AI assistant
Ignitis Grupe — Interim / Quarterly Report 2021
Nov 30, 2021
2254_rns_2021-11-30_449f424e-247d-462e-8fb2-d1b051836a36.pdf
Interim / Quarterly Report
Open in viewerOpens in your device viewer
Kvalifikantos elektroninis paration
GIEDRUOLĖ GUOBIENĖ
2021-11-30 07:40:21 GMT+2
Puskrtis: Paration
Kvalifikantos elektroninis paration
DARIUS KAŠAUSKAS
2021-11-30 07:44:41 GMT+2
Puskrtis: Paration
Kvalifikantos elektroninis paration
DARIUS MAIKŠTĖNAS
2021-11-30 07:45:40 GMT+2
Puskrtis: Paration

Igritis
grupė
Už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį
Tarpinis pranešimas
Konsoliduotasis tarpinis pranešimas už 9 mėn. laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d. bei sutrumpintos konsoliduotos ir sutrumpintos patronuojančiosios bendrovės finansinės ataskaitos už 9 mėn. laikotarpį pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d., parengtos remiantis 34-uoju tarptautiniu apskaitos standartu „Tarpinė finansinė atskaitomybė“, phimtu taikyti Europos Sąjungoje
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį
Turinys
„Ignitis grupė“ – kuriame energetiškai sumanų pasaulį
Kas mes esame
„Ignitis grupė“ yra pirmaujanti energetikos ir atsinaujinančios energijos bendrovė Baltijos regione.
Grupės pagrindinės veiklos kryptys yra elektros energijos skirstymo tinklo eksploatavimas, žaliosios energijos portfelio valdymas ir vystymas.
Mes taip pat valdome strategiškai svarbaus lankščiosios gamybos segmento turtą ir teikiame sprendimų klientams paslaugas: elektros energijos ir gamtių dujų tiekimo, saulės energijos naudojimo, el. mobilumo, energijos vartojimo efektyvumo didinimo ir inovatyvius energijos naudojimo sprendimus namų ūkiams ir verslo įmonėms.


Tinklai
Atsparus ir efektyvus energijos skirstymas, sudarantis prielaidas energetikos pokyčiams.
Žalioji gamyba
Kryptinga, tvari ir pelninga veikla.
Lankščioji gamyba
Patikima ir lanksti energetikos sistema.
Sprendimai klientams
Inovatyvūs sprendimai lengvesniam gyvenimui ir energetikos vystymui.
ignitis grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį
Turinys
-
Apžvalga ... 4
1.1 Valdybos pirmininko pranešimas ... 5
1.2 Svarbiausi įvykiai ... 8
1.3 Rezultatų apžvalga ... 10
1.4 Prognozės ... 12
1.5 Informacija akcijų ir obligacijų turėtojams ... 13 -
Verslo apžvalga ... 15
2.1 Verslo profilis ... 16
2.2 Rinkos dalis ... 17
2.3 Strategija ... 18
2.4 Verslo aplinka ... 23 -
Rezultatai ... 26
3.1 9 mėn. rezultatai ... 27
3.2 Rezultatai pagal segmentus ... 40
3.3 Trečiojo ketvirčio rezultatai ... 46
3.4 Rezultatai ketvirčiais ... 48 -
Valdymas ... 49
4.1 Valdysenos modelis ... 50
4.2 Stebėtojų taryba ir komitetai ... 53
4.3 Valdyba ... 63
4.4 Rizikos ir jų valdymas ... 65
4.5 Informacija apie Grupę ... 67 -
ASV veiklos ataskaita ... 69
5.1 ASV apžvalga ... 70
5.2 Darnumo modelis ... 73
5.3 Strateginių ASV tikslų 2021–2024 m. progresas ... 74 -
Finansinės ataskaitos ... 75
6.1 Konsoliduotos finansinės ataskaitos ... 76
6.2 Patronuojančiosios bendrovės finansinės ataskaitos ... 112 -
Papildoma informacija ... 132
7.1 Pranešimai apie patronuojančiosios bendrovės esminius įvykius 133
7.2 Kita svarbi teisinė informacija ... 137 -
Trumpiniai ... 138
-
Atsakingų asmenų patvirtinimas ... 141
3 / 143
Targiros pranešimas už 2021 m. 9 mien. laikota 1.1.1. Apžvalga
Turniya 4
Apžvalga
1.1 Valdybos pirmininko pranešimas 5
1.2 Svarbiausi jvykiai 8
1.3 Rezultatų apžvalga 10
1.4 Prognozės 12
1.5 Informacija akcijų ir obligacijų turėtojams 13
ignitis
gnaw
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Apžvalga
Turinys
1.1 Valdybos pirmininko pranešimas
Apžvalga
Finansai
Koreguotas EBITDA buvo 214,5 mln. Eur arba 31,0 % didesnis nei 2020 m. 9 mén. laikotarpiu.
Patvirtiname koreguoto EBITDA 300–310 mln. Eur prognozę 2021 m.
Išmokėjome 43,75 mln. Eur dividendus (arba 0,589 Eur už akcija) už pirmąjį 2021 m. pusmetį (pagal Dividendų politika).
Po ataskaitinio laikotarpio, VERT atnaujino Tinklų metodiką, iš esmės RAB skaičiavimo metodą pakeisdama iš LRAIC modelio į panašesnį į istorinės įsigijimo vertės modelį, o tai lėmė koreguoto EBITDA perskaičiavimą. Vis dėl to, reguliavimo tvarumas buvo užtikrintas naudojant naujai pritaikytą papildomą dedamąją, kuri atsveria RAB skaičiavimo metodo pokyčius (išsamesnės informacijos žr. skyrių 3.2 „Rezultatai pagal segmentus“).
Strategija
Per 2021 m. 9 mén. Žaliosios gamybos segmento instaliuotojį galia padidėjo 19 MW e ir 60 MWth, nes buvo paleistas Vilniaus KJ atliekas verčiantis energija blokas. Be to, vystomų Žaliosios gamybos projekto pajėgumai dar padidėjo apie 160 MW, nes įsigijome trijų vėjo parku projekto ankstyvoje vystymo stadijoje Latvijoje.
Po ataskaitinio laikotarpio, Žaliosios gamybos projekto pajėgumai išaugo iki 80 MW dėl saulės energijos vystomų projektų Lenkijoje sąlyginio įsigijimo.
Tinklų segmente sudarėme sutartį su tiekėjų, kuris bus atsakingas už išmaniųjų skaitiklių infrastruktūros diegimą ir parengėme modelį, pagal kurį atitiksimė visus aukštus rinkos standartus, įskaitant kibernetinį saugumą, tačiau, dėl kurio teko perplanuoti projekto pabaigos terminą į 2025 m. (buvo 2023 m.).
2021 m. liepą „MSCI“ mums suteiktas ASV reitingas pakilo nuo „A“ iki „AA“ (skalėje „CCC–AAA“). Šiuo metu Grupė yra tarp sektoriaus lyderių pasaulyje ir ženkliai viršija komunalinių ir energetikos grupių vidurkį „BBB“. Be to, po ataskaitinio laikotarpio mūsų ŠESD emisijų mažinimo tikslai buvo patvirtinti Mokslu paremtų tikslų iniciatvys.
Valdymas
Po ataskaitinio laikotarpio, visuotinis akcininkų susirinkimas keturių metų kadencijai išrinko naują stebėtojų tarybą. Dauguma naujai išrinktų stebėtojų tarybos narių yra nepriklausomi, įskaitant ir tarybos pirmininką. Kalbant apie įvairovę, 4 iš 7 narių yra moterys, 3 nariai yra iš praeitos stebėtojų tarybos kadencijos, kas užtikrina tęstinumą, bei 5 iš 7 narių yra tarp tautiniai. Be to, buvo suformuoti stebėtojų tarybos komitetai bei likę Audito komiteto kandidatai pasiūlyti visuotiniam akcininkų susirinkimui.
Taip pat buvo pradėta Grupės valdybos atranka naujai kadencijai.
Dėmesio centre – Žalioji gamyba
2021 m. 9 mén. rezultatai ir toliau iliustruoja Grupės verslo modelio atsparumą net ir pačiais neramiausiais laikotarpiais. Šiuo laikotarpiu koreguotas EBITDA, lyginant su analogišku periodu 2020 m., išaugo 31,0 % ir leido išlaikyti 300–310 mln. Eur koreguoto EBITDA prognozę 2021 metams. Nors prie gerų Grupės rezultatu prisidėjo visi veiklos segmentai, pagrindiniais augimą lėmusiais veiksniais išliko palankios rinkos sąlygos ir išaugę Žaliosios gamybos pajėgumai su Kauno KJ (24 MWe, 70 MWth) ir Vilniaus KJ (19 MWe, 60 MWth). 2021 m. IV ketv. Žaliosios gamybos instaliuota galia padidės 94 MW, kadangi Pomeranijos VP pradės komercinę veiklą.
Veikla
2021 m. 9 mén. laikotarpiu koreguotas EBITDA augo 31,0 %, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais, ir siekė 214,5 mln, Eur. Koreguotas EBITDA augo visuose segmentuose, o instaliuotų pajėgumų plėtra Žaliosios gamybos segmente buvo pagrindiniu augimą lėmusiu veiksniu, nes veiklą pradėjusios Kauno KJ (24 MWe, 70 MWth) ir Vilniaus KJ atliekas į energiją verčiantis blokas

(19 MWe, 60 MWth) lėmė didesnį pagamintą elektros energijos kiekį. Prie augimo taip pat prisidėjo geresni Kauno HE rezultatai, nes buvo išnaudota didesnė elektros energijos kaina rinkoje. Sprendimų klientams segmento rezultatai taip pat buvo geresni dėl laikino teigiamo gamtinių dujų efekto, susijusio su dujų atsargų pervertinimu, kurį lėmė augančios gamtinių dujų kainos rinkoje. Pastarosios, tikėtina, gali pakeisti savo kryptį jeigu gamtinių dujų kainos grįs į įprastą lygį. Galiausiai prie Grupės koreguoto EBITDA augimo prisidėjo didesnio paskirstyto kiekio efektas Tinklų segmente, kurį lėmė didesnis suvartojimas lyginant su 2020 m. (po perskaičiuotų 2020 m. 9 mén. rezultatu dėl atnaujintos Tinklų metodikos). Svarbu pažymėti, kad padidėjusio perskirstyto kiekio efektas išsilygins metų eigoje.
Kovo 25 d. visuotinis akcininkų susirinkimas patvirtino 43 mln. Eur dividendus (arba 0,579 Eur už akcija) už antrąją 2020 m. pusę, kurie buvo išmokėti 2021 m. balandžio mėn. Be to, neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas patvirtino 43,75 mln. Eur (arba 0,589 Eur už akcija) dividendų sumą už 2021 m. pirmąjį pusmetį. Dividendai buvo išmokėti 2021 m. spalio mėn. Tai rodo, kad išlaikome dividendų lygį, atitinkantį mūsų Dividendų politiką, kurioje nustatyta, kad metinis dividendų augimas turi siekti bent 3 %.
Svarbiu siekiu išlieka ir Grupės balanso išlaikymas. Atlikusi kasmetinį
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Apžvalga
Turinys
kredito reitingo vertinimą, kredito reitingų agentūra „S&P Global Ratings“ patvirtino „BBB+“ (stabili perspektyva) kredito reitingą, kuris rodo Grupės finansų tvirtumą ir atsparumą.
Teigiami 2021 m. 9 mén. rezultatai visuose verslo segmentuose leidžia mums išlaikyti metinę 300–310 mln. Eur koreguoto EBITDA prognozę, kurią skelbėme 2020 m. metiniame pranešime.
Po ataskaitinio laikotarpio buvo keletas pokyčių, kurie lėmė tiek KPI perskaičiavimą, tiek neužtikrintumo sumažėjimą. Pirmiausia, VERT atnaujino Tinklų metodiką, iš esmės RAB skaičiavimo metodą pakeisdama iš LRAIC modelio į panašesnį istorinės įsigijimo vertės modelį, o tai lėmė koreguoto EBITDA perskaičiavimą. Vis dėl to, reguliavimo tvarumas buvo užtikrintas naudojant naujai pritaikytą papildomą dedamąją, kuri atsveria RAB skaičiavimo metodo pokyčius. Todėl mūsų prognozė, dividendų politika ir investicijų planai išliko nepakite (išsamesnės informacijos žr. skyrių 3,2 „Rezultatai pagal segmentus“). Be to, Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino SGD terminalo būtinąjį tiekimo kiekį, kuris yra 4 kroviniai per metus 2022–2024 m. laikotarpiui, o tai atitinka būtinojo tiekimo kiekį nustatytą sutartyje su „Equinor“ ASA, taip sumažinant neužtikrintumą paskirtojo tiekimo veiklose (Sprendimai klientams).
Kapitalo rinkos
2021 m. 9 mén. laikotarpyje „Ignitis grupės“ užsakymu „Enlight Research“ inicijavo Grupės sekimą. Joje pateiktos įžvalgos apie Grupės rezultatus, rinkos aplinką, pateiktos išsamios prognozės ir vertinimas, o pati ataskaita yra prieinama visiems rinkos dalyviams. Taip pat, toliau augo analitikų ratas, nes Grupę pradėjo sekti ir „WOOD & Company“, kuri pateikė rekomendaciją pirkti patronuojančiosos bendrovės akcijas. Šiuo metu mus seka septyni rinkos analitikai, o tai rodo didėjantį rinkos susidomėjimą Grupe ir įtvirtina mūsų poziciją kapitalo rinkose.
Valdymas
Grupės valdymo struktūroje buvo reikšmingų pokyčių. 2021 m. III ketv. baigėsi buvusios stebėtojų tarybos kadencija. Todėl, po ataskaitinio laikotarpio, 2021 m. spalio 26 d., visuotinis akcininkų susirinkimas išrinko naują stebėtojų tarybą ketverių metu kadencijai. Dauguma naujai išrinktų stebėtojų tarybos narių yra nepriklausomi, įskaitant ir tarybos pirmininką. Kalbant apie įvairovę, 4 iš 7 narių yra moterys, 3 nariai yra iš praeitos stebėtojų tarybos kadencijos, kas užtikrina tęstinumą, bei 5 iš 7 narių yra tarptautiniai. Papildomai, buvo suformuoti stebėtojų tarybos komitetai bei likę Audito komiteto kandidatai pasiūlyti visuotiniam akcininkų susirinkimui. Galiausiai, po ataskaitinio laikotarpio, buvo pradėta Grupės valdybos atranka naujai kadencijai.
Vystomų Žaliosios gamybos projektų pajėgumai, įžengus į Latvijos atsinaujinančios energetikos rinką, 2021 m. III ketv. padidėjo apie 160 MW. Papildomai, 2021 m. IV ketv. mūsų portfelis dar paaugo iki 80 MW dėl saulės energijos vystomų projektų Lenkijoje sąlyginio įsigijimo.
Strategijos įgyvendinimas
Žaliosios gamybos instaliuotų pajėgumų plėtra ir projektų vystymas išlieka mūsų dėmesio centre siekiant 2021 ir 2024 m. tikslų, o 2021 m. auginant abu.
2021 m. 9 mén. laikotarpiu padidinome Žaliosios gamybos instaliuotus pajėgumus, 2021 m. kova paleidę Vilniaus KJ atliekas energija verčiantį bloką (19 MWe, 60 MWth).
Taip pat, 2021 m. III ketv. įžengėme į Latvijas atsinaujinančių išteklių rinką, kuomet pasirašėme sąlygines sutartis dėl trijų ankstyvos vystymo stadijos vėjo parkų projektų įsigijimo, kurių bendra galia siekia apie 160 MW. Preliminariu vertinimu, investicijos sieks 200 mln. Eur, o įsigijimo vertė neviršija 10 %.
Po ataskaitinio laikotarpio, Žaliosios gamybos projektų pajėgumai dar paaugo iki 80 MW dėl saulės energijos (Lenkijos saulės jėgainių portfelis II) vystomų projektų Lenkijoje sąlyginio įsigijimo.
Vystomų saulės parkų portfelio Lenkijoje bendra galia siekia iki 80 MW. Projektai šiuo metu yra įvairiose vystymo stadijose, jų planuojama komercinės veiklos pradžia apie 2022–2023 m. Išvystyti projektai veiks pagal Lenkijos skatinamajame aukcione laimėtą tarifą (angl. contract for difference, CfD) arba ilgalaikes elektrų pirkimo sutartis (angl. power purchase agreement, PPA). Bendros numatomos investicijos siekia apie 50 mln. Eur.
Visi projektai, įskaitant Vilniaus KJ biomasę į energiją verčiančio bloko (73 MWe, 169 MWth) statybos darbus, kurie šiuos metu
baigti apie 75 %, o komercinę veiklą planuojama pradėti apie 2022 m. IV ketv., Mažeikių VP (63 MW), kurio statybos buvo pradėtos šių metų pradžioje, o komercinės veiklos pradžia planuojama apie 2023 m., abu jūrinio vėjo parkų projektai Škottijoje (800–950 MW) ir Lietuvoje (700 MW), bei Kruonio HAE (900 MW) plėtra pastatant papildomą 110 MW bloką, vyksta pagal planą ir numatytą biudžetą, su išimtimis Pomeranijos VP (94 MW) ir Lenkijos saulės jėgainių portfelyje I (iki 170 MW).
Pomeranijos VP (94 MW), dėl su COVID-19 ir kitų įprastų rizikų, vystant tokio pobūdžio projektus, susiduriame su apie 8 mén. (nuo 2021 m. I ketv.) komercinės veiklos pradžios vėlavimu Pomeranijos VP. Šiuo metu vėjo jėgainė gamina elektrą rinkos sąlygomis, nes vis dar laukiame, kol reguliuotojas patvirtins paraiškas dėl gamybos licencijos ir CfD paramos schemos (pagrindė su COVID-19 susijęs vėlavimas). Svarbu paminėti, kad šis vėlavimas, atsižvelgiant į pastarojo meto iššūkius, yra nedidelis. Planuojama, jog parkas per numatytus 30 parko eksploatacijos metų sugeneruos apie 440 mln. koreguoto EBITDA.
Atsižvelgiant į tai, kad paskutinių dviejų aukcionų metu Lenkijos saulės jėgainių portfelio I projektai nelaimėjo skatinimo tarifą (CfD), tęsiame sutarties su vystytoju („Sun Investment Group“) derybas. Nepasiekus sutarimo, gali kilti sandorio uždarymo rizika.
Nepaisant šių pokyčių, toliau auginant projektų pajėgumus, mes esame įsitikinę, kad 2024 m. pasieksime 1,8–2,0 GW Žaliosios gamybos instaliuotą galia, Remdamiesi Grupės strategija, 2021 m. 9 mén. laikotarpyje pradėjome Grupės atsinaujinančių išteklių
ignitis
grupe
6 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Apžvalga
Turinys
energetikos įmonių konsolidavimo projektą. Jis leis užtikrinti konkurencingesnį, lankstesnį ir efektyvesnį Žaliosios gamybos projektų įgyvendinimą, sustiprinti „Ignitis renewables“ finansinį pajėgumą bei plėsti ir gilinti šios srities kompetencijas.
Tinklų segmente, 2021 m. 9 mén. laikotarpyje sudarėme sutartį su infrastruktūros tiekėju dėl maždaug 1,2 mln. išmaniųjų skaitiklų. Parengus modelį pačio efektyviausio diegimo vykdymui, siekiant atitikti visus aukščiausio lygio reikalavimus (skaitant kibernetinį saugumą), projektas buvo perplanuotas ir galutinis terminas pratęstas iki 2025 m. (buvo 2023 m.). Be to, toliau tęsiame Tinklų plėtrą, prijungdami naujus klientus ir didindami prijungimų galią bei prižiūrėdami tinklą, daugiausiai keisdami oro linijas požeminėmis.
Darnumas
Darnumas yra vienas iš mūsų Grupės strategijos ir veiklų prioritetų, tad, įgyvendindami energetikos transformaciją ir kurdami energetiškai sumanų pasaulį, didelį dėmesį teikiame aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos veiksniams.
2021 m. I ketv. pristatėme išsamią 2020 m. darnumo ataskaitą atitinkančią Visuotinės ataskaitų teikimo iniciatyvos (angl. Global Reporting Initiative, GRI) standartus, taip prisijungdami prie bendrovių, kurios naudoją šį visame pasaulyje pripažintą standartą. Toliau tobuliname atskleidimo modelį, kuris leistų suteikti aiškų vaizdą apie mūsų veiklą ir pasiektą pažangą visoms suinteresuotoms šalims.
Kalbant apie įsipareigojimą suinteresuotoms šalims, per ataskaitinį laikotarpį, pabaigėme išsamų suinteresuotų šalių įsitraukimo projektą, kuris vyko visos Grupės mastu ir įtraukė daugiau nei 40 suinteresuotų šalių grupių bei beveik 3 000 respondenti. Šiuo metu analizyaiame suteiktą grįžtamąjį ryšį siekdami suformuoti mūsų darnumo prioritetus 2022 metams ir ateičiai, kuriais pasidalinsime dar šiais metais.
Be to, 2021 m. III ketv. pirmą kartą užpildėme CDP klimato kaitos klausimyną, kuris atliks papildomo išsamaus aplinkosaugos rezultatu atskleidimo dokumento vaidmenį bei padės suderinti mūsų strategiją ir rizikų valdymą su klimatu susijusiais iššukiais. Dėka dedamų pastangų diegti ASV valdymo meistriškumą dabar esame lyderiai tarp savo sektoriaus bendrovių visame pasaulyje, vertinant pagal „MSCI“ ASV reitingų agentūros suteiktą „AA“ reitingą, kuris yra dviem reitingais aukštesnis nei tos pačios pramonės šakos (angl. utilities) vidurkis. Pastarasis buvo pagerintas 2021 m. liepą iš prieš tai buvusio „A“ (skalėje nuo „CCC–AAA“). Prie reitingo pakilimo, didele dalimi prisidėjome tęstiniu įsipareigojimu mažinti ŠESD emisijas, siekiant kovoti su

klimato kaita plečiant atsinaujinančių energijos išteklių portfelį ir stiprinant pagrindines socialinės atsakomybės ir valdysenos praktikas.
Taip pat džiaugiamės galėdami pasidalinti, kad, po ataskaitinio laikotarpio, Grupė gavo aukščiausią įvertinimą už lygių galimybių principų įgyvendinimą organizacijoje – buvo apdovanota trimis „Lygių galimybių sparnais“. Tai yra aukščiausias tokio pobūdžio įvertinimas, kurį suteikė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Žmogaus teisių stebėjimo institutas.
Galiausiai, po ataskaitinio laikotarpio mūsų ŠESD emisijų mažinimo tikslai buvo patvirtinti Mokslu paremtų tikslų iniciatyvos (SBTi). Esame pirmoji lietuviško kapitalo bendrovė, kurios tikslus patvirtino SBTi. Be kita ko, patronuojančioji bendrovė jau trečius metus iš eilės gavo aukščiausią įmanomą „A+“ įvertinimą ir buvo pripažinta lydere didelių VVį kategorijoje bei tvarumo lydere pagal gerosios įmonių valdysenos indeksą.
Ateities planai
Šiuo metu, 2021 m. 9 mén. rezultatai leidžia užtikrintai laikytis mūsų metinės prognozės. Nepaisant COVID-19 ir energetikos rinkos dinamikos keliamų iššūkių, rodėme ir toliau demonstruosime finansinį atsparumą. Be to, plėsdami Žaliosios gamybos projektų portfelį ir užtikrindami tvarią reguliavimo aplinką, esame užtikrinti dėl metinių 2021 ir 2024 m. tikslų pasiekimo.

Darius Maikštėnas
Valdybos pirmininkas ir CEO
Ignitis grupė
ignitis
7 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Apžvalga
Turinys
1.2 Svarbiausi įvykiai
| I ketv. | Kovas | Il ketv. | Gegužė | Birželis |
|---|---|---|---|---|
| Valdymas: | ||||
| Gautas Lūkesčių raštas iš | ||||
| Daugumos akcininko (LR Finansų | ||||
| ministerijos), kuriame palaikomi | ||||
| Grupės strategijos tikslai. | Inovacijos: | |||
| Padidintos investicijos į Izraelyje | ||||
| veikiančią įmonę „H2Pro“, kuri vysto žalią | ||||
| vandenilio gamybos technologiją. | Finansai: | |||
| Išmokėti 0,579 Eur dividendai už | ||||
| akciją už antrąjį 2020 m. pusmetį. | Valdymas: | |||
| Nuosavybės teisė į visas ESO | ||||
| (Tinklų segmentas) akcijas | ||||
| perrašyta „Ignitis grupei“. | Valdymas: | |||
| Dominykas Tučkus, | ||||
| patronuojančiosios bendrovės | ||||
| valdybos narys ir Infrastruktūros ir | ||||
| plėtros direktorius, atsistatydino. | ||||
| Sprendimai klientams: | ||||
| Pradėta prekyba Nyderlandų | ||||
| TTF gamtinių dujų prekybos | ||||
| platformoje. | Valdymas: | |||
| Tapome pirmuoju holdingu Lietuvoje, | ||||
| gavusi tarptautinį antikorupcinės | ||||
| vadybos sistemos sertifikatą. | Valdymas: | |||
| Nuosavybės teisė į visas ESO | ||||
| (Tinklų segmentas) akcijas | ||||
| perrašyta „Ignitis grupei“. | Finansai: | |||
| Investicinių apžvalgų bendrovė | ||||
| „Enlight Research“ „Ignitis grupę“ | ||||
| įtraukė į savo apžveligiamų | ||||
| bendrovių sąrašą. | Valdymas: | |||
| Zalioji gamyba: | ||||
| Dominykas Tučkus, | ||||
| inčiuotias Grupės atsinaujinančių | ||||
| išteklyus Kauno HE ir Kruonio HAE, | ||||
| konsolidavimo projektas. | ||||
| Kapitalo rinkai: | ||||
| Gautas apdovanojimas iš 2021 m. | ||||
| „Nasdaq Baltic Awards“ už 2020 m. | ||||
| spalį įvykdytą didžiausią IPO Baltijos | ||||
| šalyse. | Damuomas: | |||
| Tvarių prekės ženklų indekse (angl. | ||||
| Sustainable Brand Index™) „Ignitis“ | ||||
| prekės ženklas užemė pirmąją vietą | ||||
| energetikos kategorijoje ir 15-ą vietą | ||||
| bendroje kategorijoje. | Finansai: | |||
| Investicinių apžvalgų bendrovė | ||||
| „Enlight Research“ „Ignitis grupę“ | ||||
| įtraukė į savo apžveligiamų | ||||
| bendrovių sąrašą. | Valdymas: | |||
| Daugumos akcininkas pradėjo | ||||
| nepriklausomų narių atranką į | ||||
| patronuojančiosios bendrovės | ||||
| stebėtojų tarybą. | ||||
| Žalioji gamyba: | ||||
| Patvirtinta Kruonio HAE (900 MW) | ||||
| plėtra pastatant papildomą 110 | ||||
| MW bloką. | Žalioji gamyba: | |||
| Pradėta nepriklausomo nario atranka į | ||||
| „Ignitis renewables“ valdybą. | Sprendimai klientams: | |||
| Sumanių energetikos sprendimų | ||||
| bendrovės „Ignitis“ vadovų ir | ||||
| valdybos pirmininku paskirtas Artūras | ||||
| Bortkevičius. | ||||
| Strategija: | ||||
| Paskelbtas 2021–2024 m. | ||||
| strateginis planas. | Valdymas: | |||
| Atnaujinta Atlygio politika. | Finansai: | |||
| Patronuojančiosios bendrovės | ||||
| akcijos įtrauktos į Baltijos šalių akcijų | ||||
| prekybinio indekso (OMX Baltic 10), | ||||
| kuriame matuojami pačių likvidžiausių | ||||
| „Nasdaq“ Baltijos šalių biržų prekybos | ||||
| sąrašuose esančių bendrovių akcijų | ||||
| rezultatai. | ||||
| Žalioji gamyba: | ||||
| Tieismo nuosprendžiu pripažinti teisėtais | ||||
| dviejų (iš šešių) veikiančių vėjo turbinų | ||||
| „Tuuleenergia“ VP Estijoje leidimai be | ||||
| galimybės teikti dėl jų naujus ieškinius. | Finansai: | |||
| Paskelbtas laiškas Žaliųjų obligacijų | ||||
| investuotojams už 2020 m. |
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Apžvalga
Turinys
III ketv.
| Liepa | Rugpįūtis | Rugsėjis |
|---|---|---|
| Darnumas: „MSCI“ suteiktas ASV reitingas pakilo nuo „A“ iki „AA“ (skalėje „CCC–AAA“). | Tinklai: Patvirtintas investicijų gražos lygis (WACC) 2022 metams: elektros energijos segmentui – 4,16 %, gamttinių dujų segmentui – 3,98 %. | Valdymas: Nuosavybės teisė į visas „Ignitis gamyba“ (Lankščioji gamyba) akcijas perrašyta „Ignitis grupei“. |
| Valdymas: Atnaujintos Korporatyvinio valdymo gairės siekiant, kad Audito komiteto nariai būtų renkami visuotinio patronuojančiosios bendrovės akcininkų susirinkimo sprendimų ir paskeibta atranka į 3 (iš 5) nepriklausomų Audito komiteto narių pozicijas. Kiti 2 nariai bus renkami patronuojančiosios bendrovės stebėtojų tarybos. | Žaliojį gamyba: Pasirašyta sąlyginė sutartis trijų, ankstyvos vystymo stadijos, vėjo parkuį Latvijoje įsigijimui, kurių bendra galia siekia apie 160 MW. | Finansai: Išmokėti 0,589 Eur dividendai už akciją už pirmąjį 2021 m. pusmetį. |
| Valdymas: Visuotinis patronuojančiosios bendrovės akcininkų susirinkimas priėmė sprendimą įsigyti patronuojančiosios bendrovės savas akcijas (susijusias su stabilizavimo procesu po pirminio viešojo akcijų siūlymo) ir patvirtino atnaujintus įstatus. | Sprendimai klientams: Įgyvendintas kaštus mažinantis pokytis, sutariant su „Equinor“ dėl SGD krovinių tiekimo sutarties sąlygų pakeitimų, numatančių sutaupyti Lietuvos gamttinių dujų vartotojams apie 14–17 mln. Eur per 2022–2024 m. laikotarpį. Šiuo pakeitimų nesitikima uždirbti didesnio pelno įmonėi, bet siekiama reikšmingai sumažinti nuostolių rizikas, iškomunikuotas anksčiau dėl potencialių reguliacinių pakeitimų. | Valdymas: Išrinkti trys nariai naujai Audito komiteto kadencijai. |
| Tinklai: Parengus modelį efektyviausio diegimo vykdymui, siekiant atitikti visus aukšto lygio reikalavimus (įskaitant kibernetinį saugumą), projektas buvo perplanuotas ir galutinis terminas nukeltas į 2025 m. (iš 2023 m.). | Sprendimai klientams: Europos Sąjungos Bendrasis Teismas priėmė sprendimą dėl procedūrinių Europos Komisijos pažeidimų derinant Lietuvoje taikomą paskirtojo tiekėjo schemą atšaukti jos suderinimą. |
IV ketv.
| Spalis | Lapkritis |
|---|---|
| To ataskaitinio laikotarpio | |
| Pio ataskaitinio laikotarpio | Valdymas: Išrinkti nauji stebėtojų tarybos komitetai ir pateiktos dvi kandidatūros iš stebėtojų tarybos į Grupės Audito komitetą. |
| Tinklai: VERT patvirtino Tinklų segmento metodikos redakciją, iš esmės reguliuojamos turto vertės apskaitos modelį keičiant iš ilgo laikotarpio vidutinių padidėjimo sąnaudų apskaitos modelio (angl. LRAIC) į Įgalaikio materialaus turto istorinės įsigijimo vertės (angl. historical cost) modelį (daugiau apie tai skaitykite 3,2 šios ataskaitos skyriuje „Rezultatai pagal segmentus“). | Sprendimai klientams: Dėl neregėtų energijos prekių kainų pokyčių, Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos elektros energetikos ir gamttinių dujų įstatymų pakeitimus (susijusius su privačiais klientais), nukeliant rinkos liberalizavimo antrajį etapą 6 mėn. (nuo 2022 m. sausio mėn. iki 2022 m. liepos mėn.) bei patvirtinto Grupės schemą amortizuoti elektros ir gamttinių dujų kainų augimą. |
| Valdymas: Išrinkta nauja „Ignitis grupė“ stebėtojų taryba, kurią sudaro septyni nariai – penki nepriklausomi nariai, įskaitant pirmininką, bei du Daugumos akcininko atstovai. Įvairovės atžvilgiu, 4 iš 7 narių yra moterys, 3 nariai yra iš praeitos stebėtojų tarybos kadencijos, kas užtikrina tęstinumą, bei 5 iš 7 narių yra tarptautiniai. | Žaliojį gamyba: Pasirašyta sąlyginė sutartis įsigyti Lenkijoje vystomą saulės jėgainės portfelį, kurio bendra galia siekia iki 80 MW. |
| Sprendimai klientams: Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino SGD terminalo privalomojo tiekimo apimtį – 4 krovinius per metus 2022 – 2024 m. laikotarpiu, taip sumažinant paskirtojo tiekėjo veiklos neapibrėžtumą. | |
| Valdymas: Patronuojančioji bendrovė jau trečius metus iš eilės gavo aukščiausią įmanomą „A+“ įvertinimą ir buvo pripažinta lydere didelių VVį kategorijoje bei tvarumo lydere pagal gerosios įmonių valdysenos indeksą. | |
| Darnumas: Mūsų ŠESD emisijų mažinimo tikslai buvo patvirtinti Mokslu paremtų tikslų iniciatyvos (SBTi). | |
| Valdymas: Pradėta Grupės valdybos atranka naujai kadencijai. |
Ignitis grupė
9 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Apžvalga
Turinys
1.3 Rezultatų apžvalga
Finansiniai¹,²

EBITDA, Koreguotas EBITDA mm. Eur
Koreguotas EBITDA padidėjo visuose segmentuose, bet didžiausias augimas užfiksuotas Žaliosios gamybos segmente. Padidėjimą Žaliosios gamybos segmente lėmė Vilniaus KJ atliekas į energiją verčiantis blokas ir Kauno KJ (dėl veiklos pradžios) bei Kauno HE (dėl didesnių elektros kainų) veikla, Sprendimų klientams segmentas augo dėl palankių gamtinių dujų rinkos kainų pokyčių, ir Tinklų segmentas – dėl didesnių paskirstyų kiekio efekto, kuris išsilygins metų eigoje.

Grynasis pelnas, Koreguotas grynasis pelnas mm. Eur
Koreguoto grynojo pelno augimą lėmė
Koreguoto EBITDA augimas, kurį iš dalies atsvėrė
didesnės pelno mokesčio ir rusidėvėjimo ir
amotrizacijos sąnaudos. Ataskaitinis grynasis
pelnas sumažėjo daugiausiai dėl mažesnių
laikinųjų reguliacinių skirtumų ir vienkartinų
finansinės veiklos koregavimų.

ROE (12 mén.), Koreguotas ROE (12 mén.) %
Koreguotas ROE (12 mén.) didėjo iki 7,4 %.
Padidėjusį Koreguotą grynąjį pelną (12 mén.)
dalinai atsvėrė padidėjęs kapitalas IPO metu (2020 m. IV ketv.).

ROCE (12 mén.), Koreguotas ROCE (12 mén.) %
Koreguotas ROE (12 mén.) padežio iki 6,8 %, daugiausiai dėl padidėjusio Koreguoto EBIT (12 mén.), kuris buvo daugiausiai paveiktas tų pačių efektų kaip Koreguotas EBITDA.
Investicijos
mln. Eur

Investicijos mažėjo daugiausia dėl mažesnių investicijų į Vilniaus KJ – dėl atliekas į energiją verčiančio bloko paleidimo ir perplanuoto biokuro bloko investicijų plano, Kauno KJ – ji buvo paleista 2020 m. rugpjūtį, Pomeranijos VP – projektas artėja prie komercinės veiklos pradžios. Sumažėjimą iš dalies atsvėrė didesnės investicijos į Tinklų segmente.

Grynoji skola padidėjo 3,3 % dėl didesnio apyvartinio kapitalo poreikio, nes išaugusios gamtinių dujų kainos padidino gamtinių dujų atsargas ir išankstinius mokėjimus už gamtinių dujų pirkimą bei investicinių projekto.

FFO (12 mén.) / Grynoji skola mm. Eur
FFO (12 mén.) / Grynosios skolos santykis sumažėjo nuo 52,1 % iki 51,0 %, nes grynoji skola didėjo daugiau nei FFO.
Prognozė 2021 m.

Koreguotas ROCE (12 mén.) padidėjo iki 6,8 %, daugiausiai dėl padidėjusio Koreguoto EBIT (12 mén.), kuris buvo daugiausiai paveiktas tų pačių efektų kaip Koreguotas EBITDA.
2020 metų metiniame pranešime pateiktoje prognozėje tikėjomės, kad 2021 metais koreguotas EBITDA sieks 300–310 mln. Eur. Atsižvelgiant į gerus rezultatus visuose veiklos segmentuose per 2021 m. 9 mén. mes dar kartą patvirtiname šią prognozę. Neigiamą poveikį Tinklų segmente dėl atnaujintos metodologijos atsveria geresni nei tikėtasi elektros energijos gamybos portfelio rezultatai Žaliosios gamybos ir Lankščiosios gamybos segmentuose, bei geresni Sprendimų klientams segmento rezultatai.
x
ignitis
gnyje
10 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Apžvalga
Turinys
Aplinkos apsauga

Žaliosios energijos gamyba
TWh
Augimą žaliosios energijos gamyboje (neto) 5,3 % daugiausiai lėmė didesnės Kauno KJ ir Vilniaus KJ (kurios pradėjo komercinę veiklą 2020 m. rugpjū!) ir 2021 m. kovą atitinkamai) gamybos apimtys bei padidėjusios Kauno HE gamybos apimtys dėl didesnio vandens lygio Nemune. Tai iš dalies atsvėrė mažesnę gamybą vėjo efektrinių parkuose (dėl mažesnio vidutinio vėjo greičio) ir Kruonio HAE (dėl mažiau palankių dienos ir nakties elektros tarifų skirtumų).

Žaliosios gamybos dalis
Žaliosios gamybos dalis padidėjo 6,2 p. p. To priežastis – šiek tiek padidėję žaliosios energijos gamybos (neto) kiekiai ir mažesni KCB elektros energijos gamybos (neto) kiekiai (Lanksčioji gamyba).

Žaliosios gamybos instaliuotoji galia MW
Žaliosios gamybos instaliuotoji galia padidėjo 19 MW, nes 2021 m. kovą komercinę veiklą pradėjo Vilniaus KJ atliekas naudojanti dalis. 2021 m. IV ketv. Žaliosios gamybos instaliuota galia padidės 94 MW, kadangi Pomeranijos VP pradės komercinę veiklą.
Socialiniai

Darbuotojų patirties rodiklis
eNPS, % (1–100)
2021 m. 9 mén. darbuotojų patirties rodiklis (eNPS) pagerėjo 4,2 p. p. iki 58,2 %.

Saugumas
TRIR, kartais
Per 2021 m. 9 mén. bendras užregistruotų incidentų darbe skaičius (angl. Total recordable employee injury rate, TRIR) buvo lygus 1,76 incidentų milijonui dirbtų valandų ir pablogėjo 3,9 karto, lyginant su 2020 metais, kurie yra vertinami kaip išskirtiniai dėl COVID-19 pandemijos metu įvestų apribojimų.
Valdymas

Stebétojų tarybos ir valdybos
Tautybė ir lyčių įvairovė
2021 m. rugsėjo 30 d. valdybą sudarė trys vyrai ir viena moteris. 2021 m. rugpijūčio mėn. baigėsi patronuojančiosios bendrovės stebėtojų tarybos kadencija, ir naujoji stebėtojų buvo išrinkta po ataskaitinio laikotarpio 2021 m. spalio mėn. Naujosios stebėtojų tarybos sudėtyje yra 4 moterys ir 5 tarptautiniai nariai. Tai nulėmė didesnę tautybių ir lyčių įvairovę pagrindiniuose valdymo organuose, kuriuos šiuo metu sudaro 45 % moterų ir 45 % tarptautinių narių.
Veiklos efektyvumas

Tinklų kokybė
SAIDI, min. / SAIFI, vnt.
Elektros kokybės rodiklius per 2021 m. 9 mėn. laikotarpį stipriai paveikė ekstremali situacija, kurią sukėlė šlapio sniego danga (2021 m. sausio pabaigoje), vietinės audros (2021 m. gegužės–birželio mėn.) ir stiprūs vėjo gūsiai (2021 m. liepos mėn.), bet ne taip stipriai kaip 2020 m. I ketv. buvusi audra „Laura“. Gamtinių dujų tiekimo kokybė šiek tiek pagerėjo, nes 2021 m. III ketv. atjungimų skaičius nebuvo ženklus.

Klientų patirtis
NPS, %
2021 m. II ketv., Tinklų segmente klientų pasitenkinimo rodiklis (NPS) sumažėjo 23,0 p. p., lyginant su praėjusių metų pabaiga dėl didesnio skaičiaus gedimų (susidariusiu dėl blogų oro sąlygų), elektros energijos įvedimo kainos augimo bei elektros rinkos liberalizavimo įtakos. 2021 m. III ketv., klientų pasitenkinimo rodiklis Tinklų segmente nebuvo matuojamas. Verslo klientų pasitenkinimo rodiklis Sprendimų klientams segmente matuojamas dukart per metus, o privačių klientų – vieną kartą per metus.
ignitis
goupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Apžvalga
1.4 Prognozės
Koreguoto EBITDA prognozė
2020 m. metiniame pranešime pateiktoje prognozėje tikėjomės, kad 2021 metais koreguotas EBITDA sieks 300–310 mln. Eur. Atsižvelgiant į gerus rezultatus visuose veiklos segmentuose 2021 m. 9 mén. mes dar kartą patvirtiname šią prognozę bei kryptinę verslo segmentų koreguoto EBITDA prognozę.
Neigiamą poveikį Tinklų segmente dėl atnaujintos metodologijos atsveria geresni nei tikėtasi elektros energijos gamybos portfolio rezultatai Žaliosios gamybos ir Lanksčiosios gamybos segmentuose, daugiausiai dėl didesnių elektros energijos kainų rinkoje bei geresni nei tikėtasi Sprendimų klientams segmento rezultatai, dėl laikino teigiamo gamtinių dujų atsargų pervertinimo efekto, kurį lėmė augancios gamtinių dujų kainos.

Koreguoto EBITDA prognozė 2021 m.² mln. Eur
| Realizuota 2020 m. (nerskaičiuotas) | Prognozė 2021 m. vasario 26 d. | Prognozė 2021 m. gegužės 27 d. | Prognozė 2021 m. rugpjūčio 31 d. | Prognozė 2021 m. lapkričio 30 d. | |
|---|---|---|---|---|---|
| Koreguotas EBITDA (A/R) | 291,6 | 300–310 | 300–310 | 300–310 | 300–310 |
| Tinklai | 199,0 | Didesnis | Didesnis | Didesnis | Didesnis |
| Žalioji gamyba | 50,7 | Didesnis | Didesnis | Didesnis | Didesnis |
| Lanksčioji gamyba | 31,8 | Mažesnis | Mažesnis | Mažesnis | Mažesnis |
| Sprendimai klientams | 11,0 | Didesnis | Didesnis | Didesnis | Didesnis |
| Kita | (0.9) | Mažesnis | Mažesnis | Mažesnis | Mažesnis |
¹ Dėl atnaujintos Tinklų metodikos 2020 m. visi koreguoti finansiniai rodikliai buvo retrospektyviai perskaičiuoti (daugiau žr. Rezultatai pagal segmentus* skyriaus dalį „Atnaujinta Tinklų metodika“). 2020 m. Koreguotas EBITDA galėtų mažėti apie 48 mln. EUR.
² Grupės koreguotas EBITDA yra pagrindinis prognozės indikatorius, kai verslo segmentų prognozė yra preliminarios gairės prognozei pasiekti. Didesnis / mažesnis / stabilus nurodo verslo segmento pokyčio 2021 m. kryptį, palyginti su 2020 m. rezultatais. Dvigubas augimas nurodo spartesnį, palyginti su kitais veiklos segmentais, augimą.
Teisinė pastaba
Tarpiniame pranešime pateikiami pareiškimai dėl ateities, kurie pagrįsti dabartinėmis prielaidomis, dėl savo pobūdžio yra susiję su rizika ir neapibrėžtumais. Kadangi jie susiję su įvykiais ir aplinkybėmis, kurie įvyks ateityje ir kurių poveikio neįmanoma numatyti, faktiniai rezultatai gali iš esmės skirtis nuo lūkesčių. Negalime numatyti šių įvykių poveikio. Papildoma informacija apie su Grupės veikla susijusias rizikas pateikta skyriuje 4.5. „Rizikos ir jų valdymas“.
12 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Apžvalga
Turinys
1.5 Informacija akcijų ir obligacijų turėtojams
Apžvalga
„Ignitis grupė“ ir toliau yra likvidžiausia „Nasdaq Vilnius“ biržoje listinguojama bendrovė. 2021 m. 9 mén. 201,4 mln. Eur siekusi patronuojančiosios bendrovės vertybinių popierių bendra apyvarta buvo ženkliai didesnė už likusią „Nasdaq Vilnius“ apyvartą (173,6 mln. Eur). Palyginus, 2020 m. 9 mén. laikotarpiu „Nasdaq Vilnius“ apyvarta siekė 116,0 mln. Eur, o 2021 m. 9 mén. fiksavo 156,0 % augimą, kurį lėmė AB „Ignitis grupė“ IPO.
Šiuo metu Grupę seka septyni apžvalgos analitikai. 2021 m. 9 mén. laikotarpiu Grupę pradėjo sekti du nauji apžvalgos analitikai. Vieno iš jų, „Enlight Research“, apžvalgą užsakėme 2021 m. balandį, siekiant, kad aukštos kokybės „Ignitis grupės“ analizę galėtų pasiekti visi investuotojai be papildomų kaštų. Be to, 2021 m. liepą „WOOD & Company“ pradėjo sekti Grupę bei patvirtino rekomendaciją pirkti patronuojančiosios bendrovės akcijas. Visų analitikų rekomendacijas galite rasti mūsų svetainėje.
2021 m. III ketv. trys analitikai pakeitė savo rekomendacijas dėl atnaujintos Tinklų metodikos, kuri iš esmės RAB skaičiavimo metodą pakeitė iš LRAIC modelio į panašesnį į istorinės įsigijimo vertės modelį, lėmusį koreguoto EBITDA perskaičiavimą (išsamesnės informacijos žr. skyni 3.2 „Rezultatai pagal segmentus“). Akcijų kainų smukimas 2021 m. rugsėj sutampa su pranešimo apie preliminarų poveikio vertinimą išleidimą.
Išlaikius tvarią reguliavimo aplinką, keli apžvalgos analitikai atnaujino savo rekomendacijas (iš „Parduoti“ į „Pirkti“) bei tikslinę kainą.
Akcininkų struktūra
Ataskaitinio laikotarpio pabaigoje, nėra jokių kitų akcininkų, kurie valdytų daugiau kaip 5 % patronuojančiosios bendrovės akcijų.




ignitis
9 mén.
13 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Apžvalga
Turinys
Visuotiniai akcininkų susirinkimai ir dividendai
2021 m. I ketv. įvyko vienas eilinis visuotinis akcininkų susirinkimas, per kurį buvo patvirtinti 0,579. Eur dividendai už akcija, atitinkantys 43,0 mln. Eur. Pagal Grupės Dividendų politiką, išmokėjome 85 mln. Eur dividendais už 2020 metus. Be to, 2021 m. III ketv. neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas patvirtino planuojamų išmokėti dividendų sumą – 43,75 mln. Eur (arba 0,589 Eur už akcija) – už 2021 m. pirmaji pusmetį.
2021 m. liepos 29 d. neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas patvirtino Grupės savų akcijų įsigijimą (1 243 243 vnt.) per 18 mėnesių nuo šio sprendimo priėmimo dienos. Daugiau aktualios informacijos apie visuotinį akcininkų susirinkimus galite rasti šios ataskaitos skyriuje „Valdymas“ ir mūsų svetainėje.
Kredito reitingas
2021 m. gegužės 26 d., atlikusi kasmetinį vertinimą, kredito reitingų agentūra „S&P Global Ratings“ patvirtino BBB+ (stabili perspektyvą) kredito reitingą. Daugiau informacijos apie kredito reitingą, įskaitant kredito reitingo ataskaitą galite rasti mūsų svetainėje.
Informacija apie akcijas, 2021 m. 9 mėn. laikotarpiu
| Nasdaq Vilnius • | LSE • | Viso | |
|---|---|---|---|
| Laikotarpio didžiausia kaina^{1}, Eur | 25,4 | 24,8 | 25,4 |
| Laikotarpio mažiausia kaina^{1}, Eur | 20,0 | 19,5 | 19,5 |
| Laikotarpio VWAP kaina^{2}, Eur | 21,3 | 20,4 | 20,5 |
| Laikotarpio pabaigos kaina^{1}, Eur | 20,4 | 19,7 | - |
| Vidutinė apyvarta per dieną, mln. Eur | 0,6 | 0,5 | 1,1 |
| Rinkos kapitalizacija, laikotarpio pabaigoje, mird. Eur | 1,5 |
Informacija apie akcijas
| Rūšis | Akcijos | GDR | - |
|---|---|---|---|
| IGN kodas | LT0000115768 | Reg S: U566981G2075 | |
| Rule 144A:U566981G1085 | - | ||
| Simbolis | IGN1L | IGN | - |
| Nominali vertė, Eur | 22,33 už vieną akciją | ||
| Akcijų skaičius (akcijų klasė) | 74 283 757 (vienos klasės akcijos) | ||
| Laisvojoje apyvartoje esančios akcijos (%) | 20 000 000 (26,92 %) |
- Prekybos pabaigos uždarymo akcijos kaina.
- VWAP (volume weighted average price) – vidutinė svertinė kaina.
2021 m. rezultatų skelbimo kalendorius
| Gruodžio 30 d. | Vienuolikos 2021 m. mėnesių preliminarūs finansiniai rezultatai |
|---|---|
Rezultatų skelbimo kalendorių galite rasti mūsų svetainėje. Jei atsiranda pokyčių, jis – nedelsiant atnaujinamas.
ignitis
grupe
14 / 143
Tarpins pranejtmas už 2021 m. 8 dons, ako na razie predužvalga
Tarinya x
Verslo apžvalga
2.1 Verslo profilis 16
2.2 Rinkos dalis 17
2.3 Strategija 18
2.4 Verslo aplinka 23
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turinys
2.1 Verslo profilis
Kuriame energetiškai sumanų pasaulį
Pagrindinės veiklos
Tinklai
Atsparus ir efektyvus energijos skirstymas, sudarantis prielaidas energetikos pokyčiams.
Veikla
Elektros ir gamtinių dujų skirstomųjų tinklų eksploatavimas, priežiūra ir plėtra, jų saugumo ir patikimumo užtikrinimas. Garantinis tiekimas.
Pajamų modelis
Visiškai reguliuojama veikla nustatant 5 metų reguliavimo laikotarpį ir taikant skaidrią RAB-WACC metodiką.
CO₂ neutralumo siekio palaikymas
Mažinant tinklų nuostolius, prie tinklo laiku prijungiant atsinaujinančios energijos pajėgumus, investuojant į elektrifikacijos plėtrą.
Tinklo dydis ir paskirstytas kiekis¹
| Dydis | Paskirstytas kiekis | |
|---|---|---|
| Elektra | 126,607 km² | 7,60 TWh |
| Gamtinės dujos | 9,796 km | 5,76 TWh |
¹ Informacija atspindi 2021 m. 9 mėn. duomenis.
² Ilį jų – 67 % oro linijų ir 33 % požeminių linijų.
Žalioji gamyba
Kryptinga, tvari ir pelninga plėtra.
Veikla
Elektros energijos gamyba iš tvarių energijos šaltinių, įskaitant vėjo, vandens, saulės, biomasės ir atliekų. Naujų gamybos pajėgumų vystymas ir valdymas.
Pajamų modelis
Atsinaujinančios energijos ilgalaikės paramos schemos (FiT, FiP, CfD), ilgalaikės elektros prekybos sutartys, rinkos kaina.
CO₂ neutralumo siekio palaikymas
Vystant CO₂ neišskiriančius elektros energijos gamybos pajėgumus.
Elektros galia, MW¹

Pagaminta elektros energija (neto)
Papildomos veiklos
Lanksčioji gamyba
Patikima ir lanksti energetikos sistema.
Veikla
Sisteminių paslaugų teikimas, Lietuvos elektros energijos sistemos stabilumo ir saugumo užtikrinimas.
Pajamų modelis
Didelė dalis reguliuojama, pagrįsta skaidria metodika, galios pajėgumų skyrimas metiniuose aukcionuose.
CO₂ neutralumo siekio palaikymas
Palaikant didesnių atsinaujinančių išteklių pajėgumų integravimą į sistemą.
Elektros galia, MW¹

Pagaminta elektros energija (neto)
Sprendimai klientams
Inovatyvūs sprendimai lengvesniam gyvenimui ir energetikos vystymuisi.
Veikla
Elektros energijos ir gamtinių dujų tiekimas, didmeninė prekyba ir balansavimas, žaliosios energijos sprendimai verslui ir gyventojams bei energetinio efektyvumo projektai.
Pajamų modelis
Reguliuojami tarifai, komerciniai kontraktai.
CO₂ neutralumo siekio palaikymas
Įgalinant atsinaujinančių išteklių pajėgumų vystymą suteikiant ilgalaikes elektros prekybos sutartis.
Elektros ir gamtinių dujų mažmeninė prekyba, TWh¹
| Pivatūs klientai | Verslo klientai | |
|---|---|---|
| Elektros energija | ||
| Mažmeninė prekyba | ||
| 4,87 TWh | 2,11 TWh | 2,75 TWh |
| Gamtinės dujos | ||
| Mažmeninė prekyba | ||
| 6,16 TWh | 1,84 TWh | 4,32 TWh |
| 11,02 TWh |
Mažmeninė prekyba
ignitis
grupo
16 / 143
Turijnys pranešimas už 2020 m. 9 mėn. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turiinys »
2.2 Rinkos dalis
Regiono lyderė, ieškanti plėtros galimybių rinkose, kuriose vyksta esminiai energetikos pokyčiai
LIETUVA
Tinklai
- Elektros ir gamtinių dujų skirstymas visoje šalyje.
Žalioji gamyba
VEIKIANTYS PAJĖGUMAI
- Kruonio HAE (900 MW veikia + 110 MW vystoma)
- Kauno HE (100,8 MW)
- Trys sausumos vėjo parkai (iš viso 58 MW)
- Kauno KJ (24 MWe, 70 MWth)
- Vilniaus KJ atliekas naudojanti dalis (19 MWe, 60 MWth)
- Biokuro katilinė Elektrėnuose (40 MWth)
STATOMI PAJĖGUMAI
- Vilniaus KJ biokuro jėgainė (73 MWe, 169 MWth)
- Mažeikių VP (63 MW)
PARUOSIAMIEJI DARBAI
- Lietuvos jūrinio vėjo parkas I (700 MW)
- Kruonio HAE (110 MW)
Lankščioji gamyba
VEIKIANTYS PAJĖGUMAI
- Du rezerviniai gamtinių dujų blokai Elektrėnuose (iš viso 600 MW).
- Kombinuoto ciklo blokas Elektrėnuose (455 MW).
Sprendimai klientams
- Elektros ir gamtinių dujų tiekimas verslo klientams ir buitiniams vartotojams, saulės jėgainės, e. mobilumas, ESCO projektai ir kt.
SUOMIJA
Sprendimai klientams
- Gamtinių dujų tiekimas verslo klientams.
ESTIJA
Žalioji gamyba
VEIKIANTYS PAJĖGUMAI
- Sausumos vėjo parkas (18 MW).
Sprendimai klientams
- Elektros tiekimas verslo klientams.
LATVIJA
Žalioji gamyba
VYSTOMI PAJĖGUMAI
- Latvijos VP portfelis I (apie 160 MW)
Sprendimai klientams
- Elektros ir gamtinių dujų tiekimas verslo klientams.
LENKIJA
Žalioji gamyba
ARTĖJA LINK KOMERCINĖS VEIKLOS PRADŽIOS
- Pomeranijos VP (94 MW)
VYSTOMI PAJĖGUMAI
- Lenkijos saulės jėgainių portfelis I (iš viso iki 170 MW)
- Lenkijos saulės jėgainių portfelis II (iki 80 MW)
Sprendimai klientams
- Elektros tiekimas verslo klientams.
ignitis
green
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turinys
2.3 Strategija
2020 m. atnaujinome Grupės strategija, kurioje darnumas sudaro labai svarbią dalį. Mes spartiname pokyčius, kurie prisidės prie šiltnamio efektą sukeliančių gamtinių dujų kiekio mažinimo pasaulyje, keičiame savo veiklos modelius, kurdami ir diegdami sumanius energetikos sprendimus, plečiame savo veiklą regione ir ieškome naujų galimybių rinkose, kuriose vyksta esminiai energetikos pokyčiai.
Strategijoje mes susitelkiame į keturis strateginius prioritetus. Pirma, kuriame tvarią ateitį be anglies ir branduolinės energijos. Aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir gerosios valdymo praktikos kriterijus integruojame į savo strateginius tikslus ir tvirtai įsipareigojame kurti darnesnę ateitį. Mūsų verslo tikslai dera su Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslais (DVT) ir mes įsipareigojame iki nulio sumažinti grynąjį išmetamojo anglies dvideginio (CO₂) kiekį iki 2050 m. Taip pat siekiame savo veiklas suderinti su mokslų gristais tikslais, kad užtikrintume verslo modelį, kuris padėtų išlaikyti ne didesnį nei 1,5 °C klimato šiltėjimą. Antra, užtikriname energetikos sistemos patikimumą ir lankstumą bei skatiname energetikos pokyčius ir vystymąsi. Trečia, plečiame žaliają gamybą prisidėdami prie regioninių energetikos tikslų įgyvendinimo. Siekiame išvystyti 4 GW instaliuotos galios žaliosios gamybos pajėgumus iki 2030 m. Ketvirta, išnaudojame plėtros galimybes ir vystome inovatyvius sprendimus, kad gyvenimas būtų lengvesnis ir energetiškai sumanus.
Mūsų didžiausias dėmesys yra namų rinkoms – Baltijos šalims, Lenkijai ir Suomijai. Taip pat aktyviai ieškome naujų galimybių šalyse, kuriose vyksta esminiai energetikos pokyčiai.
Įgyvendindami strateginius prioritetus itin didelį dėmesį skiriame finansinei drausmei. Įsitraukę darbuotojai, lankščios komandos, mokymosi kultūra, tvirtas organizacijos valdymo modelis ir veiklos skaitmenizavimas yra mūsų strategijos sudėtinė dalis.
Siekiant kasmet užtikrinti strategijos įgyvendinimą, skelbiame strateginį planą su strateginiais tikslais ir pagrindiniais veiklos rodikliais kitiems keturiems metams.
Mūsų vertybės


Visose veiklose mus vienija misija kurti energetiškai sumanų pasaulį.
18 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turinys
Plačiau apie strategines kryptis
Tinklai
Atsparus ir efektyvus energijos skirstymas, sudarantis prielaidas energetikos pokyčiams.
- Nuolat investuojame ir visoje šalyje modernizuojame strateginės reikšmės turtą, kuris naudojamas elektros ir gamtinių dujų skirstymui verslo klientams ir namų ūkiams, tuo užtikrindami tinklo atsparumą ir efektyvumą.
- Mes skaitmeniname skirstymo tinklą, siekdami išvystyti išmanųjų tinklą, kuris būtų vienas pažangiausių regione.
- Vystydami duomenimis paremtus sprendimus, prisidedame prie energetikos inovacijų, gamybos iš atsinaujinančių energijos šaltinių plėtros ir vietinės energijos rinkos skatinimo bei jos efektyvumo didinimo.
Žalioji gamyba
Kryptinga, darni ir pelninga plėtra.
- Siekiame iki 2030 m. išvystyti 4 GW instaliuotos galios žaliosios gamybos (įskaitant hidroelektrines) pajėgumus ir jais kurti vertę mūsų akcininkams.
- Siekiame bendradarbiauti su strateginiais investuotojais, kad pritaikytume naujausias technologijas, bei su finansiniais investuotojais, kad užtikrintume didžiausią grąžą naudojantis turto reinvestavimo strategija.
- Vystome vėjo sausumoje ir atviroje jūroje, atliekų vertimo energija, biokuro ir saulės energijos technologijas visuose projekto etapuose.
Taikome apdairų investavimo modelį, kuris užtikrintų siekiamos pelno normos lygį.
Lanksčioji gamyba
Patikima ir lanksti energetikos sistema.
- Mes investuojame, kad užtikrintume Lietuvos energijos sistemų lankstumą ir aukštą patikimumą teikiant rezervines ir sistemines paslaugas.
- Nutraukiame senų tradicinės energijos gamybos pajėgumų eksploatavimą ir juos demontuojame.
- Teikdami naujas balansavimo paslaugas siekiame prisidėti prie Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklų sistema.
- Siekiame išvystyti papildomus Lanksčiosios gamybos segmento pajėgumus, jei tai bus būtina siekiant subalansuoti gamybos iš atsinaujinančių energijos šaltinių augimą ir užtikrinti reikalingą Lietuvos energetikos sistemų adekvatumo lygį.
Sprendimai klientams
Inovatyvūs sprendimai lengvesniam gyvenimui ir energetikos vystymui.
- Plečiame elektros ir gamtinių dujų tiekimo ir prekybos veiklos apimtis, siūlydami inovatyvius, pridėtinę vertę kuriančius energetikos sprendimus.
- Kurdami inovacijas dirbame su partneriais ir siekiame padėti savo klientams tapti energetiškai sumaniais ir įgyvendinti jų aplinkai palankius tikslus.
- Prisidedame prie pramoninės energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių plėtros, sudarydami su gamintojais ilgalakes energijos įsigijimo sutartis ir panaudodami turimas balansavimo paslaugų teikimo kompetencijas.
| Tinklai | Kuriame TVARIĄ ATEITĮ | Plečiame ŽALIĄJĄ GAMYBĄ | UŽTIKRINAME patikimumą SKATINAME pokyčius | Išnaudojame regioninės plėtros GALIMYBES |
|---|---|---|---|---|
| Žalioji gamyba | ● | ● | ● | ● |
| Lanksčioji gamyba | ● | ● | ||
| Sprendimai klientams | ● | ● | ● |
Kuriame energetiškai sumanų pasaulį
19 / 143
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turinys
Vykdomų ir planuojamų investicijų apžvalga
Pagal patvirtintą 2021–2024 m. strateginį planą, planuojame investuoti nuo 1,7 iki 2,0 mlrd. Eur, iš kurių 45–50 proc. investicijų bus skirta Žaliosios gamybos plėtrai, o kiti 45–50 proc. investicijų – Tinklų segmentui. Lėšos skirtos Žaliajai gamybai plės atsinaujinančių energijos išteklių portfelį iki 1,8–2,0 GW, lyginant su 1,1 GW veikiančiais pajėgumais 2021 m. 9 mén. pabaigoje. Investicijos į Tinklų segmentą prisidės prie tinklo palaikymo, didinant jo saugumą ir patikimumą, naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų plėtros bei Lietuvos energetikos sektoriaus skaitmenizacijos vystant išmaniųjų elektros skaitiklių programą.
Pagrindinės vykdomos ir planuojamos investicijos Žaliosios gamybos segmente
Pasirašius sąlygines sutartis įsigyti tris ankstyvos vystymo stadijos vėjo parkų projektus Latvijoje, mūsų vystomų Žaliosios gamybos projektų pajėgumai 2021 m. III ketv. padidėjo apie 160 MW. Taip pat, mūsų Žaliosios gamybos projektų pajėgumai dar paaugo iki 80 MW dėl saulės energijos vystomų projektų Lenkijoje sąlyginio įsigijimo. Visi likę projektai pilnai vyksta pagal planą, su išimtimis Pomeranijos VP (94 MW) ir Lenkijos saulės įėgainių portfelį (iki 170 MW). Dėl COVID-19 ir kitų įprastų rizikų, vystant tokio pobūdžio projektus, susiduriame su apie 8 mén. (nuo 2021 m. I ketv.) komercinės veiklos pradžios vėlavimu Pomeranijos VP. Šiuo metu vėjo įėgainė gamina elektrą rinkos sąlygomis, nes vis dar laukiame, kol reguliuotojas patvirtins paraiškas dėl gamybos licencijos ir CfD paramos schemos (pagrinde su COVID-19 susijęs vėlavimas). Taip pat, atsižvelgiant į tai, kad paskutinų dviejų aukcionų metu Lenkijos saulės įėgainių portfolio I projektai nelaimėjo skatinimo tarifo (CfD), tęsiame sutarties su vystytoju („Sun Investment Group“) derybas.
Statomi

