AI assistant
Deceuninck NV — Interim / Quarterly Report 2012
Aug 23, 2012
3938_ir_2012-08-23_a60a75af-9a14-4277-91b5-7b45ddc5e71c.pdf
Interim / Quarterly Report
Open in viewerOpens in your device viewer
Financieel Halfj aarrapport 2012
www.deceuninck.com
INHOUDSOPGAVE
-
- Verslag van het Management 3
- 1.1. Kerncijfers 3
- 1.2. Analyse van de resultaten 4
- 1.3. Vooruitzichten voor 2012 6
- 1.4. Risico's en onzekerheden 6
2. Tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten — 7
- 2.1. Geconsolideerde resultatenrekening 7
- 2.2. Geconsolideerd overzicht van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten 8
- 2.3. Geconsolideerde balans 9
- 2.4. Geconsolideerd overzicht van mutaties in het eigen vermogen 10
- 2.5. Geconsolideerd kasstroomoverzicht 11
- 2.6. Toelichtingen bij de tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten 13
-
- Verklaring van de Raad van Bestuur 16
-
- Verslag van de Commissaris 17
1. Verslag van het Management
1.1. Kerncijfers
| Geconsolideerde resultatenrekening (in miljoen euro) | 30 juni 2011 Niet-geauditeerd |
30 juni 2012 Niet-geauditeerd |
|---|---|---|
| Omzet | 268,9 | 274,3 |
| EBITDA | 24,6 | 24,4 |
| EBITDA-marge (%) | 9,2% | 8,9% |
| EBIT | 11,3 | 11,2 |
| EBIT-marge (%) | 4,2% | 4,1% |
| EBT | 6,5 | 3,7 |
| EBT-marge (%) | 2,4% | 1,4% |
| Nettowinst | 3,1 | 1,2 |
| Nettowinst-marge (%) | 1,1% | 0,5% |
| Winst per aandeel (in euro) | 0,03 | 0,01 |
| Geconsolideerde balans (in miljoen euro) | 31 december 2011 Geauditeerd |
30 juni 2012 Niet-geauditeerd |
|---|---|---|
| Vaste activa | 226,5 | 231,7 |
| Vlottende activa | 217,3 | 236,9 |
| Eigen vermogen | 205,9 | 212,2 |
| Voorzieningen | 20,8 | 20,7 |
| Uitgestelde belastingschulden | 3,9 | 3,8 |
| Langlopende rentedragende schulden | 93,4 | 88,5 |
| Kortlopende schulden | 119,8 | 143,4 |
| Balanstotaal | 443,7 | 468,6 |
| Werkkapitaal | 119,2 | 139,0 |
| Investeringen | 21,9 | 13,7 |
| Nettoschuld | 101,8 | 117,6 |
| Eigen vermogen / Balanstotaal (%) | 46,4% | 45,3% |
| Nettowinst / Eigen vermogen (%) | 3,1% | 0,6% |
| Nettoschuld op eigen vermogen (Gearing) (%) | 49,4% | 55,5% |
| Personeel (Tijdelijke medewerkers inbegrepen) | 31 december 2011 Geauditeerd |
30 juni 2012 Niet-geauditeerd |
|---|---|---|
| Totaal voltijdsequivalenten (VTE) | 2.735 | 2.805 |
1.2. Analyse van de resultaten
Tom Debusschere, Deceuninck CEO:
Tijdens de eerste jaarhelft van 2012 waren Deceuninck's operationele resultaten stabiel en bleef Deceuninck winstgevend, ondanks record hoge grondstofkosten en moeilijke marktomstandigheden in Europa.
Na de ommekeer in 2009 werkte Deceuninck aan een gedisciplineerde prijszetting, continue operationele verbeteringen in de 10 productiesites en een stricte beheersing van vaste kosten in alle vestigingen wereldwijd. De volgehouden bedrijfsresultaten en cashflow sinds 2010 tonen aan dat ons bedrijf is staat is om zijn engagement na te komen.
Maar ondertussen hebben we ook verder gebouwd aan onze toekomst. Tijdens deze periode heeft Deceuninck € 67 miljoen geïnvesteerd in de 3 pijlers van onze langetermijn strategie "Building a Sustainable home".
Innovation – PVC blijft de meest economische oplossing als het op isolatie aankomt. In de regio West-Europa lanceerden we Zendow#neo met Linktrusion-technologie: Deceuninck biedt nu een raamsysteem aan dat de traditionele, slecht isolerende, metalen versterking vervangt door een vooraf ingebrachte versteviging met glasvezels en staaldraad. In de VSA, kunnen onze Klanten nu hun isolatiewaardes verbeteren door de aluminium versterking te vervangen door Innergy, een gepultrudeerd polyurethaan profielsysteem.
