AI assistant
Deceuninck NV — Interim / Quarterly Report 2017
Aug 24, 2017
3938_ir_2017-08-24_dd2b59b5-eed7-44ba-9c39-c481026ad978.pdf
Interim / Quarterly Report
Open in viewerOpens in your device viewer
Persbericht
Gereglementeerde informatie – Halfjaarresultaten 1H 2017. Onder embargo tot donderdag 24 augustus 2017 om 7u00 CET
REBITDA stabiel ondanks stevige tegenwind van grondstofprijzen en wisselkoersen. Ambitieus investeringsprogramma gaat verder.
| Omzet | REBITDA | EU S-PVC | TRY |
|---|---|---|---|
| € 338.7 m | € 32.7 m | 1,109 €/T | 3.94 |
| +2.6% | +0.6% | +13.4% | -20.8% |
Noot: % = wijziging t.o.v. H1 2016
- De omzet in H1 2017 steeg 2.6% tot € 338.7 miljoen hoofdzakelijk dankzij de sterke groei van de verkopen in de VS en marktgroei in Centraal Europa die door moeilijke marktomstandigheden in Turkije en Rusland en door de afwezigheid van eenmalige projectverkopen in West-Europa zoals in 2016 teniet gedaan werden. Prijsverhogingen noodzakelijk om de hogere grondstofprijzen te compenseren werden gedeeltelijk teniet gedaan door wisselkoerseffecten.
- REBITDA bleef stabiel op € 32.7 miljoen (H1 2016: € 32.5 miljoen) of 9.7% op omzet (H1 2016: 9.9%) doordat de negatieve impact van hogere grondstofprijzen en zwakkere munten gecompenseerd werd door prijsverhogingen, een hogere operationele efficiëntie en lagere kosten van dubieuze debiteuren.
- De netto financiële schuld op 30 juni 2017 bedroeg € 108.3 miljoen vergeleken met € 109.1 miljoen op 30 juni 2016, wat resulteert in een ratio netto financiële schuld t.o.v. LTM REBITDA van 1.7x. De Groep investeerde substantieel (€ 71 miljoen in de voorbije 12 maanden, het dubbele van het historisch gemiddelde) in innovatie, capaciteit en operationele efficiëntie, gefinancierd door operationele cash flow en optimalisatie van het werkkapitaal.
- De strategische projecten zitten op schema. De verhuis naar de nieuwe fabriek in Menemen, Turkije werd afgerond en er wordt gebouwd aan een nieuwe extrusie fabriek in Colombia die naar verwachting operationeel wordt in Q4 2017. SAP werd geïmplementeerd in een deel van West-Europa.
Francis Van Eeckhout, CEO, licht toe:
"In de eerste jaarhelft van 2017 hebben we mooie vooruitgang geboekt. We hebben sterke groei gerealiseerd in zowel Noord-Amerika als Centraal Europa, terwijl we erin geslaagd zijn ons aan te passen aan de moeilijkere marktomstandigheden in Turkije. Ondanks stijgende grondstofprijzen en eenmalige kosten gerelateerd aan de implementatie van verschillende strategische projecten zijn we erin geslaagd solide resultaten neer te zetten."
