AI assistant
Campine nv — Interim / Quarterly Report 2021
Sep 2, 2021
3924_ir_2021-09-02_38648ac3-8893-490c-9fe5-8715e49516e5.pdf
Interim / Quarterly Report
Open in viewerOpens in your device viewer
Tussentijds financieel verslag 30/06/2021
onder IFRS boekhoudnormen - 2 september 2021 – 18:30
Verplichting inzake periodieke informatie ten gevolge van de Europese transparantierichtlijnen. Verklaring inzake de informatie gegeven in dit tussentijds jaarverslag voor 6 maanden eindigend op 30/06/21.
Financiële resultaten
Tijdens het eerste semester 2021 realiseerde Campine een omzet van 106,3 mio €, wat een stijging vertegenwoordigt van 29% t.o.v. het eerste semester van 2020 en 3% meer is dan het eerste semester van het 'pre-Corona-jaar' 2019. De EBITDA bedroeg 10,9 mio € en dit is een recordresultaat voor Campine.
De stijging in omzet en resultaat is toe te schrijven aan de heropleving van de economie na de doorbraak van de Corona-epidemie en de stijging van de grondstofprijzen. "De vraag naar al onze producten is hoog sinds begin dit jaar" verklaart CEO De Vos. "Het komt er vooral op aan om voldoende grondstoffen te vinden tegen redelijke prijzen, al kunnen we de verhoogde kosten vrijwel onmiddellijk doorrekenen in de verkoop" voegt De Vos eraan toe. Vooral in de divisie Specialty Chemicals was er een schaarste aan diverse grondstoffen met grote prijsstijgingen tot gevolg.
Daarnaast heeft Campine de efficiëntieverbeteringen en de kostenbesparingen van 2020 kunnen doortrekken. Door gepaste inspanningen en maatregelen kon Campine in 2021 zijn personeel vrijwaren van de negatieve impact van de Corona-epidemie.
| 30/06/2021 30/06/2020 | 30/06/2019 | ∆ 21 vs 20 | ∆ 21 vs 19 | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Campine geconsolideerd totaal | |||||
| Omzet in mio € | 106,3 | 82,7 | 102,9 | 29% | 3% |
| EBITDA in mio € | 10,9 | 1,9 | 5,0 | 488% | 116% |
| Divisie Specialty Chemicals | |||||
| Gemiddelde antimoonprijs in \$/ton | 9.872 | 5.928 | 7.340 | 67% | 34% |
| Omzet in mio € | 47,2 | 34,2 | 43,7 | 38% | 8% |
| EBITDA in mio € | 6,3 | 1,7 | 0,5 | 278% | 1113% |
| Verkoopvolume in ton | 7.959 | 6.709 | 7.445 | 19% | 7% |
| Divisie Metals Recycling | |||||
| Gemiddelde loodprijs in €/ton | 1.719 | 1.598 | 1.735 | 8% | -1% |
| Omzet in mio € | 69,1 | 54,2 | 66,5 | 27% | 4% |
| EBITDA in mio € | 4,6 | 0,2 | 4,5 | 2433% | 1% |
| Verkoopvolume in ton | 33.913 | 30.021 | 34.177 | 13% | -1% |
Om een betere vergelijking toe te laten, werden naast de resultaten van 2021 en die van het Covid-jaar 2020 ook de resultaten van 2019 toegevoegd.
Resultaten per divisie/segment
Divisie/segment Specialty Chemicals
Marktevolutie en performance
- De prijsstijging eind 2020 van antimoonmetaal de basisgrondstof voor de productie van antimoontrioxide in onze Specialty Chemicals divisie, liep in 2021 versneld verder. Antimoonmetaalprijzen bereikten tegen eind maart een hoogte van bijna 12.000 \$/ton wat meer dan een verdubbeling is van het niveau van mid 2020. Deze snelle prijsstijging is te verklaren door de verhoogde vraag naar antimoontrioxide in de westerse wereld en het verlaagde aanbod van antimoonerts door (Covid-gerelateerde) sluitingen van mijnen overal ter wereld. De schaarste aan ertsen leidde tot een relatief tekort aan metaal en vervolgens werd ook trioxide moeilijker verkrijgbaar. Deze situatie houdt tot op vandaag aan. Daarbovenop komt nog eens de explosieve verhoging van de maritieme transportkosten, die in een mum van tijd vervijfvoudigd zijn.
- "Dankzij ons uitgebreid leveranciersnetwerk kon Campine de toelevering van antimoonmetaal voor de business unit Antimoon nipt garanderen. We werden hier wel al geholpen door onze nieuwste investering in recyclage, waarbij we lokaal - op de site van Beerse - antimoon herwinnen uit diverse afvalstromen" zegt Hans Vercammen, Divisie directeur Specialty Chemicals. "Door de fel verhoogde antimoonprijzen draagt deze nieuwe installatie versneld bij tot de resultaten van Campine."
- De grote uitdagingen in de business unit Plastics waren en zijn vooral gerelateerd aan het verzekeren van de toelevering van de verschillende polymeren en additieven aan redelijke prijzen. Campine slaagt er wel in om de hogere materiaalprijzen door te rekenen in zijn verkoopprijzen.
- De omzet in de Specialty Chemicals divisie steeg tot 47,2 mio €, (een stijging van 38% t.o.v. 2020 en 8% t.o.v. 2019) als gevolg van de toegenomen volumes en hogere verkoopprijzen.
- De EBITDA steeg tot 6,3 mio €, een forse stijging tegenover vorige jaren (1,7 mio € in 2020 en 0,5 mio € in 2019) en werd onder meer ondersteund door een positief stockwaarderingseffect als gevolg van de hogere prijzen.
Meer gedetailleerde informatie is terug te vinden in bovenstaande tabel en toelichting 4: Operationele segmenten.
Divisie/segment Metals Recycling
Marktevolutie en performance
- De vraag naar lood was gedurende het volledige eerste semester relatief sterk. De LMEloodkoers bleef tot eind april fluctueren rond de 1.650 €/ton, maar begon daarna aan een opmars tot een niveau van 1.950 €/ton tegen eind juni.
- De productieoutput van onze business unit Lood lag in de eerste helft van 2021 iets lager dan normaal door een verhoogde slijtage aan een gedeelte van de hoogoven. Door de hogere output van de laatste jaren was dit gedeelte iets sneller aan vervanging toe.
-
De activiteiten uit de Metals Recovery business unit, waarbij ook andere metalen herwonnen worden, droeg extra bij tot het resultaat dankzij de hoge prijzen voor goud, zilver en tin.
-
De totale verkoopvolumes bereikten ca. 34.000 ton wat wel ca. 4.000 ton meer is dan het Covid-jaar 2020, en vergelijkbaar met 2019.
