Skip to main content

AI assistant

Sign in to chat with this filing

The assistant answers questions, extracts KPIs, and summarises risk factors directly from the filing text.

Sofina SA Interim / Quarterly Report 2014

Aug 28, 2014

4002_ir_2014-08-28_b3b04ddf-e283-4ac0-858a-9faa094043ec.pdf

Interim / Quarterly Report

Open in viewer

Opens in your device viewer

{# SEO P0-1: filing HTML is rendered server-side so Googlebot sees the full text without executing JS or following an iframe to a Disallow'd CDN path. The content has already been sanitized through filings.seo.sanitize_filing_html. #}

Gereglementeerde informatie Halfjaarlijks financieel verslag 28 augustus 2014 - na 17.30 uur

SOFINA GECONSOLIDEERDE FINANCIËLE STATEN OP 30 JUNI 2014

Tussentijds beheersverslag

1. Financiële resultaten

Het resultaat, aandeel van de Groep, van Sofina bedraagt € 158,4 miljoen voor het semester dat op 30 juni 2014 werd afgesloten tegenover € 121,6 voor het eerste semester van 2013. Dit is respectievelijk € 4,69 en € 3,59 per aandeel.(1)

Het geconsolideerde eigen vermogen van Sofina bedroeg € 4.407,8 miljoen op 30 juni 2014 in vergelijking met € 4.109,5 miljoen op 31 december 2013, hetzij respectievelijk € 130,64 en € 121,75 per aandeel.(2)

Eigen vermogen
Juni 2014 December 2013
Totaalbedrag (€ miljoen) 4.407,80 4.109,50
Bedrag per aandeel (€) 130,64 121,75
Netto resultaat (aandeel van de groep)
Juni 2014 Juni 2013
Totaalbedrag (€ miljoen) 158,4 121,6
Bedrag per aandeel (€) 4,69 3,59

Op 30 juni 2014 hield Sofina 1.008.429 eigen aandelen aan in vergelijking met 996.863 eigen aandelen op 31 december 2013.

Verder herinneren wij eraan dat de Algemene Vergadering van 2 mei 2014 besliste een netto dividend van € 1,63 per aandeel uit te keren.

2. Evolutie van de portefeuille

In de loop van het eerste semester 2014 is Sofina blijven investeren door middel van haar voornaamste pijlers, zijnde (i) de rechtstreekste deelneming, als minderheidsaandeelhouder met een vertegenwoordiging in de bestuursorganen, in beursgenoteerde of niet-beursgenoteerde vennootschappen, waar ze haar langetermijnvisie verderzet en (ii) de intekeningen op « Private Equity » fondsen, gekenmerkt door duurzaam opgebouwde relaties met kwaliteitsvolle beheerders die Sofina een toenemende blootstelling bieden aan sectoren en regio's die groeien, en complementair met de investeringen uit de 1e pijler.

Wat betreft de investeringen afgesloten sinds het begin van het jaar 2014 herinneren we aan de genomen deelneming van 15% in de Amerikaanse vennootschap Mérieux Nutrisciences, die actief is op het gebied van de veiligheid van de voedselketen en het leefmilieu. Sofina heeft haar deelneming in het kapitaal van Danone, door de toekenning van dividenden in aandelen, en Sibelco, door het aankopen van aandelen, versterkt. Verder heeft ze aandelen in GDF/Suez, Total, Eurazeo, SES en Colruyt verkocht. Sofina heeft haar uitstap uit het kapitaal van Vicat, Real Dolmen, Shimano en Codic voltooid.

Wat betreft de Private Equity activiteiten kunnen we meedelen dat de groep Sofina, op 30 juni 2014, ingetekend had op zeventien fondsen voor een totaal bedrag van € 113 miljoen. Het totaal bedrag aan niet-volstorte verbintenissen bedroeg op die datum € 506 miljoen. In het eerste semester heeft ze voor een bedrag van € 85,2 miljoen deelgenomen aan de verschillende 'capital calls' en heeft ze uitkeringen ontvangen voor een totaal bedrag van € 107,6 miljoen. De 2e pijler zal aldus een positieve kasstroom van € 17,5 Mios gegenereerd hebben over de periode.

