AI assistant
Deceuninck NV — Earnings Release 2011
Feb 23, 2012
3938_er_2012-02-23_65d835ca-a882-4794-8df9-4528ae356ad3.pdf
Earnings Release
Open in viewerOpens in your device viewer
Persbericht
Gereglementeerde informatie – Jaarresultaten 2011 Onder embargo tot donderdag 23 februari 2011 om 7u30 CET
Deceuninck: nettowinst 2011 bedraagt € 6,3 miljoen
(2010: € 8,5 miljoen)
Hoogtepunten 2011
- Geconsolideerde omzet daalt met 3,9% tot € 536,1 miljoen (2010: € 557,8 miljoen) - Verkocht volume: -6,8%; wisselkoerseffecten: -4,1%; prijs- en mixeffecten: +7,0%
- Brutomarge: 28,9% (2010: 29,3%)
- € 15,5 miljoen hogere grondstofkosten hoofdzakelijk gecompenseerd door hogere verkoopprijzen en verbeterde productiviteit
- EBITDA: € 48,3 miljoen of 9,0% (2010: € 57,3 miljoen of 10,3%)
- € 5,8 miljoen minder operationele uitgaven door omrekeningsverschillen en kostenbeheersing
- EBIT: € 22,3 miljoen of 4,2% (2010: € 24,4 miljoen of 4,4%)
- Nettoresultaat: € 6,3 miljoen (2010: € 8,5 miljoen)
- Investeringsuitgaven stijgen van € 15,6 tot € 21,9 miljoen door nieuwe producten
- Nettoschuld: € 101,8 miljoen (31 december 2010: € 100,7miljoen)
- Positieve bedrijfskasstroom geneutraliseerd door hogere investeringsuitgaven en vervroegde aankopen van grondstoffen in Turkije om te anticiperen op prijsverhogingen begin 2012.
| In miljoen € | 2010 | 2011 | % verschil | 1H 2011 | 2H 2011 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto-omzet | 557,8 | 536,1 | -3,9% | 268,9 | 267,2 |
| Brutowinst | 163,7 | 155,0 | -5,3% | 78,2 | 76,8 |
| Brutomarge (%) | 29,3% | 28,9% | 29,1% | 28,7% | |
| REBITDA | 57,7 | 49,4 | -14,4% | 25,1 | 24,3 |
| REBITDA-marge (%) | 10,4% | 9,2% | 9,3% | 9,1% | |
| EBITDA | 57,3 | 48,3 | -15,7% | 24,6 | 23,7 |
| EBITDA-marge (%) | 10,3% | 9,0% | 9,2% | 8,9% | |
| REBIT | 25,7 | 23,4 | -8,9% | 11,8 | 11,6 |
| REBIT-marge (%) | 4,6% | 4,4% | 4,4% | 4,3% | |
| EBIT | 24,4 | 22,3 | -8,6% | 11,3 | 11,0 |
| EBIT-marge (%) | 4,4% | 4,2% | 4,2% | 4,1% | |
| Financieel resultaat | -15,0 | -14,0 | -4,8 | -9,2 | |
| EBT | 9,4 | 8,3 | -11,7% | 6,5 | 1,8 |
| Belastingen | -0,9 | -2,0 | -3,4 | 1,4 | |
| Nettoresultaat | 8,5 | 6,3 | -25,8% | 3,1 | 3,2 |
| Nettomarge (%) | 1,5% | 1,2% | 1,1% | 1,2% |
Persbericht www.deceuninck.com
Tom Debusschere, Deceuninck CEO:
"Sinds de geslaagde herstructurering van 2009 heeft Deceuninck zich gefocust op innovatie, bescherming van de marges en een gezonde financiële situatie.
- Vanaf midden 2011 was er een fundamentele trendbreuk in het consumentenvertrouwen. Hierdoor daalde de omzet in 2011 met 3,9% tot € 536,1 miljoen, na de 10% groei in 2010. 70% van de omzet komt uit woningrenovatie. De wereldwijde marktevolutie heeft Deceuninck gedeeltelijk opgevangen door een verbeterde marktpositie en gestegen marktaandeel in de meeste markten.