Vytstomi

Lenkijos saulės
įėgainių portfelis I
- Technologija: saugumos vėjas
- Galingumas: 94 MW
- Komercinės veiklos pradžia: 2021 m. IV ketv.
- Investicijos: ~130 mln. Eur
- Paramos schema: 15 metų indeksuojamas CfD – ~50 Eur/MWh¹
- Nuosavybė: 100 %
-
Progressas: ●
-
Komentarai:
- Pirmoji elektra pagaminta 2021 m. gegužę, o šiuo metu projektas artėja link komercinės veiklos pradžios (aplikacijos dėl CfD ir gamybos licencijos yra pateiktos), gaminant elektrą rinkos sąlygomis
- Apie 8 mén. komercinės veiklos pradžios vėlavimas (nuo 2021 m. I ketv.). Vėlavimas daugiausiai susijęs su COVID-19, dėl Lenkijos tinklo operatoriu įgauto leidimo nukelti įvarius darbus 12 mén., kuris lėmė vėjo parko prijungimo darbų vėlavimą, ir iš dalies dėl aukštos įtampos elektros eksporto linijų paleidimo sutrikimų, kurie yra įprasta rizika, vystant tokio pobūdžio projektus
-
Po aukštos įtampos eksporto linijų prevencinio remonto apimties rizikos verhinimo, 2021 m. spailo mėn. užbaigtas jų remontas. Daugiau techninių problemų šiuo metu nėra nustatyta
-
Technologija: biomasė
- Galingumas: 73 MWe, 169 MWh
- Komercinės veiklos pradžia: 2022 m. IV ketv.
- Investicijos: ~210 mln. Eur
- Paramos schema: ~140 mln. Eur ES parama investicijoms²
- Nuosavybė: 100 % (49 % bus parduota po komercinės veiklos pradžios, pagal ES paramos investicijoms taisykles)
-
Progressas: ●
-
Komentarai:
- ~75 % baigti darbai biomasės bloke
- Palesti viešieji pirkimai likusiems statybų darbams
-
Pasirašyta sutartis su inžinerijos, pirkimų ir statybų valdymo konsultante – „Ramboll“ („Ramboll Denmark“ A/S ir „Ramboll Polska“ Sp. z o.o.)
-
Technologija: sausumos vėjas
- Galingumas: 63 MW
- Komercinės veiklos pradžia: 2023 m.
- Investicijos: ~80–85 mln. Eur
- Paramos schema: Veiks rinkos sąlygomis
- Nuosavybė: 100 %
-
Progressas: ●
-
Komentarai:
- Užbaigti kelių tiesimo darbai
- Tęsiamos statybos (pamatų, transformatorinės) ir rengiamas pagrindas pagrindiniam kranui
-
Pradeli: 30 ir 110 kV laidų tiesimo darbai
-
Technologija: saulė
- Galingumas: iki 170 MW
- Komercinės veiklos pradžia: 2021–2023 m.
- Investicijos: neskelbiama³
- Paramos schema: 15 metų indeksuojamas CfD (planuojamas)
- Nuosavybė: 100 %⁴
-
Progressas: ●
-
Komentarai:
- 17 MW bendros galios projektai dalyvavo aukcione 2021 m. birželį
- Projektams aukcionų metu nelaimėjus skatinimo tarifo (CfD), ataujinome sutarties su vystytoju derybas dėl dalyvavimo aukcionuose strategijos / projektu įsigijimo kainos
-
Nepasiekus sustarimo su vystytoju dėl dalyvavimo aukcionuose strategijos / projektu įsigijimo kainos iki 2022 m. sausio 31 d., gali kilti sandorio uždarumo rizika
-
Technologija: saulė
- Galingumas: iki 80 MW
- Komercinės veiklos pradžia: 2022–2023 m.
- Investicijos: ~50 mln. Eur
- Paramos schema: 15 metų indeksuojamas CfD (planuojamas) / elektros prekybos sutartys
- Nuosavybė: 100 %⁵
-
Progressas: ●
-
Komentarai:
- Pasirašyta sąlyginė įsigijimo sutartis saulės energijos portfolio Lenkijoje
- Projektai yra įvainose vystymo stadijose, o komercinės veiklos pradžia planuojama apie 2022–2023 m.
- Bendros numatomos investicijos siekia apie 50 mln. Eur
¹ 214,97 PLN/MWh, taikant inflacijos indeksą 1,07 ir 0,2168 EUR/PLN valiutos kursą 2021 m. rugsejo 30 d.
² Bendra investicijų parama Vilniaus KJ (ty. energiją elektra verčiančiam (pradėjo veiklą 2021 m. I ketv.) ir biomasės blokams).
³ 2020 m. gruodžio 31 d. už projektus vystytojui išmokėta ~2,4 mln. Eur (skelbta „Ignitis renewables“ audituotų finansinių ataskaitų 10-ojie pastaboje „Kitas finansinis turtas“).
⁴ Laimėjus aukcionus ir pabaigus kiekvieną projektą.
⁵ Po statybos darbų užbaigimo.
x
ignitis
graje
Vyksta pagal planą
•
Vélavimas ir (ar) nuokrypis nuo biudžeto
20 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turinys
Vystomi
„Moray West“
jūrinio vėjo parkas
- Technologija: jūrinis vėjas
- Galingumas: 800–950 MW
- Komercinės veiklos pradžia: 2025 m.
- Investicijos: neskelbiama
- Paramos schema: 15 metų indeksuojamas CfD (planuojamas)
- Nuosavybė: 5 % (bendradarbiaujame su „Ocean Winds“)
- Progresas: ●
Komentarai:
- Projektas yra aktyviai vystomas
- Sudaryta sutartis su pageidaujamu turbinių konkurso dalyviu
- Pasirinktas ilgalaikis veiklos ir techninės priežiūros tiekėjas
- Dirbama dėl matavimo ir inžinerinių gairių
- Didelis tiekimo grandinės įsilraukimas, derybos su pagrindiniais rangovais
Latvijos VP portfelis I
- Technologija: sausumos vėjas
- Galingumas: apie 160 MW
- Komercinės veiklos pradžia: 2025–2027 m.
- Investicijos:
- 200 mln. Eur
- Paramos schema: veiks rinkos sąlygomis
- Nuosavybė: 100 %¹
Progresas:
Komentarai:
- Pradėtas poveikio aplinkai vertinimas (PAV)
- Vyksta projektavimo darbai
- Bendros numatomos investicijos siekia 200 mln. Eur, o projektų įsigijimo kaina yra mažesnė nei 10 % bendros investicijų sumos
¹ Gavus statybos leidimus.
² Siekiama preliminarų projekto įgyvendinimo grafiką pritalipti prie Lietuvos sinchronizacijos su kontinentiniais Europos tinklais projekto.
Paruošiamieji darbai
Lietuvos jūrinio vėjo parkas
- Technologija: jūrinis vėjas
- Galingumas: 700 MW
- Komercinės veiklos pradžia: 2028 m.
- Investicijos: neskelbiama
- Paramos schema: 15 metų indeksuojamas CfD (planuojamas)
- Nuosavybė: 51 % (bendradarbiaujame su „Ocean Winds“)
- Progresas: ●
Komentarai:
- Energetikos agentūra ir LR energetikos ministerija paruošė ir pristatė poveikio iūros aplinkai vertinimo ir poveikio aplinkai vertinimo (PAV) projektus bei pateikė juo viešajai konsultacijai
- Vyriausybė parengė ir pateikė Seimui siūlomus teisės aktų susijusių su jūrinio vėjo projektais keitimus, tinklų prijungimo modelį bei paramos schemą (CfD)
- Tikimasi, kad paramos schema ir konkurso modelis bus patvirtintas Parlamento iki 2021 m. pabaigos
Kruonio HAE plėtra
- Technologija: vanduo
- Galingumas: 110 MW
- Komercinės veiklos pradžia: 2025 m.²
- Investicijos: neskelbiama
- Paramos schema: neaktualu
- Nuosavybė: 100 %
- Progresas: ●
Komentarai:
- Pasamdėme konsultantą („AFRY Switzerland“ Ltd), kuris padės parengti techninę specifikaciją (t. y. techninius reikalavimus plėtros įgyvendinimu) bei pasiūlymų dokumentus (rangos darbų įgyvendinimu)
-
Tikimasi gauti FID sprendimą iki 2021 m. pabaigos
-
Vyksta pagal planą
- Vėlavimas ir (ar) nuokrypis nuo biudžeto

ignitis
grijat
21 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turinys
Vykdomų ir planuojamų investicijų į Tinklų segmentą apžvalga
Po 2021 m. I pusm. pokyčių tiek Tinklų segmento techninės priežiūros, tiek plėtros darbuose nebuvo. Kaip skelbta anksčiau, išmaniųjų skaitiklių diegimas buvo perplanuotas, nukeliant skaitiklių diegimo pradžią į 2022 m. I pusm., o projekto pabaigą nukeliant dviem metais – iš 2023 į 2025 m. Tai daugiausiai lėmė siekis, kad projektas atitikty aukščiausios kokybės kibernetinio saugumo reikalavimus. Šiuo metu projektas vyksta pagal planą, tačiau sutrikusios tiekimo grandinės pasaulyje rizika („puslaidininkių krizė“) tęsiasi ir gali potencialiai sutrikdyti išmaniųjų skaitiklių gamybą, taip paveikdama projektą priversdama tiekti išmaniuosius skaitiklius mažesniais kiekiais ir (arba) per ilgesnį laikotarpį.
Be to, dėl atnaujintos Tinklų segmento metodikos, kuri buvo atnaujinta po ataskaitinio laikotarpio, nukėlėme ESO 10 metų investicinio plano tvirtinimą, kurį įprastai atliekame metų viduryje. Išlaikius tvarią reguliacinę aplinką, nenumatome ženklų pokyčių Tinklų investicijų programoje, kuri turėtų būti patvirtinta iki 2021 m. pabaigos. Nuo 2022 m. 10 metų investicinis planas turės būti atnaujinamas, teikiamas viešajai konsultacijai ir reguliuotojo (VERT) tvirtinimui kas du metus, iki gruodžio 1 d.
Palaikymas
- Statusas: vykdoma
- 2020–2029 metų investicinis planas (10 MIP): ~iki 1 mld. Eur
- Investicijos 2021–2024 m. (Strateginis planas): 395–440 mln. Eur
- Paramos schema: iš dalies padengta ES lėšomis (priklausomai nuo projekto)
- Nuosavybė: 100 %
- Progresas:
- Komentarai:
- 2021 m. 9 mén. rekonstrucota virš 430 km elektros linijų (iš kurių 180 km rekonstrucota 2021 m. III ketv.)
- Tęsiami labiausiai pažeidžiamų linijų rekonstrukcija
Plėtra
Naujų klientų prijungimai ir galios didinimai
- Statusas: vykdoma
- 2020–2029 metų investicinis planas (10 MIP): ~iki 700 mln. Eur
- Investicijos 2021–2024 m. (Strateginis planas): 280–315 mln. Eur
- Paramos schema: iš dalies padengta klientų mokesčiais
- Nuosavybė: 100 %
- Progresas:
- Komentarai:
- 2021 m. 9 mén. prijungta virš 36 000 naujų klientų (iš kurių 13 000 prijungta 2021 m. III ketv.), o tai sudarė apie 600 km naujų elektros linijų (iš kurių 220 sudarė 2021 m. III ketv.)
- Tęsiami naujų vartotojų prijungimai ir galios didinimai
Plėtra
Išmaniųjų skaitiklių diegimas
- Statusas: vykdoma
- 2020–2029 metų investicinis planas (10 MIP): ~176 mln. Eur
- Investicijos 2021–2024 m. (Strateginis planas): 115–150 mln. Eur
- Paramos schema: Neaktualu
- Nuosavybė: 100 %
- Progresas:
- Komentarai:
- Sudaryta sutartis su infrastruktūros tiekėju dėl maždaug 1,2 mln. išmaniųjų skaitiklių.
- Parengus modelį pačio efektyviausio diegimo vykdymui, siekiant atitikti visus aukšto lygio reikalavimus įskaitant kibernetinį saugumąį, projektas buvo perplanuotas ir galutinis terminas pratestas iki 2025 m. (buvo 2023 m.).
- Iki 2021 m. pabaigos, bazinė sistemų versija bus parengta bandymams
VISO
- 2020–2029 metų investicinis planas (10 MIP): ~1,9 mld. Eur
- Investicijos 2021–2024 m. (Strateginis planas): 0,8–0,9 mld. Eur
- Paramos schema: Neaktualu
-
Nuosavybė: 100 %
-
Vyksta pagal planą
- Vėlavimas ir (ar) nuokrypis nuo biudžeto
Ignitis grope
22 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turinys
2.4 Verslo aplinka
Grupės veikla yra iš dalies valdoma makroekonominių ir pramonės dinamikos veiksnių tose rinkose, kuriose vykdo veiklą, todėl atidžiai stebime pagrindinius ekonominius rodiklius ir pokyčius pramonėje siekiant įvertinti verslo aplinką Grupė namų rinkose. Dėl paminėtų priežasčių, toliau tekiame makroekonominės ir pramonės aplinkų apžvalgą.
Makroekonominė aplinka
BVP pokytis
Mažesni COVID-19 užsikrėtimų ir hospitalizavimo skaičiai, dėl masinės vakcinavimo kampanijos vykstančios Europos Sajungoje, leido didelei daliai Europos ekonomikų atsidaryti nuo 2021 m. II ketv. Todėl, pagal „Eurostat“ preliminarius skaičiavimus, ES 2021 m. 9 mén. BVP augimas (5,2 %) yra gerokai sveikėsnis nei 2020 m. 9 mén. BVP. Dėl to, Europos Komisija pagerino 2021 m. ir 2022 m. BVP augimo prognozes, kaip tai nurodyta 2021 m. vasaros tarpinėje ekonominėje prognozęje, nepaisant tiekimo grandinės sutrikimo visame pasaulyje ir besitęsiančių rizikų susijusių su COVID-19. Konkrečiai, ES BVP turėtų augti 4,8 % 2021 m. ir 4,5 % 2022 m.
Lietuvos kontekste, švelnesni COVID-19 apribojimai skatino valstybės vartojimą, kuris lėmė 5,2 % BVP augimą 2021 m. 9 mén., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. Jei dabartinė situacija nepakis, šalies ekonomika turėtų augti 3,8 % 2021 m. ir 3,9 % 2022 m.
BVP pokytis, %
| 2021 m. 9 mén., lyginant su 2020 m. 9 mén. | 2021 m. (progn.) | 2022 m. (progn.) | |
|---|---|---|---|
| ● Lietuva | 5,2 | +3,8 | +3,9 |
| ● Latvija | 4,9 | +3,8 | +6,0 |
| ● Estija | -1 | +4,9 | +3,8 |
| + Suomija | 3,4 | +2,7 | +2,9 |
| ● Lenkija | 5,0 | +4,8 | +5,2 |
| ● Euro zona | 5,2 | +4,8 | +4,5 |
| ● ES | 5,1 | +4,8 | +4,5 |
1 Nėra informacijos.
VKI pokytis
Vedamas Europos Centrinio Banko laisvos pinigų politikos, vartojimo atsigavimas kartu su tiekimo grandinės iššūkiais bei kylančiomis prekių žaliavų kainomis 2021 m. 9 mén. padidino infilaciją namų rinkose ir visoje Europos Sajungoje, lyginant su 2020 m. 9 mén. EBPO duomenimis, 2021 m. 9 mén. VKI augo 1,8–4,2 % namų rinkose ir 2,2 % – ES, lyginant su 0,9 % augimu 2020 m. 9 mén. Didžiausias 2021 m. 9 mén. VKI augimas užfiksuotas Lenkijoje, kur kainų augimas siekė 4,2 %. Tuo tarpu Suomijoje VKI augimas buvo mažiausias ir 2021 m. 9 mén. siekė vos 1,8 % metinio augimo.

VKI metinis augimas, %
COVID-19
Nepaisant atsparios ekonominės aplinkos namų rinkoje, krizė, susijusi su COVID-19, gali paveikti Grupės veiklą, ypač darbuotojus, rangovus, tiekėjus, klientus ir kapitalo rinkas. Valdėme rizikas susijusias su darbuotojais, priklausomai nuo jų atliekamų funkcijų bei užtikrinant galimybę vieniems dirbti nuotoliniu būdu, kitiems – suteikiant papildomas apsaugos ir higienos priemones bei apribojant nebūting kontaktą su kitais darbuotojais. Kol kas nesusidūrėme su reikšmingais trikdžiais dėl COVID-19 savo pagrindinėse veiklose, investicijų strategijose ir projektų vystyme,
išskyrus keleto projekty etapų vėlavimais. Ir toliau vertinome galimus pinigų srautų, paslaugų ar prekių tiekimo, finansavimo šaltinių pritraukimo galimus sutrikimus, elektros ir gamintių dujų vartojimo galimą sumažėjimą dėl ekonomikos sulėtėjimo, kritines funkcijas atliekančių darbuotojų užsikrėtimo COVID-19 riziką ir vykdomų projektų vėlavimo riziką pasitelkdami visą pasiekiamą informaciją. Tačiau, nenustatėme įokių aplinkybių, galinčių kelti abejones tiek dėl visos Grupės veiklos, tiek dėl atskirų Grupei priklausančių įmonių tęstinumo bei ėmėmės veiksmų suvaldyti rizikas atsiradusias dėl Grupės veiksmų.
Toliau stebėsime galimą vidinių ir išorinių veiksnių poveikį Grupei, siekiant Grupės veiklos tęstinumo.
Rinkų apžvalga
Didmeninė elektros energijos rinką
Lietuva priklauso „Nord Pool“ – Europoje pirmaujančiai elektros energijos biržai, kurioje teikiamos prekybos, kilringo, atsiskaitymo ir susijusios paslaugos „Nord Pool“ šalys tiek „diena prieš“, tiek ir „dienos eigos“ rinkose.
2021 m. III ketv. kainos ženkliai didėjo visose „Nord Pool“ elektros energijos biržos prekybos zonose, lyginant su 2020 m. III ketv., o tai lėmė didesnes 2021 m. 9 mén. kainas, lyginant su 2020 m. 9 mén. Kainų augimą labiausiai lėmė augančios kuro ir taršos leidimų kainos (pastarųjų kainos augo 108,0 %, nuo 27,4 Eur/t 2020 m. 9 mén., iki 57,1 Eur/t 2021 m. 9 mén.). Nauja jungtis (1,4 GW jungtis tarp Norvegijos ir Jungtinės Karalystės) taip pat prisidėjo prie kainų augimo Skandinavijos regione, nes kainos Centrinėje Europoje ir Jungtinėje Karalystėje buvo didesnės nei Skandinavijoje. Be to, hidroelektrinių pagaminamos elektros energijos Skandinavijoje apimtys yra pagrindinis elektros kainų kitimo veiksnys regione, o 2021 m. III ketv. hidroelektrinių gamyba išliko įprastame lygyje (30,5 TWh), kuris lėmė

x
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turinys
didelius kainų skirtumus piko valandomis tarp Centrinės Europos ir Skandinavijos. Taip pat, 2021 m. III ketv. 17,0 % sumažėjusios vėjo gamybos apimtys (2,5 TWh mažiau nei įprasta, lyginant su praėjusių metų lygiais) palaikė aukštesnes kainas. Galiausiai, per 2021 m. 9 mén. sušvelnėję COVID-19 apribojimai ir pramonės gamybos atsigavimas lėmė 5,0 % elektros vartojimo augimą Skandinavijoje ir Baltijos šalyse (nuo 294,9 TWh 2020 m. 9 mén., iki 310,7 TWh 2021 m. 9 mén.) bei didino elektros energijos kainas, lyginant su tokiomis, kokios buvo tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.
2021 m. 9 mén. vidutinė biržos sistemos kaina buvo 409,0 % didesnė, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. Rinkose, kuriose veikiamė, didžiausias augimas užfiksuotas Lietuvoje, kurioje 2021 m. 9 mén. kainos kilo 123,5 % ir siekė 70,4 Eur/MWh. Latvijoje ir Estijoje elektros energijos kainos kilo atitinkamai 119,3 % ir 119,0 % bei siekė 69,3 Eur/MWh ir 68,1 Eur/MWh. Mažiausias kainų kitimas užfiksuotas Lenkijos elektros biržoje – ten kainos kilo 64,3 % , kainų augimą lėmė elektros energijos paklausos atsigavimas ir didesnės taršos leidimų kainos. Mažiausią kainų augimą Lenkijoje lėmė santykinai maža Lenkijos elektros energijos gamybos sąsaja su tarptautinėmis kuro kainomis. Didžioji Lenkijos elektros gamybos pajėgumų dalis naudoja vietinės gavybos
Vidutinis valandinės elektros rinkos kainos pokytis 2021 m. 9 mén., lyginant su 2020 m. 9 mén., Eur/MWh

¹ Remiantis Latvijos išankstinė kaina (Lietuvoje nėra atskiros zonos).
² 1-ų metų išankstinė kaina 2021 m. rugsėjo 30 d.
kurą - rudąją ir akmens angli, kurių kainos pokyčiai yra gana maži, todėl elektros energijos kainos pokyčius daugiausiai lėmė taršos leidimų kainos nepastovumas. Žvelgiant į vienerių metų ateities sandorių kainas, „Nord pool“ sistemos kainą ir Baltijos zonų elektros kainas ateities sandorių rinkoje daugiausiai lėmė sausesnė vasara ir rudens pradžia, kurie sąlygojo itin mažą hidroelektrinių balansą (žemiausia riba siekė -22,0 TWh lyginant su kelių metų vidurkiais). Be to, ateities sandorių kainas augino prognozės, kad gamtinių dujų rezervai tam tikru metu 2022 m. bus beveik išėikvoti (žemiau 15 %), bei kylančios gamtinių dujų ir taršos leidimų kainos rinkoje. Nauja 1,4 GW elektros energijos jungtis tarp Skandinavijos ir JK (kuri pradėjo veiklą 2021 m. spalio 1 d.) taip pat prisidėjo prie ateities sandorių brangimo.
2021 m. 9 mén. Lietuva pagamino apie 13,1 % (arba 0,47 TWh) mažiau elektros energijos lyginant su 2020 m. 9 mén., daugiausiai dėl sumažėjusios vėjo energijos generacijos (sumažėjo 25,0 % arba 0,26 TWh), kurią lėmė žemesni vėjo elektrinių apkrovos faktoriai dėl nepalankių oro sąlygų. Tuo tarpu Estija pagamino 23,0 % (arba 0,73 TWh) daugiau elektros energijos dėl didesnio naftos skalūnų įėgainių pagamintos energijos kiekio (padidėjo 58,0 % arba 0,87 TWh), tuo tarpu Lenkijoje pagaminta 14,8 % (arba 15,12 TWh) daugiau elektros energijos lyginant su 2020 m. 9 mén. Galiausiai, Latvijas ir Suomijos elektros gamybos lygio pokytis 2021 m. 9 mén., lyginant su 2020 m. 9 mén., buvo nereikšmingas, abiejų šalių elektros gamybos lygis išaugo atitinkamai 0,6 % (arba 0,02 TWh) ir 3,0 % (arba 1,32 TWh).
Atsižvelgiant į vietinę gamybą ir vartojimą, ose rinkos kuriose veikiamė 2021 m. III ketv. išliko deficitinėmis. Konkrečiai, Lietuva, Latvija ir Estija pagamino atitinkamai apie 34,2 % (1,01 TWh), 44,4 % (arba 0,78 TWh) ir 77,7 % (arba 1,43 TWh) šalies poreikio. Remiantis ENTSO-e duomenimis, Suomija ir Lenkija pagamino atitinkamai apie 71,2 % (12,99 TWh) ir 94,8 % (40,11 TWh) bendro šalies poreikio.
Per ataskaitinį laikotarpį, komercinis importas į Lietuvą išaugo tik 1,6 % (2021 m. 9 mén. – 8,18 TWh, o 2020 m. 9 mén. – 8,06 TWh). Nedideli importo pokyčiai pagrinde susiję su draudimu importuoti energiją iš trečiųjų šalių, kuriose vystomos nesaugios atominės elektrinės, ir iš dalies padidėjęs importas iš Lenkijos ir Latvijas. Dėl mažesnių kainų šaurinėje Europos dalyje, importas iš Latvijas išaugo 39,1 % (arba 490,4 TWh), tuo tarpu eksportas į Latviją sumažėjo 26,0 % (arba 66,63 TWh). Importas iš Lenkijos padidėjo 87,4 % (arba 241,4 TWh), tuo tarpu eksportas į Lenkiją sumažėjo 37,1 % (arba 662,54 TWh). Importas iš Skandinavijos regiono sumažėjo 31,4 % (arba 1 115,48 TWh), tuo tarpu eksportas į Skandinaviją augo 157,8 % (123,4 TWh) dėl didesnių kainų Švedijoje. Pokyčius srautuose daugiausiai lėmė „LiTPol Link“ ir „NordBalt“ jungčių srauto apribojimai.
Bendrai, didžiausią poveikį regionui turėjo atidėtas rinkų susiejimo mechanizmo įgyvendinimas Lenkijoje. Nuo 2021 m. birželio pabaigos, Vokietija, Čekija ir Slovakija buvo prijungtos prie sistemos ir taip pabaigė 16 metų trukusią prekybą išskirtinai „dienos prieš“ segmente. Šiuo metu srautai tarp regionų priklauso tik nuo kainos ir laisvų tarpsisteminių pralaidumų. Ateityje, tarpsisteminių pralaidumų nustatymasneefektyvumas, susijęs su eksplicitinėmis pralaidumo paskirstymo operacijomis, nebebus vykdomas, o tai leis padidinti tarpvalstybinio jungčių išnaudojimą ir padidins perdavimo sistemos operatorių (PSE ir LitGrid) pajamas. elektros sistemos tarp.
Per 2021 m. 9 mén. nepastebėta jokių esminių elektros vartojimo pokyčių namų rinkose. Elektros energijos paklausašiek tiek augo visose namų rinkose, lyginant su 2020 m. 9 mén., daugiausiai dėl sumažintų COVID-19 apribojimų.
Pagaminnamos elektros pokyčiai 2021 m. 9 mén., lyginant su 2020 m. 9 mén., TWh

Elektros vartojimo pokyčiai 2021 m. 9 mén., lyginant su 2020 m. 9 mén., TWh

ignitis
gnare
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Verslo apžvalga
Turinys
Didmeninė gamtiui duju rinka
2021 m. 9 mén. gamtiui duju rinka buvo nepastovi ir kainos kilo visame pasaulyje. 2021 m. III ketv. kainos visose namų rinkose išaugo daugiau nei keturis kartus, lyginant su 2020 m. III ketv. Keletas įvykių lėmė pokyčius rinkoje, įskaitant varžymąsi dėl SGD krovinių, kuris lėmė mažesnį į Europą patenkantį kiekį, anglięs ir anglięs dioksido apmokestinimo kainų augimą, žemesnę nei įprastai. 2021 m. žiemos vidutinę temperatūrą bei karštą vasarą, mažesnę gamybą iš atsinaujinančių išteklių bei pagrindinių Europos tiekimo kelių remontą. Dalis jų didino paklausa, kiti neleido, kad papildomas tiekimas pasiektų rinką, o kartu jie lėmė įtampą rinkoje. Tai lėmė, kad Nyderlandų TTF indeksas 2021 m. rugsėjo mėn. buvo 441,0 % didesnis nei praeitų metų rugsėjo mėn. Papildomi išankstinių kainų pokyčių veiksniai, be jau minėtų, buvo gamtiui duju srautų Europoje pokyčiai, temperatūros ir paklausos ateinančią žiemą klausimas.
Ataskaitinio laikotarpio pabaigoje (2021 m. rugsėjo 30 d.) gamtiui duju lygis požeminėse Europos saugyklose siekė 75 %, palyginus su 95 % užpildymu tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. 2020 m. žiemos sezonas buvo neįprastai šiltas, o paklausa žemyne buvo mažesnė dėl veiksnių susijusių su COVID-19, todėl buvo fiksuojamas didesnis nei įprastai lygis saugyklose po žiemos sezono. Kita vertus, paklausa 2021 m. žiemą buvo daug didesnė ir sezono gale buvo išeikvotos dujų saugyklos, o tai reiškė papildomo tiekimo poreikį.
Vidutinis gamtiui duju kainos pokytis 2021 m. 9 mén, lyginant su 2020 m. 9 mén., Eur/MWh

1 TTF gamtiui duju indeksas, „GET Baltic“ dienos rinkos.
2 Latvija ir Estija turi bendrą gamtiui duju balansavimo zoną, todėl duomenys vienodi.
3 Ateities sandorių rinkos nėra, todėl nepatėskta jokia informacija.
4 1-ų metų išankstinė kaina 2021 m. rugsėjo 30 d.
Gamtiui duju vartojimą namų rinkose 2021 m. 9 mén., lyginant su 2020 m. 9 mén. rezultatais, skatino žemesnė nei vidutinė 2021 m. žiemos temperatūra ir palankios sąlygos gaminti elektros energiją naudojant dujas, kurias lėmė gamtiui duju kainos. Gamtiui duju vartojimo lygis 2021 m. III ketv. Lietuvoje, Latvijoje ir Suomijoje buvo žemesnis nei tokiu pat laikotarpiu praeitais metais. Tai galimai lėmė smarkiai kylančios gamtiui duju kainos, verčiančios verslus rinktis, jei įmanoma, alternatyvius energijos šaltinius arba prisitaikyti mažinant gamybos apimtis.
Gamtiui duju vartojimo pokyčiai 2021 m. 9 mén., lyginant su 2020 m. 9 mén., TWh

Šilumos rinka
Dėl Kauno KJ ir Vilniaus KJ (atliekas į energiją verčiančios dalies) komercinės veiklos pradžios, atitinkamai, 2020 m. rugpjūtį ir 2021 m. kovą, tarpinėse ataskaitose ir metiniuose pranešimuose pridedamas skyrius apie šilumos ir atliekų rinkas Lietuvoje.
Lietuvoje šilumos sektorius, kaip ir elektros ir gamtiui duju sektoriai, yra reguliuojamas Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT). Jei Vilniaus ir Kauno regionų šilumos sistemose, kuriose veikia ir mūsų KJ, veikia bent vienas nepriklausomas šilumos gamintojas, kas mėnesį organizuojamas aukcionas „Baltpool“ biržoje. Nustatant aukciono kainą atsižvelgiamą į keletą sąlygų: (i) šilumos perkamos iš nepriklausomų šilumos tiekėjų kaina negali būti didesnė nei lygintina šilumos tiekėjo šilumos gamybos kaina; (ii) šilumos kaina negali būti didesnė nei pajamų lygis nustatytas VERT (nustatomas įtraukiant reikalingas veiklos, priežiūros, kuro sąnaudas ir pelną bei taikomas tik Vilniaus KJ, nes įmonė gavo ES struktūrinių fondų dotaciją); (iii) kaina bus konkurencinga lyginant su kitais šilumos gamintojais, siekiant užtikrinti tikslinį pagamintos šilumos kiekį.
Per 2021 m. 9 mén., esminių kainos pokyčių namų šilumos rinkoje neužfiksuota, ypač stabili kaina vyravo Vilniaus regione. 2021 m. 9 mén. šilumos kaina abiejuose regionuose buvo kiek žemesnė,
lyginant su 2020 m. 9 mén., daugiausiai dėl to, kad mažos kainos 2021 m. I ketv. vis dar atsveria kainų kilimą antrame ir trečiame ketvirčiuose. 2021 m. III ketv., šilumos namų rinkos kaina Kauno ir Vilniaus regionuose išaugo, palyginus su 2020 m. III ketv., dėl padidėjusios biokuro kainos.
Namų rinkos šilumos kaina, Eur/MWh

Atliekų deginimo rinka
Atliekų deginimo paslaugų rinkai Lietuvoje nėra reguliuojama. Įprastai, atliekų degintojas ar valdytojas organizuoja aukcionus ar sudaro sutartis tiesiogiai.
2021 m. III ketv., 29 tūkst. tonų atliekų buvo pristatyta į Vilniaus KJ, o bendrai per 2021 m. 9 mén. jėgainė utilizavo 101 tūkst. tonų atliekų. Tuo tarpu Kauno KJ per 2021 m. 9 mén. utilizavo 138 741 toną atliekų ir 37 109 toną 2021 m. III ketv. Vilniaus KJ ir Kauno KJ per metus iš viso gali sudeginti atitinkamai 160 tūkst. ir 200 tūkst. tonų atliekų.
Ataskaitinio laikotarpio metu nebuvo pokyčių valstybės atliekų valdymo sektoriuje, todėl atliekų eksploatavimo įkainiai išliko nepakitę.
Eksploatavimo įkainiai, Eur/t

1 2020 m. 9 mén. laikotarpiu nebuvo aktyvios rinkos, nes Vilniaus KJ pradėjo atliekų deginimo veiklą 2020 m. III ketv.
ignitis
grape
Tarpinis pranešimas už 2020 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys

Rezultatai
3.1 Devynių mėnesių rezultatai 27
3.2 Rezultatai pagal segmentus 40
3.3 Trečio ketvirčio rezultatai 46
3.4 Ketvirčių suvestinė 48
26 / 143
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
3.1 Devynių mėnesių rezultatai
Pagrindiniai finansiniai rodikliai¹
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Pajamos | mln. Eur | 1 165,4 | 868,8 | 296,6 | 34,1 % |
| EBITDA (AVR) | mln. Eur | 249,6 | 229,4 | 20,2 | 8,8 % |
| Koreguotas EBITDA (AVR) | mln. Eur | 214,5 | 163,8 | 50,7 | 31,0 % |
| Tinklai | mln. Eur | 126,5 | 108,5 | 18,0 | 16,6 % |
| Žaliojį gamyba | mln. Eur | 54,3 | 33,0 | 21,3 | 64,5 % |
| Lankščiojį gamyba | mln. Eur | 22,4 | 21,5 | 0,9 | 4,2 % |
| Sprendimai klientams | mln. Eur | 9,2 | 2,1 | 7,1 | 338,1 % |
| Kita²,³ | mln. Eur | 2,1 | (1,3) | 3,4 | n/a |
| Koreguoto EBITDA marža (AVR) | % | 19,0 % | 20,4 % | n/a | (1,4 p. p.) |
| EBIT (AVR) | mln. Eur | 145,1 | 142,9 | 2,2 | 1,5 % |
| Koreguotas EBIT (AVR) | mln. Eur | 121,1 | 75,8 | 45,3 | 59,8 % |
| Grynasis pelnas | mln. Eur | 94,4 | 108,3 | (13,9) | (12,8 %) |
| Koreguotas grynasis pelnas (AVR) | mln. Eur | 83,7 | 50,6 | 33,1 | 65,4 % |
| Investicijos (AVR) | mln. Eur | 131,0 | 270,9 | (139,9) | (51,6 %) |
| FFO (AVR) | mln. Eur | 211,1 | 207,4 | 3,7 | 1,8 % |
| FCF (AVR) | mln. Eur | 21,6 | 39,5 | (17,9) | (45,3 %) |
| ROE (12 mén.) (AVR) | % | 9,7 % | 9,3 % | n/a | 0,4 p. p. |
| Koreguotas ROE (12 mén.) (AVR) | % | 7,4 % | 6,2 % | n/a | 1,2 p. p. |
| ROCE (12 mén.) (AVR) | % | 8,9 % | 7,0 % | n/a | 1,9 p. p. |
| Koreguotas ROCE (12 mén.) (AVR) | % | 6,8 % | 4,9 % | n/a | 1,9 p. p. |
| Pagrindinis EPS⁴ | Eur | 1,29 | 1,47 | (0,18) | (12,2 %) |
| 2021.09.30 | 2020.12.31 | Δ | Δ, % | ||
| Iš viso turto | mln. Eur | 4 232,2 | 3 969,3 | 262,9 | 6,6 % |
| Nuosavas kapitalas | mln. Eur | 1 883,9 | 1 843,8 | 40,1 | 2,2 % |
| Grynoji skola (AVR) | mln. Eur | 620,4 | 600,3 | 20,1 | 3,3 % |
| Grynasis apyvartinis kapitalas (AVR) | mln. Eur | 144,1 | 57,9 | 86,2 | 148,9 % |
| Grynoji skola / EBITDA (12 mén.) (AVR) | kartai | 1,73 | 1,78 | (0,05) | (2,8 %) |
| Grynoji skola / Koreguotas EBITDA (12 mén.) (AVR) | kartai | 2,11 | 2,47 | (0,36) | (14,6 %) |
| FFO / Grynoji skola (AVR) | % | 51,0 % | 52,1 % | n/a | (1,1 p. p.) |
¹ Dėl atraujintos Tinklų metodikos 2020 m. visi koreguoti finansiniai rodikliai buvo retrospektyviai perskaičiuoti (daugiau žr. Rezultatai pagal segmentus" skyriaus dalį „Atraujinta Tinklų metodika"). 2020 m. 9 mén. Koreguotas EBITDA sumažėjo 35,2 mln. EUR.
² Kita – kitos veiklos ir eliminavimai (konsolidavimo koregavimai ir susijusių šalių sandoriai).
³ Kita – šiame pranešime detaližuoijant verslo segmentus, jeikutę „Kita" (traukiami patronuojančiosos bendrovės finansiniai rezultatai. Daugiau informacijos rasite skyriuje „6.2 Patronuojančiosos bendrovės finansinės ataskaitos").
⁴ 2020 m. 9 mén. EPS rodiklio apskaičiavimui naudotas 2021 m. 9 mén. akcių skaičius (akcių nominalią vierte skaičiaus svetinis vidurkis – 74 283 757), kad rodikliai galėtų būti palyginami. 2020 m. 9 mén. EPS būtų 2,01 Eur naudojant 2020 m. 9 mén. akcių skaičių (akcių nominalią vierte skaičiaus svetinis vidurkis – 54 283 757).

ignitis
grupie
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Apžvalga
2021 m. 9 mėn., lyginant su
2020 m. 9 mėn.
2021 m. 9 mėn. koreguotas EBITDA augo visuose segmentuose, bendrai 31,0 %. Augimą daugiausiai lėmė šie veiksniai:
- Kauno KJ ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko palidimas ir geresni Kauno HE rezultatai, daugiausiai dėl aukštesnių elektros energijos kainų (Žaliojį gamyba);
- palankūs laikini gamtinių dujų rinkos kainų pokyčiai (Sprendimai klientams);
- Tinklų segmento augimas, daugiausiai dėl didesnių skirstymo kiekių efekto, kuris išsilygins per metus.
| Tinklai | Žaliojį gamyba | Lankščiojį gamyba | Sprendimai klientams | Kita¹ | Verslo rezultatas | Koregavimas | TFAS | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 m. 9 mėn. | Koreguoti | Ataskaltiniai | ||||||
| Pajamos | 367,0 | 118,5 | 111,7 | 542,2 | (10,0) | 1 129,4 | 36,0 | 1 165,4 |
| Elektros, gamtinių dujų ir kitų paslaugų pirkimai | (163,3) | (38,5) | (76,7) | (514,5) | 0,3 | (792,7) | - | (792,7) |
| Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos | (38,8) | (5,9) | (5,8) | (7,6) | (12,5) | (70,6) | - | (70,6) |
| Remonto ir techninės priežiūros sąnaudos | (14,3) | (2,6) | (4,0) | - | - | (20,9) | - | (20,9) |
| Kitos sąnaudos | (24,1) | (17,2) | (2,8) | (10,9) | 24,3 | (30,7) | (0,9) | (31,5) |
| EBITDA ¹ KITŖ | 126,5 | 54,3 | 22,4 | 9,2 | 2,1 | 214,5 | 35,1 | 249,6 |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija | (61,9) | (15,1) | (8,5) | (1,3) | (3,6) | (90,4) | - | (90,4) |
| Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto nurašymai, perkainojimas ir vertės sumažėjimo nuostoliai | (2,0) | - | (0,1) | - | - | (2,1) | - | (2,1) |
| Ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai | (0,4) | (0,1) | - | (0,4) | - | (0,9) | 0,9 | - |
| Apyvartinių taršos leidimų perkainojimas | - | - | - | - | - | - | (12,0) | (12,0) |
| EBIT ² KITŖ | 62,2 | 39,1 | 13,8 | 7,5 | (1,5) | 121,1 | 24,0 | 145,1 |
| Finansinė veikla | (18,7) | (9,6) | (28,3) | |||||
| Pelno mokesčio pajamos (sąnaudos) | (18,7) | (3,7) | (22,4) | |||||
| Grynasis pelnas | 83,7 | 10,7 | 94,4 | |||||
| 2020 m. 9 mėn. | Koreguoti | Ataskaltiniai | ||||||
| Pajamos | 318,3 | 60,9 | 73,4 | 357,3 | (8,3) | 801,6 | 67,2 | 868,8 |
| Elektros, gamtinių dujų ir kitų paslaugų pirkimai | (135,9) | (16,1) | (40,3) | (318,4) | 11,1 | (499,6) | - | (499,6) |
| Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos | (38,6) | (4,4) | (5,2) | (7,2) | (15,8) | (71,2) | - | (71,2) |
| Remonto ir techninės priežiūros sąnaudos | (14,0) | (2,0) | (3,9) | - | (0,1) | (20,0) | - | (20,0) |
| Kitos sąnaudos | (21,3) | (5,4) | (2,5) | (29,6) | 11,8 | (47,0) | (1,7) | (48,6) |
| EBITDA ³ KITŖ | 108,5 | 33,0 | 21,5 | 2,1 | (1,3) | 163,8 | 65,5 | 229,4 |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija | (57,9) | (12,1) | (8,7) | (1,2) | (4,1) | (84,0) | - | (84,0) |
| Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto nurašymai, perkainojimas ir vertės sumažėjimo nuostoliai | (2,7) | - | (0,1) | - | - | (2,8) | - | (2,8) |
| Ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai | (0,6) | - | (0,1) | (0,5) | - | (1,2) | 1,2 | - |
| Apyvartinių taršos leidimų perkainojimas | - | - | - | - | - | - | 0,3 | 0,3 |
| EBIT ⁴ KITŖ | 47,3 | 20,9 | 12,6 | 0,4 | (5,4) | 75,8 | 67 | 142,9 |
| Finansinė veikla | (15,4) | - | (15,4) | |||||
| Pelno mokesčio pajamos (sąnaudos) | (9,8) | (9,3) | (19,1) | |||||
| Grynasis pelnas | 50,6 | 57,7 | 108,3 |
¹ Kita – kitos veiklos ir eliminavimai (konsolidavimo koregavimai ir susijusių šalių sandoriai).
ignitis
gnąte
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Pajamos
2021 m. 9 mén. pajamos padidėjo 34,1 %, lyginant su 2020 m. 9 mén., ir siekė 1 165,4 mln. Eur. Pagrindinės pajamų pokyčio priežastys:
-
Didesnės Sprendimų klientams segmento pajamos (+179,8 mln. Eur). Teigiama Sprendimų klientams pajamų rezultatą lėmė padidėjusios elektros energijos (+155,8 mln. Eur) ir gamtinių dujų (+21,5 mln. Eur) veiklų pajamos, įskaitant išvestinių finansinių priemonių rezultatus. Didesnės elektros energijos tiekimo verslo klientams pajamas (+121,5 mln. Eur) lėmė didesnis rinkos kainų vidurkis (+123 %) ir didesni kiekiai (+7 %). Bendri elektros energijos pardavimai privatiemu klientams išaugo dėl augancijos nepriklausomo tiekimo veiklos (+32,1 mln. Eur), o reguliuojama tiekimo privatiemu klientams veikla išliko beveik nepakitusi (+0,7 mln. Eur). Gamtinių dujų veiklų rezultatų augimą labiausiai lėmė didesnis gamtinių dujų eksportas (+15,6 mln. Eur) ir didesni pardavimai verslo klientams (+6,4 mln. Eur), daugiausiai dėl didesnio vidutinio gamtinių dujų kainos indekso (+202 % 2021 m. 9 mén. vidurkį, lyginant su 2020 m. 9 mén. vidurkiu).
-
Didesnės Žaliosios gamybos segmento pajamos (+44,1 mln. Eur). Augimą lėmė Kauno KJ (+14,9 mln. Eur) ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko (+6,9 mln. Eur) veiklos pradžia, didesnės Kruonio HAE (+13,3 mln. Eur) ir Kauno HE (+10,1 mln. Eur) pajamos, daugiausiai dėl didesnių elektros energijos rinkos kainų.
-
Didesnės Tinklų segmento pajamos (+38,5 mln. Eur). Padidėjimą daugiausia lėmė išaugusios elektros energijos (+21,4 mln. Eur) ir gamtinių dujų (+7,4 mln. Eur) skirstymo pajamos, daugiausiai dėl didesnio paskirstyto kiekio (atitinkamai nuo 6,99 TWh iki 7,60 TWh ir nuo 4,58 TWh iki 5,76 TWh), dėl šaltesnės žiemos lyginant su 2020 m. ir bendrai išaugusio vartojimo bei išaugusių garantinio tiekimo pajamų (+7,6 mln. Eur) dėl 123 % išaugusių elektros energijos rinkos kainos.
-
Didesnės Lankščiosios gamybos segmento pajamos (+37,9 mln. Eur). Pajamų augimą daugiausiai lėmė didesnės KCB komercinės veiklos pajamos (+31,0 mln. Eur) dėl didesnių užfiksuotų elektros kainų.
Pajamos pagal segmentus, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | A | A, % | |
|---|---|---|---|---|
| Sprendimai klientams | 570,1 | 390,3 | 179,8 | 46,1 % |
| Tinklai | 388,2 | 349,7 | 38,5 | 11,0 % |
| Lankščioji gamyba | 111,7 | 73,8 | 37,9 | 51,4 % |
| Žalioji gamyba | 105,0 | 60,9 | 44,1 | 72,4 % |
| Kita¹ | (9,6) | (5,9) | (3,7) | (62,7 %) |
| Pajamos | 1 165,4 | 868,8 | 296,6 | 34,1 % |
¹ Kita – kitos veiklos ir eliminavimai (konsolidavimo koregavimai ir susijusių šalių sandoriai).
Pajamos pagal šalis, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | A | A, % | 2021 m. 9 mén., % | |
|---|---|---|---|---|---|
| Lietuva | 1 029,5 | 801,9 | 227,6 | 28,4 % | 88,3 % |
| Kita² | 135,9 | 66,9 | 69,0 | 103,1 % | 11,7 % |
| Pajamos | 1 165,4 | 868,8 | 296,6 | 34,1 % | 100,0 % |
² Kita – Latvija, Estija, Lenkija, Suomija.
2021 m. 9 mén. Grupė uždirbo 88,3 % (2020 m. 9 mén. – 92,0 %) pajamų Lietuvoje (1 029,5 mln. Eur). Grupės pajamos užsienyje išaugo 103,1 %, daugiausiai Suomijoje ir Latvijoje, ir siekė 135,9 mln. Eur (2020 m. 9 mén. – 66,9 mln. Eur), daugiausiai dėl išaugusios gamtinių dujų kainos.
Pajamos pagal tipą³, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | A | A, % | 2021 m. 9 mén., % | |
|---|---|---|---|---|---|
| Susijusios su elektros energija | 870,8 | 675,4 | 195,4 | 28,9 % | 74,7 % |
| Susijusios su gamtinėmis dujomis | 226,9 | 168,8 | 58,1 | 34,4 % | 19,5 % |
| Kita | 67,7 | 24,6 | 43,1 | 175,2 % | 5,8 % |
| Pajamos | 1 165,4 | 868,8 | 296,6 | 34,1 % | 100,0 % |
³ Detalesnis aprašymas pateikiamas 2021 m. 9 mén. konsoliduotųjų finansinių ataskartų 23-ioje pastaboje „Pajamos pagal sutartis su klientais“.
2021 m. 9 mén., lyginant su 2020 m. 9 mén., su elektra susijusios pajamos padidėjo 195,4 mln. Eur dėl didesnių elektros tiekimo verslo klientams, nepriklausomo tiekimo privatiemu klientams ir susijusių pajamų (+103,3 mln. Eur), didesnių pagamintos elektros energijos pardavimo pajamų (+75,4 mln. Eur) ir didesnių elektros skirstymo ir perdavimo pajamų (+25,7 mln. Eur). Lyginant su 2020 m. 9 mén., su gamtinių dujų tiekimu susijusios pajamos išaugo 58,1 mln. Eur dėl didesnių gamtinių dujų pardavimo (+44,7 mln. Eur) ir didesnių dujų skirstymo ir perdavimo (+7,4 mln. Eur) pajamų. Kitos pajamos augo daugiausiai dėl teigiamo išvestinių finansinių priemonių rezultato (+29,9 mln. Eur 2021 m. 9 mén.), neigiami 2020 m. 9 mén. rezultatai įtraukti kitose sąnaudose. Taip pat, kitos pajamos augo dėl Kauno KJ ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko šildymo ir atliekų rūšiavimo pajamų.
ignitis
grupie
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Sąnaudos
Elektros, gamtinių dujų ir kitų paslaugų pirkimai
2021 m. 9 mėn. Grupės elektros ir gamtinių dujų pirkimai siekė 792,7 mln. Eur ir augo 58,7 % lyginant su 2020 m. 9 mėn. Padidėjimą lėmė didesni elektros energijos (+233,6 mln. Eur) ir gamtinių dujų (+54,2 mln. Eur) pirkimai, daugiausiai dėl padidėjusių rinkos kainų ir išaugusio vartojimo dėl šaltesnės žiemos.
OPEX
2021 m. 9 mėn. Grupės OPEX sudarė 122,2 mln. Eur ir padidėjo 3,4 % (+4,0 mln. Eur). Tokį pokytį lėmė didesnės kitos sąnaudos, padidėjusios 3,5 mln. Eur (arba +12,9 %), daugiausiai dėl išaugusių išorinių klientų aptarnavimo paslaugų sąnaudų, kurias daugiausiai lėmė išaugusių užklausų skaičius dėl elektros privačių klientų rinkos dereguliavimo ir snygio sausio mėn. bei didesnių IT sąnaudų 2021 m. 9 mėn.
Nauji Žaliosios gamybos projektai statomi, vystomi ir įvykdyti per ir po 2020 m. 9 mėn. laikotarpio sudarė 2,4 mln. Eur OPEX augimo.
Kita
Išvestinių finansinių priemonių sąnaudos sumažėjo dėl 2021 m. 9 mėn. padidėjusių elektros ir gamtinių dujų rinkos kainų. Pagal Grupės apskaitos politiką, teigiami išvestinių finansinių priemonių laikotarpio rezultatai rodomi kitose pajamose (+29,9 mln. Eur 2021 m. 9 mėn.), neigiami rezultatai – kitose išvestinių finansinių priemonių sąnaudose (-20,6 mln. Eur 2020 m. 9 mėn.).
Nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos išaugo dėl Kauno KJ (+3,4 mln. Eur), pradėjusios veiklą 2020 m. rugpjūčio mėn., ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko (+1,5 mln. Eur), pradėjusio veiklą 2021 m. kovo mėn., bei didesnių Tinklų segmento sąnaudų (+2,0 mln. Eur), daugiausiai dėl atliktų investicijų.
Apyvartinių taršos leidimų perkainojimo sąnaudos augo daugiausiai dėl augančios rinkos kainos. Apyvartinių taršos leidimų atidėjinys apskaitomas kiekvieną mėnesį už susidariusias emisijas ir perkainuojamas pagal kiekvieno mėnesio paskutinės dienos apyvartinių taršos leidimų rinkos kainą. Augančios apyvartinio taršos leidimų rinkos kainos lemia augantį apyvartinių taršos leidimų atidėjinį įsipareigojimuose ir apyvartinių taršos leidimų perkainavimo sąnaudas. Kai faktinį taršos emisijų kiekį patvirtintina atitinkama valstybės reguliavimo institucija (iprastai sekančių metų balandžio mėn.), apyvartinių taršos leidimų atidėjiniai sudengiami su nematerialiame turte esančiais apyvartiniais taršos leidimais.
Sąnaudos, mln. Eur
| 2021 m. 9 mėn. | 2020 m. 9 mėn. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| Elektros, dujų ir kitų paslaugų pirkimai | 792,7 | 499,5 | 293,2 | 58,7 % |
| Elektros ir susijusių paslaugų pirkimai | 557,6 | 324,0 | 233,6 | 72,1 % |
| Gamtinių dujų ir susijusių paslaugų pirkimai | 226,3 | 172,1 | 54,2 | 31,5 % |
| Kita | 8,8 | 3,4 | 5,4 | 158,8 % |
| OPEX (AIR) | 122,2 | 118,2 | 4,0 | 3,4 % |
| Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos | 70,7 | 71,1 | (0,4) | (0,6 %) |
| Remonto ir techninės priežiūros sąnaudos | 20,9 | 20,0 | 0,9 | 4,5 % |
| Kita | 30,6 | 27,1 | 3,5 | 12,9 % |
| Kita | 105,4 | 108,3 | (2,9) | (2,7 %) |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija | 90,4 | 84,0 | 6,4 | 7,6 % |
| Išvestinės finansinės priemonės | - | 20,6 | (20,6) | (100,0 %) |
| Ilgalaikio materialaus turto vertės sumažėjimo sąnaudos ir nurašymai | 2,1 | 2,8 | (0,7) | (25,0 %) |
| Ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kitų sumų nurašymai ir vertės sumažėjimai | 0,9 | 1,2 | (0,3) | (25,0 %) |
| Apyvartinių taršos leidimų perkainojimas | 12,0 | (0,3) | 12,3 | n/a |
| Iš viso sąnaudų | 1 020,3 | 726,0 | 294,3 | 40,5 % |
x
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
EBITDA
2021 m. 9 mén. koreguotas EBITDA sudarė 214,5 mln. Eur ir buvo 31,0 %, arba 50,7 mln. Eur, didesnis nei 2020 m. 9 mén. Koreguoto EBITDA marža siekė 19,0 % (2020 m. 9 mén. – 20,4 %). Dėl atnaujintos Tinklų metodikos 2020 m. koreguotas EBITDA buvo retrospektyviai perskaičiuotas (daugiau žr. „Rezultatai pagal segmentus“ skyriaus dalį „Atnaujinta Tinklų metodika“). Neigiama įtaka 2021 m. 9 mén. periodui sudarė -35,0 mln. Eur, atitinkamam 2020 m. periodui -35,2 mln. Eur.
Pagrindinės koreguoto EBITDA pokyti lėmusios priežastys:
-
Žalioji gamyba augo 21,3 mln. Eur. Augimui daugiausiai įtakos turėjo teigiamas Kauno KJ rezultatas (+8,7 mln. Eur), kadangi įėgainė buvo paleista 2020 m. rugpjūčio mėn., teigiamas Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko rezultatas (+7,4 mln. Eur), kadangi blokas buvo paleistas 2021 m. kovo mėn. ir geresni Kauno HE (+8,4 mln. Eur) rezultatai, daugiausiai dėl didesnės užfiksuotos elektros kainos. Teigiamus rezultatus iš dalies atsverė prastesni Kruonio HAE rezultatai (-2,1 mln. Eur), daugiausiai dėl reguliacinių pokyčių (-1,7 mln. Eur) (daugiau žr. „Rezultatai pagal segmentus“ skyriaus dalį „Žalioji gamyba“).
-
Tinklai augo 18,0 mln. Eur. Augimą daugiausiai lėmė didesni skirstymo kiekiai (+12,4 mln. Eur) dėl šaltesnės žiemos, lyginant su 2020 m., ir bendrai didesnio vartojimo (šis poveikis išsilygins metų eigoje, nes metinis ROI ir kompensuojamas nusidėvėjimas ir amortizacija yra fiksuojami metams, bet priskiriami konkretiems mėnesiams pagal paskirstytą kiekį). Taip pat, koreguoto EBITDA augimą lėmė didesnės pajamos iš naujų klientų prijungimų ir galios didinimų (+3,2 mln. Eur).
-
Sprendimai klientams augo 7,1 mln. Eur. Gamtinių dujų veiklos teigiamą rezultata (+11,7 mln. Eur) iš dalies atsverė neigiami elektros energijos veiklos rezultatai (-5,4 mln. Eur). Teigiamas gamtinių dujų rezultatas susidarė iš gamtinių dujų atsargų pervertinimo efekto (+31,1 mln. Eur) dėl kylančių gamtinių dujų kainų ir didesnio gamtinių dujų kiekio saugyklose, kuris, tikėtina, taps neigiamas 2022 metais, jei gamtinių dujų kainos sugrįš į ilgalaikio vidurkių lygį. Teigiamą efektą dalinai atsverė sumažėjimas dujų tiekimo verslo klientams (-7,9 mln. Eur) ir gamtinių dujų eksporto (-6,5 mln. Eur) veiklose, daugiausiai dėl mažesnių pardavimų kiekių ir sumažėjusios gamtinių dujų tiekimo privatiems klientams veiklos (-5,1 mln. Eur), daugiausiai dėl permokėjimo efekto (klientai deklaravo ir sumokėjo daugiau nei faktiškai suvartojo gamtinių dujų prieš padidėjant tarifuji. Neigiama rezultata elektros energijos veikloje lėmė mažesnis nepriklausomo tiekimo privatiems klientams rezultatas (-2,2 mln. Eur), daugiausiai dėl nepakankamai apdraustų elektros energijos kiekio, ir mažesnis reguliuojamo tiekimo privatiems klientams rezultatas (-1,9 mln. Eur) dėl neigiamo reguliuojamo skirstymo tarifo efekto (kuris turėtų būti kompensuotas per 2022 metų tarifą).
-
Lanksčioji gamyba augo 0,9 mln. Eur. Augimą daugiausiai lėmė geresni KCB rezultatai (+1,9 mln. Eur), kurie augo dėl geresnių komercinės veiklos rezultatų, kuriuos lėmė didesnis elektros, gamtinių dujų ir apyvartinių taršos leidimų kainų skirtumas.
-
Rezultatai iš kitų veikliu augo 3,4 mln. Eur. Augimą daugiausiai lėmė didesnės „Ignitis grupės paslaugų centro“ pajamos ir mažesnės patronuojančiosios bendrovės veiklos sąnaudos.
Koreguotas EBITDA pagal segmentus, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| Tinklai^{1} | 126,5 | 108,5 | 18,0 | 16,6 % |
| Žalioji gamyba | 54,3 | 33,0 | 21,3 | 64,5 % |
| Lanksčioji gamyba | 22,4 | 21,5 | 0,9 | 4,2 % |
| Sprendimai klientams | 9,2 | 2,1 | 7,1 | 338,1 % |
| Kita^{2} | 2,1 | (1,3) | 3,4 | n/a |
| Koreguotas EBITDA (AIR) | 214,5 | 163,8 | 50,7 | 31,0 % |
1 Dėl atnaujintos Tinklų metodikos 2020 m. visi koreguoti finansiniai rozškitai buvo retrospektyviai perskaičiuoti (daugiau žr. Rezultatai pagal segmentus“ skyriaus dalį „Atnaujinta Tinklų metodika“). 2020 m. 9 mén. Koreguotas EBITDA sumažėjo 35,2 mln. EUR.
2 Kita – kitos veiklos ir eilminavimai (konsolidavimo koregavimai ir susijusių šalių sandoriai).

2021 m. 9 mén. koreguotas EBITDA, mln. Eur
ignitis
gnutis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Koreguotas EBITDA pagal veiklos pobūdį
2021 m. 9 mén. koreguotas EBITDA iš reguliuojamos veiklos ir ilgalaikių sutarčių sudarė 69,3 % viso koreguoto EBITDA (2020 m. 9 mén. – 83,3 %). Šių veiklų dalis sumažėjo dėl gerokai didesnio koreguoto EBITDA iš komercinės veiklos, daugiausiai Kauno KJ, Vilniaus KJ atliekas energiją verčiančio bloko ir Kauno HE.
Reguliuojama veiklai priskiriama:
- elektros ir gamtinių dujų skirstymo veikla;
- perdavimo sistemos operatoriui teikiamos rezervų ir sisteminės paslaugos;
- visuomeninis elektros energijos tiekimas, garantinis elektros tiekimas, gamtinių dujų tiekimas Lietuvos gyventojams ir paskirtojo SGD tiekėjo paslaugos.
Veiklai pagal ilgalaikes sutartis priskiriami vėjo jėgainių parkai su skatinamaisiais tarifais, t. y. fiksuotais tarifais arba numatytu priedu prie rinkos kainos.
Koreguotas EBITDA pagal veiklos pobūdį, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| Reguliuojama | 141,0 | 126,9 | 14,1 | 11,1 % |
| Pagal ilgalaikes sutartis | 7,6 | 9,6 | (2,0) | (20,8 %) |
| Kita | 65,9 | 27,3 | 38,6 | 141,4 % |
| Koreguotas EBITDA AVR | 214,5 | 163,8 | 50,7 | 31,0 % |
2021 m. 9 mén. koreguotas EBITDA pagal veiklos pobūdį, %

Reguliuojama monopolinė veikla sudarė 60,0 % viso 2021 m. 9 mén. koreguoto EBITDA (2020 m. 9 mén. – 70,5 %).
EBITDA korekcijos, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| EBITDA | 249,6 | 229,4 | 20,2 | 8,8 % |
| Korekcijos¹ (AVR) | ||||
| Laikini reguliaciniai skirtumai (1) | (39,3) | (75,1) | 35,8 | (47,7 %) |
| Laikini išvestinių priemonių tikrosios vertės pokyčiai (2) | (13,7) | 0,5 | (14,2) | n/a |
| Naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų piniginis poveikis (3) | 12,5 | 9,9 | 2,6 | 26,3 % |
| Rezultatai iš gamybos iki komercinės veiklos pradžios (4) | 4,8 | - | 4,8 | n/a |
| Kita (5) | 0,6 | (0,9) | 1,5 | n/a |
| Iš viso EBITDA koregavimų | (35,1) | (65,6) | 30,5 | (46,5 %) |
| Koreguotas EBITDA AVR (AVR) | 214,5 | 163,8 | 50,7 | 31,0 % |
| Koreguoto EBITDA marža AVR AVR | 19,0 % | 20,4 % | n/a | (1,4 p. p.) |
¹ Detalesnis vadovybės koregavimų aprašymas pateikiamas 2021 m. 9 mén. konsoliduotųjų finansinių ataskaitų 28-oję pastaboję „Veiklos segmentai“.
(1) Eliminuojamas skirtumas tarp faktinio ataskaitinio laikotarpio pelno bei ataskaitiniam laikotarpiui regulatoriaus leidžiamo uždirbti pelno. Korekcija apima retrospektyvias korekcijas 2020 ir 2021 m. po pokyčių Tinklų RAB skaičiavimo metodikoje, kurios už 2021 m. 9 mén. sudaro 35,0 mln. Eur, o už 2020 m. 9 mén. koregavimas daugiausiai susidarė iš didesnio Sprendimų klientams segmento pelno, uždirbto vykdant reguliuojamą veiklą, eliminavimo, kuris susidarė dėl mažesnių faktinių elektros energijos ir gamtinių dujų įsigijimo kainų, palyginus su regulatoriaus nustatytomis kainomis.
(2) Eliminuojami laikini išvestinių finansinių priemonių susijusių su kitais laikotarpiais tikrosios vertės pokyčiai (įskaitant sandorius realizuotus einamuojų periodu, bet susijusius su būsimais laikotarpiais) įtraukti į pelną (nuostolius). Grupė naudoja išvestinės finansinės priemonės ekonominiams apsidraudimui gamtinių dujų ir elektros energijos tiekimo sutartims, tačiau ne visapusiškai taiko apsidraudimo sandorių apskaitą, todėl vadovybė analizuodama einamojo laikotarpio rezultatus jas eliminuoja. Nuo 2021 m. liepos mén. Sprendimų klientams segmentui buvo parengta apsidraudimo sandorių apskaitos politika. Po šio pokyčio, efektyvių išvestinių finansinių priemonių tikrosios vertės pokyčiai apskaitomi balanse. Kadangi didžioji dalis Grupės išvestinių finansinių priemonių yra susijusios su Sprendimų klientams segmentu, todėl jų suma, įtraukta į pelno (nuostolių) ataskaitą, ženkliai sumažėjo po apsidraudimo sandorių apskaitos politikos parengimo.
(3) Pagal apskaitos politiką, naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų pajamos apskaitomos per naujai sukurtos infrastruktūros naudingo tarnavimo laikotarpį, nors pinigai gaunami prijungus naujus vartotojus ar padidinus galią. Siekiant geriau atspindėti pinigų srautus ir einamaisiais metais užbaigtų naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų rezultatus, pajamos koreguojamos lyg būtų apskaitomos prijungimo ar galios didinimo metu.
(4) Per 2021 m. 9 mén. pelnas gautas prieš Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko (3,6 mln. Eur) ir Pomeranijos VP (1,2 mln. Eur) komercinės veiklos pradžią (ir galimas formalias užbaigimo procedūras po komercinės veiklos pradžios) yra pridedamas, nes jis atspindi pinigų įplaukas, kurios buvo kapitalizuotos pagal TAS. Pagal 16-tojo TAS pakeitimus, nuo 2022 m. pajamos prieš naudojimą bus apskaitomos pelno (nuostolių) ataskaitoje, o ne kapitalizuojamos balanse.
(5) Kiti koregavimai apima eliminuojamus arba pridedamus ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kitus nurašymus ir vertės sumažėjimus, ilgalaikio turto pardavimo pelną ar nuostolius bei kitus vienkartinį pelnas ir nuostolius.
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
EBIT
2021 m. 9 mén. koreguotas EBIT sudarė 121,1 mln. Eur ir buvo 59,8 % (arba 45,3 mln. Eur) didesnis nei 2020 m. 9 mén. Didžiausią poveikį koreguotam EBIT darė didesnis koreguotas EBITDA (+50,7 mln. Eur) (didėjimo priežastys aprašytos skyriuje „Koreguotas EBITDA“), kurį iš dalies atsverė didesnės nusidėvėjimo sąnaudos (-6,4 mln. Eur).
Koreguotas EBIT pagal segmentus, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| Tinklai | 62,2 | 47,2 | 15,0 | 31,8 % |
| Žaliojį gamyba | 39,1 | 20,9 | 18,2 | 87,1 % |
| Lanksčiojį gamyba | 13,8 | 12,6 | 1,2 | 9,5 % |
| Sprendimai klientams | 7,5 | 0,4 | 7,1 | 1 775,0 % |
| Kita¹ | (1,5) | (5,3) | 3,8 | (71,7 %) |
| Koreguotas EBIT (AVR) | 121,1 | 75,8 | 45,3 | 59,8 % |
| Koreguoto EBIT marža (AVR) | 10,7 % | 9,5 % | n/a | 1,3 p. p. |
¹ Kita – kitos veiklos ir eliminavimai (konsolidavimo koregavimai ir susijusių šalių sandoriai).
EBIT korekcijos, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| EBIT (AVR) | 145,1 | 142,9 | 2,2 | 1,5 % |
| Koregavimas | ||||
| Iš viso EBITDA koregavimų | (35,1) | (65,6) | 30,5 | (46,5 %) |
| Apyvartinio taršos leidimų perkainojimas (6) | 12,0 | (0,3) | 12,3 | n/a |
| Ilgalaikio ir trumpalaikio gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai (7) | (0,9) | (1,2) | 0,3 | (25,0 %) |
| Iš viso EBIT koregavimų | (24,0) | (67,1) | 43,1 | (64,2 %) |
| Koreguotas EBIT (AVR) | 121,1 | 75,8 | 45,3 | 59,8 % |
(6) Apyvartinio taršos leidimų perkainojimo eliminavimas.
(7) Ilgalaikio ir trumpalaikio gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymų ir vertės sumažėjimų sugražinimas, kadangi jie patenka į iš viso EBITDA korekcijų eilutę.
Grynasis pelnas
2021 m. 9 mén. koreguotas grynasis pelnas sudarė 83,7 mln. Eur ir buvo 65,4 % didesnis nei 2020 m. 9 mén. Koreguoto EBITDA teigiama įtaka (+50,7 mln. Eur) buvo iš dalies atsverta didesnio pelno mokesčio (-9,0 mln. Eur), nusidėvėjimo bei amortizacijos (-6,4 mln. Eur) ir finansinės veiklos (-3,2 mln. Eur) sąnaudų. Pajamų mokestis daugiausiai augo dėl atidėtojo pelno mokesčio sąnaudų, kurios padidėjo padidėjus pelnui prieš mokesčius ir sumažėjus pelno mokesčio lengvatai investiciniams projektams dėl mažesnių investicijų.
Ataskaitinis grynasis pelnas 2021 m. 9 mén. sumažėjo iki 94,4 mln. Eur, lyginant su 108,3 mln. Eur 2020 m. 9 mén. Ataskaitinis grynasis pelnas sumažėjo, o koreguotas grynasis pelnas ženkliai padidėjo, daugiausiai dėl mažesnių laikinių reguliacinių skirtumų (-35,7 mln. Eur), iš kurių daugiausiai Sprendimų klientams segmente (-28,4 mln. Eur), Kauno KJ opcijų tikrosios vertės sumažėjimo (-23,5 mln. Eur) bei neigiamų apyvartinio taršos leidimų perkainojimo rezultatų (-12,3 mln. Eur) 2021 m. 9 mén. Šį poveikį iš dalies atsverė inovacijų fondo „Smart Energy Fund“ investicijų vertės padidėjimas (+13,8 mln. Eur) 2021 m. 9 mén. bei teigiami laikinių išvestinių priemonių tikrosios vertės pokyčiai (+13,7 mln. Eur 2021 m. 9 mén., lyginant su -0,5 mln. Eur 2020 m. 9 mén.).
Grynojo pelno korekcijos, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| Grynasis pelnas | 94,4 | 108,3 | (13,9) | (12,8 %) |
| Korekcijos | ||||
| Iš viso EBIT koregavimų | (24,0) | (67,1) | 43,1 | (64,2 %) |
| Vienkartiniai finansinės veiklos koregavimai (8) | 9,6 | - | 9,6 | n/a |
| Koregavimų įtaka pelno mokesčius (9) | 3,7 | 9,3 | (5,6) | (60,2 %) |
| Iš viso grynojo pelno koregavimų | (10,7) | (57,7) | 47,0 | (81,5 %) |
| Koreguotas grynasis pelnas (AVR) | 83,7 | 50,6 | 33,1 | 65,4 % |
| Koreguotas ROE (12 mén.) (AVR) | 7,4 % | 6,2 % | n/a | 1,2 p. p. |
| ROE (12 mén.) (AVR) | 9,7 % | 9,3 % | n/a | 0,4 p. p. |
(8) Į vienkartinį finansinės veiklos koregavimus įtraukti Kauno KJ opcijų tikrosios vertės sumažėjimo (-23,5 mln. Eur) ir inovacijų fondo „Smart Energy Fund“ investicijų vertės padidėjimo (+13,8 mln. Eur) eliminavimas.
(9) Papildomas pelno mokesčio koregavimas taikant 15 % pelno mokesčio tarifą (įstatymų nustatytas pelno mokesčio tarifas Lietuvoje), taikomą visiems EBIT koregavimams (išskyrus apyvartinio taršos leidimų perkainojimą).
ignitis
gnyje
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Investicijos
2021 m. 9 mén. investicijos siekė 131,0 mln. Eur ir buvo 139,9 mln. Eur mažesnės nei 2020 m. 9 mén. Daugiausia investicijų buvo skirta elektros skirstymo tinklui (64,3 % visų investicijų), gamtinių dujų skirstymo tinkui (12,5 %) ir Vilniaus KJ statyboms (6,1 %).
2021 m. 9 mén. Žaliosios gamybos segmento investicijos siekė 18,3 mln. Eur ir buvo 159,0 mln. Eur mažesnės nei 2020 m. 9 mén. Pagrindinė sumažėjimo priežastis buvo mažesnės investicijos į Pomeranijos VP statybas (-64,3 mln. Eur), kadangi statybos buvo užbaigtos kovo mėn., Kauno KJ statybas (-63,9 mln. Eur), kadangi parko statybos baigtos 2020 m. rugpijūčio mėn., ir Vilniaus KJ (-33,0 mln. Eur), dėl kovo mėn. pradėtos atliekas energija verčiančio bloko komercinės veiklos ir perplanuoto biokuro bloko investicijų plano.
Tinklų segmento investicijos sudarė 103,0 mln. Eur ir buvo 17,0 mln. Eur didesnės nei 2020 m. 9 mén. Investicijos į skirstymo tinklų techninę priežiūrą išaugo +21,9 mln. Eur, arba +80,5 %, ir siekė 49,1 mln. Eur, arba 37,5 %, visų 2021 m. 9 mén. investicijų. Augimą iš dalies atsvėrė -5,0 mln. Eur, arba -8,8 %, mažesnės investicijos į skirstymo tinklų plėtrą dėl mažesnio naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų skaičiaus bei siekė 51,5 mln. Eur, arba 39,3 %, visų 2021 m. 9 mén. investicijų.
2021 m. 9 mén. Grupei buvo suteiktos 13,5 mln. Eur investicijoms skirtos dotacijos. Didžiausia dotacijų dalis skirta elektros energijos ir gamtinių dujų skirstomųjų tinklų techninei priežiūrai (9,3 mln. Eur) ir Vilniaus KJ projektui (4,2 mln. Eur). Taip pat, dalis Tinklų segmento investicijų susijusių su naujų vartotojų prijungimo, galios didinimo ir infrastruktūros įrangos perdavimo darbais buvo padengtos klientų (21,3 mln. Eur).

