AI assistant
Solvay SA — Director's Dealing 2021
Mar 29, 2021
4005_mrq_2021-03-29_d1691c1d-fa4b-44fc-8c64-26f17287a439.pdf
Director's Dealing
Open in viewerOpens in your device viewer

Participatiemelding van Solvac NV
Brussel, 29 maart 2021, 8u30 CET - In overeenstemming met de Belgische wetgeving op de openbaring van belangrijke deelnemingen (wet van 2 mei 2007), heeft SOLVAC NV (Champs Elyzeese Veldenstraat 43 - 1050 Brussel - België) van SSOM, een filiaal van Solvay NV, een kennisgeving ontvangen dat deze de statutaire drempel van 3% van de bestaande stemrechten uitgegeven door Solvay NV, met een totaal van 2,99% (2,27% van de directe stemrechten + 0,72% van de andere financiële instrumenten), heeft overschreden. Solvac NV heeft Solvay NV meegedeeld dat op 19 maart 2021 de gecombineerde participatie van Solvac en SSOM 33,80% van de bestaande stemrechten bereikte. De aandelen in handen van SSOM worden aangehouden in het kader van de strategie ter dekking van het plan in verband met de aandelenopties die aan hogere kaderleden van de Groep zijn toegekend.
De kennisgeving van 24 maart 2021 bevat de volgende informatie:
- ● Reden van de kennisgeving: Verwerving of overdracht van stemrechtverlenende effecten of stemrechten
- ● Kennisgeving door: Solvac NV (Elyzeese Veldenstraat 43 1050 Brussel België)
- ● Datum van drempeloverschrijding: 19 maart 2021
- ● Overschreden drempel van directe stemrechten: 3% neerwaarts
- ● Noemer: 105 876 416
- ● Kennisgeving Plichtige personen:
| Naam | Adres (voor juridische entiteiten) | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Solvac NV | Champs Elyzeese Veldenstraat 43 – 1050 Brussel | ||||||
| Solvay NV | Ransbeekstraat 310 – 1120 Neder-Over-Heembeek | ||||||
| Solvay Chemicals International NV | Ransbeekstraat 310 – 1120 Neder-Over-Heembeek | ||||||
| Solvay Stock Option Management BV | Ransbeekstraat 310 – 1120 Neder-Over-Heembeek |
35.790.863 33,80%

| A) Stemrechten | Vorige kennisgeving | Na de transactie | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| # stemrechten | # stemrechten | % stemrechten | |||||||||
| Houders van stemrechten | Verbonden aan effecten |
Los van de effecten |
Verbonden aan effecten |
Los van de effecten |
|||||||
| Solvac SA | 32.621.583 | 32.621.583 | 30,81% | ||||||||
| Solvay SA | 0 | 0,00% | |||||||||
| Solvay Chemicals International SA | 0 | 0,00% | |||||||||
| Solvay Stock Option Management SRL | 2.467.193 | 2.400.906 | 2,27% | ||||||||
| Subtotal | 35.022.489 | 0 | 33,08% | 0,00% | |||||||
| B) Gelijkgestelde financiële instrumenten | Na de transactie | ||||||||||
| Houders van gelijkgestelde financiële instrumenten |
Type financieel instrument |
Vervaldatum Uitoefenings - termijn of -datum |
# stemrechten die kunnen worden verworven bij de uitoefening van het instrument |
% stemrechten |
Afwikkeling | ||||||
| Solvay Stock Option Management SRL | Aankoopoptie | 24/03/2021 | 106.400 | 0,10% | Fysisch | ||||||
| Solvay Stock Option Management SRL | Aankoopoptie | 23/02/2022 | 95.760 | 0,09% | Fysisch | ||||||
| Solvay Stock Option Management SRL | Aankoopoptie | 24/02/2023 | 87.214 | 0,08% | Fysisch | ||||||
| Solvay Stock Option Management SRL | Aankoopoptie | 23/02/2024 | 190.500 | 0,18% | Fysisch | ||||||
| Solvay Stock Option Management SRL | Aankoopoptie | 21/02/2025 | 80.000 | 0,08% | Fysisch | ||||||
| Solvay Stock Option Management SRL | Aankoopoptie | 27/02/2026 | 100.000 | 0,09% | Fysisch | ||||||
| Solvay Stock Option Management SRL | Aankoopoptie | 26/02/2027 | 108.500 | 0,10% | Fysisch | ||||||
| Subtotal | 768.374 | 0,73% | |||||||||
| Total (A & B) | # stemrechten | % stemrechten |
● Details van de kennisgeving
- ● Volledige controleketen: SSOM is in handen van Solvay Chemicals International NV (99,99%) en Solvay Participations Belgique NV. SOLVAC NV wordt geacht de feitelijke controle over Solvay NV, en dus over SSOM, uit te oefenen, op grond van artikel 1.14, §3 van het Belgische Wetboek van vennootschappen en verenigingen.
- ● Aanvullende informatie: de drempel van 3% is door Solvay Stock Options Management SRL neerwaarts overschreden. Het niet-afgeronde percentage van de stemrechten in handen van Solvay Stock Options Management SRL na de transactie bedraagt 2,993376%.
De verklaringen zijn beschikbaar in de Investor Relations-rubriek op de website van Solvay.

Over Solvay
Solvay is een op wetenschap gebaseerd bedrijf waarvan de technologieën voordelen bieden voor vele aspecten van het dagelijks leven. Met meer dan 23.000 werknemers in 64 landen verbindt Solvay mensen, ideeën en elementen om de vooruitgang opnieuw uit te vinden. De Groep streeft naar het creëren van duurzame gemeenschappelijke waarde voor iedereen, vooral via Solvay One Planet, dat rond drie pijlers is opgebouwd: de bescherming van het klimaat, het behoud van hulpbronnen en de bevordering van een betere levenskwaliteit. De innovatieve oplossingen van de Groep dragen bij tot veiligere, schonere en duurzamere producten, die te vinden zijn in woningen, voeding en consumptiegoederen, vliegtuigen, auto's, batterijen, slimme toestellen, toepassingen in de gezondheidszorg, water- en luchtzuiveringssystemen. Solvay werd opgericht in 1863 en behoort vandaag tot de top drie in de wereld voor het overgrote deel van zijn activiteiten. In 2020 realiseerde het een netto-omzet van 9 miljard euro. Solvay staat genoteerd op Euronext Brussel en Parijs (SOLB), en in de Verenigde Staten worden zijn aandelen (SOLVY) verhandeld via een ADR-programma niveau 1. Meer informatie vindt u op www.solvay.com.
Nathalie van Ypersele +32 478 20 10 62 [email protected] Brian Carroll +32 471 70 54 72 [email protected]
Peter Boelaert +32 479 309 159 [email protected]
Media Relations Investor Relations
Jodi Allen +1 609 860 4608
Geoffroy d'Oultremont +32 2 264 29 97
Bisser Alexandrov +32 2 264 3687
Volg ons op Twitter @SolvayGroup
Ce communiqué de presse est également disponible en français. This press release is also available in English.