093) | |
| (5 382 330) | (2 898 201) | |
| Dec 2024 | Dec 2023 | |
| EUR | EUR | |
| 48 440 032 | 7 315 523 | |
| 36 315 337 | 1 443 342 | |
| 12 124 695 | 5 872 181 |
8 milj. EUR no kuriem 6.16 81
2.1 milj. EUR (2023. gada 31. : 5.87 965 142 EUR. 48.4 milj. EUR (2023. gada : 7.32 milj. EUR), no kuriem 36.6 2.71 milj. EUR). Grupas 36.3 1.44 32.4
INDEXO - 2027. gadam.
Vide

caur em em m m .
citi izmantot elektroniskos izrakst
- INDEXO ir . Ar INDEXO Bankas izveidi " un Bankas .
- 2024.
- •
- Instagram un TikTok u Latvijas Banka, ar
- Atbalstot Rimi R gas Maratonu, .

Pārvaldība
Jau kopš pašiem pirmsākumiem viena no INDEXO pamatvērtībām ir caurspīdīgums un laba pārvaldība. Pēc kļūšanas par publisku uzņēmumu un Sabiedrības akcionāru skaitam sasniedzot gandrīz 6 000, INDEXO turpina uzlabot savu korporatīvās pārvaldības praksi.
Reaģējot uz pieaugošajiem kiberdraudiem, INDEXO ieguldīja modernās kiberdrošības sistēmās, lai aizsargātu klientu datus, tādējādi apliecinot savu apņemšanos nodrošināt datu privātumu un drošību.
Kopā ar Grupas gada pārskatu uzņēmums publicē 2024. gada Korporatīvās pārvaldības ziņojumu, kas sagatavots saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likuma 56.² panta prasībām un Tieslietu ministrijas Konsultatīvās padomes 2020. gadā izdotā Korporatīvās pārvaldības kodeksa prasībām. Novērtējot kodeksā minēto principu ievērošanu 2024. gadā, uzņēmuma valde secina, ka pārskata periodā pilnībā ievēroti 13 principi un daļēji ievēroti 4 principi.
Sabiedrības vadības vārdā parakstījis: Henrik Karmo, Valdes priekšsēdētājs Marija Černoštana, Valdes locekle Artūrs Roze, Valdes loceklis Valdis Vancovičs, Padomes priekšsēdētājs
ŠIS DOKUMENTS IR PARAKSTITS AR DROŠU ELEKTRONISKO PARAKSTU UN SATUR LAIKA ZIMOGU

rtiem.
8 92
Latvijas Bankas
Marija

Finanšu Pārskati
| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
||
|---|---|---|---|---|---|
| Pielikumi | 2024 | 2023 | 2024 | 2023 | |
| Grupa | Grupa | ||||
| EUR | EUR | EUR | EUR | ||
| Komisijas naudas ie | 3 | 4 474 815 | 3 123 426 | 4 358 622 | 3 078 289 |
| Komisijas naudas izdevumi | 4 | (129 042) | - | - | - |
| 5 | (9 374 475) | (5 994 955) | (3 178 802) | (3 293 174) | |
| procentu likmes | 6 | 470 854 | 51 466 | 69 859 | 29 725 |
| Procentu izdevumi | 7 | (773 344) | (4 713) | -(303 084) | - |
| 150 000 | - | - | - | ||
| 8 | (102 716) | (63 632) | (64 743) | (43 795) | |
| U | (88 961) | (3 497) | (1 229) | (3 497) | |
| (5 372 869) (2 891 905) | 880 623 | (237 165) | |||
| a izdevumi | 9 | (9 461) | (6 296) | (7 388) | (5 226) |
| , | (5 382 330) (2 898 201) | 873 235 | (242 391) | ||
| (5 382 330) | (2 898 201) | 873 235 | (242 391) | ||
| 34 | (1.18) | (0.79) | 0.19 | (0.07) | |
| 34 | (1.18) | (0.79) | 0.19 | (0.07) |
Pielikumi no 23. 92. lapai
7
locekle

Konsolid tais un Sabiedr bas Finan u St vok a P rskats
| Pielikumi | Jan Dec 2024 |
Jan Dec 2023 |
Jan Dec 2024 |
Jan Dec 2023 |
|
|---|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||||
| EUR | EUR | EUR | EUR | ||
| AK | |||||
| Nauda un naudas ekvivalenti | 10,11 | 36 647 025 | 2 707 396 | 1 468 245 | 982 789 |
| 12 | 61 583 | 61 583 | 61 583 | 61 583 | |
| Aizdevumi | 13 | 987 306 | - | - | - |
| Aizdevumi un meitas |
24 | 73 843 | 53 944 | 73 843 | 754 290 |
| Debitori | 14 | 460 869 | 321 489 | 452 249 | 317 911 |
| 15 | - | - | 18 084 445 | 5 750 000 | |
| ajos uznēmumos |
16 | 198 450 | 127 400 | 198 450 | 127 400 |
| N kamo periodu izdevumi | 17 | 751 524 | 548 006 | 38 181 | 30 816 |
| Priekšapmaksas p | 18 | 4 433 | - | 4 425 | - |
| P r jie akt vi | 19 | 534 963 | 81 990 | 35 030 | 5 120 |
| Pamatl dzek i | 20 | 617 884 | 21 688 | 28 025 | 6 713 |
| 21 | 4 562 356 | 1 965 168 | 1 742 | - | |
| 22 | 1 972 827 | 37 811 | 72 388 | 37 811 | |
| L gumu ieg des izmaksas | 23 | 1 566 969 | 1 389 048 | 1 566 969 | 1 389 048 |
| 48 440 032 | 7 315 523 | 22 085 575 | 9 463 481 | ||
| Noguldījumi no klientiem | 25 | 32 423 162 | - | - | - |
| Nomas saist bas | 22 | 2 041 690 | 46 665 | 77 323 | 46 665 |
| 26 | 514 932 | 608 361 | 21 080 | 114 127 | |
| iemaksas | 27 | 197 003 | 207 962 | 32 387 | 52 651 |
| 28 | 581 148 | 246 200 | 393 432 | 160 434 | |
| 29 | 557 402 | 334 154 | 30 854 | 67 184 | |
| 36 315 337 | 1 443 342 | 555 076 | 441 061 | ||
| 30 | 4 760 549 | 3 795 407 | 4 760 549 | 3 795 407 | |
| 5 | 269 224 | 379 055 | 269 224 | 379 055 | |
| Akciju emisijas uzcenojums | 17 525 087 | 7 094 334 | 17 525 087 | 7 094 334 | |
| (5 047 835) | (2 498 414) | (1 897 596) | (2 003 985) | ||
| eļņa / | (5 382 330) | (2 898 201) | 873 235 | (242 391) | |
| ( | |||||
| 12 124 695 48 440 032 |
5 872 181 7 315 523 |
21 530 499 22 085 575 |
9 022 420 9 463 481 |
Pielikumi no 23 92. lapai
7

| Akciju | periodu | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Grupa | Akciju | Akciju pirkuma | emisijas | nesegtie | ||
| Pielikumi | uzcenojums | |||||
| EUR | EUR | EUR | EUR | EUR | ||
| 31.12.2022 | 3 568 511 | 176 960 | 7 062 908 | (2 717 138) | 8 091 241 | |
| 5, 30 | 226 896 | (218 724) | 31 426 | 218 724 | 258 322 | |
| es | 5 | 420 819 | 420 819 | |||
| - | - | - | (2 898 201) | (2 898 201) | ||
| 31.12.2023 | 3 795 407 | 379 055 | 7 094 334 | (5 396 615) | 5 872 181 | |
| 5, 30 | 43 149 | (348 780) | 32 225 | 348 780 | 75 374 | |
| es | 5 | - | 238 949 | - | - | 238 949 |
| 30 | 921 993 | - | 10 398 582 | - | 11 320 521 | |
| - | - | - | (5 382 330) | (5 382 330) | ||
| 31.12.2024 | 4 760 549 | 269 224 | 17 525 087 | (10 430 165) | 12 124 695 |
| Akciju | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| pirkuma | Akciju | periodu | ||||
| Akciju | emisijas | nesegtie | ||||
| Pielikumi | rezerves | uzcenojums | ||||
| EUR | EUR | EUR | EUR | EUR | ||
| 31.12.2022 | 3 568 511 | 176 960 | 7 062 908 (2 222 709) | 8 585 670 | ||
| 5, 30 | 226 896 | (218 724) | 31 426 | 218 724 | 258 322 | |
| s | 5 | 420 819 | 420 819 | |||
| - | - | - | (242 391) | (242 391) | ||
| 31.12.2023 | 3 795 407 | 379 055 | 7 094 334 (2 246 376) | 9 022 420 | ||
| 5, 30 | 43 149 | (348 780) | 32 225 | 348 780 | 75 374 | |
| es | 5 | - | 238 949 | - | - | 238 949 |
| 30 | 921 993 | - | 10 398 528 | - | 11 320 521 | |
| - | - | - | 873 235 | 873 235 | ||
| 31.12.2024 | 4 760 549 | 269 224 | 17 525 087 | (1 024 361) 21 530 499 |
Pielikumi no 23 92. lapai
7 Henrik Karmo, Valdes

| Pielikumi | Jan Dec 2024 |
Jan Dec 2023 |
Jan Dec 2024 |
Jan Dec 2023 |
|
|---|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||||
| EUR | EUR | EUR | EUR | ||
| (5 372 869) | (2 891 905) | 880 623 | (237 165) | ||
| 20,21,22 | 662 786 | 112 017 | 50 075 | 36 632 | |
| 23 | 314 205 | 233 824 | 314 205 | 233 824 | |
| 5 | 238 949 | 420 819 | 238 949 | 420 819 | |
| 88 961 | 3 497 | 1 229 | 3 497 | ||
| 6 | (470 854) | (51 466) | (69 859) | (29 725) | |
| Procentu izdevumi | 7 | 773 344 | 4 713 | 303 084 | 4 713 |
| (3 765 478)) | (2 168 501) | 1 718 306 | 432 595 | ||
| debitoru un | 14,17,18, 19 |
799 662 | (1 327 447) | (682 847) | (566 396) |
| Aizdevumi | 13 | (1 069 854) | - | - | - |
| 28 | 488 055 | 52 616 | 214 505 | (17 121) | |
| pieaugums/ ( | 26,29 | (2 115 499) | 729 047 | (129 377) | (34 960) |
| 25 | 32 423 162 | - | - | - | |
| 9 | (9 461) | (6 296) | (7 388) | (5 226) | |
| 6 | 465 455 | 51 446 | 69 704 | 29 725 | |
| 7 | (709 159) | (3 522) | (299 851) | (3 887) | |
| 26 506 883 | (2 672 657) | 883 052 | (165 270) | ||
| 20,21,22 | (3 601 011) | (1 885 145) | (11 720) | (6 796) | |
| 15 | - | - | (12 334 445) | (3 150 000) | |
| Ieguld jums saist to uz mumu akciju kapit l |
12,16 | (71 050) | (128 320) | (71 050) | (128 320) |
| Izsniegti aizdevumi | 24 | (24 364) | (53 900) | (24 364) | (753 900) |
| 24 | 3 387 | - | 707 232 | - | |
| Kop ieguld jumu darb ba | (3 693 038) | (2 067 365) | (11 734 347) (4 039 015) | ||
| Akciju emisija | 30 | 11 395 895 | 258 323 | 11 395 895 | 258 323 |
| Maks jumi par ties b m lietot akt vu | 22,32 | (205 926) | (37 315) | (55 911) | (37 315) |
| Procenti par ties b m lietot akt vu | 22 | (64 185) | (4 713) | (3 233) | (4 713) |
| 11 125 784 | 216 295 | 11 336 751 | 216 295 | ||
| Naudas un t s ekvivalentu (samazin jums) / pieaugums |
33 939 629 | (4 523 727) | 485 456 (3 987 991) | ||
| Nauda un t s ekvivalenti p rskata perioda s kum |
10,11 | 2 707 396 | 7 231 123 | 982 789 | 4 970 780 |
| Nauda un t s ekvivalenti p rskata perioda beig s |
10,11 | 36 647 025 | 2 707 396 | 1 468 245 | 982 789 |
Pielikumi no 23 92. lapai
7

Konsolidētie un Sabiedrības Finanšu Pārskatu Pielikumi
1. Vispārēja informācija
leguldījumu pārvaldes akciju sabiedrība "Indexo" (turpmāk - IPAS "Indexo", Sabiedrība) ir reģistrēta 2017. gada 10. janvārī. Sabiedrība ir saņēmusi licenci Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšanai un licenci leguldījumu pārvaldes pakalpojumu sniegšanai 2017. gada 16. maijā. Sabiedrība 2020. gadā nodibināja meitas sabiedrību "Indexo Atklātais Pensiju Fonds", AS (turpmāk INDEXO APF). Finanšu un kapitāla tirgus komisija (pēc apvienošanās Latvijas Banka) licenci privāto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšanai izsniedza 2021. gada 21. janvārī. 2022. gada 19. decembrī Sabiedrība dibināja "IDX1R", AS ar mērķi iegūt kredītiestādes licenci un sākt sniegt kredītiestādes pakalpojumus Latvijā, ko arī 2024. gada 15. maijā uzņēmums veiksmīgi izdarīja un mainīja nosaukumu uz AS INDEXO Banka. INDEXO, INDEXO Banka un INDEXO APF veido Grupu.
INDEXO un INDEXO APF nodarbojas ar klientu valsts fondēto pensiju shēmas pensiju kapitāla līdzekļu pārvaldīšanu, privāto pensiju shēmas klientu līdzekļu pārvaldīšanu.
leguldījumu pārvaldes sabiedrību reglamentējošās likumdošanas prasības
Sabiedrības darbību regulē leguldījumu pārvaldes sabiedrību likums (turpmāk - IPS), Komerclikums un citi normatīvie akti.
IPAS "Indexo" darbību uzrauga Latvijas Banka (turpmāk - LB).
INDEXO APF darbību regulē Privāto pensiju fondu likums un citi normatīvie akti.
AS INDEXO Bankas darbību regulē likums "Par kredītiestādēm", "Komerclikums" un ES un Latvijas Bankas izdotie noteikumi. Iepriekš minētie noteikumi regulē kapitāla pietiekamību, minimālo pašu kapitālu, likviditāti, valūtas pozīcijas, riska darījumu ierobežojumus attiecībā uz vienu darījuma partneri, saistītu klientu grupu un Grupas un Sabiedrības saistītajām pusēm, kā arī citas piemērojamās prasības.
Sagatavošanas pamatprincipi
Grupas un sabiedrības Finanšu pārskati ir sagatavoti saskaņā ar Eiropas Savienībā apstiprinātājiem SFPS Grāmatvedības Standartiem. Atsevišķi pielikumi sagatavoti atbilstoši Latvijas Bankas noteikumos noteiktajām prasībām. Grupas un Sabiedrības finanšu pārskati ir sagatavoti saskaņā ar sākotnējo izmaksu uzskaites principu, izņemot ieguldījumus kapitālā . Grupas un Sabiedrības finanšu gads sakrīt ar kalendāro gadu.
Funkcionālā valūta
Grupas un Sabiedrības finanšu pārskati ir uzrādīti tās ekonomiskās vides valūtā, kurā tās darbojas (funkcionālajā valūtā). Finanšu pārskati ir uzrādīti Latvijas Republikas oficiālajā valūtā - eiro ("EUR"), ja vien nav norādīts citādi.
Grupas un Sabiedrības finanšu pārskati sagatavoti pamatojoties uz darbības turpināšanas principu. Naudas plūsmas no saimnieciskās darbības naudas plūsmas pārskatā ir sagatavotas izmantojot netiešo metodi.

Grupa un Sabiedrība ir uzrādījusi aktīvus un saistības pēc to likviditātes, jo vadība uzskata, ka šādi uzrādīšanas principi ir piemērotāki Grupai un Sabiedrībai, jo to sniegtie pakalpojumi neveidojas noteikta darbības cikla ietvaros.
2. Būtiska informācija par grāmatvedības politiku
Sajā pielikumā ir atspoguļoti Grupas un Sabiedrības nozīmīgākie 2023. gada un 2024. gada laikā konsekventi pielietotie uzskaites principi, kā arī norādīti jaunie pieņemtie standarti un interpretācijas.
Jaunie Standarti un grozījumi
Standarti un grozījumi, kas pirmo reizi stājās spēkā pārskata gadā
Grozījumi 16. SFPS - Noma: Nomas saistības pārdošanas un saņemšanas atpakaļnomā darījumos (spēkā pārskata periodiem, kas sākas 2024. gada 1. janvārī vai vēlāk).
Saistību klasifikācija kā īstermiņa - Grozījumi 1. SGS (spēkā pārskata periodiem, kas sākas 2024. gada 1. janvārī vai vēlāk).
Grozījumi 7. SGS Naudas plūskats un 7. SFPS Finanšu instrumenti: Informācijas atklāšana: Piegādātāju finansēšanas vienošanās (spēkā pārskata periodiem, kas sākas 2024. gada 1. janvārī vai vēlāk).
Jaunajiem standartiem un grozījumiem nav būtiskas ietekmes uz Grupas un Sabiedrības finanšu pārskatiem.
Standarti un grozījumi, kas stājas spēkā pirmo reizi pārskata periodos, kas sākas 2025. gada 1. janvārī vai vēlāk vai kas nav apstiprināti lietošanai ES
Grozījumi 21. SGS Apmaināmības trūkums (spēkā pārskata periodiem, kas sākas 2025. gada 1. janvārī vai vēlāk).
Grozījumi Finanšu instrumentu klasifikācijā un novērtēšanā – Grozījumi 9. SFPS (spēkā pārskata periodiem, kas sākas 2026. gada 1. janvārī vai vēlāk, vēl nav apstiprināti ES).
lkgadējie SFPS grāmatvedības standartu uzlabojumi (izdoti 2024. gada jūlijā un spēkā no 2026. gada 1. janvāra, vēl nav apstiprināti ES).
No dabas atkarīgās elektroenerģijas līgumi, grozījumi 9. SFPS (spēkā pārskata periodiem, kas sākas 2026. gada 1. janvārī vai vēlāk, vēl nav apstiprināti ES).
-
SFPS Uzrādīšana un informācijas atklāšana finanšu pārskāta pārskata periodiem, kas sākas 2027. gada 1. janvārī vai vēlāk, vēl nav apstiprināti ES).
-
SFPS Meitas uzņēmumi bez publiskās nozīmes: informācijas atklāšana (spēkāta periodiem, kas sākas 2027. gada 1. janvārī vai vēlāk, vēl nav apstiprināti ES).
Grupa un Sabiedrība pašlaik novērtē grozījumu ietekmi uz to finanšu pārskatiem. Pamatojoties uz sākotnējo izvērtējumu, jauno standartu un interpretāciju pieņemšana būtiski neietekmēs Grupas un Sabiedrības finanšu pārskatus sākotnējās piemērošanas periodā.