(1) Op basis van het gemiddeld aantal aandelen in omloop, zijnde 33.792.304 op 30 juni 2014 en 33.858.883 op 30 juni 2013.

(2) Op basis van 33.741.571 aandelen in omloop per 30 juni 2014 en 33.753.137 aandelen per 31 december 2013.

Verder is de groep Sofina recentelijk begonnen met de uitbouw van een investeringsactiviteit die grenst aan zowel de rechtstreekse investeringen als de Private Equity en met beide complementair is. Hierbij wordt actief samengewerkt met de partners uit het netwerk van de Sofina groep, voornamelijk de fondsen en de vennootschappen in portefeuille, om zo rechtstreeks toegang te krijgen tot investeringen van maximum € 50 miljoen. De doelgroep bestaat voornamelijk uit nietbeursgenoteerde vennootschappen die rechtstreeks of onrechtstreeks blootgesteld zijn aan economieën met snellere groeimogelijkheden of aan sectoren die een speciale aandacht genieten van de groep, zoals bijvoorbeeld de ecommerce.

Op heden heeft de groep al verschillende investeringen gedaan die passen in bovenstaand kader, zoals bijvoorbeeld:

  • Flipkart, een Singaporese vennootschap actief in de online verkoop van boeken, elektronische producten, verzorgingsproducten, kledij en andere consumptiegoederen in India. Naast een eerste investering in september 2013, heeft Sofina eveneens deelgenomen aan de meest recente kapitaalsverhoging.

  • Privalia, een Spaanse vennootschap actief in de "flash sales" van merkkledij en accessoires in Spanje, Italië, Duitsland, Brazilië en Mexico;

  • Myntra, een Indische vennootschap actief in de online verkoop van modeartikelen van internationale merken, lokale ontwerpers en ook eigen merken. De deelneming in Myntra werd in de loop van het eerste semester verkocht aan Flipkart;

Een update van de portefeuille van de groep Sofina op 30 juni 2014, volgens eenzelfde formaat als in het jaarlijks financieel verslag, kan teruggevonden worden in bijlage 5.

3. Risicofactoren

Op het vlak van het beheer van de financiële risico's heeft Sofina altijd een voorzichtig beleid gevoerd. Ze heeft een lange termijn visie voor haar investeringen en doet slechts in beperkte mate een beroep op indekkingsoperaties. De belangrijkste risico's en onzekerheden waarmee de vennootschap wordt geconfronteerd, houden verband met de evolutie van de beurs en, voor haar geldbeleggingen, met de evolutie van de rente. Voor haar investeringen in vreemde valuta is Sofina blootgesteld aan hun schommelingen tegenover de euro.

Naast deze externe en financiële factoren blijft Sofina, zoals iedere vennootschap, blootgesteld aan de strategische en operationele risico's die verbonden zijn aan haar activiteiten als professionele investeerder. Als holdingvennootschap worden de meeste risico's echter rechtstreeks behandeld door en op het niveau van de vennootschappen in portefeuille. Wat betreft haar eigen risico's, zorgt de vennootschap er voortdurend voor dat de kans op het zich voordoen van een risico tot een minimum beperkt wordt onder meer door middel van interne controlemaatregelen en toewijzing van personeel zowel intern als extern op ad hoc basis.

4. Perspectieven voor het boekjaar 2014

Men dient op te merken dat de resultaten van het voorbije semester niet representatief zijn voor de resultaten van het lopende jaar. Evenmin kan de vergelijking van de eerste zes maanden met dezelfde periode van vorig jaar een indicatie geven voor de evolutie van het boekjaar. De onzekerheden op de financiële- en beursmarkten laten niet toe een raming te geven voor de resultaten van het boekjaar dat op 31 december a.s. zal worden afgesloten.