Ecology – PVC verbetert verder zijn ecologische voetafdruk. Op 17 oktober openen we onze nieuwe fabriek voor de recyclage van postconsumer PVC. De nieuwe fabriek wordt volledig geïntegreerd in onze grondstoffenfabriek in Diksmuide, België. In de regio Centraal en Oost-Europa lanceerden we "Eforte", een super isolerend raamsysteem (passiefhuis- niveau), en dit met het laagste grondstoffenverbruik in de industrie. In Turkije lanceerden we Flora, een gecoëxtrudeerd raamsysteem, voor een betere verwerking van gerecycleerde grondstof.
Design – PVC ramen worden nu ook echt een esthetische, architecturale oplossing zowel voor een mooie woning, school of kantoor. We brengen steeds meer oogstrelende houtdecoren en gecoate kleuren op de markt. Momenteel investeert Deceuninck in een nieuwe coatingfabriek in Gits, België, die eind dit jaar operationeel wordt.
Deceuninck is er opnieuw in geslaagd om blijvend winst te maken in moeilijke omstandigheden, terwijl we doelgericht verder investeerden. Dit versterkte het vertrouwen van onze stakeholders.
Vijf toonaangevende Europese financiële instellingen sloten een overeenkomst voor een gesyndiceerde langetermijnherfinanciering; dit voor een bedrag van € 140 miljoen. De overeenkomst trad in werking op 16 augustus 2012. De nieuwe faciliteit zorgt voor meer financiële ademruimte en flexibiliteit om onze strategie uit te voeren.
Markten en omzet
| (in € miljoen) | 1H 2011 |
1H 2012 |
Verschil 1H 2011/12 |
Verschil 1H lok.munt |
|---|---|---|---|---|
| West-Europa | 117,2 | 106,9 | -8,8% | |
| Centraal & Oost-Europa | 71,8 | 76,4 | +6,4% | |
| Turkije | 52,6 | 57,6 | +9,6% | +17,1% |
| Verenigde Staten | 27,3 | 33,4 | +22,6% | + 13,2% |
| Totaal | 268,9 | 274,3 | +2,0% |
De geconsolideerde omzet van Deceuninck tijdens het eerste semester 2012 bedroeg € 274,3 miljoen, een jaar-op-jaar stijging met 2,0%. (1H 2011: € 268,9 miljoen).
Verkocht volume: -0,5%; wisselkoersen: -0,5%; mix-effecten: +3,0%.
West-Europa
In West-Europa daalde de omzet tijdens het eerste semester 2012 met 8,8% tot € 106,9 miljoen (1H 2011: € 117,2 miljoen). De verkopen waren stabiel in België, maar daalden in bijna alle andere landen.
Centraal & Oost-Europa (incl. Duitsland)
De omzet tijdens het eerste semester 2012 steeg met 6,4% tot € 76,4 miljoen (1H 2011: € 71,8 miljoen). De verkopen stegen in Rusland, waren stabiel in Duitsland en daalden in bijna alle andere landen. De omzet werd negatief beïnvloed door wisselkoersen, waaronder de Poolse złoty (PLN).
Turkije
De omzet van het eerste semester 2012 steeg met 9,6% tot € 57,6 miljoen. (bij gelijkblijvende valuta steeg de omzet met +17,1%). De omzet werd beïnvloed door een aanhoudend zwakke Turkse lire. De vraag in eigen land en in de exportmarkten was sterk.
Verenigde Staten
De omzet tijdens het eerste semester 2012 steeg met 22,6% tot € 33,4 miljoen (bij gelijkblijvende valuta steeg de omzet met + 13,2%).
De activiteit bij de nieuwbouwwoningen bleef op een historisch dieptepunt. De vraag in het renovatiemarktsegment bleef het hele semester sterk. Productinnovaties, nieuwe Klanten en externe verkopen van grondstoffen verklaren de groei.
Halfjaarresultaten 2012
Brutomarge
De brutomarge bedroeg 29,7% (1H 2011: 29,1%). De stijging van de brutomarge met 0,6% is het gevolg van een geslaagd management van de verkoopprijzen en een verdere verbetering van de productiviteit.
EBITDA
De operationele cashflow (EBITDA) bedroeg € 24,4 miljoen in vergelijking met € 24,6 miljoen tijdens 1H 2011. Hierdoor bedraagt de EBITDA-marge 8,9% (1H 2011: 9,2%).