- •
- . Grupa un ;
- ;
- 6,4% un 6,36%, no nomas;
- Grupas bankas Grupa usi ieviest %
Grupa p
- •
- •
- g .

noteikta, pamatojoties uz AS AS) tagadnes v un bankas 15. pielikumu.
- Klientu piesaistes izdevumi
atti
amorti
dinamiku.
- pielikumu.
-

Sabiedrības akcijām, kas ir pieejama Grupas un Sabiedrības vadībai. Katra pārskata perioda beigās Grupas un Sabiedrības vadība aplēš varbūtību akciju pirkuma tiesību īstenošanai, individuāli izvērtējot Grupas un Sabiedrības vadības un darbinieku garantēšanas perioda nosacījumu, t.sk. par darba turpināšanu Grupā un Sabiedrībā, sagaidāmo izpildi, un atbilstoši atzīst uzkrājumus sagaidāmajiem personāla nodokļu maksājumiem. Skatīt 5. pielikumu.
Nosakot ar akcijām saistīto maksājumu piešķīruma patieso vērtību, Grupas un Sabiedrības vadība piemēroja būtisku profesionālo spriedumu, novērtējot pieejamos tirgus datus, tostarp faktiski veikto tiešo un netiešo darījumu ar Sabiedrības akcijām informāciju. Patiesās vērtības novērtējums ir galvenais aplēses nenoteiktības avots, jo tas ir jutīgs pret pieņēmumiem par akciju cenu, sagaidāmo svārstīgumu un bezriska procentu likmi.
Katra pārskata perioda beigās Grupas un Sabiedrības veic būtisku aplēsi par sagaidāmo piešķīrumu, kas tiks izmantots, individuāli novērtējot akciju opciju izmantošanas varbūtību. Sajā novērtējumā tiek ņemti vērā tādi faktori kā Grupas un Sabiedrības sagaidāmā darbības efektivitāte piešķiršanas periodā, tostarp darba stāžs Grupā un Sabiedrībā, sniegums un iespējamā atteikšanās no piešķīrumiem. Attiecīgi Grupa un Sabiedrība atzīst uzkrājumus sagaidāmajiem personāla nodokļu maksājumiem, kas ir atkarīgi no aplēstās piešķīruma izmantošanas likmes un nākotnes nodokļu tiesiskā regulējuma.
Saskaņā ar SGS 1.125 un 129 Grupa atklāj jūtīguma analīzi, kur saprātīgas izmaiņas galvenajos pieņēmumos (piemēram, akciju cenas svārstīgums vai aplēstā piešķīruma izmantošanas likme) varētu būtiski ietekmēt ar akcijām saistīto maksājumu izdevumus. Sīkāku informāciju skatīt 5. pielikumā.
Konsolidācijas pamats
Meitas sabiedrības
Meitas sabiedrības ir sabiedrības, kas atrodas Grupas kontrolē. Sabiedrība atrodas Grupas kontrolē tad, ja Grupa saņem vai tai ir tiesības saņemt mainīgu atdevi no ieguldījuma attiecīgajā sabiedrībā un tā spēj ietekmēt šīs atdeves apmēru, izmantojot savu varu pār šo sabiedrību. Meitas sabiedrību finanšu pārskati ir ietverti konsolidētajā finanšu pārskatā, sākot no datuma, kurā kontrole iegūta, līdz datumam, kad tā beidzas.
leguldījumus meitas sabiedrību pamatkapitālā Sabiedrības atsevišķajos finanšu pārskatos uzrāda iegādes vērtībā, atskaitot zaudējumus no vērtības samazināšanās, ja tādi pastāv.
Kontroles zaudēšana
Brīdī, kad Grupa zaudē kontroli pār meitas sabiedrību, tā pārtrauc atzīt meitas sabiedrības aktīvus un saistības, kā arī jebkādu ar to saistītu nekontrolējošu līdzdalību un citus pašu kapitāla komponentus. Gūtā peļņa vai zaudējumi tiek atzīti peļņā vai zaudējumos. Ja Grupa saglabā līdzdalību bijušajā meitas sabiedrībā, šāda līdzdalība tiek novērtēta patiesajā vērtībā kontroles zaudēšanas brīdī.
Konsolidācijā izslēgtie darījumi
Sagatavojot šos konsolidētos finanšu pārskatus, tika izslēgti Grupas sabiedrību savstarpējie atlikumi un darījumi, kā arī nerealizētā peļņa no darījumiem Grupas uzņēmumu starpā. Nerealizētos zaudējumus izslēdz līdzīgi kā nerealizēto peļņu, bet vienīgi tādā apmērā, par kādu nav pierādījumu vērtības samazinājumam.
Grupas vienotā grāmatvedības politika

Sagatavojot konsolidētos finanšu pārskatus, to Grupas sabiedrību, kuras pielieto no Grupas atšķirīgas grāmatvedības politikas, finanšu pārskati tiek koriģēti, lai panāktu atbilstību Grupas grāmatvedības politikai.
Asociētās sabiedrības
Konsolidētajos finanšu pārskatos ieguldījumi asociētajās tiek uzskaitīti pēc pašu kapitāla metodes.
Aktīvi pārvaldīšanā
Grupa un Sabiedrība tās klientu uzdevumā pārvalda un administrē aktīvus, kas tiek turētājbankas vērtspapīru un naudas līdzekļu kontos. So aktīvu finanšu informācija nav iekļauta šājos finanšu pārskatos, jo ar šiem aktīviem saistītie riski un labumi pilnībā attiecināmi uz Grupas un Sabiedrības klientiem. Attiecīgi šie aktīvi netiek uzskatīti par Grupas un Sabiedrības aktīviem. Sajos finanšu pārskatos aktīvi pārvaldīšanā iekļauti vienīgi informatīvā nolūkā.
Nemateriālie ieguldījumi un pamatlīdzekļi
Nemateriālie ieguldījumi un pamatlīdzekļi ir uzrādīti iegādes vērtībā, atskaitot uzkrāto nolietojumu un uzkrāto vērtības samazinājumu. Iegādes vērtībā tiek iekļautas izmaksas, kas tieši saistītas ar nemateriālā ieguldījuma vai pamatlīdzekļa iegādi.
Lietotās nemateriālo ieguldījumu un pamatlīdzekļu nolietojuma likmes pēc lineārās metodes:
| % gadā | |||
|---|---|---|---|
| Programmatūra | 20.00 | ||
| Aprīkojums | 33.33 | ||
| Datori | 33.33 | ||
| Mēbeles | 33.33 | ||
| Pārējie pamatlīdzekļi | 33.33 |
Programmatūras uzturēšanas izmaksas tiek atzītas peļņā vai zaudējumos izmaksu rašanās periodā. Programmatūras uzstādīšanas un pielāgošanas izmaksas, kas ir tieši āttiecināmas uz identificējamiem un unikāliem programmatūras produktiem, kurus Grupa un Sabiedrība kontrolē, tiek atzīti kā nemateriālie ieguldījumi, ja izpildās sekojoši kritēriji:
- pastāv iespēja izmantot vai pārdot programmatūru;
- ir iespēja pierādīt, ka programmatūra nesīs ekonomiskus labumus nākotnē; un
- ar programmatūras iegādi saistītās izmaksas var ticami novērtēt.
Pamatlīdzekļu tekošā remonta un uzturēšanas izmaksas tiek iekļautas tā perioda peļņā vai zaudējumos, kurā tās ir radušās.
Peļņa vai zaudējumi no pamatlīdzekļu izslēgšanas tiek aprēķināti kā starpība starp pamatlīdzekļa bilances vērtību un pārdošanas rezultātā gūtājiem ieņēmumiem, un iekļauti tā perioda peļņā vai zaudējumos, kurā tie radušies.
Visi nemateriālie aktīvi ir IT ieguldījumi tiek izmantoti Grupas un Sabiedrības pamatdarbībā, lai atbalstītu klientu piesaisti un apkalpošanu, tai skaitā mobilā aplikācija un daudzas

citas sistēmas. Sīkāku informāciju skatīt 20.pielikumā.
Krājumi
Krājumi ir karšu plastikātu krājumi, kas iepirktas tālākpārdošanai. Krājumu uzskaitē lieto nepārtraukto krājumu inventarizācijas metodi. Karšu plastikātu izlietošanas gadījumā izmanto izlietojuma un atlikuma vērtības noteikšanu pēc FIFO metodes.
Noma
Klasifikācija
Līguma noslēgšanas brīdī, Grupa un Sabiedrība izvērtē vai līgums ir noma vai ietver nomu. Līgums ir noma vai ietver nomu, ja līgums piešķir tiesības kontrolēt identificējama aktīva izmantošanu noteiktu laika periodu apmaiņā pret atlīdzību.
Nomnieks
Noma tiek atzīta kā tiesības izmantot aktīvu un tam atbilstošās nomas saistības datumā, kad nomātais aktīvs ir pieejams Grupas un Sabiedrības lietošanā. Tiesību izmantot aktīvu izmaksas veido:
-
nomas saistību sākotnējā novērtējuma summas;
-
jebkuri nomas maksājumi, kas izdarīti sākuma datumā vai pirms tā, atskaitot saņemtos nomas veicināšanas maksājumus;
-
jebkuras sākotnējās tiešās izmaksas.
Atjaunošanas izmaksas, kas saistītas ar pamatlīdzekļu demontāžu un atjaunošanu, tiek klasificētas atsevišķi kā uzkrājumi un ar tiem saistītie aktīvi.
Nolietojums tiek rēķināts pēc lineārās metodes no nomas sākuma līdz nomas termiņa beigām, ja vien nav plānots aktīvu izpirkt. Tiesības lietot aktīvu periodiski tiek samazinātas par zaudējumiem no vērtības samazināšanās, ja tādi ir, un koriģētas ņemot vērā nomas saistību pārvērtēšanu.
Aktīvi un saistības, kas izriet no nomas, tiek novērtēti atlikušo nomas maksājumu pašreizējā vērtībā, kas diskontēta izmantojot Grupas un Sabiedrības aizņēmuma procentu likmi sākotnējās piemērošanas datumā, pamatojoties uz Latvijas Bankas iekšzemes kredīta likmi uzņēmumiem sākotnējā atzīšanas datumā. Nomas saistības tiek atkārtoti novērtētas, ja mainās nākotnes nomas maksājumi, jo ir mainījies indekss vai likme, ko lieto šo maksājumu noteikšanai, ja mainās Grupas un Sabiedrības aplēse par paredzamo maksājumu apmēru vai ja Grupa un Sabiedrība maina savu izvērtējumu par pirkšanas iespējas izmantošanu, nomas termiņa pagarināšanu vai izbeigšanu. Kad nomas saistības tiek atkārtoti novērtētas, attiecīga korekcija tiesību lietot aktīvu uzskaites vērtībā vai atzīta peļņas un zaudējumu aprēķinā, ja tiesību lietot aktīvu uzskaites vērtība samazinās līdz nullei.
Katrs nomas maksājums tiek sadalīts starp nomas saistībām un procentu izdevumiem par nomas saistībām. Nomas saistību procentu izdevumi tiek atzīti peļņā vai zaudējumos nomas periodā, lai veidotu konstantu periodisku procentu likmi atlikušajai nomas saistībai katrā periodā.
lstermiņa noma un noma, kuras pamatā esošais aktīvs ir ar zemu vērtību

Nomas maksājumi, kas saistīti ar īstermiņa nomu, kuras pamatā esošais aktīvs ir ar zemu vērtību, tiek atzīti kā izdevumi pēc lineārās metodes peļņas vai zaudējumu aprēķinā. Istermiņa noma ir noma, kuras nomas termiņš sākumā ir 12 mēneši vai mazāk. Sīkāku informāciju skatīt 22. pielikumā
Līdzdalība meitas un asociētajās sabiedrībās (Sabiedrība)
leguldījumi meitas sabiedrībās (t.i., sabiedrībās, kurās Sabiedrībai pieder vairāk kā 50% pamatkapitāla vai kuras tā kontrolē kādā citā veidā) tiek uzskaitīti to iegādes vērtībā, no kuras atskaitīti vērtības samazināšanās zaudējumi.
Pēc sākotnējās atzīšanas ieguldījumi meitas sabiedrībās tiek uzskaitīti to iegādes vērtībā, atskaitot zaudējumus no vērtības samazināšanās.
Ja pastāv objektīvi pierādījumi tam, ka ieguldījuma meitas sabiedrībās bilances vērtība ir samazinājusies, tad zaudējumus no vērtības samazināšanās aprēķina kā starpību starp ieguldījuma bilances vērtību un tā atgūstamo vērtību. Atgūstamo vērtību nosaka kā lielāko no šādiem diviem rādītājiem - ieguldījuma patiesās vērtības, no kuras atskaitītas pārdošanas izmaksas, un lietošanas vērtības. Zaudējumi no ieguldījuma vērtības samazināšanās var tikt atcelti, ja pēc tam, kad pēdējo reizi tika atzīti zaudējumi no vērtības samazināšanās, ir mainījušās aplēses, kas tika izmantotas vērtības samazinājuma noteikšanai.
Saņemtās dividendes no meitas sabiedrībām tiek atzītas tad, kad Sabiedrībai rodas likumīgas tiesības tās saņemt.
Asociētās sabiedrības ir sabiedrības, kurās Sabiedrībai ir būtiska ietekme vai kopīga kontrole. Parasti Sabiedrībai pieder no 20% līdz 50% balsstiesīgo akciju. Ieguldījumi asociētajās sākotnēji tiek atzīti iegādes vērtībā un turpmāk novērtēti pēc pašu kapitāla metodes.
leņēmumu un izdevumu uzskaite
Procentu ieņēmumi un izdevumi tiek atzīti visaptverošajā ienākumu pārskatā izmantojot efektīvās procentu likmes metodi.
Atlīdzība par valsts fondētās pensiju shēmas (turpmāk - VFPS) un privāto pensiju plānu līdzekļu pārvaldīšanu tiek aprēķināta kā plāna prospektā noteikts procents no attiecīgā pārvaldāmā plāna vidējās neto aktīvu vērtības pēriodā. Pārvaldīšanas maksa tiek aprēķināta un uzkrāta katru dienu, bet norēķini tiek veikti reizi mēnesī. Ieņēmumi, ko Sabiedrība saņem par līdzekļu pārvaldīšanu, tiek atzīti laika gaitā, kad tiek izpildītas ar to saistības un nav jāizdara būtiski spriedumi, lai noteiktu darījuma cenu vai to, ka ir izpildītas izpildes saistības.
Uzkrātos ieņēmumus jeb līgumiskos aktīvus katra perioda beigās uzrāda posteni "Debitori".
Nosakot Privāto pensiju shēmas līdzekļu ieguldījumu plānu un VFPS pensiju plānu līdzekļu pārvaldīšanas komisiju par pārvaldīšanu apjomu Sabiedrība ņem vērā Ministru kabineta noteikumos Nr. 765 "Kārtība, kādā valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītājs aprēķina maksājumu par ieguldījumu plāna pārvaldi, un kārtība, kādā tiek veikta minētā maksājuma uzskaite un ieturēšana"

noteikto maksimālo atlīdzības apjomu.
Pārējie komisijas un citi ienākumi un izmaksas tiek atzītas brīdī, kad attiecīgais pakalpojums tiek sniegts.
Darījumi ārvalstu valūtā
Darījumi ārvalstu valūtās tiek konvertēti funkcionālajā valūtā (eiro) pēc Eiropas Centrālās Banka (turpmāk - ECB) publicētā eiro atsauces kursa darījuma dienā. Arvalstu valūtās nominētie monetārie aktīvi un saistības pārskata datumā tiek konvertētas uz funkcionālo valūtu, izmantojot ECB publicēto eiro atsauces kursu pārskata datumā.
Arvalstu valūtas peļņa vai zaudējumi no monetārajiem ir starpība starp posteņu amortizēto pašizmaksu funkcionālajā valūtā perioda sākumā, kas koriģēta par pārskata perioda laikā atzītajiem procentu ieņēmumiem pēc efektīvās procentu likmes un saņemtajiem/veiktājiem maksājumiem, un posteņu amortizēto pašizmaksu ārvalstu valūtā perioda beigās, kas konvertēta pēc perioda beigās ECB publicētā eiro atsauces kursa.
Arvalstu valūtas maiņas kursa svārstību rezultātā iegūtā peļņa vai zaudējumi tiek iekļauti visaptverošo ienākumu pārskatā. Pārskata perioda beigās Grupai un Sabiedrībai nav aktīvu vai saistību ārvalstu valūtās.
Finanšu instrumenti
Sākotnējā atzīšana un novērtēšana
Finanšu aktīvi un finanšu saistības finanšu stāvokļa pārskatā datumā, kad attiecīgā instrumenta līguma nosacījumi ir kļuvuši saistoši Grupai un Sabiedrībai. Visi regulārie finanšu aktīvu iegādes un pārdošanas darījumi tiek atzīti norēķinu datumā, kas ir datums, kad notiek finanšu aktīva saņemšana.
Finanšu aktīvi vai finanšu saistības tiek sākotnēji novērtēti patiesajā vērtībā, pieskaitot darījuma izmaksas, kas tieši saistītas ar finanšu aktīvu vai finanšu saistību iegādi, izņemot, ja finanšu aktīvi vai finanšu saistības klasificēti kā patiesajā vērtībā novērtēti finanšu aktīvi vai finanšu saistības ar vērtības izmaiņu atspoguļojumu peļņā vai zaudējumos. Finanšu aktīvu vai saistību, kas tiek novērtētas patiesajā vērtībā ar atspoguļojumu peļņā vai zaudējumos, darījumu izmaksas tiek atzītas peļņā vai zaudējumos. Pēc sākotnējās atzīšanas finanšu aktīviem, kas novērtēti amortizētajā iegādes vērtībā, tiek atzīti paredzamie vērtības samazinājuma zaudējumi no finanšu instrumentiem, kā rezultātā vērtības samazinājuma zaudējumi no finanšu instrumentiem tiek atzīti pelņā vai zaudējumos, kad aktīvs ir tikko atzīts.
Ja finanšu aktīvu un finanšu saistību patiesā vērtība atšķiras no darījuma cenas sākotnējās atzīšanas brīdī, Grupa un Sabiedrība atzīst starpību sekojoši.
• |a patieso vērtību var noteikt izmantojot identiska aktīva vai saistību aktīvā tirgū kotētu cenu (t.i., 1. līmeņa patiesās vērtības hierarhija), vai pamatojoties uz vērtēšanas paņēmienu, kas izmanto tikai novērojamus tirgus datus, starpība tiek atzīta peļņā vai zaudējumos.

• Visos pārējos gadījumos starpība tiek atlikta un atlikto pirmās dienas peļņas vai zaudējumu atzīšanas termiņš tiek noteikts individuāli. Tie var tikt amortizēti instrumenta darbības laikā, atlikti līdz brīdim, kad instrumenta patieso vērtību var noteikt, izmantojot novērojamus tirgus datus, vai realizācijas brīdī.
Klasifikācija
Finanšu aktīvi sākotnējās atzīšanas brīdī tiek klasificēti vienā no šādām kategorijām:
- Amortizētajā iegādes vērtībā vērtēti finanšu aktīvi;
- Finanšu aktīvi patiesajā vērtībā ar vērtības izmaiņu atspoguļojumu peļņā vai zaudējumos.
Finanšu aktīvu atzīšana un klasifikācija augstāk minētajās kategorijās balstās uz abiem zemāk noradītajiem faktoriem:
- Grupas un Sabiedrības izvēlēto biznesa modeli finanšu aktīvu pārvaldīšanā;
- Finanšu aktīva līgumiskās naudas plūsmas pazīmēm.
Finanšu aktīvu novērtē amortizētajās iegādes izmaksās, ja ir izpildīti šādi divi nosacījumi:
- finanšu aktīvs tiek turēts tāda komercdarbības modeļa ietvaros, kura mērķis ir turēt finanšu aktīvus, lai iekasētu līgumiskās naudas plūsmas, un
- finanšu aktīva līgumiskie noteikumi paredz naudas plūsmas, ko veido vienīgi pamatsummas un procentu maksājumi.
Finanšu aktīvi, kas novērtēti amortizētajā iegādes vērtībā.
Nauda un tās ekvivalenti, kredīti un citi aktīvitiek klasificēti kā finanšu aktīvi, kas novērtēti amortizētajā iegādes vērtībā, ja tiek ievēroti šādi kritēriji:
- tie tiek turēti uzņēmējdarbības modeļa ietvaros, kura mērķis ir sasniegts, iekasējot līgumiskās naudas plūsmas;
- to līgumiskās naudas plūsmas veido tikai pamatsummas un procentu maksājumi pār atlikušo pamatsummu;
- Grupa un Sabiedrība tos sākotnējā atzīšanas brīdī nenosaka kā patiesajā vērtībā novērtētus finanšu aktīvus ar atspoguļojumu peļņā vai zaudējumos.
Finanšu aktīvi, kas atbilst iepriekš minētājiem, tiek novērtēti amortizētajās izmaksās un pakļauti 9. SFPS paredzētajam kredītzaudējumu modelim. Uzkrājumi paredzamājiem kredītzaudējumiem tiek noteikti, balstoties uz nākotni vērstiem Paredzamo kredītzaudējumu (ECL) modeļiem.
Paredzamais kredītzaudējums (ECL) tiek aprēķināts, ņemot vērā saistību nepildīšanas iespējamību (PD), riska darījuma apmēru saistību nepildīšanas brīdī (EAD), saistību nepildīšanas zaudējumus (LGD), kā arī zaudējumu rašanās laiku.
PD atspoguļo varbūtību, ka aizdevums netiks atmaksāts un saistības netiks izpildītas vai nu nākamo 12 mēnešu laikā (1. posma finanšu instrumentiem), vai visa tā dzīves cikla laikā (2. un 3. posma finanšu instrumentiem). Novērtējot paredzamo PD katram individuālajam instrumentam, tiek ņemtas vērā klientu kategorijas un attiecīgā ārējā vēsturiskā informācija, kas ļauj izmantot pamatotu informāciju par

Grupai un Sabiedr
EAD EAD tiek m
Grupa un .
ECL :
- PD ( ): .
- EAD ( ):
- LGD ( ): .
- EIR ( ):
uz Bankas un G
un