- De omzet steeg tot 69,1 mio € (+27% t.o.v. 2020 en +4% t.o.v. 2019).
- De EBITDA kwam uit op een winst 4,6 mio € in vergelijking met een break-even in 2020 en is vrijwel identiek aan de resultaten in 2019.
Meer gedetailleerde informatie is terug te vinden in bovenstaande tabel en toelichting 4: Operationele segmenten.
Vooruitzichten 2021
We kunnen nu reeds bevestigen dat 2021 een bijzonder goed jaar wordt voor Campine, zeker als de grondstofprijzen op het huidig niveau blijven. In al onze businesses blijft de positieve marktsituatie aanhouden. "De vraag naar onze producten blijft hoog en we verwachten de rest van 2021 op volle capaciteit te draaien." zegt CEO De Vos.
LME-loodstocks in Europa en de USA blijven verder dalen waardoor de loodprijs relatief hoog blijft. De LME-loodnotering fluctueert hierdoor reeds geruime tijd rond het 2.000 €/ton-niveau. Er wordt verwacht dat er in 2022 een deficit is aan lood op de wereldmarkt. De hoge prijs en vraag wordt mede ondersteund door het tijdelijk uitvallen van de grootste loodproducent in Europa (door de overstromingen in West-Duitsland).
Ook in de Specialty Chemicals divisie blijft de vraag groot, omdat de toelevering van de concurrentie uit Azië (vooral China) met logistieke beperkingen en verhoogde transportkosten te kampen heeft.
Verkorte geconsolideerde tussentijdse financiële verslaggeving (niet-geauditeerd)
Verkorte geconsolideerde winst- en verliesrekening
| '000 € | Toelichting | 30/06/2021 | 30/06/2020 |
|---|---|---|---|
| Opbrengsten uit contracten met klanten | 4 | 106.325 | 82.733 |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 5 | 641 | 517 |
| Gebruikte grondstoffen en hulpstoffen | -81.247 | -69.724 | |
| Kosten van personeelsbeloningen | -7.639 | -6.660 | |
| Kosten van afschrijvingen | -1.967 | -1.530 | |
| Andere operationele kosten | 5 | -6.703 | -5.229 |
| Operationeel resultaat (EBIT) | 9.410 | 107 | |
| Indekkingsresultaten: | 13 | -437 | 209 |
| - Afgesloten indekkingen | -129 | 585 | |
| - Wijziging in open positie | -308 | -376 | |
| Financieringskosten | -151 | -119 | |
| Netto financieel resultaat | -588 | 90 | |
| Resultaat voor belastingen (EBT) | 8.822 | 197 | |
| Belastingen | 6 | -2.226 | -94 |
| Resultaat van de periode (EAT) | 6.596 | 103 | |
| Toewijsbaar aan: Houders van gewone aandelen van de | |||
| moedermaatschappij | 6.596 | 103 | |
| RESULTAAT PER AANDEEL (in €) basis & verwaterd | 4,40 | 0,07 |
EBITDA (Resultaat vóór interesten, belastingen, afschrijvingen en waardeverminderingen)
De toevoeging van het financieel objectief EBITDA maakt het ons mogelijk om meer te focussen op het belang van cash en beslissingen over investeringen voor toekomstige groei niet negatief te beïnvloeden.
Berekening EBITDA
| 30/06/2021 | 30/06/2020 |
|---|---|
| 197 | |
| 151 | 119 |
| 1.967 | 1.530 |
| 10.940 | 1.846 |
| 8.822 |
Verkort geconsolideerd overzicht van het totaalresultaat
| '000 € | 30/06/2021 | 30/06/2020 |
|---|---|---|
| Resultaat van de periode Andere elementen van het totaalresultaat van de periode: |
6.596 | 103 |
| Elementen die in de toekomst geherklasseerd zullen worden naar de winst- of verliesrekening |
- | - |
| Elementen die in de toekomst niet geherklasseerd zullen worden naar de winst- of verliesrekening (actuariële resultaten van pensioenverplichtingen) |
- | - |
| Totaalresultaat van de periode | 6.596 | 103 |
| Toewijsbaar aan: Houders van gewone aandelen van de moedermaatschappij |
6.596 | 103 |
Verkorte geconsolideerde balans
| '000 € | Toelichting | 30/06/2021 | 31/12/2020 |
|---|---|---|---|
| ACTIVA | |||
| Vaste activa | |||
| Materiële vaste activa | 8 | 19.016 | 18.514 |
| Activa met gebruiksrecht | 15 | 425 | 402 |
| Immateriële vaste activa | 9 | 109 | 130 |
| Uitgestelde actieve belastinglatenties | 44 19.594 |
86 19.132 |
|
| Vlottende activa | |||
| Voorraad | 10 | 35.260 | 26.345 |
| Handelsvorderingen | 11 | 27.531 | 17.173 |
| Andere vorderingen | 12 | 2.044 | 1.198 |
| Derivaten | 13 | 126 | 93 |
| Geldmiddelen en kasequivalenten | 4 | 943 | 190 |
| 65.904 | 44.999 | ||
| TOTAAL ACTIVA | 85.498 | 64.131 | |
| EIGEN VERMOGEN EN VERPLICHTINGEN | |||
| Kapitaal en reserves | |||
| Uitgegeven kapitaal | 4.000 | 4.000 | |
| Wettelijke reserves | 965 | 965 | |
| Andere reserves en overgedragen resultaten | 36.077 | 30.546 | |
| Eigen vermogen toewijsbaar aan houders van de | |||
| gewone aandelen van de moedermaatschappij | 41.042 | 35.511 | |
| Totaal eigen vermogen | 41.042 | 35.511 | |
| Lange termijnverplichtingen | |||
| Verplichtingen ivm vergoedingen na uitdiensttreding | 1.166 | 1.176 | |
| Uitgestelde belastingsverplichtingen | 234 | 0 | |
| Voorzieningen | 18 | 1.135 | 1.135 |
| Bankleningen | 14 | 2.625 | 4.125 |
| Leaseverplichtingen | 15 | 250 | 234 |
| 5.410 | 6.670 | ||
| Korte termijnverplichtingen | |||
| Verplichtingen ivm vergoedingen na uitdiensttreding | 27 | 52 | |
| Handelsverplichtingen | 16 | 16.985 | 12.921 |
| Andere verplichtingen | 3.588 | 2.973 | |
| Derivaten | 13 | 340 | 0 |
| Winstbelastingen | 1.648 | 96 | |
| Leaseverplichtingen | 15 | 175 | 168 |
| Voorschotten op rekening-courant en leningen | 14 | 4.346 | 3.085 |
| Voorschotten uit factoring | 14 | 11.937 | 2.655 |
| 39.046 | 21.950 | ||
| Totaal verplichtingen | 44.456 | 28.620 | |
| TOTAAL EIGEN VERMOGEN EN VERPLICHTINGEN | 85.498 | 64.131 |
Verkort geconsolideerd kasstroomoverzicht
| '000 € | Toelichting | 30/06/2021 | 30/06/2020 |
|---|---|---|---|
| BEDRIJFSACTIVITEITEN | |||
| Resultaat van de periode | 6.596 | 103 | |
| Aanpassing voor: | |||
| Andere baten en lasten (indekkingsresultaten) | 13 | 437 | -209 |
| Financieringskosten | 151 | 119 | |