Sinds het einde van het semester hebben geen nieuwe operaties of gebeurtenissen plaatsgevonden die de financiële situatie van de vennootschap hebben beïnvloed. De beursgenoteerde vennootschappen bleven aan de beursschommelingen onderworpen en de « Private Equity » fondsen waren onderhevig aan het ritme van de 'capital calls' en uitkeringen alsook aan de waarderingen van de onderliggende vennootschappen. Sofina heeft, zoals hierboven reeds vermeld, deelgenomen aan de laatste kapitaalsverhoging van Flipkart.

Krachtens het Koninklijk Besluit van 26 maart 2014 en rekening houdend met de gedetailleerde inlichtingen van deze verklaring, heeft Sofina besloten geen tussentijdse verklaring meer te publiceren.

In de loop van het eerste semester 2014 heeft er geen enkele verrichting of aanpassing van verrichting plaatsgevonden met een verbonden partij die een aanzienlijke invloed had op de resultaten van Sofina.

Verklaring van de Commissaris

We hebben een beperkt nazicht uitgevoerd van de verkorte financiële overzichten van Sofina NV per 30 juni 2014 met inbegrip van de geconsolideerde balans, de geconsolideerde resultatenrekening, de geconsolideerde staat van geboekte lasten en opbrengsten, het mutatieoverzicht van het geconsolideerd eigen vermogen en het geconsolideerd kasstroomoverzicht over de periode van zes maanden afgesloten op die datum en de bijhorende toelichtingen. De Raad van Bestuur is ervoor verantwoordelijk dat die tussentijdse financiële informative is opgesteld en gepresenteerd in overeenstemming met IFRS van toepassing op tussentijdse financiële informatie ("IAS 34"), zoals goedgekeurd door de Europese Unie. Onze verantwoordelijkheid bestaat erin op basis van ons nazicht een besluit over die tussentijdse financiële informatie te formuleren.

We hebben ons beperkt nazicht uitgevoerd in overeenstemming met "International Standard on Review Engagements 2410 – Review of Interim Financial Information Performed by the Independent Author of the Entity". Een beperkt nazicht van tussentijdse financiële informatie bestaat in het bekomen van inlichtingen, in hoofdzaak bij personen die verantwoordelijk zijn voor financiële en boekhoudkundige zaken, en in het toepassen van analytische en andere procedures in het kader van ons nazicht. Het bereik van een beperkt nazicht is substantieel kleiner dan een volkomen controle uitgevoerd conform "International Standards on Auditing"; bijgevolg kunnen we bij een beperkt nazicht niet met zekerheid stellen dat we kennis zouden krijgen van alle van betekenis zijnde zaken die in het kader van een volkomen controle zouden kunnen worden geïdentificeerd. Wij formuleren dan ook geen auditopinie.

Op basis van ons beperkt nazicht is niets onder onze aandacht gekomen dat ons doet aannemen dat de bijgaande verkorte financiële informatie in alle materiële opzichten niet opgesteld zou zijn in overeenstemming met IAS 34 van toepassing op tussentijdse financiële informatie, zoals goedgekeurd door de Europese Unie.

Brussel, 28 augustus 2014

Mazars Bedrijfsrevisoren Commissaris Vertegenwoordigd door Xavier Doyen

Verklaring van de verantwoordelijke persoon

Harold Boël, Chief Executive Officer van Sofina, verklaart in naam en voor rekening van de Raad van Bestuur van de vennootschap dat bij zijn weten :

a) De halfjaarlijkse financiële informatie een getrouw beeld geeft van het vermogen, van de financiële situatie en van de resultaten van de vennootschap en de ondernemingen die deel uitmaken van de consolidatie.

b) Het tussentijdse beheersverslag een getrouwe uiteenzetting bevat van de inlichtingen die erin vermeld moeten worden.