Ja Darījumu partnerim nav piešķirts kredītreitingu aģentūras Moody's kredītreitings, izmanto tam pielīdzināmo Fitch vai Standard and Poor's Darījumu partnerim piešķirtos kredītreitingus. Įa Darījumu partnerim ir pieejami divi minēto ārējo kredītreitingu aģentūru piešķirtie kredītreitingi un tie ir atšķirīgie, tad izmanto sliktāko no tiem. ļa ir pieejami vairāk nekā divi ārējo kredītreitingu aģentūru kredītreitingi, tad izmanto tos divus sliktākos kredītreitingus, un ja tie ir atšķirīgi, izmanto labāko no tiem. Ja Darījumu partnerim nav nominēts individuāls kredītreitings, bet Darījumu partneris ietilpst savstarpēji saistīto personu grupā, tad novērtēšanā pielietojamo kredītreitingu nosaka, ņemot vērā Darījumu partnera mātes sabiedrībai nominēto kredītreitingu (ja tāds ir) un Darījumu partnera valsts kredītreitingu (ja tāds ir), izvēloties zemāko no tiem.
ECL modelis debitoru parādiem un tehniskajiem overdraftiem tiek sadalīts divās grupās: fiziskās personas un juridiskās personas.
ECL tiek aprēķināts, izmantojot PD × EAD × LGD pieeju. Diskontēšana netiek piemērota, jo tai nav būtiskas ietekmes.
Ņemot vērā, ka bankai nav pietiekamu vēsturisko datu PD un LGD aprēķināšanai, debitoru parādiem un tehniskajiem overdraftiem šie rādītāji tiek noteikti, balstoties uz ārējiem datu avotiem.
Nākotnes informācijas (FLI) ECL korekcijas tiek veiktas, ņemot vērā vēsturiskās korelācijas starp makroekonomiskajiem rādītājiem (patēriņa kredītiem – bezdarba līmeni) un saistību nepildīšanas varbūtību, izmantojot ekspertu novērtējumus un ārējos datu avotus. FLI novērtēšanai tiek izmantots bāzes scenārijs un vismaz viens nelabvēlīgs scenārijs.
Ņemot vērā Bankas kredītportfeļa apjomu un portfeļa riska koncentrāciju Latvijas Republikas tirgū, nākotnes informācijas ietekme uz paredzamajiem (ECL) tiek novērtēta, pamatojoties uz aizņēmēju saistību nepildīšanas varbutības līmeņa korelāciju ar Latvijas Republikas makroekonomiskajiem rādītājiem. Banka uzskata, ka bezdarba līmenis ir visciešāk saistīts ar aizņēmēju, patērētāju saistību nepildīšanas līmeni. Palielinoties bezdarba līmenim, aizņēmēju, patērētāju saistību nepildīšanas līmenis proporcionāli pieaug.
ECL aprēķinam un nākotnes PD (saistību nepildīšanas varbūtības) likmju prognozēšanai tiek izmantots pamatmodelis, kas tiek papildināts ar vismaz vienu nelabvēlīgu scenāriju. PD likmes tiek koriģētas, izmantojot visu scenāriju svērto vērtību, kur svaru sadalījumam tiek izmantota scenāriju iespējamības varbūtība: 85%-pamatmodelis, 15% - nelabvēlīgs scenārijs.
Amortizētā iegādes vērtība ("AC") ir finanšu instrumenta sākotnējās atzīšanas vērtība, no kuras atskaitīti pamatsummas maksājumi, pieskaitīti uzkrātie procenti un finanšu aktīviem atņemot atskaitītos paredzamos kredītzaudējumu uzkrājumus. Uzkrātie procenti ietver atlikto darījumu izmaksu amortizāciju sākotnējās atzīšanas brīdī, kā arī jebkura prēmijas vai diskonta amortizāciju līdz termiņa beigām, izmantojot efektīvās procentu likmes metodi. Uzkrātie procentu ienākumi un uzkrātie procentu izdevumi, tostarp uzkrātais kupons un amortizētais diskonts vai prēmija (ieskaitot atliktās komisijas maksas, ja tādas ir), netiek atsevišķi uzrādīti un ir iekļauti attiecīgo posteņu bilances vērtībās finanšu pārskata bilancē.
Efektīvās procentu likmes metode, ar kuru procentu ienākumi vai procentu izdevumi tiek sadalīti attiecīgajā periodā tā, lai nodrošinātu nemainīgu periodisko procentu likmi (efektīvo procentu

piespiedu izpildes d
un uz tiem attiecas 9. SFPS modelis.
•
paredzamie
-
- posms paredzamie ,
-
- posms -
-
- posms - paredzamie
Grupa

naudas plūsmas no nodrošinājuma pārdošanas vai citiem kredīta uzlabojumiem, kas ir neatņemama līguma noteikumu sastāvdaļa.
Kredītriska un paredzamo kredītzaudējumu apjoma novērtējums tiek noteikts objektīvi, novērtējot risku un ņemot vērā visu pieejamo informāciju novērtēšanai, tostarp informāciju par pagātnes notikumiem, pašreizējiem, kā arī pamatotus nākotnes notikumu un ekonomiskās aplēses.
Būtisks kredītriska pieaugums
Katru pārskata datumu Grupa un Sabiedrība izvērtē, vai finanšu instrumenta kredītrisks ir būtiski pieaudzis kopš tā sākotnējās atzīšanas, analizējot saistību nepildīšanas riska izmaiņas finanšu instrumenta paredzamajā dzīves ciklā.
Darījumu gadījumā galvenais rādītājs ir saistību nepildīšanas varbūtības (PD) izmaiņas dzīves cikla griezumā, kas tiek noteiktas, salīdzinot scenāriju ar PD dzīves cikla rādītāju pārskata datumā ar scenāriju, kas atspoguļo PD dzīves cikla rādītāju sākotnējās atzīšanas brīdī.
Neatkarīgi no kvantitatīvā rādītāja, būtisku kredītriska pieaugumu izraisa šādi papildu indikatori:
- maksājumi kavēti vairāk nekā 30, bet mazāk nekā 90 dienas;
- finanšu aktīvi, kas klasificēti kā uzraugāmi finanšu aktīvi;
- pārskatīti finanšu aktīvi (pārskatīti aizdevuma līguma noteikumi un piešķirti atvieglojumi saistībā ar klienta finansiālām grūtībām).
Papildu indikatori parasti pārklājas ar kvantitatīvo rādītāju, kas norāda uz būtisku kredītriska pieaugumu. Ja kredītrisks ir būtiski pieaudzis kopš sākotnējās atzīšanas, tiek atzīti uzkrājumi ECL dzīves ciklam, un finanšu instruments tiek pārvietots uz otro posmu.
ļa finanšu instrumenta kredītkvalitāte turpmākajos pārskata periodos uzlabojas tādā mērā, ka būtisks kredītriska pieaugums kopš sākotnējās atzīšanas vairs nav konstatējams, finanšu instruments tiek pārvietots atpakaļ uz pirmo posmu.
- gadā Grupa un Sabiedrība ir izveidojusi uzkrājumus paredzamajiem kredītzaudējumiem aizdevumam SIA Provendi asset management AIFP. Grupa un Sabiedrība uzskata, ka pārējie aktīvi, kas ietilpst paredzamo kredītzaudējumu modeļa darbības apjomā, ir nebūtiski.
Saistību neizpildes definīcija
Finanšu instrumenti, kuriem radušies nepildīšanas zaudējumi, tiek iekļauti trešajā posmā. Grupa un Sabiedrība grāmatvedības vajadzībām izmanto noklusējuma definīciju, kas ietverta Kapitāla prasību regulā (Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 575/2013 par kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību prudenciālajām prasībām un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012, 178. pants), t. i., finanšu aktīvi, kuriem kavējums pārsniedz 90 dienas. Tiek uzskatīts, ka visu trešajā posmā esošo finanšu aktīvu kredītvērtība ir samazinājusies. Debitors tiek uzskatīts par nespējīgu pilnībā izpildīt savas kredītsaistības bez nodrošinājuma neatkarīgi no tā, vai ir nokavējumi un cik dienas ir pagājušas pēc termiņa. Grupa un Sabiedrība šādu secinājumu izdara, pamatojoties uz regulāru vai ad-hoc debitoru analīzi (DSCR, naudas plūsmas analīze, plānotie nākotnes notikumi).
Finanšu aktīvi patiesajā vērtībā ar vērtības izmaiņu atspoguļojumu peļņā vai zaudējumos

Finanšu aktīvus, kas ir klasificēti kā novērtēti patiesajā vērtības izmaiņu atspoguļojumu peļņā vai zaudējumos, veido ieguldījumi kapitāla instrumentos.
Kapitāla instrumenti, ir instrumenti, kas atbilst kapitāla definīcijai no emitenta viedokļa; tas ir, instrumenti, kas neietver līgumsaistības maksāt un kas pierāda atlikušo līdzdalību emitenta neto aktīvos. Kapitāla instrumentu piemēri ir parastās akcijas. Grupa un Sabiedrība novērtē visus ieguldījumus kapitāla instrumentos patiesajā vērtības izmaiņu atspoguļojumu peļņā vai zaudējumos. Dividendes, kad tās veido atdevi no šādiem ieguldījumiem, un Grupai un Sabiedrībai ir nodibinātas tiesības tās saņemt, tiek atzītas pelņā vai zaudējumos.
Finanšu saistības, kas novērtētas amortizētajā iegādes vērtībā
Visas finanšu saistības tiek atzītas patiesajā vērtībā, un aizņēmumu gadījumā, atskaitot tieši attiecināmās darījumu izmaksas. Pēc sākotnējās atzīšanas procentus nesošās finanšu saistības tiek atzītas amortizētajā iegādes vērtībā, izmantojot EPL (efektīvās procentu likmes) metodi. Peļņa vai zaudējumi tiek atzīti peļņā vai zaudējumos, kad saistību atzīšana tiek pārtraukta, kā arī izmantojot EPL metodi. Amortizētā iegādes vērtība tiek aprēķināta, ņemot vērā visas iegādes atlaides vai prēmijas, kā arī maksas vai izmaksas, kas ir neatņemama EPL sastāvdaļa. EPL amortizācija tiek iekļauta peļņā vai zaudējumos kā neto procentu ienākumi.
Amortizētajā pašizmaksā novērtētās saistības ietver saistības pret kreditoriem.
Atzīšanas pārtraukšana
Finanšu aktīvu atzīšana tiek pārtraukta, kad līgumā noteiktās tiesības saņemt naudas plūsmas no attiecīgā finanšu aktīva ir beigušās vai kad Grupa un Sabiedrība ir nodevusi visus ar piederību saistītos riskus un labumus. Jebkuru atlīdzību vai saistības, kas rodas vai tiek saglabātas nodošanas rezultātā, atzīst kā atsevišķu aktīvu vai saistību. Grupa un Sabiedrība pārtrauc finanšu saistību atzīšanu, kad tās tiek dzēstas, tas ir, kad saistības ir atmaksātas, atceltas vai to termiņš ir notecējis.
leskaitīšana
Finanšu aktīvus un saistības savstarpēji ieskaita un neto summu uzrāda finanšu stāvokļa pārskatā, ja pastāv juridiskas tiesības to darīt un Grupai un Sabiedrībai ir nolūks veikt neto norēķinus vai pārdot aktīvu un nokārtot saistības vienlaicīgi.
Finanšu aktīvu un saistību patiesā vērtība
Aktīvu un saistību patiesā vērtība ir cena, kādu saņemtu, pārdodot aktīvu, vai maksātu, izpildot saistības parastā darījumā starp tirgus dalībniekiem minētā aktīva vai saistību novērtēšanas datumā. Finanšu aktīvu un saistību patiesā vērtība tiek iedalīta sekojošos patiesās vērtības līmeņos:
-
- līmenis: nekoriģētas kotētās cenas aktīvā tirgū;
-
- līmenis: koriģētas kotētās cenas vai vērtēšanas modelis ar izmantotiem ievaddatiem no aktīvā tirgus;
-
- līmenis: vērtēšanas modelis, kur būtiski izmantotie ievaddati nav pieejami tirgū un ir balstīti uz iekšējiem pieņēmumiem.
Labākais pierādījums finanšu instrumenta patiesajai vērtībai sākotnējās atzīšanas brīdī ir darījuma cena,

i
Citi debitori
. paredzamajiem SFPS pamatota
Darbinieku labumi
papildu veikt papildu

uzkrājuma principu, un tiek iekļautas darbinieku izmaksās.
Maksājumi ar akcijām
lzmaksas tiek atzītas kā daļa no personāla atalgojuma kopā ar attiecīgu pieaugumu pašu kapitālā (akciju pirkuma tiesību rezerves) laika periodā, kurā pakalpojums tiek sniegts un darba izpildes nosacījumi tiek izpildīti (garantēšanas periods). Kumulatīvās izmaksas, kas atzītas katra pārskata perioda beigās par maksājumiem ar akcijām, norēķiniem izmantojot pašu kapitāla instrumentus, atspoguļo pagātnē sniegto pakalpojumu garantēšanas periodu un Grupas un Sabiedrības veikto labāko aplēsi par to pašu kapitāla instrumentu skaitu, kas tiks garantēti. Izmaksas vai ieņēmumi visaptverošo ienākumu pārskatā par attiecīgo periodu atspoguļo izmaiņas perioda sākumā un beigās atzītajās kumulatīvajās izmaksās.
lzmaksas netiek atzītas attiecībā uz maksājumiem ar akcijām, kas netiek garantēšanas periodā nav izpildītas attiecīgās ārpus tirgus saistības un/vai darba izpildes nosacījumi. Ja maksājumi ar akcijām ietver tirgus vai negarantētus nosacījumus, darījumi tiek uzskalītī kā garantēti neatkarīgi no tā vai negarantētie nosacījumi ir izpildīti, ja visas citas saistības un/vai darba izpildes nosacījumi ir izpildīti.
ļa maksājumu ar akcijām, norēķiniem izmantojot pašu kapitāla instrumentus, nosacījumi tiek mainīti, minimālā atzīstamā izmaksu summa ir nemodificētās atlīdzības patiesā vērtība piešķiršanas datumā, ja maksājumu ar akcijām sākotnējie nosacījumi ir izpildīti. Papildu izmaksas, kas tiek noteiktas izmaiņu datumā, tiek atzītas par jebkādām izmaiņām, kas palielina ar akcijām veikto maksājumu kopējo patieso vērtību vai kā citādi dod darbiniekam zināmu labumu. Ja Sabiedrība vai darbinieks anulē maksājumu ar akcijām, jebkāda maksājumu ar akcijām atlikusī patiesā vērtība tiek nekavējoties atzīta visaptverošo ienākumu pārskatā.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
Uzņēmumu ienākuma nodokļa izmaksas par pārskata periodu tiek atzītas finanšu pārskatā pamatojoties uz vadības veiktajiem saskaņā ar Latvijas Republikas nodokļu likumdošanu. Saskaņā ar Latvijas Republikas Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumu, kas pieņemts 2017. gada 28. jūlijā un stājas spēkā 2018. gada 1. janvārī, 20% likme tiek piemērota izmaksājamai peļņas daļai.
Uzņēmumu ienākuma nodoklis tiek aprēķināts par sadalīto peļņu (20/80 no akcionāriem izmaksājamās summas). Uzņēmumu ienākuma nodoklis tiks atzīts, kad Grupas meitas sabiedrību un Sabiedrības akcionāri pieņems lēmumu par peļņas sadali. Grupas meitas sabiedrības un Sabiedrība arī aprēķina un maksā nodokli par nosacīti sadalīto peļņu (20/80 no aprēķinātās nodokļu bāzes), kas ietver ar nodokli apliekamos objektus saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumu, tādus kā ar saimniecisko darbību nesaistītas izmaksas, šaubīgo debitoru parādus un aizdevumus saistītajām pusēm, ja tie atbilst Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā noteiktājiem, kā arī citas izmaksas, kas pārsniedz likumā noteiktos atskaitīšanas limitus. Uzņēmumu ienākuma nodoklis par nosacīti sadalīto peļņu tiek atzīts visaptverošo ienākumu pārskatā periodā, kurā šādas izmaksas ir radušās.
Grupa un Sabiedrība atzīst atliktās nodokļu saistības un atliktos nodokļu aktīvus, kas saistīti ar nomas saistībām un lietošanas tiesību aktīviem saskaņā ar SFPS 12. Ņemot vērā kopējo nomas saistību apjomu gandrīz 2 miljonu eiro apmērā, šīs atliktās nodokļu pozīcijas tiek uzskatītas par

būtiskām. Grupa kompensē atliktās nodokļu saistības un atliktos nodokļu aktīvus, ja ir izpildīti kompensēšanas kritēriji, kas noteikti SGS 12.
Peļņa par akciju
Pamatpeļņa par akciju
Pamatpeļņu par akciju nosaka dalot:
• peļņu vai zaudējumus, kas attiecināmi uz Sabiedrības akcionāriem, atskaitot jebkādas pašu kapitāla apkalpošanas izmaksas, ja vien tās neattiecas uz parastajām akcijām
• ar vidējo svērto parasto akciju skaitu pārskata periodā, kas koriģēts par pārskata periodā izlaisto parasto akciju prēmijas elementiem un atpirktajām pašu akcijām.
Mazinātā peļņa par akciju
Mazinātā peļņa par akciju koriģē rezultātu, kas iegūts nosakot pamata peļņu uz akciju, lai ņemtu vērā: • pēc nodokļu procentu un citu finanšu izmaksu, kas saistītas ar papildu potenciālajām parastajām akcijām, ietekmi, un
• vidējo svērto papildu parasto akciju skaitu, kas rastos, ja tiktu konvertētas visas papildu potenciālās parastās akcijas.
Segmentu informācija
Grupas un Sabiedrības vadība pārbauda Grupas un Sabiedrības rezultātus un ir identificējusi divus Grupas darbības segmentus:
(i) aktīvu pārvaldīšanu un (ii) Bankas izveidošanu. Skatīt 36. pielikumu.
Vadība primāri izmanto Saimnieciskās darbības peļņu pirms klientu piesaistīšanas izmaksām, lai izvērtētu segmentu darbības rezultātus. Vadība katru mēnesi arī saņem informāciju par segmentu ieņēmumiem, neto peļņu un aktīviem.
Risku pārvaldīšana
Grupa un Sabiedrība organizē savu darbību risku pārvaldīšanas jomā saskaņā ar Grupas un Sabiedrības darbību regulējošajiem normatīvajiem aktiem, kā arī vadoties pēc Grupas un Sabiedrības darbības stratēģijas un citiem Grupas un Sabiedrības darbību reglamentējošiem dokumentiem. Par risku vadības pārraudzību Grupas līmenī atbild Banka, veidojot un nodrošinot Grupas vispārīgo risku vadības ietvaru, nosakot risku pārvaldības stratēģijas ieviešanas, risku novērtēšanas, risku ziņošanas, analīzes, pārvaldības un kontroles principus un noteikumus un veicot šo noteikumu īstenošanas un Grupas uzņēmumu lokālo risku vadības funkciju darbības pārraudzību.
Grupa un Sabiedrība identificē visus tās darbībai piemītošos būtiskos riskus un izstrādā, dokumentē un īsteno atbilstošas politikas šo risku pārvaldībai, tai skaitā mērīšanai, kontrolei, to mazināšanas pasākumiem un risku pārskatu un informācijas sniegšanai.
Grupas un Sabiedrības risku pārvaldīšanas mērķis ir:
• Izveidot un uzturēt tādu sistēmu Grupas un Sabiedrības risku identificēšanai un pārvaldīšanai, kas pēc iespējas samazinātu risku negatīvo ietekmi uz Grupas un Sabiedrības darbību un darbības rezultātiem;

- •
- •
- •
- •
Risku
Risku P S
Grupas Risku direktora funkcijas pilda Bankas Risku direktors. Grupas Risku direktors:
- Vada Bankas risku kontroles funkciju;
- •
- •
- •

-
-
-
Latvijas Bankas 30.09.2024. noteikumos Nr.321
regulatīvo noteikumu prasībām. Par regulatīvo limitu prasību pārkāpumu tiek informēta arī Grupas uzņēmuma Padome, tiek sagatavots un apstiprināts rīcības plāns pārkāpuma novēršanai.
Risku būtiskuma izvērtēšanas process
Būtiskie riski ir Grupas un Sabiedrības darbībai piemītošie riski, kas var būtiski negatīvi ietekmēt Grupas un Sabiedrības reputāciju, spēju sniegt pakalpojumus, sasniegt noteiktos stratēģiskos mērķus un/vai radīt būtiskus finanšu zaudējumus.
Atbilstoši Grupas darbības specifikai, par būtiskiem riskiem tiek uzskatīti:
Kredītrisks
Grupas un Sabiedrības kredītriska pārvaldības mērķis ir optimāla līdzsvara nodrošināšana starp kredītrisku, plānoto aktīvu ienesīguma līmeni un likviditāti. Grupas un Sabiedrības kredītriska pārvaldības pamatā ir adekvāts aizņēmēju un darījumu partneru kredītspējas novērtējums, kā arī noteikto ierobežojumu un limitu ievērošana.
Grupa un Sabiedrība izvieto līdzekļus tika tādos finanšu aktīvos, kuru riskus ir iespējams identificēt, novērtēt un pārvaldīt
Saskaņā ar SFPS 9, finanšu aktīvi tiek klasificēti trīs kvalitātes posmos, kur 1. posmā tiek klasificēti tādi finanšu aktīvi, kuru kredītrisks salīdzinot ar sākotnējo atzīšanu nav būtiski pieaudzis, 2. posmā tiek klasificēti tādi finanšu aktīvi, kuru kredītrisks ir būtiski pieaudzis salīdzinot ar sākotnējo atzīšanu, bet kuriem nav novērojama saistību neizpilde, 3. posmā tiek klasificēti tādi finanšu aktīvi, kuriem ir konstatēta saistību neizpildes pazīmes.
Grupa un Sabiedrība savā darbībā pārsvarā uzņemas kredītrisku Latvijā. Grupa un Sabiedrība izsniedz tikai tādus kredītus, kur iespējams identificēt, novērtēt un pārvaldīt aizņēmēja riskus.
Grupas darbības, kurām piemīt kredītrisks uz šī pārskata sagatavošanas brīdi ir naudas līdzekļu izvietošana bankās un patēriņa kredītu izsniegšana. Savukārt, Sabiedrības, kurām piemīt kredītrisks uz šī pārskata sagatavošanas brīdi, ir naudas līdzekļu izvietošana bankās un izsniegtais kredīts SIA Provendi.
Patēriņa kredītu izsniegšana ir automatizēts process, un Kredītkomiteja pieņem lēmumus tikai īpašos gadījumos. Lēmumi par izmaiņām aizdevuma līgumos tiek pieņemti, pamatojoties uz Bankas iekšējos normatīvajos dokumentos noteiktajām pilnvarām.
Grupa un Sabiedrība novērtē kredītrisku gan aizdevuma izsniegšanas brīdī, gan regulāri visā aizdevuma darbības laikā, vismaz reizi ceturksnī.
Aizdevuma izsniegšanas brīdī banka novērtē pieteikuma iesniedzēja kredītspēju, izmantojot KIB ārējo kredītreitingu, kas tiek noteikts, balstoties uz KIB skoringa modeli. Katram klientam tiek piešķirts kredītreitinga vērtējums no A1 līdz E3, ņemot vērā dažādus faktorus.
Novērtējot aizņēmēja KIB kredītreitingu, DTI un DSTI, Grupa un Sabiedrība automātiski nosaka kredītriska līmeni un katram individuālajam patēriņa aizņēmējam piešķir iekšējo kredītreitingu (Riska

līmeni) no 5 līdz 1.
Turklāt grupa un sabiedrība katram potenciālajam aizņēmējam veic automatizētu kredītspējas pārbaudi un neatļauj aizdevuma izsniegšanu, ja tiek konstatēts jebkurš kritērijs, kas norāda uz nepieņemamu kredītrisku.
lekšējais kredītreitings (Riska līmenis) tiek atjaunināts vismaz reizi ceturksnī, izmantojot jaunākos datus no ārējiem un iekšējiem avotiem. Visā aizdevuma darbības laikā kredītu uzraudzība un kvalitātes novērtēšana tiek veikta saskaņā ar "Kredītu uzraudzības procedūru" un "Aktīvu kvalitātes novērtēšanas un uzkrājumu veidošanas procedūru".
Koncentrācijas risks
Grupa un Sabiedrība integrē koncentrācijas riska pārvaldības sistēmu iekšējas kontroles sistēmā un identificē riska virzītājfaktorus, kuri var radīt koncentrācijas risku dažādās darbības jomās.
Koncentrācijas risks ir cieši saistīts ar citiem, un tā pārvaldības sistēma ir dažādu Grupa un Sabiedrība risku pārvaldības politiku un saistīto procedūru sastāvdaļa.
Koncentrācijas risku mazina, nosakot dažādus koncentrācijas limitus, t.sk., limitus liela apmēra riska darījumiem.
Banka nodrošina, ka tā ievēro lielo riska darījumu ierobežojumus gan Bankas individuālājā, gan Grupas konsolidētājā līmenī, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes regulā (ES) Nr. 575/2013 (2013. gada 26. jūnijs) par prudenciālajām prasībām attiecībā uz kredītiestādēm, un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012 noteiktajam, kā lielu riska darījumu klasificējot riska darījumus , kuru vērtība ir 10% no Bankas un/vai Grupas pirmā līmeņa kapitāla vai to pārsniedz. Finanšu pārskata periodā gan Bankas individuālajā, gan Grupas konsolidētājā līmenī tika ievērotas prasības, ka riska darījumu apmērs ar vienu klientu vai savstarpēji saistītu klientu grupu nedrīkst pārsniegt 25% no Grupas un Sabiedrības pirmā līmeņa kapitāla. ļa klients ir kredītiestāde vai ieguldījumu brokeru sabiedrība, vai savstarpēji saistītu klientu grupa, kuras sastāvā ir viena vairākas kredītiestādes vai ieguldījumu brokeru sabiedrības, un tā reģistrācijas valsts ir Eiropas Savienības dalībvalsts vai tai pielīdzināma valsts (Komisijas Istenošanas lēmuma (ES) 2021/1753 (2021. gada 1. oktobris) par dažu trešo valstu un teritoriju uzraudzības un regulatīvo prasību līdzvērtīgumu, lai riska darījumiem piemērotu pieeju atbilstīgi Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) Nr. 575/2013 minētā valsts), tad riska darījumu kopsumma nedrīkst pārsniegt 100 procentus no Grupas un Sabiedrības pirmā līmeņa kapitāla. Ja šāds klients ir reģistrēts valstī, kas neatbilst iepriekš minētajiem nosacījumiem, tad riska darījumu kopsumma nedrīkst pārsniegt 25 procentus no Grupas un Sabiedrības pirmā līmeņa kapitāla.