Samenvatting van de geconsolideerde resultatenrekening
| (in € miljoen) | 1H 2016 | 1H 2017 | % verschil |
|---|---|---|---|
| Omzet | 330.2 | 338.7 | 2.6% |
| Brutowinst | 103.6 | 98.7 | (4.8%) |
| Brutomarge (%) | 31.4% | 29.1% | |
| EBITDA | 34.6 | 33.3 | (4.0%) |
| REBITDA | 32.5 | 32.7 | 0.6% |
| REBITDA-marge (%) | 9.9% | 9.7% | |
| EBIT | 21.2 | 18.5 | (12.5%) |
| Financieel resultaat | (5.8) | (7.0) | |
| EBT | 15.4 | 11.5 | |
| Winstbelastingen | (2.3) | (3.3) | |
| Nettowinst | 13.1 | 8.2 |
Omzet
| % van omzet | Totaal H1 | West Europa |
Centraal Europa |
Turkije en Emerging Markets |
Noord Amerika |
|---|---|---|---|---|---|
| Omzet (in € miljoen) 2016 | 330.2 | 94.7 | 76.4 | 103.2 | 55.9 |
| Volume | (0.8%) | (6.7%) | 2.8% | (2.2%) | 7.5% |
| Wisselkoers | (4.7%) | (1.4%) | 3.8% | (18.3%) | 3.4% |
| Overige (prijs & mix) | 8.1% | 4.9% | -0.4% | 18.9% | 4.4% |
| Totaal | 2.6% | (3.2%) | 6.2% | (1.6%) | 15.2% |
| Omzet (in € miljoen) 2017 | 338.7 | 91.7 | 81.1 | 101.5 | 64.4 |
In de eerste helft van 2017 heeft Deceuninck een omzet gerealiseerd van € 338.7 miljoen ten opzichte van € 330.2 miljoen over dezelfde periode in 2016. Deze stijging met 2.6% is hoofdzakelijk te danken aan de sterke groei van de verkopen in de VS en marktgroei in Centraal Europa die door moeilijke marktomstandigheden in Turkije en Rusland en door de afwezigheid van eenmalige projectverkopen in West-Europa zoals in 2016 teniet gedaan werden. Prijsverhogingen noodzakelijk om de hogere grondstofprijzen te compenseren werden gedeeltelijk teniet gedaan door wisselkoerseffecten.
De omzet in West-Europa daalde met 3.2% tot € 91.7 miljoen (H1 2016: € 94.7 miljoen), wat voornamelijk verklaard wordt door lagere volumes wegens de afwezigheid van eenmalige projectverkopen zoals in 2016. Hogere verkopen in Spanje en Italië en de lancering van het nieuwe aluminium- en ventilatie gamma werden teniet gedaan door lagere verkopen in Frankrijk en de verdere verzwakking van het Britse pond (-10% t.o.v. H1 2016).
In Centraal en Oost Europa steeg de omzet met 6.2% tot € 81.1 miljoen (H1 2016: € 76.4 miljoen). Hogere volumes in Tsjechië, Polen en de Balkan, ondersteund door een algemene marktgroei in die landen, werden gedeeltelijk teniet gedaan door lagere volumes in Rusland als gevolg van een verdere inkrimping van de markt (naar schatting van het management -15%). Het positieve wisselkoerseffect wordt verklaard door de sterkere RUB (+20% t.o.v. H1 2016).
De omzet in Turkije & Emerging Markets daalde met 1.6% tot € 101.5 miljoen (H1 2016: € 103.2 miljoen), wat voornamelijk verklaard wordt door de moeilijke marktomstandigheden in Turkije. De verzwakking van de Turkse lira (-21% t.o.v. H1 2016) en de hogere grondstofprijzen werden gedeeltelijk gecompenseerd door prijsverhogingen.
In Noord-Amerika steeg de omzet met 15.2% tot € 64.4 miljoen (H1 2016: € 55.9 miljoen). Volumes stegen met 7.5% (+13.0% indien gecorrigeerd voor de verkoop van de terrassenafdeling in H1 2016) dankzij een sterke toename van de verkopen en de verdere groei van de markt. De omzet werd positief beïnvloed door de automatische indexering van hogere PVC prijzen en door een gunstiger productmix.
Operationele en financiële resultaten
De Brutomarge daalde van 31.4% in H1 2016 naar 29.1% in H1 2017 omdat hogere grondstofprijzen en zwakkere munten (hoofdzakelijk GBP en TRY) nog niet volledig gecompenseerd werden door prijsverhogingen.
De REBITDA bleef stabiel op € 32.7 miljoen (H1 2016: € 32.5 miljoen) of 9.7% op omzet (H1 2016: 9.9%) omdat de negatieve impact van hogere grondstofprijzen en zwakkere munten net als de eenmalige kosten in verband met de implementatie van SAP in West-Europa en de verhuis naar de nieuwe fabriek in Menemen (TR) gecompenseerd werden door prijsverhogingen, lagere kosten voor dubieuze debiteuren en een hogere operationele efficiëntie. De EBITDA daalde naar € 33.3 miljoen (H1 2016: 34.6 miljoen) wat voornamelijk verklaard wordt door de meerwaarde op de verkoop van de terrassenafdeling in de VS in H1 2016.