| (Uitgestelde) belastingen in het totaalresultaat | 6 | 2.226 | 94 |
| Afschrijvingen | 1.967 | 1.530 | |
| Wijziging in voorzieningen (incl. pensioenregeling) | -34 | -91 | |
| Wijziging in waardevermindering voorraad | 10 | 146 | -41 |
| Operationele kasstroom vóór bewegingen in | 11.489 | 1.505 | |
| Wijziging in voorraden | 10 | -9.061 | -2.593 |
| Wijziging in vorderingen | 11/12 | -11.204 | -708 |
| Wijzigingen in handels- en andere verplichtingen | 16/17 | 4.679 | 496 |
| Operationele kasstroom | -4.097 | -1.300 | |
| Indekkingsresultaten | -129 | 585 | |
| Betaalde rente | -151 | -119 | |
| Betaalde winstbelastingen | -634 | -358 | |
| Operationele netto kasstroom | -5.011 | -1.192 | |
| INVESTERINGEN | |||
| Aankoop van materiële vaste activa | 8 | -3.081 | -3.381 |
| Investeringsubsidies | 8 | 703 | - |
| Investeringssubsidies - uitgestelde belastingsverpl. | 234 | - | |
| Kasstromen uit investeringsactiviteiten | -2.144 | -3.381 | |
| FINANCIERINGSACTIVITEITEN | |||
| Betaalde dividenden en tantième | 7 | -1.065 | -2.715 |
| Aflossing van leningen | 14 | -1.500 | -1.345 |
| Aflossing van leaseverplichtingen | 15 | -70 | -60 |
| Toename bankleningen | - | 1.700 | |
| Wijziging in voorschotten in rekening-courant | 14 | 1.261 | -120 |
| Wijziging in voorschotten mbt factoring | 14 | 9.282 | 4.635 |
| Kasstromen uit financieringsactiviteiten | 7.908 | 2.095 | |
| Nettowijziging in geldmiddelen en | 753 | -2.478 | |
| Geldmiddelen en kasequivalenten aan het begin | |||
| van de verslagperiode | 190 | 2.685 | |
| Geldmiddelen en kasequivalenten aan het einde | |||
| van de verslagperiode | 943 | 207 |
| 0 | 0 | |||
|---|---|---|---|---|
| Balans per 30 juni 2021 | 4.000 | 37.042 | 41.042 | 41.042 |
| Dividenden en tantième (zie toel. 7) |
- | -1.065 | -1.065 | -1.065 |
| Totaalresultaat van de periode | - | 6.596 | 6.596 | 6.596 |
| Balans per 31 december 2020 | 4.000 | 31.511 | 35.511 | 35.511 |
| Balans per 30 juni 2020 | 4.000 | 28.879 | 32.879 | 32.879 |
| Dividenden en tantième | - | -2.715 | -2.715 | -2.715 |
| Totaalresultaat van de periode | - | 103 | 103 | 103 |
| Balans per 31 december 2019 | 4.000 | 31.491 | 35.491 | 35.491 |
| '000 € | kapitaal | winst | moedermaatschappij | Totaal |
| Uitgegeven | Ingehouden | aandelen van de | ||
| houders van gewone | ||||
| Toewijsbaar aan |
Verkort geconsolideerd mutatieoverzicht van het eigen vermogen
Toelichtingen bij het verkort tussentijds geconsolideerd financieel verslag
1. Algemene informatie
Campine nv (de entiteit) is een onderneming die valt onder toepassing van de Belgische wetgeving. De maatschappelijke zetel van de entiteit en zijn dochteronderneming wordt vermeld in toelichting 4. De hoofdactiviteit van de entiteit en zijn dochterondernemingen (de Groep) worden omschreven in toelichting 4.
2. Grondslagen en belangrijkste waarderingsregels
Het verkort tussentijds financieel verslag werd opgesteld op basis van de International Accounting Standard (IAS) 34 Interim Financial Reporting, zoals aangenomen door de Europese Unie.
De gebruikte waarderingsregels in de voorbereiding van de tussentijdse verkorte jaarrekening zijn consistent met de gebruikte waarderingsregels bij opstelling van de Groep's jaarlijkse geconsolideerde jaarrekening voor het boekjaar afgesloten op 31 december 2020, met uitzondering voor de toepassing van de aangepaste standaarden die effectief werden vanaf 1 januari 2021. De groep heeft geen andere standaard, interpretatie of aanpassing die werd uitgegeven maar nog niet effectief is, vroegtijdig aangenomen.
Volgende Standaarden en Interpretaties werden van toepassing in 2021:
• Aanpassingen aan IFRS 4 Insurance Contracts – deferral of IFRS 9, effectief vanaf 1 januari 2021
- Aanpassingen aan IFRS 9 Financial Instruments, IFRS 7 Financial Instruments: Disclosures, IAS 39 Financial Instruments: Recognition and measurement, IFRS 4 Insurance contracts and IFRS 16 Leases- Interest Rate Benchmark Reform – Phase 2, effectief vanaf 1 januari 2021
- Aanpassingen aan IFRS 16 Leases Covid-19 related rent concessions beyond 30 June 2021, effectief vanaf 1 april 2021
Standaarden en interpretaties gepubliceerd, maar nog niet van toepassing voor het boekjaar beginnend op 1 januari 2021:
- Aanpassingen aan IAS 1 Presentation of Financial Statements Classification of Liabilities as Current or Non-current, effectief vanaf 1 januari 2023
- Aanpassingen aan IAS 1 Presentation of Financial Statements and IFRS Practice Statement 2: Disclosure of Accounting policies, effectief vanaf 1 januari 2023
- Aanpassingen aan IAS 8 Accounting policies, Changes in Accounting Estimates and Errors: Definition of Accounting Estimates, effectief vanaf 1 januari 2023
- Aanpassingen aan IAS 12 Income Taxes: Deferred Tax related to Assets and Liabilities arising from a Single Transaction, effectief vanaf 1 januari 2023
- Aanpassingen aan IAS 16 Property, plant and equipment Proceeds before intended use, effectief vanaf 1 januari 2022
- Aanpassingen aan IAS 37 Provisions, contingent liabilities and contingent assets onerous contracts—cost of fulfilling a contract, effectief vanaf 1 januari 2022
- Aanpassingen aan IFRS 3 Business combinations References to the conceptual framework, effectief vanaf 1 januari 2022
- IFRS 17 Insurance Contracts, effectief vanaf 1 januari 2023
- Annual Improvements Cycle 2018-2020, effectief vanaf 1 januari 2022
De aanpassingen in IFRS standaarden die van toepassing zijn geworden vanaf 1 januari 2021 hebben geen materiële impact. Ook van de reeds goedgekeurde standaarden die nadien van toepassing zullen worden, verwacht het management geen materiële impact.