:
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 444 289 | - | - | - | |
| 34 930 915 | - | - | - | |
| SEB Banka AS | 396 681 | 415 493 | 17 295 | 18 795 |
| Banka AS | 876 364 | 2 291 903 | 776 364 | 963 994 |
| INDEXO Banka AS | - | - | 674 586 | - |
| Debitori | 395 247 | 321 489 | 390 252 | 317 911 |
| Aizdevums SIA Provendi asset management | ||||
| AIFP | 78 418 | 53 900 | 78 418 | 53 900 |
| Aizdevums IDX1R AS (No 2024. gada Maija | ||||
| INDEXO Banka AS) | - | - | 700 000 | 700 000 |
| Aizdevumi bankas klientiem | 1 069 854 | - | - | - |
| 38 191 768 | 3 082 785 | 2 612 397 | 2 054 600 |
Tirgus risks
instrumentu cenu krituma ne

Pārskata periodā Grupai un Sabiedrībai nav bijusi un uz pārskata perioda beigām nav atvērta būtiska valūtas pozīcija nevienā ārvalstu valūtā, kas būtiski ietekmētu Grupas un Sabiedrības aktīvus vai saistības
Sabiedrība pārvalda gan tiešo ārvalstu valūtas risku, kurš rodas, ieguldot finanšu aktīvus ārvalstu valūtās nominētos finanšu instrumentos, gan netiešo ārvalstu valūtas risku, kas rodas, ieguldot aktīvus eiro valūtā nominētos ieguldījumu fondos, kuri tālāk iegulda šos līdzekļus ārvalstu valūtās nominētos finanšu instrumentos. Netiešais ārvalstu valūtas risks tiek pārvaldīts, nosakot ieguldījumu aktīvu sadalījumā mērķi parādu vērstpapīru portfeli eiro nominētu investīciju kategorijas parāda vērstpapīru indeksiem piesaistītos ieguldījumu fondos.
Procentu likmju risks
Procentu likmju riska pārvaldīšanas mērķis ir nodrošināt atbilstošu līdzsvaru starp Procentu likmju risku, kuru Grupas uzņēmumi uzņemas, un ienesīgumu, lai samazinātu Procentu likmju riska potenciālo negatīvo ietekmi uz Grupas un/vai Grupas uzņēmumu finansiālo stāvokli un darbību.
Banka procentu ieņēmumus plāno gūt, veicinot kredītu portfeļa palielināšanu, pamatā finansējot Latvijas rezidentus un darot visu iespējamo, lai nepieļautu īpatsvara pieaugumu virs Risku apetītē noteiktā.
Procentu likmju riska novērtēšanai Banka regulāri novērtē un plāno pārcenošanas termiņstruktūru gan Bankas individuālajā, gan Grupas konsolidētājā līmenī, aprēķina neto procentu ienākumu un ekonomiskas vērtības samazinājumu nelabvēlīgu procentu likmju izmaiņas dēļ un nosaka procentu riska segšanai nepieciešamā kapitāla apmēru gan Bankas individuālājā, gan Grupas konsolidētājā līmenī.
Procentu likmju riska novērtēšana balstās uz šādiem pamatprincipiem:
- Tiek novērtēta procentu likmju izmaiņu ietekme uz finanšu rezultātu un ekonomisko vērtību Bankas individuālajā un Grupas konsolidētājā līmenī,
- Tiek noteikts procentu likmju riska līmenis,
- Tiek novērtēti visi būtiskie ar aktīviem, saistībām un ārpusbilances posteņiem saistītie procentu likmju riski.
Procentu likmju riska rašanās avoti ir:
- bāzes risks risks ciest zaudējumus, mainoties procentu likmēm pret procentu likmju izmaiņām jutīgajiem instrumentiem ar vienādiem pārskatīšanas vai dzēšanas termiņiem, bet atšķirīgām bāzes likmēm,
- starpības risks risks ciest zaudējumus nesabalansētas pret procentu likmju izmaiņām jutīgo instrumentu termiņstruktūras dēļ, aptverot procentu likmju termiņstruktūras izmaiņas, kuras notiek konsekventi visā ienesīguma līknē (paralēlais risks) vai atšķirīgi pa laika intervāliem (neparalēlais risks),
- izvēles iespēju risks risks ciest zaudējumus, ja pret procentu likmju izmaiņām jutīgie instrumenti tieši (piemēram, iespējas līgumi) vai netieši (piemēram, kredīti ar pirmstermiņa atmaksas iespēju, pieprasījuma noguldījumi, termiņnoguldījumi ar pirmstermiņa izņemšanas iespēju, fiksētas procentu likmes aizdevumu apņemšanās u. tml.) paredz izvēles iespēju

mainīt naudas plūsmas apmēru un termiņus.
To, kādā mērā Grupa ir pakļauta procentu likmju riskam, raksturo pret procentu likmju izmaiņām jūtīgo aktīvu, pasīvu un ārpusbilances prasību un saistību termiņstruktūra, kas sagatavota, ievērojot pret procentu likmju izmaiņām jūtīgo finanšu instrumentu atlikušos atmaksas vai procentu likmju pārskatīšanas termiņus, izvēloties īsāko termiņu.
Likviditātes risks
Likviditātes riska pārvaldības mērķis ir nepieciešamā likviditātes līmeņa nodrošināšana, sasniedzot atbilstošu, optimālo līdzsvaru starp ienesīgumu un risku saskaņā ar noteiktajiem risku vadības pamatprincipiem.
Grupa un Sabiedrība īsteno likviditātes pārvaldības stratēģiju, ņemot vērā piesaistīto resursu termiņus un svārstīgumu, aktīvu likviditātes līmeni, kā arī aktīvu un pasīvu termiņu sabalansētību, pārmaiņas Grupas un Sabiedrības darbībā un tās ietekmējošos ārējos apstākļus.
Grupa un Sabiedrība uzņemas likviditātes risku noteikto limitu un ierobežojumu ietvaros.
Likviditātes riska pārvaldīšanai Grupa un Sabiedrība pielieto šādu aktīvu un pasīvu pārvaldīšanas metožu kombinācijas:
- aktīvu pārvaldīšana, kas ir saistīta ar likviditātes rezervju uzkrāšanu, brīvo finanšu līdzekļu investīcijām, ņemot vērā vadības pieņemtos lēmumus un naudas plūsmas prognozes,
- pasīvu pārvaldīšana, kas balstās uz spēju nepieciešamības gadījumā piesaistīt finansējumu.
Lai nodrošinātu likviditāti, Banka, kā par risku vadības pārraudzību Grupas līmenī atbildīgais uzņēmums, kā arī Sabiedrība, veic šādas darbības:
- Regulāri novērtē un plāno aktīvu un pasīvu termiņstruktūru,
- Nodrošina likvīdos aktīvus saistību izpildei pietiekamā apmērā,
- Kontrolē finansējuma struktūru ,
- Veic likviditātes riska pārraudzību dienas laikā (intra-day),
- Regulāri novērtē Likviditātes riska līmeni, t.sk., veicot stresa testēšanu,
- Izstrādā likviditātes riska pārvaldīšanu reglamentējošos iekšējos normatīvos dokumentus, kas ļauj savlaicīgi identificēt, novērtēt, analizēt un uzraudzīt likviditātes risku,
Banka ievieš agrīnās brīdināšanas sistēmu, kas ļauj savlaicīgi identificēt iespējamās grūtības un operatīvi izvērtēt nepieciešamību ieviest likviditātes riska mazinošus pasākumus. Banka, kā par risku vadības pārraudzību Grupas līmenī atbildīgais uzņēmums nodrošina šādu rādītāju izpildi gan Bankas individuālajā, gan Grupas konsolidētāja līmenī:
- Likviditātes seguma rādītāju ne mazāku kā 120% apmērā,
- Neto stabila finansējuma rādītāju ne mazāku kā 110% apmērā,
- Kredītu nebankām attiecība pret noguldījumiem ne mazāk kā 80%.
Lūdzu skatīt 32. pielikumu: Grupas un Sabiedrības aktīvu, pasīvu un ārpusbilances saistību likviditātes analīzi, kas tika veikta, ņemot vērā to, kad tie var tikt atgūti, atmaksāti vai izmantoti kā nodrošinājums likvīdu aktīvu iegūšanai

Operacionālais risks
Grupa un Sabiedrība izmanto uz nākotni vērstu un riskos balstītu pieeju, lai identificētu, novērtētu un mazinātu iespējamos riska zaudējumus. Operacionālais risks iekļauj Informācijas tehnoloģiju risku un Arpakalpojumu risku un Juridisko risku.
Operacionālais risks tiek mazināts, izstrādājot skaidri definētus procesus un ieviešot tajos atbilstošas iekšējās kontroles.
Grupa un Sabiedrība izveido un uztur prasmīgu un motivētu komandu, kas ikdienas darbu veic saskaņā ar augstiem ētikas un profesionālajiem standartiem. Regulāri tiek veiktas darbinieku apmācības.
Lai operatīvi konstatētu operacionālā riska notikumus un, lai savlaicīgi realizētu atbilstošus operacionālā riska mazināšanas pasākumus, Grupa un Sabiedrība sistemātiskai operacionālā riska notikumu uzskaitei, ir izveidota un ieviesta datu bāze operacionālā riska notikumu reģistrācijai. Grupā un Sabiedrībā ir iedibināta kārtība, ka jebkurš darbinieks, neatkarīgi no viņa amata, konstatējot operacionālā riska realizēšanos, nekavējoties veic operacionālā riska notikuma reģistrāciju par jebkādiem apstākļiem, kuru dēļ Grupai un Sabiedrībai ir radušies vai potenciāli var rasties zaudējumi (neatkarīgi no to formas). Visi datu bāzē reģistrētie operacionālā riska notikumi tiek pārbaudīti, ja nepieciešams, tiem tiek izstrādāti un noteikti risku mazināšanas pasākumi iekšējās kontroles sistēmas pilnveidošanai.
Grupas un Sabiedrības informācijas sistēmas ir vitāli svarīgas ilgtspējīgas biznesa prakses uzturēšanai, tāpēc ir zema tolerance pret informācijas sistēmu bojājumiem no ļaunprātīgu uzbrukumu un iekšēju apdraudējumu radītiem draudiem. Lai novērstu šo risku, Grupa un Sabiedrība savlaicīgu konstatēto kontroles trūkumu novēršanu, konsekventu trešo pušu riska pārvaldību un tehnoloģiju kontroles attīstību un nepārtrauktu uzlabošanu. Grupai un Sabiedrībai ir zema tolerance pret riskiem, kas saistīti ar sistēmu pieejamību.
Grupa un Sabiedrība nosaka un īsteno tās darbības nodrošināšanā ārpakalpojuma izmantošanas kārtību, apjomu un kvalitāti, lai pārvaldītu un minimizētu ar ārpakalpojuma izmantošanu saistītos riskus un ārpakalpojuma ietekmi uz Grupas un Sabiedrības darbības nepārtrauktību, kā arī lai pēc iespējas samazinātu ar konkrēto ārpakalpojumu saistītos izdevumus. Pirms kādas funkcijas deleģēšanas Grupa un Sabiedrība, izvērtējot visus ar ārpakalpojumu saņemšanu saistītos riskus, pārliecinās, ka tā varēs turpināt nodrošināt stabilu un ilgtspējīgu darbību.
Juridiskā riska pārvaldības mērķis ir nodrošināt Latvijas Republikas, Eiropas Savienības likumdošanas aktu un citu atbilstības likumu, noteikumu un standartu ievērošanu darbības juridiskajā.
llgtspējas risks
llgtspējas risks, ka kāds notikums vai apstākļi vides, sociālajā vai korporatīvās pārvaldības (Environmental, Social, Governance — ESG) jomā varētu negatīvi ietekmēt Sabiedrības pārvaldīto ieguldījumu vērtību. Sabiedrības riska apetīte ilgtspējas riska daudzums, ko Sabiedrība ir gatava uzņemties, lai sasniegtu investīciju stratēģiskos mērķus, ir vidējā. Sabiedrība līdzsvaro ar ieguldījumiem saistītos iespējamos vides, sociālos un pārvaldības riskus ar potenciālajiem ilgtermiņa ieguvumiem atbilstoši ieguldījumu stratēģijai.
Sabiedrība pēc iespējas izvēlas tādus ieguldījumus, kas atbilst vismaz vidējām ESG reitinga līmenim.

Modeļa risks
Modeļa riska stratēģijas mērķis ir nodrošināt, ka izstrādātie modeļi atbilst tam paredzētajam nolūkam, Grupas uzņēmumu darbības specifikai un sarežģītības pakāpei, ir pietiekami precīzi un uzticami, un tiek pienācīgi dokumentēti un pārvaldīti.
Grupas uzņēmumi veic visus iespējamos pasākumus, lai izmantojot iekšējos modeļus, būtu saprotama to metodoloģija, ievades dati, pieņēmumi, ierobežojumi un rezultāti, tie tiktu validēti, pārskatīti, uzraudzīti un nepieciešamības gadījumā veiktas atbilstošas korekcijas.
Reputācijas risks
Grupa uzņēmumi atturas no iesaistīšanās darbībās, kas rada vai varētu būt saistīta ar paaugstinātu reputācijas risku, neatkarīgi no finansiālajiem ieguvumiem un atlīdzības. Reputācija ir fundamentāli nozīmīga un tiek rūpīgi analizēta, pieņemot lēmumus.
Jebkādu ziņu atspoguļojums par Grupas uzņēmumiem mediju kanālos tiek uzraudzīts, veidojot pozitīvu korporatīvo tēlu, pastāvīgi sekojot mediju atspoguļojumam un savlaicīgi veicot nepieciešamās darbības, lai izvairītos no negatīvas mediju eskalācijas un sabiedrības reakcijas.
Pamatotas klientu sūdzības tiek izskatītas vadības līmenī un risinātas atbilstoši un savlaicīgi. Ipaša uzmanība tiek pievērsta informācijas drošības risku pārvaldībai, nozīmīgu informācijas drošības incidentu, piemēram, masveida klientu datu noplūdes vai sensitīvas informācijas konfidencialitātes pārkāpumu samazināšanai.
Darbības atbilstības risks
Atbilstības risks ir risks, ka Grupa un Sabiedrība cietīs zaudējumus vai tiks pakļauts juridiskām saistībām vai sankcijām, vai ka tā reputācija pasliktināsies, jo Grupa un Sabiedrība neievēro vai pārkāpj atbilstības likumus, noteikumus un standartus.
Grupa un Sabiedrība darbojas veidā, kas nodrošina piemērojamo tiesību aktu ievērošanu.
Darbības atbilstības pārvaldība Grupā un Sabiedrībā tiek nodrošināta, nosakot skaidras lomas un atbildības , ieviešot ārējo normatīvu aktuālās prasības darbiniekiem saprotamās un caurspīdīgās iekšējās politikās un procedūrās.
Grupa un Sabiedrība veic visus nepieciešamos pasākumus, lai ievērotu piemērojamos likumus un noteikums, , tostarp interešu konfliktu vadībā, personas datu aizsardzības, informācijas drošības utt.
NILLTPF risks un Sankciju risks
Banka darbojas veidā, kas nodrošina visu piemērojamo tiesību aktu ievērošanu. Tas ietver zemu riska apetīti un pilnīgas neiecietības ("nulles tolerance") principu pret tīšiem pārkāpumiem NILLTPF riska un Sankciju riska jautājumos, sadarbojos tikai ar uzticamiem, kas atbilst definētājam mērķa klientu lokam un izmanto efektīvus un integrētus klientu un partneru attiecību uzturēšanas, "pazīsti savu klientu", darījumu uzraudzības un sankciju skrīninga risinājumus.
Bankā tiek izveidotas efektīvas iekšējās kontroles sistēmas, atbilstoši Bankas klientu/partneru, produktu, ģeogrāfijas un piegādes kanālu riska līmenim, nosakot atbilstošus risku mazinošus pasākumus.

| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
|
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 | |
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 917 567 | 705 778 | 917 567 | 705 778 | |
| Izaugsme 55- | ||||
| 3 259 677 | 2 234 735 | 3 259 677 | 2 234 735 | |
| Jauda 16- | ||||
| 120 879 | 106 180 | 120 879 | 106 180 | |
| 136 488 | 71 100 | 56 201 | 29 277 | |
| 10 439 | 5 633 | 4 298 | 2 319 | |
| Komisijas nauda no AS INDEXO Banka klientiem, | 29 765 | - | - | - |
| t.sk. | ||||
| 269 | - | - | - | |
| 12 454 | - | - | - | |
| 16 789 | - | - | - | |
| Citi | 253 | - | - | - |
| 4 474 815 | 3 123 426 | 4 358 622 | 3 078 289 |

4. Komisiju naudas izdevumi
| Jan Dec 2024 |
Jan Dec 2023 |
Jan Dec 2024 |
Jan Dec 2023 |
|
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| Aizdevumi | (12 073) | - | - | - |
| (18 606) | - | - | - | |
| Kartes | (71 837) | - | - | - |
| Citi | (1 205) | - | - | - |
| (5 068) | - | - | - | |
| Klientu piesaiste | (20 253) | - | - | - |
| (129 042) | - | - | - |
5.
| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
|
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 | |
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 974 384 | 886 015 | 627 791 | 891 186 | |
| Valdes un padomes atalgojums | 762 912 | 663 138 | 161 209 | 139 948 |
| 2 706 874 | 1 743 712 | 1 268 507 | 1 052 628 | |
| 179 971 | 135 199 | 28 737 | 25 743 | |
| 767 736 | 411 342 | 253 019 | 247 532 | |
| 238 949 | 420 819 | 238 949 | 420 819 | |
| 2 254 237 | 1 074 204 | 128 173 | 127 756 | |
| 323 780 | 272 353 | 154 960 | 166 659 | |
| 172 290 | 57 876 | 89 868 | 30 948 | |
| 224 237 | 34 903 | 27 426 | 34 903 | |
| 437 843 | 79 548 | 33 221 | 4 164 | |
| izmaksas | 243 159 | 125 166 | 81 463 | 73 706 |
| Citi | 88 103 | 90 680 | 85 479 | 77 182 |
| 9 374 475 | 5 994 955 | 3 178 802 | 3 293 174 | |
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| 108 | 99 | 58 | 68 |

Atalgojuma politika
. 2024. gada 25. . politikai un tai algojuma politikas as atalgojuma nekonkur Grupas atalgojuma
- pamatalga;
- -
- citi labumi.
Par citiem papildu labumiem , t.