De verbeterde brutomarge werd ongedaan gemaakt door de gestegen uitgaven voor marketing en verkoop en een ongunstig wisselkoerseffect voor een bedrag van € 1,2 miljoen.
EBIT
De bedrijfswinst (EBIT) was stabiel bij € 11,2 miljoen (1H 2011: € 11,3 miljoen). Hierdoor bedroeg de EBIT-marge 4,1% in vergelijking met 4,2% tijdens het eerste semester 2012.
De niet-kaskosten bedroegen € 13,1 miljoen tegenover € 13,4 miljoen in 1H 2011. Afschrijvingen en waardeverminderingen daalden met € 0,6 miljoen door de lagere investeringsuitgaven van de voorbije jaren.
Het bedrag voor dubieuze vorderingen steeg met € 1,2 miljoen door Klanten die in een moeilijker economisch klimaat opereren.
Financiële resultaat & belastingen
Het financiële resultaat bedroeg € -7,5 miljoen (1H 2011: € -4,8 miljoen).
Het financiële resultaat is negatief beïnvloed ten belope van € 1,9 miljoen door de jaar-op-jaar ongunstige impact van leningen in vreemde munten.
De belastingen bedroegen € 2,5 miljoen tegenover € 3,4 miljoen belastingen in het eerste semester van 2011.
Nettowinst
De nettowinst tijdens het eerste semester 2012 bedraagt € 1,2 miljoen of 0,5% op omzet tegenover een nettomarge van 1,1 % tijdens het eerste semester van 2011.
Werkkapitaal
Het werkkapitaal daalde van € 142,3 miljoen op 30 juni 2011 tot € 138,9 miljoen op 30 juni 2012. (31 december 2011: € 119,2 miljoen)
De voorraden waren € 6,8 miljoen lager op een genormaliseerd niveau in vergelijking met 30 juni 2011. Bij het voorraadbeheer werd geanticipeerd op een gematigde vraag vooral in Europa.
De klantenvorderingen stegen met € 4,8 miljoen in vergelijking met 30 juni 2011 door de jaar-op-jaar gestegen verkopen op 30 juni 2012.
Het operationele werkkapitaal bedroeg op 30 juni 2012 21,0% van de omzet op jaarbasis in vergelijking met 21,7% op 30 juni 2011 en met 18,2% op 31 december 2011. Het operationele werkkapitaal is eind juni hoger dan eind december door het seizoensgebonden karakter van de business.
Investeringsuitgaven
De investeringsuitgaven in het eerste semester 2012 stegen met € 5,4 miljoen tot € 13,7 miljoen in vergelijking met het eerste semester van 2011. Het betreft hier hoofdzakelijk investeringsuitgaven voor innovaties en voor de uitvoering van onze langetermijnstrategie "Building a Sustainable Home".
Hiervan bedragen de operationele investeringsuitgaven € 9,3 miljoen, investeringen in nieuwe matrijzen € 4 miljoen en uitzonderlijke investeringen € 0,4 miljoen.
De opstart van een recyclagelijn voor postconsumer PVC, die tijdens de tweede jaarhelft van 2012 operationeel wordt, nam een belangrijk deel van de investeringsuitgaven in beslag.
Nettoschuld
De nettoschuld op 30 juni 2012 bedroeg € 117,6 miljoen in vergelijking met € 101,8 miljoen op 31 december 2011. Ondanks een seizoensgebonden, hoger werkkapitaal eind juni 2012, was de netto schuld lager in vergelijking met 30 juni 2011 (€ 122,7 miljoen) door schuldafbouw en een lagere behoefte aan werkkapitaal.
Eigen vermogen
Het eigen vermogen stijgt met € 6,3 miljoen tot € 212,2 miljoen tegenover € 205,9 miljoen op 31 december 2011, hoofdzakelijk door een positief nettoresultaat en een positieve impact van omrekeningsverschillen, voornamelijk de TRY (Turkse lire) en Poolse złoty (PLN).
De gearing bedroeg 55,5% tegenover 49,4% op 31 december 2011 door het seizoensgebonden karakter van de business. (30 juni 2011: 59,1%)
Personeel
Op 30 juni 2012 telde Deceuninck wereldwijd 2.805 medewerkers omgerekend in VTEs (voltijdse equivalenten) (tijdelijke en geoutsourcete VTEs inbegrepen) (30 juni 2011: 2.868).