- In 2011 stegen Deceuninck's investeringsuitgaven met 40% tot € 21,9 miljoen in functie van de visie "Building a Sustainable home". In de nieuwste generatie raamsystemen maken slecht isolerende metalen versterkingen plaats voor glasvezels met als resultaat 30% betere isolatiewaarde en tot 40% minder gewicht.
- In 2011 stegen de grondstofkosten met € 15,5 miljoen, bovenop de € 20,4 miljoen meeruitgaven in 2010. Toch beschermde de onderneming zijn marges door voortdurende efficiëntieverbeteringen, doorgedreven kostenbeheersing en prijsverhogingen.
- De onderneming was opnieuw winstgevend in het jaar na de herstructurering en bevestigde dit in 2011 met een EBITDA-marge van 9% (€ 48,3 miljoen), een EBIT-marge van 4,2% (€ 22,3 miljoen) en een nettowinst van € 6,3 miljoen.
- In januari 2012 heeft Deceuninck zijn langetermijnschuld met € 5,6 miljoen vervroegd terugbetaald. Sinds de kapitaalverhoging in september 2009 heeft de onderneming de langetermijnschuld nu al met € 79,8 miljoen verminderd.
Deze resultaten bevestigen dat de onderneming in de 2 jaar na de herstructurering in 2009 zijn engagementen is nagekomen. Graag mijn oprechte dank aan alle Deceuninck collega's en Klanten wereldwijd, die deze prestatie hebben mogelijk gemaakt."
Vooruitzichten 2012:
De impact van de besparingsmaatregelen door de overheid in de meeste markten en het algemene economische klimaat blijven onzeker.
De omzet bij het begin van het jaar is stabiel, mede dankzij een zachte winter in januari. De visibiliteit op het orderboek blijft beperkt, eigen aan het businessmodel van Deceuninck. Bovendien is de bouwactiviteit tijdens de wintermaanden door het seizoensgebonden karakter lager.
De PVC-kostprijstrend is in januari 2012 opnieuw stijgend. Stijgende ethyleenkosten en diverse "forces majeures" bij de PVC producenten liggen blijkbaar aan de basis van deze stijging. Daar bovenop blijven de prijzen voor titaandioxide en andere additieven stijgen.
Indien deze trend aanhoudt, engageert Deceuninck zich verder om de gestegen grondstofkost door te berekenen aan de markt. Gestegen loon-, energie- en andere kosten worden gecompenseerd door een nauwgezette controle van de kosten en verdere productiviteitsverbetering.
Hierdoor blijft de focus in 2012 op innovatie, bescherming van de marges en behoud van de winstgevendheid.
Vooruitzichten op lange termijn:
Energie-efficiënt bouwen en renoveren blijven op lange termijn de motor voor de bouwsector. PVC ramen en Twinson houtcomposietproducten zijn toepassingen met een tijdloos design die duurzaam zijn, weinig onderhoud vergen, gedurende een levenscyclus van meer dan 50 jaar energie besparen en op het einde van de cyclus zullen gerecycleerd worden.
Bij Deceuninck geloven we in "Building a sustainable home": Innovation, Ecology en Design.
De meest groene energie, is de energie die je niet verbruikt. Onze nieuwste generatie ramen bieden superieure isolatie, waardoor een gezin over een periode van 50 jaar zowat 50.000 liter stookolie kan besparen. (°)
In 2011 lanceerde Deceuninck Zendow#neo op basis van Linktrusietechnologie. Linktrusie verbindt PVC met andere materialen om de beste isolatiegraad te bereiken. Glasvezelversterkte PVC profielen in combinatie met thermische versterkingen is de volgende stap om meer energie-efficiënte oplossingen op de markt te brengen.