3. Belangrijke oordeelsvorming en inschattingen.
De basis van de inschattingen verloopt consequent zoals vermeld in ons jaarverslag 2020 onder de rubriek "5. Toelichtingen bij de geconsolideerde jaarrekening op 31 december 2020 - punt 5.3 "Oordeelsvorming en gebruik van inschattingen".
4. Operationele segmenten
De maatschappelijke zetel en de productieactiviteiten van de Groep zijn gelokaliseerd in België, Nijverheidsstraat 2, 2340 Beerse.
Geografische informatie
De volgende tabel verschaft een analyse van de verkopen van de Groep per geografische markt.
| 30/06/2021 | 30/06/2020 | |||
|---|---|---|---|---|
| '000 € | % | '000 € | % | |
| België | 3.417 | 3,2% | 2.801 | 3,4% |
| Duitsland | 39.488 | 37,2% | 28.572 | 34,5% |
| Zwitserland | 9.786 | 9,2% | 6.444 | 7,8% |
| Italië | 9.034 | 8,5% | 6.256 | 7,6% |
| Frankrijk | 4.553 | 4,3% | 4.306 | 5,2% |
| Roemenië | 5.393 | 5,1% | 3.148 | 3,8% |
| Nederland | 3.532 | 3,3% | 2.871 | 3,5% |
| Verenigd Koninkrijk | 776 | 0,7% | 413 | 0,5% |
| Rest Europa | 8.252 | 7,8% | 4.149 | 5,0% |
| Noord-Amerika | 10.440 | 9,8% | 7.193 | 8,7% |
| Azië | 10.650 | 10,0% | 16.128 | 19,5% |
| Andere | 1.003 | 0,9% | 451 | 0,5% |
| 106.324 | 100,0% | 82.732 | 100,0% |
95% van de omzet van Metals Recycling werd gerealiseerd in Europa terwijl 69% van de omzet van Specialty Chemicals in Europa werd verwezenlijkt.
Bedrijfssegmenten
Campine is georganiseerd in twee operationele segmenten, genaamd divisies. De voornaamste activiteiten zijn:
• Specialty Chemicals omvat alle activiteiten die de eindmarkten met chemische producten en derivaten beleveren, nl. de productie van antimoontrioxide als vlamvertrager, polymerisatiekatalysator en pigmentversterker en de productie van de verschillende polymeer en plastic masterbatches. De Specialty Chemicals divisie bestaat uit de business units (BU's) Antimoon en Plastics.
| Omzet in '000 € | BU Antimoon | BU Plastics | Totaal Speciality Chemicals |
|---|---|---|---|
| Per 30 juni 2021 | 31.151 | 16.078 | 47.229 |
| Per 30 juni 2020 | 22.442 | 11.786 | 34.228 |
| ∆ | 39% | 36% | 38% |
De totale (externe en inter-business) omzet van de Specialty Chemicals divisie vertegenwoordigt een volume van 7.959 ton (30/06/20: 6.709 ton)(+19%). De opsplitsing externe en inter-business verkopen vindt u terug in de tabel op de volgende pagina.
• Metals Recycling omvat de activiteiten waarin metalen uit industriële en post-consumer afvalstromen worden gerecupereerd. De hoofdactiviteit is de productie van loodlegeringen. Daarnaast komt de recyclage van andere metalen zoals antimoon en tin. De Metals Recycling divisie bestaat uit de business units (BU's) Lood en Metals Recovery.
| Omzet in '000 € | BU Metals Recovery | BU Lood | Totaal Metals Recycling |
|---|---|---|---|
| Per 30 juni 2021 | 6.927 | 62.180 | 69.107 |
| Per 30 juni 2020 | 4.149 | 50.004 | 54.153 |
| ∆ | 67% | 24% | 28% |
De totale (externe en inter-business) omzet van de Metals Recycling divisie vertegenwoordigt een volume van 33.913 ton (30/6/20: 30.021 ton)(+13%). De opsplitsing externe en inter-business verkopen vindt u terug in de tabel op de volgende pagina.
Er is één klant binnen de divisie Metals Recycling die meer dan 10% van de groepsomzet vertegenwoordigt.