Geconsolideerde balans

In duizenden euro Bijlagen 30/06/2014 31/12/2013
ACTIVA
NIET-COURANTE ACTIVA 4.022.876 3.723.321
Materiële vaste activa 15.637 15.900
Geassocieerde deelnemingen 4 176.409 172.658
Overige financiële vaste activa 5 3.828.882 3.532.374
Uitgestelde belastingen 1.948 2.389
COURANTE ACTIVA 588.414 580.243
Courante financiële activa 6 251.336 236.719
Overige vorderingen 245 245
Geldmiddelen en kasequivalenten 7 333.710 335.972
Belastingen 3.123 7.307
TOTALE ACTIVA 4.611.290 4.303.564
PASSIVA
EIGEN VERMOGEN 4.407.841 4.109.468
Kapitaal 8 79.735 79.735
Uitgiftepremies 4.420 4.420
Reserves 4.323.686 4.025.313
LANGLOPENDE VERPLICHTINGEN 187.044 184.648
Niet-courante voorzieningen 5.004 5.004
Niet-courante financiële passiva 179.328 176.876
Uitgestelde belastingen 2.712 2.768
KORTLOPENDE VERPLICHTINGEN 16.405 9.449
Leveranciers en overige courante crediteuren 9 16.321 9.338
Belastingen 84 110
TOTALE PASSIVA 4.611.290 4.303.564

Geconsolideerde resultatenrekening

Bijlagen 1ste semester 1ste semester
In duizenden euro 2014 2013
Dividenden 49.501 47.942
Renteopbrengsten 10 1.523 3.506
Rentelasten 10 -1.638 -1.725
Nettoresultaat op niet-courante activa 11 115.295 67.615
Nettoresultaat op courante activa 12 -1.366 8.014
Overige opbrengsten 1.272 1.195
Overige lasten 13 -11.882 -12.129
Aandeel in het resultaat van de geassocieerde deelnemingen 4 6.130 7.464
Resultaat voor belastingen 158.835 121.882
Belastingen -461 -307
Resultaat van de periode 158.374 121.575
Aandeel van de groep in het resultaat 158.374 121.575
Resultaat per aandeel (Euro) 4,6867 3,5906
Verwaterd resultaat per aandeel (Euro) 4,6105 3,5266

Geconsolideerde staat van geboekte lasten en opbrengsten

1ste semester 1ste semester
In duizenden euro 2014 2013
Resultaat van de periode 158.374 121.575
Financiële activa beschikbaar voor verkoop
Aandeel van de geassocieerde deelnemingen in overige elementen van
218.562 178.138
het resultaat 858 -1.770
Afdekking van wisselkoers -915 -1.584
Overige elementen 1 0
Lasten en opbrengsten rechtstreeks in het eigen vermogen
geboekt die pas later in het nettoresultaat zullen worden geboekt 218.506 174.784
Aandeel van de geassocieerde deelnemingen in overige elementen van
het resultaat
-128
Lasten en opbrengsten rechtstreeks in het eigen vermogen
geboekt die later niet in het nettoresultaat zullen worden geboekt
-128
Totale geboekte lasten en opbrengsten 376.752 296.359
Toe te schrijven aan de aandeelhouders van de moedervennootschap 376.752 296.359

MUTATIEOVERZICHT - GECONSOLIDEERD EIGEN VERMOGEN

Herwaardering AANDEEL
In duizenden euro Geplaatst Uitgifte- Reserves Eigen van de niet- VAN DE Minderheids TOTAAL
kapitaal premies aandelen courante activa GROEP belangen
Saldi op 31.12.12 79.735 4.420 2.671.076 -105.289 1.034.257 3.684.199 0 3.684.199
Resultaat van de periode 121.575 121.575 121.575
Dividenduitkering -71.817 -71.817 -71.817
Afdekking van wisselkoers -1.584 -1.584 -1.584
Verrichtingen in eigen 1.724 -9.692 -7.968 -7.968
aandelen
Wijzigingen van de latente 178.138 178.138 178.138
meer- of minderwaarden
niet geboekt in het
resultaat
Aandeel van de
geassocieerde
-543 -1.227 -1.770 -1.170
deelnemingen in overige
elementen van het
resultaat
Overige 687 0 687 687
Saldi op 30.06.13 79.735 4.420 2.722.702 -114.981 1.209.584 3.901.460 0 3.901.460
Saldi op 31.12.13 79.735 4.420 2.795.470 -117.286 1.347.129 4.109.468 0 4.109.468
Resultaat van de periode 158.374 158.374 158.374
Dividenduitkering -75.523 -75.523 -75.523
Afdekking van wisselkoers 0 -915 -915 -915
Verrichtingen in eigen 94 -3.501 -3.407 -3.407
aandelen
Wijzigingen van de latente 218.562 218.562 218.562
meer- of minderwaarden
niet geboekt in het
resultaat
Aandeel van de
622 108 730 730
geassocieerde
deelnemingen in overige
elementen van het
resultaat
Overige 552 0 552 552
Saldi op 30.06.14 79.735 4.420 2.879.589 -120.787 1.564.884 4.407.841 0 4.407.841