1.3. Vooruitzichten voor 2012
De openbare schuldencrisis blijft wegen op het consumentvertrouwen in Europa. Rapporten over eerste indicaties van een recessie zorgen voor een onzeker klimaat in belangrijke markten.
Daartegenover zijn we uiterst tevreden met de ontwikkelingen in Turkije, de VSA en Rusland. Dit gemengde beeld, samen met de beperkte visibiliteit op het orderboek, eigen aan onze industrie, laat ons niet toe een becijferde prognose te geven voor het volledige jaar 2012.
In deze omstandigheden blijven we ons engageren om innovatieve producten te brengen, marges te beschermen en de winstgevendheid te bestendigen.
1.4. Risico's en onzekerheden
Met betrekking tot de risico's en onzekerheden refereert het management naar de volgende hoofdstukken in het Jaarverslag 2011:
- • Interne controle- en risicoheheerssystemen (pp. 38-42)
- • Geconsolideerde jaarrekening en toelichtingen: Toelichting 23 Risico's en onzekerheden (pp. 96-102)
Deze risico's en onzekerheden blijven geldig voor het eerste semester van het financiële jaar 2012.
2. Tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten
2.1. Geconsolideerde resultatenrekening
| Cijfers over zes maanden eindigend op 30 juni (in duizend euro) | Toelichting | 2011 Niet-geauditeerd |
2012 Niet-geauditeerd |
|---|---|---|---|
| Omzet | 2 | 268.866 | 274.347 |
| Kostprijs verkochte goederen | -190.623 | -192.982 | |
| Brutowinst | 78.243 | 81.365 | |
| Marketing-, verkoop- & distributiekosten | -45.504 | -47.362 | |
| Onderzoeks- en ontwikkelingskosten | -2.792 | -2.894 | |
| Administratiekosten en algemene kosten | -19.349 | -19.341 | |
| Overig netto bedrijfsresultaat | 677 | -521 | |
| Bedrijfswinst | 11.275 | 11.247 | |
| Financiële kosten | -14.103 | -19.961 | |
| Financiële opbrengsten | 9.330 | 12.426 | |
| Winst voor belastingen | 6.502 | 3.712 | |
| Winstbelastingen | 4 | -3.414 | -2.473 |
| Nettowinst | 3.088 | 1.239 |
| Nettowinst toewijsbaar aan: | ||
|---|---|---|
| Aandeelhouders van de moedermaatschappij | 3.039 | 1.159 |
| Minderheidsbelangen | 49 | 80 |
| Winst per aandeel toewijsbaar aan de gewone aandeelhouders van de moedermaatschappij (in euro): |
||
|---|---|---|
| Gewone winst per aandeel | 0,03 | 0,01 |
| Verwaterde winst per aandeel | 0,03 | 0,01 |
2.2. Geconsolideerd overzicht van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten
| Cijfers over zes maanden eindigend op 30 juni (in duizend euro) | 2011 Niet-geauditeerd |
2012 Niet-geauditeerd |
|---|---|---|
| Nettowinst | 3.088 | 1.239 |
| Overige gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten | ||
| Omrekeningsverschillen | -7.799 | 4.914 |
| Overige gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten, na winstbelastingen | -7.799 | 4.194 |
| Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten | -4.711 | 6.153 |
| Toewijsbaar aan: | ||
| Aandeelhouders van de moedermaatschappij | -4.576 | 5.974 |
| Minderheidsbelangen | -135 | 179 |
2.3. Geconsolideerde balans
| (in duizend euro) | Toelichting | 31 december 2011 Geauditeerd |
30 juni 2012 Niet-geauditeerd |
|---|---|---|---|
| Activa | |||
| Immateriële vaste activa | 3.428 | 3.279 | |
| Goodwill | 10.806 | 10.827 | |
| Materiële vaste activa | 193.180 | 199.290 | |
| Financiële vaste activa | 1.433 | 1.522 | |
| Uitgestelde belastingvorderingen | 16.209 | 15.350 | |
| Overige vaste activa | 1.412 | 1.466 | |
| Vaste activa | 226.468 | 231.734 | |
| Voorraden | 77.809 | 83.316 | |
| Handelsvorderingen | 99.227 | 114.239 | |
| Overige vorderingen | 7.548 | 7.503 | |
| Liquide middelen | 5 | 24.443 | 23.035 |
| Vaste activa aangehouden voor verkoop | 8.239 | 8.807 | |