noteikto limitu 500% no darbiniek m ir ietekme uz riska profilu.
| 2024 | 2023 | |
|---|---|---|
| EUR | EUR | |
| 295 728 | 232 796 | |
| - | 161 475 | 139 948 |
| - | 1 100 | 1 500 |
| - | 89 736 | - |
| - | ||
| - | 60 446 | |
| - | ||
| 3 780 | - | |
| - | 39 637 | 30 903 |
| 1 811 564 | 1 376 345 | |
| 1 410 271 | 1 609 141 | |
| - | 1 404 151 | 1 060 166 |
| - | 407 413 | 548 976 |
| 1 511 | 1 559 | |
| - | 920 | 949 |
| - | 591 | 610 |
.

| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
|
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 | |
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 5 171 406 | 2 793 481 | 1 695 059 | 1 465 851 | |
| korekcijas | ||||
| (492 126) | (632 455) | (492 126) | (632 455) | |
| izdevumi | ||||
| 314 650 | 233 824 | 314 650 | 233 824 | |
| 4 993 930 | 2 394 850 | 1 517 583 | 1 067 220 |
- gada un 2023
Akciju opcijas
.
, ar opciju kopsavilkums:
| Jan Dec |
||||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | |||
| opcijas | Opciju skaits | opcijas | Opciju skaits | |
| cena | cena | |||
| EUR | EUR | |||
| 1. janv r | 2.86 | 26 975 | 2.86 | 19 594 |
| 2.86 | 3 875 | 2.86 | 30 350 | |
| -) | 2.86 | (26 125) | 2.86 | (16 896) |
| -) | 2.86 | (1 500) | - | (6 073) |
| 2.86 | 3 225 | 2.86 | 26 975 | |
| - | - | - | - | |
pielietojot Black- -

kas ietver tikai pakalpojumu .
- •
- •
- •
- nosaka opciju
- •
- •
| Datums | 18/03/2024 | 22/04/2024 | 03/07/2024 | 16/07/2024 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR | 2.86 | |||||
| % | 26% | |||||
| Datums | 19/03/2025 | 23/04/2025 | 04/07/2025 | 17/07/2025 | ||
| Datums | 20/06/2025 | 24/07/2025 | 05/10/2025 | 18/10/2025 | ||
| EUR | 11.85 | 12 | 13.5 | 13.35 | ||
| Bez-riska likme | % | 2.48% | 2.49% | 2.56% | 2.41% | |
| EUR | 9.06 | 9.21 | 10.71 | 10.56 |
• bez- -
EUR pielietojot Black- -
pakalpojumu .
- •
- •
- •
- •
- •
- •
- bez- -

| Datums | 03.02.2023 | 08.05.2023 17.07.2023 21.07.2023 18.12.2023 | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR | 2.86 | |||||
| % | 26% | |||||
| Datums | 04.02.2024 | 09.05.2024 18.07.2024 22.07.2024 19.12.2024 | ||||
| Datums | 05.05.2024 | 10.08.2024 19.10.2024 23.10.2024 | 20.05.202 5 |
|||
| EUR | 15.1 | 14.45 | 14 | 14 | 11.5 | |
| Bez-riska likme | % | 2.24% | 2.28% | 2.58% | 2.56% | 2.05% |
| EUR | 12.3 | 11.65 | 11.21 | 11.21 | 8.65 |
kcijas tirgus
| Jan Dec |
Jan Dec |
|||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | |||
| opcijas | Opciju skaits | opcijas | Opciju skaits | |
| cena | cena | |||
| EUR | EUR | |||
| 1. janv r | 16.51 | 37 100 | 16.51 | 229 000 |
| 16.51 | 4 050 | 16.51 | 20 100 | |
| -) | 16.51 | (30 592) | 16.51 | (210 000) |
| -) | 16.51 | (6 508) | 16.51 | (2 000) |
| 16.51 | 4 050 | 16.51 | 37 100 | |
| - | - | - | - | |
pielietojot Black- -

- •
- •
- •
- •
- •
- •
- bez- -
| Datums | 03/07/2024 | 16/07/2024 | |
|---|---|---|---|
| EUR | 16.51 | ||
| Datums | 01-Aug-27 | ||
| % | 30% | ||
| % | 26% | ||
| EUR | 13.5 | 13.35 | |
| Bez-riska likme | % | 2.56% | 2.41% |
| EUR | 1.24 | 1.16 |
pielietojot Black- os -
- •
- •
- •
- •
- •
- •
- bez- -
| Datums 03.02.2023 08.05.2023 17.07.2023 18.12.2023 19.12.2023 | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR | 16.51 | |||||
| Datums | 1 Augusts 2027 | |||||
| % | 30% | |||||
| Akciju | % | 26% | ||||
| EUR | 15.1 | 14.45 | 14 | 11.45 | 11.5 | |
| Bez-riska likme | % | 2.24% | 2.25% | 2.58% | 2.05% | 2.00% |
| EUR | 2.31 | 1.95 | 1.76 | 0.75 | 0.76 |
, ar -
| Jan - Dec 2024 |
Jan - Dec 2023 |
||||
|---|---|---|---|---|---|
| opcijas cena |
Opciju skaits opcijas |
Opciju skaits | |||
| EUR | EUR | ||||
| 1. janv r | - | 126 700 | - | - | |
| 27.48 | 24 300 | 27.48 | 126 700 | ||
| -) | - | - | - | - | |
| -) | - | (11 164) | - | - | |
| 31. | 27.48 | 139 836 | 27.48 | 126 700 | |
| - | - | - | - |
pielietojot Black- -risk
- •
- •
- •
- •
- •
- •
- bez- -

| Datums | 03/07/2024 | 15/07/2024 | 16/07/2024 | ||
|---|---|---|---|---|---|
| EUR | 27.48 | ||||
| Datums | 01-Aug-27 | ||||
| % | 30% | ||||
| % | 26% | ||||
| EUR | 13.5 | 13.3 | |||
| Bez-riska likme | % | 2.56% | 2.41% | ||
| EUR | 0.21 | 0.18 | 0.19 |
-
nas -
-
•
- •
- •
- opciju
- •
- •
- bez- -
| Datums | 09.10.2023 | 16.10.2023 | |
|---|---|---|---|
| EUR | 27.48 | ||
| Datums | 1 Augusts 2027 | ||
| % | 30% | ||
| % | 26% | ||
| EUR | 13.50 | 13.60 | |
| Bez-riska likme | % | 2.65% | 2.71% |
| EUR | 0.34 | 0.35 |
| Jan Dec |
Jan Dec |
|---|---|
| 2024 | 2023 |
| EUR | EUR |
| 137 017 | 329 317 |
| 90 275 | 88 633 |
| 11 665 | 2 869 |
| 238 957 | 420 819 |

| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 |
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 448 923 | 48 521 | 37 997 | 26 435 |
| - | 2 945 | 31 862 | 3 290 |
| 21 931 | - | - | - |
| 470 854 | 51 466 | 69 859 | 29 725 |
7. Procentu izdevumi
| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
|
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 | |
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 64 185 | 4 713 | 3 233 | - | |
| 299 851 | - | 299 851 | - | |
| Procenti no klientu kontiem | 170 826 | - | - | - |
| 238 482 | - | - | - | |
| 773 344 | 4 713 | 303 084 | - |
8.
| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
|
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 | |
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| - | 6 421 | - | - | |
| Latvijas Bankas nodevas | 102 716 | 57 211 | 64 743 | 43 795 |
| 102 716 | 63 632 | 64 743 | 43 795 |
9.
| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 |
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| (9 461) | (6 296) | (7 388) | (5 226) |
| (9 461) | (6 296) | (7 388) | (5 226) |

| Dec 2024 | Dec 2023 | |
|---|---|---|
| EUR | EUR | |
| Nauda | - | - |
| 34 930 915 | - | |
| 444 289 | - | |
| Kop pras | 35 375 204 | - |
| Paredzamie instrumentiem |
(1 224) | - |
| Kop pras bas pret | 35 373 980 | - |
EUR.
- gada 31. decembr
11.
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| AS | 382 922 | 400 906 | 3 536 | 4 208 |
| AS | 13 759 | 14 587 | 13 759 | 14 587 |
| 876 364 | 2 291 903 | 776 364 | 963 994 | |
| AS | - | - | 674 586 | - |
| pirms | 1 273 045 | 2 707 396 | 1 468 245 | 982 789 |
| Paredzamie | - | - | - | - |
| 1 273 045 | 2 707 396 | 1 468 245 | 982 789 |
paredzamos ngs ir AA- paredzamo netika veidoti.

| 31.12.2024 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| EUR | EUR | |||
| Goindex UAB (Lietuva) | 4.36% | 61 583 | 5% | 61 583 |
| 61 583 | 61 583 | |||
| 31.12.2024 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2023 | |
| Grupa | Grupa | Grupa | Grupa | |
| EUR | EUR | |||
| Goindex UAB (Lietuva) | 4.36% | 61 583 | 5% | 61 583 |
| 61 583 | 61 583 |
13. Aizdevumi
a
Aizdevumu klientiem :
a) :
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 1 069 854 | - | - | - |
| 1 069 854 | - | - | - |
| (82 548) | - | - | - |
| 987 306 | - | - | - |

b) :
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 1 649 | - | - | - |
| 1 068 205 | - | - | - |
| 1 069 854 | - | - | - |
| (82 548) | - | - | - |
| 987 306 | - | - | - |
c) :
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 1 068 205 | - | - | - |
| 1 649 | - | - | - |
| 1 069 854 | - | - | - |
| (82 548) | - | - | - |
| 987 306 | - | - | - |
d) em ta veida:
u u .
| Bruto | t em |
Bruto | m - em |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 1 062 960 | (82 548) | - | - |
| 1 649 | - | - | - |
| 1 064 609 | (82 548) | - | - |
.
| m - |
Bruto | m - |
Bruto |
|---|---|---|---|
| ie | ie | ||
| m | m | ||

| Grupa | Grupa | ||
|---|---|---|---|
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| - | - | - | - |
| - | - | - | - |
| - | - | - | - |
e) :
| 2024 | 2023 |
|---|---|
| EUR | EUR |
| - | - |
| (82 548) | - |
| - | - |
| - | - |
| (82 548) | - |
f)
| 2024 | 2023 |
|---|---|
| EUR | EUR |
| 1 009 167 | - |
| 39 122 | - |
| 19 916 | - |
| 1 068 205 | - |
| (82 548) | - |
| 985 657 | - |
g) os
| EUR | 1.posms (12- ECL) |
2.posms SICR) |
3.posms ( mu) |
1.posms (12- ECL) |
2.posms SICR) |
3.posms u) |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023.gada 31.decembr |
- | - | - | - | - | - | - | - |
| uz peri |
- | - | - | - | - | - | - | - |
| Jaunizsiegti | 82 548 | - | - | 82 548 | 1 069 854 |
- | - | 1 069 854 |
| 1.posma uz 2.posmu) |
(55 290) | 55 290 | - | - | (281 964) | 281 964 | - | - |
| (no 1. un 2.posma uz 3.posmu) |
- | (15 355) | 15 355 | - | - | (21 803) | 21 803 | - |
| 1 069 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| peri | 27 258 | 39 935 | 15 355 | 82 548 | 787 890 | 260 161 | 21 803 | 854 |
| Uz 2024.gada 31.decembri |
27 258 | 39 935 | 15 355 | 82 548 | 787 890 | 260 161 | 21 803 | 1 069 854 |
veikta, balstoties uz jaunizsniegtajiem aizdevumiem.
14. Debitori
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 91 814 | 70 105 | 91 814 | 70 105 | |
| Izaugsme 55- | ||||
| 341 494 | 232 577 | 341 495 | 232 577 | |
| Jauda 16-55" | ||||
| 11 121 | 10 075 | 11 121 | 10 075 | |
| 15 250 | 8 095 | 6 279 | 3 333 | |
| 1 190 | 637 | 490 | 261 | |
| IDX1R, AS) | - | - | 1 050 | 1 559 |
| 460 869 | 321 489 | 452 249 | 317 910 |
tiem
15.
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | |||
|---|---|---|---|---|
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | |||
| EUR | EUR | |||
| INDEXO Banka, AS (Latvija) | 100% | 17 309 445 | 100% | 5 000 000 |
| Indexo Atkl tais Pensiju Fonds, AS (Latvija) | 100% | 775 000 | 100% | 750 000 |
| 100% | 18 084 445 | 100% | 5 750 000 |

katru gadu
-
- tirgus atdeves;
-
(2023: 43%) ;
- Par 49% (2023: 49%);
- (2023: 9.5%);
- (2023: 19%);
- (2023: 26%).
INDEXO Banka)
gadiem un 3. gada naudas
- (2023: 10%);
- (2023: x10);

- (2023: 3.3);
- (2023: 84%);
- (2023: 42%);
- 100% ;
- 58% (2023: 58%).
, AS ar pro
| Parametrs | ||||
|---|---|---|---|---|
| Indexo Banka, AS | ||||
| Diskonta likme | 10% | 46 244 | 45 780 | |
| multiplikators | x10 | 40 648 | 35 516 | |
| EUR | 39 645 | 33 509 | ||
| Klientu skaits | # | 42 994 | 40 208 | |
| Portfelis | EUR | 44 906 | 43 099 | |
| EUR | 37 232 | 27 752 | ||
| Parametrs | ||||
| Diskonta likme | 10% | 1 317 | 1 280 | |
| multiplikators | # | 1 281 | 1 208 | |
| EUR | 1 216 | 1 077 | ||
| Tirgus atdeves | 6% | 1 345 | 1 334 | |
| EUR | 1 330 | 1 305 | ||
| 1 215 | 1 075 |

| tais | INDEXO Banka, AS | ||
|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 |
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 557 187 | 465 381 | 44 591 041 | 3 856 278 |
| 324 720 | 198 653 | 36 114 252 | 1 526 319 |
| 232 467 | 266 728 | 8 476 789 | 2 329 959 |
| 81 359 | 45 137 | (144 042) | - |
| (59 261) | (89 138) | (6 162 615) | (2 569 747) |
16.
| 31.12.2024 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| EUR | EUR | |||
| SIA Provendi asset management AIFP, SIA | 49% | 198 450 | 49% | 127 400 |
| 198 450 | 127 400 | |||
| 31.12.2024 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2023 | |
| Grupa | Grupa | Grupa | Grupa | |
| EUR | EUR | |||
| SIA Provendi asset management AIFP, SIA | 49% | 198 450 | 49% | 127 400 |
| 198 450 | 127 400 |
gadu

| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| , | ||||
| 691 196 | 508 700 | - | - | |
| 36 341 | 36 039 | 21 500 | 27 549 | |
| - | 3 267 | - | 3 267 | |
| 12 564 | - | 12 564 | - | |
| 10 343 | - | 3 215 | - | |
| Citi | 1 080 | - | 902 | - |
| 751 524 | 548 006 | 38 181 | 30 816 |
18.
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 4 433 | - | 4 425 | - |
| 4 433 | - | 4 425 | - |
19.
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 114 422 | 5 152 | 10 840 | 5 120 |
| 93 244 | - | 24 340 | - |
| 68 178 | 76 838 | - | - |
| (1 268) | - | (150) | - |
| 263 229 | - | - | - |
| (2 842) | - | - | - |
| 534 963 | 81 990 | 35 030 | 5 120 |

| Nomas | Nomas | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| uzlabojumi | (Grupa) | (Grupa) | uzlabojumi | |||
| (Grupa) | ||||||
| EUR | EUR | EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 31.12.2022 | - | 21 687 | 21 687 | - | 21 687 | 21 687 |
| - | 26 389 | 26 389 | - | 6 796 | 6 796 | |
| 31.12.2023 | - | 48 076 | 48 076 | - | 28 483 | 28 483 |
| - | 245 976 | 245 976 | - | 28 129 | 28 129 | |
| - | (1 458) | (1 458) | - | (1 458) | (1 458) | |
| - | 9 997 | 9 997 | - | - | - | |
| uzlabojumi | 366 300 | - | 366 300 | - | - | - |
| 31.12.2024 | 366 300 | 302 592 | 668 892 | - | 55 154 | 55 154 |
| nolietojums | ||||||
| 31.12.2022 | - | 17 606 | 17 606 | - | 17 606 | 17 606 |
| - | 8 782 | 8 782 | - | 4 164 | 4 164 | |
| 31.12.2023 | - | 26 388 | 26 388 | - | 21 770 | 21 770 |
| - | 26 078 | 26 078 | - | 6 817 | 6 817 | |
| nolietojums | - | (1 458) | (1 458) | - | (1 458) | (1 458) |
| 31.12.2024 | - | 51 008 | 51 008 | - | 27 129 | 27 129 |
| 31.12.2023 | - | 21 688 | 21 688 | - | 6 713 | 6 713 |
| 31.12.2024 | 366 300 | 251 584 | 617 884 | - | 28 025 | 28 025 |
P

| 21. Nemateriālie ieguldījumi | ||||
|---|---|---|---|---|
| -- | -- | -- | ------------------------------ | -- |
| Investīcijas IT sistēmās | Investīcijas IT sistēmās | ||
|---|---|---|---|
| (Grupa) | (Sabiedrība) | ||
| EUR | FUR | ||
| Sākotnējā vērtība | |||
| 31.12.2022 | 216 376 | ||
| legādāts | 1 786 913 | ||
| Avansa maksājums | 71 844 | ||
| 31.12.2023 | 2 075 133 | ||
| legādāts | 2 975 325 | 2178 | |
| Avansa maksājums | 4 870 | ||
| 31.12.2024 | 5 055 328 | 2178 | |
| Uzkrātā amortizācija | |||
| 31.12.2022 | 39199 | ||
| Aprēķināts | 70 766 | ||
| 31.12.2023 | 109 965 | ||
| Aprēķināts | 383 007 | 436 | |
| 31.12.2024 | 492 972 | 436 | |
| Atlikusī bilances vērtība uz 31.12.2023 | 1965 168 | ||
| Atlikusī bilances vērtība uz 31.12.2024 | 4 562 356 | 1742 |
Visi nemateriālie aktīvi ir IT ieguldījumi tiek izmantoti Grupas un Bankas pamatdarbībā, lai atbalstītu klientu piesaisti un apkalpošanu, tostarp mobilo lietotni un daudzas citas sistēmas.
22. Tiesības lietot aktīvu
Grupa piemēro 16. SFPS nomas darījumiem. Grupa nomāja vairākas biroja telpas pārskata periodā. Nomas līgums par Elizabetes 13-1A bija spēkā līdz 2024. gada 15. septembrim un nomas saistības tika aprēķinātas piemērojot 6.9% diskonta likmi.
Nomas līgums par Pulkveža Brieža 2 bija spēkā līdz 2024. gada 30. septembrim un nomas saistības tika aprēķinātas piemērojot 6.4% diskonta likmi.
Nomas līgums par Roberta Hirša 1 ofisa telpām ir spēka sākot ar 2024. gada 15. jūliju līdz 2029. gada 15. jūlijam un nomas saistības tiek aprēķinātas piemērojot 6.4% diskonta likmi.
Pārdošanas biroja nomas līgums ir spēkā līdz 2026. gada 31. jūlijam, un nomas saistības tiek aprēķinātas piemērojot 6.36% diskonta likmi.
Diskonta likmes aprēķinos Grupa un Sabiedrība izmanto Latvijas Bankas iekšzemes uzņēmumiem izsniegto kredītu aizdevumu likmi konkrētajā dienā, kad tika veikti aprēķini.
lres līgumi neparedz indeksāciju vai citu mainīgā maksājuma komponentus. Grupa un Sabiedrība pārskata periodā veica nomas saistību līgumu termiņa izvērtējumu un šobrīd neuzskata, ka līgumu termiņa pagarināšana būtu nepieciešama. Nosakot nomas termiņu, Grupa un Sabiedrība ņēma

| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 1 972 827 | 37 811 | 72 388 | 37 811 |
| 2 041 690 | 46 665 | 77 323 | 46 665 |
| Grupa | ||
|---|---|---|
| EUR | EUR | |
| 31.12.2022. | 77 788 | 77 788 |
| (37 338) | (37 338) | |
| Korekcija | (2 639) | (2 639) |
| 31.12.2023. | 37 811 | 37 811 |
| 2 128 331 | 90 488 | |
| (224 237) | (44 280) | |
| Korekcija* | 30 922 | (11 631) |
| 31.12.2024. | 1 972 827 | 72 388 |
| Grupa | ||
|---|---|---|
| EUR | EUR | |
| 31.12.2022. | 90 466 | 90 466 |
| (42 734) | (42 734) | |
| Korekcija | (1 069) | (1 069) |
| 31.12.2023. | 46 665 | 46 665 |
| 2 128 331 | 90 488 | |
| (225 171) | (49 066) | |
| Procenti | 64 466 | 3 965 |
| Korekcija | 27 399 | (14 730) |
| 31.12.2024. | 2 041 690 | 77 323 |
*- - ra
23.
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| Klientu piesaistes izdevumi | 1 566 969 | 1 389 048 | 1 566 969 | 1 389 048 |
| 1 566 969 | 1 389 048 | 1 566 969 | 1 389 048 |