2021 m. 9 mén. investicijos pagal segmentus, %
Investicijos pagal segmentus, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| Tinklai | 103,0 | 86,0 | 17,0 | 19,8 % |
| Elektros tinklo plėtra | 41,5 | 39,3 | 2,2 | 5,6 % |
| Elektros tinklo techninė priežiūra | 42,7 | 21,4 | 21,3 | 99,5 % |
| Gamtių dujų tinklo plėtra | 10,0 | 17,2 | (7,2) | (41,9 %) |
| Gamtių dujų tinklo techninė priežiūra | 6,4 | 5,8 | 0,6 | 10,3 % |
| Kita | 2,4 | 2,3 | 0,1 | 4,3 % |
| Žalioji gamyba | 18,3 | 177,3 | (159,0) | (89,7 %) |
| Vilniaus KJ | 8,0 | 41,0 | (33,0) | (80,5 %) |
| Kauno KJ | 4,3 | 68,2 | (63,9) | (93,7 %) |
| Pomeranijos VP | 1,7 | 66,0 | (64,3) | (97,4 %) |
| Kita | 4,3 | 2,1 | 2,2 | 104,8 % |
| Sprendimai klientams | 1,2 | 0,8 | 0,4 | 50,0 % |
| Lankščioji gamyba | 0,2 | 2,9 | (2,7) | (93,1 %) |
| Kita¹ | 8,3 | 3,9 | 4,4 | 112,8 % |
| Investicijos (AVK) | 131,0 | 270,9 | (139,9) | (51,6 %) |
| Dotacijos | (13,5) | (19,2) | 5,7 | (29,7 %) |
| Investicijos dengiamos vartotojų² | (21,3) | (18,9) | (2,4) | 12,7 % |
| Investicijos (išskyrus dotacijas ir investicijas, dengiamas iš investicijų naudą gaunančių vartotojų) | 96,2 | 232,8 | (136,6) | (58,7 %) |
¹ Kita – kitos veiklos ir eliminavimai (konsolidavimo koregavimai ir susijusių šalių sandoriai).
² Investicijos, dengiamos iš investicijų naudą gaunančių vartotojų, apima naujų vartotojų prijungimo ir galios didinimo darbus bei infrastruktūros įrangos perkeliimą.
x
ignitis
gnaw
34 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Balansas
Turtas
2021 m. rugsėjo 30 d. bendra turto vertė siekė 4 232,2 mln. Eur (6,6 % padidėjimas nuo 2020 m. gruodžio 31 d.). Augimą daugiausia lėmė atsargų padidėjimas dėl laikino teigiamo gamtinių dujų atsargų pervertinimo poveikio, rugsėjo mėn. atvykusio SGD krovinio, didesni depozitai į išvestinių finansinių priemonių prekybos sąskaitas ir išankstiniai apmokėjimai susię su gamtinių dujų pirkimais, nematerialiojo turto ir ilgalaikio materialiojo turto padidėjimas, kurį lėmė investicijos atliktos 2021 m. Gautina suma iš „EPSO-G“ už AB „LitGrid“ akcijas (136,2 mln. Eur) buvo perkelta iš ilgalaikių prie trumpalaikių gautinų sumų, nes pagal susitarimą ji turi būti sumokėta iki 2022 m. rugsėjo 30 d.
Nuosavas kapitalas
2021 m. rugsėjo 30 d. nuosavas kapitalas sudarė 1 883,9 mln. Eur ir išaugo 2,2 % nuo 2020 m. gruodžio 31 d., daugiausiai dėl 2021 m. 9 mén. grynojo pelno bei padidėjusio apyvartinių taršos leidimų rezervo perkainojimo, kuriuos iš dalies atsvėrė išmokėti dividendai.
Įsipareigojimai
Visi įsipareigojimai 2021 m. 9 mén. padidėjo 10,5 %, arba 222,8 mln. Eur. Trumpalaikiai įsipareigojimai padidėjo 99,1 %, arba 306,5 mln. Eur. Tai daugiausiai lėmė Kauno KJ paskolos perkėlimas iš ilgalaikių įsipareigojimų, įsipareigojimai susię su didesnių gamtinių dujų kainų apsidraudimo sutartimis ir mokėtinų sumų, susijusių su gamtinėmis dujomis ir elektra, didėjimas.
Balansas, mln. Eur
| 2021.09.30 | 2020.12.31 | A | A, % | |
|---|---|---|---|---|
| Ilgalaikis turtas | 2 969,0 | 2 982,7 | (13,7) | (0,5 %) |
| Trumpalaikis turtas | 1 263,2 | 986,6 | 276,6 | 28,0 % |
| TURTO IŠ VISO | 4 232,2 | 3 969,3 | 262,9 | 6,6 % |
| Nuosavas kapitalas | 1 883,9 | 1 843,8 | 40,1 | 2,2 % |
| Įsipareigojimų iš viso | 2 348,3 | 2 125,5 | 222,8 | 10,5 % |
| Ilgalaikiai įsipareigojimai | 1 732,5 | 1 816,2 | (83,7) | (4,6 %) |
| Trumpalaikiai įsipareigojimai | 615,8 | 309,3 | 306,5 | 99,1 % |
| NUOSAVO KAPITALO IR ĮSIPAREIGOJIMŲ IŠ VISO | 4 232,2 | 3 969,3 | 262,9 | 6,6 % |
| Turto apyvartumas (12 mėn.) AHR | 0,40 | 0,34 | 0,06 | 17,6 % |
| ROA (12 mėn.) AHR | 4,0 % | 4,7 % | n/a | (0,7 p. p.) |
| Bendrojo likvidumo koef. AHR | 2,05 | 3,19 | (1,14) | (35,7 %) |
| Apyvartinis kapitalas / Pajamos (12 mėn.) AHR | 9,5 % | 4,7 % | n/a | 4,8 p. p. |
x
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Finansavimas
Grynoji skola
2021 m. rugsėjo 30 d. grynoji skola sudarė 620,4 mln. Eur., o tai yra 3,3 %, arba 20,1 mln. Eur, padidėjimas, lyginant su 2020 m. gruodžio 31 d.
FFO (12 mėn.) / Grynosios skolos rodiklis šiek tiek sumažėjo, nuo 52,1 % iki 51,0 %, dėl padidėjusios grynosios skolos.
Grynoji skola, mln. Eur
| 2021.09.30 | 2020.12.31 | A | A % | |
|---|---|---|---|---|
| Ilgalaikių finansinių įsipareigojimų viso | 1 164,4 | 1 275,3 | (110,9) | (8,7 %) |
| Ilgalaikės paskolos | 233,4 | 359,0 | (125,6) | (35,0 %) |
| Obligacijos | 888,1 | 887,0 | 1,1 | 0,1 % |
| Mokėtinos (įskaitant sukauptas) palūkanos | 0,0 | 0,2 | (0,2) | (100,0 %) |
| Nuomos įsipareigojimai (16-asis TFAS) | 42,9 | 29,1 | 13,8 | 47,4 % |
| Trumpalaikių finansinių įsipareigojimų viso | 137,2 | 28,8 | 108,4 | 376,4 % |
| Ilgalaikių paskolų einamųjų metų dalis | 12,6 | 6,3 | 6,3 | 100,0 % |
| Trumpalaikės paskolos | 114,7 | 0,0 | 114,7 | n/a |
| Mokėtinos (įskaitant sukauptas) palūkanos | 4,9 | 9,1 | (4,2) | (46,2 %) |
| Nuomos įsipareigojimai (16-asis TFAS) | 5,0 | 13,4 | (8,4) | (62,7 %) |
| Finansinės skolos [AVR] | 1 301,6 | 1 304,1 | (2,5) | (0,2 %) |
| Pinigai ir jų ekvivalentai bei lėšos sąlyginio deponavimo sąskaitoje | 681,2 | 703,8 | (22,6) | (3,2 %) |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai | 636,2 | 658,8 | (22,6) | (3,4 %) |
| Lėšos sąlyginio deponavimo sąskaitoje | 45,0 | 45,0 | 0,0 | 0,0 % |
| Grynoji skola [AVR] | 620,4 | 600,3 | 20,1 | 3,3 % |
| „EPSO-G“ gautina suma | 136,2 | 150,7 | (14,5) | (9,6 %) |
| Grynoji skola, be „EPSO-G“ sumos | 484,2 | 449,6 | 34,6 | 7,7 % |
| Grynoji skola / koreguotas EBITDA (12 mėn.) [AVR] | 2,11 | 2,47 | (0,36) | (14,6 %) |
| Grynoji skola / EBITDA (12 mėn.) [AVR] | 1,73 | 1,78 | (0,05) | (2,8 %) |
| FFO / Grynoji skola [AVR] | 51,0 % | 52,1 % | n/a | (1,1 p. p.) |
| Finansinės skolos / Nuosavas kapitalas [AVR] | 0,69 | 0,71 | (0,02) | (2,4 %) |
| Nuosavo kapitalo lygis [AVR] | 0,45 | 0,46 | (0,01) | (3,1 %) |
Obligacijų emisijos
Grupė yra išplatinusi tris obligacijų emisijas, kurių bendra nominali vertė siekia 900,0 mln. Eur. Dvi iš jų – žaliosios obligacijos (600,0 mln. Eur).
Obligacijų emisijos
| 2017 m. emisija | 2018 m. emisija | 2020 m. emisija | |
|---|---|---|---|
| ISIN kodas | XS1646530565 | XS1853999313 | XS2177349912 |
| Valiuta | Eur | Eur | Eur |
| Nominalus kiekis | 300 000 000 | 300 000 000 | 300 000 000 |
| Palūkanos | 2,000 | 1,875 | 2,000 |
| Galiojimo terminas | 2027 m. liepos | ||
| 17 d. | 2028 m. liepos | ||
| 10 d. | 2030 m. gegužės | ||
| 21 d. | |||
| Kredito reitingas | BBB+ | BBB+ | BBB+ |
Ataskaitinio laikotarpio metu nebuvo esminių pokyčių susijusių su obligacijomis. Susijusių informaciją, įskaitant obligacijų turetojų struktūrą išleidimo metu galite rasti 2020 m. metiniame pranešime ir mūsų svetainėje.
Finansinių skolų terminai
Atitinkamai obligacijos, kurių galiojimo terminas yra 2027 m. (300,0 mln. Eur, žaliosios), 2028 m. (300,0 mln. Eur, žaliosios) ir 2030 m. (300,0 mln. Eur) sudaro didžiausią Grupės finansinių įsipareigojimų dalį. Vidutinis finansinių įsipareigojimų galiojimo terminas 2021 m. rugsėjo 30 d. buvo 7,8 metai (2020 m. gruodžio 31 d. – 7,7 metai).

Palūkanų normos, valiutų ir likvidumo rizika
2021 m. rugsėjo 30 d., finansinių skolų suma – 1 128,2 mln. Eur – buvo su fiksuota palūkanų norma (90,3 % visų paskolų ir obligacijų sumos), o likusi finansinių skolų dalis yra su kintama palūkanų norma. 2021 m. rugsėjo 30 d. efektyvių palūkanų norma buvo 1,74 %. 92,9 % paskolų ir obligacijų buvo eurais, 7,1 % – Lenkijos zlotais.
Likvidumo rizikoms valdyti Grupė turi sudariusi kredito linijų sutartis su bankais. 2021 m. rugsėjo 30 d. Grupė neturėjo kredito linijų, nes vieną kredito linijos sutartis, siekusi 70 mln. Eur, 2021 m. rugsėjo mėn. pasibaigė, o kita kredito linijos, siekiančios 80 mln. Eur, sutartis buvo pasirašyta 2021 m. spalio mėn. 12 mln. Eur suma yra išaldyta ir bus panaudota „Ignitis gamyba“ ir ESO akcijų išpirkimui. Visos turimos kredito linijos yra įpareigojančios, t. y. bankas turi išmokėti lėšas pagal reikalavimą.
ignitis grupe
36 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Pinigų srautai
2021 m. 9 mén. grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai (CFO) sudarė 203,6 mln. Eur. Lyginant su 2020 m. 9 mén., CFO sumažėjo 68,2 mln. Eur. daugiausiai dėl padidėjusio apyvartinio kapitalo, kurį iš dalies atsverė didesnis EBITDA.
Per 2021 m. 9 mén. grynojo apyvartinio kapitalo augimą daugiausiai lėmė gamtinių dujų atsargų vertės išaugimas (įskaitant pervertinimo efektą) (+77,2 mln. Eur) dėl didesnių gamtinių dujų rinkos kainų ir SGD krovininio laivo atvykimo rugsėjį, didesni dujų ir elektrų išvestinių finansinių priemonių prekybos depozitai (+56,4 mln. Eur) dėl didesnių rinkos kainų, sukauptų pajamų, susijusių su reguliuojama visuomeninio elektrų tiekimo veikla augimas (+39,2 mln. Eur) bei didesni investicinių projektų išankstiniai apmokėjimai (+10,1 mln. Eur). Tai dalinai atsverė piniginė išvestinių finansinių priemonių rezervo pasikeitimo (ang. mark to market) efekto dalis (-51,3 mln. Eur) ir išaugusios mokėtinos sumos už dujas (-41,8 mln. Eur) daugiausiai dėl didesnių gamtinių dujų rinkos kainų ir SGD krovininio laivo atvykimo rugsėjį. Per 2020 m. 9 mén. grynojo apyvartinio kapitalo mažėjimą daugiausiai lėmė investicinių projektų išankstinių apmokėjimų mažėjimas (-27,7 mln. Eur) ir gamtinių dujų atsargų vertės mažėjimas (įskaitant pervertinimo efektą) (-18,0 mln. Eur) dėl didesnių gamtinių dujų rinkos kainų ir mokėtinų sumų už dujas augimas (-13,9 mln. Eur).
2021 m. 9 mén. grynieji investicinės veiklos pinigų srautai (CFI) siekė -125,2 mln. Eur. Lyginant su 2020 m. 9 mén., CFI sumažėjo 87,8 mln. Eur. daugiausiai dėl mažesnių investicijų.
2021 m. 9 mén. grynieji finansinės veiklos pinigų srautai (CFF) buvo -101,0 mln. Eur. 2021 m. 9 mén. CFF buvo neigiamas, nes vyko paskolų grąžinimai, palūkanų ir dividendų išmokėjimai, o 2020 m. 9 mén. CFF buvo teigiamas, daugiausiai dėl išleistų obligacijų 2020 m. gegužės mén. ir gautų paskolų.
Pinigų srautai, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| Pinigų ir jų ekvivalentų likutis laikotarpio prad. | 658,8 | 131,8 | 527,0 | 399,8 % |
| CFO | 203,6 | 271,8 | (68,2) | (25,1 %) |
| CFI | (125,2) | (213,0) | 87,8 | (41,2 %) |
| CFF | (101,0) | 91,7 | (192,7) | n/a |
| Pinigų ir jų ekvivalentų padidėjimas (sumažėjimas) | (22,6) | 150,5 | (173,1) | n/a |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pab. | 636,2 | 282,3 | 353,9 | 125,4 % |
2021 m. 9 mén. Grupės FFO rodiklis išaugo 1,8 % (3,7 mln. Eur) ir sudarė 211,1 mln. Eur. Pagrindinė augimo priežastis yra didesnis EBITDA, kurį iš dalies atsverė didesnės palūkanos ir pelno mokestis.
FFO, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| EBITDA AIR | 249,6 | 229,4 | 20,2 | 8,8 % |
| Gautos palūkanos | 0,4 | 0,5 | (0,1) | (20,0 %) |
| Sumokėtos palūkanos | (23,5) | (15,0) | (8,5) | 56,7 % |
| Sumokėtas pelno mokestis | (15,4) | (7,5) | (7,9) | 105,3 % |
| FFO AIR | 211,1 | 207,4 | 3,7 | 1,8 % |
2021 m. 9 mén. Grupės FCF rodiklis išaugo 17,9 mln. Eur ir sudarė 21,6 mln. Eur. Pagrindinė sumažėjimo priežastis buvo apyvartinio kapitalo pokytis, kurį iš dalies atsverė mažesnės investicijos.
FCF, mln. Eur
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|
| FFO AIR | 211,1 | 207,4 | 3,7 | 1,8 % |
| Investicijos | (131,0) | (270,9) | 139,9 | (51,6 %) |
| Gautos dotacijos | 13,5 | 19,2 | (5,7) | (29,7 %) |
| Naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų piniginis poveikis | 12,5 | 9,9 | 2,6 | 26,3 % |
| Įplaukos iš ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto perleidimo¹ | 1,7 | 9,9 | (8,2) | (82,8 %) |
| Apyvartinio kapitalo pasikeitimai | (86,2) | 64,0 | (150,2) | n/a |
| FCF AIR | 21,6 | 39,5 | (17,9) | (45,3 %) |
¹ Pinigų įplaukos, nurodytos FCF ataskaitos eilutėje „Įplaukos iš ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto perleidimo“, rodo mažesnį pelną (nuostolius), nes jis jau įtrauktas į FFO, included in FFO.
Ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Pagrindiniai veiklos rodikliai
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | A | A, % | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Elektra | |||||
| Žaliosios gamybos galia | MW | 1 350 | 1 350 | - | -% |
| Žaliosios gamybos instaliuotoji galia | MW | 1 120 | 1 101 | 19 | 1,7 % |
| Statomi Žaliosios gamybos pajėgumai | MW | 230 | 249 | (19) | (7,6 %) |
| Paskirstyta elektros energijos (neto) | TWh | 7,60 | 6,99 | 0,61 | 8,7 % |
| Pagaminta elektros energijos (neto) | TWh | 1,69 | 1,80 | (0,11) | (6,2 %) |
| Žaliosios energijos gamyba | TWh | 0,96 | 0,91 | 0,05 | 5,3 % |
| Žaliosios gamybos dalis | % | 56,9 % | 50,7 % | n/a | (6,2 p. p.) |
| Elektros energijos pardavimai | TWh | 5,14 | 4,97 | 0,17 | 3,5 % |
| SAIFI | vnt. | 1,12 | 1,11 | 0,00 | 0,4 % |
| SAIDI | min. | 177,13 | 194,18¹ | (17,05) | (8,8 %) |
| Šiluma | |||||
| Žaliosios gamybos galia (Šiluma) | MW | 339 | 339 | - | -% |
| Žaliosios gamybos instaliuotoji galia | MW | 170 | 110 | 60,0 | 54,5 % |
| Statomi Žaliosios gamybos pajėgumai | MW | 169 | 229 | (60,0) | (26,2 %) |
| Pagaminta šiluminė energija | TWh | 0,57 | 0,18 | 0,39 | 217,9 % |
| Gamtinės dujos | |||||
| Paskirstyta gamtinių dujų | TWh | 5,76 | 4,58 | 1,18 | 25,8 % |
| Gamtinių dujų pardavimai | TWh | 8,70 | 10,86 | (2,16) | (19,9 %) |
| SAIFI | vnt. | 0,004 | 0,007 | 0,002 | (34,6 %) |
| SAIDI | min. | 0,37 | 0,85 | (0,48) | (56,0 %) |
¹ Anksčiau skelbta 195,5 vertė buvo koreguota pagal naujausią meteorologinę informaciją.
Elektra
Žaliosios gamybos instaliuotoji galia per metus padidėjo 19 MW, nes Vilniaus KJ atliekas energija verčiantis blokas (2021 m. kovo mėn.) pradėjo komercinę veiklą.
Bendra paskirstytos elektros energijos apimtis didėjo 8,7 %. Verslo klientams paskirstytos elektros energijos apimtis didėjo apie 8,2 %, o privatiems klientams – didėjo 9,9 %. Rezultatų augimą daugiausiai lėmė palankios oro sąlygos ir nuotolinis darbas.
Lyginant su 2020 m. 9 mėn., elektros energijos gamybos (neto) apimtys mažėjo 6,2 % ir 2021 m. 9 mėn. siekė 1,69 TWh. Tačiau, vertinant kartu su išaugusia žaliosios elektros energijos gamyba (neto), tai lėmė Žaliosios gamybos dalies padidėjimą. Elektros energijos gamybos (neto) sumažėjimą daugiausiai lėmė mažesnė Elektrėnų komplekso KCB gamyba (-0,15 TWh) (Lankščioji gamyba), sumažėjusi Kruonio HAE (0,09 TWh) bei vėjo parku (-0,03 TWh) gamyba (Žalioji gamyba). Elektrėnų komplekso KCB (Lankščioji gamyba) ir Kruonio HAE (Žalioji gamyba) gamybos sumažėjimą lėmė mažiau palankios rinkos sąlygos, tuo tarpu, vėjo parkai pagamino mažiau energijos dėl mažesnio vėjo greičio 2021 m. pirmajame pusmetyje. Ši poveikį iš dalies atsvėrė išaugęs pagamintos energijos kiekis Kauno KJ (+0,08 TWh), Vilniaus KJ atliekas energija verčiančiame bloke (+0,06 TWh) ir Kauno HE (+0,04 TWh). Pagamintos elektros energijos kiekis (neto) Kauno KJ ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančiame bloke išaugo nuo jėgainių komercinės veiklos pradžios, atitinkamai, 2020 m. rugpijūčio mėn. ir 2021 m. kovo mėn., tuo tarpu, augimą Kauno HAE lėmė didesnis vandens lygis Nemune.
Elektros pardavimų augimą (3,5 % didesnį nei praeitame laikotarpyje) daugiausiai lėmė didesni pardavimai verslo klientams (dėl išaugusio verslo klientų skaičiaus ir pagyvėjusios ekonomikos).
Elektros kokybės (SAIFI) rodiklis, parodantis neplanuotų nutrūkimų dažnį tenkantį vienam vartotojui, išliko beveik nepakitęs, lyginant su praeitais metais, ir siekė 1,12 karto (1,11 karto 2020 m. 9 mėn.). Elektros kokybės
(SAIDI) rodiklis, parodantis vidutinę neplanuotų elektros energijos arba gamtinių dujų persiuntimo nutraukimų trukmę, pagerėjo ir siekė 177,13 min. (lyginant su 194,18 min. 2020 m. 9 mėn.). 2021 m. 9 mėn. kokybės rodiklius neigiamai paveikė ekstremalios oro sąlygos (šlapio sniego danga 2021 m. sausio mėn., vietinės audros 2021 m. gegužės–birželio mėn. bei vėjuotas 2021 m. liepos mėn.). Nepaisant to, 2020 m. kovo mėn. įvykusi audra „Laura“ (didžiausia audra Lietuvoje nuo 2005 m.) padarė daug didesnę neigiamą įtaką elektros kokybės (SAIDI) rodikliams, tad 2021 m. 9 mėn. SAIDI rodiklis buvo geresnis nei 2020 m. 9 mėn.
Šiluma
Lyginant su 2020 m., 2021 m. 9 mėn. šilumos energijos gamybos (neto) apimtys padidėjo 3 kartus dėl Kauno KJ ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko veiklos pradžios, atitinkamai, 2020 m. rugpijūčio mėn. bei 2021 m. kovo mėn.
Gamtinės dujos
Gamtinių dujų paskirstytos kiekis išaugo 25,8 % dėl šaltesnio oro šildymo sezonu. Gamtinių dujų pardavimai sumažėjo 19,9 %. Nepaisant išaugusių pardavimų privatiems klientams dėl šaltesnės žiemos ir nuotolinio darbo, kiekis parduotas verslo klientams buvo 46,4 % mažesnis. Sumažėjimą daugiausiai lėmė mažesni pardavimai verslo klientams Lietuvoje ir mažesnis eksportas į Latviją, Suomiją. Mažesnius pardavimus Lietuvoje (verslo klientai) ir Latvijoje (eksportas) daugiausiai lėmė vienkartiniai sandoriai 2020 m., kurie neįvyko 2021 m. Pardavimų sumažėjimą Suomijoje paveikė išaugusi konkurencija.
2021 m. 9 mėn. gamtinių dujų skirstymo SAIFI ir SAIDI rodikliai pagerėjo, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais, nes 2021 m. III ketv. nebuvo reikšmingų sutrikimų. Gamtinių dujų SAIFI pagerėjo iki 0,004 karto (iš 0,007 karto 2020 m. 9 mėn.). SAIDI rodiklis taip pat sumažėjo ir siekė 0,37 min. (lyginant su 0,85 min. 2020 m. 9 mėn.).
x
ignitis
graje
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Instaliuotų gamybos pajėgumų ir gamybos rezultatų apžvalga

*ignitis
grupo
39 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
3.2 Rezultatai pagal segmentus
Apžvalga

Rodikliai pateikti šiame puslapyje (išskyrus pajamas) yra laikomi Alternatyviais veiklos rodikliais 🚶🚷



40 / 143
- Dėl atriaujintos Tinklų metodikos 2020 m. visi koreguoti finansiniai rodikliai buvo retrospektyviai perskaičiuoti (daugiau žr. Rezultatai pagal segmentus* skyriaus dalį „Atriaujinta Tinklų metodika“). 2020 m. 9 mén. Koreguotas EBITDA sumažėjo 35,2 mln. EUR.
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Tinklai
Apžvalga
- Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) paskelbė atnaujintus duomenis WACC apskaičiavimui, kuris nuo 2022 m. sausio 1 d. elektros energijai sieks 4,16 % (apskaičiuotas remiantis atnaujinta ROI nustatymo metodika), o gamtinėms dujoms – 3,98 % (apskaičiuotas remiantis sena ROI nustatymo metodika)
- Remiantis atnaujinta metodika, reguliuoja mo turto vertės (angl. Regulated Asset Base, RAB) apskaičiavimo metodas buvo pakeistas iš LRAIC modelio į artimą istorinių kašlų modelį (daugiau žr. kitame puslapyje)
- 2021 m. 9 mén. sudaryta sutartis su infrastruktūros tiekėjų dėl maždaug 1,2 mln. išmanųjų skaitiklių. Projektas buvo perplanuotas ir galutinis terminas nustatytas 2025 m. (buvo 2023 m.), sieklant įgyvendinti diegimo procesą pačiu efektyviausiu būdu, atitinkant visus aukščiausio lygio reikalavimus (įskaitant kibernetinį saugumą)
- Elektros kokybės rodiklius (SAIFI ir SAIDI) stipriai pavelkė ekstremalios situacijos, kurias sukėlė šlapio sniego danga (2021 m. sausio mén. pabaigoje), vietinės audros (2021 m. gegužės–birželio mén.) ir gūsingas vėjas (2021 m. liepos mén.)
Finansiniai rezultatai
2021 m. 9 mén. Tinklų pajamos siekė 388,2 mln. Eur ir buvo 11,0 %, arba 38,5 mln. Eur, didesnės nei 2020 m. 9 mén. Padidėjimą daugiausiai lėmė išaugusios elektros energijos (+21,4 mln. Eur) ir gamitnių dujų (+7,4 mln. Eur) skirstymo pajamos, daugiausiai dėl didesnio paskirstyto kiekio (atitinkama), nuo 6,99 TWh iki 7,60 TWh ir nuo 4,58 TWh iki 5,76 TWh), dėl šaltesnės žiemos, lyginant su 2020 m., bendrai išaugusio vartojimo bei išaugusių pajamų iš garantinio tiekimo (+7,6 mln. Eur) dėl 123 % išaugusios elektros energijos rinkos kainos.
Koreguotas EBITDA siekė 126,5 mln. Eur ir buvo 16,6 %, arba 18,0 mln. Eur, didesnis nei 2020 m. 9 mén. Augimą lėmė:
- didesni skirstymo kiekiai (+12,4 mln. Eur) dėl šaltesnės žiemos, lyginant su 2020 m., ir bendrai išaugusio vartojimo (lisi povelkis išsilygins metų eigoje, nes metinis ROI ir kompentuoja mas nusidėvėjimas ir amortizacija yra tiksuojami metams, bet priskiriami konkretiems mėnesiams pagal paskirstytą kiekį);
- didesnės pajamos iš naujų klientų prijungimų ir galios didinimų (+3,2 mln. Eur).
Lyginant su 2020 m. 9 mén., investicijos padidėjo 17,0 mln. Eur, arba 19,8 %. Padidėjimą daugiausiai lėmė didesnės investicijos į elektros ir gamitnių dujų skirstymo
tinklų techninę priežiūrą (+21,9 mln. Eur), tačiau jį iš dalies atsvėrė mažesnės investicijos į gamitnių dujų skirstymo tinklų plėtrą (-7,2 mln. Eur) plėtrą dėl mažesnio naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų skaičiaus.
Veiklos rezultatai
Elektros energijos skirstymas
Bendra paskirstytos elektros energijos apimtis padidėjo 8,7 % dėl šaltesnės žiemos ir nuotolinio darbo. Verslo klientams paskirstytos elektros energijos apimtis didėjo apie 8,2 %, o privatiemu klientams – didėjo 9,9 %. Technologinių sąnaudų rodiklis sumažėjo 0,6 p. p., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, dėl teigiamo elektros nuostolių mažinimo priemonių efekto ir atnaujinto proceso, kuris leidžia aptikti niedeklaruotą paskirstytos elektros energijos kiekį. 2021 m. 9 mén. elektros skirstomojo tinklo vartotojų skaičius išaugo 25,2 tūkst., arba 1,4 %, lyginant su 2020 m. 9 mén. Augimą daugiausiai lėmė išauges naujų gaminančių vartotojų ir gamintojų skaičius ir gana stabilus naujų privačių bei verslo klientų prijungimų lygis. Vidutinė naujų prijungimų trukmė išaugo 32,8 % dėl sutrikusio medžiagų tiekimo, išaugusios rangovų apkrovos (didesnės paklausos, nepalankių oro sąlygų ir COVID-19 poveikio) bei mažesnio planuotų atjungimų skaičiaus. Elektros kokybės rodiklis SAIFI išliko panašiamė lygyje kaip ir pernai ir buvo 1,12 karto (1,11 karto 2020 m. 9 mén.). Elektros kokybės SAIDI rodiklis pagerejo ir siekė 177,13 mln. (lyginant su 194,18 mln. 2020 m. 9 mén.). 2021 m. 9 mén. kokybės rodiklius neigiamai pavelkė ekstremalios oro sąlygos išlapio sniego danga 2021 m. sausio mén., vietinės audros 2021 m. gegužės–birželio mén. bei vejuotas 2021 m. liepos mén.). Nepaisant to, 2020 m. kovo mėn. įvykusi audra „Laura“ (didžiausia audra patuvoje nuo 2005 m.) padarė daug didesnę neigiamą įtaką elektros kokybės (SAIDI) rodikliui, tad 2021 m. 9 mén. SAIDI rodiklis buvo geresnis nei 2020 m. 9 mén.
Gamtinių dujų skirstymas
Gamtinių dujų paskirstytas kiekis išaugo 25,8 % dėl šaltesnės žiemos. Vidutinė naujų prijungimų trukmė išaugo 43,3 % dėl tų pačių priežasčių kaip ir elektros prijungimų (žr. aukščiau). Abu gamtinių dujų kokybės rodikliai (SAIFI ir SAIDI) suprastėjo, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais, ir atitinkamai siekė 0,004 karto ir 0,37 mln. Gamtinių dujų kokybės rodikliai pagerejo, nes 2021 m. III kehv. nebuvo reikšmingų sutrikimų.
| Pagrintiniai finansiniai rodikliai, mln. Eur | 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pajamos | 349,7 | 38,5 | 11,0 % | ||
| Koreguotas EBITDA¹ (AVR) | 126,5 | 108,5 | 18,0 | 16,6 % | |
| EBITDA (AVR) | 147,3 | 139,3 | 8,0 | 5,7 % | |
| Koreguotas EBIT¹ (AVR) | 62,2 | 47,2 | 15,0 | 31,8 % | |
| EBIT (AVR) | 83,5 | 78,6 | 4,9 | 6,2 % | |
| Investicijos (AVR) | 103,0 | 86,0 | 17,0 | 19,8 % | |
| Koreguota EBITDA marža, % (AVR) | 34,5 % | 34,1 % | n/a | 0,4 p. p. | |
| 2021,09,30 | 2020,12,31 | Δ | Δ, % | ||
| IMT, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | 1 655,1 | 1 616,9 | 38,2 | 2,4 % | |
| Grynoji skola (AVR) | 676,9 | 680,7 | (3,8) | (0,6 %) | |
| Pagrintiniai veiklos rodikliai | 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
| Elektros energijos skirstymas | |||||
| Paskirstyta elektros energijos | TWh | 7,60 | 6,99 | 0,61 | 8,7 % |
| Tinklų ilgis | tūkst km | 126,61 | 125,96 | 0,65 | 0,5 % |
| Technologinės sąnaudos | % | 4,6 % | 5,2 % | n/a | (0,6 p. p.) |
| Klientų skaičius | tūkst | 1 794 | 1 769 | 25 | 1,4 % |
| iš kurių gaminantys vartotojai ir gamintojai | tūkst | 16 | 10 | 6 | 60,3 % |
| Nauji prijungimai | tūkst | 20,18 | 16,75 | 3,43 | 20,5 % |
| Prijungimų galios padidinimai | tūkst | 17,02 | 13,09 | 3,94 | 30,1 % |
| Naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų leistinoji naudoti galia | MW | 236,80 | 287,48 | 81,32 | 28,3 % |
| Naujų prijungimų trukmė (vidutiniškai)¹ | k. d. | 36,47 | 27,46² | 9,01 | 32,8 % |
| SAIFI | vnt. | 1,12 | 1,11 | - | 0,4 % |
| SAIDI | min. | 177,13 | 194,18³ | (17,05) | (8,8 %) |
| Gamtinių dujų skirstymas | |||||
| Paskirstyta gamtinių dujų | TWh | 5,76 | 4,58 | 1,18 | 25,8 % |
| Tinklų ilgis | tūkst km | 9,80 | 9,64 | 0,15 | 1,6 % |
| Technologinės sąnaudos | % | 1,9 % | 2,5 % | n/a | (0,6 p. p.) |
| Klientų skaičius | tūkst | 615 | 607 | 8 | 1,3 % |
| Naujų vartotojų prijungimai ir galios didinimai | tūkst | 5,75 | 6,16 | (0,41) | (6,7 %) |
| Naujų prijungimų trukmė (vidutiniškai)¹ | k. d. | 75,90 | 52,97² | 22,93 | 43,3 % |
| SAIFI | vnt. | 0,004 | 0,007 | 0,002 | (34,6 %) |
| SAIDI | min. | 0,37 | 0,85 | (0,48) | (56,0 %) |
| Pagrintiniai reguliavimai reutkitai¹ | 2021 m. | 2020 m. | Δ | Δ, % | |
| Reguliuojamos veiklos dalis 9 mén. koreguotame EBITDA iš viso | 100,0 | 100,0 | n/a | p. p. | |
| RAB (prieš metodikos atnaujinima)⁵ | mln. Eur | 1 663 | 1 628 | 35 | 2,1 % |
| RAB (po metodikos atnaujinima)⁶ | mln. Eur | 1 223 | 1 179 | 44 | 3,7 % |
| WACC (svertinis vidurkis) | % | 5,14 | 5,08 | n/a | 0,06 p. p. |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija (reguliuacinis) | mln. Eur | 91,9 | 89,5 | 2,4 | 2,7 % |
| Papildoma tarifo dedamoji⁶ | mln. Eur | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 % |
| Investicijos dengiamos vartotojų (9 mén.)⁷ | mln. Eur | 21,3 | 18,9 | 2,4 | 12,8 % |
| Elektros energijos skirstymas | |||||
| RAB (prieš metodikos atnaujinima)⁵ | mln. Eur | 1 414 | 1 401 | 13 | 0,9 % |
| RAB (po metodikos atnaujinimo)⁶ | mln. Eur | 974 | 952 | 22 | 2,3 % |
| WACC (svertinis vidurkis) | % | 5,34 | 5,28 | n/a | 0,06 p. p. |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija (reguliuacinis) | mln. Eur | 82,4 | 80,0 | 2,4 | 3,0 % |
| Papildoma tarifo dedamoji⁶ | mln. Eur | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 % |
| Gamtinių dujų skirstymas | |||||
| RAB | mln. Eur | 249 | 227 | 22 | 9,7 % |
| WACC | % | 3,90 | 3,84 | n/a | 0,06 p. p. |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija (reguliuacinis) | mln. Eur | 9,5 | 9,6 | (0,1) | (1,0 %) |
¹ Dėl atnaujintos Tinklų metodikos 2020 m. vis koreguoti finansinai rodikliai buvo retrospektovai periaučiuoti (daugiau žr. Rezultatai pagal segmentai¹ skyriaus daij „Atnaujinta Tinklų metodika“). 2020 m. 9 mén. Koreguotas EBITDA ir Koreguotas EBIT sumažėjo 35,2 mln. EUR. ² Pokyčiai metodika je dėl sudaryty naujų sandonų pokyčių teisės aktuose bei algoritmo koregavimo siekiant tiksliau apskaičiuoti kідmenniui atspus. Pritakius naują metodiką, atitinkamai buvo atnaujinti 2020 m. 9 mén. duomenys. „Naujų prijungimų trukmė (vidutiniškai)“ rodiklis elektra buvo 28,90 k. d., dabar 27,46 k. d. „Naujų prijungimų trukmė (vidutiniškai)“ rodiklis dujoms buvo 53,80 k. d., dabar 52,97 k. d. ³ Arksčiau skelėta 195,5 vertė buvo koreguota pagal naujausią meteoroizigimą informaciją. ⁴ Visų metų rodikliai, jei nenurodyta kitaip. ⁵ Daugiau informacijos žr. kitą pusląsį. Dėl pokyčių Tinklų RAB apskaičiai imo metodikoje, nuo 2022 m. papildoma tarifo dedamąja kasmet bus pridedama 28 mln. Eur. ⁶ Naujų prijungimų ir galios didinimų bei elektros jrengos pašalivimo mokesčiai padengti klientų per 9 mén. Visų 2020 m. suma – 26,3 mln. Eur.
ignitis
gnani
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Atnaujinta Tinklų metodika
Apžvalga
- Po ataskaitinio laikotarpio, Tinklų segmento reguliuotojas (VERT) atnaujino Elektros energijos perdavimo, skirstymo ir visuomeninio tiekimo paslaugų bei visuomeninės kainos viršutinės ribos nustatymo metodiką (nuoroda)
- RAB skaičiavimo metodika pakeista iš LRAIC modelio, labiau priartinant prie istorinės (sigijimo vertės modelio (nuoroda))
- Vis dėl to, reguliavimo tvarumas buvo užtikrintas pritaikius papildomą dedamąją, kuri atsveria RAB skaičiavimo metodo pokyčius
- Nepaisant pokyčių, mes patvirtiname Grupės koreguoto EBITDA prognozę 2021 metams (300–310 mln. eurų) ir 2024 metų tikslus (350–390 mln. eurų), dividendų politiką bei 2021–2024 metų Strateginiame Plane numatytą investicinį planą
Veikimo principas
1. Papildoma tarifo dedamoji
Papildoma dedamoji atsveria RAB skaičiavimo pokyčius, nes ji:
- turės tiesioginį poveikį EBITDA;
- prisidės prie RAB augimo.
Papildomos tarifo dedamosios dydis:
Per 2022–2026 m.:
140 mln. Eur (arba 28 mln. Eur per metus)
Ateities periodai:
Tikimasi panašaus dydžio¹
Skaičiavimo principai:
- papildoma tarifo dedamoji įvesta siekiant išlaikyti ESO finansinius pajėgumus įgyvendinti 10 metų investicijų planą;
- papildoma tarifo dedamoji gali būti keičiama tik jeigu:
(i) keičiasi 10 metų investicijų planas arba
(ii) naudojama ne pagal paskirtį
2. RAB perskaičiavimas
317 mln. Eur RAB sumažėjimas iki 1 097 mln. Eur nuo 2022 m. (nuo 1 414 mln. Eur 2021 m.) dėl pasikeitusios RAB skaičiavimo metodikos.
3. Korekcija už 2018–2021 m.
ROI ir nusidėvėjimas 2018–2021 m. buvo perskaičiuotas pagal istorinių kaštų investicijas (vietoj LRAIC modelio, kuris buvo taikomas 2016–2021 m.). Perskaičiuotas skirtumas, siekiantis apie 160 mln. Eur, turės būti grąžintas (LRAIC1 korekcija). Laikotarpiai ir jiems perskaičiuotos sumos nurodyti žemiau:

LRAIC1 korekcijos už 2018–2021 m., mln. Eur
Suma susidariusi dėl laikinų reguliacinių skirtumų turės būti grąžinta vartotojams (96 % mokėtinos sumos turės būti grąžinta per 2032–2036 m.), todėl, koreguotas EBITDA buvo retrospektyviai perskaičiuotas. Be to, grąžinimo grafikas galėtų būti keičiamas priklausomai nuo tvaraus ESO įsiskolinimo lygio, kuris, Grupės skaičiavimais, pridedant papildomą dedamąją, yra apie 6,5x grynoji skola / EBITDA rodiklio reikšmė.