De meest groene grondstof, is de grondstof die je niet verbruikt. Deceuninck's nieuwste raamdesigns bieden een betere energieprestatie bij een zo laag mogelijk gewicht. We beantwoorden nu aan passiefhuisvereisten met 40% minder materiaalverbruik. De gebruikers van onze producten dragen zo bij tot het instandhouden van de natuurlijke rijkdommen. Bovendien zal Deceuninck zijn recyclage-activiteiten verder ontwikkelen. Zo garandeert Deceuninck een gesloten kringloop voor alle materialen en producten die Deceuninck op de markt brengt: PVC, Twinson houtcomposiet, maar ook de onlangs gelanceerde glasvezelversterkte PVC kunnen en zullen worden gerecycleerd. Voor meer informatie over onze visie: http://www.deceuninck.com/en/about-us.aspx
(°) Bron: Inoutic energy savings calculation: (zie: http://inoutic.venus-werbung.de/en/navi_oben/tips-on-window purchase/saving-energy/energy-saving-calculator/energiesparrechner.html) Berekeningsbasis: vervanging van 35m² ramen met enkel glas. Resultaten kunnen verschillen in functie van de regio en het PVC raamsysteem, dat gebruikt wordt om de ramen met enkel glas te vervangen.
Markten en omzet
| In miljoen € | Q1 | Q2 | Q3 | Q4 | FY | 2011 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| JoJ | JoJ | JoJ | JoJ | 2011 | JoJ | lok.munt | |
| West-Europa | +10,3% | +4,0% | -3,5% | -3,3% | 211,6 | +2,0% | |
| Centraal & Oost-Europa | +6,6% | -3,8% | -10,1% | -10,2% | 161,9 | -5,9% | |
| Turkije | +5,8% | -1,1% | -4,1% | -6,3% | 106,0 | -1,9% | +13,7% |
| Verenigde Staten | -5,3% | -21,5% | -20,9% | -25,0% | 56,6 | -19,3% | -12,1% |
| Totaal | +6,8% | -2,4% | -8,2% | -9,1% | 536,1 | -3,9% |
De geconsolideerde omzet van Deceuninck bedroeg in 2011 € 536,1 miljoen, een jaar-op-jaar daling met 3,9% (2010: € 557,8 miljoen).
Verkocht volume: -6,8%; wisselkoerseffecten: -4,1%; prijs- en mixeffecten: +7,0%
West-Europa
Voor het volledige jaar 2011 steeg de omzet in West-Europa met 2,0% tot € 211,6 miljoen (2010: € 207,5 miljoen). Er was een stijging van de omzet in de Benelux, in Frankrijk en in Italië. In het Verenigd Koninkrijk en in Spanje daalde de omzet.
Centraal & Oost-Europa (incl. Duitsland)
De omzet voor het volledige jaar 2011 bedroeg € 161,9 miljoen, een daling met 5,9% in vergelijking met het voorgaande jaar (2010: € 172,1 miljoen). De omzet werd beïnvloed door een zwakke vraag in sommige landen samen met een jaar-op-jaar ongunstige evolutie van de wisselkoersen.
Turkije
De omzet voor het volledige jaar 2011 daalde met 1,9% tot € 106,0 miljoen (2010: € 108,0 miljoen). Bij gelijkblijvende wisselkoersen steeg de omzet met 13,7%.
De vraag in eigen land bleef het hele jaar lang stijgen. De uitvoer van Turkije naar Noord-Afrika werd negatief beïnvloed door de onstabiele politieke situatie in de regio.
Verenigde Staten
De omzet voor het volledige jaar 2011 daalde met 19,3% tot € 56,6 miljoen. Bij gelijkblijvende wisselkoersen was er een daling van 12,1%.
Voor het volledige jaar 2011 was de vergelijkingsbasis moeilijk doordat de renovatie-activiteit in 2010 gesteund werd door diverse belastingvoordelen die eind 2010 beëindigd werden.
De renovatie-activiteit in de woningbouw had bovendien te lijden van dalende huizenprijzen, relatief hoge werkloosheid en kredietschaarste.
Jaarresultaten 2011
Brutomarge
De brutomarge bedroeg 28,9% (2010: 29,3%). € 15,5 miljoen meeruitgaven voor grondstofkosten, zowel PVC-harsen als additieven, werden voor het merendeel gecompenseerd door hogere verkoopprijzen en verbeterde productiviteit.
EBITDA
De operationele kasstroom (EBITDA) bedroeg € 48,3 miljoen in vergelijking met € 57,3 miljoen in 2010. Hierdoor bedraagt de EBITDA-marge 9,0% (2010: 10,3%). Er waren € 5,8 miljoen minder operationele uitgaven door omrekeningsverschillen en kostenbeheersing.