| Vlottende activa | 217.266 | 236.900 | |
| Totaal activa | 443.734 | 468.634 | |
| Passiva | |||
| Geplaatst kapitaal | 42.495 | 42.495 | |
| Uitgiftepremies | 46.355 | 46.355 | |
| Geconsolideerde reserves | 147.480 | 148.725 | |
| Eigen aandelen | -261 | -261 | |
| Omrekeningsverschillen | -31.520 | -26.705 | |
| Eigen vermogen exclusief minderheidsbelangen | 204.549 | 210.609 | |
| Minderheidsbelangen | 1.376 | 1.555 | |
| Eigen vermogen inclusief minderheidsbelangen | 205.925 | 212.164 | |
| Rentedragende schulden | 93.361 | 88.479 | |
| Langlopende voorzieningen | 20.805 | 20.731 | |
| Uitgestelde belastingschulden | 3.890 | 3.833 | |
| Langlopende schulden | 118.056 | 113.043 | |
| Rentedragende schulden | 32.907 | 52.205 | |
| Handelsschulden | 57.817 | 58.604 | |
| Belastingschulden | 5.963 | 9.437 | |
| Personeelsgerelateerde schulden | 13.357 | 13.331 | |
| Overige schulden | 9.709 | 9.850 | |
| Kortlopende schulden | 119.753 | 143.427 | |
| Totaal passiva | 443.734 | 468.634 |
2.4. Geconsolideerd overzicht van mutaties in het eigen vermogen
| (in duizend euro) | Geplaatst Kapitaal |
Uitgifte premies |
Geconso lideerde reserves |
Eigen aandelen |
Omre kenings verschillen |
Eigen vermogen toerekenbaar aan aandeel houders van de moeder maatschappij |
Minder heids belang |
Totaal |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Per 31 december 2010 (Geauditeerd) | 42.495 | 46.355 | 141.495 | -651 | -19.134 | 210.560 | 1.466 | 212.026 |
| Nettowinst | 3.039 | 3.039 | 49 | 3.088 | ||||
| Overige gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
-7.615 | -7.615 | -184 | -7.799 | ||||
| Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
0 | 0 | 3.039 | 0 | -7.615 | -4.576 | -135 | -4.711 |
| Op aandelen gebaseerde vergoedingen | 150 | 150 | 150 | |||||
| Per 30 juni 2011 (Niet-geauditeerd) | 42.495 | 46.355 | 144.684 | -651 | -26.749 | 206.134 | 1.331 | 207.465 |
| (in duizend euro) | Geplaatst Kapitaal |
Uitgifte premies |
Geconso lideerde reserves |
Eigen aandelen |
Omre kenings verschillen |
Eigen vermogen toerekenbaar aan aandeel houders van de moeder maatschappij |
Minder heids belang |
Totaal |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Per 31 december 2011 (Geauditeerd) | 42.495 | 46.355 | 147.480 | -261 | -31.520 | 204.549 | 1.376 | 205.925 |
| Nettowinst | 1.159 | 1.159 | 80 | 1.239 | ||||
| Overige gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
4.815 | 4.815 | 99 | 4.914 | ||||
| Totaal gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
0 | 0 | 1.159 | 0 | 4.815 | 5.974 | 179 | 6.153 |
| Op aandelen gebaseerde vergoedingen | 150 | 150 | 150 | |||||
| Overige | -64 | -64 | -64 | |||||
| Per 30 juni 2012 (Niet-geauditeerd) | 42.495 | 46.355 | 148.725 | -261 | -26.705 | 210.609 | 1.555 | 212.164 |
2.5. Geconsolideerd kasstroomoverzicht
| Cijfers over zes maanden eindigend op 30 juni (in duizend euro) | Toelichting | 2011 | 2012 |
|---|---|---|---|
| Niet-geauditeerd | Niet-geauditeerd | ||
| Operationele activiteiten | |||
| Nettowinst | 3.088 | 1.239 | |
| Afschrijvingen op (im)materiële vaste activa | 12.727 | 11.995 | |
| Geboekte bijzondere waardeverminderingen op (im)materiële vaste activa | 216 | 310 | |
| Voorzieningen voor pensioenen, herstructureringen en overige risico's en kosten | 218 | -152 | |
| Waardeverminderingen op vlottende activa | 189 | 993 | |
| Netto financiële kosten | 4.773 | 7.535 | |
| Meerwaarde op realisatie materiële vaste activa | -50 | -41 | |
| Minderwaarde op realisatie materiële vaste activa | 170 | 61 | |
| Winstbelastingen | 4 | 3.414 | 2.473 |