Het operationeel resultaat (EBIT) bedroeg € 18.5 miljoen (H1 2016: € 21.2 miljoen). Afschrijvingen en waardeverminderingen stegen van € 13.5 miljoen in H1 2016 tot € 14.7 miljoen in H1 2017 als gevolg van de hogere investeringen.
Het financieel resultaat bedroeg € (7.0) miljoen (H1 2016: € (5.8) miljoen). De stijging t.o.v. H1 2016 wordt vooral verklaard door wisselkoersverliezen als gevolg van de verzwakking van de Turkse lira.
De winstbelastingen stegen tot € 3.3 miljoen (H1 2016: € 2.3 miljoen), wat voornamelijk verklaard wordt door de eenmalige erkenning van uitgestelde belastingvorderingen in 2016.
De nettowinst in H1 2017 was € 8.2 miljoen. Dit is, ondanks de stabiele REBITDA, lager dan de nettowinst van € 13.1 miljoen gerapporteerd in H1 2016, wat verklaard wordt door de eenmalige inkomsten in H1 2016 (meerwaarde op de verkoop van de terrassenafdeling in de VS en de erkenning van uitgestelde belastingvorderingen) en hogere afschrijvingen als gevolg van hogere investeringen.
Deceuninck heeft zijn voornemen gecommuniceerd om de Turkse dochterondernemingen Ege Profil en Pimas te fusioneren, wat de finale stap wordt in de integratie van Pimas nadat het overgenomen werd in 2014. Dit proces wordt verwacht afgerond te zijn tegen het eind van het jaar. Daar dit een intra-groepstransactie betreft zal dit geen belangrijke invloed hebben op de geconsolideerde cijfers van de Groep.
Samenvatting van de geconsolideerde balans
| (in € miljoen) per 30 juni | 2016 | 2017 | % verschil |
|---|---|---|---|
| Totaal activa | 596.1 | 591.8 | (0.7%) |
| Eigen vermogen | 279.0 | 268.2 | (3.9%) |
| Netto schuld | 109.1 | 108.3 | (0.7%) |
| Investeringen | 32.6 | 24.4 | (25.0%) |
| Werkkapitaal | 161.1 | 135.5 | (15.9%) |
Het handelswerkkapitaal op de omzet van de laatste 12 maanden bedroeg 20.0% op 30 juni 2017 ten opzichte van 24.3% op 30 juni 2016. De factoring per eind juni 2017 bedroeg € 35.8 miljoen (t.o.v. € 34.8 miljoen eind juni 2016).
De investeringsuitgaven in H1 2017 bedroegen € 24.4 miljoen ten opzichte van € 32.6 miljoen in H1 2016.
De netto financiële schuld op 30 juni 2017 bedroeg € 108.3 miljoen tegenover € 109.1 miljoen op 30 juni 2016, wat resulteert in een ratio netto financiële schuld t.o.v. LTM REBITDA van 1.7x. De Groep investeerde in de voorbije 12 maanden € 71 miljoen, gefinancierd door operationele cash flow en optimalisatie van het werkkapitaal.
Vooruitzichten
Er wordt verwacht dat de groei zich verder zet doorheen 2017 gesteund door de lancering van innovatieve producten en superieure kwaliteit en service. We voorzien echter verder tegenwind van hogere grondstofprijzen en ongunstige wisselkoersbewegingen. We blijven de nodige acties nemen die naar verwachting op termijn de marges zullen herstellen.