-
| Klientu piesaistes izdevumi | EUR | EUR |
|---|---|---|
| Grupa | ||
| 31.12.2022. | 990 417 | 990 417 |
| izmaksas | 632 455 | 632 455 |
| (233 824) | (233 824) | |
| 31.12.2023. | 1 389 048 | 1 389 048 |
| izmaksas | 492 126 | 492 126 |
| (314 205) | (314 205) | |
| 31.12.2024. | 1 566 969 | 1 566 969 |
24. un meitas
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| SIA Provendi asset management AIFP | 78 264 | 53 900 | 78 264 | 53 900 |
| 2024. gada | - | - | - | 700 000 |
| maija AS IDX1R) | ||||
| 78 264 | 53 900 | 78 264 | 753 900 | |
| 154 | 3 541 | 154 | 3 887 | |
| 154 | 3 541 | 154 | 3 887 | |
| paredzamajiem | (4 575) | (3 497) | (4 575) | (3 497) |
| 73 843 | 53 944 | 73 843 | 754 290 |
4 5.42%.
AS INDEXO Banka AS IDX1R) tika izsniegts AS IDX1R) izsniegtais s

paredzamajos (Grupa):
| 1.posms | 2.posms 3.posms | 1.posms | 2.posms 3.posms | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.12.2023 | - | (3 497) | - (3 497) | - | 53 900 | - 53 900 | ||
| SIA Provendi asset | (1 078) | - (1 078) |
- | 24 364 | - 24 364 | |||
| management AIFP | - | |||||||
| 2024. gada maijam AS | - | - | - | - | - | - | - | - |
| IDX1R) | ||||||||
| 31.12.2024 | - | (4 575) | - (4 575) | - | 78 264 | - 78 264 |
| Paredzamie | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.posms | 2.posms 1.posms 2.posms | 1.posms 2.posms 1.posms | |||||
| 31.12.2023 | - | (3 497) | - (3 497) | 700 000 53 900 | - 753 900 | ||
| SIA Provendi asset | 24 364 | ||||||
| management AIFP | - | (1 078) | - (1 078) |
- | 24 364 - |
||
| 2024. gada maijam AS | - | - | - | - (700 000) | - | - (700 000) | |
| IDX1R) | |||||||
| 31.12.2024 | - | (4 575) | - (4 575) | - 78 264 - |
78 264 |
25.
K K
| Dec-24 | Dec 23 |
Dec-24 | Dec-23 |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 5 007 598 | - | - | - |
| 16 584 893 | - | - | - |
| 10 830 671 | - | - | - |
| 10 389 220 | - | - | - |
| 134 054 | - | - | - |
| 307 397 | - | - | - |
| 32 423 162 | - | - | - |

| Dec-24 | Dec-23 | Dec-24 | Dec-23 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| Latvija | 32 295 530 | - | - | - |
| Eiropas Ekonomikas Zona | 127 561 | - | - | - |
| Citas EZ valstis | 71 | - | - | - |
| 32 423 162 | - | - | - |
| Dec-24 | Dec-23 | Dec-24 | Dec-23 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| Rezidenti | EUR | EUR | EUR | EUR |
| 4 954 498 | - | - | - | |
| - | - | - | - | |
| Bankas darbinieki | 42 921 | - | - | - |
| 4 997 419 | - | - | - |
| Dec-24 | Dec-23 | Dec-24 | Dec-23 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| Nerezidenti | EUR | EUR | EUR | EUR |
| 9 818 | - | - | - | |
| - | - | - | - | |
| Bankas darbinieki | - | - | - | - |
| 9 818 | - | - | - |
| Dec-24 | Dec-23 | Dec-24 | Dec-23 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| Rezidenti | EUR | EUR | EUR | EUR |
| 16 201 172 | - | - | - | |
| - | - | - | ||
| Bankas darbinieki | 284 756 | - | - | - |
| 16 485 928 | - | - | - |

par
| Dec-24 | Dec-23 | Dec-24 | Dec-23 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| Nerezidenti | EUR | EUR | EUR | EUR |
| 99 326 | - | - | - | |
| - | - | - | - | |
| Bankas darbinieki | - | - | - | - |
| 99 326 | - | - | - |
| Dec-24 | Dec-23 | Dec-24 | Dec-23 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| Rezidenti | EUR | EUR | EUR | EUR |
| 10 598 928 | - | - | - | |
| Bankas darbinieki | 213 255 | - | - | - |
| 10 812 183 | - | - | - | |
| Dec-24 | Dec-23 | Dec-24 | Dec-23 | |
| Grupa | Grupa | |||
| Nerezidenti | EUR | EUR | EUR | EUR |
| 18 488 | - | - | - | |
| - | - | - | - | |
| Bankas darbinieki | - | - | - | - |
| 18 488 | - | - | - |

| Dec | Dec | |||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 | |
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| pakalpojumiem | 346 582 | 608 361 | (970) | 114 127 |
| 138 511 | 34 797 | - | - | |
| Audita izdevumi | 49 912 | - | - | - |
| IT atbalsta izdevumi | 45 806 | - | - | - |
| 30 000 | 16 031 | - | 16 031 | |
| 60 245 | 110 196 | (970) | 53 022 | |
| 11 275 | - | - | - | |
| Nomas izdevumi | 10 833 | - | - | - |
| - | - | - | 19 272 | |
| - | - | - | (2 154) | |
| - | 419 381 | - | - | |
| 346 582 | 608 361 | (970) | 114 127 | |
| 37 781 | 27 956 | 22 050 | 27 956 | |
| 130 569 | - | - | - | |
| ne | 168 350 | 27 956 | 22 050 | 27 956 |
| 514 932 | 608 361 | 21 080 | 114 127 |
27.
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 197 003 | 207 962 | 32 387 | 52 651 | |
| nodoklis | 121 003 | 64 798 | 28 523 | 26 002 |
| 58 362 | 42 283 | 2 993 | 18 436 | |
| UIN | 189 | 706 | - | 659 |
| VAT | 18 476 | 100 138 | 871 | 7 529 |
| Riska nodeva | 24 | 37 | - | 25 |
| 197 003 | 207 962 | 32 387 | 52 651 |

| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 |
|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||
| EUR | EUR | EUR | EUR |
| 123 802 | 73 155 | 104 730 | 59 278 |
| 221 624 | 151 151 | 102 636 | 92 703 |
| 30 600 | 21 894 | 11 100 | 8 454 |
| 153 107 | - | 153 106 | - |
| 52 015 | - | 21 860 | - |
| 581 148 | 246 200 | 393 432 | 160 434 |
29.
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 153 171 | 153 001 | 2 950 | 66 988 | |
| 291 221 | 180 957 | - | - | |
| Cit | 29 936 | 196 | 29 936 | 196 |
| 83 074 | - | (2 032) | - | |
| 557 402 | 334 154 | 30 854 | 67 184 |
30.
4 760 549 EUR (uz 2023. gada 31. decembri: 3 795 407 EUR 4 760 549 EUR iro), . 2024 43 149 (2023 226 896) 5. pielikumu)
emisiju uzcenojums 32 225 EUR 31 426 5. pielikumu) un par EUR 2 138 375 (2023. 260

| Akciju | ||
|---|---|---|
| EUR | % | EUR |
| 1 726 221 | 36.26% | 1 726 221 |
| 1 140 917 | 23.97% | 1 140 917 |
| 1 603 871 | 33.69% | 1 603 871 |
| 289 540 | 6.08% | 289 540 |
| 4 760 549 | 100.00% | 4 760 549 |
Akciju skaits, kas
| Amatpersona | Amats | Akciju skaits | Akciju opciju | |
|---|---|---|---|---|
| skaits | opciju skaits | |||
| Henrik Karmo | 100 000 | 100 000 | - | |
| Valdes loceklis | 6 823 | 5 500 | 8 000 | |
| Valdes locekle | 50 | 500 | 5 000 | |
| valde | 106 873 | 106 000 | 13 000 | |
| Valdis Vancovi s | Padomes | 63 743 | - | - |
| Padomes | ||||
| Svens Dinsdorfs | - | - | - | |
| vietnieks | ||||
| Ren ts Lokomets | Padomes loceklis | - | - | - |
| Ramona Migl ne | Padomes locekle | - | - | - |
| padome | 63 743 | - | - |
31.
| Dec 2024 | Dec 2023 | Dec 2024 | Dec 2023 | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Grupa | Grupa | ||||
| - AS "IDX1R" |
EUR | EUR | EUR | EUR | |
| Bilances atlikums | - | - | 1 050 | 1 558 | |
| Bilances atlikums | Aizdevums meitas | - | - | - | 700 000 |
| Bilances atlikums Bilances atlikums |
- | - | 4 586 | 345 | |
| - | - | 670 000 | - | ||
| Bilances atlikums | INDEXO Banka AS | - | - | - | 16 887 |
| izdevumi | - | - | 34 630 | 141 210 | |
| - | - | 31 862 | (827) | ||
| pakalpojumi | - | - | - | 17 714 | |
| Meitas - AS |
|||||
| EUR | EUR | EUR | EUR | ||
| Fonds" | |||||
| Bilances atlikums | - | - | - | - | |
| Sniegtie | - | - | - | - | |
| pakalpojumi | |||||
| - | |||||
| SIA Provendi asset | apraksts | EUR | EUR | EUR | EUR |
| management AIFP | |||||
| Aizdevums | |||||
| Bilances atlikums | 78 264 | 53 900 | 78 264 | 53 900 | |
| Bilances atlikums | (4 575) | (3 497) | (4 575) | (3 497) | |
| Bilances atlikums | 154 | 3 541 | 154 | 3 541 | |
| 4 394 | 3 541 | 4 394 | 3 541 | ||
| - SIA | EUR | EUR | EUR | EUR | |
| "Callidus Capital"* | |||||
| pakalpojumi | - | 972 | - | - | |
| Valdes un padomes | EUR | EUR | EUR | EUR | |
| 762 912 | 623 233 | 121 817 | 139 948 | ||
| 179 971 | 147 021 | 28 737 | 33 014 |
*SIA "Callidus Capital"ir ar valdes

| Grupa | Uz | 3 | No 3 | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.12.2024., EUR | gadiem | |||||
| 36 647 025 | 36 647 025 | - | - | - | - | |
| 987 786 | 1 649 | 452 | 4 544 | 38 569 | 942 572 | |
| Debitori | 460 869 | - | 460 869 | - | - | - |
| 534 963 | - | 274 576 | - | - | 260 387* | |
| 73 843 | - | - | - | - | 73 843 | |
| 61 583 | - | - | - | - | 61 583 | |
| 38 766 069 | 36 648 674 | 735 897 | 4 544 | 38 569 | 1 338 385 | |
| Klientu | (32 760 653) | (21 592 490) | (25 607) | (51 233) | (10 619 660) | (471 663) |
| (123 802) | - | (123 802) | - | - | - | |
| (429 656) | - | (429 659) | - | - | - | |
| (33 314 111) | (21 592 490) | (579 065) | (51 233) | (10 619 660) | (471 663) | |
| 5 451 958 | 15 056 184 | 156 832 | (46 689) | (10 581 091) | 866 722 | |
| *- |
Grupa 31.12.2023., EUR Uz No 3 gadiem 2 707 396 2 707 396 - - - - Debitori 321 489 - 321 489 - - - 81 990 - 81 990 - - - 53 944 - - - - 53 944 61 583 - - - - 61 583 3 226 402 2 707 396 403 479 - - 115 527 (73 155) - (73 155) - - - (608 361) - (608 361) - - - (681 516) - (681 516) - - - 2 544 886 2 707 396 (278 037) - - 115 527

par
| 31.12.2024., EUR | 3 m |
No 3 1 gadam |
5 gadiem | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 468 245 | 1 468 245 | - | - | - | ||||
| - | - | - | - | - | - | |||
| Debitori | 452 249 | - | 452 249 | - | - | - | ||
| 35 030 | - | 35 030 | - | - | - | |||
| 73 843 | - | - | - | - | 73 843 | |||
| 61 583 | - | - | - | - | 61 583 | |||
| 2 090 950 | 1 468 245 | 487 279 | - | - | 135 426 | |||
| (104 730) | - | (104 730) | - | - | - | |||
| 3 002 | - | 3 002 | - | - | - | |||
| (101 728) | - | (101 728) | - | - | - | |||
| 1 989 222 | 1 468 245 | 385 551 | - | - | 135 426 | |||
| 31.12.2023., EUR | Uz | No 3 1 gadam |
gadiem | |||||
| 982 789 | 982 789 | - | - | - | - | |||
| Debitori | 317 911 | - | 317 911 | - | - | - | ||
| 5 120 | - | 5 120 | - | - | - | |||
| 753 944 | 700 000 | 53 944 | ||||||
| 61 583 | - | - | - | - | 61 583 |
2 116 227 982 789 317 911 - 700 000 115 527
(173 405) - (114 127) (59 278) - - 1 947 942 982 789 208 904 (59 278) 700 000 115 527
(114 127) - (114 127) - - -
(59 278) - - (59 278)

| 31.12.2024, EUR | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 76 504 | 4 027 | 8 053 | 36 239 | 28 186 | |
| Grupa | |||||
| 31.12.2024, EUR | |||||
| 1 938 318 | 35 583 | 71 165 | 320 245 | 1 511 326 |
| EUR | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nomas | 48 556 | 3 735 | 11 205 | 29 881 | 3 735 | |
| Grupa | ||||||
| 31.12.2023, EUR | ||||||
| 48 556 | 3 735 | 11 205 | 29 881 | 3 735 |
| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
|
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 | |
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| Finan u p rskatu rev zija | 124 873 | 51 183 | 40 959 | 36 542 |
| Citi apliecin juma darba uzdevumi | 17 545 | 9 680 | 7 260 | 5 445 |
| 142 418 | 60 863 | 48 219 | 41 987 |
pakalpojumus Bankai un Grupai:
Pietiekamas darba uzdevums
s as darba uzdevums .
u u izpildi atskaites

| Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
Jan Dec |
|
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2023 | 2024 | 2023 | |
| Grupa | Grupa | |||
| EUR | EUR | EUR | EUR | |
| Uz akcion riem attiecin m | ||||
| visaptvero pe a / |
(5 382 330) | (2 898 201) | 873 235 | (242 391) |
| (zaud jumi) | ||||
| (1.18) | (0.79) | 0.19 | (0.07) | |
| Uz akcion riem attiecin m | ||||
| visaptvero pe a / |
(5 382 330) | (2 898 201) | 873 235 | (242 391) |
| (zaud jumi) | ||||
| (1.18) | (0.79) | 0.19 | (0.07) | |
| skaits | ||||
| 4 546 330 | 3 646 959 | 4 546 330 | 3 646 959 | |
| Korekcija lai noteiktu | ||||
| mazin to pe u par akciju |
||||
| Opcijas | 88 527 | 61 621 | 88 527 | 61 621 |
| parasto akciju skaits, kas | 4 634 857 | 3 708 580 | 4 634 857 | 3 708 580 |
| izmantots, lai noteiktu | ||||

| : | : | : | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 31.12.2024. | |||||
| EUR | EUR | EUR | EUR | EUR | |
| - | 36 647 025 | - | 36 647 025 | 36 647 025 | |
| - | - | 987 786 | 987 786 | 987 786 | |
| Debitori | - | - | 460 869 | 460 869 | 460 869 |
| - | - | 534 963 | 534 963 | 534 963 | |
| Aizdevumi | - | - | 73 843 | 73 843 | 73 843 |
| - | - | 61 583 | 61 583 | 61 583 | |
| - | 32 423 162 | - | 32 423 162 | 32 423 162 | |
| - | - | 123 802 | 123 802 | 123 802 | |
| - | 429 656 | - | 429 656 | 429 656 |
| 31.12.2023. | EUR | EUR | EUR | EUR | EUR |
|---|---|---|---|---|---|
| ekvivalenti | - | 2 707 396 | - | 2 707 396 | 2 707 396 |
| Debitori | - | - | 321 489 | 321 489 | 321 489 |
| - | - | 81 990 | 81 990 | 81 990 | |
| - | - | 53 944 | 53 944 | 53 944 | |
| - | - | 61 583 | 61 583 | 61 583 | |
| - | 608 361 | - | 608 361 | 608 361 | |
| - | - | 73 155 | 73 155 | 73 155 |

| 31.12.2024. | : | : | : | ||
|---|---|---|---|---|---|
| EUR | EUR | EUR | EUR | EUR | |
| - | 1 468 245 | - | 1 468 245 | 1 468 245 | |
| - | - | - | - | - | |
| Debitori | - | - | 452 249 | 452 249 | 452 249 |
| - | - | 35 030 | 35 030 | 35 030 | |
| - | - | 73 843 | 73 843 | 73 843 | |
| - | - | 61 583 | 61 583 | 61 583 | |
| - | - | - | - | - | |
| - | - | 104 730 | 104 730 | 104 730 | |
| - | (3 002) | - | (3 002) | (3 002) |
| : | : | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| 31.12.2023. | EUR | EUR | EUR | EUR | EUR |
| lenti | - | 982 789 | - | 982 789 | 982 789 |
| Debitori | - | - | 317 911 | 317 911 | 317 911 |
| - | - | 5 120 | 5 120 | 5 120 | |
| - | - | 61 583 | 61 583 | 61 583 | |
| - | 113 903 | - | 113 903 | 113 903 | |
| - | - | 59 278 | 59 278 | 59 278 |
- gada un 2023 nebija.
Nauda un ir EUR

1)
2) Bankas
| Bankas | ||||
|---|---|---|---|---|
| EUR | 4 445 049 | 29 766 | 4 474 815 | |
| EUR | 72 741 | 614 606 | 687 347 | |
| EUR | (1 485 523) | (6 775 148) | (8 260 671) | |
| EUR | 3 032 267 | (6 160 542) | (3 128 275) | |
| Klientu | EUR | (1 971 956) | - | (1 971 956) |
| EUR | 1 060 311 | (6 160 542) | (5 100 231) | |
| Ne izdevumi |
EUR | (238 949) | - | |
| EUR | (7 388) | (2 073) | (9 461) | |
| ) | EUR | 813 974 | (6 162 615) | (5 383 532) |
(2024. gads)

| Nauda un naudas ekvivalenti | EUR | 1 939 035 | 34 707 990 | 36 647 025 |
|---|---|---|---|---|
| - | 987 306 | 987 306 | ||
| EUR | 1 566 969 | - | 1 566 969 | |
| EUR | 178 873 | 6 974 194 | 7 153 067 | |
| EUR | 872 389 | 1 246 965 | 2 119 354 | |
| EUR | 4 557 266 | 43 916 455 | 48 473 721 | |
| - | 32 423 162 | 32 423 162 | ||
| EUR | 38 700 | 161 377 | 200 077 | |
| EUR | 836 971 | 2 855 127 | 3 692 098 |
2023. gads)
| EUR | 3 123 426 | - | 3 123 426 | |
|---|---|---|---|---|
| Procentu | EUR | 25 012 | 21 741 | 46 753 |
| EUR | (1 272 371) | (2 587 345) | (3 859 716) | |
| EUR | 1 876 067 | (2 565 604) | (689 537) | |
| Klientu piesaistes | EUR | (1 781 549) | - | (1 781 549) |
| EUR | 94 518 | (2 565 604) | (2 471 086) | |
| Ne izdevumi |
EUR | (420 819) | - | (420 819) |
| EUR | (5 226) | (1 070) | (6 296) | |
| EUR | (331 527) | (2 566 674) | (2 898 201) |

| Nauda un naudas ekvivalenti | EUR | 1 363 831 | 1 343 565 | 2 707 396 |
|---|---|---|---|---|
| EUR | 1 389 048 | - | 1 389 048 | |
| EUR | 123 728 | 1 900 939 | 2 024 667 | |
| EUR | 601 910 | 592 502 | 1 194 412 | |
| EUR | 3 478 517 | 3 837 006 | 7 315 523 | |
| EUR | 54 134 | 153 828 | 207 962 | |
| EUR | 566 309 | 669 071 | 1 235 380 | |
| EUR | 620 443 | 822 899 | 1 443 342 |
| Dec 2024 | Dec 2023 | ||
|---|---|---|---|
| EUR | EUR | ||
| 1 | 1 617 310 | 1 694 389 | |
| 1.1 | 1 617 310 | 1 694 389 | |
| + | 4 760 549 | 3 795 407 | |
| + | Rezerves | 618 004 | 379 055 |
| + | Akciju emisijas uzcenojums | 17 525 087 | 7 094 334 |
| + | (2 246 376) | (2 003 985) | |
| + | 873 235 | (242 392) | |
| - | 1 566 969 | 1 389 048 | |
| - | 1 742 | - | |
| - | 18 084 445 | 5 750 000 | |
| - | 198 450 | 127 400 | |
| - | 61 583 | 61 583 | |
| 1.1.1 | 1 617 310 | 1 694 389 | |
| 1.1.2 | - | - | |
| 1.2 | - | - | |
| 2 | |||
| 2.1 | 2 466 598 | 3 345 691 | |
| 2.2 | 125 000 | 125 000 | |

| 2.3. | Līdzekļi pārvaldīšanā | 1339 223 684 | 917 192 699 |
|---|---|---|---|
| 2.4. | Līdzekļu pārvaldīšanā limits bez papildus pašu kapitāla prasības | 250 000 000 | 250 000 000 |
| 2.5 | Sabiedrības minimālā sākotnējā kapitāla un papildus pašu kapitāla prasības maksimālais apmērs |
10 000 000 | 10 000 000 |
| 2.6 | Papildus pašu kapitāla prasība ((2.3-2.4) x 0.02% ) | 217 845 | 133 439 |
| 3 | Sabiedrības pašu kapitāla prasību izpilde | ||
| 3.1 | Pašu kapitāla pārsniegums pār Sabiedrības minimālo sākotnējo kapitālu (1. – 2.2.) |
1 492 310 | 1569 389 |
| 3.2 | Pašu kapitāla pārsniegums pār 25% no pastāvīgo izmaksu kopsummas (1. – 2.1.x25%) |
1 000 661 | 857 967 |
| 3.3 | Pašu kapitāla pārsniegums pār minimālo sākotnējo kapitālu un pašu kapitāla papildus summu (1. - 2.2 - 2.6.) |
1274466 | 1 435 951 |
| 4 | Minimālā pašu kapitāla apmērs prasību izpildei | ||
| 4.1 | Minimālā sākotnējā kapitāla un pašu kapitāla papildus prasības summas segumam (2.2 + 2.6) |
342 845 | 258 439 |
| 4.2 | Pašu kapitāla prasība 25% no pastāvīgo izmaksu kopsummas segumam (2.1 x 25%) |
616 650 | 836 423 |
- gada 10. janvārī un 9. septembrī, akciju emisija tika veikta saistībā ar papildu publisko piedāvājumu (SPO) un privāto izvietojumu, kā rezultātā IPAS "Indexo" pamatkapitāls kopumā tika palielināts par 965 142 EUR.
Kapitāla pietiekamības aprēķins ir balstīts uz Sabiedrības iekšējiem pārskatiem, kas tiek sniegti Sabiedrības vadības komandai.
38. Grupas dibinātie un pārvaldītie valsts fondētie ieguldījumu plāni un privātie pensiju plāni pēc to neto aktīvu vērtības
| Plānu neko aktīvu vērtības, EUR | |||
|---|---|---|---|
| INDEXO valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu ieguldījumu plānu un privāto pensiju shēmas līdzekļu plānu aktīvi pārvaldībā |
Reģistrācijas datums |
Dec 2024 | Dec 2023 |
| Valsts tondēto pensiju shēmas līdzekļu ieguldījumu plāns "INDEXO auda 16-55" |
18.01.2018. | 996 465 557 | 662 157 513 |
| Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu iequldījumu plāns "INDEXO Izaugsme 55-62" |
21.06.2017. | 267 778 537 | 199 575 464 |
| Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu iequldījumu plāns "INDEXO Konservatīvais 62+" |
04.04.2018. | 37 343 837 | 34 315 362 |
| Privāto pensiju shēmas līdzekļu pensiju plāns "INDEXO AKCIJU PLANS" |
25.03.2021. | 34 820 591 | 19 555 902 |
| Privāto pensiju shēmas līdzeklu pensiju plāns "INDEXO OBLIGACIJU PLANS" |
25.03.2021. | 2 815 159 | 1588 458 |
| Kopā | 1 301 587 933 | 917 192 699 |