| In eigen vermogen afgewikkelde op aandelen gebaseerde betalingstransacties | 150 | 150 | |
| Kasstromen uit bedrijfsactiviteiten voor mutatie in werkmiddelen en voorzieningen | 24.895 | 24.563 | |
| Afname/(toename) in handelsvorderingen en overige vorderingen | -3.691 | -12.064 | |
| Afname/(toename) in voorraden | -24.768 | -3.195 | |
| Toename/(afname) in handelsschulden | -4.463 | -524 | |
| Afname/(toename) in andere vaste activa | -521 | -125 | |
| Afname/(toename) in andere vlottende activa | -397 | -166 | |
| Toename/(afname) in andere langlopende schulden | -3.668 | -3.185 | |
| Toename/(afname) in andere kortlopende schulden | 4.158 | 2.152 | |
| Kasstromen uit bedrijfsactiviteiten | -8.455 | 7.456 | |
| Ontvangen intresten | 636 | 533 | |
| Betaalde belastingen | -2.717 | -339 | |
| Kasstromen uit operationele activiteiten | -10.536 | 7.650 | |
| Investeringsactiviteiten | |||
| Kasontvangsten bij verkoop van materiële vaste activa | 456 | 149 | |
| Aanschaffingen van (im)materiële vaste activa | -8.281 | -13.729 | |
| Kasstromen uit investeringsactiviteiten | -7.825 | -13.580 |
| Financieringsactiviteiten | |||
|---|---|---|---|
| Terugbetaling langlopende schulden | -24.051 | -5.570 | |
| Nieuwe kortlopende financieringen | 19.467 | 15.548 | |
| Betaalde intresten | -4.004 | -4.181 | |
| Overige financiële items | -3.931 | -2.128 | |
| Kasstromen uit financieringsactiviteiten | -12.519 | 3.669 | |
| Netto toename (+) / afname (-) van de liquide middelen | -30.880 | -2.261 | |
| Netto liquide middelen per 1 januari | 5 | 43.856 | 24.443 |
| Wisselkoersfluctuaties | 1.782 | 853 | |
| Netto liquide middelen per 30 juni | 5 | 14.758 | 23.035 |
2.6. Toelichtingen bij de tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten
1. Presentatiebasis
Deze tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten werden opgesteld in overeenstemming met de International Financial Reporting Standards (IFRS) zoals aangenomen voor gebruik in de Europese Unie. Deze tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten stemmen overeen met IAS 34, Tussentijdse Financiële Verslaggeving.
Bij de opstelling van de tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten werd gebruik gemaakt van dezelfde boekhoudkundige standaarden en methodes zoals voor de financiële jaarrekening per 31 december 2011. Er zijn een aantal nieuwe standaarden en interpretaties sinds januari 2012 in voege (zie Gewijzigde IFRS standaarden en IFRIC interpretaties hierbij aansluitend). Echter, geen van deze nieuwe standaarden hebben een impact gehad op de geconsolideerde tussentijdse financiële halfjaarrekeningen.
Gewijzigde IFRS standaarden en IFRIC interpretaties
• IFRS 7 Financiële instrumenten: Informatieverschaffing – Overdrachten van financiële activa
2. Segment informatie
De Groep is, voor management doeleinden, georganiseerd in bedrijfssegmenten op basis van hun geografische locatie en heeft aldus drie operationele segmenten:
- • West-Europa: Benelux, Frankrijk, Spanje, Italië, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk
- • Verenigde Staten
- • Centraal-Europa, Oost-Europa, Azië en Australië: Bulgarije, Balkan landen, Litouwen, Polen, Rusland, Tsjechische Republiek, Roemenië, Turkije en Thailand
Er zijn geen operationele segmenten geaggregeerd om tot bovenstaande segmenten te komen.
De transferprijzen tussen de operationele segmenten zijn gebaseerd op een "at arm's length basis" in een gelijkaardige wijze als bij transacties met derden. De waarderingsbasis voor de operationele segmenten is dezelfde als bij de geconsolideerde financiële staten.