REBITDA (recurrente operationele kasstroom) bedroeg € 49,4 miljoen (2010: € 57,7 miljoen).
EBIT
Het operationele resultaat (EBIT) bedroeg € 22,3 miljoen (2010: € 24,4 miljoen). De EBITmarge bedroeg hierdoor 4,2% tegenover 4,4% in 2010.
Niet-kaskosten bedroegen € 25,9 miljoen in vergelijking met € 32,9 miljoen in 2010. Afschrijvingen en waardeverminderingen daalden met € 4,3 miljoen, hoofdzakelijk door de lagere investeringsuitgaven van de voorbije jaren.
Er waren € 2,0 miljoen minder voorzieningen voor dubieuze debiteuren door een strikt kredietmanagement.
Financiële resultaten en belastingen
Het financiële resultaat bedroeg € -14,0 miljoen (2010: € -15,0 miljoen), dankzij € 1,7 miljoen minder uitgaven voor intresten voortvloeiend uit de lagere, gemiddelde nettoschuldpositie tijdens het jaar en de vervroegde schuldaflossing begin 2011. Ongunstige wisselkoersen hadden een negatief effect van € 2,4 miljoen op leningen in vreemde munten. De belastingen bedragen € 2,0 miljoen in vergelijking met € 0,9 miljoen in 2010. Minder inkomsten voor belasting werden gecompenseerd door een ongunstige mix van legale entiteiten.
Nettoresultaat
In 2011 is er een nettowinst van € 6,3 miljoen. De nettomarge bedraagt hierdoor 1,2% tegenover 1,5% in 2010.
Werkkapitaal
Het werkkapitaal steeg van € 111,1 miljoen op 31 december 2010 tot € 119,2 miljoen op 31 december 2011.
Het operationele werkkapitaal op 31 december 2011 bedroeg 18,2% van de omzet tegenover 16,6% op 31 december 2010.
De voorraden waren € 12,6 miljoen hoger in vergelijking met 31 december 2010 door een hogere waardering van de grondstoffen en een vervroegde aankoop van grondstoffen in Turkije om te anticiperen op prijsverhogingen begin 2012.
Door een continu strikt kredietmanagement in de loop van het jaar evolueerden de vorderingen op klanten gunstig in overeenstemming met de gedaalde verkopen op het einde van 2011. Handelsschulden waren lager door een lager aangekocht volume tijdens de tweede jaarhelft van 2011.
Investeringsuitgaven
De investeringsuitgaven zijn in 2011 met 40,4% gestegen tot € 21,9 miljoen tegenover € 15,6 miljoen in 2010. Het bedrag is samengesteld uit € 15,6 miljoen operationele investeringen en € 6,3 miljoen voor de ontwikkeling van nieuwe producten.
Nettoschuld
De nettoschuld bedroeg op 31 december 2011 € 101,8 miljoen in vergelijking met € 100,7 miljoen op 31 december 2010. Er was een positieve bedrijfskasstroom geneutraliseerd door hogere investeringsuitgaven en vervroegde aankopen van grondstoffen in Turkije om te anticiperen op prijsverhogingen begin 2012.
Eigen vermogen
Het eigen vermogen daalt met € 6,1 miljoen tot € 205,9 miljoen hoofdzakelijk door de negatieve impact van omrekeningsverschillen, voornamelijk de TRY en de PLN. Gearing bedroeg 49,4% in vergelijking met 47,5% op 31 december 2010.
Personeel
Op 31 december 2011 telde Deceuninck wereldwijd 2.735 medewerkers omgerekend in VTEs (voltijdse equivalenten) inclusief tijdelijke krachten en geoutsourcete VTEs) (31 december 2010: 2.821).