39.Procentu likmju risks
Grupa
Grupa Grupa
Grupa sad Grupa
Grupa anas likme -
Grupa Grupa Grupa Grupa
| 31.12.2024., EUR | Uz | 3 | No 3 gadam |
gadiem | Bez riska |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 35 947 025 | 35 947 025 | - | - | - | - | - | |
| 2 048 710 | 865 196 | 41 356 | 83 833 | 340 722 | 717 604 | - | |
| 3 063 287 | 3 063287 | - | - | - | - | - | |
| 41 059 022 | 39 875 508 | 41 356 | 83 833 | 340 722 | 717 604 | - | |
| (33 191 187) | (15 552 417) | (117 441) | (235 877) | (11 519 994) | (5 765 459) | - | |
| (3 085 092) | (3 085 092) | - | - | - | - | - | |
| (36 276 278) | (18 637 508) | (117 411) | (235 877) | (11 519 994) | (5 765 459) | - | |
| Procentu likmju risks | 4 782 744 | 21238 000 | (76 085) | (152 044) | (11 179 272) | (5 047 855) | - |
Grupas p
Grupas Grupas Procentu likmju Procentu likmju v
40.
1.
0,45% akciju fondiem
2.
izmantojot akciju opcijas.
- Provendi Asset Management AIFP
Provendi Asset Management AIFP esam notikumu
- jaunais padomes loceklis
7


Neatkarīga revidenta ziņojums
IPAS "Indexo" akcionāriem
Ziņojums par konsolidēto un atsevišķo finanšu pārskatu revīziju
Mūsu atzinums
Mūsuprāt, konsolidētie un atsevišķie finanšu pārskati sniedz patiesu un skaidru priekšstatu par IPAS "Indexo" ("Sabiedrība") un tās meitas sabiedrību (kopā "Grupa") konsolidēto un atsevišķo finanšu stāvokli 2024. gada 31. decembrī un Grupas konsolidētajiem un Sabiedrības atsevišķajiem darbības finanšu rezultātiem un konsolidētajām un atsevišķajām naudas plūsmām par gadu, kas noslēdzās 2024. gada 31. decembrī, saskaņā ar Eiropas Savienībā (ES) apstiprinātajiem SFPS Grāmatvedības standartiem.
Mūsu atzinums atbilst mūsu 2025. gada 25. februāra papildus ziņojumam Revīzijas komitejai.
Ko mēs esam revidējuši
Grupas konsolidētie un Sabiedrības atsevišķie finanšu pārskati (kopā saukti "finanšu pārskati") ietver:
- konsolidēto un Sabiedrības visaptverošo ienākumu pārskatu par gadu, kas noslēdzās 2024. gada 31. decembrī;
- konsolidēto un Sabiedrības finanšu stāvokļa pārskatu 2024. gada 31. decembrī;
- konsolidēto un Sabiedrības pašu kapitāla izmaiņu pārskatu par gadu, kas noslēdzās 2024. gada 31. decembrī;
- konsolidēto un Sabiedrības naudas plūsmu pārskatu par gadu, kas noslēdzās 2024. gada 31. decembrī; kā arī
- konsolidēto un Sabiedrības finanšu pārskatu pielikumus, kas ietver informāciju par būtiskām grāmatvedības politikām un citu paskaidrojošu informāciju.
Atzinuma pamatojums
Mēs veicām revīziju saskaņā ar Latvijas Republikā atzītajiem Starptautiskajiem revīzijas standartiem (SRS). Mūsu pienākumi, kas noteikti šajos standartos, ir turpmāk aprakstīti mūsu ziņojuma sadaļā Revidenta atbildība par finanšu pārskatu revīziju.
Mēs uzskatām, ka mūsu iegūtie revīzijas pierādījumi dod pietiekošu un atbilstošu pamatojumu mūsu atzinumam.
Neatkarība
Mēs esam neatkarīgi no Grupas un Sabiedrības saskaņā ar Starptautisko Profesionālu grāmatvežu ētikas kodeksu (ieskaitot starptautiskos neatkarības standartus), kuru izdevusi Starptautiskā grāmatvežu ētikas standartu padome (SGĒSP kodekss), un Revīzijas pakalpojumu likumā iekļautajām ētikas prasībām, kas ir spēkā attiecībā uz mūsu veikto finanšu pārskatu revīziju Latvijas Republikā. Mēs esam izpildījuši mūsu citus ētikas pienākumus saskaņā ar SGĒSP kodeksu un Revīzijas pakalpojumu likumā iekļautās ētikas prasības.
Balstoties uz mūsu zināšanām un pārliecību, mēs paziņojam, ka ar revīziju nesaistītie pakalpojumi, kurus mēs esam snieguši Grupai un Sabiedrībai ir saskaņā ar Latvijas Republikā spēkā esošajiem likumiem un citiem normatīvajiem aktiem un ka mēs neesam snieguši ar revīziju nesaistītus pakalpojumus, kas ir aizliegti saskaņā ar Latvijas Republikas Revīzijas pakalpojumu likuma 37.6 pantu.
Laika periodā no 2024. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 31. decembrim Grupai un Sabiedrībai sniegtie ar revīziju nesaistītie pakalpojumi ir uzrādīti finanšu pārskatu 33. pielikumā.
Šis ir oriģinālā neatkarīga revidenta ziņojuma, kas tika sagatavots latviešu valodā un sniegts par Ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrības "Indexo" finanšu pārskatiem, kuri tika sagatavoti saskaņā ar Eiropas vienotā elektroniskā formāta prasībām, kopija. Šī pdf formāta neatkarīga revidenta ziņojuma versija nav uzskatāma par ziņojumu par finanšu pārskatiem, kas sniegti latviešu valodā pdf formātā un sagatvoti, lai nodrošinātu Sabiedrības akcionāriem vieglāk pieejamu formātu. Oriģinālie finanšu pārskati mašinlasāmā .xhtml formātā kopā ar oriģinālu neatkarīga revidenta ziņojumu ir iesniegti Nasdaq Rīgas Fondu Biržā (saite: https://nasdaqbaltic.com).
Mūsu revīzijas pieeja
Pārskats
| Būtiskums Grupas revīzijas apjoms Galvenie revīzijas jautājumi |
Kopējais būtiskums Grupas revīzijā: 265 tūkstoši eiro, kas ir apmēram 5% no zaudējumiem pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa. Kopējais būtiskums Sabiedrības revīzijā: 210 tūkstoši eiro, kas ir apmēram 1% no neto aktīviem. |
|---|---|
| Mēs veicām Sabiedrības atsevišķo finanšu pārskatu revīziju. Mēs veicām Sabiedrības meitas sabiedrības AS INDEXO banka revīziju. Mēs veicām noteiktas revīzijas procedūras attiecībā uz būtiskiem meitas sabiedrību bilances atlikumiem un darījumiem. Mūsu revīzijas procedūras ietvēra 98% Grupas ieņēmumus un 100% Grupas kopējos aktīvus. |
|
| Komisijas naudas ienākumi no valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu ieguldījumu plānu un privāto pensiju plānu pārvaldīšanas (Grupa un Sabiedrība) Sagaidāmie kredītzaudējumi izsniegtajiem aizdevumiem (Grupa) Ieguldījuma meitas sabiedrībā atgūstamā vērtība (Sabiedrība) |
Plānojot mūsu revīzijas procedūras mēs noteicām būtiskuma līmeni un izvērtējām finanšu pārskatiem piemītošos būtiskas neatbilstības riskus. Jo īpaši mēs izvērtējām, vai vadība ir veikusi subjektīvus pieņēmumus, piemēram, attiecībā uz nozīmīgām grāmatvedības aplēsēm, kas ietver pieņēmumus un nenoteiktību attiecībā un nākotnes notikumiem. Tāpat kā citās mūsu veiktajās revīzijās, mēs izvērtējām vadības iekšējo kontroļu pārkāpšanas risku, tajā skaitā, vai ir pierādījumi par neobjektivitāti, kas norāda uz krāpšanas izraisītu būtiskas neatbilstības risku.
Būtiskums
Revīzijas apjoms ir atkarīgs no būtiskuma piemērošanas. Revīzija tiek plānota ar mērķi iegūt pietiekamu pārliecību par to, ka finanšu pārskati nesatur būtiskas neatbilstības. Neatbilstības var rasties krāpšanas vai kļūdu rezultātā. Tās tiek uzskatītas par būtiskām, ja atsevišķi vai kopā tās varētu ietekmēt lietotāju ekonomisko lēmumu pieņemšanu, kas balstīti uz finanšu pārskatiem.
Balstoties uz mūsu profesionālo spriedumu, mēs noteicām konkrētus būtiskuma sliekšņus, tajā skaitā kopējo Grupas un Sabiedrības būtiskuma apmēru, kas piemērojams konsolidētajiem un Sabiedrības atsevišķajiem finanšu pārskatiem kopumā un ir atspoguļots zemāk esošajā tabulā. Tie, kopā ar kvalitatīvajiem apsvērumiem, palīdzēja mums noteikt revīzijas apjomu un revīzijas procedūru veidu, veikšanas laiku un apmēru, kā arī izvērtēt gan individuālo, gan apkopoto neatbilstību ietekmi uz finanšu pārskatiem kopumā.
| Kopējais revīzijas būtiskuma apmērs |
Kopējais būtiskums Grupas revīzijai ir noteikts 265 tūkstošu eiro apmērā un Sabiedrības revīzijai ir noteikts 210 tūkstošu eiro apmērā. |
|---|---|
| Kā mēs to noteicām | Apmēram 5% no Grupas 2024. gada zaudējumiem pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa un apmēram 1% no Sabiedrības neto aktīviem 2024. gada 31. decembrī. |
| Pamatojums būtiskuma | Mēs izvēlējāmies Grupas zaudējumus pirms uzņēmumu ienākuma 2 |

kritēriju piemērošanai nodokļa, jo šis, mūsuprāt, ir kritērijs, kurš ir vispiemērotākais apstākļos, kad Grupas izveidotā meitas sabiedrība nesen ir uzsākusi kredītiestādes darbību un negūst būtiskus ieņēmumus no saimnieciskās darbības, bet noslēdza pārskata gadu ar EUR 6,161 tūkstošu zaudējumiem pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa, kas veido apmēram 88% no Grupas zaudējumu pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa absolūtās vērtības.
Mēs izvēlējāmies Sabiedrības neto aktīvus, jo šis, mūsuprāt, ir kritērijs, kurš ir vispiemērotākais aktīvu pārvaldīšanas darbībai, kur ir ļoti svarīgi nodrošināt pietiekamu kapitālu, kamēr nav sasniegts nepieciešamais pārvaldīto aktīvu apmērs, lai nodrošinātu pietiekamu ieņēmumu plūsmu.
Mēs izvēlējāmies 5% no zaudējumiem pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa un 1% no neto aktīviem, kas iekļaujas kvantitatīvo robežlielumu skalā būtiskuma noteikšanai sabiedriskās nozīmes struktūrai.
Mēs vienojāmies ar revīzijas komiteju, ka mēs tai ziņosim par mūsu revīzijas gaitā konstatētajām neatbilstībām, kas pārsniedz 13 tūkstošus eiro Grupai un 10 tūkstošus eiro Sabiedrībai, kā arī par mazāka apmēra neatbilstībām, ja par tām, mūsuprāt, būtu jāziņo kvalitatīvu iemeslu dēļ.
Galvenie revīzijas jautājumi
Galvenie revīzijas jautājumi ir tie jautājumi, kuri saskaņā ar mūsu profesionālo vērtējumu pārskata perioda finanšu pārskatu revīzijā bija visbūtiskākie. Šie jautājumi tika risināti mūsu finanšu pārskatu revīzijas kopējā kontekstā, kā arī, veidojot mūsu revīzijas atzinumu. Mēs nesniedzam atsevišķu atzinumu par šiem jautājumiem.
| Galvenie revīzijas jautājumi | Kādas revīzijas procedūras mēs veicām attiecībā uz galveno revīzijas jautājumu |
|
|---|---|---|
| Komisijas naudas ienākumi no valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu ieguldījumu plānu un privāto pensiju plānu pārvaldīšanas (Grupa un Sabiedrība) |
Mēs izvērtējām, vai Grupas un Sabiedrības uzskaites politikas attiecībā uz komisijas naudas ienākumu atzīšanu atbilst ES apstiprinātajiem SFPS Grāmatvedības standartiem. |
|
| Skatīt finanšu pārskatu 3. pielikumu "Komisijas naudas ienākumi". |
Mēs izlases kārtībā veicām aprēķinu pareizības pārbaudi, veicot atsevišķu komisiju ienākumu |
|
| Komisijas naudas ieņēmumi ir būtiskākais ārējo ienākumu avots Grupai un Sabiedrībai, tādēļ mums svarīga revīzijas joma bija pārbaudīt, vai komisijas naudas ienākumi ir notikuši un vai tie ir precīzi |
aprēķinus, sareizinot plāna neto aktīvu vērtību ar konkrēto plāna prospektā noteikto procentu un salīdzinot iegūtos rezultātus ar Grupas un Sabiedrības veikto aprēķinu rezultātiem. |
|
| atspoguļoti finanšu pārskatā. | Mēs arī veicām substantīvās procedūras attiecībā uz plānu neto aktīvu pilnīgumu un |
|
| Atlīdzība par Valsts fondēto pensiju shēmas (VFPS) līdzekļu ieguldījumu plānu un privāto pensiju plānu pārvaldīšanu tiek aprēķināta kā plāna prospektā noteikts procents no attiecīgā |
precizitāti, lai pārliecinātos, ka komisijas naudas ienākumu aprēķināšanā izmantotā informācija ir uzticama. |
|
| pārvaldāmā plāna vidējās neto aktīvu vērtības pārskata periodā. Pārvaldīšanas maksa tiek aprēķināta un uzkrāta katru dienu, bet norēķini tiek veikti reizi mēnesī. Valsts fondēto pensiju plānu un |
Mēs arī pārbaudījām pamatojuma dokumentus, lai pārliecinātos, ka komisijas naudas ienākumi ir notikuši un ka tie ir atzīti pareizajā periodā. |
|
| privāto pensiju plānu prospektos nav paredzēta pārvaldīšanas maksas mainīgā daļa. |
Mēs pārbaudījām, ka Grupas un Sabiedrības pārvaldīto Valsts fondēto un privāto pensiju |
Šis ir oriģinālā neatkarīga revidenta ziņojuma, kas tika sagatavots latviešu valodā un sniegts par Ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrības "Indexo" finanšu pārskatiem, kuri tika sagatavoti saskaņā ar Eiropas vienotā elektroniskā formāta prasībām, kopija. Šī pdf formāta neatkarīga revidenta ziņojuma versija nav uzskatāma par ziņojumu par finanšu pārskatiem, kas sniegti latviešu valodā pdf formātā un sagatvoti, lai nodrošinātu Sabiedrības akcionāriem vieglāk pieejamu formātu. Oriģinālie finanšu pārskati mašinlasāmā .xhtml formātā kopā ar oriģinālu neatkarīga revidenta ziņojumu ir iesniegti Nasdaq Rīgas Fondu Biržā (saite: https://nasdaqbaltic.com).
| Galvenie revīzijas jautājumi | Kādas revīzijas procedūras mēs veicām attiecībā uz galveno revīzijas jautājumu |
|---|---|
| Pārskata periodā komisijas naudas ienākumi no valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu ieguldījumu |
plānu prospektos noteiktā mainīgā daļa par aktīvu pārvaldīšanu ir nulle. |
| plānu un privāto pensiju plānu pārvaldīšanas bija EUR 4,445 tūkstoši Grupai un EUR 4,359 tūkstoši Sabiedrībai. |
Mēs izvērtējām finanšu pārskatos atklāto informāciju par komisijas naudas ienākumiem. |
| Sagaidāmie kredītzaudējumi izsniegtajiem aizdevumiem (Grupa) Skatīt 13. pielikumu "Aizdevumi". Mēs pievērsām uzmanību šai jomai, jo 9. SFPS "Finanšu instrumenti" sagaidāmo kredītzaudējumu (SKZ) modeļa piemērošana kredītu vērtības samazināšanās aplēšu noteikšanai ietver sarežģītus un subjektīvus spriedumus attiecībā uz sagaidāmo kredītzaudējumu atzīšanas laiku un to apjomu. Galvenās SKZ aprēķina modeļa iezīmes ietver kredītu klasifikāciju 3 posmos un kredītriska parametru izvērtēšanu. Grupa nosaka sagaidāmo kredītzaudējumu apmēru kredītiem, izmantojot SKZ modeļa veiktos aprēķinus, ņemot vērā kredīta bilances vērtību saistību nepildīšanas brīdī (EAD), saistību nepildīšanas iestāšanās varbūtību (PD), aizņēmēja kredītriska izmaiņas un sagaidāmās naudas plūsmas no kredīta atmaksas (zaudējumu apmērs) (LGD). Visiem kredītiem sagaidāmos kredītzaudējumus aprēķina piemērojot SKZ modeli. Grupai 2024. gada 31. decembrī uzkrājumi kredītzaudējumiem bija EUR 83 tūkstoši. |
Mēs izvērtējām, vai Grupas uzskaites politikas attiecībā uz SKZ no izsniegtajiem kredītiem ir saskaņā ar 9. SFPS prasībām, izvērtējot katru būtisko modeļa komponenti: kredīta bilances vērtību saistību nepildīšanas brīdī, saistību nepildīšanas iestāšanās varbūtību un saistību nepildīšanas zaudējumus, maksātnespējas un kredītriska būtiska pieauguma definīcijas. Mēs izvērtējām kontroļu attiecībā uz atbilstošiem kredītu datiem un SKZ aprēķiniem būtību un to darbības efektivitāti. Šīs kontroles ietvēra kontroles attiecībā uz kredītu informācijas ievadi sistēmā, kredītu analīzi un apstiprināšanu pirms aizdevumu izsniegšanas, izsniegtā aizdevuma piešķiršanu pareizajam klientam un kavēto dienu aprēķina pareizību. Tāpat mēs pārbaudījām kredītportfeļa datu ticamību un pilnīgumu, pārbaudot līgumu datumus, procentu likmes, termiņu un citus datus, kas tiek izmantoti SKZ aprēķinā. Izlases kārtā izvēlētiem kredītiem mēs izvērtējām piešķirtās kategorijas pamatotību 2024. gada 31. decembrī. Mēs pārbaudījām, ka SKZ modeļa galvenie parametri tiek aprēķināti saskaņā ar Grupas SKZ metodoloģiju, un ka aprēķinos tika izmantoti aktuālie dati. Mēs piesaistījām mūsu ekspertus, lai novērtētu SKZ modeli un pārrēķinātu SKZ kredītiem. Mēs arī veicām SKZ aprēķina modelī izmantoto datu pareizības pārbaudi. Visbeidzot, mēs izvērtējām finanšu pārskatos atklāto informāciju par sagaidāmajiem kredītzaudējumiem aizdevumiem. |
| Ieguldījuma meitas sabiedrībā atgūstamā vērtība (Sabiedrība) |
Mēs izvērtējām atbilstošo kontroļu būtību un ieviešanu. Mēs piesaistījām mūsu novērtēšanas ekspertus |
| Skatīt 15. pielikumu "Līdzdalība meitas sabiedrību pamatkapitālā". 2024. gada 31. decembrī Sabiedrības bilances |
un pārbaudījām Sabiedrības izmantotās novērtēšanas metodoloģijas atbilstību un, balstoties uz tirgus datiem, pārrēķinājām vidējās svērtās kapitāla izmaksas uz salīdzinājām ilgtermiņa izaugsmes rādītāju ar |
| postenis "Līdzdalība meitas sabiedrību pamatkapitālā" ietver ieguldījumu AS INDEXO Banka ("Banka") EUR 17,309,445 apmērā. |
tirgus datiem. Mēs salīdzinājām ieguldījuma Bankā atgūstamās vērtības aprēķinā izmantotās |
Šis ir oriģinālā neatkarīga revidenta ziņojuma, kas tika sagatavots latviešu valodā un sniegts par Ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrības "Indexo" finanšu pārskatiem, kuri tika sagatavoti saskaņā ar Eiropas vienotā elektroniskā formāta prasībām, kopija. Šī pdf formāta neatkarīga revidenta ziņojuma versija nav uzskatāma par ziņojumu par finanšu pārskatiem, kas sniegti latviešu valodā pdf formātā un sagatvoti, lai nodrošinātu Sabiedrības akcionāriem vieglāk pieejamu formātu. Oriģinālie finanšu pārskati mašinlasāmā .xhtml formātā kopā ar oriģinālu neatkarīga revidenta ziņojumu ir iesniegti Nasdaq Rīgas Fondu Biržā (saite: https://nasdaqbaltic.com).