LRAIC1 korekcijos už 2018–2021 m. grąžinimo tvarkaraštis, mln. Eur
¹ Grupės skaičiavimai pagrįsti pagal 6,5x ESO grynosios skolos / EBITDA įsiskolinimo lygį
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Žalioji gamyba
Apžvalga
- 2021 m. kovo mén. Vilniaus KJ atliekas energija verčiantis blokas (19 MWe, 60 MWth) pradėjo veiklą
- 2021 m. kovo mén. pabaigti Pomeranijos VP (94 MW) Lenkijoje statybos darbai. Komercinės veiklos pradžia planuojama 2021 m. IV ketv.
- Patvirtinta Kruonio HAE (900 MW) plėtra pastatant papildomą bloką (110MW)
- Sudarytos sąlyginės sutartys dėl Latvijas bendrovių, vystančių tris vėjo parkus (160 MW) Latvijasje, 100 % akcijų įsigijimo. Planuojama komercinės veiklos pradžia – 2025–2027 m.
- Bendrai geresni rezultatai, daugiausiai dėl teigiamo Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko, pradėjusio veiklą 2021 m. kovo mén., ir Kauno KJ, pradėjusios veiklą 2020 m. rugpijūčio mén., povelkio ir geresnių Kauno HE rezultatų dėl užfiksuotų didesnių elektros energijos kainų
- Investicijų mažėjimą daugiausiai lėmė pradėtos Kauno KJ ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko projekty veiklos bei 2021 m. kovo mén. baigti Pomeranijos VP statybos darbai
Finansiniai rezultatai
2021 m. 9 mén. Žaliosios gamybos pajamos siekė 105,0 mln. Eur ir buvo 72,4 %, arba 44,1 mln. Eur, didesnės nei 2020 m. 9 mén. Pajamų augimą lėmė Kauno KJ (+14,9 mln. Eur) ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko (+6,9 mln. Eur) veiklos pradžia, didesnės Kruonio HAE (+13,3 mln. Eur) ir Kauno HE (+10,1 mln. Eur) pajamos, daugiausiai dėl didesnių elektros energijos rinkos kainų.
2021 m. 9 mén. koreguotas EBITDA siekė 54,3 mln. Eur ir buvo 64,5 %, arba 21,3 mln. Eur, didesnis nei 2020 m. 9 mén. Pagrindinės tą lėmusios priežastys:
- teigiama Kauno KJ veiklos įtaka (+8,7 mln. Eur), kadangi jėgainė buvo paleista 2020 m. rugpijūčio mén.;
-
teigiama Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko veiklos įtaka (+7,4 mln. Eur), blokas paleistas 2021 m. kovo mén.;
-
geresni Kauno HE (+8,4 mln. Eur) rezultatai, dėl didesnių užfiksuotų elektros kainų;
- neigiamas Kruonio HAE reguliavimo pokyčio povelkis (-1,7 mln. Eur).
2021 m. 9 mén. investicijos siekė 18,3 mln. Eur ir buvo 159,0 mln. Eur mažesnės nei 2020 m. 9 mén. Pagrindinė sumažėjimo priežastis buvo mažesnės investicijos į Pomeranijos VP statybas (-64,3 mln. Eur), nes parko statybos baigtos kova, Kauno KJ statybą (-63,9 mln. Eur), nes ji pradėjo veiklą 2020 m. rugpijūčio mén., ir Vilniaus KJ (-33,0 mln. Eur), dėl 2021 m. kovo mén. pradėtos atliekas energija verčiančio bloko komercinės veiklos.
Veiklos rezultatai
Elektros energijos gamyba
Palyginti su 2020 m. 9 mén., 2021 m. 9 mén. Žaliosios gamybos segmente pagamintos elektros energijos (neto) kiekis padidėjo 516,37 %. Tokį rezultatą daugiausiai lėmė didesnis pagamintos energijos kiekis atliekas verčiant energija Kauno KJ (pradėjo komercinę veiklą 2020 m. rugpijūčio mén.) bei Vilniaus KJ atliekas energija verčiančiame bloke (pradėjo komercinę veiklą 2021 m. kovo mén.). Kita priežastis – ilaugusi gamyba Kauno HE dėl aukštesnio vandens lygio Nemune ir didesnių prieinamumo veiksnių.
Kruonio HAE pagamintos elektros energijos (neto) kiekis siekė 0,66 TWh, o tai yra 17,1 % mažiau, lyginant su 2020 m. 9 mén. Pagrindinė priežastis – mažiau palankios rinkos sąlygos. Vėjo jėgainių parkuose buvo pagaminta 0,140 TWh (neto) elektros energijos. Tai yra 1623,74 % mažiau nei 2020 m. 9 mén. Vėjo jėgainių portfelio gamybos (neto) ir apkrovos sumažėjimą lėmė mažesnės apkrovos dėl prastesnių oro sąlygų – vėjo greitis pirmoje 2021 m. pusėje buvo mažesnis. Prieinamumo veiksniai 2021 m. 9 mén. pagerejo, lyginant su tuo pačiu laikotarpu praeitais metais.
Šiluminės energijos gamyba
Lyginant su 2020 m. 9 mén., 2021 m. 9 mén. šilumos energijos gamybos (neto) apimtyps padidėjo 3 kartus dėl Kauno KJ ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko komercinės veiklos pradžios.
| Pagrindiniai finansiniai rodikliai, mln. Eur | 2021 m. 9 mén | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pajamos | 105,0 | 60,9 | 44,1 | 72,4 % | |
| Koreguotas EBITDA (AIR) | 54,3 | 33,0 | 21,3 | 64,5 % | |
| EBITDA (AIR) | 40,8 | 33,0 | 7,8 | 23,6 % | |
| Koreguotas EBIT (AIR) | 39,1 | 20,9 | 18,2 | 87,1 % | |
| EBIT (AIR) | 23,3 | 20,9 | 2,4 | 11,5 % | |
| Investicijos (AIR) | 18,3 | 177,3 | (159,0) | (89,7 %) | |
| Koreguoto EBITDA marža, % (AIR) | 45,8 % | 54,2 % | n/a | (8,4 p. p.) | |
| 2021.09.30 | 2020.12.31 | Δ | Δ, % | ||
| IMT, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | 748,9 | 755,4 | (6,5) | (0,9 %) | |
| Grynoji skola (AIR) | 376,8 | 352,4 | 24,4 | 6,9 % | |
| Pagrindiniai veiklos rodikliai | 2021 m. 9 mén | 2020 m. 9 mén | Δ | Δ, % | |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Elektros energijos gamyba | |||||
| Instaliuota galia | MW | 1 120 | 1 101 | 19 | 1,7 % |
| Vėjo jėgainės | MW | 76 | 76 | - % | |
| Vanduo | MW | 1 001 | 1 001 | - | - % |
| Hidroakumuliacinės elektrinės | MW | 900 | 900 | - | - % |
| Tekančio vandens hidroelektrinės | MW | 101 | 101 | - | - % |
| Atliekų jėgainės | MW | 43 | 24 | 19 | +79,2 % |
| Statomi projektai | MW | 230 | 249 | -19 | (7,6 %) |
| Vėjo jėgainės | MW | 157 | 157 | - | - % |
| Atliekų jėgainės | MW | 3 | 19 | (19) | (100,0 %) |
| Biomasės jėgainės | MW | 73 | 73 | - | - % |
| Pagaminta elektros energijos (neto) | TWh | 0,96 | 0,91 | 0,05 | 5,3 % |
| Vėjo jėgainės | TWh | 0,14 | 0,17 | (0,03) | (16,7 %) |
| Hidroelektrinės | TWh | 0,66 | 0,71 | (0,05) | (7,7 %) |
| Hidroakumuliacinės elektrinės | TWh | 0,44 | 0,53 | (0,09) | (17,1 %) |
| Tekančio vandens hidroelektrinės | TWh | 0,21 | 0,18 | 0,04 | 20,3 % |
| Atliekų jėgainės | TWh | 0,17 | 0,03 | 0,13 | 386,5 % |
| Vėjo jėgainių prieinamumo koeficientas | % | 99,0 % | 98,5 % | n/a | 0,5 p. p. |
| Vėjo jėgainių apkrovos koeficientas | % | 28,3 % | 34,0 % | n/a | (5,7 p. p.) |
| Šiluminės energijos gamyba | |||||
| Instaliuota galia | MW | 170 | 110 | 60 | 54,5 % |
| Statomi projektai | MW | 169 | 229 | (60) | (26,2 %) |
| Pagaminta šiluminė energija (neto) | TWh | 0,57 | 0,18 | 0,39 | 217,9 % |
| Atliekų jėgainės | TWh | 0,52 | 0,10 | 0,42 | 411,8 % |
| Biomasės jėgainės | TWh | 0,05 | 0,06 | (0,01) | (17,0 %) |
| Gamtinių duų jėgainės | TWh | 3 | 0,02¹ | (0,02) | (89,2 %) |
| Pagrindiniai kąsimpėdimo reikloje | 2021 m. | 2020 m. | Δ | Δ, % | |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Reguliuojamos veiklos dalis 9 mén. koreguotame | % | 2,2 | 8,5 | n/a | |
| EBITDA | |||||
| Kruonio HAE | |||||
| RAB | mln. Eur | 16,8² | 35,6 | (18,8) | (52,8 %) |
| WACC | % | 3,50 | 5,07 | n/a | (1,57 p. p.) |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija (reguliacinis) | mln. Eur | 1,3 | 1,7 | (0,4) | (23,5 %) |
¹ Kauno KJ vykdė bandymus, kurių metu buvo naudojamos dujos.
² Visų metų rodikliai, jei nenurodyta kitaip.
³ Reguliuotojas per pusę sumažino aritmito galios rezervo RAB dalį, tačiau leido 2021 m. pasilkiti pusę uždirbto peino iš elektros energijos pardavimų, aktyvavus aritmį galios rezervą.
ignitis
grade
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Lankščioji gamyba
Apžvalga
- Didesnis elektros, gamtinių dujų ir apyvartinės taršos leidimų kainų skirtumas atliekant KCB komercinę veiklą lėmė didesnį koreguotą EBITDA
Finansiniai rezultatai
2021 m. 9 mén. Lankščiosios gamybos pajamos siekė 111,7 mln. Eur ir buvo 51,4 %, arba 37,9 mln. Eur, didesnės nei 2020 m. 9 mén. Šio segmento pajamų augimą daugiausiai lėmė didesnės KCB komercinės veiklos pajamos (+31,0 mln. Eur) dėl didesnių užfiksuotų elektros kainų.
2021 m. 9 mén. koreguotas EBITDA siekė 22,4 mln. Eur ir buvo 4,2 %, arba 0,9 mln. Eur, didesnis nei 2020 m. 9 mén. Reguliuojamos veiklos rezultatas siekė 11,2 mln. Eur ir buvo 2,6 %, arba 0,3 mln. Eur, mažesnis nei 2020 m. 9 mén. Komercinės veiklos rezultatas siekė 11,3 mln. Eur ir buvo 12,6 %, arba 1,2 mln. Eur, didesnis nei 2020 m. 9 mén. Augimą daugiausiai lėmė geresnis KCB rezultatas (+1,9 mln. Eur), kuris augo dėl geresnių komercinės veiklos rezultatu, kuriuos lėmė didesnis elektros, gamtinių dujų ir apyvartinės taršos leidimų kainų skirtumas.
Ilgalakis materialus, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas padidėjo, lyginant su 2020 m. gruodžio 31 d., daugiausiai dėl apyvartinės taršos leidimų perkainojimo. 2021 m. rugsejo 30 d. apyvartinės taršos leidimų nematerialus turtas sudarė 123,4 mln. Eur (2 001 183 vnt.) ir buvo 56,9 %, arba 44,8 mln. Eur, didesnis, lyginant su 2020 m. gruodžio 31 d. Padidėjimą lėmė reikšmingai didesnė apyvartinės taršos leidimų rinkos kaina, kuri buvo dalinai atsverta patvirtintų apyvartinės taršos leidimų panaudotų per 2020 m. (451 666 vnt.) nurašymo.
Veiklos rezultatai
Pagamintas elektros energijos (neto) kiekis KCB, 7 ir 8 elektrėnų komplekso blokuose siekė 0,73 TWh ir 2021 m. 9 mén. sumažejo 18 %, lyginant su 2020 m. 9 mén. Mažėjimui daugiausiai įtakos turėjo mažesnės KCB gamybos apimtys, kurias lėmė mažiau palankios rinkos sąlygos (mažiau palankių dienų elektros energijos gamybai, tačiau su aukštesne maržai).
2020 m. elektrėnų komplekso 7 ir 8 blokai teikė 475 MW tretinio aktyviosios galios rezervo paslaugą, o 2021 m. užtikrina 482 MW tretinio galios rezervo paslaugą.
2021 m. 9 mén. KCB teikia 371 MW galios izoliuoto elektros sistemos darbo paslaugą. Likusią dalį izoliuoto elektros sistemos darbo paslaugą 38 MW apimtimi teikia 7 blokas.
| Pagrindiniai finansiniai rodikliai, mln. Eur | 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | A | A, % |
|---|---|---|---|---|
| Pajamos | 111,7 | 73,8 | 37,9 | 51,4 % |
| Koreguotas EBITDA (AVR) | 22,4 | 21,5 | 0,9 | 4,2 % |
| EBITDA (AVR) | 22,4 | 21,9 | 0,5 | 2,3 % |
| Koreguotas EBIT (AVR) | 13,8 | 12,6 | 1,2 | 9,5 % |
| EBIT (AVR) | 4,1 | 13,4 | (9,3) | (69,4 %) |
| Investicijos (AVR) | 0,2 | 2,9 | (2,7) | (93,1 %) |
| Koreguoto EBITDA marža, % (AVR) | 20,1 % | 29,3 % | n/a | (9,2 p. p.) |
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | A | A, % | |
| IMT, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | 436,0 | 401,0 | 35,0 | 8,7 % |
| Grynoji skola (AVR) | (40,0) | (40,2) | 0,2 | (0,5 %) |
| Pagrindiniai veiklos rodikliai | 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | A | |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| Instaliuota elektros energijos galia | MW | 1 055 | 1 055 | - |
| Pagaminta elektros energijos (neto) | TWh | 0,73 | 0,89 | (0,16) |
| Rezervinės ir izoliuoto elektros sistemos darbo paslaugos iš viso | MW | 891 | 890 | 1 |
| Tretinio galios rezervo paslaugos | MW | 482 | 475 | 7 |
| Izoliuoto elektros sistemos darbo paslaugos | MW | 409 | 415 | (6) |
| Pagrindiniai reguliaciniai rodikliai¹ | 2021 m. | 2020 m. | A | |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| Reguliuojamos veiklos dalis 9 mén. koreguotame EBITDA | % | 49,8 | 53,3 | n/a |
| CCGT | ||||
| RAB | mln. Eur | - | - | - |
| WACC | % | - | - | - |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija (reguliacinis) | mln. Eur | 9,9 | 9,8 | 0,1 |
| 7 ir 8 blokai | ||||
| RAB | mln. Eur | 33,0 | 36,5 | (3,5) |
| WACC | % | 3,50 | 5,07 | n/a |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija (reguliacinis) | mln. Eur | 4,0 | 3,8 | 0,2 |
¹ Visų metų rodikliai, jei nenurodyta kitaip
ignitis
grupo
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Sprendimai klientams
Apžvalga
- Pradėta gamtinių dujų tiekimo verslo klientams veikla Lenkijoje
- Pradėta prekyba Nyderlandų TTF gamtinių dujų prekybos platformoje
- Tęsiamas privačių klientų elektros rinkos deregulavimas išlaikant privačių klientų lyderio poziciją su 86 % rinkos dalimi pagal kiekį
- Igyvendintas kaštus mažinantis pokytis, sutariant su „Equinor“ dėl SGD krovinių tiekimo sutarties sąlygų pakeitimų, numatančių sutaupyti Lietuvos dujų vartotojams apie 14–17 mln. Eur per 2022–2024 m. laikotarpį. Šiuo pakeitimu nesitikima uždirbti didesnio pelno įmonel, bet sieklama reikšmingial sumažinti nuostolių rizikas, iškomunikustas anksčiau, dėl potencialių reguliacinių pakeitimų
- Dėl neregėtų energijos prekių kainų pokyčių, Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos elektros energetikos ir gamtinių dujų įstatymų pakeitimus (susijusius su privačiais klientais), nukeliant rinkos liberalizavimo antraji etapą 6 mén. (nuo 2022 m. sausio mėn. iki 2022 m. liepos mėn.) bei patvirtinto Grupės schemą amortizuoti elektros ir gamtinių dujų kainų augimą
- Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino SGD terminalo privalomojo tiekimo apimtį – 4 krovinius per metus 2022–2024 m. laikotarpiu, o tai atitinka sutartyje su „Equinor ASA“ numatytą metinę privalomojo tiekimo apimtį, taip sumažinant paskirtojo tiekėjo veiklos neapibrėžtumą
Finansiniai rezultatai
2021 m. 9 mén. Sprendimų klientams pajamos siekė 570,1 mln. Eur ir buvo 46,1 %, arba 179,8 mln. Eur, didesnės nei 2020 m. 9 mén. Teigiamą Sprendimų klientams pajamų rezultata lėmė padidėjusios elektros energijos (+155,8 mln. Eur) ir gamtinių dujų (+21,5 mln. Eur) veiklų pajamos, abiejosę įskaitant išvestinių finansinių priemonių rezultatus. Didesnes elektros energijos tiekimo verslo klientams pajamas (+121,5 mln. Eur) lėmė didesnės rinkos kainos (+123 %). Ir didesni kiekiai (+7 %). Bendri elektros energijos pardavimai privatiems klientams išaugo dėl augančios nepriklausomo tiekimo veiklos (+32,1 mln. Eur), o reguliuojama tiekimo privatiems klientams veikla išliko beveik nepakitusi (+0,7 mln. Eur). Gamtinių dujų veiklų rezultatu augimą lėmė didesnis gamtinių dujų eksportas (+15,6 mln. Eur) ir didesni pardavimai verslo klientams (+6,4 mln. Eur), daugiausiai dėl didesnio gamtinių dujų kainos indekso (+202 %).
2021 m. 9 mén. koreguotas EBITDA siekė 9,2 mln. Eur ir buvo 7,1 mln. Eur didesnis nei 2020 m. 9 mén. Pagrindinės tą lėmusios priežastys:
- teigiamas gamtinių dujų rezultato efektas susidarė iš sandėluojamų gamtinių dujų atsargų pervertinimo efekto (+31,1 mln. Eur) dėl kylančių gamtinių dujų kainų ir didesnio gamtinių dujų kiekio saugyklose, kuris, tikėtina, taps neigiamas 2022 metais, jei gamtinių dujų kainos sugrįš į ilgalakio vidurkio lygį. Teigiamą efektą dalinai atsvėrė sumažėjimas dujų tiekimo verslo klientams (-7,9 mln. Eur) ir gamtinių dujų eksporto (-6,5 mln. Eur) veiklose, daugiausiai dėl mažesnių pardavimų kiekio ir sumažėjusios gamtinių dujų tiekimo privatiems klientams veiklos (-5,1 mln. Eur), daugiausiai dėl permokėjimo efekto;
- neigiamą rezultata elektros energijos veikloje lėmė mažesnis nepriklausomo tiekimo privatiems klientams rezultatas (-2,2 mln. Eur), daugiausiai dėl nepakankamai apdraustų elektros energijos kiekio, ir mažesnis reguliuojamo tiekimo privatiems klientams rezultatas (-1,9 mln. Eur) dėl neigiamo reguliuojamo skirstymo tarito efekto (kuris turėtų būti kompensuotas per 2022 metų taritą).
Lyginant su 2020 m. gruodžio 31 d., grynoji skola padidėjo (+133,8 mln. Eur), daugiausiai dėl papildomo vidinių paskolų poreikio (angi: cash pooling), skirto padengti įsipareigojimus dėl brangesnių išvestinių finansinių priemonių ir padidėjuių skirtumą tarp mažesnių reguliuojamų visuomeninių tarifų ir didesnių faktinių gamtinių dujų ir elektros pirkimo kainų.
Veiklos rezultatai
Elektros energijos pardavimai
2021 m. 9 mén. bendras parduotas elektros energijos kiekis mažmeninėje rinkoje padidėjo 4,6 %, lyginant su 2020 m. 9 mén. Tokį rezultata lėmė didesni pardavimai verslo klientams Lietuvoje (dėl išaugusio verslo klientų skaičiaus ir pagyvėjusios ekonomikos) bei didesnių pardavimų Latvijos ir Lenkijos mažmeninėse rinkose. Tačiau, pardavimai privatiems klientams buvo mažesni (-0,04 TWh) ir klientų skaičius sumažėjo (-0,11 mln.), lyginant su 2020 m. 9 mén., dėl deregulavimo efekto.
Gamtinių dujų pardavimai
Parduotas gamtinių dujų kiekis 2021 m. 9 mén. sumažėjo 19,9 %. Nors pardavimai privatiems klientams išaugo (+0,43 TWh) dėl šaltesnės žiemos ir nuotolinio darbo, pardavimai verslo klientams buvo ženkliai mažesni (-3,74 TWh). Tai galima paaiškinti sumažėjusiais pardavimais verslo klientams Lietuvoje ir sumažėjusiu eksportu (Latvija, Suomija, Mažesnius pardavimus Lietuvoje (verslo klienta)) ir Latvijoje (eksportas) daugiausiai lėmė vienkartiniai gamtinių dujų sandoriai 2020 m., kurie neįvyko 2021 m. Pardavimų sumažėjimą Suomijoje paveikė išaugusi konkurencija. Geresnius didmeninės rinkos rezultatus daugiausiai paveikė neplanuotas 1,41 TWh SDG krovinio pardavimas.
| Pagrindiniai finansiniai rodikliai, mln. Eur | 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pajamos | 570,1 | 390,3 | 179,8 | 46,1 % | |
| Koreguotas EBITDA (AVR) | 9,2 | 2,1 | 7,1 | 338,1 % | |
| EBITDA (AVR) | 36,7 | 34,6 | 2,1 | 6,1 % | |
| Koreguotas EBIT (AVR) | 7,5 | 0,4 | 7,1 | 1 775,0 % | |
| EBIT (AVR) | 35,5 | 33,4 | 2,1 | 6,3 % | |
| Investicijos (AVR) | 1,2 | 0,8 | 0,4 | 50,0 % | |
| Koreguoto EBITDA marža, % (AVR) | 1,7 % | 0,6 % | n/a | 1,1 p. p. | |
| 2021 09.30 | 2020 12.31 | Δ | Δ, % | ||
| IMT, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | 6,2 | 6,6 | (0,4) | (6,1 %) | |
| Grynoji skola (AVR) | 163,2 | 29,4 | 133,8 | 455,1 % | |
| Pagrindiniai veiklos rodikliai | 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | Δ | Δ, % | |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Elektros energijos pardavimai | |||||
| Lietuva | TWh | 4,08 | 4,00 | 0,08 | 2,0 % |
| Latvija | TWh | 0,71 | 0,64 | 0,07 | 11,2 % |
| Kita | TWh | 0,07 | 0,01 | 0,06 | 407,5 % |
| Iš viso mažmeninės prekybos | TWh | 4,87 | 4,65 | 0,21 | 4,6 % |
| Iš kurių privatiems klientams | TWh | 2,11 | 2,16 | (0,04) | (2,0 %) |
| Iš kurių verslo klientams | TWh | 2,75 | 2,49 | 0,26 | 10,3 % |
| Klientų skaičius¹ | mln. | 1,55 | 1,66 | (0,11) | (6,5 %) |
| Gamtinių dujų pardavimai | TWh | 8,70 | 10,86 | (2,16) | (19,9 %) |
| Lietuva | TWh | 4,06 | 5,38 | (1,32) | (24,6 %) |
| Latvija | TWh | 0,21 | 1,86 | (1,65) | (88,9 %) |
| Suomija | TWh | 1,89 | 2,23 | (0,34) | (15,2 %) |
| Lenkija | TWh | - | - | - | - % |
| Iš viso mažmeninės prekybos | TWh | 6,16 | 9,47 | (3,31) | (34,9 %) |
| Iš kurių privatiems klientams | TWh | 1,84 | 1,40 | 0,43 | 30,9 % |
| Iš kurių verslo klientams | TWh | 4,32 | 8,06 | (3,74) | (46,4 %) |
| Didmeninė prekyba | TWh | 2,54 | 1,39 | 1,15 | 82,6 % |
| Klientų skaičius | mln. | 0,61 | 0,61 | 0,01 | 1,1 % |
| Pagrindiniai reguliucėliai rodikliai¹ | 2021 m. | 2020 m. | Δ | Δ, % | |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Reguliuojamos veiklos dalis 9 mén. koreguotame EBITDA | % | 23,4 | 198,4 | n/a | (175,0 p. p.) |
| RAB² | mln. Eur | 25,7 | 74,8 | (49,1) | (65,6 %) |
| WACC | % | 2,93 | 2,94 | n/a | (0,01 p. p.) |
¹ ki 2020 m. IV ketv. privačijs elektros klientai buvo skaičiuojami atsižvelgianti į galiojančias sutartis; nuo 2020 m. IV ketv. – privačijs elektros klientai skaičiuojami kaip objektai (objektas – vartotojo nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomas objektas (jrenginys, statinys ar kita), kuriame vartojama elektros energija). Dėl šios priežasties, privačių elektros tiekimo klientų skaičius 2020 m. 9 mén. buvo pataisytas iš 1,69 mln. (bendras elektros tiekimo klientų skaičius – 1,70 mln.) į 1,65 mln. (bendras elektros tiekimo klientų skaičius – 1,66 mln.).
² Visų metų rodikliai, jei nenurodyta kitaip.
³ Sprendimo klientams veikloje RAB sudaro apyvartinis kapitalas elektros energijos visuomeninio tiekimo poreikio tenkinimui.
ignitis
gnate
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
3.3 Trečio ketvirčio rezultatai
Finansiniai rezultatai
Pajamos
2021 m. III ketv., lyginant su 2020 m. III ketv., pajamos didėjo dėl:
- elektros veiklos Sprendimų klientams segmente (+100,6 mln. Eur), dėl didesnių rinkos kainos ir parduoto kiekio;
- keleto efekty Žaliosios gamybos segmente, įskaitant didesnes Kruonio HAE (+5,4 mln. Eur) ir Kauno HE (+5,0 mln. Eur) pajamas, daugiausiai dėl didesnių, elektros energijos rinkos kainų, bei 2020 m. rugpjūčio mėn. paleistos Kauno KJ (+3,4 mln. Eur) ir 2021 m. kovo mėn. paleisto Vilniaus KJ atliekas energija paverčiančio bloko (+3,3 mln. Eur);
- didesnių elektros skirstymo ir perdavimo pajamų (+5,7 mln. Eur), daugiausiai dėl didesnių kiekio Tinklų segmente;
- didesnių KCB komercinės veiklos pajamų (+10,4 mln. Eur) Lankščiosios gamybos segmente, dėl didesnių elektros rinkos kainų.
Koreguotas EBITDA
Koreguotas EBITDA augo 9,9 mln. Eur, daugiausiai dėl:
- geresnių Kauno HE (+3,8 mln. Eur) rezultaty, dėl didesnės užfiksuotos elektros kainos Žaliosios gamybos segmente, teigiamų Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko (+2,1 mln. Eur), paleisto 2021 m. kovo mėn., Kauno KJ (+1,6 mln. Eur), paleistos 2020 m. rugpjūčio mėn., rezultaty ir teigiamo Pomeranijos VP rezultato atliekant bandymus (+1,2 mln. Eur);
- didesnių paskirstytų kiekio (+2,3 mln. Eur) Tinklų segmente (šis efektas išsilys mietų eigoje) ir didesnių pajamų iš naujų klientų prįjungimų ir galios didinimų (+1,1 mln. Eur).
Koreguotas grynasis pelnas
Koreguotas grynasis pelnas augo 9,0 mln. Eur, daugiausiai dėl didesnio koreguoto EBITDA.
Investicijos
Investicijos 2021 m. III ketv. sumažėjo dėl mažesnių investicijų (Pomeranijos VP (-23,9 mln. Eur), nes parko stalybos baigtos 2021 m. kovo mėn., Kauno KJ (-8,6 mln. Eur), nes jį buvo paleista 2020 m. rugpjūčio mėn., ir Vilniaus KJ (-7,8 mln. Eur), dėl 2021 m. kovo mėn. pradėtos atliekas energija verčiančio bloko komercinės veiklos.
Veiklos rezultatai
Elektra
Paskirstytos elektros kiekis augo 6,5 %, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu praeitais metais, daugiausiai dėl šaltesnio oro nei įprastai ir pagyvėjusio verslo sektoriaus. Elektros energijos (neto) pagaminta 36 % mažiau. Sumažėjimą daugiausiai lėmė mažesnis Elektrėnų komplekso KCB (-0,26 TWh) ir Kruonio HAE (-0,09 TWh) pagamintas kiekis, kuri atsverė išaugusi elektros energijos gamyba (neto) Kauno HE (+0,02 TWh), Kauno KJ (+0,01 TWh) ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančiame bloke (+0,01 TWh).
Veikiančių pajėgumų padaugėjo 19 MW ir, atitinkamai, statomų pajėgumų sumažėjo 19 MW, nes Vilniaus KJ atliekas energija verčiantis blokas 2021 m. kovo mėn. pradėjo komercinė veiklą.
Suprastėjusius elektros kokybės indikatorius (SAIDI ir SAIFI) daugiausiai lėmė vėjuotas 2021 m. liepos mėn. ir didesnis tinklo sutrikimų dėl trečiųjų šalių kaitės skaičius.
Šiluma
Šilumos energijos gamybos (neto) apimtys padidėjo dėl Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio bloko komercinės veiklos pradžios 2021 m. kovo mėn. bei geresnių Kauno KJ rezultatų šilumos energijos aukcionuose.
Gamtiinės dujos
Gamtinių dujų skirstymo apimtys padidėjo dėl didesnio privačių klientų vartojimo, susijusio su karantinu ir ilgesniu šaltuoju sezonu. Gamtiinių dujų pardavimų kiekis sumažėjo, daugiausiai dėl vienkartinio gamtinių dujų sandorių Lietuvoje ir Latvijoje, įvykusių 2020 m. III ketv., kurie neįvyko 2021 m. III ketv.
Gamtinių dujų tiekimo kokybės rodikliai (SAIDI ir SAIFI) pagerėjo, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2020 m., nes 2021 m. III ketv. reikšmingų sutrikimų užfiksuota nebuvo.
| Pagrindiniai finansiniai rodikliai^{1} | 2021 m. III ketv. | 2020 m. III ketv. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pajamos | mln. Eur | 427,3 | 277,9 | 149,4 | 53,8 % |
| EBITDA (AIR) | mln. Eur | 79,7 | 79,8 | (0,1) | (0,1 %) |
| Koreguotas EBITDA (AIR) | mln. Eur | 68,5 | 58,6 | 9,9 | 16,9 % |
| Koregusto EBITDA marža, % (AIR) | % | 16,5 % | 26,1 % | n/a | (9,6 p. p.) |
| EBIT (AIR) | mln. Eur | 47,4 | 49,7 | (2,3) | (4,6 %) |
| Koreguotas EBIT (AIR) | mln. Eur | 37,2 | 28,9 | 8,3 | 28,7 % |
| Grynasis pelnas | mln. Eur | 45,6 | 36,4 | 9,2 | 25,3 % |
| Koreguotas grynasis pelnas (AIR) | mln. Eur | 25,1 | 16,1 | 9,0 | 55,9 % |
| Investicijos (AIR) | mln. Eur | 54,1 | 83,7 | (29,6) | (35,4 %) |
| FFO (AIR) | mln. Eur | 63,4 | 66,0 | (2,6) | (3,9 %) |
| FCF (AIR) | mln. Eur | (48,6) | 21,6 | (70,2) | n/a |
| Pagrindiniai veiklos rodikliai | 2021 m. III ketv. | 2020 m. III ketv. | Δ | Δ, % | |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Elektra | |||||
| Žaliosios gamybos galia | MW | 1 350 | 1 350 | - | -% |
| Žaliosios gamybos instaliuotoji galia | MW | 1 120 | 1 101 | 19 | 1,7 % |
| Statomi Žaliosios gamybos pajėgumai | MW | 230 | 249 | (19) | (7,6 %) |
| Paskirstyta elektros energijos | TWh | 2,45 | 2,30 | 0,15 | 6,5 % |
| Pagaminta elektros energijos (neto) | TWh | 0,55 | 0,86 | (0,31) | (36,3 %) |
| Žaliosios energijos gamyba (neto) | TWh | 0,26 | 0,32 | (0,05) | (16,3 %) |
| Žaliosios gamybos dalis | % | 48,3 % | 36,7 % | n/a | 11,6 p. p. |
| Elektros energijos pardavimai | TWh | 1,67 | 1,64 | 0,02 | 1,4 % |
| SAIFI | vnt. | 0,38 | 0,25 | 0,13 | 51,6 % |
| SAIDI | min. | 31,41 | 16,36 | 15,05 | 92,0 % |
| Šiluma | |||||
| Žaliosios gamybos galia | MW | 339 | 339 | - | -% |
| Žaliosios gamybos instaliuotoji galia | MW | 170 | 110 | 60 | 54,5 % |
| Statomi Žaliosios gamybos pajėgumai | MW | 169 | 229 | (60) | (26,2 %) |
| Pagaminta šiluminė energija | TWh | 0,12 | 0,03 | 0,10 | 341,3 % |
| Gamtiinės dujos | |||||
| Paskirstyta gamtinių dujų | TWh | 1,02 | 0,99 | 0,04 | 3,6 % |
| Gamtinių dujų pardavimai | TWh | 1,39 | 3,62 | (2,24) | (61,8 %) |
| SAIFI | vnt. | 0,001 | 0,004 | (0,003) | (73,7 %) |
| SAIDI | min. | 0,12 | 0,61 | (0,49) | (80,0 %) |
1 Dėl atnaujintos Tinklų metodikos 2020 m. visi koreguoti finansiniai rodikliai buvo retrospektyviai perskaičiuoti (daugiau žr. Rezultatai pagal segmentus* skyriaus dalj. „Atnaujinta Tinklų metodika“). 2020 m. III ketv. Koreguotas EBITDA sumažėjo 11,6 mln. EUR.
ignitis
graph
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
Rezultatai pagal segmentus
Tinklai
Tinklų pajamos buvo 7,3 %, arba 8,3 mln. Eur, didesnės nei 2020 m. III ketv. Augimą daugiausiai lėmė didesnės elektros skirstymo ir perdavimo pajamos (+5,7 mln. Eur).
Koregūotas EBITDA buvo 14,4 %, arba 5,1 mln. Eur, didesnis nei 2020 m. III ketv. Augimą daugiausiai lėmė didesnis skirstymo kiekiai (+2,3 mln. Eur) dėl šaltesnės žiemos, lyginant su 2020 m., ir bendrai didesnio vartojimo išs. poveikis išsilygins metų eigoje, nes metinis ROI ir kompensuojamas nusidėvėjimas ir amortizacija yra tiksuojami metams, bet priskiriami konkretiems mėnesiams pagal paskirstytą kiekį). Be to, koreguoto EBITDA augimui įtaką darė didesnės pajamos iš naujų klientų prijungimų ir galios didinimų (+1,1 mln. Eur).
Investicijos buvo 24,9 %, arba 9,1 mln. Eur, didesnės nei 2020 m. III ketv., daugiausiai dėl didesnių investicijų į elektros skirstymo tinklo techninę priežiūrą (+10,0 mln. Eur).
Žalioji gamyba
Žaliosios gamybos pajamos buvo 79,7 %, arba 17,3 mln. Eur, didesnės nei 2020 m. III ketv. Pajamų augimą lėmė didesnis Kruonio HAE (+5,4 mln. Eur) ir Kauno HE (+5,0 mln. Eur) pardavimai, daugiausiai dėl didesnių elektros energijos rinkos kainų, bei Kauno KJ (+3,4 mln. Eur) ir Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio biloko (+3,3 mln. Eur) veiklos pradžia.
Koregūotas EBITDA buvo 74,7 %, arba 7,1 mln. Eur, didesnis nei 2020 m. III ketv. Augimui daugiausiai įtakos turėjo geresni Kauno HE (+3,8 mln. Eur), Vilniaus KJ atliekas energija verčiančio biloko (+2,1 mln. Eur), pradėjusio veiklą 2021 m. kovo mėn., ir Kauno KJ (+1,6 mln. Eur), pradėjusios veiklą 2020 m. rugpjūčio mėn., rezultatai.
Investicijos buvo 90,4 %, arba 41,4 mln. Eur, mažesnės nei 2020 m. III ketv., daugiausiai dėl mažesnių investicijų į Pomeranijos VP (-23,9 mln. Eur), nes parko statybos baigtos 2021 m. kovo mėn., Kauno KJ (-8,6 mln. Eur), nes jėgainė paleista 2020 m. rugpjūčio mėn., ir Vilniaus KJ (-7,8 mln. Eur), nes atliekas energija verčiantis blokas šių metų kovo mėn. pradėjo komercinę veiklą.
Lanksčioji gamyba
Lanksčiosios gamybos pajamos buvo 42,1 %, arba 15 mln. Eur, didesnės nei 2020 m. III ketv. Šio segmento pajamų augimą daugiausiai lėmė didesnės KCB komercinės veiklos pajamos (+10,4 mln. Eur), dėl didesnių elektros rinkos kainų.
Koregūotas EBITDA buvo 16,8 %, arba 1,6 mln. Eur, mažesnis nei 2020 m. III ketv. Sumažėjimą daugiausiai lėmė prastesni KCB rezultatai (-1,3 mln. Eur), daugiausiai dėl mažesnio pagaminto kiekio ir mažesnio elektros, gamtinių dujų ir apyvartinio taršos leidimų kainų skirtumo komercinei veiklai.
Sprendimai klientams
Sprendimų klientams segmento pajamos buvo 100,4 %, arba 112,6 mln. Eur, didesnės nei 2020 m. III ketv. Augimą daugiausiai lėmė didesnės elektros tiekimo veiklų pajamos (+100,6 mln. Eur), dėl didesnių rinkos kainų ir kiekio bei didesnio pajamų iš gamtinių dujų pardavimų (+12,4 mln. Eur), dėl didesnio gamtinių dujų kainos indekso.
Koregūotas EBITDA buvo 1,4 mln. Eur mažesnis nei 2020 m. III ketv. Sumažėjimą daugiausiai lėmė prastesni elektros tiekimo veiklų rezultatai (-1,1 mln. Eur), dėl neefektyvių apsidraudimo sandorių.
| Tinklai^{1} | 2021 m. III ketv. | 2020 m. III ketv. | Δ | Δ, % | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pajamos | mln. Eur | 121,4 | 113,1 | 8,3 | 7,3 % |
| Koregūotas EBITDA (AVR) | mln. Eur | 40,5 | 35,4 | 5,1 | 14,4 % |
| EBITDA (AVR) | mln. Eur | 40,5 | 44,5 | (4,0) | (9,0 %) |
| Koregūotas EBIT (AVR) | mln. Eur | 18,5 | 14,8 | 3,7 | 25,0 % |
| EBIT (AVR) | mln. Eur | 18,7 | 23,8 | (5,1) | (21,4 %) |
| Investicijos (AVR) | mln. Eur | 45,7 | 36,6 | 9,1 | 24,9 % |
| Koregūoto EBITDA marža, % (AVR) | % | 18,5 % | 18,5 % | n/a | 0,0 p. p. |
| 2021.09.30 | 2020.12.31 | Δ | Δ, % | ||
| IMT, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | mln. Eur | 1 655,1 | 1 616,9 | 38,2 | 2,4 % |
| Grynoji skola (AVR) | mln. Eur | 676,9 | 680,7 | (3,8) | (0,6 %) |
| Žalioji gamyba | 2021 m. III ketv. | 2020 m. III ketv. | Δ | Δ, % | |
| Pajamos | mln. Eur | 39,0 | 21,7 | 17,3 | 79,7 % |
| Koregūotas EBITDA (AVR) | mln. Eur | 16,6 | 9,5 | 7,1 | 74,7 % |
| EBITDA (AVR) | mln. Eur | 8,1 | 9,5 | (1,4) | (14,7 %) |
| Koregūotas EBIT (AVR) | mln. Eur | 11,2 | 4,9 | 6,3 | 128,6 % |
| EBIT (AVR) | mln. Eur | 2,3 | 4,9 | (2,6) | (53,1 %) |
| Investicijos (AVR) | mln. Eur | 4,4 | 45,8 | (41,4) | (90,4 %) |
| Koregūoto EBITDA marža, % (AVR) | % | 19,9 % | 24,7 % | n/a | (4,8 p. p.) |
| 2021.09.30 | 2020.12.31 | Δ | Δ, % | ||
| IMT, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | mln. Eur | 748,9 | 755,4 | (6,5) | (0,9 %) |
| Grynoji skola (AVR) | mln. Eur | 376,8 | 352,4 | 24,4 | 6,9 % |
| Lanksčioji gamyba | 2021 m. III ketv. | 2020 m. III ketv. | Δ | Δ, % | |
| Pajamos | mln. Eur | 50,6 | 35,6 | 15,0 | 42,1 % |
| Koregūotas EBITDA (AVR) | mln. Eur | 7,9 | 9,5 | (1,6) | (16,8 %) |
| EBITDA (AVR) | mln. Eur | 7,8 | 13,9 | (6,1) | (43,9 %) |
| Koregūotas EBIT (AVR) | mln. Eur | 6,0 | 6,4 | (0,4) | (6,2 %) |
| EBIT (AVR) | mln. Eur | 4,8 | 10,8 | (6,0) | (55,6 %) |
| Investicijos (AVR) | mln. Eur | 0,1 | 2,6 | (2,5) | (96,2 %) |
| Koregūoto EBITDA marža, % (AVR) | % | 9,7 % | 16,4 % | n/a | (6,8 p. p.) |
| 2021.09.30 | 2020.12.31 | Δ | Δ, % | ||
| IMT, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | mln. Eur | 436,0 | 401,0 | 35,0 | 8,7 % |
| Net debt (ARM) | mln. Eur | (40,0) | (40,2) | 0,2 | (0,5 %) |
| Sprendimai klientams | 2021 m. III ketv. | 2020 m. III ketv. | Δ | Δ, % | |
| Pajamos | mln. Eur | 224,8 | 112,2 | 112,6 | 100,4 % |
| Koregūotas EBITDA (AVR) | mln. Eur | 2,6 | 4,0 | (1,4) | (35,0 %) |
| EBITDA (AVR) | mln. Eur | 22,2 | 9,7 | 12,5 | 128,9 % |
| Koregūotas EBIT (AVR) | mln. Eur | 1,7 | 3,8 | (2,1) | (55,3 %) |
| EBIT (AVR) | mln. Eur | 21,8 | 9,4 | 12,4 | 131,9 % |
| Investicijos (AVR) | mln. Eur | 0,7 | (0,1) | 0,8 | (800,0 %) |
| Koregūoto EBITDA marža, % (AVR) | % | 0,7 % | 2,2 % | n/a | (1,5 p. p.) |
| 2021.09.30 | 2020.12.31 | Δ | Δ, % | ||
| IMT, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | mln. Eur | 6,2 | 6,6 | (0,4) | (6,1 %) |
| Grynoji skola (AVR) | mln. Eur | 163,2 | 29,4 | 133,8 | 455,1 % |
ignitis
47 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Rezultatai
Turinys
3.4 Ketvirčių suvestinė
| Pagrindiniai finansiniai rodikliai¹ | 2021 m. III ketv. | 2021 m. II ketv. | 2021 m. I ketv. | 2020 m. IV ketv. | 2020 m. III ketv. | 2020 m. II ketv. | 2020 m. I ketv. | 2019 m. IV ketv. | 2019 m. III ketv. | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pajamos | mln. Eur | 427,3 | 344,7 | 393,4 | 354,3 | 277,9 | 265,3 | 325,6 | 287,0 | 242,6 |
| EBITDA (AVR) | mln. Eur | 79,7 | 82,0 | 87,9 | 107,8 | 79,8 | 87,8 | 62,0 | 53,1 | 48,9 |
| Koreguotas EBITDA (AVR) | mln. Eur | 68,5 | 65,9 | 80,0 | 79,4 | 58,6 | 40,7 | 64,8 | 72,2 | 57,9 |
| Koreguoto EBITDA marža (AVR) | % | 16,5 % | 20,1 % | 21,5 % | 24,5 % | 22,8 % | 18,7 % | 19,8 % | 23,7 % | 23,1 % |
| EBIT AVR | mln. Eur | 47,4 | 46,4 | 51,3 | 71,8 | 49,7 | 62,8 | 30,6 | 18,9 | 18,1 |
| Koreguotas EBIT (AVR) | mln. Eur | 37,2 | 34,4 | 49,4 | 44,7 | 28,9 | 12,2 | 35,0 | 36,6 | 27,1 |
| Grynasis pelnas | mln. Eur | 45,6 | 11,7 | 37,1 | 60,9 | 36,4 | 49,8 | 22,2 | 15,2 | 14,9 |
| Koreguotas grynasis pelnas (AVR) | mln. Eur | 25,1 | 23,2 | 35,4 | 35,2 | 16,1 | 2,9 | 31,5 | 31,5 | 21,9 |
| Investicijos (AVR) | mln. Eur | 54,1 | 48,7 | 28,2 | 76,0 | 83,7 | 124,5 | 62,6 | 123,7 | 110,4 |
| FFO (AVR) | mln. Eur | 63,4 | 63,2 | 84,5 | 104,9 | 66,0 | 81,4 | 60,2 | 47,8 | 39,8 |
| FCF (AVR) | mln. Eur | (48,6) | 41,7 | 28,5 | 25,8 | 21,6 | 1,8 | 16,1 | (40,6) | (88,7) |
| ROE ((12 mėn.)) (AVR) | % | 9,7 % | 9,0 % | 11,5 % | 10,6 % | 9,3 % | 7,7 % | 4,8 % | 4,4 % | (0,8 %) |
| Koreguotas ROE ((12 mėn.)) (AVR) | % | 7,4 % | 6,8 % | 5,5 % | 5,4 % | 6,2 % | 6,6 % | 7,9 % | 8,0 % | 8,9 % |
| ROCE((12 mėn.)) (AVR) | % | 8,9 % | 9,1 % | 9,9 % | 9,0 % | 7,0 % | 5,8 % | 4,0 % | 3,8 % | (0,4 %) |
| Koreguotas ROCE ((12 mėn.)) (AVR) | % | 6,8 % | 6,5 % | 5,7 % | 5,1 % | 4,9 % | 4,9 % | 5,8 % | 6,2 % | 6,8 % |
| 2021 m. III ketv. | 2021 m. II ketv. | 2021 m. I ketv. | 2020 m. IV ketv. | 2020 m. III ketv. | 2020 m. II ketv. | 2020 m. I ketv. | 2019 m. IV ketv. | 2019 m. III ketv. | ||
| IS viso turto | mln. Eur | 4 232,2 | 4 057,4 | 4 050,0 | 3 969,3 | 3 440,1 | 3 400,4 | 3 194,1 | 3 198,1 | 3 061,1 |
| Nuosavas kapitalas | mln. Eur | 1 883,9 | 1 899,8 | 1 857,9 | 1 843,8 | 1 329,6 | 1 337,8 | 1 357,1 | 1 348,6 | 1 332,5 |
| Grynoji skola (AVR) | mln. Eur | 620,4 | 571,6 | 579,3 | 600,3 | 1 026,8 | 1 019,2 | 950,6 | 966,5 | 925,4 |
| Grynasis apyvarinis kapitalas (AVR) | mln. Eur | 144,1 | 76,4 | 96,8 | 59,6 | 30,9 | 60,9 | 62,2 | 68,5 | 69,1 |
| Grynoji skola / EBITDA ((12 mėn.)) (AVR) | kartai | 1,73 | 1,60 | 1,59 | 1,78 | 3,63 | 4,05 | 4,42 | 4,67 | 4,92 |
| Grynoji skola / Koreguotas EBITDA (AVR) | kartai | 2,11 | 2,01 | 2,24 | 2,47 | 4,35 | 4,33 | 3,74 | 3,72 | 3,64 |
| FFO / Grynoji skola ((12 mėn.)) (AVR) | % | 51,0 % | 55,8 % | 58,1 % | 52,1 % | 24,9 % | 22,5 % | 20,7 % | 19,6 % | 17,9 % |
| Pagrindiniai veiklos rodikliai | 2021 m. III ketv. | 2021 m. II ketv. | 2021 m. I ketv. | 2020 m. IV ketv. | 2020 m. III ketv. | 2020 m. II ketv. | 2020 m. I ketv. | 2019 m. IV ketv. | 2019 m. III ketv. | |
| Elektra | ||||||||||
| Žaliosios gamybos galia | MW | 1 350 | 1 350 | 1 350 | 1 350 | 1 350 | 1 287 | 1 287 | 1 287 | 1 287 |
| Žaliosios gamybos instaliuotoji galia | MW | 1 120 | 1 120 | 1 120 | 1 101 | 1 101 | 1 077 | 1 077 | 1 077 | 1 077 |
| Statomi Žaliosios gamybos pajėgumai | MW | 230 | 230 | 230 | 249 | 249 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Paskirstyta elektros energijos | TWh | 2,45 | 2,43 | 2,72 | 2,55 | 2,30 | 2,17 | 2,53 | 2,48 | 2,26 |
| Pagaminta elektros energijos (neto) | TWh | 0,55 | 0,58 | 0,57 | 0,65 | 0,86 | 0,56 | 0,39 | 0,25 | 0,34 |
| Žaliosios energijos gamyba (neto) | TWh | 0,26 | 0,35 | 0,35 | 0,34 | 0,32 | 0,26 | 0,34 | 0,24 | 0,34 |
| Žaliosios gamybos dalis | % | 48,3 % | 61,0 % | 61,0 % | 52,0 % | 36,7 % | 46,8 % | 87,1 % | 97,3 % | 97,6 % |
| Elektros energijos pardavimai | TWh | 1,67 | 1,67 | 1,81 | 1,83 | 1,64 | 1,62 | 1,71 | 1,66 | 1,33 |
| SAIFI | vnt. | 0,38 | 0,36 | 0,37² | 0,23 | 0,25 | 0,41³ | 0,45 | 0,26⁴ | 0,35 |
| SAIDI | min. | 31,41 | 45,30⁵ | 100,41⁶ | 13,49 | 16,36 | 34,15 | 143,67 | 17,66⁷ | 21,63⁸ |
| Šiluma | ||||||||||
| Žaliosios gamybos galia | MW | 339 | 339 | 339 | 339 | 339 | 339 | 339 | 339 | 339 |
| Žaliosios gamybos instaliuotoji galia | MW | 170 | 170 | 170 | 110 | 110 | 40 | 40 | 40 | 40 |
| Statomi Žaliosios gamybos pajėgumai | MW | 169 | 169 | 169 | 229 | 229 | 299 | 299 | 299 | 299 |
| Pagaminta šiluminė energija (neto) | TWh | 0,12 | 0,21 | 0,23 | 0,15 | 0,03 | 0,09 | 0,06 | 0,02 | - |
| Gamtinės dujos | ||||||||||
| Paskirstyta gamtinių dujų | TWh | 1,02 | 1,41 | 3,32 | 2,48 | 0,99 | 1,18 | 2,41 | 2,26 | 0,91 |
| Gamtinių dujų pardavimai | TWh | 1,39 | 2,07 | 5,25 | 3,84 | 3,62 | 2,98 | 4,26 | 3,28 | 1,53 |
| SAIFI | vnt. | 0,001 | 0,001 | 0,002⁹ | 0,003 | 0,004 | 0,002 | 0,001 | 0,002 | 0,002 |
| SAIDI | min. | 0,12 | 0,09¹⁰ | 0,16¹¹ | 0,76 | 0,61 | 0,19 | 0,05 | 0,23 | 0,34 |
¹ Dėl atnaujintos Tinklų metodikos 2020 m. ir 2021 m. I-II ketv. visi koreguoti finansiniai rodikliai buvo retrospektyviai perskaičiuoti (daugiau žr. Rezultatai pagal segmentus" skyriaus dalį „Atnaujinta Tinklų metodika"). 2020 m. Koreguotas EBITDA galėtų mažėti apie 48 EUR mln., o 2021 m. 9 mén. Koreguotas EBITDA sumažnjo 35 EUR mln. ² Anksčiau skebta 0,38 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją. ³ Anksčiau skebta 0,42 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją. ⁴ Anksčiau skebta 0,27 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją. ⁵ Anksčiau skebta 46,64 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją. ⁶ Anksčiau skebta 100,67 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją. ⁷ Anksčiau skebta 18,21 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją. ⁸ Anksčiau skebta 22,34 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją. ⁹ Anksčiau skebta 0,003 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją. ¹⁰ Anksčiau skebta 0,08 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją. ¹¹ Anksčiau skebta 0,18 vertė buvo koreguota pagal naujausią informaciją.
x
ignitis
gnoje
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 men. laikotarpi / Valdymas
Turinys
Valdymas
4.1 Valdysenos modelis 50
4.2 Stebėtojų taryba ir komitetai 53
4.3 Valdyba 63
4.4 Rizikos ir jų valdymas 65
4.5 Informacija apie Grupę 67
44 / 443
ignitis
grupę
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
4.1 Valdysenos modelis
Rengiant Grupės valdymo struktūrą ir modelį, buvo pritaikyta pažangiausia tarptautinė ir nacionalinė praktika, naudotasi EBPO skelbiamomis rekomendacijomis, atsižvelgta į „Nasdaq Vilnius“ biržoje listinguojamų bendrovių valdymo kodeksą ir BICG (angl. Baltic Institute of Corporate Governance) rekomenduojamas valdymo gaires valstybės valdomoms įmonėms (toliau – VVJ). Taip pat, valstybės valdomos energetikos įmonių grupės valdysenos modelis įgyvendintas pagal Lietuvos Respublikos finansų ministerijos patvirtintas korporatyvinio valdymo gaires (toliau – Korporatyvinio valdymo gairės). Naujausi Korporatyvinio valdymo gairių pakeitimai įsigaliojo 2021 m. liepos 2 d. Naujausias Korporatyvinio valdymo gaires galite rasti čią. Pakeitimuose pakeista patronuojančiosios bendrovės Audito komiteto formavimo procedūra, pagal kurią komiteto nariai renkami visuotinio akcininkų susirinkimo (o ne stebėtojų tarybos) sprendimu. Šis pokytis taip pat atspindėtas ir patronuojančiosios bendrovės įstatuose.
Patronuojančioji bendrovė yra valdysenos lyderė tarp Lietuvos VVJ – nuo 2012 m. Gerosios valdysenos indekse patronuojančiajai bendrovei suteikiamas aukščiausias įvertinimas. Remiantis 2020 m. rugsėjo 17 d. nepriklausomos ASV ir įmonių valdymo reitingų, tyrimų bei analizės teikėjų lyderės „Sustainalytics“ ataskaita, Grupei suteiktas bendras ASV rizikos vertinimo balas 26,5 („vidutinė rizika“), o valdysenos rizika įvertinta kaip „nedidelė“ (1,9 balo). Tuo tarpu 54,9 balais („tvirtą“) įvertinta patronuojančiosios bendrovės valdysena reiškia stiprų klausimų, susijusių su ASV, valdymą. Be to, ASV reitingų agentūra MSCI 2021 m. liepą pagerino Grupės vertinimą iš „A“ į „AA“ (skalėje nuo „CCC“ iki „AAA“). Su šiuo vertinimu Grupė patenka tarp energetikos srities lyderių, vertintų MSCI. Norėdami sužinoti daugiau apie ASV, žr. skyrių „ASV veiklos ataskaita“.
Savo veikloje patronuojančioji bendrovė vadovaujasi valdysenos sistema, skirta valdyti ir kontroliuoti Grupę kaip visumą, siekiant Grupei ir patronuojančiajai bendrovei bendrų tikslų. Patronuojančioji bendrovė įgyvendina Grupės valdysena vykdydama patronuojančiosios bendrovės funkcijas, t. y. koordinuodama bendrąsias Grupės sritis, tokias kaip finansų, teisės, rizikos valdymo. Grupės veikla šiose srityse remiasi tarpusavio susitarimu, bendradarbiavimu orientuojantis į bendro rezultato siekimą bei yra koordinuojama politikomis (bendromis nuostatomis ir normomis), kurios taikomos visoje Grupėje.

Korporatyvinės valdysenos modelis
50 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Patronuojančiosios bendrovės valdymo struktūrą sudaro patronuojančiosios bendrovės vadovas ir dviejų pakopų valdymo sistema, kurią sudaro valdyba ir stebėtojų taryba. Patronuojančiosios bendrovės vadovas atstovauja patronuojančiąją bendrovę visais klausimais ir, kartu su valdyba, yra atsakingas už patronuojančiosios bendrovės valdymą. Tuo tarpu stebėtojų taryba yra organas, kuris prižiūri valdymo ir vadovo veiklą. Patronuojančiosios bendrovės vadovas vadovauja kasdienei patronuojančiosios bendrovės veiklai ir vienasmeniškai atstovauja patronuojančiajai bendrovei.
Per ataskaitinį laikotarpį buvo pasikeitimų valdymos sudėtyje. 2021 m. birželio 25 d. iš patronuojančiosios bendrovės valdymo nario pareigų pasitraukė Dominykas Tučkus. Atsižvelgusi į tai, kad bendrovės valdymos kadencija baigiasi 2022 m. sausio 31 d., taip pat į tai, kad naujo valdymo nario atranka truktų keletą mėnesių, patronuojančiosios bendrovės stebėtojų taryba nusprendė neskelbti atrankos į naujo valdymo nario pareigas, o paskirstyti Dominyko Tučkaus atsakomybes likusiems valdymos nariams.
Po ataskaitinio laikotarpio, 2021 m. spalio 26 d. visuotinis akcininkų susirinkimas ketverių metų kadencijai išrinko naujus stebėtojų tarybos narius. Beveik dviejų mėnesių atotrūkis nuo stebėtojų tarybos kadencijos pabaigos iki naujos stebėtojų tarybos išrinkimo, atsiradęs dėl užtrukusio atrankos proceso, neturėjo jokios įtakos Grupės rezultatams, nes patronuojančioji bendrovė planavo savo veiklą ir sprendimų priėmimo procesus taip, kad būtų užtikrinta nuolatinė ir efektyvi Grupės veikla. Be to, pasibaigus stebėtojų tarybos kadencijai, tie buvę stebėtojų tarybos nariai, kurie ėjo ir stebėtojų tarybos komitetų narių pareigas, neteko teisės dalyvauti komitetų veikloje, todėl laikotarpiu nuo stebėtojų tarybos kadencijos pabaigos iki naujos stebėtojų tarybos išrinkimo, komitetai, nesant kvorumo, negalėjo veikti (išskyrus Audito komitetą).
2021 m. lapkričio 3 d. naujai išrinkta stebėtojų taryba priėmė sprendimą ketverių metų kadencijai išrinkti naujus Skyrimo ir atlygio komiteto bei Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komiteto narius iki šiuo metu veikiančio komiteto kadencijos pabaigos (2022 m. balandžio 19 d.). Daugiau informacijos pateikta 4.2 skyriuje.
Ankstesnio Audito komiteto kadencija turėjo baigtis 2021 m. spalio 12 d. Atsižvelgiant į tai, 2021 m. liepos 5 d. buvo paskelbta nepriklausomų Audito komiteto narių atranka, o 2021 m. rugsėjo 27 d. visuotinis akcininkų susirinkimas išrinko tris nepriklausomus patronuojančiosios bendrovės Audito komiteto narius.
Likusio dviejų Audito komiteto narių kandidatūras stebėtojų taryba pasiūlė 2021 m. lapkričio 3 d., pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui. Kandidatūros buvo pateiktos visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimui (informaciją apie būsimą visuotinį akcininkų susirinkimą rasite čią). Galiausiai, po ataskaitinio laikotarpio, buvo pradėta Grupės valdymos atranka naujai kadencijai.
Išsamesnius aprašymus apie pagrindinius valdysenos principus, kiekvieną kolegialų organą ir jo narius galite rasti tolimesniame skyriuje ir mūsų svetainėje.

51 / 143
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Akcininkų teisės ir daugumos akcininkas
Mūsų akcininkai savo teises įgyvendina per visuotinį susirinkimą. Visuotinis akcininkų susirinkimas yra aukščiausias patronuojančiosios bendrovės organas, kuris priima sprendimus remdamasis Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymu. Išsamų aprašymą apie akcininkų kompetenciją galite rasti 2020 m. metiniame pranešime.
Patronuojančiosios bendrovės daugumos akcininkas yra Lietuvos Respublika, kuriai priklauso 73,08 % patronuojančiosios bendrovės akcijų. Lietuvos Respublikos finansų ministerija (toliau – Daugumos akcininkas) įgyvendina Lietuvos Respublikos teises ir pareigas. Vadovaujantis Nuosavybės gairėmis, valstybėi atstovaujanti institucija ne rečiau kaip kas 4 metus parengia ir pateikia VVĮ raštą dėl valstybės siekiamų tikslų VVĮ ir keliamų jai lūkesčių. Atsižvelgiant į tai, 2018 m. balandžio 13 d. Finansų ministro įsakymu buvo patvirtintas raštas dėl valstybės lūkesčių, susijusių su Grupės veikla. Naujausias lūkesčių rašto pakeitimas, papildantis Grupės strategiją, buvo patvirtintas 2021 m. vasario 17 d.
Išsamų aprašymą apie valstybės lūkesčius ir Daugumos akcininko įpareigojimus taip pat galite rasti mūsų 2020 m. metiniame pranešime.
2021 m. liepos 29 d. buvo sušauktas neeilinis visuotinis patronuojančiosios bendrovės akcininkų susirinkimas, kurio metu buvo priimtas sprendimas dėl patronuojančiosios bendrovės savų akcijų įsigijimo (maksimalus galimų įsigyti akcijų skaičius – 1 243 243 akcijų (t. y., lygus sudaryto rezervo savų akcijų įsigijimui sumai, 23 000 000 Eur arba apie 1,7 % viso akcijų skaičiaus), kurio tikslas – sumažinti patronuojančiosios bendrovės įstatinį kapitalą anuliuojant patronuojančiosios bendrovės įgytas savas akcijas, dėl ko galėtų padidėti Daugumos akcininko valdomas patronuojančiosios bendrovės akcijų paketas.
Visuotiniai susirinkimai
Per ataskaitinį laikotarpį
Po ataskaitinio laikotarpio
Buvo sušaukti trys visuotiniai patronuojančiosios bendrovės akcininkų susirinkimai:
- 2021 m. kovo 25 d. buvo suformuotas 23 000 000 eurų (dvidešimt trijų milijonų eurų) rezervas nuosavoms akcijoms įsigyti, buvo paskirstytas AB „Ignitis grupė“ 2020 metų pelnas (nuostoliai) ir patvirtinta atnaujinta AB „Ignitis grupė“ įmonių grupės atlygio politika, taip pat patvirtintos atnaujintos AB „Ignitis grupė“ akcijų suteikimo taisyklės;
- 2021 m. liepos 29 d. patvirtinti AB „Ignitis grupė“ savų akcijų įsigijimo principai;
- 2021 m. rugsėjo 27 d. AB „Ignitis grupė“ akcininkams buvo paskirstyti 43,75 mln. eurų dividendų už šešių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. birželio 30 d., buvo išrinkta audito įmonė AB „Ignitis grupė“ finansinių ataskaitų rinkinio auditui atlikti, patvirtinta atnaujinta AB „Ignitis grupė“ įmonių grupės atlygio politika, išrinkti nauji Audito komiteto nariai.
Po ataskaitinio laikotarpio
Buvo surengtas vienas visuotinis patronuojančiosios bendrovės akcininkų susirinkimas:
- 2021 m. spalio 26 d. 4 (ketverių) metų kadencijai išrinkti nauji AB „Ignitis grupė“ stebėtojų tarybos nariai.
Daugiau informacijos, įskaitant anksčiau šauktų visuotinį patronuojančiosios bendrovės akcininkų susirinkimų sprendimus, galite rasti mūsų svetainėje.
ignitis
52 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
4.2 Stebėtojų taryba ir komitetai
Stebėtojų tarnybos apžvalga
Stebėtojų taryba yra patronuojančiosios bendrovės įstatuose numatytas kolegialus priežiūros organas. Stebėtojų taryba veikla visos Grupės mastų, t. y., esant poreikiai joje yra svarstomi klausimai, susiję ne tik su patronuojančiosios bendrovės, bet ir su jos dukterinių įmonių ar tų įmonių valdymo ar priežiūros organų veikla. Stebėtojų taryba taip pat iš savo narių išrenka pirmininką.
Patronuojančiosios bendrovės stebėtojų tarybą sudaro septyni nariai – du Daugumos akcininko atstovai ir penki nepriklausomi nariai. Buvusios stebėtojų tarybos kadencija baigėsi 2021 m. rugpijūčio 29 d. Atsižvelgiant į tai, pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui, 2021 m. spalio 26 d. visuotinis akcininkų susirinkimas išrinko septynis naujus stebėtojų tarybos narius (penki yra nepriklausomi nariai ir du yra Daugumos akcininko atstovai) ketverių metų kadencijai. Naujos stebėtojų tarybos kadencija baigsis 2025 m. spalio 25 d.
Daugiau informacijos apie stebėtojų tarybos atliekamas funkcijas, jų atrankos kriterijus galite rasti 2020 m. metiniame pranešime.
Stebėtojų tarybos veikla per ataskaitinį laikotarpį
Buvusios stebėtojų tarybos kadencija buvo nuo 2017 m. rugpijūčio 30 d. iki 2021 m. rugpijūčio 29 d. iki 2020 m. lapkričio 12 d. Stebėtojų tarybą sudarė penki nariai, iš kurių trys buvo nepriklausomi, įskaitant pirmininką, 2020 m. lapkričio 12 d. buvo išrinkti du papildomi nepriklausomi nariai – Judith Buss ir Bent Christensen.
Per pirmus devynis 2021 m. mėn. iš viso įvyko 23 patronuojančiosios bendrovės stebėtojų tarybos posėdžiai, kurių veikla apėmė šias pagrindines sritis:
- pasiūlymų teikimas dėl patronuojančiosios bendrovės ir Grupės veiklos organizavimo, veiklos plano, tikslų, finansinės būklės ir rezultatų bei tvarumo aspektų;
- klausimai, susiję su Grupės įmonių atlygio sistema, įskaitant vadovų ir darbuotojų ilgalakio skatinimo akcijų opcionais programą, ir atnaujintą Atlygio politiką;
- klausimai, susiję su metine ataskaita, metinėmis finansinėmis ataskaitomis už 2020 m., taip pat tarpinius dividendus už 2021 m. pirmąjį pusmetį;
- nuomonės teikimas dėl sandorių su susijusiomis šalimis;
Stebėtojų tarybos ir jos komitetų apžvalga
| Narys | Stebėtojų taryba | Audito komitetas | Skyrimo ir atlygio komitetas | Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas |
|---|---|---|---|---|
| Kadencijos laikotarpis | 2017 m. rugpijūčio 30 d. – 2021 m. rugpijūčio 29 d. | 2017 m. spalio 13 d. – 2021 m. spalio 12 d. | 2017 m. rugsėjo 13 d. – 2021 m. rugsėjo 12 d.¹ | 2018 m. balandžio 20 d. – 2022 m. balandžio 19 d.¹ |
| Nepriklausomumas, įskaitant pirmininką | 71 % | 60 % | 50 % | 100 % |
| Dalyvavimas posėdžiuose | 96 % | 88 % | 98 % | 92 % |
| Turimos patronuojančiosios bendrovės ar jos patronuojamųjų įmonių akcijos | Neturi | Neturi | Neturi | Neturi |
Stebėtojų tarybos ir jos komitetų narių dalyvavimo posėdžiuose apžvalga²
| Narys | Stebėtojų taryba | Audito komitetas | Skyrimo ir atlygio komitetas | Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas |
|---|---|---|---|---|
| Darius Daubaras | 23/23 | - | - | 4/4 |
| Andrius Pranckevičius | 20/23 | - | - | 3/4 |
| Aušra Vičkačkienė | 22/23 | 10/18 | 14/15 | - |
| Daiva Kamarauskienė | 22/23 | - | 15/15 | - |
| Daiva Lubinskaitė-Trainauskienė | 23/23 | - | 15/15 | - |
| Judith Buss | 23/23 | - | - | - |
| Bent Christensen | 22/23 | - | - | - |
| Irena Petruškevičienė | - | 18/18 | - | - |
| Danielius Merkinas | - | 16/18 | - | - |
| Šarūnas Radavičius | - | 18/18 | - | - |
| Ingrida Muckutė | - | 17/18 | - | - |
| Lėda Turai-Petrauskienė | - | - | 15/15 | - |
| Šarūnas Rameikis | - | - | - | 4/4 |
¹ 2021 m. rugpijūčio 29 d. pasibaigus stebėtojų tarybos kadencijai, buvę stebėtojų tarybos nariai neturėjo teisės dalyvauti komitetų veikloje, todėl, nesant kvorumo, Skyrimo ir atlygio komitetas bei Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas nebegalėjo vykdyti savo veiklos.
² Skaičiai rodo, keliuose posėdžiuose iš visų pirmus devynis 2021 m. mėnesius organizuotų posėdžių nariai dalyvavo.
ignitis
grupe
53 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
– nuomonės teikimas dėl audito įmonės.
Nė vienas stebėtojų tarybos narys nedalyvauja patronuojančiosios bendrovės ar jos patronuojamų įmonių kapitale. Buvusios stebėtojų tarybos kadencija baigėsi 2021 m. rugpjūčio 29 d.
Informacija apie buvusios stebėtojų tarybos išsilavinimą, patirtį ir darbovietes galite rasti 2020 m. metiniame pranešime. Per ataskaitinį laikotarpį nebuvo jokių kitų, išskyrus aukščiau minėtus, informacijos pakitimų.
Po ataskaitinio laikotarpio
Buvusios stebėtojų tarybos kadencija baigėsi 2021 m. rugpjūčio 29 d. Daugumos akcininkas 2021 m. liepos 15 d. paskelbė naujų stebėtojų tarybos narių atranką. Tačiau, užsitęsus atrankos procesui, nauji stebėtojų tarybos nariai buvo išrinkti 2021 m. spalio 26 d. visuotiniame akcininkų susirinkime. Naujai išrinkti stebėtojų tarybos nariai savo veiklą pradėjo iškart pasibaigus juos išrinkusiam visuotiniam akcininkų susirinkimui.
Naują stebėtojų tarybą sudaro septyni nariai – penki nepriklausomi ir du Daugumos akcininko atstovai. 2021 m. spalio 29 d. stebėtojų taryba iš savo narių pirmininku išrinko Alfonso Faubel.
Nė vienas iš naujai išrinktos stebėtojų tarybos narių nedalyvauja patronuojančiosios bendrovės ar jos dukterinių įmonių kapitale. Naujosios stebėtojų tarybos kadencija baigiasi 2025 m. spalio 25 d.
Informacija apie naujų stebėtojų tarybos narių išsilavinimą, patirtį ir kitas einamas pareigas pateikiama žemiau.
Stebėtojų tarybos ir jos komitetų apžvalga
| Narys | Stebėtojų taryba | Skyrimo ir atlygio komitetas | Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas |
|---|---|---|---|
| Kadencijos laikotarpis | 2021 m. spalio 26 d. – 2025 m. spalio 25 d. | 2021 m. lapkričio 3 d. – 2025 m. lapkričio 2 d. | 2018 m. balandžio 20 d. – 2022 m. balandžio 19 d. |
| Nepriklausomumas, įskaitant pirmininką | 71 % | 67 % | 100 % |
| Dalyvavimas posėdžiuose | 100 % | - | - |
| Turimos patronuojančiosios bendrovės ar jos patronuojamų įmonių akcijos | Neturi | Neturi | Neturi |
Stebėtojų tarybos ir jos komitetų narių dalyvavimo posėdžiuose apžvalga¹
| Narys | Stebėtojų taryba | Skyrimo ir atlygio komitetas | Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas |
|---|---|---|---|
| Aušra Vičkačkienė | 4/4 | - | - |
| Ingrida Muckutė | 4/4 | - | - |
| Judith Buss | 4/4 | - | - |
| Lorraine Wrafter | 4/4 | - | - |
| Tim Brooks | 4/4 | - | - |
| Alfonso Faubel | 4/4 | - | - |
| Bent Christensen | 4/4 | - | - |
| Šarūnas Rameikis | - | - | 0/0 |
¹ Skaičiai rodo, keiluose posėdžiuose iš visų 2021 rugsėjo 30 d. – lapkričio 30 d. organizuotų posėdžių nariai dalyvavo
54 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Nauji stebėtojų tarybos nariai

Alfonso Faubel
Pirmininkas, nepriklausomas narys
Kompetencja: atsinaujinanti energetika
Komitetal: ☐
Kadencijos pabaiga: 2025-10-25
Patirtis
Alfonso Faubel užėmė vadovaujančias pareigas „Siemens Gamesa“ ir „Alstom/GE“ įmonėse, laikomose pagrindinėmis žaidėjomis pasaulinėje vėjo jėgainių rinkoje. Būdamas „Alstom/GE“ vyresniuojų viceprezidentų įs prisidėjo prie bendrovės žengimo į 16 naujų rinkų. Iš viso Alfonso Faubel turi net 34 metų energetikos, skaitmeninimo ir automobilių pramonės srityse ir yra vertinamas dėl verslo transformacijų, veiklos tobulinimo, darbo su komandomis skirtingose kultūrinėse aplinkose visame pasaulyje patirties.
Išsilavinimas
Ričmondas, Amerikos tarptautinis universitetas Londone, Verslo administravimo bakalauro laipsnis; INSEAD, Vadovų studijos; Londono ekonomikos mokykla, Filantropija ir socialinis verslumas.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
Neturi.
Patronuojančiosios bendrovės turimų akcijų skaičius Neturi.

Lorraine Wrafter
Nepriklausoma narė
Kompetencja: organizacijos vystymas
Komitetal: ☐
Kadencijos pabaiga: 2025-10-25
Patirtis
Lorraine yra tarptautinę patirtį turinti žmogiškųjų išteklių direktorė, kurios specializacija – organizacijos efektyvumas (pokyčiai, kultūra, susijungimai ir įsigijimai, organizacijos dizainas ir talentų valdymas) dirbant su įmonių valdybornis ir aukščiausiojo lygmens vadovų komandomis, siekiant pertvarkyti organizacijas ir darbo jėgos našumą, kuriant vertę verslui sudėtingose tarptautinėse organizacijose.
Lorraine turi daugiau nei 30 metų patirties didelėse tarptautinėse korporacijose: HOLCIM ir CARGILL Inc. Šiuo metu ji turi savo verslą – „The Problem“ ir dirba su įvairiais projektais, susijusiais su organizacijų transformacija, kultūra, komandų dinamika ir apmokymais. Ji taip pat eina patariamosis tarybos narės pareigas Vokietijos startuolėje – HACK CMP (krizių valdymo platforma).
Išsilavinimas
Limeriko universitetas, Verslo studijų diplomas; Vakarų Londono universitetas, Žmogiškųjų išteklių diplomas; „Chartered Institute of Personal Development“ narė; Lesterio universitetas, Žmogiškųjų išteklių valdymo ir vystymo magistro laipsnis; INSEAD, Klinikinės organizacinės psichologijos diplomas, Vadovavimo magistro laipsnis, Konsultavimas ir koučingas pokyčių įgyvendinimui.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
„The Problem“ konsultantė ir savininkė.
Patronuojančiosios bendrovės turimų akcijų skaičius Neturi.

Judith Buss
Nepriklausoma narė
Kompetencja: finansų valdymas
Komitetal: ☐
Kadencijos pabaiga: 2025-10-25
Patirtis
Judith Buss turi daugiau nei 20 metų patirtį įvairiose vadovaujančiose pozicijose pasaulinėje energetikos pramonėje, susijungimų ir įsigijimų bei finansų rinkose ir yra dirbusi tarptautinių mastų Vokietijoje. Norvegioje ir Jungtinėjei Karalystėje. Ji taip pat turi didelę patirtį įmonių finansų srityse, vadovaujant ir vedant derybas dėl didelių tarptautinių įmonių susijungimų ir įsigijimų, integracijos procesų ir organizacinių bei kultūrinių pokyčių procesų. Judith užėmė keletą vadovaujančių pozicijų E.ON grupėje, pastaruoiu metu buvo E.ON Climate & Renewables vyriausioji finansų direktorė. Eidama kelių Vokietijoje, Norvegioje, Jungtinėjei Karalystėje, Rusijoje ir Alžyrė veikiančių įmonių direktorių valdybų narės pareigas, ji taip pat įgijo patirties įmonių valdymo srityse.
Išsilavinimas
Augsburgo universitetas, Verslo administravimo magistro laipsnis (bankininkystė, finansal ir kontrolė); IMD verslo mokykla (Lozanė), Lyderystės programa; Masačiusetso technologijų institutas (Boston), Lyderystės programa.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
„Uniper“ SE, stebėtojų tarybos narė.
Patronuojančiosios bendrovės turimų akcijų skaičius Neturi.

Tim Brooks
Nepriklausomas narys
Kompetencja: darnus vystymasis ir rizikų valdymas
Komitetal: ☐
Kadencijos pabaiga: 2025-10-25
Patirtis
Tim yra vyresnysis vadovas, turintis daugiau nei 20 metų tvaraus vystymosi patirties, tiek kaip konsultantas, tiek didelėse verslo įmonėse. Tim „LEGO Group“ dirba 9 metus, kur regulariai prisideda prie įmonės rizikos ir atitikties valdybų darbo. Timas turi vertingos patirties kuriant tvarumo strategijas ir bendradarbiaujant su įvairiomis suinterėsuotosomis šalimis, kad įgyvendintų pirmaujančias pramonės tvarumo programas.
Tim Brooks dirbo su KIRKBI koordinuodamas daugiau nei 700 milijonų JAV dolerių finansavimą atsinaujinančios energijos projektams, kurių metu buvo pastatyti du vėjo jėgainių parkai jūroje ir įrengti daugiau nei 50 MW ant pastatų ir ant žemės montuojami saulės energijos elementai LEGO pastatams energija aprūpinti. Jis taip pat pradėjo tiekimo grandinės įtraukimo programą „Engage2Reduce“ ir 450 mln. USD vertės LEGO Tvarių medžiagų programą.
Išsilavinimas
Šeflido universitetas, Aplinkos geomokslo bakalauro laipsnis; Londono imperatoriškasis koledžas, Aplinkos technologijos (energetikos politikos) magistro laipsnis; Kembridžo universitetas, Damaus vystymosi lyderystės institutas.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
„LEGO System“ A/S, viceprezidentas, Korporatyvinė atsakomybė; Pasauinis veiksmų planas, organizacijos valdybos patikėtinis; „Honnold Foundation“, valdybos narys.
Patronuojančiosios bendrovės turimų akcijų skaičius Neturi.
A: Auditor komitetas
S: Skyrimo ir atlygio komitetas
R: Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežūros komitetas
ignitis
55 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »

Bent Christensen
Nepriklausomas narys
Kompetencija: strateginis valdymas ir tarptautinė plėtra
Komitetai: ☐
Kadencijos pabaiga: 2025-10-25
Patirtis
Bent yra vykdantysis vadovas, turintis daugiau nei 35 metų tarptautinę patirtį energetikos sektoriuje. Per savo karjerą jis užėmė įvairias svarbias pareigas „Siemens“ ir „Orsted“ įmonėse ir dalyvavo vystant šias bendrovės į pasaulinės pirmaujančias atsinaujinančios energetikos sektoriaus įmones. Bent dirbo su beveik visų rūšių energijos ištekliais ir buvo atsakingas už arba įsitraukęs į kelių sausumos ir jūros vėjo jėgainių ir šluminių elektrinių kūrimą ir statybą.
Išsilavinimas
Pietų Danijos universitetas, Elektros inžinerijos bakalauro laipsnis; Horseno universiteto koledžas, Inžinerinio verslo administravimas; IMD verslo mokykla, Lydyrystės ugdymo programa; Siemens, Lydyrystės meistriškumo programa.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
„Christensen Management Consulting“ ApS, savininkas ir direktorius; Christensen Management Consulting Holding ApS, savininkas ir direktorius; „Wind Estate“ A/S, stebėtojų tarybos narys.
Patronuojančiosos bendrovės turimų akcijų skaičius
Neturi.

Aušra Vičkačkienė
Daugumos akcininko atstovė
Kompetencija: viešoji politika ir valdysena
Komitetai: ☐
Kadencijos pabaiga: 2025-10-25
Patirtis
Aušra turi virš 20 metų patirtį valstybės tarnyboje. Pastaruosius 13 metų ji dirbo Lietuvos Respublikos Valstybės turto valdymo departamento direktore, anksčiau vadovavo ministerijos Finansų rinkų departamento Finansinių paslaugų skyriui ir taip pat buvo Valstybės skolos valdymo departamento Paskolų ir garantijų priežiūros skyriaus vadovė. Taip pat, Aušra ėjo pareigas keliose valstybės valdomų įmonių valdybose: Būsto paskolų draudime, Turto banke ir Viešųjų investicijų plėtros agentūroje, kur ji buvo išrinkta valdybos pirmininke.
Išsilavinimas
Vilniaus universitetas, Vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnis; Vilniaus universitetas, Vadybos ir verslo administravimo bakalauro laipsnis.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Valstybės turto valdymo departamento direktore, Valstybės investicijų valdymo agentūra, Stebėtojų tarybos narė (nuo 2020-10-21).
Patronuojančiosos bendrovės turimų akcijų skaičius
Neturi.

Ingrida Muckutė
Daugumos akcininko atstovė
Kompetencija: viešoji politika ir valdysena
Komitetai: ☐
Kadencijos pabaiga: 2025-10-25
Patirtis
Ingrida yra patyrusi apskaitos ir atskaitomybės, finansinių ataskaitų audito reguliavimo specialistę, 17 metų dirbanti Finansų ministerijoje. 2004 m. pradėjo dirbti Finansų ministerijoje Apskaitos metodologijos departamento direktorės pareigose, kurias eidama incijavo ir vadovavo viešojo sektoriaus apskaitos reformai, transformuojant apskaitos sistemą iš grįstos modifikuotu pinigų principu į grįstą kaupimo principu. 2013 m., Lietuvai pirmininkaujant ES Taryboje, Ingrida Muckutė vadovavo įmonių teisės darbo grupės posėdžiams dėl ES audito direktyvos ir reglamento. Nuo tada jos pareigos apima pirmininkavimą nacionaliniams apskaitos standartų komitetams privačiame ir viešajame sektoriuose. Jį taip pat aktyviai prisideda modernizuojant nacionalinės apskaitos, įmonių nemokumo ir turto bei verslo vertinimo sistemas, teikiant paslūlymus dėl teisinių iniciatyvų.
Prieš pradedama karjerą Finansų ministerijoje, ji dirbo finansų kontrolliere „Konica Minolta Baltija“ ir vyresniaja auditore „Arthur Andersen“, ir vėliau „Ernst & Young Baltic“.
Išsilavinimas
Vilnius universitetas, Ekonomikos magistro laipsnis, Apskaita, finansai ir bankininkystė; Vadybos ir verslo administravimo bakalauro laipsnis; Upsalos universitetas, Finansų valdymo programa.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Atskaitomybės, audito, turto vertinimo ir nemokumo politikos departamento direktore.
Patronuojančiosos bendrovės turimų akcijų skaičius
Neturi.


ignitis
graph
A Audito komitetas
Skyrimo ir atlygio komitetas
R Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas
56 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Stebėtojų tarybos komitetai
Efektyviam savo funkcijų ir pareigų vykdymui patronuojančiosios bendrovės stebėtojų taryba sudaro komitetus. Stebėtojų tarybos komitetai pagal kompetenciją savo išvadas, nuomones bei siūlymus teikia patronuojančiosios bendrovės stebėtojų tarybai. Komitetą turi sudaryti ne mažiau kaip trys nariai, iš kurių ne mažiau kaip vienas narys yra stebėtojų tarybos narys ir ne mažiau kaip 1/3 narių – nepriklausomi. Komitetų nariai renkami ketverių metų kadencijai.
Šiuo metu veikia šie stebėtojų tarybos komitetai:
- Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas;
- Skyrimo ir atlygio komitetas.
Informaciją apie komitetų narių funkcijas, atrankos kriterijus, interesų konfliktų valdymą galite rasti mūsų 2020 m. metiniame pranešime.
Nė vienas stebėtojų tarybos komitetų narys nedalyvauja
patronuojančiosios bendrovės ar jos patronuojamų įmonių kapitale.
Per ataskaitinį laikotarpį
2021 m. rugpijūčio 29 d., pasibaigus stebėtojų tarybos kadencijai, buvę stebėtojų tarybos nariai neturėjo teisės dalyvauti komitetų veikloje, taigi, nesant kvorumo, Skyrimo ir atlygio komitetas bei Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas nebegalėjo vykdyti savo veiklos.
2021 m. liepos 2 d. Daugumos akcininkas priėmė įsakymą dėl Korporatyvinio valdymo gairių pakeitimo. Naujausiais pakeitimais pakeista patronuojančiosios bendrovės Audito komiteto sudarymo tvarka – Audito komiteto narius renka nebe patronuojančiosios bendrovės stebėtojų taryba, o visuotinis akcininkų susirinkimas. Atsižvelgiant į tai, daugiau informacijos apie Audito komitetą pateikiama atskirai nuo stebėtojų tarybos komitetų.
Skyrimo ir atlygio komitetas
Skyrimo ir atlygio komitetas yra atsakingas už išvadų ar siūlymų teikimą stebėtojų tarybai dėl patronuojančiosios bendrovės valdybos narių ir jos patronuojamų įmonių stebėtojų tarybos narių ir valdymo organų narių skyrimo, atšaukimo ar paaukštinimo klausimų. Taip pat komitetas atsakingas už patronuojančiosios bendrovės valdybos ir jos patronuojamų įmonių valdymo organų struktūros, dydžio, sudėties ir veiklos bei atitinkamų jų narių ir atitinkamų nuomonių pateikimą. Komiteto funkcijos taip pat apima bendros atlygio politikos formavimą Grupės mastu, atlygio dydžio ir sudėties bei skatinimo principų nustatymą.
Daugiau informacijos apie Skyrimo ir atlygio komiteto funkcijas galite rasti 2020 m. metiniame pranešime.
2021 m. rugpijūčio 29 d., pasibaigus stebėtojų tarybos kadencijai, buvę stebėtojų tarybos nariai neteko teisės dalyvauti komitetų veikloje, todėl, dėl kvorumo nebuvimo, Skyrimo ir atlygio komitetas nebegalėjo vykdyti savo veiklos, 2021 m. spalio 26 d. išrinkus naują stebėtojų tarybą, 2021 m. lapkričio 3 d. stebėtojų taryba priėmė sprendimą iš stebėtojų tarybos narių ketverių metų kadencijai išrinkti tris naujus Skyrimo ir atlygio komiteto narius.
Komiteto veikla per ataskaitinį laikotarpį
Per ataskaitinį laikotarpį įvyko 15 Skyrimo ir atlygio komiteto
Posėdžių
2021 m. veikla apėmė šias pagrindines sritis:
- kandidatų į patronuojančiosios bendrovės patronuojamų įmonių (t. y. „Ignitis Polska“, „Transporto valdymas“, Vilniaus ir Kauno kogeneracinės įėgainės, „Ignitis“, „Ignitis Suomi“, Tuuleenergia, „Ignitis grupės paslaugų centras“, „Ignitis renewables“, „Ignitis gamyba“, „Ignitis Latvija“, „Gamybos optimizavimas“, Elektroninių mokėjimų agentūra) valdymo ir priežiūros organų narių pareigas vertinimas;
- klausimai, susiję su atlygio politikos formavimu;
- klausimai, susiję su patronuojančiosios bendrovės strategiškai svarbių pareigybių karjeros planavimu;
- pasiūlymai dėl patronuojančiosios bendrovės stebėtojų tarybos kompetencijų profilio;
- pasiūlymai dėl darbuotojų skatinimo akcijų opcionais programos;
- klausimai, susiję su patronuojančiosios bendrovės strategijos ir tikslų įgyvendinimu žmonių ir kultūros srityje.
Nė vienas Skyrimo ir atlygio komiteto narys neturi Grupės įmonių akcijų. Šiuo metu veikiančios Skyrimo ir atlygio komiteto kadencija baigsis 2025 m. lapkričio 2 d.
Po ataskaitinio laikotarpio
2021 m. spalio 26 d. išrinkta nauja stebėtojų taryba, kuri 2021 m. lapkričio 3 d. priėmė sprendimą ketverių metų kadencijai išrinkti naujus Skyrimo ir atlygio komiteto bei Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komiteto narius iki šiuo metu veikiančio komiteto kadencijos pabaigos (2022 m. balandžio 19 d.).
Žemiau pateikiama daugiau informacijos apie stebėtojų tarybos komitetus, įskaitant veiklą, sudėtį ir kadencijos terminus.
Komiteto veikla po ataskaitinio laikotarpio
Buvusio komiteto kadencija baigėsi 2021 m. rugsėjo 12 d. Naujai suformuota stebėtojų taryba 2021 m. lapkričio 3 d. priėmė sprendimą iš Stebėtojų tarybos narių ketverių metų kadencijai išrinkti tris naujus Skyrimo ir atlygio komiteto narius.
Nė vienas Skyrimo ir atlygio komiteto narys neturi Grupės įmonių akcijų. Šiuo metu veikiančios Skyrimo ir atlygio komiteto kadencija baigsis 2025 m. lapkričio 2 d.
Informacija apie naujų Skyrimo ir atlygio komiteto narių išsilavinimą, patirtį ir darbovietes pateikiama žemiau.
ignitis
57 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Skyrimo ir atlygio komiteto nariai

Lorraine Wrafter
Pirmininkė, nepriklausoma
Kadencijos pabaiga¹: 2025-10-25
Stebėtojų tarybos narė
Žr. 55 psl.