GECONSOLIDEERD KASSTROOMOVERZICHT (in duizenden euro)

1ste semester 1ste semester
Bijlagen 2014 2013
Geldmiddelen en kasequivalenten bij het begin van de periode 7 335.972 231.284
Dividenden 39.640 47.942
Renteopbrengsten 638 1.630
Rentelasten -1.638 -1.725
Aankopen van courante financiële activa (beleggingsportefeuille) -7.232 -83.401
Verkopen van courante financiële activa (deposito's >3maanden ) 0 80.000
Verkopen van courante financiële activa (beleggingsportefeuille) 11.436 6.920
Netto aankopen/verkopen van overige courante financiële activa 468 1.628
Overige courante ontvangsten 1.273 1.198
Administratieve kosten en diversen -12.535 -12.876
Netto belastingen 4.082 1.377
Kasstromen uit operationele activiteiten 36.132 42.693
Netto aankopen / verkopen van materiële vaste activa -69 -46
Aankopen van niet-courante financiële activa -235.005 -117.835
Verkopen van niet-courante financiële activa 273.107 263.367
Wijzigingen van de overige niet-courante activa 0 0
Kasstromen uit investeringsactiviteiten 38.033 145.486
Inkopen/verkopen van eigen aandelen -3.407 -7.968
Verdeling van het resultaat -75.473 -71.627
Wijziging van de financiële schulden 2.453 2.357
Kasstromen uit financieringsactiviteiten -76.427 -77.238
Geldmiddelen en kasequivalenten bij het afsluiten van de periode 7 333.710 342.225

1. Conformiteitsverklaring en boekhoudprincipes

Sofina is een naamloze vennootschap naar Belgisch recht waarvan de maatschappelijke zetel gevestigd is in de Nijverheidsstraat 31 te 1040 Brussel.

De tussentijdse geconsolideerde rekeningen van de groep Sofina op 30 juni 2013 werden opgesteld overeenkomstig de IFRS normen gangbaar binnen de Europese Unie, en de door de International Financial Reporting Interpretations Commitee van de IASB (IFRIC) gepubliceerde interpretaties.

De geconsolideerde financiële staten op 30 juni 2014 stemmen overeen met IAS 34 - Tussentijdse Verslaggeving.

De tussentijdse rekeningen omvatten niet alle informatie die in de volledige financiële staten wordt vereist. Ze dienen dus te worden gelezen rekening houdend met de informatie gegeven in het verslag over de geconsolideerde rekeningen opgesteld per 31 december 2013.

Boekhoudprincipes

De sinds 1 januari 2014 uitvoerbare normen, wijzigingen en interpretaties hebben geen significante invloed op de geconsolideerde financiële staten. De in 2014 nog niet uitvoerbare gepubliceerde normen, wijzigingen en interpretaties werden niet door de groep op voorhand toegepast.

Ten opzichte van de boekhoudprincipes gebruikt voor het opstellen van de laatste geconsolideerde rekeningen per 31 december 2013 werd aan de boekhoudprincipes geen enkele wijziging aangebracht.

Voornaamste wisselkoersen

- slotkoers: 1 € = 1,3658 USD
1 € = 0,8015 GBP
1 € = 1,2156 CHF
- gemiddelde koers: 1 € = 0,8188 GBP

2. Consolidatiekring en geassocieerde deelnemingen

Geen enkel wijziging in de consolidatiekring werd geregistreerd sinds de laatste geconsolideerde resultatenrekening opgesteld op 31 december 2013.