Financiële kalender 2012
| 30 | maart | 2012 | Jaarverslag 2011 online op www.deceuninck.com |
|---|---|---|---|
| 8 | mei | 2012 | Activiteitenverslag 1e kwartaal 2012 |
| 8 | mei | 2012 | Gewone algemene vergadering van aandeelhouders om 11 uur |
| 12 | juli | 2012 | Activiteitenverslag 2e kwartaal 2012 |
| 23 | augustus | 2012 | Halfjaarresultaten 2012 |
| 18 | oktober | 2012 | Activiteitenverslag 3e kwartaal 2012 |
Einde van het persbericht
Building a sustainable home
Bij Deceuninck biedt ons engagement op vlak van innovation, ecology en design een duidelijke focus: building a sustainable home. Een (t)huis dat energiezuiniger is om in te wonen en aantrekkelijker om naar te kijken. Deceuninck verwerkt wereldwijd de nieuwste materialen tot producten die weinig onderhoud vergen, top isoleren, lang meegaan en op het einde van de gebruiksduur volledig kunnen worden gerecycleerd. Bovendien helpen onze waarden, Candor, Top Performance en Entrepreneurship ons meebouwen aan een betere wereld voor onze Partners en eindgebruikers. Deceuninck heeft sterke ambities. We willen bouwen aan een werkomgeving waarin mensen trots zijn op hun bijdrage, we willen onze positie bij de top drie in de markt versterken. Bovenop onze ecologische duurzaamheid, streeft Deceuninck naar financiële duurzaamheid.
Deceuninck stelt 2700 mensen te werk in 25 landen, waarvan 700 in België. In 2011 realiseerde Deceuninck een netto resultaat van € 6,3 miljoen bij een omzet van € 536,1 miljoen.
Contact Deceuninck: Ludo Debever • T +32 51 239 248 • M +32 473 552 335 • [email protected]
Bijlage 1: Geconsolideerde resultatenrekening
| In duizend € | 2010 | 2011 |
|---|---|---|
| Netto-omzet | 557.758 | 536.129 |
| Kostprijs verkochte goederen | -394.093 | -381.102 |
| Brutowinst | 163.665 | 155.027 |
| Marketing-, verkoop- en distributiekosten | -92.545 | -88.139 |
| Onderzoeks- en ontwikkelingskosten | -5.177 | -5.782 |
| Administratiekosten en algemene kosten | -40.852 | -38.808 |
| Overig netto bedrijfsresultaat | -686 | 17 |
| Bedrijfswinst (+)/ verlies (-) | 24.405 | 22.315 |
| Financiële kosten | -30.685 | -27.795 |
| Financiële opbrengsten | 15.709 | 13.788 |
| Winst (+) / verlies (-) voor belastingen | 9.429 | 8.308 |
| Winstbelastingen | -881 | -1.960 |
| Winst (+) / verlies (-) | 8.548 | 6.348 |
| Winst (+)/ verlies (-) toewijsbaar aan: | ||
| Aandeelhouders van de moedermaatschappij | 8.378 | 6.210 |
| Minderheidsbelangen | 170 | 138 |
| Winst (+)/ verlies (-) per aandeel toewijsbaar aan de gewone aandeelhouders van de moedermaatschappij (in €): |
||
| Gewone winst (+) / verlies (-) per aandeel | 0,08 | 0,06 |
| Verwaterde winst (+)/ verlies (-) per aandeel | 0,08 | 0,06 |
Bijlage 2: Geconsolideerde balans
| In duizend € | 2010 | 2011 |
|---|---|---|
| ACTIVA | ||
| Immateriële vaste activa | 4.733 | 3.428 |
| Goodwill | 10.860 | 10.806 |
| Materiële vaste activa | 204.574 | 193.180 |
| Financiële vaste activa | 1.310 | 1.433 |
| Uitgestelde belastingvorderingen | 14.475 | 16.209 |
| Overige vaste activa | 1.670 | 1.412 |
| Vaste activa | 237.622 | 226.468 |
| Voorraden | 65.171 | 77.809 |
| Handelsvorderingen | 107.619 | 99.227 |
| Overige vorderingen | 8.433 | 7.548 |
| Liquide middelen | 43.856 | 24.443 |
| Vaste activa aangehouden voor verkoop | 8.693 | 8.239 |
| Vlottende activa | 233.772 | 217.266 |
| Totaal ACTIVA | 471.394 | 443.734 |