Aušra Vičkačkienė
Daugumos akcininko atstovė
Kadencijos pabaiga¹: 2025-10-25
Stebėtojų tarybos narė
Žr. 56 psl.

Bent Christensen
Nepriklausomas
Kadencijos pabaiga¹: 2025-10-25
Stebėtojų tarybos narys
Žr. 56 psl.
¹ Skyrimo ir atlygio komiteto kadencijos pabaiga 2025 m. lapkričio 2 d., tačiau patronuojančiosios bendrovės įstatuose numatytą, kad jei stebėtojų stebėtojų tarybos narys nustoja eiti stebėtojų tarybos nario pareigas, jis netenka pareigų stebėtojų tarybos komitete, todėl atskiro stebėtojų tarybos nario kadencija komitete suderinta su stebėtojų tarybos nario kadencija


58 / 143
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas
Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas yra atsakingas už išvadų ar pasiūlymų dėl valdymo ir kontrolės sistemos Grupėje veikimo ir informacijos apie pagrindinius rizikos veiksnius ir rizikos valdymo arba prevencijos priemonių įgyvendinimą teikimą stebėtojų tarybai.
Daugiau informacijos apie Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komiteto funkcijas galite rasti mūsų 2020 m. metiniame pranešime.
2021 m. rugpjūčio 29 d., pasibaigus stebėtojų tarybos kadencijai, buvę stebėtojų tarybos nariai neturėjo teisės dalyvauti komitetų veikloje, todėl, dėl kvorumo nebuvimo, Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komitetas nebegalėjo vykdyti savo veiklos.
2021 m. spalio 26 d. išrinkus naują stebėtojų tarybą, 2021 m. lapkričio 3 d. priimtas sprendimas iš stebėtojų tarybos narių išrinkti du naujus komiteto narius iki šiuo metu veikiančio komiteto kadencijos pabaigos (2022 m. balandžio 19 d.).
Komiteto veikla per ataskaitinį laikotarpį
Per ataskaitinį laikotarpį įvyko 4 Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komiteto posėdžiai.
Per 2021 m. 9 mén. komiteto veikla apėmė šias pagrindines sritis:
- Grupės konsoliduotas rizikos registras ir rizikos valdymo planas;
- periodinės Grupės rizikos valdymo stebėsenos ataskaitos;
- Grupės antikorupcinės vadybos sistema;
- kiti aktualūs Grupės įmonių klausimai;
- bendradarbiavimas su patronuojančiosios bendrovės Audito komitetu;
- bendradarbiavimas su Grupės skaitmeninės saugos, verslo saugos, rizikos valdymo, darbų saugos, asmens duomenų apsaugos ir atitikties funkcijomis.
Po ataskaitinio laikotarpio
2021 m. spalio 26 d. išrinkus naują stebėtojų tarybą, 2021 m. lapkričio 3 d. priimtas sprendimas iš stebėtojų tarybos narių išrinkti du naujus komiteto narius iki šiuo metu veikiančio komiteto kadencijos pabaigos (2022 m. balandžio 19 d.).
Nė vienas Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komiteto narys neturi Grupės įmonių akcijų. Šiuo metu veikiančio Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komiteto kadencija baigsis 2022 m. balandžio 19 d.
Informacija apie naujų Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komiteto narių išsilavinimą, patirtį ir darbovietes pateikiama žemiau.

ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Rizikos valdymo ir veiklos etikos priežiūros komiteto nariai

Tim Brooks
Pirmininkas, Nepriklausomas narys
Kadencijos pabaiga: 2022-04-19
Stebėtojų tarybos narys
Žr. 55 psl.

Alfonso Faubel
Nepriklausomas narys
Kadencijos pabaiga: 2022-04-19
Stebėtojų tarybos narys
Žr. 55 psl.

Šarūnas Rameikis
Nepriklausomas narys
Kadencijos pabaiga: 2022-04-19
Patirtis
Šarūnas turi daugiau nei 20 metų patirtį teisinėje srityje.
Beveik 15 metų dirbo Finansinių nusikaltimų tyrimo
tarnyboje, kur 5 metus buvo direktoriaus pavaduotoju.
Nuo 2017 m. Šarūnas verčiasi privačia advokato praktika.
Išsilavinimas
Mykolo Riomerio universitetas, teisės magistro laipsnis
Kitos šiuo metu einamos pareigos
APB Litten, vadovaujantis partneris, advokatas.
Patronuojančiosios bendrovės turimų akcijų skaičius
Neturi.

60 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Audito komitetas
Nuo 2015 m. sausio 5 d. Grupėje veikia centralizuota vidaus audito funkcija. Tai padeda užtikrinti vidaus audito nepriklausomumą ir objektyvumą, vienodos metodikos ir atskaitomybės principų taikymo nuoseklumą, racionalesnį turimų audito išteklių ir kompetencijų paskirstymą.
Apskritai Audito komitetas yra atsakingas už Grupės finansinių ataskaitų rengimo proceso stebėseną, daugiausia dėmesio skiriant naudojamų apskaitos metodų tinkamumui ir nuoseklumui. Be to, jis atsakingas už Grupės vidaus kontrolės ir rizikos valdymo sistemų efektyvumo stebėseną, šių sistemų poreikio ir aktualumo analizę bei esamų vidaus kontrolės valdymo sistemų peržiūrą. Daugiau informacijos apie Audito komiteto funkcijas rasite mūsų 2020 m. metinėje ataskaitoje.
Komiteto veikla per ataskaitinį laikotarpį
Didysis akcininkas 2021 m. liepos 2 d. priėmė įsakymą dėl Korporatyvinio valdymo gairių pakeitimo. Vadovaujantis naujausiais pakeitimais, pakeista patronuojančiosios bendrovės Audito komiteto sudarymo tvarka – Audito komiteto narius renka nebe patronuojančiosios bendrovės stebėtojų taryba, o visuotinis akcininkų susirinkimas. Be to, Audito komitetą sudaro penki nariai – dauguma Audito komiteto narių turi būti nepriklausomi, du narius skiria stebėtojų taryba, ir šie pokyčiai yra atspindėti patronuojančiosios bendrovės įstatuose. Audito komiteto pirmininką renka Audito komiteto nariai iš savo nepriklausomų narių.
Nė vienas iš buvusių Audito komiteto narių neturėjo Grupės įmonių akcijų. Audito komiteto kadencija baigėsi 2021 m. spalio 12 d.
Komiteto veikla po ataskaitinio laikotarpio
Audito komiteto kadencija turėjo baigtis 2021 m. spalio 12 d. Atsižvelgiant į tai, 2021 m. liepos 5 d. buvo paskeibta nepriklausomų Audito komiteto narių atranka, kurią vykdė patronuojančioji bendrovė ir vadovų ir personalo atrankos agentūra – UAB „J. Friisberg & Partners“. 2021 m. rugsėjo 27 d. visuotinis akcininkų susirinkimas išrinko tris nepriklausomus patronuojančiosios bendrovės Audito komiteto narius. Kitus du Audito komiteto narius stebėtojų taryba pasiūlė po ataskaitinio laikotarpio, 2021 m. lapkričio 3 d., ir pateikė visuotinio susirinkimo sprendimui (informaciją apie būsimą visuotinį susirinkimą rasite čia). Irena Petruškevičienė buvo išrinkta Audito komiteto pirmininkę iki kol bus suformuotas pilnos sudėties Audito komitetas.
Audito komiteto narys Saulius Bakas valdo 1 800 patronuojančiosios bendrovės akcijų. Likę Audito komiteto nariai patronuojančiosios bendrovės akcijų neturi. Dabartinio Audito komiteto kadencija baigiasi 2025 m. rugsėjo 26 d.
Informacija apie naujų Audito komiteto narių išsilavinimą, patirtį ir darbo vietą pateikiama žemiau.
Audito komiteto apžvalga
| Audito komitetas | |
|---|---|
| Kadencija | 2021 m. rugsėjo 27 d. – 2025 m. rugsėjo 26 d.¹ |
| Nepriklausomumas, įskaitant pirmininką | 100 % |
| Dalyvavimas posėdžiuose | 100 % |
| Patronuojančiosios bendrovės arba jos dukterinių įmonių akcijų paketas | 1,800 |
¹ 2021 m. rugsėjo 27 d. patronuojančiosios bendrovės visuotinis akcininkų susirinkimas naujai ketverių metų kadencijai išrinko tris naujus nepriklausomus Audito komiteto narius. Audito komiteto nariai savo veiklą pradėjo po juos išrinkusio visuotinio akcininkų susirinkimo
Audito komiteto narių dalyvavimo posėdžiuose apžvalga²
| Narys | Audito komitetas |
|---|---|
| Irena Petruškevičienė | 3/3 |
| Saulius Bakas | 3/3 |
| Marius Pulkauninkas | 3/3 |
² Skaičiai rodo, kiek posėdžių po naujojo Audito komiteto išrinkimo 2021 m. rugsėjo 27 d. nariai dalyvavo iš visų posėdžių skaičiaus.
ignitis
grupe
61 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Audito komiteto nariai

Irena Petruškevičienė
Pirmininkė, nepriklausoma narė
Kadencijos pabaiga: 2025-09-26
Patirtis
Irena turi daugiau nei 25 metų patirtį audito srityje, įgytą Lietuvoje ir tarptautinėse organizacijose. 10 metų ji dirbo audito ir konsultacijų įmonėje „PricewaterhouseCoopers“, buvo ISM vadybos ir ekonomikos universiteto Finansų strategijos ir vadybos programos vadovė. Irena taip pat daug metų dirbo tarptautinėse institucijose, įskaitant Europos Audito Rūmus, Europos Komisiją ir JT Pasaulio maisto programą, užėmė Auditorių tarybos narės (vicepirmininkės) pareigas Europos stabilumo mechanizme. Ji yra Lietuvos sertifikuotų auditorio asociacijos narė ir Privilegijuotų sertifikuotų buhalterio asociacijos (ACCA) narė. Pirmą kartą patronuojančiosios bendrovės Audito komiteto narė ji buvo išrinkta 2014 metų lapkritį.
Išsilavinimas
Vilniaus universitetas, Ekonomikos diplomas.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
„Maxima Grupė“ Audito komiteto pirmininkė.
Patronuojančiosios bendrovės turimų akcijų skaičius
Neturi.

Saulius Bakas
Nepriklausomas narys
Kadencijos pabaiga: 2025-09-26
Patirtis
Saulius yra patyręs profesionalas, turintis 25 metų patirtį apskaitos ir atskaitomybės, audito ir užtikrinimo, vidaus kontrolės, rizikos valdymo srityse Lietuvos, JAV ir Ukrainos rinkose. Jis dirbo auditoriumi audito ir konsultacijų įmonėje „PricewaterhouseCoopers“. Nuo 2012 iki 2020 metų Saulius taip pat užėmė „Deloitte Lietuva“ šalies vadovo pareigas. Jis yra sertifikuotų Lietuvos auditorio asociacijos narys ir Privilegijuotų sertifikuotų buhalterio asociacijos (ACCA) narys.
Išsilavinimas
Vilniaus universitetas, Ekonomikos magistro laipsnis; Vilniaus universitetas, Verslo administravimo bakalauro laipsnis; CIA – sertifikuotas vidaus auditorius.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
UAB „Sauba“ konsultantas savo įmonėje.
Patronuojančiosios bendrovės turimų akcijų skaičius
1,800.


Marius Pulkauninkas
Nepriklausomas narys
Kadencijos pabaiga: 2025-09-26
Patirtis
Marius yra patyręs finansų ir audito profesionalas, 14 karjeros metų dirbo „Ernst & Young“ audito ir užtikrinimo paslaugų įmonėje, taip pat verslo patirties įgavo dirbdamas „Klaipėdos nafta“, kuri valdo naftos ir gamtių dujų terminalus Lietuvoje, Finansų ir administravimo departamento direktoriumi. Verslo patirties jis taip pat sėmėsi ir Valstybinio miškų urėdijoje, kur užėmė generalinio direktoriaus pareigas.
Išsilavinimas
Vilniaus universitetas, Verslo administravimo ir vadybos magistro laipsnis; „Baltic Institute of Corporate Governance“, profesionalio valdybos narių rengimo programa.
Kitos šiuo metu einamos pareigos
UAB „Kalnų grupė“ generalinis direktorius ir akcininkas.
Patronuojančiosios bendrovės turimų akcijų skaičius
Neturi.

Judith Buss¹
Nepriklausoma narė
Stebėtojų tarybos narė
Žr. 55 psl.

Ingrida Muckutė¹
Daugumos akcininko atstovė
Stebėtojų tarybos narė
Žr. 56 psl.
62 / 143
ignitis
grupo
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
4.3 Valdyba
Valdybos apžvalga
Valdyba yra patronuojančiosios bendrovės įstatuose numatytas kolegialus valdymo organas. Valdybos veiklą ir jos narių išrinkimą reglamentuoja Akcinių bendrovių įstatymas, jo įgyvendinamieji teisės aktai, patronuojančiosios bendrovės Korporatyvinio valdymo gairės, patronuojančiosios bendrovės Ištatai ir valdybos darbo reglamentas. Per ataskaitinį laikotarpį taisyklės, reglamentuojančios patronuojančiosios bendrovės valdybos narių išrinkimą, nebuvo keičiamos.
Pagrindinės valdybos funkcijos yra Grupės strategijos įgyvendinimas, finansų valdymas bei ataskaitų teikimas, veiklos ir turto valdymas, dalyvavimas kitų juridinių asmenų veikloje, reikšmingų sandorių tvirtinimas. Patronuojančiosios bendrovės valdybos kompetencija taip pat apima sprendimus dėl bendrų taisyklių ir principių (politikų, gairių, rekomendacijų), taikomų Grupės mastu, sprendimus, susijusius su bendrais Grupės interesais ir tikslų siekimu, Grupės struktūra bei veiklos parametrais ir valdymu.
Šiuo metu veikiančios valdybos kadencija yra nuo 2018 m. vasario 1 d. iki 2022 m. sausio 31 d. Valdybą sudaro penki nariai, kurie iš savo narių renka valdybos pirmininką – patronuojančiosios bendrovės vadovą. Ataskaitinio laikotarpio metu, 2021 m. birželio 25 d. iš patronuojančiosios bendrovės valdybos nario pareigų pasitraukė Dominykas Tučkus. Atsižvelgusi į tai, kad patronuojančiosios bendrovės valdybos kadencija baigiasi 2022 m. sausio 31 d., taip pat į tai, kad naujo valdybos nario atranka truktų keletą mėnesių, stebėtojų taryba nusprendė neskelbti atrankos į naujo valdybos nario pareigas, o paskirstyti Dominyko Tučkaus atsakomybes likusiems valdybos nariams. Galiausiai, po ataskaitinio laikotarpio, buvo pradėta Grupės valdybos atranka naujai kadencijai.
Atlygis už veiklą valdyboje, pateiktas mūsų svetainėje, mokamas pagal Grupės Atlygio politiką, kurios paskutinė redakcija buvo patvirtinta 2021 m. rugsėjo 27 d., visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu.
Visi valdybos nariai turi patronuojančiosios bendrovės akcijų (žr. dešinėje pateiktą lentelę). Grupė skelbija atitinkamus sandorius biržose pagal Piktnaudžiavimo rinka reglamento (ES) Nr. 596/2014 19 straipsnį ir kitus atitinkamus informacijos atskleidimo reikalavimus.
Daugiau informacijos apie valdybos atliekamas funkcijas, jos narių atrankos kriterijus, interesų konfliktų valdymą, išsilavinimą, patirtį ir kitas einamas pareigas galite rasti 2020 m. metiniame pranešime. Per ataskaitinį laikotarpį nebuvo jokių kitų informacijos pakitimų, išskyrus minėtus viršuje.
Patronuojančiosios bendrovės valdybos veikla per ataskaitinį laikotarpį
Per devynis 2021 m. mėn. iš viso įvyko 62 patronuojančiosios bendrovės valdybos posėdžiai, kurių veikla apėmė šias pagrindines sritis:
- reikšmingiausių patronuojančiosios bendrovės planuojamų sudaryti sandorių vertinimą, pritarimą jų sudarymui ir esminių šių sandorių sąlygų tvirtinimą;
- patronuojančiosios bendrovės ir Grupės įmonių veiklos organizavimo vertinimą ir su tuo susijusių sprendimų priėmimą;
- sprendimų dėl dalyvavimo ir balsavimo įmonių, kuriose patronuojančioji bendrovė yra akcininkė, visuotiniuose akcininkų susirinkimuose, priėmimą;
- konsoliduotos Grupės metinės ataskaitos priėmimą ir pateikimą stebėtojų tarybai ir visuotiniam akcininkų susirinkimui;
- tarpinio Grupės pranešimo patvirtinimą ir pateikimą visuotiniam akcininkų susirikimui;
- patronuojančiosios bendrovės metinių finansinių ataskaitų, konsoliduotų Grupės finansinių ataskaitų ir pelno (nuostolių) paskirstymo projekto vertinimą ir atsiliepimų teikimą stebėtojų tarybai ir visuotiniam akcininkų susirinkimui;
- Grupės vidaus politikų tvirtinimą.
Dalyvavimas posėdžiuose ir turimų patronuojančiosios bendrovės akcijų skaičius
| Narys | Pareigos | Dalyvavimas posėdžiuose^{1} | Akcijų skaičius |
|---|---|---|---|
| Darius Maikštėnas | Pirmininkas, patronuojančiosios bendrovės vadovas | 62/62 | 1 700 |
| Darius Kašauskas | Narys, Grupės finansų ir iždo vadovas | 62/62 | 250 |
| Dr. Živilė Skibarkienė | Narė, Grupės organizacinio vystymo vadovė | 62/62 | 300 |
| Vidmantas Salietis | Narys, Grupės komercijos ir paslaugų vadovas | 62/62 | 200 |
| Dominykas Tučkus^{2} | Narys, Grupės infrastruktūros ir plėtros vadovas | 31/62 | 300 |
1 Skaičiai rodo, kokiamė skaičiuje iš visų per devynis 2021 m. mėnesius organizuotų posėdžių nariai dalyvavo.
2 2021 m. birželio 25 d. iš patronuojančiosios bendrovės valdybos nario pareigų pasitraukė Dominykas Tučkus (iki 2021 m. birželio 25 d. dalyvavo 31 valdybos posėdyje).
ignitis
grupe
63 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
Grupės vadovas
Vadovų lygmenyje, patronuojančiajai bendrovei vadovauja
patronuojančiosios bendrovės vadovas ir valdyba.
Patronuojančiosios bendrovės vadovas yra vienasmenis
patronuojančiosios bendrovės valdymo organas, kuris
organizuoja patronuojančiosios bendrovės veiklą, jai
vadovauja, veikia patronuojančiosios bendrovės vardu ir
vienvaldiškai sudaro sandorius taip, kaip tai nustatyta Akcinių
bendrovių įstatyme, jo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose ir
patronuojančiosios bendrovės įstatuose. Patronuojančiosios
bendrovės vadovas turi teisę vienasališkai atstovauti įmonei ir
patronuojančiosios bendrovės vardu pasirašyti dokumentus.
Patronuojančiosios bendrovės vadovo kompetenciją, rinkimo
ir atšaukimo tvarką, kadencijų skaičių nustato Akcinių bendrovių
įstatymas, jo įgyvendinamieji teisės aktai, Korporatyvinio valdymo
gairės ir patronuojančiosios bendrovės įstatai. Vadovaujantis
Korporatyvinio valdymo gairėmis, patronuojančiosios bendrovės
vadovu skiriamas valdybos išrinktas valdybos pirmininkas.
Pažymėtina, kad patronuojančiosios bendrovės kaip VVĮ
vadovui taikomi ir specialieji Akcinių bendrovių įstatyme numatyti
priėmimo į darbą ypatumai, pagal kuriuos vadovo kadencija
yra apribota penkerių metų laikotarpiu. Įstatyme nustatyta, kad
tas pats asmuo vadovu gali būti renkamas ne daugiau kaip dvi
kadencijas iš eilės.
Per ataskaitinį laikotarpį, 2021 m. liepos 22 d. valdyba atnaujino
patronuojančiosios įmonės organizacinę struktūrą ir pareigybių
sąrašą. Siekiant suplokštinti hierarchiją, struktūrinių padalinių
pavadinimuose atsisakyta žodžių „tarnyba“, „departamentas“,
„skyrius“ – paliekamas tik veiklą apibūdinantis pavadinimas, o
patronuojančiosios bendrovės vadovo pareigybės pavadinimas
lietuviškoje įstatų redakcijoje pakeistas iš „generalinis direktorius“
„vadovas“. Šie pokyčiai atsispindi ir patronuojančiosios
bendrovės įstatuose.
Daugiau informacijos apie patronuojančiosios bendrovės
vadovo funkcijas ir atsakomybes galite rasti 2020 m. metiniame
pranešime.
Patronuojančiosios bendrovės valdymo struktūra (ataskaitinio laikotarpio pabaigoje)

64 / 143
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
4.4 Rizikos ir jų valdymas
Rizikos valdymo sistema
Vykdydama savo veiklas, Grupė susiduria su vidinėmis ir išorinėmis rizikomis, kurios gali paveikti mūsų rezultatus. Siekiant jas sumažinti iki primtino lygio, Grupėje taikome vienodus rizikos valdymo principus, kurie yra pagrįsti geriausionis rinkos praktikomis, įskaitant pagrindinius COSO (angl. Committee of Sponsoring Organizations of the Treadway Commission) ir AS/NZS ISO 31000:2009 (angl. Risk management – Principles and guidelines) principus. Grupė taiko „trijų gynybos linijų“ (angl. three lines of defence) principą, nustatant aiškų atsakomybių už rizikos valdymą ir kontrolę pasidalinimą tarp Grupės valdymo bei priežiūros organų, struktūrinių padalinių ar funkcijų. Daugiau informacijos apie mūsų rizikos valdymo modelį galite rasti 2020 m. metiniame pranešime.
Rizikos vertinimas ir kontrolė
Kiekvienais metais Grupėje atliekamas rizikos vertinimas, kurio metu nustatomos pagrindinės rizikos ateinantiems metams ir jų valdymo priemonės. Siekiant užtikrinti, rizikos ir jų valdymo priemonių aktualumą ir pokyčius tiek verslo aplinkoje, tiek Grupės veikloje, Grupėje kiekvieną
ketvirtį peržiūrime pagrindinių esamų ir naujų rizikos veiksnių aktualumą ir esant poreikiui numatome papildomas rizikos valdymo priemones.
Pokyčiai ataskaitiniu laikotarpiu
Po rizikos veiksnių peržvalgos 2021 m. III ketv., nebuvo identifikuota reikšmingų rizikos lygių pokyčių, lyginant su rizikomis detalizuotomis 2021 m. I pusm. tarpiniame pranešime. Paminėtina, jog per ataskaitinį laikotarpį Grupė sėkmingai pabaigė derybas su „Equinor ASA“ (nuoroda) – pasirašytas suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) paskirtojo tiekimo sutarties pakeitimas, kuriuo užtikrinta palankesnė SGD krovinių tiekimo struktūra bei reikšmingai sumažinta nuostolių rizika dėl potencialių reguliavimo pokyčių (nuoroda). Papildomai, vertinant Tinklų segmento išmaniosios apskaitos diegimo programos įgyvendinimą, įvertintas papildomas rizikos šaltinis dėl visame pasaulyje sutrikusios lustų tiekimo grandinės („lustų krizė“), dėl kurios išmanieji skaitikliai gali būti pristatyti mažesniais kiekiais nei planuota arba ilgesniais terminais.
Pokyčiai po ataskaitinio laikotarpio
Po rizikos veiksnių peržvalgos, buvo identifikuota reikšmingų rizikos lygių pokyčių, lyginant su rizikomis, detalizuotomis 2021 m. I pusm. tarpiniame pranešime. Dalinai materializavosi „1 Rinkos ir teisės aktų pasikeitimai“ rizika, nes VERT patvirtino naują elektros energijos skirstymo kainų viršutinių ribų nustatymą reglamentuojančią metodikos redakciją (nuoroda), iš esmės apskaitos modelį priartinant prie investicijų grąžos ir nusidėvėjimo skaičiavimo modelio, remiantis ilgalaikio materialaus turto istorinė įsigijimo verte (angl. historical cost) (nuo ilgo laikotarpio vidutinių padidėjimo sąnaudų apskaitos modelio, angl. LRAIC). Vis dėlto, tvarumas buvo užtikrintas naudojant naujai pritalkytą papildomą dedamąją, kuri atsveria RAB skaičiavimo metodo pokyčius (platesnė informacija pateikia skyriuje 3.2 „Rezultatai pagal segmentus“), todėl nebuvo pokyčių Grupės koreguoto EBITDA prognozėje 2021 m. ir 2024 m., dividendų politikoje bei investiciniame plane, kuris yra detalizuotas mūsų 2021–2024 m. strateginiame plane. Be to, Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtinto SGD terminalo privalomojo tiekimo apimtį – 4 krovinius per metus 2022 – 2024 m. laikotarpiu, o tai atitinka sutartyje su „Equinor ASA“ numatytą metinę privalomojo tiekimo apimtį, taip sumažinant paskirtojo tiekėjo veiklos neapibrėžtumą (Sprendimai klientams). Atsižvelgiant į tai, bei į aukščiau aprašytas sėkmingai pasibaigusias derybas su „Equinor ASA“, „1 Rinkos ir teisės aktų pasikeitimai“ rizikos lygis buvo sumažintas iš labai didelio iki didelio (tikimybė sumažinta nuo labai didelės iki vidutinės). Pasikeitimai atvaizduoti rizikos vertinimo žemėlapyje.

Rizikos vertinimo žemėlapis
Strateginė / verslo rizika
- Rinkos ir teisės aktų pasikeitimai
- Nesėkmingi nauji projektai / verslo veikla
- Ataskaitiniu laikotarpiu
- Po ataskaitinio laikotarpio
Veiklos rizika
- Pagrindinės veiklos įsipareigojimų nevykdymas (isk. veiklos tęstinumo dėl COVID-19 pandemijos riziką)
- Darbuotojų, gyventojų ir rangovų sauga ir sveikata
- Informacijos saugumo neužtikrinimas
- Pagrindinių paslaugų sutrikimai dėl IT / OT incidentų
Atitiktis / teisinė rizika
- Atitiktis
ignitis
grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Atitikties programa
Grupė siekia maksimalaus skaidrumo, efektyvaus viešai neatskleistos informacijos valdymo ir visų finansų rinkos dalyvių lygių teisių susipažinti su reikšminga emitento informacija. Veiksminga piktnaudžiavimo rinką prevencija yra vienas iš pagrindinių prioritetų.
Grupė laikosi Piktnaudžiavimo rinką reglamento (ES) Nr. 596/2014 (MAR) ir visų susijusių teisės aktų. Vadovaujamas pareigas einantys asmenys ir su jais glaudžiai susiję asmenys privalo pranešti apie sudarytus sandorius dėl patronuojančiosios bendrovės finansinių priemonių, jeigu tokių sandorių bendroji vertė per kalendorinius metus viršija 5 000 Eur ribą. Minėtų asmenų prekybą taip pat reglamentuoja šiais metais patvirtintos Emitento vadovų ir su jais glaudžiai susijusių asmenų prekybos gairės. Patronuojančiosios bendrovės valdybos ir stebėtojų tarybos nariai, taip pat kiti Grupės darbuotojai, kurie turi prieigą prie svarbios Grupės finansinės informacijos, negali prekiauti patronuojančiosios bendrovės finansinėmis priemonėmis 30 kalendorinių dienų prieš paskelbiant tarpinę finansinę ataskaitą arba metinę ataskaitą (draudžiamas prekybos laikotarpis). Grupės vidinės viešai neatskleistos informacijos valdymo ir skaidrumo taisyklės reguliariai atnaujinamos, o visiems Grupės darbuotojams, kurie įtraukti į sąrašą asmenų, žinančių viešai neatskleistą informaciją, vyksta specializuoti vidiniai viešai neatskleistos informacijos valdymo mokymai. Viešai neatskleistos informacijos atskleidimo komitetas veiksmingai sprendžia sudėtingus viešai neatskleistos informacijos valdymo ir susijusius klausimus. Paskutinį metų ketvirtį taip pat parengtos Piktnaudžiavimo rinką prevencijos gairės, kurios padeda darbuotojams atpažinti neteisėtus veiksmus bei pateikia aktualias rekomendacijas.
Išsamesnę informaciją apie skaidrumo ir piktnaudžiavimo rinką administravimą, vadovaujamas pareigas einančius asmenis ir jų pareigą atskleisti informaciją bei vidinę organizacijai priklausančių asmenų priežiūrą ir susijusias temas galite rasti 2020 m. metiniame pranešime.
Susijusių šalių sandoriai
Sudarydama sandorius su susijusiomis šalimis, patronuojančioji bendrovė vadovaujasi Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymu. Taip pat, per ataskaitinį laikotarpį buvo peržiūrėtas sandorių su susijusiomis šalimis valdymas Grupės lygmenyje ir, užtikrinant kontrolę, skaidrumą ir akcininkų interesus, 2021 m. liepos 20 d. buvo patvirtinta Grupės sandorių su susijusiomis šalimis politika (nuoroda), kuri nustato susijusių šalių identifikavimo, sandorių vertinimo, tvirtinimo ir viešinimo principus bei procedūras. Pažymėtina, kad patronuojančiosios bendrovės stebėtojų taryba, atsižvelgdama į Audito komiteto išvadą, priima sprendimą dėl Grupės sandorių su susijusia šalimi, jeigu jie sudaromi neįprastinėmis rinkos sąlygomis ir (ar) nepriskiriami įprastai ekonominėi veiklai ir (ar) turi reikšmingą įtaką finansams, turtui ir įsipareigojimams. Grupės sandoriai su susijusiomis šalimis yra pateikti finansinėse ataskaitose ir patalpinti mūsų svetainėje.
Ignitis
grupo
66 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Valdymas
Turinys »
4.5 Informacija apie Grupę
Grupės struktūra
Šio pranešimo išleidimo dieną Grupę sudarė patronuojančioji bendrovė ir 25 visiškai konsoliduojamos patronuoijamosios įmonės. „Ignitis grupė“ yra Grupės patronuojančioji bendrovė, atsakinga už Grupės veiklos koordinavimą bei skaidru Grupės valdymą. Išsamią informaciją apie patronuoijamąsias įmones galite rasti mūsų svetainėje ir 2020 m. metiniame pranešime.
Patronuojanti bendrovė tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuoja kitame puslapyje pateiktame struktūros paveiksle išvardytas įmones ir laikosi toliau nurodytos valdysenos sistemos:
| 1 | Stebėtojų tarybą sudaro 7 nevykdomieji nariai (2 – akcininko atstovai, 5 – nepriklausomi nariai).
Valdybą sudaro 5 vykdomieji nariai.
Bendrovės vadovas yra valdybos pirmininkas. |
| --- | --- |
| 2 | Stebėtojų tarybą sudaro 5 nevykdomieji nariai¹ arba 3 nevykdomieji nariai (2 – akcininko atstovai, 1 – nepriklausomas narys).
Valdybą sudaro 5 arba 3 vykdomieji nariai.
Bendrovės vadovas yra valdybos pirmininkas. |
| 3 | Valdybą sudaro 3 nevykdomieji nariai (2 – akcininko atstovai, 1 – nepriklausomas narys). Valdybos struktūra įvairiose įmonėse gali skirtis ir jį nesudaroma tol, kol įmonė nepradeda savo veiklos².
Bendrovės vadovas nėra valdybos pirmininkas. |
| 4 | Bendrovės vadovas yra vienasmenis bendrovės valdymo organas.
Valdyba neformuojama. |
Pokyčiai Grupės struktūroje per ataskaitinį laikotarpį:
- UAB „Ignitis“ įsteigė „Ignitis Suomi“ Oy Suomijoje, siekiant efektyvesnės veiklos Suomijos tiekimo rinkose (nuoroda);
- UAB „Ignitis renewables“ įsigijo iki šiol veiklos nevykdžiusią Lenkijoje registruotą bendrovę – „Dolcetto“ sp. z o.o. (nuoroda). „Dolcetto“ sp. z o.o. įsigijo Lenkijoje registruotą bendrovę „Charbono“ sp. z o.o.
- Dolcetto sp. z o.o. pavadinimas buvo pakeitas į Ignitis Renewables Polska sp. z o.o.
- „Charbono“ sp. z o.o. pavadinimas buvo pakeistas į „Ignitis Res Dev“ sp. z o.o.
Pokyčiai Grupės struktūroje po ataskaitinio laikotarpio:
- UAB „Ignitis renewables“ įsteigė UAB „Ignitis renewables projektai“ vėjo ir saulės jėgainių parkų vystymui.
¹ ESO: 2 akcininko atstovai, 2 nepriklausomi nariai ir 1 darbuotojų atstovas.
² „Ignitis Latvija“ ir „Ignitis Polska“ valdybos yra sudarytos iš vieno asmens – bendrovės vadovo, o „Ignitis Latvija“ stebėtojų tarybą sudaro akcininko atstovai, tuo tarpu „Ignitis Polska“ stebėtojų tarybą sudaro 2 akcininko atstovai ir 1 nepriklausomas narys. „Ignitis Suomi“ Oy valdyba yra sudaryta iš vieno paprasto nano ir vieno paskirtojo nano. Ignitis Renewables Polska sp. z o.o. valdybą sudaro du nevykdomieji nariai (akcininko atstovai).
ignitis
67 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m: 9 mén. laikotarpí / Valdymas
Turinys »
Grupės struktúra (ataskaitinio laikotarpio pabaigoje)

1 Patronusainčioji bendrovė šuo metu neturi filiaš ir atstovybiu;
2 Patronusainčioji bendrovė ataskaitų sudarymo dierią nevykdo tyrimų ir pietros veiklos.
Tirobai
Zakai gamyba
Latiskbioji gamyba
Sprendimai klientamo.
ignitis
graph
68 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpij / ASV veiklos ataskaita
Turinys
ASV veiklos ataskaita
5.1 ASV apžvalga 70
5.2 Mūsų darnumo modelis 73
5.3 Strateginių ASV tikslų 2021–2024 m. progresas 74
ignitis
gmail
69 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / ASV veiklos ataskaita
Turinys
5.1 ASV apžvalga
ŠESD mažinimo tikslai patvirtinti Mokslu paremtų tikslų iniciatyvos (angl. Science Based Targets Initiative, SBTi)
Po ataskaitinio laikotarpio, mūsų ŠESD emisijų mažinimo tikslai buvo patvirtinti Mokslu paremtų tikslų iniciatyvos. Mes esame pirmoji Lietuviško kapitalo bendrovė, kurios tikslus patvirtino SBTi.
„Ignitis grupės“ įsipareigojimai atitinka 1,5 °C tikslą, pagal visas tris sritis:
- Grupė įsipareigoja iki 2030 m. 94 % per kWh (palyginus su 2020 m.) sumažinti elektros energijos gamybos (1 sritis) ŠESD emisijų intensyvumą sparčiai plėsdama atsinaujinančių energijos šaltinių pajėgumus ir optimizuodama veiklai reikalingų išteklų vartojimą;
- Grupė taip pat įsipareigoja per tą patį laikotarpį 90 % per kWh sumažinti visos parduodamos elektros ir šilumos (1 ir 3 sričių) ŠESD emisijas didindama žaliosios elektros dalį, vystydama sprendimus, kurie padeda klientams vartoti tvariau (pvz., diegti klientams išmaniuosius skaitiklius).
- Grupė įsipareigoja per tą patį laikotarpį 42 % sumažinti absoliutines 1 ir 2 sričių ŠESD emisijas, nesusijusias su elektros gamyba, ir 25 % sumažinti absoliutines 3 srities ŠESD emisijas, susijusias su parduodamų produktų naudojimu, padidindama infrastruktūros energijos vartojimo efektyvumą, pakeisdama eksploatuojamas transporto priemones elektromobiliais, skatindama vartotojų perėjimą nuo gamtių dujų prie elektros ir kt.
Bendros emisijos turės iki 2030 m. sumažėti 47 % (palyginus su 2020 m.). Tai atitinka aukščiausią klimato ambicijų lygį – trumpalaikių mokslškai pagrįstų tikslų, suderintų su 1,5°C scenarijais, vystymą kartu su aiškiu nulinio emisijų balanso (angl. net-zero) iki 2050 m. įsipareigojimu.
Daugiau informacijos apie „Ignitis grupės“ emisijas ir tikslus galite rasti čia (nuoroda).
Daugiau informacijos apie SBTi galite rasti jų svetainėje (nuoroda).
Veiksmai dėl klimato kaitos
Kaip įtvirtinta mūsų darnumo valdymo plane, siekiame tobulinti su klimatu susijusius atskleidimus. 2021 m. I ketv. prisijungėme prie oficialaus organizacijų, palaikančių darbo grupę su klimatu susijusiems finansiniams atskleidimams (angl. Task Force on Climate-Related Financial Disclosures, TCFD), sąrašo ir žengėme pirmąjį žingsnį siekiant TCFD rekomendacijų įgyvendinimo inicijuodami ekspertinę mūsų viešinamos su klimatu susijusios informacijos analizę. Tikimės atitikti TCFD gaires 2022 m.
2021 m. III ketv. „Ignitis grupė“ pirmą kartą pateikė CDP klimato kaitos klausimyną. CDP yra ne pelno siekianti iniciatyva, kuri padeda įmonėms atskleisti ir valdyti jų poveikį aplinkai. Šiame išsamiame klausimyne vertinamas įmonių poveikis klimatui atsižvelgiant į įmonių valdymą, strategiją, rizikas, galimybes ir ŠESD mažinimo tikslus. Galutinį įvertinimą ir mūsų klausimyno atsakymus tikimasi paskelbti iki 2021 m. pabaigos.
Sprendimų klientams segmentas III ketv. sustiprino partnerystę su pirmaujančia Europos mobilumo platforma „Bolt“, kurios elektriniai paspirtukai Baltijos šalyse bus eksploatuojami naudojant sertifikuotą „Ignitis“ žaliają energiją, o tai padės sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą beveik 220 tonų per metus.
„Ignitis“ ir Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kartu su Estijos startuoilu „Fusebox“ III ketv. pradėjo įgyvendinti pirmąjį Lietuvoje bandomąjį projektą, kurio metu aiškinis elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo panaudojimo galimybes elektros sistemos balansavimui, stabilumui ir saugumui užtikrinti.
Žalioji gamyba

Žaliosios gamybos instaliuotoji galia, MW
Žaliosios gamybos instaliuotoji galia padidėjo 19 MW, nes Vilniaus KJ atliekas į energiją verčiantis blokas (2021 m. I ketv.) pradėjo komercinę veiklą. 2021 m. IV ketv. Žaliosios gamybos instaliuota galia padidės 94 MW, kadangi Pomeranijos VP pradės komercinę veiklą.
Daugiau apie Žaliosios gamybos vystomus projektus skaitykite 2.3 „Strategija“ šios ataskaitos skyriuje.
Energetinis efektyvumas
Tinklai:
ESO (Tinklų segmentas) ir Prancūzijos bendrovė „Sagemcom Energy and Telecom“ SAS 2021 m. gegužę pasirašė išmaniosios apskaitos infrastruktūros pirkimo sutartį, kuria bus įsigyjama ir diegiama apie 1,2 mln. naujos kartos – išmaniųjų – elektros energijos skaitiklių bei sistemos duomenų valdymo ir ryšio sprendimai iki 2025 m. Naudojant išmaniuosius skaitiklius tikimasi sutaupyti didelį kiekį energijos galutiniams klientams, suteikiant jiemms galimybę stebėti savo suvartojamą energiją efektyviau.
Sprendimų klientams segmentas:
- 2021 m. gegužę Grupė pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl energijos efektyvumo ir darnumo su Lietuvos pramonininkų konfederacija. Pagrindinis sutarties siekis yra konsultuoti ir edukuioti įmones apie energijos efektyvumo tendencijas ir galimybes bei įgyvendinti pilotinį projektą – sukurti mokymus įmonių vadovams, siekiant užtikrinti, kad energijos efektyvumo tikslai ir priemonės būtų įtraukti į įmonių strategijas.
- Siekiant paskatinti klientus energiją vartoti efektyviau, įtraukėme energijos taupymo patarimus, skirtingų savivaldybių energijos suvartojimo palyginamąsias analizęs ir kitą aktualią informaciją į elektros ir gamtių dujų sąskaitas siunčiamas vartotojams bei talpinamas savitarnos platformoje. Bendradarbiaujant su Lietuvos vartotojų organizacijų aliansu, mes organizuojame informacinę kampaniją, kuria atkreipiamas dėmesys į energetinį skurdą.
ignitis
grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / ASV veiklos ataskaita
Turinys
Darbuotojų patirties rodiklis ir jų įtraukimas
Darbuotojų pasitenkinimo rodiklis (eNPS) – vienas iš būdų matuoti darbuotojų patirtį – per 2021 m. 9 mén. padidėjo lyginant su 2020 m. 9 mén. rezultatais.
eNPS – darbuotojų pasitenkinimo rodiklis, % (1–100)

Darbuotojų gerovė yra vienas iš mūsų darnumo prioritetų. Kaip mūsų darbuotojų palaikymo iniciatyvų rezultatas (vaizdo įrašai, straipsniai, anoniminė pagalbos linija, neformalūs mėnesiniai susitikimai su ekspertais iš išorės, kurių metu diskutuota apie skirtingus gerovės aspektus ir pan.), eNPS pakilo 4,2 p. p. Taip pat skatinome darbuotojų diskusijų grupės įvairiomis temomis (pavyzdžiai, apie darbo ir gyvenimo balansą, strešo valdymą) bei surengėme pirmuosius mokymus, skirtus padėti išvengti perdegimo.
Taip pat tėse mė vidinę darnumo kampanią, kuri vyks iki 2021 m. pabaigos. Vaizdo įrašais, straipsniais, žaidimais ir dirbtuvėmis siekiame supažindinti darbuotojus su įvairiomis darnumo sritimis ir juos įtraukti į darbo grupės, kurios kartu kurs sprendimus darnumo iššūkiams. Temos, kurias jau pristatėme darbuotojams, yra plačios – nuo klimato kaitos iki įvairovės. Tinklalaidės viešai prieinamos visiems, jose svečiuojasi išorės ekspertai ir mūsų darbuotojai.
Po ataskaitinio laikotarpio mes taip pat išvystėme darbuotojų savanorystės modelį, kuris leidžia darbuotojams pasimti vieną apmokamą dieną per metus ir jos metu savanoriauti įvairiose ne pelno siekiančiose iniciatyvose ir organizacijose.
Darbuotojų įvairovė
2021 m. 9 mén. laikotarpyje pradėjome vystyti strategiją, susijusią su mūsų įsipareigojimu didinti lyčių balansą tarp aukščiausio lygio vadovų bei IT ir inžinerijos srityse. Siekiant didinti pažanga, po ataskaitinio laikotarpio sukūrėme ir užpildėme naują įvairovės, įtraukties ir gerovės vadovo(-ės) poziciją.
Toliau prisidedame prie įvairovės skatinimo technologijų srityje bendradarbiaudami su „Women Go Tech“ (WGT) iniciatyva. 2021 m. I ketv. 10 moterų iš mūsų organizacijos pradėjo vystyti
technologijų įgūdžius 6 mėnesių mokymų programoje, o dar 6 darbuotojai yra mentoriai dalyviams iš kitų organizacijų. Kad palaikytume savo darbuotojus, sukūrėme mentorystės programą, kurioje 10 pasirinktų darbuotojų savo naujus įgūdžius pritaikė darbinėje veikloje. Pasibaigus šiai programai mes taip pat prisidėjome prie vasarinės „Atrask technologijas“ programos, organizuotos WGT, kur moterys galėjo daugiau sužinoti apie skirtingas technologijų sritis.
Kad pasiektume ir jaunesniaja kartą, inicijavome partnerystę su Šiaulių STEM centru, kuriame organizavome 2 atvirus seminarus mergaitėms, kurių metu mūsų specialistai dalinosi savo technologijų srities patirtimi ir istorijomis.
Iš darbuotojų, palaikančių įvairovę ir lygias galimybės, 2021 m. pirmąjį pusmetį susikūrė neformali įvairovės ir įtraukties darbo grupė. Grupė kviečia išorės ekspertus, dalyvauja įvairovės mokymuose ir dirba kartu siekiant prisidėti prie įtraukesnės darbo aplinkos kūrimo.
Po ataskaitinio laikotarpio, Grupė gavo aukščiausią įvertinimą už savo indėlį diegiant lygių galimybių principus organizacijos viduje – jai buvo suteikti trys „Lygių galimybių sparnai“. Tai yra didžiausias galimas sparnų skaičius, kurį suteikia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Žmogaus teisių stėbėjimo institutas.
Tiekėjų darnumas
2021 m. 9 mén. laikotarpyje didelį dėmesį skyrėme savo tiekimo grandinės darnumui. Valdyba patvirtino visos Grupės Tiekėjų etikos kodeksą. Jo laikymasis – nuostata, kuri įtraukta į visas standartines sutarčių formas. Mūsų Tiekėjų etikos kodeksas atspindi Grupės lūkestį, kad tiekėjai laikysis tam tikrų aplinkos apsaugos, etikos, žmogaus ir darbo teisių standartų. Nors planuojame atlikti pačių svarbiausią tiekėjų auditus siekiant kodekso laikymosi, mūsų tikslas yra kurti galimybės kartu dirbant darniai ir edukauti tiekėjus apie įvairius darnumo aspektus.
Santykiai su bendruomenėmis
2021 m. I ketv. Grupė išleido naujas bendruomenių įsitraukimo gaires (nuoroda), kurios padės kurti abiem pusėms naudingą, vertybėmis ir strategija paremtą bendradarbiavimą su bendruomenėmis. Taip pat, Grupė patvirtino naują politiką paramos teikimui bendruomenėmis, kurios įsikūrusios šalia Žaliosios gamybos segmento („Ignitis renewables“) veiklos vietovių.
2021 m. liepos 1 d. buvo paskelbtas kvietimas teikti paraiškas gauti finansinę paramą. Finansinė parama gali būti skiriama socialiniams, švietimo, meno, kultūros, mokslo ir sporto (išskyrus ekstremalų ir padidintos rizikos sportą) projektams,
veikloms. Šie projektai ir (ar) veiklos turi kurti, skatinti UAB „Ignitis renewables“ ir jos dukterinių bendrovių ir bendruomenės ilgalaikį bendradarbiavimą, taip pat atitikti Paramos valdymo taisyklėse nustatytus paramos skyrimo kriterijus. Daugiau informacijos galite rasti mūsų svetainėje (nuoroda).
2021 m. II ketv. atlikome vietinių bendruomenių narių kokybinę apklausą ir fokus grupių interviu (Lietuvoje ir Lenkijoje, kur šiuo metu ir statoma daugiausiai Žaliosios gamybos pajėgumų) siekiant surinkti kokybinę informaciją, kuri padėtų geriau suprasti bendruomenių problemas ir poreikius. Naudojame gautus rezultatus, kad pagerintume bendradarbiavimą su bendruomenėmis.
2021 m. I ketv. įrengėme ekspoziciją Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje. Ši ekspozicija, sukurta Vilniaus KJ ir Kauno KJ, edukauja visuomenę apie įvairias temas susijusias su žiedine ekonomika siekiant didinti sąmoningumą apie atliekų mažinimo svarbą. Nuo balandžio iki rugsėjo pabaigos parodą jau aplankė beveik 18 000 lankytojų.
Sprendimų klientams segmentas („Ignitis“) kartu su Energetikos ir technologijų muziejumi organizuoja nemokamas pamokas 6–11 klasio moksleiviams „Ignitis klasė“. Šios iniciatyvos tikslas – paskatinti mokinius domėtis energetika, susipažinti su taršos prevencijos ir klimato kaitos švelninimo priemonėmis bei skatinti energijos vartojimo efektyvumą. 2020–2021 mokslo metais viešoje nuotolinio mokymosi klasėje šioje programoje dalyvavo apie 500 moksleivių ir tiek pat skirtingų amžiaus grupių dalyvių. 2021–2022 mokslo metais planuojama pratęsti pamokas, kad dar daugiau vaikų galėtų susipažinti su energetika.
2021 m. birželį „Ignitis grupė“ tapo pagrindinių kino festivalio „Kino karavanas“ partneriu. Šis projektas atveža filmus į mažesnius miestus ir rodo juos nemokamai siekiant parodyti filmus žmonėms, kuriems tai įprastai yra sunkiau prieinama. Pagrindinės šių metų festivalio temos yra darnumas ir ekologija. Nuo liepos iki rugpjūčio pabaigos projektas aplankė 40 vietų. „Kino karavane“ apsilanke 12 800 žiūrovų.
Po ataskaitinio laikotarpio Kauno KJ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kauno rajono savivaldybe. Įmonė planuoja prisidėti prie infrastruktūros gerinimo projekto, renginių ir kitų iniciatyvų, svarbių bendruomenėmis ir savivaldybei.
Kiti apdovanojimai ir pripažinimai
2021 m. 9 mén. laikotarpyje mūsų darnumo veiklo mą Sprendimų klientams segmentę („Ignitis“) „Ecovadis“ reitingų platformą, skirta darnioms tiekimo grandinėms, suteikė sidabro medalį už 2020 m. pasiekimus. „Ignitis“ pateko tarp 8 % geriausių įmonių, vertintų „Ecovadis“ (iš 75 000 įmonių iš 160 šalių bei 200
Ignitis
grade
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / ASV veiklos ataskaita
Turinys
pramonės šakų). Be to, mūsų veiklos vertinimas pagerėjo du kartus, nes esame tarp 16 % geriausiai vertinamų elektros ir gamtinių dujų tiekėjų pasaulyje (palyginti su 31 % geriausiųjų praėjusiais metais).
2021 m. II ketv. Grupės įtaka ir veiksmai biologinės įvairovės kontekste buvo įvertinti nepriklausomos Švedijos organizacijos „Ecogain“. Jų biologinės įvairovės indekse, kuriame vertinama kaip didžiosios įmonės atskleidžia informaciją susijusią su biologinė įvairovą, užėmėme antrąją vietą bendrame didelių Baltijos įmonių sąraše ir penktąją vietą tarp 27 vertintų didelių energetikos įmonių aštuoniose Baltijos ir Skandinavijos šalyse.
Tvarių prekės ženklų indekse (angl. Sustainable Brand Index™) „Ignitis“ prekės ženklas užėmė pirmąją vietą energetikos kategorijoje ir 15-ąją vietą bendroje kategorijoje tarp lietuviškų prekės ženklų. Remdamiesi Lietuvos vartotojų patirtimi, mes esame tvariausias prekės ženklas energetikos pramonėje. Indeksas yra didžiausia nepriklausoma darnumo apklausa Europoje, kurią sudaro daugiau nei 1 400 prekės ženklų ir 60 000 vartotojų apklausų. Indeksas taip pat vertina prekių ženklo siejimą su darnumu skirtingose pramonės šakose ir šalyse.
2021 m. rugsėjo mėnesį Sprendimų klientams segmentas („Ignitis“) gavo tris ISO sertifikatus. Segmento veiklai, susijusiai su paslaugų teikimu verslo (B2B) klientams, buvo suteikti tarptautiniai kokybės vadybos (ISO 9001), aplinkosaugos (ISO 14001) ir darbuotojų saugos ir sveikatos (ISO 45001) sertifikatai. Segmentas, kaip elektromobilių įkrovimo tinklo operatorius, taip pat yra sertifikuotas.
Papildomai, po ataskaitinio laikotarpio, patronuojančioji bendrovė jau trečius metus iš eilės gavo aukščiausią įmanomą „A+“ įvertinimą ir buvo pripažinta lydere didelių VVį kategorijoje bei tvarumo lydere pagal gerosios įmonių valdysenos indeksą.
MSCI ASV reitingas pakilo iki „AA“
2021 m. liepos 9 d. MSCI suteikė „Ignitis grupei“ aukštesnį ASV reitingo vertinimą. Suteikus jai „AA“ reitingą (skalėje nuo „CCC“ iki „AAA“), Grupė patenka tarp savo pramonės šakos lyderių pasaulyje. Šis vertinimas yra ženkliai didesnis nei energetikos įmonių vidurkis – „BBB“¹.
ASV pasiekimai, visi tiesiogiai ar iš dalies, prisidėjo prie MSCI reitingo augimo. Toliau pateikiami dalis veiksnių, kurie labiausiai lėmė reitingo augimą:
- Per pirmus devynis 2021 m. mėnesius žengėme svarbius žingsnius siekiant sustiprinti klausimų, susijusių su ASV, valdymą. ASV tikslus įtvirtinome Grupės 2021–2024 m. strateginiame
plane, toliau tęsėme įsipareigojimą mažinti anglies dvideginio emisijas, plėsti atsinaujinančių energijos išteklių portfelį ir stiprinti pagrindines valdysenos praktikas.
-
2021 m. per 9 mėn. paskelbėme išsamią darnumo ataskaitą pagal Visuotinę ataskaitą teikimo iniciatyva (angl. Global Reporting Initiative, GRI) – plačiausiai naudojamą darnumo ataskaitą standartą pasaulyje. ASV veiklos stebėsena ir atskleidimų tobulinimas ir toliau išliks prioritetas tęsiant ASV rizikų ir galimybių valdymą.
-
Po 2020 m. IV ketv. Grupės mastu atlikto pirminio reikšmingumo vertinimo, 2021 m. per 9 mėn. atlikome visų segmentų pagrindinių įmonių reikšmingumo vertinimą. Vertinimą taip pat sudarė suinteresuotų šalių apklausa apie jų lūkesčius mūsų darnumo veikloms. Apklausa apėmė daugiau nei 40 skirtingų suinteresuotų šalių grupių ir beveik 3 tūkst. respondentų. Su reikšmingumo vertinimo rezultatais galite susipažinti mūsų tinklalapyje (nuoroda). Džiaugiamės galėdami atsižvelgti į klientų, darbuotojų, partnerių, akcininkų ir kitų suinteresuotų šalių lūkesčius mūsų darnumo vystymui.
MSCI ASV reitingo vertinimas pagrįstas įmonės atsparumu finansiškai svarbioms ASV rizikoms. Reitingas vertina pagrindinių ASV rizikų ir galimybių poveikį įmonei ir jos gebėjimą jas valdyti. Galutinis ASV balas kalibruojamas pagal pramonės šaką, kas reiškia, kad santykiniai įmonės veiklos rodikliai lyginami su tos pačios pramonės šakos įmonėmis pasaulyje.
¹ MSCI ACWI indeksas.

*ignitis
grupe
72 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / ASV veiklos ataskaita
Turinys
5.2 Darnumo modelis
Apžvalga
Darnumas yra Grupės strategijos ir 2021–2024 m. strateginio plano pagrindas. Skatindami regiono energetikos transformaciją link energetiškai sumanaus pasaulio, mes skiriame daug dėmesio savo ASV veiklai ir atskaitingumui. Mūsų darnumo valdymo planas ir politikos, kurių laikomės, skelbiamos viešai. Skelbiame „Nasdaq“ ASV rodiklių duomenis pusmetinėse ataskaitose, o išsamą ASV informaciją pateikiame metinėse ataskaitose.
Toliau pateikiama, kuo remiantis mes geriname ASV rezultatus.