3. Seizoenschommelingen

De inkomsten ontvangen in de vorm van dividenden zijn gewoonlijk hoger tijdens het eerste semester van het boekjaar dan tijdens het tweede semester.

4. Geassocieerde deelnemingen (in duizenden euro)

Bowers & Wilkins Sylve Invest Sofindev III Totaal
Waarde van geassocieerde deelnemingen per
31 december 2013
8.908 156.035 7.715 172.658
Aandeel in het resultaat 933 5.325 -128 6.130
Wijziging van de herwaarderingsreserves 0 0 108 108
Wijziging van het belangenpercentage 0 0 0 0
Uitgekeerde dividenden 0 -3.110 0 -3.110
Overige wijzigingen 150 463 10 623
Waarde van geassocieerde deelnemingen per
30 juni 2014
9.991 158.713 7.705 176.409

5. Overige financiële vaste activa (in duizenden euro)

Deelnemingen (effecten beschikbaar voor verkoop) 1ste semester Jaar
2014 2013
Nettowaarde in het begin van de periode 3.498.174 3.128.629
Aanschaffingen tijdens de periode 260.994 389.662
Overdrachten tijdens de periode -224.522 -354.416
Wijzigingen van de latente meerwaarden:
- Dotaties en terugnemingen niet geboekt in het resultaat 326.428 399.488
- Dotaties en terugnemingen geboekt in het resultaat -88.579 -82.835
Waardeverminderingen geboekt in de resultatenrekening 24.959 17.646
Nettowaarde op het einde van de periode (1) 3.797.454 3.498.174

Vorderingen (effecten beschikbaar voor verkoop)

Nettowaarde in het begin van de periode 34.200 92.269
Aanschaffingen tijdens de periode 1.122 8.339
Overdrachten tijdens de periode -3.500 -65.229
Wijzigingen van de latente meerwaarden :
- Dotaties en terugnemingen niet geboekt in resultaat -157 -151
- Dotaties en terugnemingen geboekt in resultaat 0 0
Wijzigingen van waardeverminderingen geboekt in resultatenrekening 0 -85
Wijzigingen van de gelopen, niet-vervallen interesten -237 -943
Nettowaarde op het einde van de periode (2) 31.428 34.200
Overige vorderingen (3) 0 0
Nettowaarde (1) + ( 2) + (3) 3.828.882 3.532.374

De belangrijkste aankopen en verkopen van het eerste semester 2014 (waarvan de juiste waarde hoger is dan 5 miljoen EUR) betreffen de volgende financiële vaste activa :

(Aantal effecten/nominaal)
Netto
Netto
Aanschaffingen overdrachten
Mérieux Nutrisciences 35.228
Flipkart 615.410
Myntra Designs private Limited 3.814.813
Imagine Holdings SA (Innocean) 9.019.854
Danone (dividend in aandelen) 186.966
Accelyst Private LTD (Freecharge) 8.241.285
S.C.R. Sibelco 470
F&B Asia Ventures 21.500.000
GDF Suez 2.346.560
Total 500.000
Eurazeo 347.916
Vicat 315.000
Myntra Designs private Limited 3.814.813
SES 613.870
Shimano 230.000
Colruyt 250.000
Codic (aandelen) 5.862

De belangrijkste netto beweging van het eerste semester 2014 met betrekking tot de investeringsfondsen betreft het fonds Astorg V.