Bijlage 1: Geconsolideerde resultatenrekening
| Cijfers over 6 maanden eindigend op 30 juni | 2016 | 2017 |
|---|---|---|
| (in € miljoenen) | Niet-geauditeerd | Niet-geauditeerd |
| Omzet | 330.2 | 338.7 |
| Kostprijs verkochte goederen | (226.6) | (240.1) |
| Brutowinst | 103.6 | 98.7 |
| Marketing-, verkoop- en distributiekosten | (55.4) | (54.0) |
| Onderzoeks- en ontwikkelingskosten | (4.4) | (4.3) |
| Administratiekosten en algemene kosten | (22.8) | (22.2) |
| Overig netto bedrijfsresultaat | 0.2 | 0.3 |
| Bedrijfswinst (EBIT) | 21.2 | 18.5 |
| Financiële kosten | (11.4) | (15.1) |
| Financiële opbrengsten | 5.6 | 8.1 |
| Winst voor belastingen (EBT) | 15.4 | 11.5 |
| Winstbelastingen | (2.3) | (3.3) |
| Nettowinst | 13.1 | 8.2 |
| Nettowinst toewijsbaar aan: (in € duizend) |
||
|---|---|---|
| Aandeelhouders van de moedermaatschappij | 13,036 | 7,829 |
| Minderheidsbelangen | 90 | 408 |
| Winst per aandeel toewijsbaar aan de gewone aandeelhouders van de moedermaatschappij (in €): |
||||
|---|---|---|---|---|
| Gewone winst per aandeel | 0.10 | 0.06 | ||
| Verwaterde winst per aandeel | 0.09 | 0.06 |
Bijlage 2: Geconsolideerde balans
| 31 december 2016 | 30 juni 2017 | |
|---|---|---|
| (in € miljoenen) | Geauditeerd | Niet-geauditeerd |
| Activa | ||
| Immateriële vaste activa | 4.4 | 6.8 |
| Goodwill | 10.7 | 10.7 |
| Materiële vaste activa | 254.0 | 249.8 |
| Financiële vaste activa | 0.1 | 0.1 |
| Uitgestelde belastingvorderingen | 19.4 | 17.4 |
| Overige vaste activa | 2.9 | 1.5 |
| Vaste activa | 291.5 | 286.3 |
| Voorraden | 99.0 | 124.7 |
| Handelsvorderingen | 113.8 | 116.0 |
| Overige vorderingen | 20.6 | 14.3 |
| Liquide middelen | 72.4 | 48.9 |
| Vaste activa aangehouden voor verkoop | 3.8 | 1.5 |
| Vlottende activa | 309.6 | 305.5 |
| Totaal activa | 601.1 | 591.8 |
| Passiva | ||
| Geplaatst kapitaal | 53.4 | 53.7 |
| Uitgiftepremies | 87.1 | 87.8 |
| Geconsolideerde reserves | 199.0 | 202.8 |
| Reserve voor kasstroomindekkingen | (0.1) | 0.0 |
| Actuariële winsten / verliezen | (6.2) | (6.9) |
| Eigen aandelen | (0.3) | (0.3) |
| Omrekeningsverschillen | (61.2) | (71.8) |
| Eigen vermogen exclusief minderheidsbelangen | 271.6 | 265.3 |
| Minderheidsbelangen | 3.4 | 2.9 |
| Eigen vermogen inclusief minderheidsbelangen | 275.0 | 268.2 |
| Rentedragende schulden | 129.2 | 133.2 |
| Langlopende voorzieningen | 28.4 | 29.4 |
| Uitgestelde belastingschulden | 2.3 | 2.1 |
| Langlopende schulden | 159.9 | 164.8 |
| Rentedragende schulden | 31.6 | 23.9 |
| Handelsschulden | 101.6 | 105.2 |
| Belastingschulden | 9.7 | 5.7 |
| Personeelsgerelateerde schulden | 15.5 | 14.7 |
| Kortlopende voorzieningen | 1.3 | 1.3 |
| Overige schulden | 6.4 | 8.0 |
| Kortlopende schulden | 166.1 | 158.9 |
| Totaal passiva | 601.1 | 591.8 |
| Netto Schuld | 88.4 | 108.3 |
| Bijlage 3: Geconsolideerd kasstroomoverzicht | |||
|---|---|---|---|
| Cijfers over 6 maanden eindigend op 30 juni | 2016 | 2017 |