SUSTAINABLE DEVELOPMENT GOALS
BUSINESS 1.5°C DUR ONLY FUTURE
PAGRINDINĖS TEMINĖS SRITYS
Siekiame iki 2050 m. iki nulio sumažinti grynąjį išmetamųjų SESD emisijų kiekį. Tiesiogiai prisidėdame prie Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo, Darnaus vystymosi tikslų ir Paryžiaus susitarimo įgyvendinimo

VALDYSENA IR PROCESAI
Vadovaujamės gerosios valdysenos praktikomis ir savo veikloje atsižvelgiame į tarptautinių institucijų ir mokslo bendruomenės rekomendacijas

ATSKAITOMYBĖ
Informaciją apie Grupės pažangą atskleidžiame laikydamiesi pasauliniu mastu pripažintų standartų ir pasirinkdami plačiam suinteresuotų šalių ratui pritaikytus formatus
PAŽANGOS VERTINIMAS
Nuolat vertiname Grupės pažangą remdamiesi ASV (aplinkosaugos, socialinio atsakingumo ir valdysenos) reitingais, kuriuos suteikia nepriklausomos, lyderiaujančios ASV reitingų agentūros.¹
2021 m. liepą mūsų MSCI ASV reitingo įvertinimas pakilo nuo „A“ iki „AA“. Tai rodo, kad esame lyderiai lyginant su kitomis energetikos įmonėmis ir gerokai lenkiame energetikos grupių vidurkį „BBB“. Tuo pačiu, „Sustainalytics“ vertina mus tarp 20 % geriausių įmonių šiame sektoriuje ASV atžvilgiu.
MSCI ASV indeksas

„Sustainalytics“ ASV rizikos indeksas

¹ MSCI nuostatas dėl atsakomybės bei „Sustainalytics“ ASV rizikos reitingo ataskaitos santrauką galite peržiūrėti mūsų svetainėje.
² „MSCI ACWI“ indeksas
73 / 143
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / ASV veiklos ataskaita
Turinys
5.3 Strateginių ASV tikslų 2021–2024 m. progresas
| 2020 m. pradinis taškas | 2021 m. 9 mén. laikotarpio progresas | 2021–2024 m. tikslas | ||
|---|---|---|---|---|
| Aplinkos apsaugos sritis | ||||
| Klimato kaita ir energetikos pokyčiai | Žaliosios gamybos instaliuota galia, GW | 1,1 | 1,1 | 1,8-2,0 |
| ŠESD valdymo plano suderinimas pagal SBTi siekiant rulinio emisijų balanso (angl. net-zero) iki 2050 m. ir ŠESD valdymo tikslų nurodytų plane pasiekimas | Baigti ŠESD skaičiavimai | ŠESD tikslai pateikti SBTi | Pasiekti 100 % valdymo plano tikslų | |
| Elektromobilių įkrovimo stotelių skaičius, vnt. | 82 | 82 | 240 | |
| Energijos vartojimo efektyvumas | Kaupiamasis energijos sutaupymas galutiniams vartotojams, GWh | 370¹ | n.d.² | 290,6 |
| Įdiegta išmaniųjų skaitiklių, mln. vnt. | 0 | Išmaniųjų skaitiklių diegimo programa³ | 1,1–1,2⁴ | |
| Oro, dirvožemio ir vandens kokybė | 0 nelaimingų atsitikimų ir nuobaudų susijusių su aplinkos apsauga | 1 smulkus pažeidimas⁵ | 1 smulkus pažeidimas⁵ | 0 |
| Socialinio atsakingumo sritis | ||||
| Darbuotojų sauga ir sveikata | Darbuotojų mirčių skaičius | 0 | 0 | 0 |
| Bendras nelaimingų atsitikimų skaičius milijonui išdirbtų valandų (angl. total recordable injury rate per million hours worked, TRIR)⁶ | 0,45 | 1,76⁷ | ≤2,29 | |
| Vietinės bendruomenės | Įtraukta ir konsultuota vietinių bendruomenių, % | Parengtos bendruomenių įtraukimo gairės | Vykdomas įtraukimas⁸ | 100 |
| Darbuotojų pasitenkinimas | Darbuotojų pasitenkinimo rodiklis (eNPS), % | 56,0 | 58,2 | ≥95 % praeitų metų lygio⁹ |
| Darbuotojų, bent kartą dalyvavusių savanorystės iniciatyvose, dalis | Nėra duomenų | Formalus modelis pradėtas vykdyti | 20 % | |
| Darbuotojų įvairovė | 0 žmogaus teisių pažeidimų | 0 | 0 | 0 |
| Lyčių balanso gerėjimas inžinerinėse ir IT pareigose, % moterų | 17 | 19 | 23 | |
| Lyčių balanso gerėjimas tarp aukščiausio lygio vadovų, % moterų | 24¹⁰ | 21 | 29 | |
| Valdysena (ekonominė sritis) | ||||
| Tiekimo grandinės darnumas | Pirkimų vertės dalis, kai pirkimų procedūros metu buvo atliktas tiekėjų patikrinimas, % | >90 | 94 | 100 |
| Tiekėjų atitikimo Tiekėjų etikos kodeksui rodiklis, % tiekėjų | Nėra duomenų | Tiekėjų etikos kodeksas patvirtintas¹¹ | 100 | |
| Skelbiamų pirkimų, kuriuose gautas tik vienas pasiūlymas, dalis, % | 13,1 | 14,9 | ≤15 | |
| Skaidrumas ir korupcijos prevencija | Skaidrumo įvertinimas Gerojo valdymo indekse | A+ | A+ | A+ |
| Darbuotojų atlikusių antikorupcijos ir Etikos kodekso mokymų testus rodiklis, % | 100 | 93,6 | 100 | |
| Darbuotojų atlikusių antikorupcijos ir Etikos kodekso mokymų testus išlaikymo rodiklis, % | 94,4¹³ | 93,6 | 80 | |
| Darnumo valdymas ir atskaitomybė | Reikšmingumo vertinimas atliktas pagrindinėse dukterinėse įmonėse CDP klimato kaitos klausimyno pateikimas | Parengtas preliminarus reikšmingumo žemėlapis | - Atliktas reikšmingumo vertinimas | ASV valdysenos tobulinimas¹⁴ |
| TCFD rekomendacijų įgyvendinimas | Grupės mastu | - CDP pateiktas |
¹ Vadovaujamės skirtinga metodologija vertinant galutinių vartotojų sutaupymą 2021–2024 m. laikotarpį, todėl rodikliai iki 2021 m. neturėtų būti lyginami su 2021–2024 m. rodikliai.
² Skaičiuojama kasmet.
³ Išmaniųjų skaitiklių įrengimas gyventojams, kurie kasmet sunaudoją daugiau nei 1 000 kWh elektrų energijos, ir verslo klientams prasidės 2022 m. pirmoje pusėje ir bus baigtas iki 2025 m. pabaigos. Anksčiau buvo paskelbta, kad įrengimo darbai bus pradėti 2021 m. ir baigtas iki 2023 m.
⁴ Iki 2023 m. pabaigos.
⁵ Suminis rodiklis, 8 ketv. pažeidimų nebuvo
⁶ Del COVID-19 pandemijos ir todėl, kad daug darbuotojų dirba nuotoliniu būdu, TRIR rodikliai 2020 m. yra ženkliai mažesni. Darbuotojų saugos ir sveikatos tikslai tap pat įtraukta rangovu TRIR stebėsenos įgyvendinimą 2021 m.
⁷ TRIR rodiklis padidėjo todėl, kad per 2021 m. 9 mėnesius įvyko 6 incidentai, o vasaros laiku darbo valandų sumažėjo. Rodiklis skaičiuojamas nuo metų pradžios iki periodo pabaigos (year to date)
⁸ 2021 m. I ketv. Grupė patvirtino naują politiką paramos tiekimui bendruomenėms, kurios yra šalia „Ignitis renewables“ veiklos objektų. Be to, 2021 m. II ketv. pradėjome rengti bendruomenių narių apklausas bei fokus grupių interviu, siekiant suprasti jems svarbius
klausimus ir Gkesčius.
⁹ Tikslas – pasiekti bent 95 % praėjusių metų lygio kasmet iki 2024 m.
¹⁰ Anksčiau pateiktame rodiklyje (22 %) nebuvo įtrauktos užsienio įmonės. Jos buvo atitinkamai įtrauktos į bendrą rodikli bei atitinkamai koreguojant 2021–2024 m. tikslas.
¹¹ Reikalavimas atitikti tiekėjų etikos kodeksą nuo 2021 m. liepos įtrauktas į standartines sutarčių formas. Standartinės sutarčių formos su įtrauktu Tiekėjų etikos kodeksu naudojamos dauglau nei 90 % vietlųjų pirkimų nuo 2021 m. rugpūčio 1 d.
¹² 2021 m. I pusmeti galioja tik antikorupcijos mokymų testas, kuris privalomas visiems naujems darbuotojams. Etikos kodekso žinių testas yra rengiamas. Tarpiniai dalyvavimo mokymuose ir testo išlaikymo rodikliai apima tik naujus darbuotojus.
¹³ Peržiūrėti duomenys.
¹⁴ Vertinamas pagal indėlį gerinant išorinius ASV reitingus.
ignitis
grupie
Tunnus ja hallintokset
Tunnus

Finansinés ataskaitos
6.1 Konsoliduotos finansinés ataskaitos 76
6.2 Patronuojančiosios bendrovės finansinės ataskaitos 112
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2020 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
6.1 Konsoliduotos finansinės ataskaitos
Neaudituotos tarpinės sutrumpintos konsoliduotos finansinės ataskaitos už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d., parengtos remiantis 34-uoju tarptautiniu apskaitos standartu „Tarpinė finansinė atskaitomybė“, priimtu taikyti Europos Sąjungoje
| Tarpinė sutrumpinta konsoliduota finansinės padėties ataskaita | 77 |
|---|---|
| Tarpinė sutrumpinta konsoliduota pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaita | 78 |
| Tarpinė sutrumpinta konsoliduota nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita | 79 |
| Tarpinė sutrumpinta konsoliduota pinigų srautų ataskaita | 80 |
| Tarpinių sutrumpintų finansinių ataskaitų aiškinamasis raštas | 81 |

Grupės tarpinės sutrumpintos konsoliduotos ataskaitos buvo parengtos ir pasirašytos AB „Ignitis grupė“ vadovybės 2021 m. lapkričio 30 d.:

Darius Maikštėnas
Patronuojančiosios bendrovės vadovas

Darius Kašauskas
Grupės finansų ir iždo vadovas

Giedruolė Guobienė
UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“,
Grupės apskaitos vadovė, veikianti pagal 2021 m.
rugpjūčio 4 d. įsakymą Nr. IS-66-21
Ignitis
76 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Tarpinė sutrumpinta konsoliduota finansinės padėties ataskaita
2021 m. rugsėjo 30 d.
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
| Pastabos | 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|---|
| TURTAS | |||
| Ilgalaikis turtas | |||
| Nematerialusis turtas | 5 | 229 022 | 176 077 |
| Ilgalaikis materialusis turtas | 6 | 2 599 874 | 2 559 554 |
| Naudojimo teise valdomas turtas | 7 | 54 042 | 63 879 |
| Išankstiniai apmokėjimai už ilgalaikį turtą | 10 711 | 40 | |
| Investicinis turtas | 4 807 | 5 183 | |
| Ilgalaikės gautinos sumos | 9 | 38 254 | 161 515 |
| Kitas finansinis turtas | 10 | 25 881 | 7 269 |
| Kitas ilgalaikis turtas | - | 2 788 | |
| Atidėtojo mokesčio turtas | 6 448 | 6 431 | |
| Ilgalaikio turto iš viso | 2 969 039 | 2 982 736 | |
| Trumpalaikis turtas | |||
| Atsargos | 109 988 | 33 110 | |
| Išankstiniai apmokėjimai ir ateinančių laikotarpių sąnaudos | 11 | 112 616 | 50 703 |
| Prekybos gautinos sumos | 12 | 148 207 | 128 423 |
| Kitos gautinos sumos | 13 | 194 378 | 47 468 |
| Kitas trumpalaikis turtas | 59 598 | 67 365 | |
| Iš anksto sumokėtas pelno mokestis | 1 758 | 223 | |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai | 14 | 636 178 | 658 795 |
| 1 262 723 | 986 087 | ||
| Ilgalaikis turtas, skirtas parduoti | 478 | 473 | |
| Trumpalaikio turto iš viso | 1 263 201 | 986 560 | |
| TURTO IŠ VISO | 4 232 240 | 3 969 296 | |
| NUOSAVAS KAPITALAS IR ĮSIPAREIGOJIMAI | |||
| Nuosavas kapitalas | |||
| Ištatinis kapitalas | 15 | 1 658 756 | 1 658 756 |
| Rezervai | 15 | 310 037 | 269 769 |
| Nepaskirstytasis pelnas (nuostoliai) | (86 062) | (86 164) | |
| Nuosavas kapitalas, tenkantis patronuojančios bendrovės akcininkams | 1 882 731 | 1 842 361 | |
| Nekontroliuojanti dalis | 1 195 | 1 470 | |
| Nuosavo kapitalo iš viso | 1 883 926 | 1 843 831 | |
| Įsipareigojimai | |||
| Ilgalaikiai įsipareigojimai | |||
| Ilgalaikės paskolos ir obligacijos | 17 | 1 121 539 | 1 246 128 |
| Ilgalaikiai nuomos įsipareigojimai | 19 | 42 888 | 29 128 |
| Dotacijos ir subsidijos | 283 559 | 280 370 | |
| Atidėtojo mokesčio įsipareigojimai | 68 705 | 52 174 | |
| Atidėjiniai | 20 | 39 004 | 40 695 |
| Ateinančių laikotarpių pajamos | 21.1 | 176 374 | 164 413 |
| Kitos ilgalaikės mokėtinos sumos ir įsipareigojimai | 394 | 3 258 | |
| Ilgalaikių įsipareigojimų iš viso | 1 732 463 | 1 816 166 | |
| Trumpalaikiai įsipareigojimai | |||
| Trumpalaikės paskolos | 17 | 132 194 | 15 476 |
| Nuomos įsipareigojimai | 19 | 4 995 | 13 401 |
| Prekybos mokėtinos sumos | 106 454 | 51 693 | |
| Gauti išankstiniai apmokėjimai | 21.2 | 57 807 | 42 644 |
| Mokėtinas pelno mokestis | 3 166 | 7 738 | |
| Atidėjiniai | 20 | 37 784 | 30 399 |
| Ateinančių laikotarpių pajamos | 21.1 | 9 064 | 8 579 |
| Kitos trumpalaikės mokėtinos sumos ir įsipareigojimai | 22 | 264 387 | 139 369 |
| Trumpalaikių įsipareigojimų iš viso | 615 851 | 309 299 | |
| Įsipareigojimų iš viso | 2 348 314 | 2 125 465 | |
| NUOSAVO KAPITALO IR ĮSIPAREIGOJIMŲ IŠ VISO | 4 232 240 | 3 969 296 |
Ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Tarpinė sutrumpinta konsoliduota pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaita
Už trijų ir devynių mėnesių laikotarpius, pasibaigusius 2021 m. rugsėjo 30 d.
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
| Pastabos | 2021 m. 9 mėn. | 2021 m. III ketv. | 2020 m. 9 mėn. (pertvarkyta)* | 2020 m. III ketv. (pertvarkyta)* | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pajamos pagal sutartis su klientais | 23 | 1 131 777 | 415 541 | 862 998 | 274 724 |
| Kitos pajamos | 33 631 | 11 718 | 5 827 | 3 189 | |
| Pajamos ir kitos pajamos, iš viso | 1 165 408 | 427 259 | 868 825 | 277 913 | |
| Elektros, dujų ir kitų paslaugų pirkimai | (792 703) | (306 486) | (499 543) | (167 722) | |
| Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos | (70 692) | (21 104) | (71 122) | (21 406) | |
| Remonto ir techninės priežiūros sąnaudos | (20 925) | (8 108) | (19 986) | (8 752) | |
| Kitos sąnaudos | (31 473) | (11 820) | (48 790) | (387) | |
| Iš viso | (915 793) | (347 518) | (639 441) | (198 267) | |
| EBITDA** | 249 615 | 79 741 | 229 384 | 79 646 | |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija | (90 427) | (30 805) | (83 999) | (29 476) | |
| Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto nurašymai, perkainojimas ir vertės sumažėjimo nuostoliai | 5, 6 | (2 089) | 17 | (2 812) | (550) |
| Apyvartinų taršos leidimų perkainojimas | 20 | (12 017) | (1 598) | 308 | (59) |
| Veiklos pelnas (nuostoliai) (EBIT**) | 145 082 | 47 355 | 142 881 | 49 561 | |
| Finansinės pajamos | 15 355 | 12 403 | 1 236 | 573 | |
| Finansinės sąnaudos | (43 724) | (6 826) | (16 661) | (6 884) | |
| Finansinės veiklos grynasis rezultatas | (28 369) | 5 577 | (15 425) | (6 311) | |
| Pelnas (nuostoliai) prieš apmokestinimą | 116 713 | 52 932 | 127 456 | 43 250 | |
| Ataskaitinio laikotarpio pelno mokesčio pajamos/(sąnaudos) | (8 954) | (3 054) | (7 750) | (2 288) | |
| Atiđėtojo mokesčio pajamos (sąnaudos) | (13 351) | (4 307) | (11 367) | (4 548) | |
| Grynasis pelnas už laikotarpį | 94 408 | 45 571 | 108 339 | 36 414 | |
| Priskriama: | |||||
| Patronuojančios bendrovės savininkams | 95 500 | 46 730 | 109 102 | 36 744 | |
| Nekontroliuojančiai daliai | (1 092) | (1 159) | (763) | (330) | |
| Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos) | |||||
| Straipsniai, kurie ateityje nebus perklasifikuojami į pelną (nuostolius) (atėmus mokesčius) | |||||
| Ilgalaikio materialiojo turto perkainojimas | - | - | 104 | (4) | |
| Apyvartinų taršos leidimų perkainojimas kitose bendrosiose pajamose | 59 995 | 9 605 | 3 090 | (731) | |
| Aktuarinių prielaidų pasikeitimas | 20 | (235) | 22 | 334 | (1) |
| Straipsniai, kurie ateityje nebus perklasifikuojami į pelną (nuostolius), iš viso | 59 760 | 9 627 | 3 528 | (736) | |
| Straipsniai, kurie ateityje gali būti perklasifikuojami į pelną (nuostolius) (atėmus mokesčius) | |||||
| Išvestinių finansinių priemonių perkainojimas | 22.1 | (26 705) | (26 705) | - | - |
| Grynųjų investicijų, veikiančių užsienyje, perskaičiavimas į Grupės pateikimo valiutą | (650) | (646) | (2 277) | (526) | |
| Straipsniai, kurie ateityje gali būti perklasifikuojami į pelną (nuostolius), iš viso | (27 355) | (27 351) | (2 277) | (526) | |
| Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį, iš viso | 32 405 | (17 724) | 1 251 | (1 262) | |
| Bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį, iš viso | 126 813 | 27 847 | 109 590 | 35 152 | |
| Priskriama: | |||||
| Patronuojančios bendrovės savininkams | 127 088 | 28 826 | 110 266 | 35 488 | |
| Nekontroliuojančiai daliai | (275) | (979) | (676) | (336) | |
| Pagrindinis pelnas, tenkantis vienai akcijai (EUR) | 24 | 1,29 | 0,63 | 2,01 | 0,68 |
| Sumažintas pelnas, tenkantis vienai akcijai (EUR) | 24 | 1,29 | 0,63 | 2,01 | 0,68 |
| Vidutinis svertinis akcijų skaičius | 24 | 74 283 757 | - | 54 283 757 | - |
- Dalis sumų neatitinka finansinių ataskaitų, sudarytų už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigus 2020 m. rugsėjo 30 d., dėl palyginamųjų duomenų perklasifikavimo ir pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaitos (toliau -PNKBPA) bendro pateikimo pokyčių. Daugiau informacijos atskleista 3 ir 4 pastabose.
** EBITDA – pelnas prieš finansinę veiklą, mokesčius, ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto nusidėvėjimą, amortizaciją, nurašymus, perkainojimo rezultatą, vertės sumažėjimo nuostolius ir apyvartinų taršos leidimų perkainojimą. Daugiau informacijos apie EBITDA, kaip alternatyvų veiklos rodikli, pateikta 28 pastaboje.
EBIT – pelnas prieš finansinę veiklą, mokesčius. Daugiau informacijos apie EBIT, kaip alternatyvų veiklos rodikli, pateikta 28 pastaboje.
ignitis
2020
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
Tarpinė sutrumpinta konsoliduota nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita
Už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d.
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
| Pastabos | Nuosavas kapitalas, tenkantis Bendrovės akcininkams | Nekontrolius- janti dalis | Iš viso | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Istatinis kapitalas | Privalomasis rezervas | Perkainojimo rezervas | Išvestinių finansinių priamonių perkainojimo rezervas | Rezervas savoms akcijoms | Kiti rezervai | Nepaskirsty- tasis pelnas | Tarpinė suma | |||||
| Likutis 2020 m. sausio 1 d. | 1 212 156 | 112 647 | 146 993 | - | - | 11 | (172 188) | 1 299 619 | 49 001 | 1 348 620 | ||
| Grynasis pelnas už laikotarpį | - | - | - | - | - | - | 109 102 | 109 102 | (763) | 108 339 | ||
| Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos) | ||||||||||||
| Ilgalaikio materialiojo turto perkainojimas, atėmus mokesčius | - | - | 104 | - | - | - | - | 104 | - | 104 | ||
| Apyvartinio taršos leidimų perkainojimas | - | - | 3 003 | - | - | - | - | 3 003 | 87 | 3 090 | ||
| Aktuarinių prielaidų pasikeitimo rezultatas | - | - | - | - | - | - | 334 | 334 | - | 334 | ||
| Grynų investicijų į užsienyje veikiančius ūkio subjektus perskaičiavimas į Grupės pateikimo valiutą | - | |||||||||||
| Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį iš viso | - | - | 3 107 | - | - | (2 277) | - | (2 277) | - | (2 277) | ||
| Bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį iš viso | - | - | 3 107 | - | - | (2 277) | 334 | 1 164 | 87 | 1 251 | ||
| Perkainojimo rezervo pervedimas į nepaskirstytąjį pelną (perkeltas nusidėvėjimas, atėmus mokesčius) | - | - | (11 418) | - | - | - | 11 418 | - | - | - | ||
| Panaudoti apyvartiniai taršos leidimai | - | - | (294) | - | - | - | 294 | - | - | - | ||
| Pervesta į rezervus, rezervų pasikeitimai | - | 2 523 | - | - | - | - | (2 523) | - | - | - | ||
| Dividendai | - | - | - | - | - | - | (70 000) | (70 000) | (2 524) | (72,524) | ||
| Nekontroliuojančios dalies nuosavybės įsigijimas | - | 1 207 | 7 717 | - | - | - | (20 263) | (11 339) | (43,651) | (54,990) | ||
| Turto grupės pardavimas | - | (348) | - | - | - | - | 348 | - | (1,141) | (1,141) | ||
| Likutis 2020 m. rugsėjo 30 d. | 1,212,156 | 116,029 | 146,105 | - | - | (2,266) | (143,478) | 1,328,546 | 1,009 | 1,329,555 | ||
| Likutis 2021 m. sausio 1 d. | 1 658 756 | 116 029 | 155 969 | - | - | (2 229) | (86 164) | 1 842 361 | 1 470 | 1 843 831 | ||
| Grynasis pelnas už laikotarpį | - | - | - | - | - | - | 95 500 | 95 500 | (1 092) | 94 408 | ||
| Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos) | ||||||||||||
| Apyvartinio taršos leidimų perkainojimas | - | - | 59 178 | - | - | - | - | 59 178 | 817 | 59 995 | ||
| Aktuarinių prielaidų pasikeitimo rezultatas | - | - | - | - | - | - | (235) | (235) | - | (235) | ||
| Išvestinių finansinių priemonių perkainojimas | 22.1 | - | - | - | (26 705) | - | - | - | (26 705) | - | (26 705) | |
| Grynų investicijų į užsienyje veikiančius ūkio subjektus perskaičiavimas į Grupės pateikimo valiutą | - | - | - | - | - | (650) | - | (650) | - | (650) | ||
| Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį iš viso | - | - | 59 178 | (26 705) | - | (650) | (235) | 31 588 | 817 | 32 405 | ||
| Bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį iš viso | - | - | 59 178 | (26 705) | - | (650) | 95 265 | 127 088 | (275) | 126 813 | ||
| Perkainojimo rezervo pervedimas į nepaskirstytąjį pelną (perkeltas nusidėvėjimas atėmus mokesčius) | - | - | (8 510) | - | - | - | 8 510 | - | - | - | ||
| Panaudoti apyvartiniai taršos leidimai | - | - | (15 836) | - | - | - | 15 836 | - | - | - | ||
| Pervedimas į privalomąjį rezervą | - | 9 791 | - | - | - | - | (9 791) | - | - | - | ||
| Pervedimas į rezervą savoms akcijoms įsigyti | 15 | - | - | - | - | 23 000 | - | (23 000) | - | - | - | |
| Dividendai | 25 | - | - | - | - | - | - | (86 763) | (86 763) | - | (86 763) | |
| Dividendai nekontroliuojančiai daliai | 25 | - | - | - | - | - | - | (1 152) | (1 152) | - | (1 152) | |
| Kiti pasikeitimai | 25 | - | - | - | - | - | - | 984 | 984 | - | 984 | |
| Mokėjimai akcijomis | 16 | - | - | - | - | - | - | 213 | 213 | - | 213 | |
| Likutis 2021 m. rugsėjo 30 d. | 1 658 756 | 125 820 | 190 801 | (26 705) | 23 000 | (2 879) | (86 062) | 1 882 731 | 1 195 | 1 883 926 |
Ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Tarpinė sutrumpinta konsoliduota pinigų srautų ataskaita
Už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d.
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
| Pastabos | 2021 m. 9 mėn. | 2020 m. 9 mėn. | |
|---|---|---|---|
| Pagrindinės veiklos pinigų srautai | |||
| Grynasis pelnas už laikotarpį | 94 408 | 108 339 | |
| Koregavimai suderinti grynąjį pelną su grynaisiais pinigų srautais: | |||
| Mokėjimų akcijomis sąnaudos | 16 | 213 | - |
| Nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos | 5, 6, 7 | 98 316 | 90 385 |
| Ilgalaikio materialiojo turto, įskaitant turto, skirto parduoti, vertės sumažėjimas | 6 | (678) | (33) |
| Ilgalaikio materialiojo turto perkainojimas | - | (78) | |
| Investicinio turto perkainojimo rezultatas | (947) | 112 | |
| Išvestinių finansinių priemonių tikrosios vertės pasikeitimas | 10 018 | 3 664 | |
| Finansinių priemonių tikrosios vertės pasikeitimas | 9 439 | - | |
| Finansinio turto vertės sumažėjimas (atstatymas) | 1 | 1 069 | |
| Pelno mokesčio sąnaudos/(pajamos) | 22 305 | 19 117 | |
| Dotacijų amortizacija | (7 889) | (6 695) | |
| Atidėjinių padidėjimas (sumažėjimas) | 20 | (6 558) | 14 756 |
| Atsargų nukainojimas iki grynosios realizavimo vertės (atstatymas) | 252 | 29 | |
| Apyvartinio taršos leidimų perkainojimo sąnaudos (pajamos) | 20 | 12 017 | (308) |
| Panaudoti apyvartiniai taršos leidimai | 22 904 | (2 626) | |
| Ilgalaikio materialiojo turto ir turto skirto parduoti perleidimo / nurašymo nuostoliai/(pelnas) | 3 959 | 3 970 | |
| Kitos investicinės veiklos rezultatas | 787 | - | |
| Palūkanų pajamos | (715) | (1 043) | |
| Palūkanų sąnaudos | 17 884 | 14 039 | |
| Kitos finansinės veiklos rezultatas | 1 761 | 2 430 | |
| Apyvartinio kapitalo pasikeitimai: | |||
| Prekybos ir kitų gautinų sumų (padidėjimas)/sumažėjimas | (45 561) | 11 340 | |
| Atsargų, išankstinių apmokėjimų, kito trumpalaikio ir ilgalaikio turto (padidėjimas)/sumažėjimas | (125 176) | 19 023 | |
| Prekybos mokėtinų sumų, ateinančių laikotarpį pajamų, gautų išankstinių apmokėjimų, kitų ilgalaikio ir trumpalaikių mokėtinų sumų ir įsipareigojimų padidėjimas/(sumažėjimas) | 112 276 | 1 859 | |
| (Sumokėtas)/atgautas pelno mokestis | (15 443) | (7 531) | |
| Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai | 203 564 | 271 818 | |
| Investicinės veiklos pinigų srautai | |||
| Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto įsigijimas | (138 788) | (246 929) | |
| Įplaukos iš ilgalaikio materialiojo turto, turto skirto parduoti ir nematerialiojo turto perleidimo | 1 933 | 12 530 | |
| Gautos dotacijos | 13 494 | 19 201 | |
| Gautos palūkanos | 412 | 522 | |
| Gauti finansinės nuomos mokėjimai | 1 567 | 1 636 | |
| Kiti investicinės veiklos pinigų srautų padidėjimai/(sumažėjimai) | (3 765) | - | |
| Grynieji investicinės veiklos pinigų srautai | (125 147) | (213 040) | |
| Finansinės veiklos pinigų srautai | |||
| Gautos paskolos | - | 139 786 | |
| Obligacijų išleidimas | - | 295 657 | |
| Sugrąžintos paskolos | 18 | (3 470) | (29 866) |
| Nuomos mokėjimai | 18 | (12 021) | (8 269) |
| Sumokėtos palūkanos | 18 | (23 496) | (14 999) |
| Sumokėti dividendai | (44 007) | (72 524) | |
| Susigrąžinti dividendai | 25 | 984 | - |
| Nekontroliuojančios dalies nuosavybės įsigijimas | (19 024) | (26 783) | |
| Grynieji finansinės veiklos pinigų srautai | (101 034) | 283 002 | |
| Pinigų ir pinigų ekvivalentų (įskaitant sąskaitos perviršį) padidėjimas/(sumažėjimas) | (22 617) | 341 780 | |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai (įskaitant sąskaitos perviršį) laikotarpio pradžioje | 14 | 658 795 | (59 454) |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai (įskaitant sąskaitos perviršį) laikotarpio pabaigoje | 14 | 636 178 | 282 326 |
Ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Tarpinių sutrumpintų konsoliduotų finansinių ataskaitų aiškinamasis raštas
Už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d.
1 Bendroji informacija
AB „Ignitis grupė“ (toliau – Bendrovė arba patronuojanti bendrovė) yra Lietuvos Respublikoje įregistruota akcinė bendrovė. 2020 m. birželio 30 d. Bendrovės vienintelis akcininkas priėmė sprendimą pakeisti Bendrovės juridinę formą į akcinę bendrovę (AB). 2020 m. liepos 28 d. buvo įregistruoti naujieji Bendrovės įstatai. 2020 m. spalio 5 d. Bendrovė padidino įstatinį kapitalą ir 2020 m. spalio 7 d. įvykdė pirminį viešąjį akcijų siūlymą (toliau – IPO) paskirstydama padidintą įstatinį kapitalą tarp privačių ir institucinių investuotojų.
Bendrovės buveinės adresas – Laisvės pr. 10, LT-04215, Vilnius, Lietuva. 2008 m. rugpjūčio 28 d. Bendrovė buvo įregistruota Juridinių asmenų registre, kurio tvarkytojas yra VĮ „Registrų centras“. Bendrovės kodas 301844044. Bendrovė įsteigta neribotam laikui.
Toliau Bendrovė ir jos dukterinės įmonės kartu vadinamos „Grupė“. Grupė vykdo elektros ir šilumos energijos gamybą (įskaitant elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių), tiekimą, elektros energijos importą bei eksportą, skirstymą ir prekybą, gamitinių dujų skirstymą ir tiekimą, taip pat elektros energetikos ūkio aptarnavimą ir plėtrą, valdymą ir veiklos koordinavimą. Informacija apie Grupės struktūrą pateikta 8 pastaboje.
Pagrindinis Grupės akcininkas yra Lietuvos Respublikos valstybė (73,08 proc.).
| Grupės akcininkai | 2021 m. rugsėjo 30 d.
Istatinis
kapilotas,
tūkst. Eur | | 2020 m. gruodžio 31 d.
Istatinis
kapilotas,
tūkst. Eur | |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| Lietuvos Respublika, atstovaujama LR finansų ministerijos | 1 212 156 | 73,08 | 1 212 156 | 73,08 |
| Kiti akcininkai | 446 600 | 26,92 | 446 600 | 26,92 |
| | 1 658 756 | | 1 658 756 | |
Šios tarpinės konsoliduotos finansinės ataskaitos buvo parengtos ir vadovybės pasirašytos 2021 m. lapkričio 30 d. Čia pateikiamos tarpinės sutrumpintos Grupės konsoliduotos finansinės ataskaitos. Bendrovė taip pat rengia atskiras tarpines sutrumpintas finansines ataskaitas pagal vietinius reikalavimus.
2 Reikšmingų apskaitos principų santrauka
2.1 Rengimo pagrindas
Šios tarpinės sutrumpintos konsoliduotos finansinės ataskaitos yra už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d. (toliau – tarpinės finansinės ataskaitos) ir buvo parengtos pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus (toliau – TFAS), priimtus taikyti Europos Sajungoje, ir taikomus tarpinei finansinei atskaitomybei (34-asis tarptautinis apskaitos standartas (toliau – TAS) „Tarpinė finansinė atskaitomybė“). Šiose tarpinėse finansinėse ataskaitose nėra pateikiama visa informacija, kuri yra reikalaujama sudarant metines finansines ataskaitas, todėl turi būti skaitoma kartu su metinėmis finansinėmis ataskaitomis už metus, pasibaigusius 2020 m. gruodžio 31 d., kurios buvo parengtos pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus, priimtus taikyti Europos Sajungoje.
Grupės tarpinės finansinės ataskaitos už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d., yra parengtos remiantis veiklos tęstinumo principu ir vertinimu istorine įsigijimo savikaina, išskyrus tam tikrą ilgalaikį materialų turtą, apyvartinius taršos leidimus, kurie apskaitomi perkainota verte, investicinį turtą ir tam tikras finansines priemones, apskaitomas tikrąja verte.
Šios tarpinės finansinės ataskaitos pateikiamos eurais ir visos vertės yra suapvalintos iki artimiausio tūkstančio skaičiaus (tūkst. Eur), išskyrus atvejus, kai nurodyta kitaip. Grupės tarpinės finansinėse ataskaitose pateikiama palyginamoji praėjusio ataskaitinio laikotarpio informacija. Grupės finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais.
2020 m. Grupės vadovybė atliko tam tikrus pakeitimus lyginamiesiems skaičiams dėl atliktų perklasifikavimų metinėse finansinėse ataskaitose. Minėti perklasifikavimai atskleisti 3 pastaboje. Iš pradžių išleistose ir paskelbtose devynių mėnesių laikotarpio, pasibaigusio 2020 m. rugsėjo 30 d., tarpinėse finansinėse ataskaitose šie perklasifikavimai nebuvo atspindėti. Kadangi 2021 m. tarpinėse finansinėse ataskaitose pateikiama lyginamoji informacija apie ankstesnį ataskaitinį laikotarpį, Grupė pateikia 2020 m. pertvarkytus duomenis, kaip aprašyta 3 pastaboje.
Be to, buvo pakeistas tam tikrų Pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaitos (toliau – PNKBPA) straipsnių pateikimas 2020 m. metinėse finansinėse ataskaitose; todėl šių tarpinių finansinių ataskaitų palyginamųjų skaičių pateikimas PNKBPA taip pat buvo pakeistas, kad atitiktų tokius pokyčius. Išsami informacija pateikiama 4 pastaboje.
ignitis grupė
81 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
2.2 Nauji standartai, standartų pakeitimai ir aiškinimai
Apskaitos politikos pakeitimai ir atskleidimai
Apskaitos politika, taikoma rengiant šias tarpines finansines ataskaitas, atitinka apskaitos principus, kurių buvo laikomasi rengiant Grupės metines finansines ataskaitas už metus, pasibaigusius 2020 m. gruodžio 31 d., išskyrus naujus standartus, kurie įsigaliojo per 2021 m.
2021 m. III ketv. Grupė pradėjo taikyti apskaitos politiką naujoms efektyvių apsidraudimo priemonių dalies operacijoms, pelnui ar nuostoliui atsirandančiam dėl šių apsidraudimo priemonių, pripažįstant kitose bendrosiose pajamose (22.1 pastaba).
Rengiant šias tarpines finansines ataskaitas, reikšmingi Grupės vadovybės sprendimai dėl apskaitos politikos taikymo bei pagrindiniai neapibrėžtumų nustatymo apskaitiniai įvertinimai buvo tie patys, kaip ir taikyti rengiant 2020 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių metų finansines ataskaitas, išskyrus dėl išvestinių finansinių priemonių kaip paminėta aukščiau.
Rengdama šias tarpines finansines ataskaitas, Grupė netaikė naujų standartų, pataisų ir išaiškinimų, kurių įsigaliojimo data yra vėlesnė nei 2021 m. rugsėjo 30 d. ir kuriuos galima taikyti anksčiau. Toliau pateikiami nauji standartai ir/ar standartų pataisos, kurie per ataskaitinį laikotarpį, pasibaigus 2021 m. rugsėjo 30 d., buvo patvirtinti taikymui Europos Sajungoje:
Palūkanų normų lyginamojo indekso reforma. 2-as etapas. 9-asis TFAS, 39-asis TAS, 7-asis TFAS, 4-asis TFAS ir 16-asis TFAS (pataisos)
Šiomis pataisomis yra numatomos laikinos lengvatos, darančios poveikį finansinėms atskaitoms, kai tarpbankinė siūloma palūkanų norma (IBOR) pakeičiama alternatyvia beveik nerizikingą palūkanų norma (RFR).
Pakeitimai apima šias praktines priemones:
- Praktinė priemonė reikalaujanti sutartinių pakeitimų arba pinigų srautų pokyčių, kurių tiesiogiai reikalauja reforma, traktuojama kaip kintamos palūkanų normos pokyčiai, tiek, kiek pasikeitė rinkos palūkanų norma.
- Leisti atlikti IBOR reformos reikalaujamus apsidraudimo priskyrimo ir apsidraudimo dokumentų pakeitimus nenutraukiant apsidraudimo ryšio.
- Suteikti laikiną palengvinimą įmonėms nuo būtinybės įvykdyti atskiro nustatymo reikalavimą išimtį, kai RFR priemonė priskiriama kaip rizikos komponento apsidraudimo priemonė.
Šios pataisos Europos Sajungoje turi būti taikomos metiniams ataskaitiniams laikotarpiams, prasidedantiems 2021 m. sausio 1 d. arba vėliau.
Grupės vadovybė įvertino, kad šios pataisos neturi reikšmingos įtakos šioms tarpinėms finansinėms ataskaitoms.
Su COVID-19 susijusios nuomos lengvatos po 2021 m. birželio 30 d. (pataisos)
Šiomis pataisomis yra išplečiama 2020 m. pataisų taikymo apimtį, prailginant tinkamumo taikyti praktinę priemonę laikotarpį nuo 2021 m. birželio 30 d. iki 2022 m. birželio 30 d.
2020 m. gegužės 28 d. Tarptautinė apskaitos standartų valdyba (toliau – „TASV“) išleido pataisas dėl su COVID-19 susijusių nuomos lengvatų, kuriomis buvo pakeistas 16-asis TFAS „Nuoma“. 2020 m. pataisos leidžia nuomininkams nevertinti, ar nuomos lengvatos, atsirandančios dėl tiesioginės COVID-19 pandemijos pasekmės, yra nuomos modifikacijos, o vietoj to apskaityti šias nuomos lengvatas taip, lyg tai nebūtų nuomos pakeitimai. Be kitų sąlygų, 2020 m. pataisos leidžia nuomininkui taikyti praktinę priemonę tik nuomos lengvatoms, dėl kurių nuomos mokėjimų sumažinimas turi įtakos tik mokėjimams, kurių iš pat pradžių mokėjimo terminas buvo 2021 m. birželio 30 d. arba anksčiau. Jei nuomos lengvata sumažina nuomos mokėjimus iki ar po 2021 m. birželio 30 d., ši 16-ojo TFAS praktinė priemonė negali būti taikoma šioms nuomos lengvatoms.
Šios pataisos Europos Sajungoje turi būti taikomos metiniams ataskaitiniams laikotarpiams, prasidedantiems 2021 m. balandžio 1 d. arba vėliau.
Grupės vadovybė įvertino, kad šios pataisos neturi reikšmingos įtakos šioms tarpinėms finansinėms ataskaitoms, nes per ataskaitinį laikotarpį nebuvo gauta reikšmingų lengvatų/nuolaidų ir jų nesitikima gauti vėlesniais laikotarpiais.
3-iojo TFAS „Verslo jungimai“, 16-ojo TAS „Nekilnojamasis turtas, įranga ir įrengimai“, 37-ojo TAS „Atidėjiniai, neapibrėžtieji įsipareigojimai ir turtas“ pataisos ir 2018–2020 m. metiniai TFAS patobulinimai
TASV paskelbė šias siauros taikymo srities TFAS standartų pataisas:
- 3-iojo TFAS „Verslo jungimai“ pataisomis atnaujinama 3-iajame TFAS pateikta nuoroda į Konceptualiuosius finansinės atskaitomybės pagrindus, nekeičiant verslo jungimų apskaitos reikalavimų.
- 16-ojo TAS „Nekilnojamasis turtas, įranga ir įrengimai“ pataisose numatytas draudimas įmonei iš nekilnojamojo turto, įrangos ir įrengimų savikainos atimti pajamas, gautas pardavus turto vienetą, kol įmonė rengia turtą numatytam naudojimui. Vietoj to, bendrovė pripažins tokias pardavimo pajamas ir susijusias sąnaudas pelno (nuostolių) dalyje pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaitoje.
- 37-ojo TAS „Atidėjiniai, neapibrėžtieji įsipareigojimai ir turtas“ pataisose nurodoma, kurias išlaidas įmonė turėtų įtraukti nustatydama sutarties vykdymo išlaidas, kad galėtų įvertinti, ar sutartis yra nuostolingą.
- 2018–2020 m. metiniais TFAS patobulinimais daromi nedideli 1-ojo TFAS „Tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų taikymas pirmą kartą“, 9-ojo TFAS „Finansinės priemonės“, 41-ojo TAS „Žemės ūkis“ ir 16-ojo TFAS „Nuoma“ aiškinamųjų pavyzdžių pakeitimai.
Šios pataisos Europos Sajungoje turi būti taikomos metiniams ataskaitiniams laikotarpiams, prasidedantiems 2022 m. sausio 1 d. arba vėliau.
Grupės vadovybė šiuo metu vertina šių pataisų įtaką finansinėms ataskaitoms.
Ignitis grupės
82 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
3 Lyginamosios informacijos pertvarkymas dėl perklasifikavimo
Su 2020 m. 9 mén. susijęs pertvarkymas
| | 2020 m. 9 mén.
in pertvarkymas | Pertvarkymas | 2020 m. 9 mén.
po pertvarkymas |
| --- | --- | --- | --- |
| Pajamos pagal sutartis su klientais | 862 998 | - | 862 998 |
| Kitos pajamos | 11 065 | (5 238) | 5 827 |
| | 874 063 | (5 238) | 868 825 |
| Veiklos sąnaudos | | | |
| Elektros, dujų prekybai ir susijusių paslaugų pirkimai | (501 801) | 25 562 | (476 239) |
| Dųjų pirkimai | (23 304) | - | (23 304) |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija | (83 999) | - | (83 999) |
| Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos | (71 122) | - | (71 122) |
| Remonto ir priežiūros sąnaudos | (19 986) | - | (19 986) |
| Iigalaikio materialaus turto perkainojimas | (112) | - | (112) |
| Gautinų sumų ir paskolų vertės (sumažėjimas)/atstatymas | (502) | - | (502) |
| Iigalaikio materialiojo turto vertės (sumažėjimas)/atstatymas | (230) | - | (230) |
| Kitos sąnaudos | (29 887) | (20 563) | (50 450) |
| Veiklos sąnaudos, iš viso | (730 943) | 4 999 | (725 944) |
| Veiklos pelnas (nuostoliai) | 143 120 | (239) | 142 881 |
| Finansinės pajamos | 1 707 | (471) | 1 236 |
| Finansinės sąnaudos | (17 371) | 710 | (16 661) |
| Pelnas (nuostoliai) prieš apmokestinimą | 127 456 | - | 127 456 |
| Ataskaitinių metų pelno mokesčio (sąnaudos)/pajamos | (7 750) | - | (7 750) |
| Atidėtojo mokesčio (sąnaudos)/pajamos | (11 367) | - | (11 367) |
| Grynasis pelnas (nuostolis) | 108 339 | - | 108 339 |
| Priskriama: | | | |
| Patronuojančiosios įmonės savininkams | 109 102 | - | 109 102 |
| Nekontroliuojančiai daliai | (763) | - | (763) |
| Kitos bendrosios pajamos (nuostoliai) | | | |
| Straipsnių, kurie nebus perklasifikuojami į pelną (nuostolius) ateityje | | | |
| Iigalaikio materialiojo turto perkainojimas, atėmus atidėtąjį pelno mokestį | 104 | - | 104 |
| Apyvartinių taršos leidimų perkainojimas | 3 090 | - | 3 090 |
| Apibrėžtųjų išmokų plano įsipareigojimo perskaičiavimas, atėmus atidėtąjį pelno mokestį | 334 | - | 334 |
| Straipsnių, kurie nebus perklasifikuojami į pelną (nuostolius) ateityje, iš viso | 3 528 | - | 3 528 |
| Straipsnių, kurie bus perklasifikuojami į pelną (nuostolius) ateityje, iš viso | | | |
| Grynųjų investicijų, veikiančių užsienyje, perskaičiavimas į Grupės pateikimo valiutą | (2 277) | - | (2 277) |
| Straipsniai, kurie bus perklasifikuojami į pelną (nuostolius) ateityje, iš viso | (2 277) | - | (2 277) |
| Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos), iš viso | 1 251 | - | 1 251 |
| Laikotarpio bendrosios pajamos (sąnaudos), iš viso | 109 590 | - | 109 590 |
| Priskriama: | | | |
| Patronuojančios bendrovės savininkams | 110 266 | - | 110 266 |
| Nekontroliuojančiai daliai | (676) | - | (676) |
Buvo pakeistas tam tikrų PNKBPA straipsnių pateikimas 2020 m. metinėse finansinėse ataskaitose; todėl šių tarpinių finansinių ataskaitų palyginamųjų skaičių pateikimas PNKBPA irgi buvo pakeistas, kad atitiktų tokius pokyčius. Informacija apie pataisymus pateikiama žemiau:
Grupė pakeitė išvestinių finansinių priemonių pateikimą PNKBPA. Atlikusi išsamią ankstesnio išvestinių finansinių priemonių pateikimo analizę, vadovybė nusprendė šias priemones perklasifikuoti ir taip suteikti finansinių ataskaitų vartotojams patikimesnę informaciją. Grupė perklasifikavo pripažintą užbaigtų išvestinių finansinių priemonių sutarčių pelną ir nuostolius, taip pat atvirų išvestinių priemonių sutarčių tikrosios vertės pasikeitimo pelną ir nuostolius. Perklasifikavimas atliktas iš kitų PNKBPA straipsnių į „Kitos sąnaudos“ (nes bendras visų laikotarpio sandorių, susijusių su išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, rezultatas yra nuostoliai). Toks pateikimo būdas aiškiau parodo bendrą išvestinių finansinių priemonių įtaką PNKBPA. Nauja išvestinių finansinių priemonių apskaitos politika yra atskleista metinių finansinių ataskaitų 2.11.3 pastaboje.
Pertvarkymas neturi reikšmingos įtakos 2020 9 mén. finansinės padėties ataskaitoje, nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitoje ir pinigų srautų ataskaitoje pateiktiems rodikliams.
83 / 143
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
4 Pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaitos pateikimo pakeitimas
2020 metais Bendrovės ir atitinkamai Grupės akcijos buvo įtrauktos į vertybinių popierių sąrašą. Vadovybė yra nuomonės, jog PNKBPA pakeitimai yra būtini, kad konsoliduotų finansinių ataskaitų vartotojams būtų suteikta patikimesnė ir aktualesnė informacija. Taigi vadovybė savo iniciatyva nusprendė pakeisti PNKBPA straipsnių pateikimą ir klasifikavimą ir pateikimo pakeitimus atliko 2020 m. gruodžio 31 d. PNKBPA. Atitinkamai pakeista ir šešių mėnesių laikotarpio, pasibaigusio 2020 m. rugsėjo 30 d., PNKBPA. Vadovybė nustatė, jog pagrindiniai finansinių ataskaitų vartotojai yra:
- Bendrovės akcininkai, įskaitant naujus investuotojus po IPO.
- Finansų institucijos, kurios teikia Grupei finansavimą.
Tenkinant 8-ojo TAS reikalavimus, vadovybė atskleidžia šiuos pagrindinius PNKBPA pakeitimus:
- Sumažintas rodomų eilučių skaičius, siekiant sutelkti dėmesį į svarbiausius dalykus ir pastabose atskleisti kitą informaciją. Kaip nurodyta pirmiau, vadovybė mano, kad pateikiant mažiau eilučių ir jas įvardijant naujais pavadinimais, informacija bus pateikta patikimesnė ir aktualesnė.
- Pridėtos naujos eilutės – alternatyvūs veiklos rodikliai EBITDA ir EBIT. Koreguota EBITDA yra pagrindinis Grupės veiklos ir užsibrėžto tikslo vertinimo rodiklis (įskaitant metinius tikslus ir strateginio plano tikslus). Todėl labai svarbu, kad finansinių ataskaitų vartotojai galėtų matyti EBITDA duomenis iš karto PNKBPA. Įtraukiant šį rodiklį į PNKBPA, informacija būtų pateikta patikimesnė ir aktualesnė.
Kadangi 8-asis TAS reikalauja, kad finansinių ataskaitų vartotojai turėtų galimybę palyginti ūkio subjekto skirtingų ataskaitinių laikotarpio finansines ataskaitas ir nustatyti kitimo tendencijas, vadovybė pateikia informaciją apie klasifikavimo ir straipsnių eilučių pakeitimus PNKBPA, parengtoje už šešių mėnesių laikotarpį pasibaigusį 2020 m. rugsėjo 30 d.:
| Kil. Nr. | Ankstesnė PNKBPA struktūra | Nauja PNKBPA struktūra | 2020 m. 9 mėn. po perklasifikavimo (8 pastabą) | Pakeitimai | 2020 m. 9 mėn. po perklasifikavimo ir pakeitimu | Pakeitimų pasiškinimas |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pajamos pagal sutartis su klientais | Pajamos pagal sutartis su klientais | 862,998 | - | 862,998 | Jokių pakeitimų |
| 2 | Kitos pajamos | Kitos pajamos | 5,827 | - | 5,827 | Jokių pakeitimų |
| 3 | Pajamos ir kitos pajamos, iš viso | 868,825 | - | 868,825 | Pridėtas suminės eilutės pavadinimas | |
| 4 | ||||||
| 5 | Veiklos sąnaudos | Ištrintas eilutės pavadinimas, nes jis buvo naudojamas neteisingai (t. y. eilutę Nr. 6 sudaro ne tik veiklos sąnaudos) | ||||
| 6 | Elektros, dujų prekybai ir susijusių paslaugų pirkimai | Elektros, dujų ir kitų paslaugų pirkimai | (476,239) | (23,304) | (499,543) | Pridėtos sumos iš 7-osios eilutės, pakeistas pavadinimas, kuris tiksliau įvardija sumas |
| 7 | Dųjų ir mazuto pirkimai | (23,304) | 23,304 | - | Eilutė ištrinta ir jos duomenys perkelti į 6-ąją eilutę | |
| 8 | Nusidėvėjimas ir amortizacija | (83,999) | 83,999 | - | Eilutės duomenys dabar pateikti 19-ojoje eilutėje | |
| 9 | Darbo užmokestis ir susijusios sąnaudos | Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos | (71,122) | - | (71,122) | Jokių pakeitimų |
| 10 | Remontų ir priežiūros sąnaudos | Remonto ir techninės priežiūros sąnaudos | (19,986) | - | (19,986) | Jokių pakeitimų |
| 11 | Ilgalaikio materialiojo turto perkainojimas | (112) | 112 | - | - | |
| 12 | Gautinų sumų ir paskolų vertės (sumažėjimas)/atstatymas | (502) | 502 | - | Eilutė ištrinta ir jos duomenys perkelti į 20-ąją eilutę | |
| 13 | Ilgalaikio materialiojo turto vertės (sumažėjimas)/atstatymas | (230) | 230 | - | Eilutė ištrinta ir jos duomenys perkelti į 14-ąją eilutę | |
| 14 | Kitos sąnaudos | Kitos sąnaudos | (50,450) | 1,660 | (48,790) | Į šią eilutę buvo įtraukti duomenys iš 12-osios eilutės, ilgalaikio materialiojo turto nurašymas 2 470 tūkst. Eur ir apyvartinio taršos leidimų perkainojimas (308) tūkst. Eur buvo perkelti šikoti iš šios eilutės ir perkelti atitinkamai į 20-ąją eilutę ir 21-ąją eilutę |
| 15 | Veiklos sąnaudos, iš viso | Iš viso | (725,944) | 86,503 | (639,441) | Pakeistas pavadinimas |
| 16 | ||||||
| 17 | EBITDA* | - | 229,384 | 229,384 | Nauja eilutė EBITDA, kuri apskaičiuota pagal formuļę, naudojamą 28 pastaboje „Veikos segmentai“ ir rengiant IPO prospektus | |
| 18 | ||||||
| 19 | Nusidėvėjimas ir amortizacija | - | (83,999) | (83,999) | Į šią eilutę perklasifikuota 8-oji eilutė | |
| 20 | Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto nurašymai, perkainojimas ir vertės sumažėjimo nuostoliai | - | (2,812) | (2,812) | Nauja eilutė, į kurią yra perklasifikuota 12-oji, 13-oji eilutė ir dalis 14-osios eilutės duomenų kaip aprašyta 14-oje eilutėje | |
| 21 | Apyvartinio taršos leidimų perkainojimas | - | 308 | 308 | Nauja eilutė, į kurią buvo perklasifikuota dalis 14-osios eilutės duomenų kaip aprašyta 14-oje eilutėje |
lentelės tęsinys sekančiame puslapyje
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
lentelės teainys iš ankstesnio pustapio
| Eit. Nr. | Ankstesnė PNKBPA struktūra | Nauja PNKBPA struktūra | 2020 m. 9 mėn. po perklasifikavimo (3 pestašo) | Pakeitimai | 2020 m. 9 mėn. po perklasifikavimo ir pakeitimų | Pakeitimų paaiškinimas |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 | ||||||
| 23 | Veiklos pelnas (nuostoliai) (EBIT) | Veiklos pelnas (nuostoliai) (EBIT**) | 142 881 | - | 142 881 | Jokių pakeitimų |
| 24 | ||||||
| 25 | Finansinės veiklos pajamos | Finansinės pajamos | 1 236 | - | 1 236 | Jokių pakeitimų |
| 26 | Finansinės veiklos sąnaudos | Finansinė sąnaudos | (16 661) | - | (16 661) | Jokių pakeitimų |
| 27 | Finansinės veiklos grynasis rezultatas | (15 425) | (15 425) | Pridėtas suminės eilutės pavadinimas | ||
| 28 | ||||||
| 29 | Pelnas (nuostoliai) prieš apmokestinimą | Pelnas (nuostoliai) prieš apmokestinimą | 127 456 | - | 127 456 | Jokių pakeitimų |
| 30 | Ataskaitinių metų pelno mokesčio (sąnaudos)/pajamos | Ataskaitinių metų pelno mokesčio (sąnaudos)/pajamos | (7 750) | - | (7 750) | Jokių pakeitimų |
| 31 | Atidėtojo pelno mokesčio (sąnaudos)/pajamos | Atidėtojo pelno mokesčio (sąnaudos)/pajamos | (11 367) | - | (11 367) | Jokių pakeitimų |
| 32 | ||||||
| 33 | Grynasis pelnas | Laikotarpio grynasis pelnas | 108 339 | - | 108 339 | Pakeistas pavadinimas |
| 34 | ||||||
| 35 | Priskiriama: | Priskiriama: | Jokių pakeitimų | |||
| 36 | Patronuojančios įmonės savininkams | Patronuojančios bendrovės savininkams | 109 102 | - | 109 102 | Jokių pakeitimų |
| 37 | Nekontroliuojančiai daliai | Nekontroliuojančiai daliai | (763) | - | (763) | Jokių pakeitimų |
| 38 | ||||||
| 39 | Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos) | Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos) | Jokių pakeitimų | |||
| 40 | Straipsniai, kurie nebus perklasifikuojami į pelną (nuostolius) | Straipsniai, kurie ateityje nebus perklasifikuojami į pelną (nuostolius) (atėmus mokesčius) | Prie pavadinimo pridėta „atėmus mokesčius“ | |||
| 41 | Pelnas (nuostoliai) dėl ilgalaikio turto perkainojimo atėmus atidėtąjį pelno mokestį | Ilgalaikio materialiojo turto perkainojimas | 104 | - | 104 | Iš pavadinimo panaikinta „atėmus mokesčius“ |
| 42 | Pelnas (nuostoliai) dėl ilgalaikio turto perkainojimo atėmus atidėtąjį pelno mokestį | Apyvartinių taršos leidimų perkainojimas kitose bendrosiose pajamose | 3 090 | - | 3 090 | Prie pavadinimo pridėta „kitose bendrosiose pajamose“ |
| 43 | Apišnėžtųjų išmokų plano įsipareigojimo perskaičiavimas, atėmus atidėtąjį pelno mokestį | Aktuarinių prielaidų pasikeitimas | 334 | - | 334 | Pakeistas pavadinimas ir panaikinta „atėmus mokesčius“ |
| 44 | Straipsniai, kurie nebus perklasifikuojami į pelną (nuostolius), iš viso | Straipsniai, kurie ateityje nebus perklasifikuojami į pelną (nuostolius), iš viso | 3 528 | - | 3 528 | Jokių pakeitimų |
| 45 | ||||||
| 46 | Straipsniai, kurie bus perklasifikuojami į pelną (nuostolius) | Straipsniai, kurie ateityje gali būti perklasifikuojami į pelną (nuostolius) (atėmus mokesčius) | Prie pavadinimo pridėta „atėmus mokesčius“ | |||
| 47 | Grynųjų investicijų, veikiančių užsienyje, perskaičiavimas į Grupės pateikimo valiutą | Grynųjų investicijų, veikiančių užsienyje, perskaičiavimas į Grupės pateikimo valiutą | (2 277) | - | (2 277) | Jokių pakeitimų |
| 48 | Straipsniai, kurie bus perklasifikuojami į pelną (nuostolius), iš viso | Straipsniai, kurie ateityje gali būti perklasifikuojami į pelną (nuostolius), iš viso | (2 277) | - | (2 277) | Jokių pakeitimų |
| 49 | Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos), iš viso | Laikotarpio kitos bendrosios pajamos (sąnaudos), iš viso | 1 251 | - | 1 251 | Jokių pakeitimų |
| 50 | Laikotarpio bendrosios pajamos (sąnaudos), iš viso | Laikotarpio bendrosios pajamos (sąnaudos), iš viso | 109 590 | - | 109 590 | Jokių pakeitimų |
| 51 | ||||||
| 52 | Priskiriama: | Priskiriama: | Jokių pakeitimų | |||
| 53 | Patronuojančios įmonės savininkams | Patronuojančios bendrovės savininkams | 110 266 | - | 110 266 | Jokių pakeitimų |
| 54 | Nekontroliuojančiai daliai | Nekontroliuojančiai daliai | (676) | - | (676) | Jokių pakeitimų |
| 55 | ||||||
| 56 | Pagrindinis pelnas, tenkantis vienai akcijai (EUR) | Naujos eilutės – dėl akcijų įtraukimo į biržos sąrašus | ||||
| 57 | Sumažintas pelnas, tenkantis vienai akcijai (EUR) | Naujos eilutės – dėl akcijų įtraukimo į biržos sąrašus | ||||
| 58 | Vidutinis svertinis akcijų skaičius | Naujos eilutės – dėl akcijų įtraukimo į biržos sąrašus |
85 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
5 Nematerialusis turtas
Toliau pateikiamas judėjimas Grupės nematerialiojo turto straipsnyje:
| Patentai ir licencijos | Programinė įranga | Apyvartiniai taršos leidimai | Kitas nematerialusis turtas | Prestižas | Servitutai ir apsaugos zonos | Iš viso | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 m. gruodžio 31 d. | |||||||
| Įsigijimo arba perkainota vertė | 312 | 30 182 | 81 240 | 56 679 | 4 927 | 34 634 | 207 974 |
| Sukaupta amortizacija | (249) | (19 596) | - | (12 052) | - | - | (31 897) |
| Likutinė vertė | 63 | 10 586 | 81 240 | 44 627 | 4 927 | 34 634 | 176 077 |
| Likutinė vertė 2021 m. sausio 1 d. | 63 | 10 586 | 81 240 | 44 627 | 4 927 | 34 634 | 176 077 |
| Įsigijimai | 4 | 191 | 2 957 | 9 358 | - | 777 | 13 287 |
| Perkainojimas | - | - | 67 672 | - | - | - | 67 672 |
| Perklasifikavimas (j) iš ilgalaikio nematerialiojo turto | - | 3 037 | - | 88 | - | - | 3 125 |
| Nurašymai | - | - | - | (2) | - | - | (2) |
| Perklasifikavimai tarp grupių | - | 1 511 | - | (1 511) | - | - | - |
| Panaudoti apyvartiniai taršos leidimai | - | - | (25 320) | - | - | - | (25 320) |
| Panaudoti Žaliosios energijos sertifikatai | - | - | - | (479) | - | - | (479) |
| Pardavimai | - | (4) | (19) | - | - | - | (23) |
| Amortizacijos sąnaudos | (17) | (3 461) | - | (1 837) | - | - | (5 315) |
| Likutinė vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. | 50 | 11 860 | 126 530 | 50 244 | 4 927 | 35 411 | 229 022 |
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | |||||||
| Įsigijimo arba perkainota vertė | 312 | 33 874 | 126 530 | 64 132 | 4 927 | 35 411 | 265 186 |
| Sukaupta amortizacija | (262) | (22 014) | - | (13 888) | - | - | (36 164) |
| Likutinė vertė | 50 | 11 860 | 126 530 | 50 244 | 4 927 | 35 411 | 229 022 |
Apyvartinį taršos leidimų tikrojį vertė yra nustatoma remiantis aktyvioje rinkoje egzistuojančiomis kainomis, todėl yra priskiriama pirmam hierarchijos lygiui tikrosios vertės nustatymo modelyje. Kiekvieno ataskaitinio laikotarpio pabaigoje apyvartinį taršos leidimų vertė yra įvertinama pagal paskutinę dieną galiojusias rinkos kainas. Apyvartinį taršos leidimų amortizacija nėra skaičiuojama.
Nuo 2020 m. gruodžio 31 d. buvusi 32,04 Eur už vieną apyvartinį taršos leidimą rinkos kaina 2021 m. rugsėjo 30 d. pakilo iki 61,68 Eur už vieną apyvartinį taršos leidimą.
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. kitą ilgalaikį nematerialių žiutą pagrinde sudarė licencijos gaminti elektros energiją su skatinamuoju tarifu.
2021 m. rugsėjo 30 d. prestižas apėmė šias ankstesniais metais įsigytas dukterines įmones:
- UAB „VVP Investment“ – 2 150 tūkst. Eur;
- UAB „Eurakras“ – 1 461 tūkst. Eur;
- „Pomerania Wind Farm“ Sp. z o. o. – 1 316 tūkst. Eur.
Grupė peržiūrėjo prestižo likutinę vertę patikrinti, ar nėra požymių, rodančių šio turto vertės sumažėjimą. Prestižas neturi vertės sumažėjimo požymių.
Grupė turi reikšmingų ilgalaikio nematerialiojo turto įsigijimo įsipareigojimų, kurie turi būti įvykdyti vėlesniais laikotarpiais. 2021 m. rugsėjo 30 d. Grupės įsigijimo įsipareigojimai siekė 2 692 tūkst. Eur. 2020 m. gruodžio 31 d. įsipareigojimai siekė 6 469 tūkst. Eur.
ignitis
grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
6 Ilgalaikis materialusis turtas
Toliau pateikiamas judėjimas Grupės ilgalaikio materialiojo turto straipsnyje:
| Žemė | Pastatai | Elektros tinklas ir jų statiniai | Skirstemioji duptiekiai, didų technologinės įranga ir statiniai | Hidroelektrinės ir hidroakumulacinės elektrinės turtas | Vėjo jėgainės ir jų įrenginiai | Kombimota cikto blokas ir Rezervinė elektrinė | Kogeneracinės jėgainės | Informacinis technologijų ir telekomunikacijų įranga | Kitaip ilgalaikis materialusis turtas | Nebaigta statyba | Iš viso | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 m. gruodžio 31 d. | ||||||||||||
| Įsigijimo arba perkainota vertė | 3 371 | 32 682 | 1 473 664 | 314 756 | 211 264 | 65 833 | 776 152 | 137 956 | 29 903 | 40 241 | 414 206 | 3 500 028 |
| Sukauptas nusidėvėjimas | - | (9 157) | (267 270) | (52 448) | (113 222) | (18 703) | (410 309) | (2 270) | (14 346) | (11 341) | - | (899 066) |
| Sukauptas vertės sumažėjimas | - | - | - | - | - | - | (41 408) | - | - | - | - | (41 408) |
| Likutinė vertė | 3 371 | 23 525 | 1 206 394 | 262 308 | 98 042 | 47 130 | 324 435 | 135 686 | 15 557 | 28 900 | 414 206 | 2 559 554 |
| Likutinė vertė 2021 m. sausio 1 d. | 3 371 | 23 525 | 1 206 394 | 262 308 | 98 042 | 47 130 | 324 435 | 135 686 | 15 557 | 28 900 | 414 206 | 2 559 554 |
| Įsigijimai | - | 2 | 367 | - | 8 | - | 95 | - | 1 674 | 1 110 | 109 895 | 113 151 |
| Pardavimai | - | (1) | (35) | - | - | - | - | - | - | (366) | - | (402) |
| Nurašymai | - | (2) | (2 481) | (129) | - | - | (1 060) | - | (5) | (29) | (6) | (3 712) |
| Vertės sumažėjimo atstatymas | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 678 | 678 |
| Perklasifikavimai tarp grupių | - | 809 | 59 695 | 12 100 | 360 | 2 | - | 111 110 | 1 064 | 25 974 | (211 114) | - |
| Perklasifikavimas iš / (i) ilgalaikį nematerialųjį turtą | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | (3 125) | (3 125) |
| Perklasifikavimas iš / (i) finansinę nuomą | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 633 | - | 633 |
| Perklasifikavimas iš / (i) turtą, skirtą parduoti | - | - | - | - | - | - | - | - | - | (1 256) | - | (1 256) |
| Perklasifikavimas iš / (i) investicinę turtą | - | - | - | - | - | - | 1 323 | - | - | - | - | 1 323 |
| Perklasifikavimas iš / (i) atsargas | - | - | - | - | 91 | - | 16 | - | (117) | - | 6 | (4) |
| Perklasifikavimas iš / (i) naudojimo teise valdomą turtą | - | - | - | - | - | 23 002 | - | - | - | - | - | 23 002 |
| Nusidėvėjimas | - | (3 734) | (44 539) | (5 439) | (4 046) | (2 480) | (14 699) | (6 024) | (3 434) | (4 618) | - | (89 013) |
| Užsienio valiutos pasikeitimo įtaka | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | (955) | (955) |
| Likutinė vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. | 3 371 | 20 599 | 1 219 401 | 268 840 | 94 455 | 67 654 | 310 110 | 240 772 | 14 739 | 50 348 | 309 585 | 2 599 874 |
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | ||||||||||||
| Įsigijimo arba perkainota vertė | 3 371 | 33 459 | 1 529 951 | 280 497 | 211 720 | 93 604 | 772 282 | 249 066 | 32 031 | 65 981 | 309 585 | 3 581 547 |
| Sukauptas nusidėvėjimas | - | (12 860) | (310 550) | (11 657) | (117 265) | (25 950) | (432 890) | (8 294) | (17 292) | (15 633) | - | (952 391) |
| Sukauptas vertės sumažėjimas | - | - | - | - | - | - | (29 282) | - | - | - | - | (29 282) |
| Likutinė vertė | 3 371 | 20 599 | 1 219 401 | 268 840 | 94 455 | 67 654 | 310 110 | 240 772 | 14 739 | 50 348 | 309 585 | 2 599 874 |
Ilgalaikio materialiojo turto įsigijimai per 2021 m. 9 mén. apima tokius pagrindinius nebaigtos statybos straipsnius:
- su elektros skirstymo tinklo vystymu susiję įsigijimai;
- įsigijimai vėjo jėgainių parko statybos projektui;
- įsigijimai naujos didelio efektyvumo atliekomis kūrenamos kogeneracinės jėgainės įrengimui.
Grupė peržiūrėjo ilgalaikio materialiojo turto, kuris yra pripažįstamas įsigijimo savikaina, atėmus nusidėvėjimą ir vertės sumažėjimą, likutinę vertę kad nustatytų, ar yra šio turto vertės sumažėjimo požymių. Jokių papildomo vertės sumažėjimo nuostolių nėra šiame turte nebuvo nustatyta. Kiti pokyčiai susiję su ilgalaikiu materialiuoju turtu, kuris yra pripažįstamas įsigijimo savikaina - žiūrėti žemiau.
Papildomai Grupė patikrino, ar nėra reikšmingų pasikeitimų reguliacinėje aplinkoje ir kitur, kas turėtų įtakos ilgalaikio materialiojo turto, kuris yra pripažįstamas perkainota verte – žiūrėti informaciją žemiau „Elektros skirstyme naudojamo ilgalaikio materialiojo turto perkainojimas“.
Grupė turi reikšmingų ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo įsipareigojimų, kurie turi būti įvykdyti vėlesniais laikotarpiais. 2021 m. rugsėjo 30 d. Grupės įsigijimo ir statybos įsipareigojimai siekė 144 408 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d.: 112 075 tūkst. Eur).
Ignitis grupė
87 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Elektros skirstyme naudojamo ilgalaikio materialiojo turto perkainojimas – elektros skirstymo PGV
Nuo 2022 m elektros sektoriuje prasidės naujas 5 metų trukmės reguliavimo periodas, kurio pagrindu bus skaičiuojamos skirstymo paslaugų kainų viršutinės ribos 2022-2026 m. laikotarpiui. Šiuo tikslų Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT) patvirtino Elektros energijos perdavimo, skirstymo ir visuomeninio tiekimo paslaugų bei visuomeninės kainos viršutinės ribos nustatymo metodikos (toliau – Metodika) naują redakciją.
Pagrindiniai Metodikos atnaujinimo efektai, turintys įtakos elektros skirstyme naudojamo ilgalaikiam materialiajam turtui yra atskleisti 30 pastaboje. Vadovybės nuomone, pokyčiai minimi 2 punkte (reguliuojamo turto bazės sumažėjimas) yra galimo elektros skirstymo PGV likutinės vertės sumažėjimo indikacija. Tačiau, pilna įtaka turėtų būti skaičiuojama įvertinant visus pokyčius.
Grupės vertinimu, papildoma tarifo dedamoji (1 punktas) didžiaja dalimi atsveria neigiamą kitų dviejų pokyčių įtaką (2 ir 3 punktuose) ir atitinkamai užtikrina tvarią reguliavimo aplinką. Tarpinių finansinių ataskaitų datai Grupė dar nebuvo baigusi vertinti galutinės reguliavimo pakeitimų įtakos elektros skirstyme naudojamam ilgalaikiam materialiajam turtui, tačiau tikisi tai atlikti ir susidariusią įtaką apskaityti iki metinių finansinių ataskaitų už 2021 m. parengimo datos.
Elektros skirstymo PGV likutinė vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. yra 1 219 401 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d. – 1 206 394 tūkst. Eur).
Dujų skirstyme naudojamas ilgalaikis materialusis turtas – dujų skirstymo PGV
2021 m. rugsėjo 30 d. ilgalaikis turtas susijęs su dujų skirstymo PGV yra apskaitomas įsigijimo savikaina, iš jos atėmus nusidėvėjimą ir vertės sumažėjimą. Per 2021 m. vadovybė nustatė, jog reikia pakeisti apskaitos modelį į tokį patį, koks yra naudojamas elektros skirstymo PGV – pripažinti perkainota vertė, atėmus nusidėvėjimą ir vertės sumažėjimą.
Tarpinių finansinių ataskaitų sudarymo datai, Grupė dar nėra įvertinusi galutinės šio apskaitos politikos pokyčio įtakos, tačiau yra tikimasi įtaką apsvarstyti iki 2021 m. gruodžio 31 d. finansinių ataskaitų rengimo datos.
Dujų skirstymo PGV likutinė vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. yra 268 840 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d. – 262 308 tūkst. Eur).
88 / 143
ignitis
grupe
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
7 Naudojimo teise valdomas turtas
Toliau pateikiamas judėjimas Grupės naudojimo teise valdomo turto straipsnyje:
| Žemė | Pastatai | Statiniai ir mašinos | Vėjo jėgainės ir jų įrenginiai | Transporto priemonės | Kitas ilgalaikio materialūdis turtas | Iš viso | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 m. gruodžio 31 d. | |||||||
| Įsigijimo savikaina | 22 947 | 16 398 | 8 329 | 27 290 | 124 | 343 | 75 431 |
| Sukauptas nusidėvėjimas | (704) | (4 594) | (1 511) | (4 492) | (35) | (216) | (11 552) |
| Likutinė vertė 2021 m. sausio 1 d. | 22 243 | 11 804 | 6 818 | 22 798 | 89 | 127 | 63 879 |
| Įsigijimai | 21 | 18 454 | - | - | 198 | 168 | 18 841 |
| Nurašymai | (1) | (1 722) | (30) | - | (9) | (93) | (1 855) |
| Perklasifikavimai tarp grupių | - | - | (5 927) | 5 927 | - | - | - |
| Perklasifikavimas iš / (j) ilgalaikį materialųjį turtą | - | - | (847) | (22 155) | - | - | (23 002) |
| Nusidėvėjimas | (420) | (2 999) | (13) | (432) | (77) | (48) | (3 989) |
| Valiutos kurso pokytis | 168 | - | - | - | - | - | 168 |
| Likutinė vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. | 22 011 | 25 537 | 1 | 6 138 | 201 | 154 | 54 042 |
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | |||||||
| Įsigijimo savikaina | 23 074 | 31 875 | 4 | 7 753 | 286 | 408 | 63 400 |
| Sukauptas nusidėvėjimas | (1 063) | (6 338) | (3) | (1 615) | (85) | (254) | (9 358) |
| Likutinė vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. | 22 011 | 25 537 | 1 | 6 138 | 201 | 154 | 54 042 |
Grupė sudarė naują biuro patalpų ir automobilių parkavimo vietų nuomos sutartį, kurios terminas 10 metų ir likutinė vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. sudarė 17 985 tūkst. Eur.
Grupė peržiūrėjo naudojimo teise valdomo turto likutines vertes, norėdama nustatyti ar šis turtas turi vertės sumažėjimo indikacijų. Naudojimo teise valdomam turtui vertės sumažėjimo indikacijų nenustatyta.
89 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
8 Grupės struktūra
Grupės struktūra 2021 m. rugsėjo 30 d.:
| Įmonės pavadinimas | Verslo vykdymo vieta | Įmonės tipas | Grupės valdoma efektyvi nuosavybės dalis, proc. | Nekontroliuojančios dalies valdoma efektyvi nuosavybės dalis, proc. | Pagrindinė veikla |
|---|---|---|---|---|---|
| AB „Ignitis grupė“ | |||||
| Dukterinės grupės įmonės: | Lietuva | Patronuojanti bendrovė | - | - | - Patronuojanti bendrovė – Grupės įmonių valdymas ir veiklos koordinavimas |
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos ir gamtinių dujų skirstymas, garantinis tiekimas |
| AB „Ignitis gamyba“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos gamyba ir tiekimas |
| UAB „NT Valdos“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Nekilnojamojo turto valdymas ir kitų su tuo susijusių paslaugų teikimas |
| UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros tinklų ir susijusių įrenginių statyba, remontas, techninė priežiūra, vartotojų prijungimas prie elektros tinklų, energetinių įrenginių remontas, metalo konstrukcijų gamyba |
| UAB „Elektroninių mokėjimų agentūra“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Įmokų surinkimo paslaugų teikimas |
| UAB „Ignitis“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos ir dujų tiekimas ir prekyba, energetinio efektyvumo projektai |
| „Ignitis Eesti“ OÜ | Estija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos tiekimas |
| „Ignitis Latvija“ SIA | Latvija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos ir dujų tiekimas |
| „Ignitis Polska“ Sp. z o.o. | Lenkija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos ir dujų tiekimas ir prekyba |
| „Ignitis Suomi“ OY | Suomija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Dujų tiekimas |
| UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Bendros verslo aptarnavimo paslaugos |
| UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Kogeneracinės jėgainės projekto vystymas ir eksploatacija |
| UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 51,00 | 49,00 | Elektros ir šilumos gamyba iš atliekų |
| „Tuuleenergia“ OÜ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių |
| UAB „Transporto valdymas“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Transporto priemonių nuoma, lizingas, remontas, priežiūra, atnaujinimas, aptarnavimas |
| UAB „Gamybos optimizavimas“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Planavimas, optimizavimas, prognozavimas, prekyba, prekybos tarpininkavimas ir kitos su elektros energija susijusios paslaugos |
| UAB „Ignitis renewables“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | Atsinaujinančių energetikos išteklių projektų priežiūra ir plėtros koordinavimas |
| UAB „Eurakras“ | Lietuva | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių |
| UAB „Vėjo vatas“ | Lietuva | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių |
| UAB „Vėjo gūsis“ | Lietuva | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių |
| UAB "VVP Investment" | Lietuva | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Atsinaujinančių energetikos išteklių (vėjo) jėgainių parko projekto vystymas |
| „Pomerania Wind Farm“ Sp. z o.o. | Lenkija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Atsinaujinančių energetikos išteklių (vėjo) jėgainių parko projekto vystymas ir eksploatacija |
| „Ignitis Renewables Polska“ Sp. z o.o. | Lenkija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Tarpinė patronuojanti bendrovė kontroliuojanti vėjo/saulės parkus |
| „Ignitis RES DEV“ Sp. z o.o. | Lenkija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Vėjo/saulės projektų vystymas |
90 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Grupės struktūra 2020 m. gruodžio 31 d.:
| Įmonės pavadinimas | Verslo vykdymo vieta | Įmonės tipas | Grupės valdoma efektyvi nuosavybės dalis, proc. | Nekontroliuojančios dalies valdoma efektyvi nuosavybės dalis, proc. | Pagrindinė veikla |
|---|---|---|---|---|---|
| AB „Ignitis grupė“ | |||||
| Dukterinės grupės įmonės: | Lietuva | Patronuojanti bendrovė | - | - | - Patronuojanti bendrovė – Grupės įmonių valdymas ir veiklos koordinavimas |
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 98,53 | 1,47 | Elektros energijos ir gamtinių dujų skirstymas, garantinis tiekimas |
| AB „Ignitis gamyba“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 98,20 | 1,80 | Elektros energijos gamyba ir tiekimas |
| UAB „NT Valdos“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Nekilnojamojo turto valdymas ir kitų su tuo susijusių paslaugų teikimas |
| UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros tinklų ir susijusių įrenginių statyba, remontas, techninė priežiūra, vartotojų prijungimas prie elektros tinklų, energetinių įrenginių remontas, metalo konstrukcijų gamyba |
| UAB „Elektroninių mokėjimų agentūra“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Įmokų surinkimo paslaugų teikimas |
| „Ignitis Eesti“ OÜ | Estija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos tiekimas |
| „Ignitis Latvija“ SIA | Latvija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos ir dujų tiekimas |
| „Ignitis Polska“ s.p. z o.o. | Lenkija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos ir dujų tiekimas ir prekyba |
| UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 99,23 | 0,77 | Bendros verslo aptarnavimo paslaugos |
| UAB „Ignitis“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos ir dujų tiekimas ir prekyba, energetinio efektyvumo projektai |
| Lietuvos Energijos Paramos Fondas | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Paramos teikimas visuomenei reikšmingiems projektams, iniciatyvoms bei veikloms (nebevykdo jokios savo veiklos) |
| UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Kogeneracinės jėgainės projekto vystymas ir eksploatacija |
| UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 51,00 | 49,00 | Elektros ir šilumos gamyba iš atliekų |
| „Tuuleenergia“ OÜ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių |
| UAB „Eurakras“ | Lietuva | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių |
| UAB „Transporto valdymas“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Transporto priemonių nuoma, lizingas, remontas, priežiūra, atnaujinimas, aptarnavimas |
| Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių | ||
| UAB „Vėjo vatas“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių |
| UAB „Vėjo gūsis“ | Lietuva | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Planavimas, optimizavimas, prognozavimas, prekyba, prekybos tarpininkavimas ir kitos su elektros energija susijusios paslaugos |
| UAB „Gamybos optimizavimas“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Atsinaujinančių energetikos išteklių (vėjo) jėgainių parko projekto vystymas |
| UAB "VVP Investment" | Lietuva | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Atsinaujinančių energetikos išteklių (vėjo) jėgainių parko projekto vystymas ir eksploatacija |
| UAB „Ignitis renewables“ | Lietuva | Dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Atsinaujinančių energetikos išteklių (vėjo) jėgainių parko projekto vystymas |
| „Pomerania Wind Farm“ sp. z o.o. | Lenkija | Netiesiogiai valdoma dukterinė įmonė | 100,00 | - | - Atsinaujinančių energetikos išteklių (vėjo) jėgainių parko projekto vystymas |
91 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
9 Ilgalaikės gautinos sumos
Po vienerių metų gautinas sumas sudaro:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Ilgalaikės gautinos sumos | ||
| Sukauptos pajamos, susijusios su reguliuojama visuomeninio elektros tiekimo veikla | 25 304 | 12 324 |
| Finansinis lizingas | 7 546 | 8 860 |
| Suteiktos paskolos | 3 028 | 1 908 |
| Gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą | - | 136 212 |
| Kitos ilgalaikės gautinos sumos | 2 376 | 2 211 |
| Iš viso: | 38 254 | 161 515 |
| Atimti: vertės sumažėjimas | - | - |
| Likutinė vertė | 38 254 | 161 515 |
Per 2021 m. 9 mén. bendra sukauptų pajamų, susijusių su reguliuojama visuomeninio elektros tiekimo veikla išaugo. Išaugimas, susijęs su, kaip nurodyta metinių finansinių ataskaitų 4.15.2 pastaboje, neatitikmais tarp Bendrovės prognozuojamų ir faktinių sąnaudų, patirtų teikiant viešąsias elektros energijos tiekimo paslaugas per ataskaitinį laikotarpį, yra pripažįstamais kaip reguliuojamos veiklos turtas arba įsipareigojimai. Daugiau informacijos pateikta 13 pastaboje.
Eilutė „Gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą“ sumažėjo, nes 2021 m. III ketv. gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą 136 212 tūkst. Eur buvo perklasifikuota į „Kitas gautinas sumas“. Daugiau informacijos pateikta 13 pastaboje.
10 Kitas finansinis turtas
Grupės kitą finansinį turtą sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Inovacijų fondas KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ | 22 186 | 4 912 |
| „Sun Investment Group“ | 3 476 | 2 357 |
| Energijos vartojimo efektyvumo finansavimo platforma | 379 | 379 |
| Kitas finansinis turtas | 219 | - |
| Iš viso: | 26 260 | 7 648 |
| Atimti: vertės sumažėjimas | (379) | (379) |
| Likutinė vertė | 25 881 | 7 269 |
Per 2021 m. 9 mén. bendra investicijų į Inovacijų fondą KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ suma išaugo 17 274 tūkst. Eur.
Per 2021 m. 9 mén. Inovacijų fondo KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ tikrosios vertės pasikeitimo pelnas 14 037 tūkst. Eur pripažintas ir parodytas PNKBPA straipsnyje „Finansinės veiklos pajamos“. Šio finansinio turto tikroji vertė nustatoma atsižvelgiant į naujausius investavimo etapus arba kitus naujausius įvykius ir duomenis (29 pastaba).
Kiti pasikeitimai susiję su per 2021 m. 9 mén. padarytomis 2 427 tūkst. Eur naujomis investicijomis ir 810 tūkst. Eur perklasifikavimu iš kitų ilgalaikių gautinų sumų.
11 Išankstiniai apmokėjimai ir ateinančių laikotarpių sąnaudos
Grupės trumpalaikius išankstinius apmokėjimus ir ateinančių laikotarpių sąnaudas sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Depozitai elektros biržoje | 81 468 | 37 431 |
| Išankstiniai apmokėjimai už gamtines dujas | 24 897 | 7 710 |
| Ateinancių laikotarpių sąnaudos | 3 974 | 1 499 |
| Išankstiniai apmokėjimai už kitas prekes ir paslaugas | 1 606 | 949 |
| Kiti išankstiniai apmokėjimai | 671 | 3 114 |
| Likutinė vertė | 112 616 | 50 703 |
Ignitis
grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
12 Prekybos gautinos sumos
Grupės prekybos gautinas sumas sudarė :
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Gautinos sumos pagal sutartis su klientais | ||
| Gautinos sumos už elektros energiją | 110 326 | 96 523 |
| Gautinos sumos už dujas iš nebutinių vartotojų | 39 423 | 30 311 |
| Gautinos sumos už dujas iš butinių vartotojų | 2 916 | 2 881 |
| Kitos gautinos sumos | 5 364 | 8 575 |
| Gautinos sumos pagal kitas sutartis | ||
| Gautinos sumos už turto nuomą | 19 | 7 |
| Iš viso | 158 049 | 138 297 |
| Atimti: prekybos gautinų sumų vertės sumažėjimas | (9 842) | (9 874) |
| Likutinė vertė | 148 207 | 128 423 |
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Grupė nebuvo jkeitusi reikalavimo teisės į prekybos gautinas sumas.
Gautinoms sumoms pagal sutartis su klientais palūkanos neskaičiuojamos, įprastas atsiskaitymo terminas yra 15–30 dienų. Prekybos gautinos sumos, kurių atsiskaitymo terminas yra ilgesnis nei 30 dienų, sudaro nereikšmingą visų prekybos gautinų sumų dalį. Grupė nesuteikia ilgesnio nei 1 metai atsiskaitymo termino. Grupė nenustatė jokio reikšmingo finansavimo komponento.
Gautinų sumų vertės sumažėjimas (tikėtini galiojimo laikotarpio kredito nuostoliai)
Žemiau pateikiamos Grupės prekybos gautinos sumos pagal sutartis su klientais 2021 m. rugsėjo 30 d., kurių vertinimui yra taikomas bendrasis vertinimas naudojant nuostolių koeficientų matricą:
| Nuostolių koeficientas | Prekybos gautinos sumos | Vertės sumažėjimas | |
|---|---|---|---|
| Nepradelsta | 0,24 | 60 729 | 145 |
| iki 30 dienų | 1,49 | 4 149 | 62 |
| 30-60 dienų | 4,83 | 1 429 | 69 |
| 60-90 dienų | 10,27 | 594 | 61 |
| 90-120 dienų | 16,47 | 425 | 70 |
| Daugiau nei 120 dienų | 72,69 | 8 800 | 6 397 |
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 8,94 | 76 126 | 6 804 |
Žemiau pateikiamos Grupės prekybos gautinos sumos pagal sutartis su klientais 2020 m. gruodžio 31 d., kurių vertinimui yra taikomas bendrasis vertinimas naudojant nuostolių koeficientų matricą:
| Nuostolių koeficientas | Prekybos gautinos sumos | Vertės sumažėjimas | |
|---|---|---|---|
| Nepradelsta | 0,56 | 54 994 | 308 |
| iki 30 dienų | 2,81 | 3 632 | 102 |
| 30-60 dienų | 5,69 | 843 | 48 |
| 60-90 dienų | 10,49 | 467 | 49 |
| 90-120 dienų | 15,02 | 333 | 50 |
| Daugiau nei 120 dienų | 75,87 | 8 277 | 6 280 |
| 2020 m. gruodžio 31 d. | 9,97 | 68 546 | 6 837 |
Toliau pateikiamos Grupės prekybos gautinos sumos pagal sutartis su klientais, kurioms taikomas individualusis vertinimas:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |||
|---|---|---|---|---|
| Prekybos gautinos sumos | Vertės sumažėjimas | Prekybos gautinos sumos | Vertės sumažėjimas | |
| Nepradelsta | 78 130 | 810 | 66 098 | 743 |
| iki 30 dienų | 1 275 | 54 | 830 | 77 |
| 30-60 dienų | 180 | 27 | 169 | 18 |
| 60-90 dienų | 52 | 9 | 173 | 93 |
| 90-120 dienų | 27 | 10 | 209 | 87 |
| Daugiau nei 120 dienų | 2 259 | 2 128 | 2 272 | 2 019 |
| Likutinė vertė | 81 923 | 3 038 | 69 751 | 3 037 |
Ignitis grupė
93 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
13 Kitos gautinos sumos
Grupės kitos gautinas sumas sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Gautinos sumos už AB „LitGrid“ pardavimą trumpalaikė dalis | 136 212 | 14 481 |
| Sukauptos pajamos, susijusios su reguliuojama visuomeninio elektros tiekimo veikla | 29 357 | 3 114 |
| Sukauptos elektros energijos pardavimo pajamos | 13 651 | 6 787 |
| Pridėtinės vertės mokestis | 5 996 | 16 654 |
| Trumpalaikė finansinio lizingo, susijusio su energijos taupymo paslaugomis, dalis | 2 258 | 2 634 |
| Sukauptos gautinos sumos už gamtines dujas | 390 | 400 |
| Kitos gautinos sumos | 7 246 | 4 129 |
| Iš viso | 195 110 | 48 199 |
| Atimti: kitų gautinų sumų vertės sumažėjimas | (732) | (731) |
| Likutinė vertė | 194 378 | 47 468 |
Gautinos sumos už AB „LitGrid“ pardavimą trumpalaikė dalis
Eilutė „Gautinos sumos už AB „LitGrid“ pardavimą trumpalaikė dalis“ pardavimą“ išaugo, nes 2021 m. III ketv. gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą 136 212 tūkst. Eur buvo perklasifikuota iš ilgalaikių gautinų sumų į kitos gautinas sumas. Likusios gautinos sumos grąžinimo terminas 2022 m. rugsėjo 30 d.
Pagal galiojantį susitarimą iki 2022 m. rugsėjo 30 d. UAB „EPSO-G“ turi padengti skolą Grupei už AB „LitGrid“ akcijas, įsigytas 2012 m. rugsėjo 30 d. Galutinio kainos priedo suma per 2021 m. devynių mėnesių periodą nepasikeitė.
Iš UAB „EPSO-G“ gautina suma už akcijas apskaitoma kaip finansinis turtas, vertinamas tikrosios vertės pasikeitimą pripažįstant pelnu ar nuostoliais. Ši gautina suma yra reikšmingas apskaitinis vertinimas ir sprendimas, kaip tai yra atskleista metinių finansinių ataskaitų pastaboje 4.7. Vadovybės sprendimai dėl šio apskaitinio vertinimo yra tokie patys, kurie buvo panaudoti rengiant metines finansines atskaitas už metus, pasibaigusius 2020 m. gruodžio 31 d.
Sukauptos pajamos, susijusios su reguliuojama visuomeninio elektros tiekimo veikla
Eilutė „Sukauptos pajamos, susijusios su reguliuojama visuomeninio elektros tiekimo veikla“, išaugo, nes kaip nurodyta metinių finansinių ataskaitų 4.15.2 pastaboje, neatitikimai tarp Bendrovės prognozuojamų ir faktinių sąnaudų, patirtų teikiant viešasias elektros energijos tiekimo paslaugas per ataskaitinį laikotarpį, yra pripažįstami kaip reguliuojamos veiklos turtas arba įsipareigojimai.
Per 2021 m. elektros kainos rinkoje reikšmingai išaugo, ypač per 2021 m. III ketv. 2021 m. rugsėjo 30 d. reguliacinių skirtumų suma sudarė beveik 55 mln. Eur (trumpalaikė dalis nurodyta 9 pastaboje), iš kurių 42 mln. Eur yra susiję su 2021 m. 9 mén. teiktomis paslaugomis (skirta išlyginti einamųjų metų pelną iki reguliuojamo lygio, neatsižvelgiant į tai, ar paslaugos bus teikiamos ateityje). Pilna suma turės būti grąžinta Bendrovei per elektros skirstymo sistemos operatorių (Grupės įmonę) ateinančiais laikotarpiais (ne vėliau kaip iki 2025 m. gruodžio 31 d.).
Pagal Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos sprendimą per 2022 m. 39 mln. Eur suma turi būti grąžinta Bendrovei per elektros skirstymo sistemos operatorių, dėl šios priežasties 2021 m. rugsėjo 30 d. 29,3 mln. Eur buvo pripažinti kaip sukauptų pajamų, susijusių su reguliuojama visuomeninio elektros tiekimo veikla trumpalaikė dalis.
Sukauptos elektros energijos pardavimo pajamos
Eilutės „Sukauptos elektros energijos pardavimo pajamos, už kurias dar neišrašytos sąskaitos“ bei „Sukauptos gautinos sumos už gamtines dujas“ atitinka sutarčių turtą (23 pastaba).
Kitų gautinų sumų tikroji vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. apytikriai lygi jų likutinei vertei.
Ignitis grupė
94 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Turinys
14 Pinigai ir pinigų ekvivalentai
Grupės pinigus ir pinigų ekvivalentus sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai | 635 376 | 657 314 |
| Nedisponuojamos lėšos | 802 | 1 481 |
| Likutinė vertė | 636 178 | 658 795 |
Pinigų ir pinigų ekvivalentų tikroji vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. apytikriai yra lygi jų likutinei vertei.
Nedisponuojamos lėšos laikomos bankuose pagal tam tikrus sutarčių reikalavimus, pavyzdžiui vykdant sutartis su garantiniais įsipareigojimais susijusios piniginės lėšos. Šios piniginės lėšos negali būti naudojamos kasdienei Grupės veiklai finansuoti.
Pagal kreditavimo sutartis, pasirašytas su bankais, Grupė yra įkeitusi esamas bei būsimas lėšas. Įkeistų lėšų likutis 2021 m. rugsėjo 30 d. buvo 9 858 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d. – 25 350 tūkst. Eur).
15 Nuosavas kapitalas
Grupės įstatinį kapitalą sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Įstatinis kapitalas | ||
| Paprastosios akcijos, Eur | 1 658 756 294 | 1 658 756 294 |
| Įšleistos ir visiškai apmokėtos paprastosios akcijos, Eur | 1 658 756 294 | 1 658 756 294 |
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Grupės įstatinį kapitalą sudarė 1 658 756 294 Eur., padalytų į 74 283 757 paprastųjų vardinių akcijų, kurių kiekvienos nominali vertė – 22,33 Eur.
2021 m. kovo 25 d. vykusio eilinio visuotinio akcininkų susirinkimo metu buvo priimtas sprendimas savų akcijų įsigijimui sudaryti 23 000 tūkst. Eur rezervą.
95 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
16 Mokėjimai akcijomis
2020 m. gruodžio 18 d. sutartys dėl dalyvavimo Grupės įmonių pagrindinių vadovų ilgalaikio skatinimo akcijų opcionais programoje buvo pasirašytos su pagrindiniais Grupės vadovais. 2021 m. gegužės 12 d. Grupės Stebėtojų taryba pritarė pasiūlymui nutraukti Grupės pagrindinių vadovų skatinimo akcijų opcionais sutartis.
Per 2021 m. 9 mén. mokėjimų akcijomis išlaidos apskaitytos PNKBPA straipsnyje „Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos“ ir sudarė 213 tūkst. Eur bei atspindi mokėjimų akcijomis sutartis, sudarytas su pagrindiniais Grupės vadovais. Kadangi mokėjimų akcijomis sutartys buvo savanonškai nutrauktos be jokios kompensacijos pagrindiniams vadovams ir nutraukimas nėra susijęs su teisių suteikimo sąlygų nesilaikymu, dėl šios priežasties apskaitoje apskaitytas mokėjimų akcijomis apmokėjimo pagreitinimas už paslaugas per likusį teisių suteikimo laikotarpį.
17 Paskolos ir obligacijos
Grupės finansines skolas sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Ilgalaikės | ||
| Išplatintos obligacijos | 888 139 | 886 945 |
| Banko paskolos | 233 400 | 359 183 |
| Trumpalaikės | ||
| Ilgalaikių paskolų einamųjų metų dalis | 12 546 | 6 333 |
| Banko paskolos | 114 709 | - |
| Sukauptos palūkanos | 4 939 | 9 143 |
| Iš viso | 1 253 733 | 1 261 604 |
Ilgalaikių finansinių skolų grąžinimo terminai:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Nuo 1 iki 2 metų | 18 025 | 128 720 |
| Nuo 2 iki 5 metų | 55 504 | 44 396 |
| Po 5 metų | 1 048 010 | 1 073 012 |
| Iš viso | 1 121 539 | 1 246 128 |
17.1 Finansinių skolų judėjimas
114 709 tūkst. Eur paskola buvo perkelta iš ilgalaikės banko paskolos į trumpalaikes banko paskolas. Šios paskolos grąžinimo terminas 2022 m. gegužės 31 d. Per 2021 m. I–III ketvirčius nebuvo jokio kito reikšmingo finansinių skolų judėjimo, išskyrus palūkanų ir paskolų mokėjimus.
17.2 Įsipareigojimų vykdymas ir nepanaudoti likučiai
Paskolų sutartyse yra numatytos finansinės ir nefinansinės sąlygos, kurių atskiros Grupės įmonės įsipareigojusios laikytis. Visos Grupės įmonės 2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. vykdė sutartyse numatytus įsipareigojimus.
2021 m. rugsėjo 30 d. Grupės nepanaudotų paskolų ir banko sąskaitų perviršio likutis buvo 120 100 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d. – 344 504 tūkst. Eur).
Ignitis grupės
96 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
18 Grynoji skola
Grynoji skola yra ne TFAS likvidumo rodiklis, kuris naudojamas skolos ir labai likvidaus Grupės valdomo turto santykiui nustatyti. Vadovybė seka grynosios skolos rodiklį rizikos valdymo tikslais.
Grynosios skolos skaičiavimo tikslais finansinės skolos apima tik skolas finansų įstaigoms, išleistas obligacijas ir susijusias mokėtinas palūkanas.
Šioje pastaboje pateikta grynosios skolos, kuri yra ne TFAS rodiklis šių finansinių ataskaitų parengimo tikslais ir kurį vadovybė apibrėžia taip, kaip pateikta toliau.
Grynosios skolos likučiai:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai | (636 178) | (658 795) |
| Pinigai depozitinėje sąskaitoje | (45 000) | (45 000) |
| Finansinės skolos mokėtinos po vienerių metų | 1 121 539 | 1 246 128 |
| Finansinės skolos mokėtinos per vienerius metus (įskaitant sąskaitos perviršį ir sukauptas palūkanas) | 132 194 | 15 476 |
| Nuomos įsipareigojimai | 47 883 | 42 529 |
| Grynoji skola | 620 438 | 600 338 |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai | (636 178) | (658 795) |
| Pinigiai depozitinėje sąskaitoje | (45 000) | (45 000) |
| Finansinės skolos - fiksuota palūkanų norma | 1 120 820 | 1 125 342 |
| Finansinės skolos - kintama palūkanų norma | 132 913 | 136 262 |
| Nuomos įsipareigojimai | 47 883 | 42 529 |
| Grynoji skola | 620 438 | 600 338 |
Grupės grynosios skolos likučių ir finansinės veiklos pinigų srautų suderinimas:
| Turtas | Nuomos įsipareigojimai | Finansinės skolos | Iš viso | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Grynieji pinigai | Indočiai į sąlyginio dėpanavimo sąskaito | Iligalaikiai | Trumpalaikiai | Iligalaikės finansinės skolos | Trumpalaikės finansinės skolos | ||
| Grynoji skola 2021 m. sausio 1 d. | (658 795) | (45 000) | 29 128 | 13 401 | 1 246 128 | 15 476 | 600 338 |
| Piniginiai pokyčiai | |||||||
| Pinigų ir pinigų ekvivalentų (padidėjimas) sumažėjimas | 22 617 | - | - | - | - | - | 22 617 |
| (Grąžinimas) paskolų | - | - | - | - | - | (3 470) | (3 470) |
| Nuomos mokėjimai – pagrindinė suma | - | - | (2) | (12 019) | - | - | (12 021) |
| Sumokėtos palūkanos | - | - | - | (241) | - | (23 255) | (23 496) |
| Nepiniginiai pokyčiai | |||||||
| Sudarytos nuomos sutartys | - | - | 17 205 | 1 636 | - | - | 18 841 |
| Mokėtinų palūkanų sukauptas | - | - | - | 620 | 1 194 | 18 942 | 20 756 |
| Mokėtinų palūkanų perklasifikavimas iš /(j) prekybos mokėtinas sumas | - | - | - | (200) | - | - | (200) |
| Nuomos sutarčių nurašymai | - | - | (1 156) | (671) | - | - | (1 827) |
| Perklasifikavimai tarp straipsnių | - | - | (2 469) | 2 469 | (124 643) | 124 643 | - |
| Valiutos kurso pokytis | - | - | 182 | - | (1 140) | (142) | (1 100) |
| Grynoji skola 2021 m. rugsėjo 30 d. | (636 178) | (45 000) | 42 888 | 4 995 | 1 121 539 | 132 194 | 620 438 |
Ignitis grupė
97 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
19 Nuomos įsipareigojimai
Minimalūs Grupės mokėjimai pagal nuomos sutartis sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruedžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Minimalios įmokos | ||
| Per pirmus metus | 6 034 | 14 022 |
| Nuo dviejų iki penkerių metų | 22 730 | 11 835 |
| Po penkerių metų | 41 862 | 38 484 |
| Iš viso | 70 626 | 64 341 |
| Būsimos finansinės sąnaudos | ||
| Per pirmus metus | (1 039) | (621) |
| Nuo dviejų iki penkerių metų | (3 287) | (2 416) |
| Po penkerių metų | (18 417) | (18 775) |
| Iš viso | (22 743) | (21 812) |
| Likutinė vertė | 47 883 | 42 529 |
20 Atidėjiniai
Grupės atidėjinius sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruedžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Ilgalaikiai | 39 004 | 40 695 |
| Trumpalaikiai | 37 784 | 30 399 |
| Iš viso | 76 788 | 71 094 |
Grupės atidėjinių judėjimas:
| Apyvartinio taršos limitų įsipareigojimai | Atidėjiniai išmokoms darbuotojams | Atidėjiniai servitidams | Atidėjiniai apsaugos zonų registravimui | Atidėjiniai izoliuotos kietūros energidikos kietomas aparacijoms ir sisteminėms paslaugoms | Kiti atidėjiniai | Iš viso | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Likutis 2021 m. sausio 1 d. | 17 224 | 3 649 | 14 679 | 15 069 | 17 261 | 3 212 | 71 094 |
| Padidėjimas per laikotarpį | 17 527 | 1 044 | - | - | 2 014 | 268 | 20 853 |
| Panaudota per laikotarpį | (25 320) | (93) | - | - | - | (1 998) | (27 411) |
| Panaudotų apyvartinio taršos leidimų perkainojimas | 12 017 | - | - | - | - | - | 12 017 |
| Prielaidų pasikeitimo rezultatas | - | 235 | - | - | - | - | 235 |
| Likutis 2021 m. rugsėjo 30 d. | 21 448 | 4 835 | 14 679 | 15 069 | 19 275 | 1 482 | 76 788 |
Atidėjiniai išmokoms darbuotojams apima įstatymu numatytą išeitinę pensinę išmoką Grupės darbuotojams. Tikslinant atidėjinio likutį finansinių ataskaitų sudarymo datai atliekami aktuariniai skaičiavimai, siekiant tiksliau nustatyti įsipareigojimus darbuotojams. Įsipareigojimai pripažįstami dabartine diskontuota verte pagal rinkoje galiojančią palūkanų normą.
ignitis
grupės
98 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
21 Ateinančių laikotarpių pajamos ir gauti išankstiniai apmokėjimai
21.1 Ateinančių laikotarpių pajamos
Grupės ateinančių laikotarpių pajamų judėjimas:
| 2021 m. 9 mėn. | ||
|---|---|---|
| Trumpalaikė dalis | Ilgalaikė dalis | |
| Likutis 2021 m. sausio 1 d. | 8 579 | 164 413 |
| Padidėjimas per laikotarpį | 543 | 18 010 |
| Pripažinta pajamomis | (6 107) | - |
| Perklasifikavimai tarp straipsnių | 6 049 | (6 049) |
| Likutis 2021 m. rugsėjo 31 d. | 9 064 | 176 374 |
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. ateinančių laikotarpių pajamas daugiausiai sudarė naujų vartotojų prijungimo prie gamtinių dujų sistemos ir elektros tinklo pajamos pagal sutartis su klientais. Naujų vartotojų prijungimo prie gamtinių dujų sistemos ir elektros tinklo pajamos pripažįstamos pajamomis per susijusio ilgalaikio materialiojo turto vidutinį tarnavimo laikotarpį.
21.2 Gauti išankstiniai mokėjimai
Grupės gautus išankstinius mokėjimus sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Trumpalaikiai išankstiniai apmokėjimai pagal sutartis su klientais (sutarčių įsipareigojimai) | 56 643 | 40 617 |
| Trumpalaikiai išankstiniai apmokėjimai pagal kitas sutartis: | 1 164 | 2 027 |
| Iš viso | 57 807 | 42 644 |
2021 m. rugsėjo 30 d. išankstiniai apmokėjimai už suvartotą elektros energiją ir deklaruotus per didelius kiekius sudarė 5 840 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d.: 11 239 tūkst. Eur).
22 Kitos trumpalaikės mokėtinos sumos ir įsipareigojimai
Grupės kitos trumpalaikės mokėtinas sumas ir įsipareigojimus sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Išvestinės finansinės priemonės | 98 264 | 2 202 |
| Mokėtini dividendai (25 pastaba) | 43 753 | - |
| Pardavimo pasirinkimo sandorio vykdymo įsipareigojimas | 40 136 | 16 660 |
| Skolos už ilgalaikį materialų turtą | 21 228 | 26 583 |
| Su darbo santykiais susiję įsipareigojimai | 20 128 | 16 268 |
| Mokesčiai, išskyrus pelno mokestį | 13 601 | 15 271 |
| Sukauptos sąnaudos | 11 608 | 37 937 |
| Nekontroliuojančios dalies dividendai | 3 367 | 3 212 |
| Neatšaukiamas pasižadėjimas įsigyti nekontroliuojančią dalį | - | 19 025 |
| Kitos mokėtinos sumos ir įsipareigojimai | 12 302 | 2 211 |
| Likutinė vertė | 264 387 | 139 369 |
22.1 Išvestinės finansinės priemonės
Įsipareigojimai iš išvestinių finansinių priemonių išaugo lyginant su praėjusiu periodu daugiausia dėl išaugusių dujų kainų rinkoje, taip pat buvo vykdoma daugiau apsidraudimo sandorių.
Taip pat, nuo 2021 m. III ketv. išvestinės finansinės priemonės atitinkančios apsidraudimo priemonių reikalavimus buvo perklasifikuotos kaip naudojamos apsidraudimo tikslais ir jų apsidraudimas laikomas efektyviu, dėl šios priežasties efektyvių išvestinių priemonių tikrosios vertės pokytis dabar yra pripažįstamas Išvestinių priemonių perkainojimo rezerve nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitoje.
22.2 Pardavimo pasirinkimo sandorio vykdymo įsipareigojimas
2021 m. rugsėjo 30 d. Grupė apskaitė 40 136 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d.: 16 660 tūkst. Eur) pardavimo opciono vykdymo įsipareigojimą, parodantį grynąją dabartinę vertę pinigų sumos, kuri būtų sumokėta UAB „Gren Lietuva“ (buvusi UAB „FORTUM Heat Lietuva“) už UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ (toliau – KKJ) akcijas aklavietės situacijoje, jeigu pardavimo opcionas būtų realizuotas. Per 2021 m. 9 mėn. pardavimo opciono vykdymo įsipareigojimo tikrojį vertė išaugo 23 476 tūkst. Eur ir yra atvaizduota PNKBPA straipsnyje „Finansinės sąnaudos“. Pagal akcininkų sutartį pardavimo opciono vykdymo kaina pasikeitė nuo investuotų sumų iki rinkos vertės, kadangi kapitalo įšaldymo laikotarpis baigėsi. Todėl 2021 m. rugsėjo 30 d. šis finansinis įsipareigojimas buvo įvertintas KKJ akcijų, valdomų UAB „Gren Lietuva“, rinkos vertė pritaikius 15 procentų nuolaidą pagal akcininkų sutarties sąlygas. Vertinimas buvo atliktas naudojant diskontuotų piniginių srautų metodą.
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
23 Pajamos pagal sutartis su klientais
23.1 Informacija apie išskaidytas pajamas
Grupės pajamos pagal sutartis su klientais buvo šios:
| 2021 m. 9 mėn. | 2020 m. 9 mėn. | |
|---|---|---|
| Su elektros energija susijusios pajamos | ||
| Elektros energijos pardavimo pajamos* | 230 718 | 127 393 |
| Visuomeninio elektros energijos tiekimo pajamos | 114 705 | 116 107 |
| Pagamintos elektros energijos pardavimo pajamos | 157 380 | 81 964 |
| Izoiluoto elektros energetikos sistemos darbo ir rezervinė galios užtikrinimo paslaugų pajamos | 38 195 | 40 779 |
| Elektros energijos perdavimo ir skirstymo pajamos* | 326 690 | 301 024 |
| VIAP pajamos | 3 091 | 8 086 |
| Su dujomis susijusios pajamos | ||
| Dujų pardavimo pajamos | 168 380 | 123 679 |
| SGDT saugumo dedamosios pajamos | 26 863 | 20 861 |
| Dujų perdavimo ir skirstymo pajamos | 31 638 | 24 265 |
| Kitos pajamos | ||
| Naujų vartotojų prijungimo mokesčių pajamos | 6 049 | 5 469 |
| Iplaukos iš šilumos energijos pardavimo | 6 810 | 2 191 |
| Kitos pajamos pagal sutartis su klientais | 21 258 | 11 180 |
| Iš viso | 1 131 777 | 862 998 |
- 2020 m. 9 mėn. pajamų eilutės pateikimas neatitinka tarpinių finansinių atskaitų už 2020 m. devynis mėnesius pateikimo. Pertvarkymai buvo atlikti tam, kad pajamų pateikimas atiliktų pajamų patekimą 2020 m. metinėse finansinėse ataskaitose.
Per 2021 m. I–III ketvirčius pajamos iš visuomeninio tiekimo sumažėjo dėl elektros tiekimo rinkos liberalizavimo. Dalis visuomeninio tiekimo pajamų tapo nepriklausomo elektros tiekimo pajamomis, todėl buvo perkeltos iš eilutės „Visuomeninio elektros energijos tiekimo pajamos“ į eilutę „Elektros energijos pardavimo pajamos“, kurios sudarė 28 132 tūkst. Eur.
23.2 Likučiai pagal sutartį
Pajamų pagal sutartis su klientais likučiai laikotarpio pabaigoje:
| Pastekos | 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|---|
| Prekybos gautinos skolos* | 12 | 148 188 | 128 416 |
| Sutarčių turtas | 14 041 | 7 187 | |
| Sukauptos su elektros pardavimu susijusios pajamos | 13 | 13 651 | 6 787 |
| Sukauptos dujų pardavimo pajamos | 13 | 390 | 400 |
| Sutarčių įsipareigojimai | 242 081 | 213 609 | |
| Gauti išankstiniai apmokėjimai | 21 | 56 643 | 40 617 |
| Ateinančių laikotarpių pajamos | 21 | 185 438 | 172 992 |
- Gautinos sumos susijusios su nuomos sutartimis nėra įtrauktos.
23.3 Teisės į grąžintas prekes ir mokėtini įsipareigojimai
Grupė nėra pasirašiusi reikšmingų sutarčių, kuriose būtų nustatytos kliento teisės grąžinti prekes..
23.4 Veiklos įsipareigojimai
Likę veiklos įsipareigojimai, kuriuos tikimasi pripažinti pasibaigus finansiniams metams, yra daugiausiai susiję su naujų vartotojų prijungimo mokesčiais:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Iigiau nei per metus | 170 374 | 164 413 |
| Per vienerius metus | 9 064 | 8 579 |
| Iš viso įsipareigojimų pagal prijungimo sutartis | 185 438 | 172 992 |
ignitis
100 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
24 Pelnas, tenkantis vienai akcijai
Grupės pelną, tenkantį vienai akcijai, ir sumažintą pelną, tenkantį vienai akcijai, sudaro:
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | |
|---|---|---|
| Grynasis pelnas už laikotarpį | 94 408 | 108 339 |
| Priskirtinas: | ||
| Patronuojančiosios įmonės savininkams | 95 500 | 109 102 |
| Nekontroliuojančiai daliai | (1 092) | (763) |
| Akcijų nominaliąja verte skaičiaus svertinis vidurkis | 74 283 757 | 54 283 757 |
| Patronuojančiosios bendrovės akcininkams priskirtinas pagrindinis | ||
| pelnas (nuostoliai), tenkantis vienai akcijai | 1,29 | 2,01 |
| Patronuojančiosios bendrovės akcininkams priskirtinas sumažintas | ||
| pelnas (nuostoliai), tenkantis vienai akcijai | 1,29 | 2,01 |
2021 ir 2020 m. 9 mén. pagrindinis ir sumažintas pelnas, tenkantis vienai akcijai, buvo apskaičiuotas pagal vidutinį svertinį paprastųjų akcijų skaičių. 2020 m. spalio 5 d. AB „Ignitis grupė“ įstatinis kapitalas buvo padidintas dvidešimt milijonų paprastųjų vardinių akcijų. Todėl pagrindinis ir sumažintas pelnas, tenkantis vienai akcijai, buvo apskaičiuotas pagal vidutinį svertinį paprastųjų akcijų skaičių, 2021 m. 9 mén. - 74 283 757 vnt. (2020 m. 9 mén. - 54 283 757 vnt.)
25 Dividendai
Per 9 mén. Bendrovės paskelbti dividendai:
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | |
|---|---|---|
| AB „Ignitis grupė“ | 86 763 | 70 000 |
Per 2020 m. Grupė pritaikė nekontroliuojančios dalies pripažinimo nutraukimo apskaitos politiką (dukterinės įmonės AB „Energijos skirstymo operatorius“ ir AB „Ignitis gamyba“) kaip tai yra atskleista metinėse 2020 m. gruodžio 31 d. finansinėse ataskaitose 11.1 pastaboje. Tiktai 2021 m. III ketv. Grupė įsigijo visą 100 proc. AB „Ignitis gamyba“ akcijų ir tiktai 2021 m. II ketv. Grupė įsigijo visą 100 proc. AB „Energijos skirstymo operatorius“ akcijų, todėl dalis paskelbtų dividendų priklausė nekontroliuojančiai daliai.
Per 2021 m. 9 mén. paskelbti nekontroliuojančiai daliai tenkantys dividendai sudarė 1 152 tūkst. Eur (2020 m. 9 mén. 2 524 tūkst. Eur).
43,010 mln. Eur dividendų už 2020 m. antrąjį pusmetį buvo patvirtinti visuotinio metinio akcininkų susirinkimo metu 2021 m. kovo 25 d.
43,753 mln. Eur dividendų už 2021 m. pirmąjį pusmetį buvo patvirtinti visuotinio metinio akcininkų susirinkimo metu 2021 m. rugsėjo 27 d.
Dividendai gauti iš IPO Stabilizavimo vykdytojo (AB „Swedbank“), susiję su įsigytomis stabilizavimo akcijomis pagal susitarimą, buvo grąžinti Grupei viso suma 984 tūkst. Eur po pelno mokesčio prie pajamų šaltinio atskaitymo.
ignitis grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
26 Neapibrėžtieji įsipareigojimai ir nebalansiniai įsipareigojimai
26.1 Teisminiai ginčai
Per 2021 9 mån. nebuvo reikšmingu pokyčių teisminiuose ginčuose nuo atskleistų 2020 m. metinėse finansinėse ataskaitose ar naujų reikšmingu teisminių ginčų išskyrus paminėtus žemiau.
Teisminis ginčas su AB „Energijos skirstymo operatorius“ (toliau – ESO) smulkiaisiais akcininkais
2020 m. rugpjūčio 10 d. Grupė gavo dukterinės įmonės ESO smulkiųjų akcininkų skundą dėl akcijų išpirkimo. Skunde reikalaujama nustatyti teisingą ESO akcijų kainą, kurią Grupė privalo sumokėti akcininkams privalomo akcijų išpirkimo metu.
2021 m. kovo 31 d. ieškovo skundas buvo atmestas teismo sprendimu. 2021 m. gegužės 20 d. ieškovas pateikė apeliacinį skundą Lietuvos apeliaciniam teismui.
2021 m. birželio 14 d. teismui pateikti Grupės ir ESO atsiliepimai į apeliacinį skundą. Teismo posėdžio data apeliacinės instancijos teisme dar nepaskirta.
Dukterinės įmonės ESO akcijų supirkimas
2021 m. balandžio 2 d. Vilniaus apygardos teismas tenkino Grupės pareiškimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir pripažino, kad visos privalomo jos dukterinės bendrovės ESO akcijų pardavimo metu neparduotos mažumos akcininkų akcijos yra Grupės nuosavybė, bei įpareigojo akcijų sąskaitų tvarkytojus padaryti įrašus apie nuosavybės teisės perėjimą Grupei. Akcijos buvo perleistos 2021 m. balandžio 15 d. Už privalomo akcijų supirkimo kainą - 0,88 Eur už akciją. Įvykdžius Teismo sprendimus Grupei priklauso 100% ESO akcijų. 2021 m. balandžio 19 d. dėl teismo sprendimo buvo paduotas apeliacinis skundas.
Vilniaus apygardos teismas 2021 m. rugsėjo 7 d. priėmė nutartį, kuria atmetė ESO akcininkų apeliacinius skundus dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimo, kuriuo teismas tenkino Grupės pareiškimą dėl ESO akcijų nuosavybės perėjimo Grupei.
Dukterinės įmonės AB „Ignitis gamyba“ akcijų supirkimas
Vilniaus miesto apylinkės teismas 2021 m. balandžio 30 d. sprendimu tenkino Grupės pareiškimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir pripažino, kad 11 113 442 vnt. iš 11 688 245 vnt. privalomo jos dukterinės bendrovės AB „Ignitis gamyba“ (toliau – „Ignitis gamyba“) akcijų pardavimo metu neparduotos mažumos akcininkų akcijos yra Grupės nuosavybė, bei įpareigojo akcijų sąskaitų tvarkytojus padaryti įrašus apie nuosavybės teisės perėjimą Grupei.
Teismas 2021 m. rugpjūčio 27 d. sprendimu tenkino Grupės pareiškimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir pripažino, kad jos dukterinės bendrovės „Ignitis gamyba“ paprastųjų vardinių akcijų, kurios priklausė mirusiems „Ignitis gamyba“ akcininkams (likusios 574 803 vnt akcijų iš viršuje paminėtų) bei, kurios privalomo „Ignitis gamyba“ akcijų pardavimo metu nebuvo perleistos, yra Grupės nuosavybė ir įpareigojo akcijų sąskaitų tvarkytojus padaryti įrašus apie nuosavybės teisės perėjimą Grupei.
Įvykdžius Teismo sprendimus nuo 2021 m. rugsėjo 9 d. Grupei priklauso 100 proc. „Ignitis gamyba“ akcijų.
Dėl teisme gauto ieškinio ir pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių, „Ignitis grupė“ pagrindinių vadovų sudarytų opcionų sutarčių nutraukimo ir atskiruoju skundu prašomų panaikinti laikinųjų apsaugos priemonių
Teismas 2021 m. gegužės 3 d. nutartimi pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, kurių esmė – sustabdyta darbuotojų skatinimo opcionais programa, taip pat ir vadovų skatinimo opcionais programa iki teismo sprendimo įsiteisėjimo šioje byloje.
Grupės devyni pagrindiniai vadovai, siekdami sėkmingo darbuotojų skatinimo akcijų opcionais programos įgyvendinimo, savo iniciatyva nutraukė sudarytas pagrindinių vadovų opcionų sutartis, kurios buvo sudarytos 2020 m. gruodžio 18 d. Taip pat Grupė pateikė atskirąjį skundą Vilniaus apygardos teismui, prašydama panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. gegužės 3 d. nutartimi pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones.
2021 m. gegužės 19 d. Grupė Vilniaus miesto apylinkės teismui pateikė atsiliepimą į Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės ieškinį, kuriame nurodė nesutinkanti su pareikštu ieškiniu ir prašė civilinę bylą nutraukti, atsisakius bylą nutraukti – daliai reikalavimų taikyti ieškinio senatį, o bylos nenutraukus ir netaikius ieškinio senaties – ieškinį atmesti.
Tą pačią dieną savo atsiliepimus į ieškinį pateikė ir Grupės devyni pagrindiniai vadovai, prašydami civilinę bylą kiekvieno jų atžvilgiu nutraukti, o atsisakius nutraukti – ieškinį atmesti.
2021 m. birželio 9 d. nutartimi Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Prokuratūros pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo dalyje ir nutraukė civilinę bylą dalyje dėl reikalavimų pripažinti niekinėmis ir negaliojančiomis Grupės devynių pagrindinių vadovų opcionų sutartis.
2021 m. birželio 22 d. vykusio parengiamojo teismo posėdžio metu Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Grupės devynių pagrindinių vadovų prašymus ir pašalino juos iš nagrinėjamos civilinės bylos.
2021 m. liepos 8 d. nutartimi Vilniaus apygardos teismas netenkino Grupės atskirojo skundo, kuriuo buvo prašoma panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. gegužės 3 d. nutartį taikyti laikinąsias apsaugos priemones.
2021 m. gruodžio 9 d. paskirtas sekantis teismo posėdis.
ignitis grupė
102 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Bylinėjimas su AB „Šiaulių energija“
AB „Šiaulių energija“ pateikė pretenziją grupės dukterinei įmonei ESO dėl nuostolių, patirtų dėl gedimo AB „LitGrid“ tinkluose, atlyginimo 2019 m. kovo 25 d.
2021 m. balandžio 6 d. AB „Šiaulių energija“ ieškinys ESO Vilniaus apygardos teismo sprendimu buvo atmestas. Ieškové AB „Šiaulių energija“ ir atsakovė AB „Litgrid“ pateikė apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2021 m. balandžio 6 d. sprendimo. Teismo posėdžio data apeliacinės instancijos teisme dar nepaskirta.
Bylinėjimas su UAB „Vilniaus energija“
Ieškové UAB „Vilniaus energija“ pateikė ieškinį Vilniaus apygardos teismui dėl 9 284 tūkst. Eur priteisimo iš ESO. Ieškovas teigia patyręs 9 284 tūkst. Eur nuostolių dėl to, kad ESO 2014 metais įsigijo tik ieškovo termofikacinių elektrinių pagamintą elektros energiją taikant minimalų techninį režimą. 2017 m. kovo 17 d. Ieškovas atnaujino ieškinio dalyką ir prašė teismo priteisti 10 712 tūkst. Eur žalos atlyginimą.
Lietuvos apeliacinis teismas 2020 m. birželio 11 d. nutartimi pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2020 m. sausio 28 d. sprendimą ir UAB „Vilniaus energija“ 10 712 tūkst. Eur vertės ieškinį atmetė.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2021 m. gegužės 25 d. nutartimi panaikino Lietuvos apeliacinio teismo 2020 m. birželio 11 d. nutarties dalį, kuria netenkintas UAB „Vilniaus energija“ reikalavimas dėl UAB „Vilniaus energija“ diskriminavimo kitų termofikacinių elektrinių (2 260 tūkst. Eur) atžvilgiu atlyginimo klausimą nagrinėti iš naujo.
2021 m. rugpjūčio mėnesį šalys byloje apsikeitė rašytiniais paaiškinimais ir atsikirtimais į kitos šalies rašytinius paaiškinimus.
2021 m. rugpjūčio 19 d. nutartimi Lietuvos apeliacinis teismas pasiūlė šalims apsvarstyti ekspertizės skyrimo galimybę byloje, pateikti siūlomas ekspertų kandidatūras bei ekspertui užduotinus klausimus.
Šalims 2021 m. rugsėjo 9 d. pateikus nuomones dėl ekspertizės skyrimo byloje, pasiūlius galimas ekspertų kandidatūras ir apsikeitus atsiliepimais į priešingos šalies nuomones, Lietuvos apeliacinis teismas 2021 m. rugsėjo 28 d. nutartimi sustabdė civilinę bylą ir nutarė skirti ekspertizę byloje, kurią pavedė atlikti dviem ekspertams.
27 Sandoriai su susijusiomis šalimis
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. pagrindinė patronuojančioji šalis buvo Lietuvos Respublika, atstovaujama Finansų ministerijos. Susijusių šalių atskleidimo tikslams Lietuvos Respublika neapima centrinių ir vietinių valdžios institucijų. Atskleidimas apima sandorius ir likučius su akcininku, asocijuotomis įmonėmis, visomis valstybės kontroliuojamomis, ar reikšmingai darančiomis įtaką įmonėmis (sandoriai su tokiomis įmonėmis atskleidžiami atskirai tik tada, kai jie yra reikšmingi) bei pagrindiniais vadovaujančiais asmenimis ir jų artimais šeimos nariais.
Grupės sandoriai su susijusiomis šalimis ir laikotarpio pabaigos likučiai sudarė:
| Gautinos sumos 2021 m. rugsėjo 30 d. | Mokėtinos sumos 2021 m. rugsėjo 30 d. | Pardavimai 2021 m. 9 mėn. | Pirkimai 2021 m. 9 mėn. | Finansinės veiklos įsajinkos banaudios 2021 m. 9 mėn. | |
|---|---|---|---|---|---|
| UAB „EPSO-G“ | 136 215 | - | 21 | - | 414 |
| AB „LitGrid“ | 8 551 | 17 443 | 55 835 | 129 620 | - |
| AB „Amber Grid“ | 4 504 | 5 114 | 30 543 | 35 238 | - |
| UAB „Baltpool“ | 1 042 | 9 819 | 41 014 | 76 620 | - |
| UAB „GET Baltic“ | 6 165 | 1 | 23 737 | 43 778 | - |
| Kitos susijusios šalys | 261 | 1 361 | 200 | 2 391 | 2 |
| Iš viso | 156 738 | 33 738 | 151 350 | 287 647 | 416 |
| Gautinos sumos 2020 m. gruodžio 31 d. | Mokėtinos sumos 2020 m. gruodžio 31 d. | Pardavimai 2020 m. 9 mėn. | Pirkimai 2020 m. 9 mėn. | Finansinės veiklos įsajamos tėnsiūdos 2020 m. 9 mėn. | |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| UAB „EPSO-G“ | 150 842 | - | 21 | - | 602 |
| AB „LitGrid“ | 9 407 | 18 900 | 63 417 | 118 118 | - |
| AB „Amber Grid“ | 4 217 | 5 227 | 22 446 | 33 028 | - |
| UAB „Baltpool“ | 10 334 | 11 353 | 98 097 | 59 384 | - |
| UAB „GET Baltic“ | - | - | 17 128 | 17 279 | - |
| Kitos susijusios šalys | 2 984 | 1 557 | 430 | 3 716 | - |
| Iš viso | 177 784 | 37 037 | 201 539 | 231 525 | 602 |
27.1 Išmokos pagrindiniams vadovaujantiems asmenims
| 2021 m. 9 mėn. | 2020 m. 9 mėn. | |
|---|---|---|
| Atlyginimai ir kitos trumpalaikės išmokos pagrindiniams vadovaujantiems asmenims | ||
| Iš jų: | 776 | 576 |
| Trumpalaikės išmokos | 611 | 576 |
| Nutraukimo išmokos | 8 | - |
| Mokėjimų akcijomis sąnaudos | 157 | - |
| Pagrindinių vadovaujančių asmenų skaičius | 4 | 12 |
Nuo 2021 metų Grupės pagrindiniams vadovaujantiems asmenims yra priskiriami tik Bendrovės Valdybos nariai, Stebėtojų tarybos nariai ir Vadovas. Dėl šios priežasties buvo pakoreguotas palyginamojo laikotarpio atskleidimas.
ignitis grupė
103 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
28 Veiklos segmentai
Informacija apie veiklos segmentus atskleidžiama vadovaujantis tuo pačiu metodu, kuris naudojamas teikiant informaciją ūkio subjekto pagrindiniam sprendimus priimančiam asmeniui. Pagrindinis sprendimus priimantis asmuo, kuris yra atsakingas už išteklių paskirstymą ir verslo segmentų veiklos rezultatų įvertinimą, yra Valdyba, kuri priima strateginius sprendimus.
Vadovybė vertina Grupės veiklos rezultatus pagal veiklos segmentus, kurie atitinka Grupės strategijoje nurodytas veiklos kryptis:
- Tinklų segmentas apima AB „Energijos skirstymo operatorius“ vykdomą veiklą;
- Žaliosios gamybos segmentas apima veiklą, kurią vykdo AB „Ignitis gamyba“ (Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė, Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė ir Biokuro katilinė), UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“, UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ UAB „Eurakras“, Tuuleenergia OÜ, UAB „Vėjo gūsis“, UAB „Vėjo vatas“, UAB „VVP Investment“, UAB „Ignitis renewables“, „Pomerania Wind Farm“ Sp. z o. o., Ignitis RES DEV Sp. z o. o.;
- Lankščiosios gamybos segmentas apima veiklą, kurią vykdo AB „Ignitis gamyba“ (išskyrus Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė, Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė ir Biokuro katilinė);
- Sprendimų klientams segmentas apima UAB „Ignitis“, „Ignitis Eesti“ OÜ, „Ignitis Latvija“ SIA, „Ignitis Polska“ Sp. z o. o. vykdomą veiklą.
Kita veikla ir eliminavimai:
- aptarnaujančia veikla užsiimanti įmonė UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“;
- nepagrindinės veiklos (UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“, UAB „Duomenų logistikos centras“ (iki 2020 m. liepos 7 d.), UAB „NT Valdos“, UAB „Transporto valdymas“);
- paslaugas teikiančios įmonės (UAB „Elektroninių mokėjimų agentūra“, UAB „Gamybos Optimizavimas“);
- Patronuojančioji bendrovė AB „Ignitis grupė“;
- konsolidavimo koregavimai ir tarpusavio sandorių eliminavimai.
Grupė turi vieną geografinį segmentą – Lietuvos Respublika. Elektros pardavimai Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje nesudaro reikšmingos dalies Grupėje. Pagrindinis sprendimus priimantis asmuo stebi rezultatus remdamasis finansinėmis ataskaitomis, kurios yra parengtos naudojant tuos pačius apskaitos principus kaip ir sudaromos finansinės ataskaitos pagal TFAS, t. y. informacija apie pelną ar nuostolius, įskaitant nurodytas pajamas ir sąnaudas. Pagrindinis veiklos rodiklis yra koreguotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (koreguota EBITDA – ne TFAS nustatytas alternatyvusis veiklos rodiklis). Kitas svarbus veiklos rodiklis yra koreguotas pelnas prieš palūkanas ir mokesčius (koreguotas EBIT – ne TFAS nustatytas alternatyvusis veiklos rodiklis). Abu rodikliai skaičiuojami remiantis finansinėse ataskaitose, parengtose pagal TFAS, pateiktais duomenimis ir patikslintais vadovybei atliekant koregavimus, susijusius su pozicijomis, kurios nėra apibrėžti pagal TFAS nuostatas. Be koreguoto EBITDA ir koreguoto EBIT rodiklio vadovybė taip pat analizuoja kiekvieno veiklos segmento investicijas ir grynąją skolą.
Grupės vadovybė EBITDA skaičiuoja taip:
Pajamų ir kitų pajamų iš viso -
Elektros, dujų ir kitų paslaugų pirkimai -
Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos -
Remonto ir techninės priežiūros sąnaudos -
Kitos sąnaudos
EBITDA
Grupės vadovybė koreguotą EBITDA skaičiuoja taip:
EBITDA +
Vadovybės koregavimai (pajamoms) +
Vadovybės koregavimai (sąnaudoms)
Koreguotas EBITDA
Grupės vadovybė EBIT skaičiuoja taip:
Pajamų ir kitų pajamų iš viso -
Elektros, dujų ir kitų paslaugų pirkimai -
Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos -
Remonto ir techninės priežiūros sąnaudos -
Kitos sąnaudos -
Nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos -
Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto nurašymai, perkainojimas ir vertės sumažėjimo nuostoliai -
Apyvartinių taršos leidimų perkainojimas
EBIT
Grupės vadovybė koreguotą EBIT skaičiuoja taip:
EBIT +
Vadovybės koregavimai (pajamoms) +
Apyvartinių taršos leidimų perkainojimas
Koreguotas EBIT
Grupės vadovybė koreguoto EBITDA maržą skaičiuoja taip:
Koreguotas EBITDA +
(Pajamų ir kitų pajamų iš viso) +
Vadovybės koregavimai (pajamoms)
Koreguotos EBITDA marža
Grupės vadovybė investicijas skaičiuoja taip:
Ilgalaikio materialaus turto įsigijimai +
Nematerialiojo turto įsigijimai +
Turtas, perimtas dukterinių įmonių įsigijimo metu +
Kito finansinio turto įsigijimai +
Investicinio turto įsigijimai
Investicijos
Grupės vadovybė grynąją skolą skaičiuoja kaip pateikta 18 pastaboje.
Ignitis grupė
104 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
28.1 Vadovybės koregavimai bei koreguotas EBITDA ir koreguotas EBIT
Vadovybės koregavimai pajamoms apima:
- laikinuosius reguliacinius skirtumus;
- laikinuosius išvestinių finansinių priemonių tikrosios vertės svyravimus;
- naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų piniginio efekto atstatymą;
- ilgalaikio turto pardavimo rezultatus;
- kompensacijas gautas už praėjusius laikotarpius;
- rezultatas iš gamybos iki komercinės veiklos pradžios;
- pajamas susijusios su tarptautiniais depozitoriumo pakvitavimais
Vadovybės koregavimai sąnaudoms apima:
- ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai
Koreguotas EBITDA – tai EBITDA, kuris koreguojamas atsižvelgiant į vadovybės koregavimus pajamoms ir sąnaudoms. Šie koregavimai gali turėti tiek teigiamą, tiek neigiamą įtaką einamųjų metu rezultatams.
Koreguotas EBIT – tai EBIT kuris koreguojamas atsižvelgiant į vadovybės koregavimus pajamoms bei eliminuojant apyvartinio taršos leidimų perkainojimo rezultatą. Šie koregavimai gali turėti tiek teigiamą, tiek neigiamą įtaką einamųjų metu rezultatams.
Vadovybės koregavimai pajamoms (naudojami skaičiuojant koreguotas EBITDA ir EBIT) ir sąnaudoms (naudojami skaičiuojant koreguotą EBITDA):
| Segmentas / vadovybės koregavimas | 2021 m. 9 mėn. | 2020 m. 9 mėn. |
|---|---|---|
| Tinklai | ||
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ laikinieji reguliaciniai skirtumai* | (33 760) | (41 092) |
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ naujų vartotojų prijungimų ir galios didinimų piniginio efekto atstatymas | 12 503 | 9 822 |
| Ilgalaikio turto pardavimo rezultatas | 14 | (140) |
| Ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai | 411 | 658 |
| Žalioji gamyba | ||
| Laikinieji elektros energijos išvestinių finansinių priemonių tikrosios vertės svyravimai | 8 724 | - |
| Rezultatai iš gamybos iki komercinės veiklos pradžios | 4 777 | - |
| Lankščioji gamyba | ||
| Laikinieji elektros energijos išvestinių finansinių priemonių tikrosios vertės svyravimai | - | (431) |
| Ilgalaikio turto pardavimo rezultatas | - | (6) |
| Ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai | (5) | 4 |
| Sprendimai klientams | ||
| UAB „Ignitis“ laikinieji reguliaciniai skirtumai | (5 544) | (33 936) |
| Laikinieji elektros energijos ir dujų išvestinių finansinių priemonių tikrosios vertės svyravimai | (22 406) | 911 |
| Ilgalaikio turto pardavimo rezultatas | (3) | - |
| Ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai | 452 | 497 |
| Kiti segmentai ir konsolidavimo koregavimai | ||
| Ilgalaikio turto pardavimo rezultatas | (290) | (2 356) |
| AB „Ignitis grupė“ valdymo ir kitos pajamos iš kontroliuojamo fondo KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“, gautos ne už ataskaitinį laikotarpį | - | 534 |
| Ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai | 55 | - |
| Viso vadovybės koregavimų įtaką koreguotam EBITDA | (35 072) | (65 535) |
| Viso vadovybės koregavimų įtaką koreguotam EBIT | (35 985) | (67 228) |
- Remiantis Tinklų segmento Metodikos atnaujinimu, koreguoti finansiniai rodikliai buvo retrospektyviai perskaičiuoti 2020 ir 2021 metams
Kiekvieno laikotarpio koreguotas EBIT pateikiamas kaip koreguotas EBITDA, atėmus nusidėvėjimo ir amortizacijos išlaidas, ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kitus nurašymus ir vertės sumažėjimus bei ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kitų sumų nurašymus ir vertės sumažėjimus.
Koreguotas EBITDA ir koreguotas EBIT rodikliai tiksliau atspindi veiklos rezultatus ir leidžia geriau palyginti rezultatus tarp laikotarpių, kadangi parodo, kiek Grupė realiai uždirbo ataskaitiniais metais:
- eliminuojant skirtumus tarp VERT nustatyto leistino uždirbti ir faktiškai uždirbto ataskaitinio laikotarpio pelno;
- koreguojant laikinus išvestinių finansinių priemonių, susijusių su kitais laikotarpiais, tikrosios vertės pokyčius (įskaitant sandorius, realizuotus einamuojų periodu, bet susijusius su būsimais laikotarpiais). Nuo 2021 m. liepos mėn. Sprendimų klientams segmentui buvo parengta apsidraudimo sandorių apskaitos politika. Po šio pokyčio, efektyvių išvestinių finansinių priemonių tikrosios vertės pokyčiai apskaitomi balanse. Kadangi didžioji dalis Grupės išvestinių finansinių priemonių yra susijusios su Sprendimų klientams segmentu, todėl jų suma, įtraukta į pelno (nuostolių) ataskaitą, ženkliai sumažėjo po apsidraudimo sandorių apskaitos politikos parengimo;
- atspindint gautus pinigų srautus už naujiems vartotojams suteiktas paslaugas (toliau – NV) per ataskaitinį laikotarpį, kuriuo šios paslaugos buvo suteiktos, t. y. įvykdyti sutartiniai klientų prijungimo įsipareigojimai;
- Atspindint vystomų projektų iki komercinės veiklos pradžios gautus pinigų srautus. Pagal 16-tojo TAS pakeitimus, nuo 2022 m. pajamos prieš komercinį naudojimą bus apskaitomos pelno (nuostolių) ataskaitoje, o ne kapitalizuojamos balanse, atitinkamai šis koregavimas nebebus reikalingas;
- koreguojant efektus, nesusijusius su pagrindine Grupės veikla ar susijusius su kitais laikotarpiais.
Remiantis Elektros energijos perdavimo, skirstymo ir visuomeninio tiekimo paslaugų bei visuomeninės kainos viršutinės ribos nustatymo metodikos nauja redakcija (nuoroda), reguliuojamos turto bazės (RAB) skaičiavimo metodas buvo pakeistas iš LRAIC1 (kuris buvo taikomas 2016-2021 m.) į istorinių kaštų investicijas. Atitinkamai buvo perskaičiuota ESO investicijų grąža ir kompensuojamas nusidėvėjimas už 2018 – 2021 m. laikotarpį. Preliminarių Grupės vertinimu, nusidėvėjimo ir investicijų grąžos skirtumas už minėtą laikotarpį siekia 160 mln. eurų. Iš šios sumos preliminariai 48 mln. eurų susiję su 2020 m., o 44 mln. eurų su 2021 m. Kadangi šios sumos nuo nutarimo priėmimo datos traktuojamos kaip laikini reguliaciniai skirtumai bei turės būti patikslintos per ateities laikotarpių tarifą vartotojams (96 proc. perskaičiuotos sumos turės būti grąžinta 2032–2036 m. laikotarpiu), atitinkamai retrospektyviai buvo perskaičiuotos vadovybės korekcijos (AB „Energijos skirstymo operatorius“ laikinieji reguliaciniai skirtumai) ir Koreguotas EBITDA rodiklis. Neigiama įtaką koreguotam EBITDA 2021 m. sausio – rugsėjo mėn. siekia 35,0 mln. eurų, o atitinkamam laikotarpiui 2020 m. – 35,2 mln. eurų. Daugiau žr. „Rezultatai pagal segmentus“ skyriaus dalį „Atnaujinta Tinklų metodika“ tarpiniame pranešime.
Ignitis grupė
105 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Toliau lentelėje pateikiama Grupės informacija apie segmentus už 2021 m. 9 mėn.:
| Tinklai | Žalioji gamyba | Lankščioji gamyba | Sprendimai klientams | Kita veikta ir atminavimai | Grupė iš viso | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TFAS* | ||||||
| Pardavimo išorės vartotojams pajamos | 390 632 | 104 804 | 111 457 | 556 559 | 1 956 | 1 165 408 |
| Pajamos tarp segmentų (atėmus dividendus) | (2 386) | 215 | 204 | 13 582 | (11 615) | - |
| Pajamų ir kitų pajamų iš viso | 388 246 | 105 019 | 111 661 | 570 141 | (9 659) | 1 165 408 |
| Elektros, dujų ir kitų paslaugų pirkimai | (163 297) | (38 548) | (76 712) | (514 480) | 334 | (792 703) |
| Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos | (38 844) | (5 908) | (5 760) | (7 643) | (12 537) | (70 692) |
| Remonto ir techninės priežiūros sąnaudos | (14 322) | (2 564) | (4 032) | (4) | (3) | (20 925) |
| Kitos sąnaudos | (24 473) | (17 239) | (2 744) | (11 271) | 24 254 | (31 473) |
| EBITDA | 147 310 | 40 760 | 22 413 | 36 743 | 2 389 | 249 615 |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija | (61 882) | (15 147) | (8 506) | (1 288) | (3 604) | (90 427) |
| Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto nurašymai, perkainojimas ir vertės sumažėjimo nuostoliai | (1 973) | - | (113) | - | (3) | (2 089) |
| Apyvartinių taršos leidimų perkainojimas | - | (2 354) | (9 663) | - | - | (12 017) |
| Veiklos pelnas (nuostoliai) (EBIT) | 83 455 | 23 259 | 4 131 | 35 455 | (1 218) | 145 082 |
| Koreguota** | ||||||
| EBITDA | 147 310 | 40 760 | 22 413 | 36 743 | 2 389 | 249 615 |
| Vadovybės atlikti (pajamų) koregavimai | (21 243) | 13 501 | - | (27 953) | (290) | (35 985) |
| Vadovybės atlikti (sąnaudų) koregavimai | 411 | - | (5) | 452 | 55 | 913 |
| Koreguota EBITDA*** | 126 478 | 54 261 | 22 408 | 9 242 | 2 154 | 214 543 |
| Koreguota EBITDA marža | 34,5% | 42,9% | 21,6% | 1,7% | (167,5%) | 19,0% |
| Nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos | (61 882) | (15 147) | (8 506) | (1 288) | (3 604) | (90 427) |
| Ilgalaikio materialaus turto vertės sumažėjimo sąnaudos ir nurašymai | (1 973) | - | (113) | - | (3) | (2 089) |
| Ilgalaikių ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai | (411) | - | 5 | (452) | (55) | (913) |
| Koreguoto veiklos pelno (nuostolių) (koreguotas EBIT) iš viso | 62 212 | 39 114 | 13 794 | 7 502 | (1 508) | 121 114 |
| Ilgalaikis materialus, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | 1 655 117 | 748 921 | 435 950 | 6 199 | 36 751 | 2 882 938 |
| Investicijos | 102 962 | 18 304 | 166 | 1 212 | 8 377 | 131 021 |
| Grynoji skola | 676 919 | 376 754 | (39 962) | 163 241 | (556 514) | 620 438 |
- Pateikiamos sumos pagal šių finansinių ataskaitų tarpinę sutrumpintą konsoliduotą pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaitą
** Koreguoto EBITDA ir koreguoto EBIT rodikliai, kurie abu yra – ne TFAS nustatyti alternatyvūs veiklos rodikliai, pateikiami taip kaip juos seka vadovybė, kadangi vadovybės manymu šie koreguoti rodikliai tiksliau atspindi atitinkamo periodo veiklos rezultatus ir leidžia geriau palyginti rezultatus tarp laikotarpių
*** Remiantis Tinklų segmento Metodikos atnaujinimu, koreguoti finansiniai rodikliai buvo retrospektyviai perskaičiuoti 2020 ir 2021 metams
ignitis grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Toliau lentelėje pateikiama Grupės informacija apie segmentus už 2020 m. 9 mėn.*:
| Tinklai | Žalioji gamyto | Lankščioji gamyto | Sprendimai kilentams | Kita veikla ir atminavimai | Grupė iš viso | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TFAS** | ||||||
| Pardavimo išorės vartotojams pajamos | 349 008 | 60 681 | 75 060 | 376 250 | 7 826 | 868 825 |
| Pajamos tarp segmentų (atėmus dividendus) | 705 | 239 | (1 263) | 14 089 | (13 770) | - |
| Pajamų ir kitų pajamų iš viso | 349 713 | 60 920 | 73 797 | 390 339 | (5 944) | 868 825 |
| Elektros, dujų ir kitų paslaugų pirkimai | (135 861) | (16 095) | (40 280) | (318 429) | 11 122 | (499 543) |
| Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos | (38 558) | (4 356) | (5 193) | (7 221) | (15 794) | (71 122) |
| Remonto ir techninės priežiūros sąnaudos | (13 960) | (1 985) | (3 907) | (4) | (130) | (19 986) |
| Kitos sąnaudos | (22 051) | (5 477) | (2 528) | (30 076) | 11 342 | (48 790) |
| EBITDA | 139 283 | 33 007 | 21 889 | 34 609 | 596 | 229 384 |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija | (57 940) | (12 133) | (8 699) | (1 217) | (4 010) | (83 999) |
| Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto nurašymai, perkainojimas ir vertės sumažėjimo nuostoliai | (2 705) | 1 | (125) | - | 17 | (2 812) |
| Apyvartinio taršos leidimų perkainojimas | - | - | 308 | - | - | 308 |
| Veiklos pelnas (nuostoliai) (EBIT) | 78 638 | 20 875 | 13 373 | 33 392 | (3 397) | 142 881 |
| Koreguota*** | ||||||
| EBITDA | 139 283 | 33 007 | 21 889 | 34 609 | 596 | 229 384 |
| Vadovybės atlikti (pajamų) koregavimai | (31 410) | - | (437) | (33 025) | (2 356) | (67 228) |
| Vadovybės atlikti (sąnaudų) koregavimai | 658 | - | 4 | 497 | 534 | 1 693 |
| Koreguota EBITDA*** | 108 531 | 33 007 | 21 456 | 2 081 | (1 226) | 163 849 |
| Koreguota EBITDA marža | 34,1% | 54,2% | 29,2% | 0,6% | (189,6%) | 20,4% |
| Nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos | (57 940) | (12 133) | (8 699) | (1 217) | (4 010) | (83 999) |
| Ilgalaikio materialaus turto vertės sumažėjimo sąnaudos ir nurašymai | (2 705) | 1 | (125) | - | 17 | (2 812) |
| Ilgalaikio ir trumpalaikių gautinų sumų, atsargų bei kiti nurašymai ir vertės sumažėjimai | (658) | - | (4) | (497) | (534) | (1 693) |
| Koreguoto veiklos pelno (nuostolių) (koreguotas EBIT) iš viso | 47 228 | 20 875 | 12 628 | 367 | (5 753) | 75 345 |
| Ilgalaikis materialus, nematerialus ir naudojimo teise valdomas turtas | 1 582 119 | 750 789 | 388 614 | 5 319 | 19 422 | 2 746 263 |
| Investicijos | 85 968 | 2 913 | 177 267 | 769 | 3 985 | 270 902 |
| Grynoji skola | 672 125 | 365 570 | (34 384) | 42 937 | (19 442) | 1 026 806 |
- Kai kurios aukščiau pateiktos sumos neatitinka informacijos konsoliduotose finansinėse ataskaitose, parengtose už 2020 m. 9 mėn., nes jos buvo patikslintos dėl perklasifikavimo, kaip tai atskleista 3 pastaboje.
** Pateikiamos sumos pagal šių finansinių ataskaitų tarpinę sutrumpintą konsoliduotą pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaitą
*** Koreguoto EBITDA ir koreguoto EBIT rodikliai, kurie abu yra – ne TFAS nustatyti alternatyvūs veiklos rodikliai, pateikiami taip kaip juos seka vadovybė, kadangi vadovybės manymu šie koreguoti rodikliai tiksliau atspindi atitinkamo periodo veiklos rezultatus ir leidžia geriau palyginti rezultatus tarp laikotarpų
*** Remiantis Tinklų segmento Metodikos atnaujinimu, koreguoti finansiniai rodikliai buvo retrospektyviai perskaičiuoti 2020 ir 2021 metams
ignitis grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
29 Finansinių priemonių tikrosios vertės
29.1 Finansinės priemonės, vertinamos tikrąja verte
Grupės išvestinės finansinės priemonės (2-asis lygis). Grupės mokėtinas kainos priedas ir gautinos sumos už LitGrid akcijų perleidimą (3-iasis lygis). Grupės pardavimo pasirinkimo sandorio vykdymo įsipareigojimas (2-asis lygis), grupės investicijos į Inovacijų fondą KÜB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ (3-asis lygis) yra vertinami tikrąja verte (visi priskyrimai hierarchijos lygiams yra nurodyti lentelėje žemiau).
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Grupė apskaitė gautiną sumą už AB „LitGrid“ pardavimą tikrąja verte pelne (nuostoliuose). Tikroji vertė buvo apytiksliai lygi apskaitinei vertei, tikroji vertė nustatyta remiantis diskontuotais pinigų srautais taikant 0,298 proc. normą (2020 m. gruodžio 31 d. – 0,298 proc.).
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Grupė apskaitė pasirinkimo teisę įsigyti visas UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijas, kurios priklauso UAB „Gren Lietuva“ (buvusi UAB „FORTUM Heat Lietuva“) (49 proc.) ir kurių vertė nustatoma remiantis akcininkų sutartimi. Grupės vadovybės nuomone, pasirinkimo parduoti sandorio vykdymo kaina, kurią Grupė turės sumokėti UAB „Gren Lietuva“ už išperkamas UAB „Gren Lietuva“ nuosavybės teise priklausančias UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijas, jeigu jie pasirinks jas parduoti, lygi šių akcijų tikrajai vertei reikšmingumo ribose (reikšmingumo ribos apibrėžiamos, remiantis geriausiomis vertinimo praktikomis, kaip +/- 15 proc. nuo rinkos vertės). Tikroji vertė artima likutinei vertei.
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Grupė apskaitė turtą ir įsipareigojimus, atsiradusius iš išvestinių finansinių priemonių. Grupė apskaito išvestinių finansinių priemonių turtą ir įsipareigojimus, kurių apskaitos principai nurodyti 2.11.3 metinių finansinių ataskaitų pastaboje, tikrąja verte.
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d., Grupė apskaitė investiciją į KÜB „Innovation Fund Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“. Grupė apskaito finansinį turtą, kurio apskaitos principai nurodyti 14 metinių finansinių ataskaitų pastaboje, tikrąja verte.
2 tikrosios vertės hierarchijos lygiui Grupė priskiria išvestines finansines priemones, susietas su Lietuvos/Latvijos ir Estijos/Suomijos elektros kainų prekybos zonomis. Išvestinės finansinės priemonės įsigytos tiesiogiai iš kitų rinkos dalyvių (angl. Over-The-Counter sutartys) ir įsigytos fizinės perdavimo teisės (angl. Physical Transmission Rights) yra vertinami remiantis NASDAQ Commodities biržos kainomis, papildomai pridedant pagal ekspertinį metodą vertinamus kainų ribų skirtumus (galimą riziką).
29.2 Finansinės priemonės, kurių tikroji vertė yra atskleidžiama
Grupės suteiktų paskolų tikroji vertė artima likutinei vertei. Su suteiktomis paskolomis susijusio finansinio turto vertinimas priskiriamas 2-ajam tikrosios vertės hierarchijos lygiui.
Grupės obligacijų emisijos skolų (17 pastaba) tikroji vertė apskaičiuota diskontuojant būsimuosius pinigų srautus, susijusius su kupono mokėjimais, remiantis rinkoje stebima palūkanų norma ir įprastais su obligacijų emisija susijusiais būsimaisiais mokėjimais. 2021 m. rugsėjo 30 d. pinigų srautai diskontuoti naudojant 2,48 proc. svertinę vidutinę diskonto normą (2020 m. gruodžio 31 d. – 2,19 proc.). Tam tikroms obligacijų emisijoms diskonto norma yra nustatyta kaip rinkos palūkanų norma pridedant Eur palūkanų normos apskeitimo sandorius terminams, kurie yra panašūs periodui, likusiam iki išleistų obligacijų išpirkimo. Obligacijų emisijos skola priskiriama 2-ajam tikrosios vertės hierarchijos lygiui.
Grupės finansinių įsipareigojimų, susijusių su skoliniais įsipareigojimais, tikroji vertė skaičiuojama diskontuojant būsimuosius pinigų srautus pagal rinkoje stebimą palūkanų normą. 2020 m. gruodžio 31 d. pinigų srautai diskontuoti naudojant svertinę vidutinę diskonto normą sudarė 2,46 proc. (2019 m. gruodžio 31 d. – 2,56 proc.). Su skolomis susijusių finansinių įsipareigojimų vertinimas priskiriamas 2-ajam tikrosios vertės hierarchijos lygiui.
29.3 Finansinių priemonių tikrosios vertės paskirstymas
Toliau lentelėje parodytas Grupės finansinių priemonių tikrosios vertės paskirstymas 2021 m. rugsėjo 30 d. pagal hierarchijos lygius (Žr. 2.31 pastabą metinėse finansinėse ataskaitos dėl tikrosios vertės hierarchijos lygių apibrėžimo):
| | Pastaba | Likutinė vertė | 1-asis lygis
Aktyviose rinkose
kotougumos kainos | 2-asis lygis
KUI tiesiogiai arba
netiesiogiai stebimi duomenys | 3-asis lygis
Nestebimi duomenys | Iš viso |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Finansinės priemonės tikrąja verte pelne (nuostoliuose) ar per kitas bendrąsias pajamas | | | | | | |
| Turtas | | | | | | |
| Gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą | 13 | 136 212 | - | - | 136 212 | 136 212 |
| Išvestinės finansinės priemonės | | 6 619 | - | 6 619 | - | 6 619 |
| Inovacijų fondas KÜB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ | 10 | 22 186 | - | - | 22 186 | 22 186 |
| Įsipareigojimai | | | | | | |
| Opciono įsipareigojimai | 22 | 40 136 | - | 40 136 | - | 40 136 |
| Išvestinės finansinės priemonės | 22 | 98 264 | - | 98 264 | - | 98 264 |
| Finansinės priemonės, kurių tikroji vertė atskleidžiama | | | | | | |
| Turtas | | | | | | |
| Suteiktos paskolos | | 3 028 | - | 3 028 | - | 3 028 |
| Įsipareigojimai | | | | | | |
| Išplatintos obligacijos | 17 | 892 839 | - | 872 932 | - | 872 932 |
| Skolos įsipareigojimai | 17 | 360 894 | - | 331 184 | - | 331 184 |
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Toliau lentelėje parodytas Grupės finansinių priemonių tikrosios vertės paskirstymas 2020 m. gruodžio 31 d. pagal hierarchijos lygius (Žr. 2.31 pastabą 2020 m. metinėse finansinėse ataskaitos dėl tikrosios vertės hierarchijos lygių apibrėžimo):
| | Pastaba | Likutinė vertė | 1-asis lygis
Aktyvіose rinkose
kotiruojamos
kainos | 2-asis lygis
Kiti
tiesiogiai
artą
netiesiogiai
stebimi
duomenys | 3-iasis lygis | |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| | | | | | Nestebimi
duomenys | Iš viso |
| Finansinės priemonės tikrąja verte peine (nuostoliuose)
Turtas | | | | | | |
| Gautina suma už AB „LitGrid“
pardavimą | 150 693 | - | - | 150 693 | 150 693 | |
| Išvestinės finansinės priemonės | 3 311 | - | 3 311 | - | 3 311 | |
| Inovacijų fondas KŪB „Smart Energy
Fund powered by Ignitis Group“
Įsipareigojimai | 4 912 | - | - | 4 912 | 4 912 | |
| Opciono įsipareigojimai | 16 660 | - | 16 660 | - | 16 660 | |
| Išvestinės finansinės priemonės | 2 202 | - | 2 202 | - | 2 202 | |
| Finansinės priemonės, kurių tikroji vertė atskleidžiama
Turtas | | | | | | |
| Suteiktos paskolos
Įsipareigojimai | 1 908 | - | 1 908 | - | 1 908 | |
| Išplatintos obligacijos | 17 | 896 088 | - | 894 158 | - | 894 158 |
| Skolos įsipareigojimai | 17 | 365 561 | - | 326 853 | - | 326 853 |
ignitis
grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
30 Įvykiai po ataskaitinio laikotarpio
30.1 Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos sprendimai
2021 m. spalio 15 d. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), vadovaudamasi Elektros energijos perdavimo, skirstymo ir visuomeninio tiekimo paslaugų bei visuomeninės kainos viršutinės ribos nustatymo metodikos (toliau – Metodika) nauja redakcija, priėmė nutarimą dėl AB „Energijos skirstymo operatorius“ (toliau – ESO) elektros skirstymo paslaugos kainos viršutinės ribos ateinančiam reguliavimo periodui (toliau – Nutarimas).
Pagrindiniai Metodikos atnaujinimo efektai detalizuojami Nutarime:
- VERT nustatė papildomą tarifo dedamąją, įvertinusi tinklo atstatymo, plėtros bei kitų investicijų poreikį, numatytą ESO 10 metų investicijų planuose, kurios pagrindu į 2022–2026 m. laikotarpio ESO reguliuojamas pajamas kasmet bus įskaičiuojama 28 mln. Eur suma (140 mln. Eur 2022–2026 m. reguliavimo laikotarpiu). Papildomos tarifo dedamosios dydis nustatomas užtikrinant tvarų ESO įsiskolinimo lygį (Metodikos 14 punktas), kuris, Grupės vertinimu, atitinka ne didesnę nei 6,5x grynoji skola / EBITDA rodiklio reikšmę;
- Metodikos nuostatų pagrindu yra perskaičiuojama ESO reguliuojamo turto vertė (angl. Regulated Asset Base (RAB)), kuri, lyginant su 2021 metais, sumažėja 317 mln. Eur (nuo 1 414 mln. Eur iki 1 097 mln. Eur);
- Nusidėvėjimo ir investicijų grąžos skirtumas už 2018–2021 m., preliminariu Grupės vertinimu sudarantis 160 mln. Eur, didžiaja apimtimi (96 proc.) turės būti grąžintas vartotojams per skirstymo tarifa 2032–2036 m. laikotarpiu. Numatoma, kad su VERT suderintas skirtumo grąžinimo grafikas galės būti koreguojamas atsižvelgiant į tvarų ESO įsiskolinimo lygį (Metodikos 23.8, 25.2, 25.3 papunkčiai), kuris, Grupės vertinimu, atitinka ne didesnę nei 6,5x grynoji skola / EBITDA rodiklio reikšmę.
Grupės vertinimu, papildoma tarifo dedamoji (1 punktas) didžiaja dalimi atsveria neigiamą aukščiau (2 ir 3 punktuose) nurodytų dviejų pokyčių įtaką ir atitinkamai užtikrina tvarią reguliavimo aplinką. Poveikio Grupės ilgalaikio materialiojo turto likutinei vertei analizė pateikta 6 pastaboje.
2021 m. spalio 28 d. VERT, priėmė nutarimą dėl ESO gamtinių dujų skirstymo veiklos pajamų viršutinės ribos 2022 metams. VERT Nutarimu, ESO 2022 metams nustatytas leistinas gamtinių dujų skirstymo paslaugos pajamų lygis sudaro 44,6 mln. Eur. bei yra 12,5 % didesnis palyginus su 2021 metams nustatytu pajamų lygiu (39,7 mln. Eur).
30.2 Su stebėtojų taryba susiję sprendimai
2021 m. spalio 26 d. neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu, buvo nuspręsta išrinkti šiuos stebėtojų tarybos narius 4 (ketverių) metų kadencijai: Judith Buss; Bent Christensen; Lorraine Wrafter; Tim Brooks; Alfonso Faubel; Aušra Vičkačkienė; Ingrida Muckutė.
2021 m. spalio 29 d. išrinktas stebėtojų tarybos pirmininkas – Alfonso Faubel.
30.3 Dėl Sprendimų klientams segmentui aktualių įstatymų pakeitimo
2021 m. lapkričio 4 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatymo (toliau – EEI) ir Lietuvos Respublikos gamtinių dujų įstatymo (toliau – GDI) pakeitimus, kuriais keičiamas gamtinių dujų tiekimo ir elektros energijos visuomeninio tiekimo ir nepriklausomo tiekimo buitiniams vartotojams teisinis reguliavimas. Grupės kontroliuojama sprendimų klientams segmento įmonė UAB „Ignitis“ vykdo elektros energijos visuomeninio tiekimo, nepriklausomo tiekimo bei gamtinių dujų tiekimo buitiniams vartotojams veiklas, todėl šių įstatymo pokyčiai turės įtakos minėto segmento veiklai.
Pagrindiniai EEI ir GDI pokyčiai nulemti dėl besitęsiančių energetinių žaliavų, įskaitant ir elektros energijos ir dujų, kainų augimo pasaulio rinkose:
- EEI pakeitimais pusmečiu iki 2022 m. liepos 1 d. pailginamas elektros rinkos liberalizavimo II etapo terminas bei nustatomos su šiuo pokyčiu susijusios vartotojų informavimo procedūros. Galutinis elektros rinkos liberalizavimo proceso terminas nėra keičiamas ir liberalizavimo procesas bus įgyvendintas iki 2023 m. sausio 1 d.;
- EEI pakeitimais numatoma galimybė UAB „Ignitis“ kreiptis į VERT ir siūlyti VERT priimti sprendimą nustatant elektros energijos visuomeninės kainos viršutines ribas nevertinti dalies elektros energijos įsigijimo kainos, o dėl neįvertintos dalies susidariusį skirtumą tarp VERT nustatytų ir faktinių kainų išdėstyti iki 2027 m. gruodžio 31 d. nustatant papildomą dedamąją prie persiunitimo paslaugos kainos. Tokia galimybė UAB „Ignitis“ galės pasinaudoti, jei visuomeninė elektros energijos kaina buitiniams vartotojams kiltų daugiau kaip 40 proc. EEI numatoma dėl tokio amortizavimo UAB „Ignitis“ patiriamas skolinimosi sąnaudas kompensuoti;
- GDI pakeitimais UAB „Ignitis“ nustatoma galimybė siūlyti VERT priimti sprendimą dėl prognozuojamos gamtinių dujų (produkto) kainos mažinimo ir dėl neįvertintos dalies susidariusį skirtumą dėl faktiškai negautų ar viršytų pajamų išdėstyti per ne ilgesnį kaip 5 metų laikotarpį nustatant papildomą dedamąją prie gamtinių dujų skirstymo paslaugos kainos, taikomos buitiniams vartotojams. Gamtinių dujų tiekimo įmonės tokį pasiūlymą VERT gali teikti, kai skirtumas tarp tiekimo įmonės planuojamo pateikti gamtinių dujų tarifo buitiniams vartotojams ir tuo metu galiojančio tarifo buitiniams vartotojams yra didesnis kaip 40 procentų. GDI numatoma dėl tokio amortizavimo UAB „Ignitis“ patiriamas skolinimosi sąnaudas kompensuoti.
Grupės vertinimu EEI ir GDI pakeitimai reikšmingos įtakos Grupės veiklai ir jos rezultatams neturės, tačiau užtikrins vartotojų interesus, nes II etapo liberalizavimo termino atidėjimas sudarys vartotojams galimybę per ilgesnį laikotarpį priimti jų interesus atitinkančius sprendimus.
ignitis grupė
110 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
30.4 Kiti įvykiai
2021 m. spalio 11 d. valdyba pritarė ketinimui sudaryti ne didesnę nei 104 mln. Eur trumpalaikę paskolos sutartį su AB „SEB bankas“. Paskola bus skirta išaugusiam apyvartinio lėšų poreikiui finansuoti. Apyvartinio lėšų poreikis susidarė dėl aukštų gamtinių dujų ir elektros energijos rinkos kainų, vykdomos finansinės prekybos ir skirtumo tarp faktinės žaliavų kainos biržoje bei 2021 metams patvirtintų elektros energijos ir gamtinių dujų tarifų buitiniams vartotojams.
2021 m. lapkričio 10 d. Grupės dukterinė įmonė UAB „Ignitis“ pasirašė iki 35 mln. Eur kreditavimo sutartį (toliau – Kreditavimo sutartis) su AB „SEB bankas“.
Kaip Grupė skelbė 2021 m. rugpjūčio 27 d., Bendrovės valdyba pritarė paskirtojo tiekimo veiklai skirtos suskystintų gamtinių dujų (toliau - SGD) pirkimo - pardavimo sutarties (toliau – Sutartis) pakeitimui su bendrove Equinor ASA. Sutartyje buvo įtvirtinta palankesnė SGD krovinių tiekimo struktūra, be to, po Sutarties pakeitimo skirtumas tarp pagal Sutartį už SGD krovinių įsigijimą mokamos kainos ir vidutinės gamtinių dujų importo į Lietuvos Respubliką kainos taps žymiai stabilisnis.
Kreditavimo sutartis yra pasirašyta laikantis Sutarties pakeitime numatytos sąlygos, pagal kurią Bendrovė įsipareigoja padidinti sutartinių įsipareigojimų įvykdymo užtikrinimo priemonių apimtį pagal Sutarties pakeitimą.
Kreditavimo sutartyje nėra numatyta papildomų Kreditavimo sutarties įsipareigojimų įvykdymą užtikrinančių priemonių.
Kitų reikšmingų įvykių po finansinių ataskaitų datos iki šių tarpinių finansinių ataskaitų išleidimo datos nebuvo.
ignitis grupė
111 / 143
Tarpinis pranešimas už 2020 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
6.2 Patronuojančiosios bendrovės finansinės ataskaitos
Neaudituotos patronuojančiosios bendrovės tarpinės sutrumpintos finansinės ataskaitos už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d., parengtos remiantis 34-uoju tarptautiniu apskaitos standartu „Tarpinė finansinė atskaitomybė“, priimtu taikyti Europos Sąjungoje
| Tarpinė sutrumpinta finansinės padėties ataskaita | 113 |
|---|---|
| Tarpinė sutrumpinta pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaita | 114 |
| Tarpinė sutrumpinta nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita | 115 |
| Tarpinė sutrumpinta pinigų srautų ataskaita | 116 |
| Tarpinių sutrumpintų finansinių ataskaitų aiškinamasis raštas | 117 |