De belangrijkste participaties (waarvan de waarde hoger is dan 5 miljoen EUR) op 30 juni 2014 zijn :

Aangehouden maatschappelijke rechten
Accelyst (Freecharge) 8.241.285 11,00%
B&W Group 400.000 20,00%
BioMérieux 835.619 2,12%
Caledonia Investments 2.847.344 5,14%
Colruyt 8.500.000 5,44%
Danone 7.107.394 1,10%
Deceuninck 18.856.250 17,50%
Financière Verdi (Ethypharm) 7.766.974 13,93%
Eurazeo 3.882.737 5,61%
F&B Asia 21.500.000 9,82%
Flipkart 1.835.613 2,23%
GDF Suez 10.458.904 *
GL events 2.287.927 10,10%
Global Lifting Partners (Arcomet) 8.080.000 20,20%
Imagine Holdings SA (Innocean) 9.019.854 49,92%
LT Participations (Ipsos) 22.315 37,77%
Luxempart 1.257.500 5,25%
M. Chapoutier 3.124 14,25%
M. M. C. (Groupe Chapoutier) 12.742 18,84%
Mérieux Nutrisciences 35.228 15,29%
Mersen 1.679.852 8,15%
Metalor 819 8,19%
O3b Networks 11.757 6,81%
Orpea 3.180.000 5,73%
Polygone (GL events) 103.178 10,69%
Privalia 5.707.762 8,59%
QMC II Iberian Capital Fund 27.610.985 40,44%
Rapala Normark Corp. 7.500.000 19,00%
SCR - Sibelco 6.498 1,38%
SES 16.906.104 3,34%
Spartoo 511.816 18,14%
Suez Environnement 4.125.661 *
Petit Forestier 1.244.172 43,08%
Total 908.625 *
Touax 1.366.250 23,22%

De belangrijkste ondernemingen die voor onze rekening investeringsfondsen beheren met een individuele waarde van meer dan 5 miljoen EUR op 30 juni 2014, zijn Astorg, Abry, Avenue Special, Axa, Bain Capital, Battery, Bencis, Blackstone, Centerbrige, Charlesbank, Cerberus, Dover, Draper Fisher, ECI 9, Electra, Equita, LFPI, Flag, Francisco, General Atlantic, HIG, Insight, IVP, J.H.Whitney, Kelso, KPS, Lexington, Lightspeed, MCH Iberian, Mercapital, North Bridge, OAK, Polaris, Providence, Rho, Sequoia, Silver Lake, Spectrum, Summit, TA, TCV, TPG, Venrock, WCAS et Zurmont Madison.

* Percentage lager dan 1%

6. Courante financiële activa (in duizenden euro)

1ste semester Jaar
2014 2013
Beleggingen 157.809 159.785
Geldbeleggingen op korte termijn 70.014 70.001
Overige courante financiële activa 23.513 6.933
Courante financiële activa op het einde van de periode 251.336 236.719

7. Geldmiddelen en kasequivalenten (in duizenden euro)

Geldmiddelen en kasequivalenten bestaan uit banksaldi, kasmiddelen en beleggingen in instrumenten van de monetaire markt op ten hoogste 3 maanden.

1ste semester
2014
Jaar
2013
Kas en banken
Beleggingen op korte termijn
Gelopen interest
113.058
220.492
160
184.445
151.390
137
Geldmiddelen en kasequivalenten 333.710 335.972

8. Kapitaal (in duizenden euro)

Kapitaal Eigen aandelen
Aantal
aandelen
Bedrag Aantal aandelen Bedrag van
het
aangehouden
kapitaal
Saldi op 31.12.13 34.750.000 79.735 996.863 2.287
Wijzigingen van de periode 0 0 11.566 27
Saldi op 30.06.14 34.750.000 79.735 1.008.429 2.314

Het geplaatst en volledig volstort kapitaal bestaat uit gewone aandelen zonder aanduiding van nominale waarde. De eigenaars van gewone aandelen hebben het recht dividenden te ontvangen en hebben recht op een stem per aandeel op de algemene vergaderingen van de aandeelhouders van de vennootschap. Het dividend voor het boekjaar 2013, betaald in 2014 , bedroeg 1,63 EUR per aandeel.