| Specialty | Metals | |||
|---|---|---|---|---|
| Chemicals | Recycling | Niet- toegewezen | Totaal | |
| '000 € | 30/06/2021 | 30/06/2021 | 30/06/2021 | 30/06/2021 |
| OPBRENGSTEN | ||||
| Externe verkopen | 47.229 | 59.096 | - | 106.325 |
| Inter-business unit verkopen in hetzelfde | ||||
| segment | - | 10.011 | -10.011 | - |
| Totale opbrengsten | 47.229 | 69.107 | -10.011 | 106.325 |
| RESULTAAT | ||||
| Operationeel segmentresultaat | 5.600 | 3.810 | - | 9.410 |
| Niet-toegewezen kosten | - | |||
| Operationeel resultaat (EBIT) | 9.410 | |||
| Opbrengsten uit investeringen | - | |||
| Indekkingsresultaten | -437 | -437 | ||
| Andere baten en lasten | - | |||
| Financiële kosten | -151 | -151 | ||
| Resultaat voor belastingen | 8.822 | |||
| Belastingen | -2.226 | |||
Resultaat van de periode 6.596
| '000 € | Specialty Chemicals 30/06/2021 |
Metals Recycling 30/06/2021 |
Niet toegewezen 30/06/2021 |
Totaal 30/06/2021 |
|---|---|---|---|---|
| ANDERE INFORMATIE | ||||
| Investeringen in activa | 351 | 2.230 | 500 | 3.081 |
| Afschrijvingen / vervreemding (incl. activa | ||||
| met gebruiksrecht) | 576 | 1.025 | 296 | 1.897 |
| BALANS Activa |
||||
| Vaste activa (incl. activa met gebruiksrecht) | 4.034 | 11.973 | 3.543 | 19.550 |
| Uitgestelde belastingsactiva | - | - | 44 | 44 |
| Geblokkeerde gelden / rekening | - | - | - | - |
| Voorraad | 18.342 | 16.918 | - | 35.260 |
| Handelsvorderingen | 17.417 | 10.114 | - | 27.531 |
| Overige vorderingen | - | - | 2.044 | 2.044 |
| Derivaten | - | 126 | - | 126 |
| Geldmiddelen en kasequivalenten | - | - | 943 | 943 |
| Totaal activa | 39.793 | 39.131 | 6.574 | 85.498 |
| Specialty | Metals | |||
|---|---|---|---|---|
| Chemicals | Recycling | Niet- toegewezen | Totaal | |
| '000 € | 30/06/2020 | 30/06/2020 | 30/06/2020 | 30/06/2020 |
| OPBRENGSTEN | ||||
| Externe verkopen | 34.228 | 48.505 | - | 82.733 |
| Inter-business unit verkopen in hetzelfde | ||||
| segment | - | 5.648 | -5.648 | - |
| Totale opbrengsten | 34.228 | 54.153 | -5.648 | 82.733 |
| RESULTAAT | ||||
| Operationeel segmentresultaat | 1.077 | -970 | - | 107 |
| Niet-toegewezen kosten | - | |||
| Operationeel resultaat | 107 | |||
| Opbrengsten uit investeringen | - | |||
| Indekkingsresultaten | 209 | 209 | ||
| Andere baten en lasten | - | |||
| Financiële kosten | -119 | -119 | ||
| Resultaat voor belastingen | 197 | |||
| Belastingen | -94 | |||
| Resultaat van de periode | 103 |
| Specialty | Metals | Niet | ||
|---|---|---|---|---|
| Chemicals | Recycling | toegewezen | Totaal | |
| '000 € | 30/06/2020 | 30/06/2020 | 30/06/2020 | 30/06/2020 |
| ANDERE INFORMATIE | ||||
| Investeringen in activa | 857 | 1.961 | 643 | 3.461 |
| Afschrijvingen / vervreemding (incl. activa | ||||
| met gebruiksrecht) | 449 | 772 | 309 | 1.530 |
| BALANS | ||||
| Activa | ||||
| Vaste activa (incl. activa met gebruiksrecht) | 3.908 | 8.450 | 3.076 | 15.434 |
| Uitgestelde belastingsactiva | - | - | 459 | 459 |
| Geblokkeerde gelden / rekening | - | - | - | - |
| Voorraad | 16.227 | 12.349 | - | 28.576 |
| Handelsvorderingen | 7.678 | 7.530 | - | 15.208 |
| Overige vorderingen | - | - | 731 | 731 |
| Derivaten | - | 22 | - | 22 |
| Geldmiddelen en kasequivalenten | - | - | 207 | 207 |
| Totaal activa | 27.813 | 28.351 | 4.473 | 60.637 |
5. Andere operationele kosten en opbrengsten
| '000 € | 30/06/2021 | 30/06/2020 |
|---|---|---|
| ANDERE OPERATIONELE KOSTEN | ||
| Bureelkosten & IT | 395 | 368 |
| Erelonen | 994 | 804 |
| Verzekeringen | 187 | 169 |
| Uitzendkrachten | 227 | 88 |
| Personeelsgerelateerde kosten | 50 | 70 |
| Afvoerkosten van afval | 2.078 | 1.559 |
| Reiskosten | 28 | 76 |
| Transportkosten | 1.427 | 1.013 |
| Andere aan- en verkoopkosten | 338 | 260 |
| Operationele indekking- negatief resultaat | 205 | 143 |
| Waardevermindering handelsvorderingen | - | - |
| Onderzoek en ontwikkeling | 39 | 28 |
| Diverse huur | 91 | 95 |
| Bijdrage lidgelden | 238 | 253 |
| Advertenties - Publiciteit | 14 | 40 |
| Andere belastingen (niet-resultaatgebonden) | 128 | 73 |
| Financiële kosten (andere dan rente) | 150 | 126 |
| Andere | 114 | 64 |
| 6.703 | 5.229 |
Bij de afvoerkosten van afval wordt de terugname van reststromen in mindering van de kosten gebracht en wordt er vaak enkel een omwerkingskost aangerekend.
Aangezien een aantal van deze reststromen nu ook extern verkocht worden, nemen enerzijds de kosten van afvoer toe, anderzijds hebben we hierdoor extra opbrengsten via externe verkopen.
| '000 € | 30/06/2021 | 30/06/2020 |
|---|---|---|
| ANDERE OPERATIONELE OPBRENGSTEN | ||
| Operationele hedgeresultaten | 379 | 162 |
| Financiële opbrengsten (andere dan rente) | - | - |
| Geproduceerde activa | 156 | 197 |
| Schadegevallen | - | 52 |
| Subsidies | 63 | 94 |
| Andere | 43 | 12 |
| 641 | 517 |
6. Winstbelastingslasten
| 30/06/2021 | 30/06/2020 |
|---|---|
| -460 | |
| -42 | 366 |
| -2.226 | -94 |
| -2.184 |
Binnenlandse winstbelastingen zijn berekend tegen een belastingtarief van 25% (30/06/20: 25%) op het verwachte resultaat van het boekjaar.
7. Dividend uitbetaald gedurende de periode
Er werd in 2021 een totaaldividend van 0,975 mio € alsook een tantième van 0,09 mio € uitgekeerd op basis van het 2020-resultaat. In 2020 werd een totaaldividend van 2,625 mio € en een tantième van 0,09 mio € uitgekeerd op basis van het 2019-resultaat.