| PASSIVA | ||
| Geplaatst kapitaal | 42.495 | 42.495 |
| Uitgiftepremies | 46.355 | 46.355 |
| Geconsolideerde reserves | 141.495 | 147.480 |
| Eigen aandelen | -651 | -261 |
| Omrekeningsverschillen | -19.134 | -31.520 |
| Eigen vermogen exclusief minderheidsbelangen | 210.560 | 204.549 |
| Minderheidsbelangen | 1.466 | 1.376 |
| Eigen vermogen inclusief minderheidsbelangen | 212.026 | 205.925 |
| Rentedragende schulden | 93.551 | 93.361 |
| Langlopende voorzieningen | 21.247 | 20.805 |
| Uitgestelde belastingschulden | 5.063 | 3.890 |
| Langlopende schulden | 119.861 | 118.056 |
| Rentedragende schulden | 51.054 | 32.907 |
| Handelsschulden | 61.656 | 57.817 |
| Belastingschulden | 5.149 | 5.963 |
| Personeel gerelateerde schulden | 12.130 | 13.357 |
| Overige schulden | 9.518 | 9.709 |
| Kortlopende schulden | 139.507 | 119.753 |
| Totaal PASSIVA | 471.394 | 443.734 |
Bijlage 3: Geconsolideerd kasstroomoverzicht
| In duizend € | 2010 | 2011 |
|---|---|---|
| OPERATIONELE ACTIVITEITEN | ||
| Winst (+) / verlies (-) | 8.548 | 6.348 |
| Afschrijvingen op (im)materiële vaste activa | 28.174 | 24.872 |
| Geboekte bijzondere waardeverminderingen op (im)materiële vaste activa | 1.729 | 714 |
| Voorzieningen voor pensioenen, herstructureringen & overige risico's en kosten | 811 | -688 |
| Waardeverminderingen op vlottende activa | 2.208 | 1.042 |
| Netto financiële kosten | 14.976 | 14.006 |
| Meerwaarde op realisatie materiële vaste activa | -235 | -174 |
| Minderwaarde op realisatie materiële vaste activa | 127 | 267 |
| Winstbelastingen | 881 | 1.960 |
| In eigen vermogen afgewikkelde op aandelen gebaseerde betalingstransacties | 203 | 166 |
| Kasstromen uit bedrijfsactiviteiten voor mutaties in werkmiddelen en voorzieningen |
57.422 | 48.513 |
| Afname/(toename) in handelsvorderingen en overige vorderingen | -11.429 | 622 |
| Afname/(toename) in voorraden | -4.875 | -13.512 |
| Toename/(afname) in handelsschulden | 4.689 | -1.623 |
| Afname/(toename) in andere vaste activa | 376 | 259 |
| Afname/(toename) in andere vlottende activa | -1.878 | -696 |
| Toename/(afname) in andere langlopende schulden | 349 | -1.443 |
| Toename/(afname) in andere kortlopende schulden | 414 | 570 |
| Kasstromen uit bedrijfsactiviteiten | 45.068 | 32.690 |
| Ontvangen intresten | 1.862 | 1.209 |
| Betaalde belastingen | -4.579 | -4.357 |
| KASSTROMEN UIT OPERATIONELE ACTIVITEITEN | 42.351 | 29.542 |
| In duizend € | 2010 | 2011 |
|---|---|---|
| INVESTERINGSACTIVITEITEN | ||
| Kasontvangsten bij verkoop van materiële vaste activa | 3.749 | 705 |
| Aanschaffingen van materiële vaste activa | -15.481 | -21.783 |
| Aanschaffingen van materiële vaste activa | -162 | -99 |
| Overige transacties | -392 | -123 |
| KASSTROMEN UIT INVESTERINGSACTIVITEITEN | -12.286 | -21.300 |
| FINANCIERINGSACTIVITEITEN | ||
| Terugbetaling langlopende schulden | -21.976 | -23.955 |
| Terugbetaling (-)/ nieuwe (+) kortlopende financieringen | -6.216 | 753 |
| Betaalde intresten | -7.629 | -7.891 |
| Overige financiële items | 1.061 | 6.156 |
| FINANCIERINGSACTIVITEITEN | -34.760 | -24.937 |
| Netto toename (+) / afname (-) van de liquide middelen | -4.695 | -16.695 |
| Netto liquide middelen per 1 januari | 50.902 | 43.856 |
| Wisselkoersfluctuaties | -2.351 | -2.718 |
| Netto liquide middelen per 31 December | 43.856 | 24.443 |