| Cijfers over zes maanden eindigend op 30 juni (in duizend euro) |
West-Europa | Centraal- & Verenigde Staten Oost-Europa, Azië en Australië |
Geconsolideerd | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011 | 2012 | 2011 | 2012 | 2011 | 2012 | 2011 | 2012 | |
| Omzet (extern + intragroep) | 226.753 | 210.732 | 27.253 | 33.341 | 104.449 | 114.192 | 358.455 | 358.265 |
| Intragroep omzet | -81.974 | -76.471 | -24 | 0 | -7.591 | -7.447 | -89.589 | -83.918 |
| Omzet | 144.779 | 134.261 | 27.229 | 33.341 | 96.858 | 106.745 | 268.866 | 274.347 |
| Aandeel in geconsolideerde omzet | 53,9% | 48,9% | 10,1% | 12,2% | 36,0% | 38,9% | 100% | 100% |
| Bedrijfswinst | 9.901 | 6.645 | 372 | 762 | 1.002 | 3.840 | 11.275 | 11.247 |
| Als percentage van omzet | 6,8% | 4,9% | 1,4% | 2,3% | 1,0% | 3,6% | 4,2% | 4,1% |
3. Seizoensgebonden activiteiten
Activiteiten in de bouw zijn onderhevig aan seizoensschommelingen waarbij er traditioneel een grotere vraag is in de lente- en zomerperiode.
4. Winstbelastingen
De opsplitsing van de belastinglast wordt weergegeven in de volgende tabel:
| Cijfers over zes maanden eindigend op 30 juni (in duizend euro) |
2011 | 2012 |
|---|---|---|
| Belastingen op het resultaat | ||
| Huidig boekjaar | -2.717 | -1.944 |
| Uitgestelde belastingen | -697 | -529 |
| Totale belastingkost in de resultatenrekening | -3.414 | -2.473 |
| Belastingen in de overige gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
0 | 0 |
| Totale belastingkost | -3.414 | -2.473 |
5. Liquide middelen
| (in duizend euro) | 31 december 2011 | 30 juni 2012 |
|---|---|---|
| Kas en lopende rekeningen bij kredietinstellingen |
19.344 | 14.557 |
| Geldbeleggingen op korte termijn | 5.099 | 8.478 |
| Totaal | 24.443 | 23.035 |
6. Overige financiële activa en passiva
De Groep gebruikt de onderstaande hiërarchische classificatie voor het bepalen en toelichten van de reële waarde van financiële instrumenten door middel van een waarderingstechniek:
- • Niveau 1: genoteerde (niet aangepaste) prijzen op liquide markten voor identieke activa of passiva.
- • Niveau 2: andere technieken waarvoor alle input met een significante weerslag op de opgenomen reële waarde hetzij direct, hetzij indirect kan waargenomen worden.
- • Niveau 3: technieken die gebruik maken van input met een significante weerslag op de opgenomen reële waarde die niet gebaseerd is op waarneembare marktgegevens.
Voor de periode die eindigt op 30 juni 2012 waren er geen transfers tussen de waardering van reële waarde van Niveau 1 en Niveau 2, en geen transfers naar en uit de waardering van de reële waarde van Niveau 3.
Op 31 december 2011 hield de Groep de volgende financiële instrumenten:
| (in duizend euro) | 31 december 2011 | Niveau 1 | Niveau 2 | Niveau 3 |
|---|---|---|---|---|
| Activa gewaardeerd aan reële waarde | ||||
| - valuta-opties | 2.140 | 2.140 | ||
| - interestopties (cap) | 12 | 12 | ||
| - wisselkoerstermijncontracten | 395 | 395 | ||
| Passiva gewaardeerd aan reële waarde | ||||
| - wisselkoerstermijncontracten | 412 | 412 |
Op 30 juni 2012 hield de Groep de volgende financiële instrumenten:
| (in duizend euro) | 30 juni 2012 | Niveau 1 | Niveau 2 | Niveau 3 |
|---|---|---|---|---|
| Activa gewaardeerd aan reële waarde | ||||
| - valuta-opties | 1.582 | 1.582 | ||
| - interestopties (cap) | 1 | 1 | ||
| - wisselkoerstermijncontracten | 285 | 285 | ||
| Passiva gewaardeerd aan reële waarde | ||||
| - wisselkoerstermijncontracten | 396 | 396 | ||
7. Verbonden partijen
In 2012 heeft de Groep voor 58 duizend euro (85 duizend euro per 30 juni 2011) aangekocht tegen marktconforme prijzen bij ondernemingen waarvan bestuurders controlerende aandeelhouders zijn. Deze verrichtingen hebben betrekking op aankopen in verband met matrijzen en uitrusting, onderhoud van machines, het verlenen van diensten en het ter beschikking stellen van vergaderruimtes.
8. Gebeurtenissen na balansdatum
Op 16 juli 2012 heeft Deceuninck een gesyndiceerde langetermijnfinancieringsovereenkomst afgesloten ten belope van € 140 miljoen met vervaldatum juli 2017. De nieuwe overeenkomst trad op 16 augustus 2012 in werking.