8. Materiële vaste activa
| '000 € | Terreinen & gebouwen |
Vaste activa in aanbouw |
Inrichting & uitrusting |
Totaal |
|---|---|---|---|---|
| KOSTPRIJS OF WAARDERING | ||||
| Per 31 december 2020 | 15.777 | 1.919 | 75.223 | 92.919 |
| Investeringen | 283 | 563 | 2.235 | 3.081 |
| Overdracht | - | 0 | ||
| Investeringssubsidies | - | - | -703 | -703 |
| Per 30 juni 2021 | 16.060 | 2.482 | 76.755 | 95.297 |
| GECUMULEERDE AFSCHRIJVINGEN | ||||
| Per 31 december 2020 | 13.045 | - | 61.360 | 74.405 |
| Afschrijvingslasten van het boekjaar | 286 | - | 1.590 | 1.876 |
| Eliminatie als gevolg van vervreemding | - | - | - | - |
| Per 30 juni 2021 | 13.331 | - | 62.950 | 76.281 |
| BOEKWAARDE | ||||
| Per 31 december 2020 | 2.732 | 1.919 | 13.863 | 18.514 |
| Per 30 juni 2021 | 2.729 | 2.482 | 13.805 | 19.016 |
9. Immateriële activa
| Patenten, licenties & | |
|---|---|
| '000 € | aangekochte software |
| KOSTPRIJS | |
| Per 31 december 2020 | 1.927 |
| Toevoegingen | - |
| Per 30 juni 2021 | 1.927 |
| GECUMULEERDE AFSCHRIJVINGEN EN WAARDEVERMINDERINGEN | |
| Per 31 december 2020 | 1.797 |
| Lasten voor het boekjaar | 21 |
| Per 30 juni 2021 | 1.818 |
| BOEKWAARDE | |
| Per 31 december 2020 | 130 |
| Per 30 juni 2021 | 109 |
10. Voorraden
| '000 € | 30/06/2021 | 31/12/2020 |
|---|---|---|
| Grondstoffen | 11.650 | 9.252 |
| Goederen in bewerking | 5.418 | 6.409 |
| Gereed product | 18.192 | 10.684 |
| 35.260 | 26.345 |
De voorraad per 30/06/21 bevat waardeverminderingen ten belope van 449 K€ (31/12/20: 303 K€) teneinde de voorraad te waarderen aan marktwaarde indien die lager is dan de kostprijs.
11. Handelsvorderingen
| '000 € | 30/06/2021 | 31/12/2020 |
|---|---|---|
| Vorderingen als gevolg van de verkoop van goederen | 27.531 | 17.173 |
| 27.531 | 17.173 |
Een bijzondere waardevermindering werd opgenomen voor het verwachte oninbare gedeelte van de handelsvorderingen voor een bedrag van 1.011 K€ (31/12/20: 1.011 K€). Deze bijzondere waardevermindering werd bepaald op individuele basis. De Raad van Bestuur bevestigt dat de boekwaarde van de handels- en andere vorderingen hun reële waarde benadert omdat deze op korte termijn lopen.
Van de totale handelsvorderingen t.b.v. 27.531 K€ is 19.771 K€ voorwerp van factoring bij een kredietinstelling. Op basis van deze vorderingen stort de kredietinstelling voorschotten op rekening van Campine 11.937 K€ per 30/06/21, zie toelichting 14. Bankschulden) en int vervolgens zelf deze vorderingen. Het kredietrisico blijft bij Campine welke vervolgens onderdeel uitmaakt van een kredietverzekering.
12. Andere vorderingen
| '000 € | 30/06/2021 | 31/12/2020 |
|---|---|---|
| Andere vorderingen | 2.044 | 1.198 |
| 2.044 | 1.198 |
Andere vordering omvatten voornamelijk terug te vorderen BTW.
13. Derivaten
De onderstaande tabel geeft een samenvatting van de nettowijziging van de reële waarde – gerealiseerd en niet-gerealiseerd – van de posities op de LME-lood en -tintermijnmarkt waar Campine lood en tin op termijn verkoopt d.m.v. termijncontracten.
| '000 € | Reële waarde van de lopende instrumenten |
Onderliggende loodvolumes (in ton) |
Nettowijziging in reële waarde in het resultaat |
|---|---|---|---|
| Per 30 juni 2020 | -85 | 1.400 | 209 |
| Per 31 december 2020 | 93 | 1.600 | 300 |
| Per 30 juni 2021 | -214 | 1.600 | 437 |
Op de balans kan je de reële waarde van de lopende instrumenten terugvinden bij de activa derivaten voor een bedrag van 126 K€ en bij de passiva derivaten voor een bedrag van 340 K€.
De classificatie van de reële waarde ("fair value") van de hedge instrumenten is niveau 1 (onaangepaste genoteerde prijzen in een actieve markt voor identieke activa of passiva) in de "fair value hierarchy" van IFRS 13.
14. Bankschulden (exclusief leaseverplichtingen)
| '000 € | 30/06/2021 | 31/12/2020 |
|---|---|---|
| Bankleningen - investeringskrediet | 5.625 | 7.125 |
| Bankleningen - belastingsfinanciering | 0 | 0 |
| Voorschotten in rekening-courant | 1.346 | 85 |
| Voorschotten mbt factoring | 11.937 | 2.655 |
| 18.908 | 9.865 | |
| AF TE WIKKELEN VERPLICHTINGEN | ||
| Bankschulden op meer dan één jaar | 2.625 | 4.125 |
| Bankschulden binnen het jaar | 3.000 | 3.000 |
| Voorschotten in rekening-courant | 1.346 | 85 |
| Voorschotten mbt factoring | 11.937 | 2.655 |
| 18.908 | 9.865 | |
| GEMIDDELD BETAALDE RENTETARIEVEN | ||
| Bankleningen - investeringskrediet | 1,50% | 1,50% |
| Voorschotten in rekening-courant | 1,55% | 1,57% |
| Voorschotten mbt factoring | 1,33% | 1,33% |
Bankleningen worden afgesloten tegen vaste rente. Andere verplichtingen (voorschotten in rekening-courant en voorschotten m.b.t. factoring van 13.283 K€ (31/12/20: 2.740 K€) worden afgesloten tegen variabele tarieven waardoor de Groep wordt blootgesteld aan een interestrisico.
Op 30/06/21 had de Groep 16.669 K€ ongebruikte financieringsfaciliteiten beschikbaar (31/12/20: 17.539 K€).
In de kredietovereenkomsten met onze bankiers zijn een aantal convenanten opgenomen, op basis van eigen vermogen, solvabiliteit en voorraadrotatie. Per 30/06/21 werd voldaan aan alle convenanten:
- Het eigen vermogen (gecorrigeerd voor immateriële vaste activa en uitgestelde belastingen) bedroeg 41.926 K€ t.o.v. een vereist minimum van 22.000 K€.
- De solvabiliteitsratio (48,5 %) voldeed aan de opgelegde ratio van 30 %.
- Met een rotatie van 60 dagen voldeed Campine aan de ratio i.v.m. voorraadrotatie (< 90dagen).