|---|---|---|
| (in € miljoenen) | Niet-geauditeerd | Niet-geauditeerd |
| Operationele activiteiten | ||
| Nettowinst | 13.1 | 8.2 |
| Afschrijvingen op (im)materiële vaste activa | 12.7 | 14.5 |
| Bijzondere waardeverminderingen op (im)materiële vaste activa | 0.8 | 0.2 |
| Voorzieningen voor pensioenen en overige risico's en kosten | (1.2) | 0.2 |
| Waardeverminderingen op vlottende activa | 0.9 | (0.7) |
| Netto financiële kosten | 5.8 | 7.0 |
| Meerwaarde op realisatie materiële vaste activa | (1.5) | (0.6) |
| Minwaarde op realisatie materiële vaste activa | 1.0 | 0.6 |
| Winstbelastingen | 2.3 | 3.3 |
| In eigen vermogen afgewikkelde op aandelen gebaseerde betalingstransacties |
0.3 | 0.3 |
| Kasstromen uit bedrijfsactiviteiten voor mutatie in | ||
| werkmiddelen en voorzieningen | 34.1 | 33.0 |
| Afname / (toename) in handelsvorderingen en overige vorderingen |
(20.3) | 0.1 |
| Afname / (toename) in voorraden | (15.7) | (29.0) |
| Toename / (afname) in handelsschulden | 13.3 | 9.4 |
| Toename / (afname) andere | 7.8 | (0.2) |
| Kasstromen uit bedrijfsactiviteiten | 19.2 | 13.2 |
| Ontvangen intresten | 0.6 | 1.0 |
| Betaalde winstbelastingen | (0.2) | (0.8) |
| KASSTROMEN UIT OPERATIONELE ACTIVITEITEN | 19.6 | 13.4 |
| Investeringsactiviteiten | ||
| Kasontvangsten bij verkoop van materiële vaste activa | 3.6 | 4.0 |
| Aanschaffingen van materiële vaste activa | (32.4) | (23.9) |
| Aanschaffingen van immateriële vaste activa | (0.2) | (0.5) |
| KASSTROMEN UIT INVESTERINGSACTIVITEITEN | (28.9) | (20.5) |
| Financieringsactiviteiten | ||
| Kapitaalsverhoging | 0.2 | 1.1 |
| Nieuwe / (terugbetaling) langlopende schulden | 1.4 | 6.0 |
| Nieuwe / (terugbetaling) kortlopende schulden | 1.2 | (7.2) |
| Betaalde intresten | (2.3) | (3.1) |
| Uitgekeerde dividenden | (3.4) | (4.1) |
| Overige financiële items | (1.7) | (5.8) |
| KASSTROMEN UIT FINANCIERINGSACTIVITEITEN | (4.7) | (13.2) |
| Netto toename / (afname) van de liquide middelen | (14.0) | (20.3) |
| Liquide middelen per 1 januari | 70.7 | 72.4 |
| Wisselkoersfluctuaties | (0.5) | (3.3) |
| Liquide middelen per 30 juni | 56.2 | 48.9 |
Financiële kalender 2017 – 2018
22 februari 2018 FY 2017 resultaten
Einde van het persbericht
Over Deceuninck
Deceuninck werd opgericht in 1937 en behoort tot de top 3 onafhankelijke producenten van PVC en composietprofielen voor ramen en deuren, outdoor living en home protection. De hoofdzetel bevindt zich in Hooglede-Gits (BE). Deceuninck is georganiseerd in 4 geografische segmenten: West-Europa, Centraal & Oost-Europa, Noord-Amerika en Turkije & Emerging Markets. Deceuninck is verticaal geïntegreerd en beschikt over 15 fabrieken, die samen met 21 magazijnen en distributiecentra instaan voor de vereiste service en responstijd naar de Klanten. Deceuninck focust sterk op innovatie, ecologie en design.
Contact Deceuninck: Bert Castel • T +32 51 239 204 • [email protected]