Het nieuwe 5-jaarskrediet vervangt de bestaande langetermijn kredietovereenkomst afgesloten in september 2009. Deze bestond uit een gesyndiceerde bankfaciliteit die zou vervallen in september 2013 en een private plaatsing met vervaldag september 2014. Het nieuwe akkoord stelt Deceuninck in staat de private plaatsing volledig terug te betalen.
Het nieuwe langetermijnkrediet ten belope van € 140 miljoen bestaat uit een gewaarborgde multivaluta revolving kredietfaciliteit op 5 jaar van € 100 miljoen en een termijnlening op afbetaling van € 40 miljoen voor een duurtijd van 3,5 jaar.
Deceuninck financiert zich in Turkije onveranderd op lokale basis.
De 5 jaar durende overeenkomst werd afgesloten met een groep van 5 vooraanstaande Europese financiële partners: ING (Coordinator), BNP Paribas Fortis (Security agent), KBC (Facility agent), Commerzbank en Banque LB-Lux. De financiële convenanten zijn marktconform en de leningsvoorwaarden werden verbeterd. Deze laatste houden rekening met de sterkere financiële positie van Deceuninck sedert de financiële herstructurering in 2009. Het nieuwe akkoord biedt Deceuninck de mogelijkheid om een dividend uit te keren.
3. Verklaring van de Raad van Bestuur
Verklaring met betrekking tot de informatie gegeven in dit tussentijds financieel verslag voor de periode van 6 maanden, eindigend op 30 juni 2012.
De ondergetekenden verklaren dat:
- de verkorte financiële overzichten, die zijn opgesteld overeenkomstig de toepasselijke standaarden voor jaarrekeningen, een getrouw beeld geven van het vermogen, van de financiële toestand en van de resultaten van de emittent en de in de consolidatie opgenomen ondernemingen;
- het financieel halfjaarrapport een getrouw overzicht geeft van de belangrijke gebeurtenissen en transacties met verbonden partijen die zich de eerste zes maanden van het boekjaar hebben voorgedaan en het effect daarvan op de verkorte financiële overzichten, alsmede een beschrijving van de voornaamste risico's en onzekerheden.
De Raad van Bestuur Deceuninck NV
4. Verslag van de Commissaris
Verslag van de commissaris aan de aandeelhouders van Deceuninck NV over het beperkt nazicht van de tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten voor het semester afgesloten per 30 juni 2012
Inleiding
Wij hebben de bijgevoegde geconsolideerde balans van Deceuninck NV (de "Vennootschap") per 30 juni 2012 nagekeken, alsook de bijhorende geconsolideerde resultatenrekening, het geconsolideerde overzicht van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten, het geconsolideerde overzicht van vermogensmutaties en het geconsolideerde kasstroomoverzicht voor het semester afgesloten op deze datum, en de toelichtingen. Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen en het voorstellen van deze tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten in overeenstemming met de International Financial Reporting Standard IAS 34 Tussentijdse Financiële Verslaggeving ("IAS 34") zoals goedgekeurd voor toepassing in de Europese Unie. Onze verantwoordelijkheid bestaat erin verslag uit te brengen over deze tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten op basis van ons beperkt nazicht.
Draagwijdte van ons nazicht
Wij hebben ons beperkt nazicht uitgevoerd in overeenstemming met de aanbeveling van het Instituut der Bedrijfsrevisoren betreffende opdrachten van beperkt nazicht. Een beperkt nazicht van tussentijdse financiële informatie bestaat uit het bekomen van informatie, hoofdzakelijk van personen verantwoordelijk voor financiële en boekhoudkundige aangelegenheden, en uit het toepassen van analytische en andere werkzaamheden. Een beperkt nazicht is aanzienlijk minder uitgebreid dan
een audit uitgevoerd in overeenstemming met de controlenormen van het Instituut der Bedrijfsrevisoren. Bijgevolg waarborgt een beperkt nazicht niet dat wij kennis zouden krijgen van alle belangrijke elementen die bij een volledige controle aan het licht zouden komen. Daarom onthouden wij ons van een auditopinie.
Conclusie
Op basis van ons beperkt nazicht wijst niets erop dat de bijgevoegde tussentijdse verkorte geconsolideerde financiële staten niet in alle materiële opzichten zijn opgesteld in overeenstemming met IAS 34, zoals goedgekeurd voor toepassing in de Europese Unie.
Gent, 21 augustus 2012
Ernst & Young Bedrijfsrevisoren bcvba Commissaris Vertegenwoordigd door
Jan De Luyck Vennoot