15. Leaseovereenkomsten
| '000 € | |
|---|---|
| Per 31 december 2019 | 355 |
| Toevoegingen | 80 |
| Afschrijvingslasten van de periode | -60 |
| Andere | - |
| Per 30 juni 2020 | |
| Per 31 december 2020 | 402 |
| Toevoegingen | 93 |
| Afschrijvingslasten van de periode | -70 |
| Andere | - |
| Per 30 juni 2021 | 425 |
| De gerelateerde leaseverplichtingen op de balans bestaan ui: | |
| - Lange termijnverplichtingen | 250 |
| - Korte termijnverplichtingen | 175 |
16. Handelsschulden
| 16.985 | 12.921 | |
|---|---|---|
| Handelsschulden | 16.985 | 12.921 |
| '000 € | 30/06/2021 | 31/12/2020 |
Handelsschulden omvatten voornamelijk uitstaande bedragen voor handelsaankopen. De Raad van Bestuur acht dat de boekwaarde van de handelsschulden hun reële waarde benadert aangezien deze op korte termijn lopen. Alle handelsschulden belopen maximaal 60 dagen (met uitzondering van betwiste zaken), zodat een looptijdanalyse niet relevant is.
17. Overige te betalen posten
| '000 € | 30/06/2021 | 31/12/2020 |
|---|---|---|
| Andere schulden en overlopende posten | 3.588 | 2.973 |
| 3.588 | 2.973 |
Overige te betalen posten omvatten voornamelijk uitstaande bedragen voor algemene kosten.
18. Voorzieningen en claims
| Voorziening | |||
|---|---|---|---|
| '000 € | voor | Andere | Totaal |
| Per 31 december 2020 | 945 | 190 | 1.135 |
| Toevoeging provisies | 0 | 0 | 0 |
| Per 30 juni 2021 | 945 | 190 | 1.135 |
| '000 € | 30/06/2021 | 31/12/2020 | |
| Geclassificeerd als: | |||
| Korte termijnverplichtingen | - | - | |
| Lange termijnverplichtingen | 1.135 | 1.135 | |
| 1.135 | 1.135 |
Per 30/06/21 bedroegen de provisies 1.135 K€ (31/12/20:1.135 K€). Deze hebben vooral betrekking op de bodemsaneringsverplichting op en rond de site van de Groep en voor andere milieuvoorzieningen. Deze werden in overeenstemming met de vereisten van de OVAM door een onafhankelijk studiebureau bepaald.
Campine is blootgesteld aan procedures, rechtszaken en andere claims met betrekking tot onze producten en andere zaken. We zijn verplicht om de waarschijnlijkheid van nadelige oordelen of uitkomsten voor deze zaken in te schatten, evenals de potentiële omvang van waarschijnlijke en redelijkerwijs mogelijke verliezen. Het eventueel te boeken bedrag voor deze onvoorziene gebeurtenissen wordt bepaald na zorgvuldige analyse van elke afzonderlijke kwestie.
Er zijn momenteel geen claims waarvoor de waarschijnlijkheid voor een cash outflow als mogelijk of waarschijnlijk wordt geacht.
19. Financiële instrumenten
De belangrijkste financiële instrumenten van de Groep bestaan uit financiële en commerciële vorderingen en schulden, geldbeleggingen, geldmiddelen en kasequivalenten evenals derivaten.
In de onderstaande overzichten komen de categorieën met volgende financiële instrumenten overeen:
A. Financiële activa of passiva (met inbegrip van vorderingen en leningen) tot op de vervaldag gehouden aan de geamortiseerde kostprijs.
- B. Geldbeleggingen tot op de vervaldag gehouden aan de geamortiseerde kostprijs.
- C. Activa of passiva, gehouden aan reële waarde via de winst- en verliesrekening.
Overzicht van de financiële instrumenten op 30/06/21:
| '000 € | Categorie | Boekwaarde Reële waarde | Niveau | |
|---|---|---|---|---|
| II. Vlottende Activa | ||||
| Handels- en overige vorderingen | A | 29.575 | 29.575 | 2 |
| Geldmiddelen en kasequivalenten | B | 943 | 943 | 2 |
| Derivaten | C | 126 | 126 | 1 |
| Totaal financiële instrumenten op het | ||||
| actief van de balans | 30.644 | 30.644 | ||
| I. Langlopende verplichtingen | ||||
| Rentedragende verplichtingen | A | 2.625 | 2.625 | 2 |
| Overige langlopende verplichtingen | A | - | - | 2 |
| Leaseverplichtingen | A | 250 | 250 | 2 |
| Overige financiële verplichtingen | C | - | - | 2 |
| II. Kortlopende verplichtingen | ||||
| Rentedragende verplichtingen | A | 16.283 | 16.283 | 2 |
| Kortlopende handels- en overige schulden | A | 20.573 | 20.573 | 2 |
| Leaseverplichtingen | A | 175 | 175 | 2 |
| Derivaten | C | 340 | 340 | 1 |
| Totaal financiële instrumenten op | ||||
| het passief van de balans | 40.246 | 40.246 |
Overzicht van de financiële instrumenten op 31/12/20:
| '000 € | Categorie | Boekwaarde Reële waarde | Niveau | |
|---|---|---|---|---|
| II. Vlottende Activa | ||||
| Handels- en overige vorderingen | A | 18.371 | 18.371 | 2 |
| Geldmiddelen en kasequivalenten | B | 190 | 190 | 2 |
| Derivaten | C | 93 | 93 | 1 |
| Totaal financiële instrumenten op het | ||||
| actief van de balans | 18.654 | 18.654 | ||
| I. Langlopende verplichtingen | ||||
| Rentedragende verplichtingen | A | 4.125 | 4.125 | 2 |
| Overige langlopende verplichtingen | A | - | - | 2 |
| Leaseverplichtingen | A | 234 | 234 | 2 |
| Overige financiële verplichtingen | C | - | - | 2 |
| II. Kortlopende verplichtingen | ||||
| Rentedragende verplichtingen | A | 5.740 | 5.740 | 2 |
| Kortlopende handels- en overige schulden | A | 15.894 | 15.894 | 2 |
| Leaseverplichtingen | A | 168 | 168 | 2 |
| Derivaten | C | - | - | 1 |
| Totaal financiële instrumenten op | ||||
| het passief van de balans | 26.161 | 26.161 |
Het geheel der financiële instrumenten van de Groep stemt overeen met de niveaus 1 en 2 in de hiërarchie van de reële waardes. De waardering aan reële waarde gebeurt op regelmatige basis.
- Niveau 1: onaangepaste genoteerde prijzen in een actieve markt voor identieke activa of passiva.
- Niveau 2: de reële waarde gebaseerd op andere gegevens die, direct of indirect, kunnen vastgesteld worden voor de betrokken activa of passiva.
De waarderingstechnieken betreffende de reële waarde van de financiële instrumenten van niveau 2 zijn de volgende:
- De reële waarde van de overige financiële activa en passiva van niveau 2 is nagenoeg gelijk aan hun boekwaarde:
- hetzij omdat zij een vervaldag op korte termijn hebben (zoals de handelsvorderingen en -schulden),
- hetzij omdat zij een variabele intrestvoet dragen.