| Galvenie revīzijas jautājumi | Kādas revīzijas procedūras mēs veicām attiecībā uz galveno revīzijas jautājumu |
|---|---|
| Sabiedrības vadība ir veikusi ieguldījuma Bankā atgūstamās vērtības pārbaudi, diskontējot Bankas nākotnes sagaidāmās naudas plūsmas un aprēķinot terminālo vērtību izmantojot trešā gada diskontēto naudas plūsmu. 2024. gadā netika atzīti ieguldījuma vērtības samazināšanās zaudējumi. Ņemot vērā būtiskos spriedumus attiecībā uz Bankas darbības izaugsmi un ieguldījuma apmēru, mēs uzskatījām šo par galveno revīzijas jautājumu. |
naudas plūsmas prognozes ar vadības apstiprināto trīs gadu budžetu. |
| Mēs kritiski izvērtējām galvenos pieņēmumus, ko vadība izmantojusi atgūstamās vērtības aprēķinā. |
|
| Mēs veicām modeļa jutīguma analīzi pret galveno pieņēmumu izmaiņām. |
|
| Mēs izvērtējām finanšu pārskatu pielikumā atklāto informāciju. |
Kā mēs noteicām Grupas revīzijas apjomu
Mēs noteicām revīzijas apjomu, lai iegūtu pietiekamus revīzijas pierādījumus mūsu revidenta ziņojuma sniegšanai par konsolidētajiem finanšu pārskatiem kopumā. Nosakot revīzijas apjomu, mēs ņēmām vērā Grupas struktūru, grāmatvedības uzskaites procesus un kontroles, un nozari, kurā Grupa darbojas.
Mēs veicām pilnu Sabiedrības finanšu pārskatu revīziju un noteiktas revīzijas procedūras attiecībā uz būtiskiem meitas sabiedrību bilances atlikumiem un darījumiem.
Ziņošana par citu informāciju, tai skaitā par Vadības ziņojumu
Vadība ir atbildīga par citu informāciju. Cita informācija ietver:
- Informāciju par Grupu, kas sniegta konsolidētā un sabiedrības gada pārskata 3. lappusē;
- Vadības ziņojumu, kas sniegts konsolidētajā un sabiedrības gada pārskatā no 4. līdz 16. lappusei;
- Paziņojumu par vadības atbildību, kas sniegts konsolidētā un sabiedrības gada pārskata 17. lappusē;
- Korporatīvās pārvaldības pārskatu, ko kā atsevišķu pārskatu sagatavojusi Sabiedrības valde un kas revīzijas ziņojuma datumā ir pieejams Sabiedrības mājas lapā https://indexo.lv;
- Atalgojuma ziņojumu, ko kā atsevišķu ziņojumu sagatavojusi Sabiedrības valde un kas revīzijas ziņojuma datumā ir pieejams Sabiedrības mājas lapā https://indexo.lv,
bet tā neietver finanšu pārskatus vai mūsu revidenta ziņojumu par tiem.
Mūsu ziņojums par finanšu pārskatiem neattiecas uz gada pārskatā ietverto un augstāk norādīto citu informāciju.
Saistībā ar finanšu pārskatu revīziju mūsu pienākums ir iepazīties ar augstāk norādīto citu informāciju un, to darot, izvērtēt, vai šī cita informācija būtiski neatšķiras no finanšu pārskatu informācijas vai no mūsu zināšanām, kuras mēs ieguvām revīzijas gaitā, un vai tā nesatur cita veida būtiskas neatbilstības.
Attiecībā uz Vadības ziņojumu mēs arī veicām procedūras atbilstoši Latvijas Republikas Revīzijas pakalpojumu likuma prasībām. Šīs procedūras ietver izvērtējumu par to, vai Vadības ziņojums ir sagatavots saskaņā ar attiecīgo likumdošanu.
Saskaņā ar Latvijas Republikas Revīzijas pakalpojumu likumu, attiecībā uz Korporatīvās pārvaldības pārskatu mūsu pienākums ir sniegt viedokli, vai Korporatīvās pārvaldības pārskatā ir sniegta informācija saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likuma 56.1 panta pirmās daļas 3., 4., 6., 8. un 9. punktā, kā arī 56.2 panta otrās daļas 5. punktā noteiktajām prasībām un vai tajā ir iekļauta 56.2 panta otrās daļas 1., 2., 3., 4., 7. un 8. punktā noteiktā informācija.
Šis ir oriģinālā neatkarīga revidenta ziņojuma, kas tika sagatavots latviešu valodā un sniegts par Ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrības "Indexo" finanšu pārskatiem, kuri tika sagatavoti saskaņā ar Eiropas vienotā elektroniskā formāta prasībām, kopija. Šī pdf formāta neatkarīga revidenta ziņojuma versija nav uzskatāma par ziņojumu par finanšu pārskatiem, kas sniegti latviešu valodā pdf formātā un sagatvoti, lai nodrošinātu Sabiedrības akcionāriem vieglāk pieejamu formātu. Oriģinālie finanšu pārskati mašinlasāmā .xhtml formātā kopā ar oriģinālu neatkarīga revidenta ziņojumu ir iesniegti Nasdaq Rīgas Fondu Biržā (saite: https://nasdaqbaltic.com).

Papildus, saskaņā ar Latvijas Republikas Revīzijas pakalpojumu likumu, attiecībā uz Atalgojuma ziņojumu mūsu pienākums ir sniegt viedokli, vai Atalgojuma ziņojumā ir ietverta Finanšu instrumentu tirgus likuma 59.4 pantā minētā informācija un vai Atalgojuma ziņojumā ir konstatētas būtiskas neatbilstības saistībā ar konsolidētajā un sabiedrības gada pārskatā norādīto finanšu informāciju.
Pamatojoties uz mūsu revīzijas ietvaros veiktajām procedūrām, mūsuprāt:
- Informācija, kas sniegta pārējā iepriekš norādītajā informācijā par pārskata gadu, par kuru ir sagatavoti šie finanšu pārskati, atbilst finanšu pārskatiem,
- Vadības ziņojums ir sagatavots saskaņā ar Latvijas Bankas noteikumu Nr. 326 "Kredītiestāžu, ieguldījumu brokeru sabiedrību, ieguldījumu pārvaldes sabiedrību un privāto pensiju fondu gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu noteikumi" prasībām,
- Korporatīvās pārvaldības pārskatā, kas revīzijas ziņojuma datumā ir pieejams Sabiedrības mājas lapā https://indexo.lv, ir sniegta informācija, saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likuma 56.1 panta 1. daļas 3., 4., 6., 8. un 9. punktā, kā arī 56.2 panta 2. daļas 5. punktā noteiktajām prasībām, un ir iekļauta 56.2 panta 2. daļas 1., 2., 3., 4., 7. un 8. punktā noteiktā informācija, un
- Atalgojuma ziņojumā, kas revīzijas ziņojuma datumā ir pieejams Sabiedrības mājas lapā https://indexo.lv, ir ietverta Finanšu instrumentu tirgus likuma 59.4 pantā minētā informācija un Atalgojuma ziņojumā nav konstatētas būtiskas neatbilstības saistībā ar konsolidētajā un sabiedrības gada pārskatā norādīto finanšu informāciju.
Papildus tam, ņemot vērā revīzijas laikā gūtās zināšanas un izpratni par Grupu un Sabiedrību un to darbības vidi, mums ir pienākums ziņot, ja mēs esam konstatējuši būtiskas neatbilstības Vadības ziņojumā vai citā informācijā, ko mēs esam saņēmuši pirms šī revidenta ziņojuma datuma. Mūsu uzmanības lokā nav nonācis nekas, par ko šai sakarā būtu jāziņo.
Vadības un personu, kurām uzticēta pārvaldība, atbildība par finanšu pārskatiem
Vadība ir atbildīga par šo finanšu pārskatu, kas sniedz patiesu un skaidru priekšstatu saskaņā ar ES apstiprinātajiem SFPS Grāmatvedības standartiem, sagatavošanu un par tādu iekšējo kontroli, kādu vadība uzskata par nepieciešamu, lai nodrošinātu finanšu pārskatu, kas nesatur ne krāpšanas, ne kļūdu izraisītas būtiskas neatbilstības, sagatavošanu.
Sagatavojot finanšu pārskatus, vadības pienākums ir izvērtēt Grupas un Sabiedrības spēju turpināt darbību, pēc nepieciešamības atbilstoši skaidrot apstākļus saistībā ar Grupas un Sabiedrības spēju turpināt darbību un piemērot darbības turpināšanas principu, ja vien vadība neplāno likvidēt Grupu vai Sabiedrību, vai pārtraukt to darbību, vai arī tai nav citas reālas alternatīvas Grupas vai Sabiedrības likvidēšanai vai darbības pārtraukšanai.
Personas, kurām uzticēta pārvaldība, ir atbildīgas par Grupas un Sabiedrības finanšu pārskatu sagatavošanas pārraudzību.
Revidenta atbildība par finanšu pārskatu revīziju
Mūsu mērķis ir iegūt pietiekamu pārliecību par to, ka finanšu pārskati kopumā nesatur kļūdu vai krāpšanas izraisītas būtiskas neatbilstības, un izsniegt revidenta ziņojumu, kurā izteikts atzinums. Pietiekama pārliecība ir augsta līmeņa pārliecība, bet tā negarantē, ka revīzijā, kas veikta saskaņā ar SRS, vienmēr tiks atklāta būtiska neatbilstība, ja tāda pastāv. Neatbilstības var rasties krāpšanas vai kļūdu rezultātā, un tās ir uzskatāmas par būtiskām, ja var pamatoti paredzēt, ka tās katra atsevišķi vai visas kopā varētu ietekmēt saimnieciskos lēmumus, ko lietotāji pieņem, balstoties uz šiem finanšu pārskatiem.
Veicot revīziju saskaņā ar SRS, visa revīzijas procesa gaitā mēs izdarām profesionālus spriedumus un ievērojam profesionālo skepsi. Mēs arī:
Identificējam un izvērtējam riskus, ka finanšu pārskatos varētu būt krāpšanas vai kļūdu dēļ radušās būtiskas neatbilstības, izstrādājam un veicam revīzijas procedūras šo risku mazināšanai, kā arī iegūstam revīzijas pierādījumus, kas sniedz pietiekamu un atbilstošu pamatojumu mūsu atzinumam. Risks, ka netiks atklātas krāpšanas rezultātā radušās būtiskas

neatbilstības, ir augstāks, nekā kļūdu izraisītām būtiskām neatbilstībām, jo krāpšana var ietvert slepenas norunas, dokumentu viltošanu, ar nodomu neuzrādīt informāciju, nepatiesi uzrādītu informāciju vai iekšējās kontroles pārkāpumus.
- Iegūstam izpratni par iekšējo kontroli, kas ir būtiska revīzijas veikšanai, lai izstrādātu konkrētajiem apstākļiem atbilstošas revīzijas procedūras, bet nevis, lai sniegtu atzinumu par Grupas vai Sabiedrības iekšējās kontroles efektivitāti.
- Izvērtējam pielietoto grāmatvedības uzskaites politiku atbilstību un grāmatvedības aplēšu un attiecīgās vadības uzrādītās informācijas pamatotību.
- Izdarām secinājumu par vadības piemērotā darbības turpināšanas principa atbilstību, un, pamatojoties uz iegūtajiem revīzijas pierādījumiem, par to, vai pastāv būtiska nenoteiktība attiecībā uz notikumiem vai apstākļiem, kas var radīt nozīmīgas šaubas par Grupas un Sabiedrības spēju turpināt darbību. Ja mēs secinām, ka būtiska nenoteiktība pastāv, revidenta ziņojumā tiek vērsta uzmanība uz finanšu pārskatos sniegto informāciju par šiem apstākļiem, vai ja šāda informācija nav sniegta, mēs sniedzam modificētu atzinumu. Mūsu secinājumi ir pamatoti ar revīzijas pierādījumiem, kas iegūti līdz revidenta ziņojuma datumam. Tomēr nākotnes notikumu vai apstākļu ietekmē Grupa vai Sabiedrība savu darbību var pārtraukt.
- Izvērtējam vispārēju finanšu pārskatu izklāstu, struktūru un saturu, ieskaitot pielikumā atklāto informāciju, un to, vai finanšu pārskati patiesi atspoguļo pārskatu pamatā esošos darījumus un notikumus.
- Plānojam un veicam Grupas revīziju, lai iegūtu pietiekamus un atbilstošus revīzijas pierādījumus par Grupas sabiedrību vai struktūrvienību finanšu informāciju, kas ir pamatā atzinuma sniegšanai par konsolidētajiem finanšu pārskatiem. Mēs esam atbildīgi par revīzijas darba vadību, pārraudzību un pārbaudi Grupas revīzijas nolūkos. Mēs paliekam pilnībā atbildīgi par mūsu revidenta atzinumu.
Mēs ziņojam personām, kurām uzticēta pārvaldība, tostarp par plānoto revīzijas apjomu un laiku un par svarīgiem revīzijas novērojumiem, ieskaitot būtiskus iekšējās kontroles trūkumus, kurus mēs identificējam revīzijas laikā.
Personām, kurām uzticēta pārvaldība, mēs arī sniedzam paziņojumu par to, ka mēs esam izpildījuši saistošās ētikas prasības attiecībā uz neatkarību, kā arī sniedzam informāciju par visām attiecībām un citiem apstākļiem, kurus varētu pamatoti uzskatīt par tādiem, kas varētu ietekmēt mūsu neatkarību, un, ja nepieciešams, par pasākumiem šādas ietekmes izslēgšanai vai piemērotajiem ietekmes ierobežošanas pasākumiem.
No visiem jautājumiem, par kuriem esam ziņojuši personām, kurām uzticēta pārvaldība, nosakām tos jautājumus, kurus uzskatām par visbūtiskākajiem finanšu pārskatu revīzijai šajā pārskata periodā un kas tādēļ uzskatāmi par galvenajiem revīzijas jautājumiem. Mēs izklāstām šos jautājumus revidenta ziņojumā, izņemot, ja tiesību aktos liegts publiskot šādu informāciju, kā arī izņemot tos ļoti retos gadījumus, kad uzskatām, ka attiecīgais jautājums nav uzrādāms mūsu ziņojumā, jo ir pamatoti paredzams, ka sabiedrības interešu ieguvums no šādas informācijas publiskošanas neatsvērtu tās izpaušanas dēļ radušās negatīvās sekas.
Ziņojums par citām normatīvo aktu prasībām
Ziņojums par konsolidēto finanšu pārskatu ziņošanas atbilstību Eiropas vienotā elektroniskā ziņošanas formāta (ESEF) prasībām.
Mēs esam nolīgti, pamatojoties uz mūsu 2024. gada 20. novembra līgumu ar Sabiedrības valdi, lai veiktu pietiekamas pārliecības apliecinājuma uzdevumu, lai pārbaudītu atbilstību piemērojamajiem kritērijiem attiecībā uz IPAS "Indexo" Grupas konsolidēto finanšu pārskatu ziņošanu par gadu, kas noslēdzās 2024. gada 31. decembrī ("Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošana").
Ziņojuma priekšmets un piemērojamie kritēriji

Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošanas metodi Sabiedrības valde ir piemērojusi, lai atbilstu 2018. gada 17. decembra Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/815 3. un 4. punkta prasībām, ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2004/109/EK papildina attiecībā uz regulatīvajiem tehniskajiem standartiem par vienotā elektroniskā ziņošanas formāta specifikāciju ("ESEF regula"). Piemērojamās prasības attiecībā uz Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošanu ir ietvertas ESEF regulā.
Iepriekšējā teikumā aprakstītās prasības nosaka pamatu Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošanas piemērošanai un, mūsuprāt, veido atbilstošus kritērijus, lai sagatavotu pietiekamas pārliecības ziņojumu.
Valdes un personu, kurām uzticēta pārvaldība, atbildība
Sabiedrības valde ir atbildīga par Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošanu, kas atbilst ESEF regulas prasībām.
Šī atbildība ietver atbilstošu iezīmējumu atlasi un piemērošanu iXBRL standartā, izmantojot ESEF taksonomiju, un iekšējās kontroles izstrādi, ieviešanu un uzturēšanu, kas attiecas uz Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošanas sagatavošanu, kas nesatur būtiskas neatbilstības ESEF regulas prasībām.
Personas, kurām uzticēta pārvaldība, ir atbildīga par finanšu ziņošanas procesa pārraudzību, kas jāsaprot arī kā Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošana ESEF regulā noteiktajā formātā.
Mūsu atbildība
Mūsu pienākums bija sniegt pietiekamas pārliecības ziņojumu par to, ka Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošana visos būtiskajos aspektos atbilst ESEF regulai.
Mēs veicām savu apliecinājuma uzdevumu saskaņā ar 3000.(R) starptautisko apliecinājuma uzdevumu standartu, kas nav vēsturiskās finanšu informācijas revīzija vai pārbaude (turpmāk tekstā – SAUS 3000(R)). Šis standarts nosaka, ka mums jāievēro ētikas prasības, jāplāno un jāveic procedūras, lai iegūtu pietiekamu pārliecību, ka Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošana visos būtiskajos aspektos atbilst piemērojamajām prasībām.
Pietiekama pārliecība ir augsts pārliecības līmenis, taču tas negarantē, ka pakalpojums, kas veikts saskaņā ar SAUS 3000(R), vienmēr atklās esošo būtisku neatbilstību (būtisku neatbilstību prasībām).
Profesionālā ētika un kvalitātes vadība
Mūsu uzņēmums savā darbā piemēro 1. Starptautisko kvalitātes vadības standartu (ISQM1), kas nosaka, ka uzņēmumā ir jāizstrādā, jāievieš un jādarbojas kvalitātes vadības sistēmai, tostarp politikām vai procedūrām attiecībā uz atbilstību ētikas prasībām, profesionālajiem standartiem un piemērojamām juridiskajām un normatīvajām prasībām.
Mēs esam ievērojuši neatkarības prasības saskaņā Starptautisko Profesionālu grāmatvežu ētikas kodeksu (ieskaitot starptautiskos neatkarības standartus), kuru izdevusi Starptautiskā grāmatvežu ētikas standartu padome (SGĒSP kodekss) un kura pamatā ir godīguma, objektivitātes, profesionālās kompetences un pienācīgas rūpības principi, konfidencialitāte un profesionāla uzvedība.
Veikto procedūru apkopojums
Mūsu plānotās un veiktās procedūras bija vērstas uz to, lai gūtu pietiekamu pārliecību, ka Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošana visos būtiskajos aspektos atbilst spēkā esošajām prasībām un, ka šī atbilstība nesatur būtiskas kļūdas vai nepilnības. Mūsu procedūras attiecīgi ietvēra:
● izpratnes iegūšanu par iekšējās kontroles sistēmu un procesiem, kas attiecas uz konsolidēto finanšu pārskatu elektronisko pārskatu formāta lietošanu, tai skaitā XHTML formāta sagatavošanu un konsolidēto finanšu pārskatu digitālo iezīmēšanu;
<-- PDF CHUNK SEPARATOR -->

- pārbaudi, vai XHTML formāts tika lietots pareizi;
- izvērtējumu par konsolidēto finanšu pārskatu digitālās iezīmēšanas pilnīgumu, izmantojot iXBRL iezīmēšanas valodu atbilstoši ESEF regulā aprakstītajām elektroniskā formāta ieviešanas prasībām;
- izvērtējumu, vai Grupa izmanto XBRL elementus, kas izvēlēti no ESEF taksonomijas, un radījis paplašinājuma elementus gadījumos, ja nav identificēts piemērots elements no ESEF taksonomijā; un
- paplašinājuma elementu piesaistes piemērotības ESEF taksonomijai novērtējumu.
Mēs uzskatām, ka mūsu iegūtie pierādījumi ir pietiekami un atbilstoši, lai pamatotu mūsu secinājumu.
Secinājums
Mūsuprāt, pamatojoties uz veiktajām procedūrām, Konsolidēto finanšu pārskatu ziņošana visos būtiskajos aspektos atbilst ESEF regulai.
Iecelšana un revīzijas termiņš
Mēs pirmo reizi tikām iecelti par Sabiedrības un Grupas revidentiem 2020. gada 15. jūlijā. Mūsu iecelšana tika ik gadu atjaunota ar akcionāru lēmumu, tādējādi esam bijuši revidenti 5 gadus pēc kārtas. Mūsu iecelšana pārskata gadam, kas noslēdzās 2024. gada 31. decembrī, tika apstiprināta ar akcionāru lēmumu 2024. gada 25. martā.
Revīzijas, kuras rezultātā ir sagatavots šis neatkarīgā revidenta ziņojums, atbildīgā partnere ir Ilandra Lejiņa.
PricewaterhouseCoopers SIA Zvērinātu revidentu komercsabiedrība Licence Nr. 5
/parakstīts ar drošu elektronisko parakstu/
Ilandra Lejiņa Atbildīgā zvērinātā revidente Sertifikāts Nr. 168
Valdes locekle
Rīga, Latvija 2025. gada 27. februārī
9