9. Leveranciers en overige courante crediteuren (in duizenden euro)

1ste semester Jaar
2014 2013
Leveranciers 399 530
Sociale schulden 779 2.242
Financiële schulden ( > 3 maanden) 7.665 2.133
Overige financiële schulden 5.025 2.090
Te betalen dividenden 965 915
Overige belastingen en taksen 1.488 1.428
16.321 9.338

10. Renteopbrengsten en -lasten (in duizenden euro)

1ste semester 1ste semester
2014 2013
Renteopbrengsten op niet-courante activa 1.018 3.017
Renteopbrengsten op courante activa 505 489
Rente vergoed aan de banken -1.638 -1.725
Renteopbrengsten en -lasten -115 1.781

11. Nettoresultaat op niet-courante activa (in duizenden euro)

De meerwaarden in het resultaat en de terugname van waardeverminderingen werden hoofdzakelijk gerealiseerd dankzij de verkoop van de aandelen van GDF Suez, Colruyt, Eurazeo, SES, Shimano, Vicat en Total evenals dankzij de uitkeringen van Private Equityfondsen.

De aandelen die een lagere waarde hebben dan de aanschaffingswaarde worden individueel geanalyseerd om na te gaan of een waardevermindering noodzakelijk is. Er werd geen enkele nieuwe waardevermindering geboekt. Er werden wel bijkomende waardeverminderingen geboekt op activa waarop reeds een waardevermindering was toegepast.

1ste semester 1ste semester
Resultaten op verkopen van niet-courante activa : 2014 2013
Latente meerwaarden en minwaarden geboekt in het resultaat 87.744 37.385
Gerealiseerde meerwaarden en minwaarden 4.110 -6.895
Terugnemingen van waardeverminderingen 28.263 65.331
Subtotaal 120.117 95.821
Resultaten niet behaald uit verkopen :
Waardeverminderingen - netto dotaties -3.349 -28.944
Wisselkoersverschillen -1.477 734
Resultaat op vaste activa 4 4
Totaal 115.295 67.615

12. Nettoresultaat op courante activa (in duizenden euro)

1ste semester 1ste semester
2014 2013
Resultaat op geldbeleggingen 2.952 9.229
Resultaat op afgeleide producten -2.721 -359
Wisselresultaat -1.495 -856
Overige -102 0
-1.366 8.014

Het resultaat op courante activa bestaat vrijwel geheel uit winsten en verliezen op activa en passiva gewaardeerd tegen hun juiste waarde via de resultatenrekening.

Sinds het tweede semester 2010 werd een afdekkingsoperatie met betrekking tot een reeks private equityfondsen in dollars opgezet zodat ze als "volmaakt" kan beschouwd worden. Het wisselresultaat op de private equityfondsen werd in het resultaat geboekt wat het wisselresultaat op de lening in Dollars compenseert.

13. Overige lasten

De overige lasten bestaan uit diensten en diverse goederen, sociale lasten en andere financiële kosten.

14. Rechten en verbintenissen (in duizenden euro)

Financiële vaste activa, niet-opgevraagde onderschreven bedragen.

1ste semester 2014 Jaar 2013
Munt Munt
EUR 156.043 156.043 156.732 156.732
USD 533.916 390.918 472.222 342.413
GBP 3.210 4.005 3.294 3.951
CHF 306 252 392 320
551.218 503.416

15. Hiërarchie van de juiste waarde op 30 juni 2014 (in duizenden EURO)

Totaal op
31/12/2013 Niveau 1 Niveau 2
Financiele vaste activa 3.532.374 2.283.139 1.249.235
Effecten aangehouden voor handelsdoeleinden 229.786 70.001 159.785
TOTAAL 3.762.160 2.353.140 1.409.020
Totaal op
30/06/2014
Niveau 1 Niveau 2
Financiele vaste activa 3.828.882 2.340.445 1.488.437
Effecten aangehouden voor handelsdoeleinden 227.823 70.014 157.809
TOTAAL 4.056.705 2.410.459 1.646.246

Activa gewaardeerd volgens niveau 1 worden gewaardeerd tegen de beurskoers op de datum van afsluiting. Activa gewaardeerd volgens niveau 2 worden gewaardeerd :

  • Volgens de laatste beschikbare rapporten verkregen van beheerders van beleggingsfondsen

  • Gebaseerd op een werk van de economische waarde van andere activa

Er waren geen overdrachten tussen niveau 1 en 2 in de eerste helft van 2014 en het jaar 2013.