- Voor de vastrentende schulden werd de reële waarde bepaald met behulp van rentevoeten die van toepassing zijn op actieve markten.
20. Transacties met verbonden partijen
Alle transacties met verbonden partijen worden op zakelijke basis gevoerd en conform alle wettelijke bepalingen en het Corporate Governance Charter.
Handelstransacties
Entiteiten die behoren tot de Groep ondernamen, gedurende de verslagperiode, de volgende handelstransacties met verbonden partijen die niet behoren tot de Campine Groep:
• Aankopen loodafvallen bij Hempel Legierungsmetalle GmbH voor 525 K€ (30/06/20: 621 K€).
Andere transacties
Door onderstaande vennootschappen werd er een doorrekening gedaan van personeels- en ITkosten aan de Campine Groep:
- F.W. Hempel Metallurgical: 151 K€ (30/06/20: 121 K€).
- F.W. Hempel & Co Erze und Metalle: 88 K€ (30/06/20: 88 K€).
Door de Campine Groep werd er een doorrekening gedaan van personeels- en IT-kosten aan:
• F.W. Hempel & Co Erze und Metalle:8 K€ (30/06/20: 8 K€).
21. Risico's en onzekerheden
Campine wordt – zoals alle andere bedrijven – geconfronteerd met een aantal onzekerheden als gevolg van wereldwijde ontwikkelingen. Het management tracht deze op een constructieve manier aan te pakken.
De belangrijkste risico's en onzekerheden inherent aan de sector
Campine besteedt extra aandacht aan de bedrijfsrisico's gerelateerd en inherent aan de sector zoals vermeld in de Corporate Governance verklaring van ons jaarverslag 2020 onder de rubriek 5.2 "De risicoanalyse en de controlewerkzaamheden".
Er zijn geen belangrijke wijzigingen in risico's die plaatsvonden tijdens het eerste semester 2021.
22. Niet in de balans opgenomen rechten en verplichtingen
Commerciële engagementen: Er zijn engagementen gemaakt om metalen te leveren aan klanten of aangeleverd te krijgen van leveranciers tegen vastgestelde prijzen na balansdatum.
| '000 € | 30/06/2021 | 31/12/2020 |
|---|---|---|
| Commerciële engagementen voor aangekochte metalen (te ontvangen) | 10.067 | 8.077 |
| Commerciële engagementen voor verkochte metalen (te leveren) | 13.537 | 12.547 |
23. Belangrijke gebeurtenissen na de tussentijdse jaarafsluiting
Tussen 30/06/21 en het tijdstip waarop deze verkorte tussentijdse geconsolideerde financiële staten voor publicatie werden vrijgegeven, hebben zich geen belangrijke gebeurtenissen voorgedaan.
24.Verklaring over het getrouw beeld
De Raad van Bestuur verklaart dat voor zover hen bekend:
- De niet-geauditeerde verkorte tussentijdse geconsolideerde financiële staten voor de zes maanden afgesloten op 30/06/21 een getrouw beeld geven van de financiële positie, de financiële prestaties en de kasstromen van Campine nv, inclusief haar geconsolideerde dochteronderneming (genoemd: "de Groep").
- Het tussentijds jaarverslag voor de zes maanden afgesloten op 30/06/21 een getrouw overzicht geeft van de door de wet vereiste inlichtingen en overeenstemt met de verkorte tussentijdse geconsolideerde financiële staten.
25. Goedkeuring van het tussentijds financieel verslag
Het tussentijds financieel verslag werd goedgekeurd voor publicatie door de Raad van Bestuur van 02/09/21.
Deze informatie is ook beschikbaar in het Engels. Enkel de Nederlandstalige versie is de officiële versie. De Engelstalige versie is een vertaling van de originele Nederlandstalige versie.
Voor meer informatie richt u zich tot Karin Leysen, (tel. nr. +32 14 60 15 49, email: [email protected]).
Verslag van de commissaris aan het bestuursorgaan van Campine NV omtrent de beoordeling van de verkorte geconsolideerde tussentijdse financiële verslaggeving over de periode van zes maanden afgesloten op 30 juni 2021
Inleiding
Wij hebben de beoordeling uitgevoerd van de bijgevoegde verkorte geconsolideerde balans van Campine NV per 30 juni 2021, alsmede van de verkorte geconsolideerde winst- en verliesrekening, het verkort geconsolideerd overzicht van het totaalresultaat, het verkort geconsolideerd mutatieoverzicht van het eigen vermogen en het verkort geconsolideerd kasstroomoverzicht, over de periode van zes maanden die op die datum is beëindigd, evenals van de toelichtingen ("de verkorte geconsolideerde tussentijdse financiële verslaggeving"). Het bestuursorgaan is verantwoordelijk voor het opstellen en het weergeven van de verkorte geconsolideerde tussentijdse financiële verslaggeving in overeenstemming met IAS 34 "Tussentijdse Financiële Verslaggeving" zoals goedgekeurd door de Europese Unie. Het is onze verantwoordelijkheid een conclusie te formuleren bij de verkorte geconsolideerde tussentijdse financiële verslaggeving op basis van onze beoordeling.
Reikwijdte van een beoordeling
We hebben onze beoordeling uitgevoerd overeenkomstig ISRE 2410, "Beoordeling van tussentijdse financiële informatie, uitgevoerd door de onafhankelijke auditor van de entiteit". Een beoordeling van tussentijdse financiële informatie bestaat uit het vragen van inlichtingen, hoofdzakelijk aan financiële en boekhoudkundige verantwoordelijken, en het uitvoeren van cijferanalyses en andere beoordelingsprocedures. De reikwijdte van een beoordeling is aanzienlijk geringer dan die van een controle uitgevoerd in overeenstemming met de Internationale Controlestandaarden ("ISA's"). Om die reden stelt de beoordeling ons niet in staat de zekerheid te verkrijgen dat wij kennis hebben van alle aangelegenheden van materieel belang die naar aanleiding van een controle mogelijk zouden worden geïdentificeerd. Bijgevolg brengen wij dan ook geen controle-oordeel tot uitdrukking.
Conclusie
Op basis van onze beoordeling is niets onder onze aandacht gekomen dat ons er toe aanzet van mening te zijn dat de bijgevoegde verkorte geconsolideerde tussentijdse financiële verslaggeving over de periode van zes maanden afgesloten op 30 juni 2021, niet in alle van materieel belang zijnde opzichten is opgesteld in overeenstemming met IAS 34 "Tussentijdse Financiële Verslaggeving" zoals goedgekeurd door de Europese Unie.
Antwerpen, 2 september 2021
EY Bedrijfsrevisoren BV Commissaris Vertegenwoordigd door
Harry Everaerts* Partner * Handelend in naam van een BV