Patronuojančiosios bendrovės tarpinės sutrumpintos ataskaitos buvo parengtos ir pasirašytos AB „Ignitis grupė“ vadovybės 2021 m. lapkričio 30 d.:

Darius Maikštėnas
Patronuojančiosios bendrovės vadovas

Darius Kašauskas
Grupės finansų ir iždo vadovas

Giedruolė Guobienė
UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“,
Grupės apskaitos vadovė, veikianti pagal 2021 m.
rugpjūčio 4 d. įsakymą Nr. I5-66-21
Ignitis
98 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Tarpinė sutrumpinta finansinės padėties ataskaita
2021 m. rugsėjo 30 d.
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
| Pastabos | 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|---|
| TURTAS | |||
| Ilgalaikis turtas | |||
| Nematerialusis turtas | 1 856 | 1 874 | |
| Ilgalaikis materialusis turtas | 49 | 55 | |
| Naudojimo teise valdomas turtas | 18 067 | 520 | |
| Investicinis turtas | 77 | 77 | |
| Investicijos į dukterines įmones | 3 | 1 246 403 | 1 239 045 |
| Ilgalaikės gautinos sumos | 4 | 820 672 | 890 114 |
| Kitas finansinis turtas | 5 | 22 186 | 4 912 |
| Kitas ilgalaikis turtas | 3 808 | 19 050 | |
| Atiđėtojo mokesčio turtas | 475 | 643 | |
| Ilgalaikio turto iš viso | 2 113 593 | 2 156 290 | |
| Trumpalaikis turtas | |||
| Atsargos | 13 | - | |
| Išankstiniai apmokėjimai ir ateinančių laikotarpių sąnaudos | 91 | 51 | |
| Prekybos gautinos sumos | 303 | 313 | |
| Kitos gautinos sumos | 6 | 136 220 | 14 754 |
| Kitas trumpalaikis turtas | 45 000 | 45 000 | |
| Trumpalaikės paskolos ir gautinos palūkanos | 7 | 131 231 | 73 956 |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai | 8 | 386 121 | 421 289 |
| 698 979 | |||
| Ilgalaikis turtas, skirtas parduoti | 3 | 6 659 | |
| Trumpalaikio turto iš viso | 705 638 | 555 363 | |
| TURTO IŠ VISO | 2 819 231 | 2 711 653 | |
| NUOSAVAS KAPITALAS IR ĮSIPAREIGOJIMAI | |||
| Nuosavas kapitalas | |||
| Ištatinis kapitalas | 9 | 1 658 756 | 1 658 756 |
| Rezervai | 9 | 111 059 | 82 330 |
| Nepaskirstytasis pelnas | 88 327 | 71 869 | |
| Nuosavo kapitalo iš viso | 1 858 142 | 1 812 955 | |
| Įsipareigojimai | |||
| Ilgalaikiai įsipareigojimai | |||
| Ilgalaikės paskolos ir obligacijos | 11 | 888 139 | 886 945 |
| Ilgalaikiai nuomos įsipareigojimai | 16 585 | 267 | |
| Kitos ilgalaikės mokėtinos sumos ir įsipareigojimai | 15 | - | |
| Ilgalaikių įsipareigojimų iš viso | 904 739 | 887 212 | |
| Trumpalaikiai įsipareigojimai | |||
| Trumpalaikės paskolos | 11 | 4 765 | 9 143 |
| Nuomos įsipareigojimai | 1 504 | 253 | |
| Prekybos mokėtinos sumos | 296 | 461 | |
| Gauti išankstiniai apmokėjimai | 21 | 50 | |
| Kitos trumpalaikės mokėtinos sumos ir įsipareigojimai | 49 764 | 1 579 | |
| Trumpalaikių įsipareigojimų iš viso | 56 350 | 11 486 | |
| Įsipareigojimų iš viso | 961 089 | 898 698 | |
| NUOSAVO KAPITALO IR ĮSIPAREIGOJIMŲ IŠ VISO | 2 819 231 | 2 711 653 |
x
ignitis
grupė
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Tarpinė sutrumpinta pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaita
Už trijų ir devynių mėnesių laikotarpius, pasibaigusius 2021 m. rugsėjo 30 d.
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
| Pastabos | 2021 m. 9 mėn. | 2021 m. III ketv. | 2020 m. 9 mėn. | 2020 m. III ketv. | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pajamos pagal sutartis su klientais | 13 | 2 222 | 605 | 2 298 | 727 |
| Kitos pajamos | 2 | 1 | 1 464 | 1 463 | |
| Dividendų pajamos | 14 | 122 320 | - | 118 483 | 14 635 |
| Pajamos ir kitos pajamos, iš viso | 124 544 | 606 | 122 245 | 16 825 | |
| Nusidėvėjimas ir amortizacija | (234) | (83) | (205) | (67) | |
| Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos | (3 688) | (1 111) | (4 023) | (1 303) | |
| Investicijų į dukterines įmones vertės (sumažėjimas)/atstatymas | 3 | - | - | (3 833) | - |
| Gautinų sumų ir paskolų vertės (sumažėjimas)/atstatymas | - | - | 806 | - | |
| Kitos sąnaudos | (2 863) | (989) | (3 750) | (1 206) | |
| Sąnaudų iš viso | (6 785) | (2 183) | (11 005) | (2 576) | |
| Veiklos pelnas (nuostoliai) | 117 759 | (1 577) | 111 240 | 14 249 | |
| Finansinės pajamos | 15 | 30 714 | 17 856 | 14 539 | 5 573 |
| Finansinės sąnaudos | 16 | (17 949) | (6 041) | (14 674) | (5 817) |
| Finansinės veiklos grynasis rezultatas | 12 765 | 11 815 | (135) | (244) | |
| Pelnas (nuostoliai) prieš apmokestinimą | 130 524 | 10 238 | 111 105 | 14 005 | |
| Ataskaitinio laikotarpio pelno mokesčio (sąnaudos)/pajamos | (42) | (9) | - | - | |
| Atidėtojo mokesčio (sąnaudos)/pajamos | 322 | 33 | 509 | 107 | |
| Grynasis pelnas už laikotarpį | 130 804 | 10 262 | 111 614 | 14 112 | |
| Kitos bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį, iš viso | - | - | - | - | |
| Bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį, iš viso | 130 804 | 10 262 | 111 614 | 14 112 | |
| Pagrindinis pelnas, tenkantis vienai akcijai (EUR) | 1,76 | 0,14 | 2,06 | 0,26 | |
| Sumažintas pelnas, tenkantis vienai akcijai (EUR) | 1,76 | 0,14 | 2,06 | 0,26 | |
| Vidutinis svertinis akcijų skaičius | 74 283 757 | - | 54 283 757 | - |
ignitis grijalė
114 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Tarpinė sutrumpinta nuosavo kapitalo pokyčių ataskaita
Už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d.
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
| Pastabos | Istatinis kapitalas | Rezervas savoms akcijoms | Privalomasis rezervas | Nepaskirstytasis pelnas | Iš viso | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Likutis 2020 m. sausio 1 d. | 1 212 156 | - | 80 720 | 36 525 | 1 329 401 | |
| Grynasis pelnas už laikotarpį | - | - | - | 111,614 | 111,614 | |
| Kitos bendrosios pajamos | - | - | - | - | - | |
| Bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį iš viso | - | - | - | 111,614 | 111,614 | |
| Dividendai | 14.1 | - | - | - | (70,000) | (70,000) |
| Pervedimas į privalomąjį rezervą | - | - | 1,610 | (1,610) | - | |
| Likutis 2020 m. rugsėjo 30 d. | 1 212 156 | - | 82,330 | 76,529 | 1,371,015 | |
| Likutis 2021 m. sausio 1 d. | 1 658 756 | - | 82 330 | 71 869 | 1 812 955 | |
| Grynasis pelnas už laikotarpį | - | - | - | 130 804 | 130 804 | |
| Kitos bendrosios pajamos | - | - | - | - | - | |
| Bendrosios pajamos (sąnaudos) už laikotarpį iš viso | - | - | - | 130 804 | 130 804 | |
| Pervedimas į rezervą savoms akcijoms įsigyti | 9 | - | 23 000 | - | (23 000) | - |
| Pervedimas į privalomąjį rezervą | 9 | - | - | 5 729 | (5 729) | - |
| Dividendai | 14.1 | - | - | - | (86 763) | (86 763) |
| Kiti pokyčiai | 14.1 | - | - | - | 984 | 984 |
| Mokėjimai akcijomis | 10 | - | - | - | 162 | 162 |
| Likutis 2021 m. rugsėjo 30 d. | 1 658 756 | 23 000 | 88 059 | 88 327 | 1 858 142 |
115 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Tarpinė sutrumpinta pinigų srautų ataskaita
Už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d.
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
| Pastabos | 2021 m. 9 mėn. | 2020 m. 9 mėn. | |
|---|---|---|---|
| Pagrindinės veiklos pinigų srautai | |||
| Grynasis pelnas už laikotarpį | 130 804 | 111 614 | |
| Koregavimai suderinti grynąjį pelną su grynaisiais pinigų srautais: | |||
| Mokėjimų akcijomis sąnaudos | 10 | 162 | - |
| Nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos | 234 | 205 | |
| Finansinių priemonių tikrosios vertės pasikeitimas | 5 | (14 037) | - |
| Finansinio turto vertės sumažėjimas (atstatymas) | - | (806) | |
| Investicijų į dukterines įmones vertės sumažėjimas (atstatymas) | - | 3 833 | |
| Pelno mokesčio sąnaudos (pajamos) | (280) | (509) | |
| Dividendų pajamos | 14.2 | (122 320) | (118 483) |
| Ilgalaikio materialiojo turto ir turto skirto parduoti perleidimo / nurašymo nuostoliai/(pelnas) | - | (1 462) | |
| Kitos investicinės veiklos rezultatas | 23 | - | |
| Palūkanų pajamos | 15 | (16 676) | (14 539) |
| Palūkanų sąnaudos | 16 | 15 770 | 13 001 |
| Kitos finansinės veiklos rezultatas | 2 178 | 1 673 | |
| Apyvartinio kapitalo pasikeitimai: | |||
| Prekybos ir kitų gautinų sumų (padidėjimas)/sumažėjimas | 4.1 | 15 103 | (7 617) |
| Išankstinių apmokėjimų ir kito trumpalaikio ir ilgalaikio turto (padidėjimas)/sumažėjimas | 3 | 15 189 | (1 047) |
| Prekybos mokėtinų sumų, gautų išankstinių apmokėjimų, kitų ilgalaikių ir trumpalaikių mokėtinų sumų ir įsipareigojimų padidėjimas/(sumažėjimas) | 2 053 | (1 566) | |
| (Sumokėtas) atgautas pelno mokestis | 490 | 560 | |
| Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai | 28 693 | (15 143) | |
| Investicinės veiklos pinigų srautai | |||
| Įplaukos iš turto, skirto parduoti, perleidimo | - | 6 167 | |
| Suteiktos paskolos | 4.3 | (194 768) | (217 000) |
| Susigrąžintos paskolos | 67 085 | 208 219 | |
| Dukterinių įmonių įsigijimas | 3 | (19 031) | (40 295) |
| Gautos palūkanos | 15 | 19 118 | 15 964 |
| Gauti dividendai | 14.2 | 122 320 | 118 483 |
| Kapitalo grąžinimas iš dukterinių įmonių | 3 | 4 997 | - |
| Kiti investicinės veiklos pinigų srautų padidėjimai/(sumažėjimai) | (2 427) | - | |
| Grynieji investicinės veiklos pinigų srautai | (2 706) | 91 538 | |
| Finansinės veiklos pinigų srautai | |||
| Sugrąžintos paskolos | - | (26 551) | |
| Obligacijų išleidimas | - | 295 657 | |
| Nuomos mokėjimai | 12 | (195) | (235) |
| Sumokėtos palūkanos | 16 | (18 934) | (12 757) |
| Sumokėti dividendai | 14.2 | (43 010) | (70 000) |
| Susigrąžinti dividendai | 14.2 | 984 | - |
| Grynieji finansinės veiklos pinigų srautai | (61 155) | 186 114 | |
| Pinigų ir pinigų ekvivalentų (įskaitant sąskaitos perviršį) padidėjimas/(sumažėjimas) | (35 168) | 262 509 | |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai (įskaitant sąskaitos perviršį) laikotarpio pradžioje | 8 | 421 289 | (191 147) |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai (įskaitant sąskaitos perviršį) laikotarpio pabaigoje | 8 | 386 121 | 71 362 |
Ignitis grupė
116 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Tarpinių sutrumpintų finansinių ataskaitų aiškinamasis raštas
Už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d.
1 Bendroji informacija
AB „Ignitis grupė“ (toliau – Bendrovė arba patronuojančioji įmonė) yra Lietuvos Respublikoje įregistruota akcinė bendrovė. 2020 m. birželio 30 d. Bendrovės vienintelis akcininkas priėmė sprendimą pakeisti Bendrovės juridinę formą į akcinę bendrovę (AB). 2020 m. liepos 28 d. buvo įregistruoti naujieji Bendrovės įstatai. 2020 m. spalio 5 d. Bendrovė padidino įstatinį kapitalą ir 2020 m. spalio 7 d. įvykdė pirminį viešąjį akcijų siūlymą (toliau – IPO) paskirstydama padidintą įstatinį kapitalą tarp privačių ir institucinių investuotojų.
Bendrovės buveinės adresas – Laisvės pr. 10, LT-04215, Vilnius, Lietuva. 2008 m. rugpjūčio 28 d. Bendrovė buvo įregistruota Juridinių asmenų registre, kurio tvarkytojas yra VĮ „Registrų centras“. Įmonės kodas – 301844044 Bendrovė įsteigta neribotam laikui.
Bendrovė yra patronuojančioji įmonė, kuri atsakinga už Grupės įmonių (3 pastaba), vykdančių elektros ir šilumos energijos gamybą (taip pat elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių), tiekimą, elektros energijos importą bei eksportą, skirstymą ir prekybą, gamtinių dujų skirstymą ir tiekimą, taip pat elektros energijos sistemos priežiūrą ir plėtrą, veiklos valdymą ir koordinavimą. Toliau Bendrovė ir jos dukterinės įmonės kartu vadinamos „Grupė“.
Bendrovė analizuoja grupės įmonių veiklą, reprezentuoja Grupę, įgyvendina akcininko teisės ir pareigas, nustato veiklos gaires ir taisykles bei koordinuoja veiklą finansų, teisės, strategijos ir plėtros, žmogiškųjų išteklių, rizikos valdymo, auditą, technologijų, komunikacijos ir kitose srityse.
Bendrovė siekia užtikrinti efektyvią Grupės įmonių veiklą, Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje ir kituose teisės aktuose numatytų ir su grupės veikla susijusių tikslų įgyvendinimą, užtikrindama socialiai atsakingą ilgalaikės vertės didinimą.
Pagrindinis Bendrovės akcininkas yra Lietuvos Respublika (73,08 proc.).
| Bendrovės akcininkas | | | 2021 m. rugsėjo 30 d.
Įstatinis
kapitalas, tūkst.
Eur. | | 2020 m. gruodžio 31 d.
Įstatinis
kapitalas, tūkst.
Eur. | |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Lietuvos m. | Respublika, atstovaujama | LR finansų | 1 212 156 | 73,08 | 1 212 156 | 73,08 |
| Kiti akcininkai | | | 446 600 | 26,92 | 446 600 | 26,92 |
| | | | 1 658 756 | | 1 658 756 | |
Bendrovės vadovybė parengė ir pasirašė Bendrovės tarpines finansines ataskaitas 2021 m. lapkričio 31 d. Šios Bendrovės tarpinės sutrumpintos finansinės ataskaitos yra parengtos pagal vietos įstatymų reikalavimus. Grupė taip pat rengia tarpines sutrumpintas konsoliduotas finansines ataskaitas.
2 Reikšmingų apskaitos principų santrauka
2.1 Rengimo pagrindas
Šios tarpinės sutrumpintos finansinės ataskaitos yra už devynių mėnesių laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d. (toliau – tarpinės finansinės ataskaitos) ir buvo parengtos pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus (TFAS), priimtus taikyti Europos Sajungoje ir taikomus tarpinei finansinei atskaitomybei (34-asis tarptautinis apskaitos standartas (toliau – TAS) „Tarpinė finansinė atskaitomybė“). Šiose tarpinėse finansinėse ataskaitose nėra pateikiama visa informacija, kuri yra reikalaujama sudarant metines finansines ataskaitas, todėl jos turi būti skaitomos kartu su metinėmis finansinėmis ataskaitomis už metus, pasibaigusius 2020 m. gruodžio 31 d., kurios buvo parengtos pagal Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus, priimtus taikyti Europos Sajungoje.
Bendrovės tarpinės finansinės ataskaitos už laikotarpį, pasibaigusius 2021 m. rugsėjo 30 d., yra parengtos veiklos tęstinumo principu remiantis įvertinimu, pagrįstu istorinė įsigijimo savikaina (toliau – įsigijimo savikaina), išskyrus tam tikras finansines priemones, vertinamas tikrąja verte.
Šios tarpinės finansinės ataskaitos pateikiamos eurais ir visos vertės yra suapvalintos iki artimiausio tūkstančio skaičiaus (tūkst. Eur), išskyrus atvejus, kai nurodyta kitaip. Bendrovės finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais. Šiose tarpinėse finansinėse ataskaitose pateikiama palyginamoji praėjusio ataskaitinio laikotarpio informacija.
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
2.2 Nauji standartai, standartų pakeitimai ir aiškinimai
Apskaitos politikos pakeitimai ir atskleidimai
Apskaitos politika, taikoma rengiant šias tarpines finansines ataskaitas, atitinka apskaitos principus, kurių buvo laikomasi rengiant Bendrovės metinę finansinę atskaitomybę už metus, pasibaigusius 2020 m. gruodžio 31 d., išskyrus naujus standartus, kurie įsigaliojo 2021 m. sausio 1 d.
Rengiant šias tarpines finansines ataskaitas buvo daromi tokie patys reikšmingi vadovybės sprendimai dėl apskaitos politikos ir apskaitinių įvertinimų taikymo, kaip ir padaryti rengiant finansines ataskaitas už metus, pasibaigusius 2020 m. gruodžio 31 d.
Rengdama šias tarpines finansines ataskaitas, Bendrovė netaikė naujų standartų, pataisų ir išaiškinimų, kurių įsigaliojimo data yra vėlesnė nei 2021 m. rugsėjo 30 d. ir kuriuos galima taikyti anksčiau. Toliau pateikiami nauji standartai ir/ar standartų pataisos, kurie per ataskaitinį laikotarpį, pasibaigus 2021 m. rugsėjo 30 d., buvo patvirtinti taikymui Europos Sąjungoje:
Palūkanų normų lyginamojo indekso reforma. 2-as etapas. 9-asis TFAS, 39-asis TAS, 7-asis TFAS, 4-asis TFAS ir 16-asis TFAS (pataisos)
Šiomis pataisomis yra numatomos laikinos lengvatos, darančios poveikį finansinėms atskaitoms, kai tarpbankinė siūloma palūkanų norma (IBOR) pakeičiama alternatyvia beveik nerizikingą palūkanų norma (RFR).
Pakeitimai apima šias praktines priemones:
- Praktinė priemonė reikalaujanti sutartinių pakeitimų arba pinigų srautų pokyčių, kurių tiesiogiai reikalauja reforma, traktuojama kaip kintamos palūkanų normos pokyčiai, tiek, kiek pasikeitė rinkos palūkanų norma.
- Leisti atlikti IBOR reformos reikalaujams apsidraudimo priskyrimo ir apsidraudimo dokumentų pakeitimus nenutraukiant apsidraudimo ryšio.
- Suteikti laikiną palengvinimą įmonėms nuo būtinybės įvykdyti atskiro nustatymo reikalavimą išimtis, kai RFR priemonė priskiriama kaip rizikos komponento apsidraudimo priemonė.
Šios pataisos Europos Sąjungoje turi būti taikomos metiniams ataskaitiniams laikotarpiams, prasidedantiems 2021 m. sausio 1 d. arba vėliau.
Bendrovės vadovybė įvertino, kad šios pataisos neturi reikšmingos įtakos šioms tarpinėms finansinėms ataskaitoms.
Su COVID-19 susijusios nuomos lengvatos po 2021 m. birželio 30 d. (pataisos)
Šiomis pataisomis yra išplečiama 2020 m. pataisų taikymo apimtis, prailginant tinkamumo taikyti praktinę priemonę laikotarpį nuo 2021 m. birželio 30 d. iki 2022 m. birželio 30 d.
2020 m. gegužės 28 d. Tarptautinė apskaitos standartų valdyba (toliau – „TASV“) išleido pataisas dėl su COVID-19 susijusių nuomos lengvatų, kuriomis buvo pakeistas 16-asis TFAS „Nuoma“. 2020 m. pataisos leidžia nuomininkams nevertinti, ar nuomos lengvatos, atsirandantios dėl tiesioginės COVID-19 pandemijos pasekmės, yra nuomos modifikacijos, o vietoj to apskaityti šias nuomos lengvatas taip, lyg tai nebūtų nuomos pakeitimai. Be kitų sąlygų, 2020 m. pataisos leidžia nuomininkui taikyti praktinę priemonę tik nuomos lengvatoms, dėl kurių nuomos mokėjimų sumažinimas turi įtakos tik mokėjimams, kurių iš pat pradžių mokėjimo terminas buvo 2021 m. birželio 30 d. arba anksčiau. Jei nuomos lengvata sumažina nuomos mokėjimus iki ar po 2021 m. birželio 30 d., ši 16-ojo TFAS praktinė priemonė negali būti taikoma šioms nuomos lengvatoms.
Šios pataisos Europos Sąjungoje turi būti taikomos metiniams ataskaitiniams laikotarpiams, prasidedantiems 2021 m. balandžio 1 d. arba vėliau.
Bendrovės vadovybė įvertino, kad šios pataisos neturi reikšmingos įtakos šioms tarpinėms finansinėms ataskaitoms, nes per ataskaitinį laikotarpį nebuvo gauta reikšmingų lengvatų/nuolaidų ir jų nesitikima gauti vėlesniais laikotarpiais.
3-iojo TFAS „Verslo jungimai“, 16-ojo TAS „Nekilnojamasis turtas, įranga ir įrengimai“, 37-ojo TAS „Atidėjiniai, neapibrėžtieji įsipareigojimai ir turtas“ pataisos ir 2018–2020 m. metiniai TFAS patobulinimai
TASV paskelbė šias siauros taikymo srities TFAS standartų pataisas:
- 3-iojo TFAS „Verslo jungimai“ pataisomis atnaujinama 3-iajame TFAS pateikta nuoroda į Konceptualiuosius finansinės atskaitomybės pagrindus, nekeičiant verslo jungimų apskaitos reikalavimų.
- 16-ojo TAS „Nekilnojamasis turtas, įranga ir įrengimai“ pataisose numatytas draudimas įmonei iš nekilnojamojo turto, įrangos ir įrengimų savikainos atimti pajamas, gautas pardavus turto vienetą, kol įmonė rengia turtą numatytam naudojimui. Vietoj to, bendrovė pripažins tokias pardavimo pajamas ir susijusias sąnaudas pelno (nuostolių) dalyje pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaitoje.
- 37-ojo TAS „Atidėjiniai, neapibrėžtieji įsipareigojimai ir turtas“ pataisose nurodoma, kurias išlaidas įmonė turėtų įtraukti nustatydama sutarties vykdymo išlaidas, kad galėtų įvertinti, ar sutartis yra nuostolingą.
- 2018–2020 m. metiniais TFAS patobulinimais daromi nedideli 1-ojo TFAS „Tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų taikymas pirmą kartą“, 9-ojo TFAS „Finansinės priemonės“, 41-ojo TAS „Žemės ūkis“ ir 16-ojo TFAS „Nuoma“ aiškinamųjų pavyzdžių pakeitimai.
Šios pataisos Europos Sąjungoje turi būti taikomos metiniams ataskaitiniams laikotarpiams, prasidedantiems 2022 m. sausio 1 d. arba vėliau.
Bendrovės vadovybė šiuo metu vertina šių pataisų įtaką finansinėms ataskaitoms.
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
3 Investicijos į dukterines įmones
Toliau pateikiama informacija apie Bendrovės investicijas į dukterines įmones 2021 m. rugsėjo 30 d.:
| Isigijimo savikaina | Vertės sumažėjimas | Likutinė vertė | Bendrovės valdoma nuosavybės dalis, proc. | Grupės valdoma efektyvi nuosavybės dalis, proc. | |
|---|---|---|---|---|---|
| Dukterinės įmonės: | |||||
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ | 750 422 | - | 750 422 | 100,00 | 100,00 |
| AB „Ignitis gamyba“ | 321 202 | - | 321 202 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ | 52 300 | - | 52 300 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Ignitis“ | 47 138 | - | 47 138 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Ignitis renewables“ | 44 701 | - | 44 701 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ | 20 400 | - | 20 400 | 51,00 | 51,00 |
| UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ | 5 975 | - | 5 975 | 50,47 | 100,00 |
| UAB „NT Valdos“ | 3 961 | (3 833) | 128 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Transporto valdymas“ | 2 359 | - | 2 359 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Elektroninių mokėjimų agentūra“ | 1 428 | - | 1 428 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Gamybos optimizavimas“ | 350 | - | 350 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“ | 22 961 | (22 961) | - | 100,00 | 100,00 |
| 1 273 197 | (26 794) | 1 246 403 |
Toliau pateikiama informacija apie Bendrovės investicijas į dukterines įmones 2020 m. gruodžio 31 d.:
| Isigijimo savikaina | Vertės sumažėjimas | Likutinė vertė | Bendrovės valdoma nuosavybės dalis, proc. | Grupės valdoma efektyvi nuosavybės dalis, proc. | |
|---|---|---|---|---|---|
| Dukterinės įmonės: | |||||
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ | 738 877 | - | 738 877 | 98,53 | 98,53 |
| AB „Ignitis gamyba“ | 313 720 | - | 313 720 | 98,20 | 98,20 |
| UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ | 52 300 | - | 52 300 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Ignitis“ | 47 136 | - | 47 136 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Ignitis renewables“ | 44 700 | - | 44 700 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ | 20 400 | - | 20 400 | 51,00 | 51,00 |
| „Tuuleenergia“ OÜ | 6 659 | - | 6 659 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ | 5 975 | - | 5 975 | 50,47 | 99,22 |
| UAB „NT Valdos“ | 8 958 | (3 833) | 5 125 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Transporto valdymas“ | 2 359 | - | 2 359 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Elektroninių mokėjimų agentūra“ | 1 428 | - | 1 428 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Gamybos optimizavimas“ | 350 | - | 350 | 100,00 | 100,00 |
| Lietuvos energijos paramos fondas | 16 | - | 16 | 100,00 | 100,00 |
| UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“ | 22 961 | (22 961) | - | 100,00 | 100,00 |
| 1 265 839 | (26 794) | 1 239 045 |
Ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Bendrovės investicijų judėjimas per laikotarpį:
| 2021 m. 9 mén. | |
|---|---|
| Likutinė vertė sausio 1 d. | 1 239 045 |
| Dukterinių įmonių akcijų supirkimas | 19 024 |
| Perklasifikavimas (j)/iš turto skirto parduoti | (6 659) |
| Dukterinių įmonių kapitalo mažinimas | (4 997) |
| Investicijų nurašymas | (23) |
| Nuostolių dengimas | 7 |
| Investicijų padidėjimas dėl mokėjimų akcijomis | 6 |
| Likutinė vertė rugsėjo 30 d. | 1 246 403 |
Dukterinių įmonių akcijų supirkimas
Per 2021 m. 9 mén. Bendrovė įsigijo dukterinių įmonių AB „Energijos skirstymo operatorius“ (13 118 175 akcijas po 0,88 Eur) ir AB „Ignitis gamyba“ (11 688 245 akcijas po 0,64 Eur) smulkiųjų akcininkų akcijų. Po įsigijimo, AB „Energijos skirstymo operatorius“ nuosavybės dalis padidėjo 1,47, o AB „Ignitis gamyba“ – 1,80 proc. punkto.
2020 m. gruodžio 31 d. Bendrovė turėjo neapibrėžtąjį įsipareigojimą išpirkti visas dukterinių įmonių Energijos skirstymo operatorius AB ir Ignitis gamyba AB akcijas. Pagal išpirkimo procedūras, Bendrovė pervedė akcijų pirkimo kainos depozitą į banko sąskaitą (kuris buvo parodytas kaip „Kitas ilgalaikis turtas“). Kaip minima aukščiau, per 2021 m. 9 mén. Bendrovė įsigijo dalį akcijų, tai turėjo pagrindinę reikšmę pinigų srautų „Išankstinių apmokėjimų ir ateinančių laikotarpių sąnaudų, kito trumpalaikio ir ilgalaikio turto (padidėjimas) sumažėjimas“ straipsniui.
Per 2021 m. 9 mén. bendra sumokėta suma už investicijų į dukterines įmones įsigijimą siekė 19 024 tūkst. Eur, o už nuostolių dengimą – 7 tūkst. Eur.
Perklasifikavimas į turtą skirtą parduoti
Per 2021 m. 9 mén. Bendrovės valdyba pritarė Bendrovės įmonių grupės atsinaujinančių išteklių energetikos įmonių, konsolidavimo projekto inicijavimui. Projektu siūloma sutelkti „Ignitis grupės“ veikiančius ir plėtojamus vėjo energetikos (sausumoje ir jūroje), saulės energetikos, atliekų ir biokuro projektus ir kompetencijas vienoje vietoje, nukreipiant jas tolimesnei plėtrai ir šiam tikslui pasirinkti UAB „Ignitis renewables“, kurios 100 proc. akcijų priklauso Bendrovei. „Ignitis renewables“ nuosavybėn būtų perleidžiama UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“, UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ ir „Tuuleenergia“ OÜ akcijas, gavus visus reikalingus sutikimus bei suderinimus.
Vadovybės nuomone visi reikalingi sprendimai atlikti, todėl ir visi kriterijai išvardinti 5 TFAS dėl ilgalaikio turto perklasifikavimo į turtą skirtą parduoti atitiko 2021 m. rugsėjo 30 d. dėl 6 659 tūkst. Eur investicijos į „Tuuleenergia“ OÜ, todėl ji buvo perklasifikuota į turtą skirtą parduoti. Investicijos į UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ ir UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ nebuvo perklasifikuotos į turtą skirtą parduoti, kadangi nevisi reikalingi kriterijai išvardinti 5 TFAS dėl ilgalaikio turto perklasifikavimo į turtą skirtą parduoti atitiko ataskaitinio laikotarpio pabaigai.
UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų opciono sutartis
2021 m. rugsėjo 30 d. Bendrovei priklauso 51 proc. UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ (toliau – KKJ) akcijų, o likusios 49 proc. akcijų priklauso UAB „Gren Lietuva“ (toliau – GREN; anksčiau UAB „FORTUM HEAT LIETUVA“).
Abu akcininkai pasirašė Akcininkų sutartį, kurioje nustatyta, kad svarbūs verslo valdymo sprendimai vienbalsiai turi tvirtinti akcininkai ir / arba Valdyba, kurią sudaro vienodas abejų akcininkų atstovų skaičius bei vienas nepriklausomas narys. Tuo atveju, jeigu akcininkai nepasiektų bendros nuomonės aklavietės situacijoje, Bendrovei numatyta opciono teisė įsigyti (pasirinkimo pirkti sandoris) visas GREN turimas KKJ akcijas, tuo tarpu GREN numatyta opciono teisė parduoti (pasirinkimo parduoti sandoris) visas turimas KKJ akcijas Bendrovei už kainą, kurios apskaičiavimas apibrėžtas akcininkų sutartyje.
Bendrovės vadovybės nuomone, pasirinkimo pirkti sandoris yra išvestinė priemonė. Pasirinkimo sandoris yra įgyvendinamas panašia kaina kaip akcijų tikroji vertė įgyvendinimo datai (pasirinkimo pirkti sandoris ir pasirinkimo pirkti sandoris). Vadovybės nuomone, išvestinės priemonės tikroji vertė nėra reikšminga.
Kiti pokyčiai
Per 2021 m. 9 mén. buvo sumažintas dukterinės įmonės UAB „NT Valdos“ įstatinis kapitalas 4 997 tūkst. Eur sumai. Bendrovė dukterinės įmonės įstatinio kapitalo mažinimą apskaitė mažinant investicijų į dukterines įmones įsigijimo savikainą.
Per 2021 m. 9 mén. nebuvo jokių kitų investicijų į dukterines įmones vertės sumažėjimo indikacijų. Bendrovė neatliko dukterinių įmonių vertės sumažėjimo testų ir per 2021 m. 9 mén. papildomo vertės sumažėjimo nuostolių investicijoms nepripažino.
Po finansinių ataskaitų dienos buvo įvykių, susijusių su galimomis investicijų į dukterines įmones vertės sumažėjimo indikacijomis. Daugiau informacijos pateikta 20.2 pastaboje
2018 m. balandžio 13 d. Bendrovės valdyba nusprendė pradėti mažinti UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“ veiklos apimtis. 2021 m. gegužės 10 d. Bendrovės akcininkai priėmė sprendimą likviduoti UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“. 2021 m. gegužės 21 d. dukterinės įmonės teisinis statusas pakeistas į „likviduojama“.
Ignitis
120 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
4 Ilgalaikės gautinos sumos
Po vienerių metų gautinas sumas sudaro:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Ilgalaikės gautinos sumos | ||
| Suteiktos paskolos | 820 529 | 753 092 |
| Gautina suma už AB „Litgrid“ pardavimą | 136 212 | |
| Kitos ilgalaikes gautinos sumos | 143 | 810 |
| Iš viso | 820 672 | 890 114 |
| Atimti: vertės sumažėjimas | ||
| Likutinė vertė | 820 672 | 890 114 |
4.1 Atidėtas mokėjimas už perleistas AB „LitGrid“ akcijas
Eilutė „Gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą“ sumažėjo, nes 2021 m. III ketv. gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą 136 212 tūkst. Eur buvo perklasifikuota į kitas gautinas sumas. Daugiau informacijos pateikta 13 pastaboje.
4.2 Suteiktų paskolų tikėtini kredito nuostoliai
Bendrovė 2021 m. rugsėjo 30 d. įvertino, ar ilgalaikių ir trumpalaikių paskolų gavėjų kredito rizika reikšmingai padidėjo, ir nenustatė požymių bei neturi informacijos apie tai, kad pavienių paskolų gavėjo kredito rizika būtų reikšmingai padidėjusi. Dėl to nei ilgalaikėms, nei trumpalaikėms skoloms nebuvo pripažinti tikėtini galiojimo laikotarpio kredito nuostoliai (4.3 pastaba).
4.3 Suteiktos paskolos
Bendrovės suteiktas paskolas 2021 m. rugsėjo 30 d. sudaro paskolos išduotos dukterinėms įmonėms:
| Palūkanų normos rūšis | Per vienerius metus (7 pastaba) | Po vienų metų | Iš viso | |
|---|---|---|---|---|
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ | Fiksuotos palūkanos | - | 616 288 | 616 288 |
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ (perimtos paskolos) | Fiksuotos palūkanos | 7 902 | 35 517 | 43 419 |
| „Tuuleenergia“ OÜ | Fiksuotos palūkanos | - | 19 119 | 19 119 |
| UAB „Eurakras“ | Fiksuotos palūkanos | - | 17 555 | 17 555 |
| UAB „Ignitis“ | Kintamos palūkanos | - | 27 000 | 27 000 |
| UAB „Ignitis“ | Fiksuotos palūkanos | 100 792 | 11 800 | 112 592 |
| UAB „Ignitis“ | Fiksuotos palūkanos | 111 | - | 111 |
| UAB „Transporto valdymas“ | Kintamos palūkanos | 13 000 | - | 13 000 |
| UAB „Ignitis renewables“ | Fiksuotos palūkanos | - | 93 250 | 93 250 |
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ | Fiksuotos palūkanos | 3 343 | - | 3 343 |
| Likutinė vertė | 125 148 | 820 529 | 945 677 |
2021 m. vasario 2 d. Bendrovė pasirašė naują paskolos sutartį su dukterine įmone UAB „Ignitis renewables“. Paskolos suma – 293 000 tūkst. Eur, paskolos grąžinimo terminas – 2031 m. vasario 1 d.
Pagal galiojančias paskolų sutartis, 2021 m. rugsėjo 30 d. Bendrovės neišmokėtų paskolų dalis siekė 303 450 tūkst. Eur.
Išmokėtų paskolų tikrosios vertės nurodytos 19 pastaboje.
Bendrovės suteiktas paskolas 2020 m. gruodžio 31 d. sudaro šios dukterinėms įmonėms suteiktos paskolos:
| Palūkanų normos rūšis | Per vienerius metus (7 pastaba) | Po vienų metų | Iš viso | |
|---|---|---|---|---|
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ | Fiksuotos palūkanos | - | 616 288 | 616 288 |
| AB „Energijos skirstymo operatorius“ (perimtos paskolos) | Kintamos palūkanos | 7 901 | 41 444 | 49 345 |
| „Tuuleenergia“ OÜ | Fiksuotos palūkanos | - | 19 119 | 19 119 |
| UAB „Eurakras“ | Fiksuotos palūkanos | - | 17 555 | 17 555 |
| UAB „Ignitis“ | Kintamos palūkanos | - | 27 000 | 27 000 |
| UAB „Ignitis“ | Fiksuotos palūkanos | 77 | 11 800 | 11 877 |
| UAB „Transporto valdymas“ | Kintamos palūkanos | - | 17 236 | 17 236 |
| UAB „Ignitis renewables“ | Fiksuotos palūkanos | 56 922 | 2 650 | 59 572 |
| Likutinė vertė | 64 900 | 753 092 | 817 992 |
Ilgalaikės paskolos pagal grąžinimo terminus:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Nuo 1 iki 2 metų | 7 901 | 6 907 |
| Nuo 2 iki 5 metų | 54 616 | 64 958 |
| Po 5 metų | 758 012 | 681 227 |
| Likutinė vertė | 820 529 | 753 092 |
5 Kitas finansinis turtas
Bendrovės kitų finansinį turtą sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Inovacijų fondas KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis | ||
| Group“ | 22 186 | 4 912 |
| Iš viso | 22 186 | 4 912 |
Per 2021 m. 9 mén. bendra investicijų į Inovacijų fondą KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ suma išaugo 17 274 tūkst. Eur.
Per 2021 m. 9 mén. inovacijų fondo KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ tikrosios vertės pasikeitimo pelnas 14 037 tūkst. Eur pripažintas ir parodytas pelno (nuostolių) ir kitų bendrųjų pajamų ataskaitos (toliau PNKBPA) straipsnyje „Finansinės veiklos pajamos“ (15 pastaba). Šio finansinio turto tikroji vertė nustatoma atsižvelgiant į naujausius investavimo etapus arba kitus naujausius įvykius ir duomenis (19 pastaba).
Kiti pasikeitimai susiję su per 2021 m. 9 mén. padarytomis 2 427 tūkst. Eur naujomis investicijomis ir 810 tūkst. Eur perklasifikavimu iš kitų ilgalaikių gautinų sumų.
ignitis gropis
121 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
6 Kitos gautinos sumos
Bendrovės kitas gautinas sumas sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Gautinos sumos už AB „LitGrid“ pardavimą trumpalaikė dalis | 136 212 | 14 481 |
| Kitos gautinos sumos | 8 | 273 |
| Iš viso | 136 220 | 14 754 |
Eilutė „Gautinos sumos už AB „LitGrid“ pardavimą trumpalaikė dalis“ pardavimą“ išaugo, nes 2021 m. III ketv. gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą 136 212 tūkst. Eur buvo perklasifikuota iš ilgalaikių gautinų sumų į kitas gautinas sumas. Likusios gautinos sumos grąžinimo terminas 2022 m. rugsėjo 30 d.
Pagal galiojantį susitarimą iki 2022 m. rugsėjo 30 d. UAB „EPSO-G“ turi padengti skolą Grupei už AB „LitGrid“ akcijas, įsigytas 2012 m. rugsėjo 30 d. Galutinio kainos priedo suma per 2021 m. devynių mėnesių periodą nepasikeitė.
Iš UAB „EPSO-G“ gautina suma už akcijas apskaitoma kaip finansinis turtas, kuris vėlesniais laikotarpiais vertinamas tikrąja verte, tikrosios vertės pasikeitimą pripažįstant pelnu ar nuostoliais. Ši gautina suma yra reikšmingas apskaitinis vertinimas ir sprendimas, kaip tai yra atskleista metinių finansinių ataskaitų pastaboje 4.3. Vadovybės sprendimai dėl šio apskaitinio vertinimo yra tokie patys, kurie buvo panaudoti rengiant metines finansines atskaitas už metus, pasibaigusius 2020 m. gruodžio 31 d.
7 Trumpalaikės paskolos ir gautinos palūkanos
Bendrovės trumpalaikes paskolas sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| „Cash-pool“ paskolos | 104 246 | 77 |
| Trumpalaikės paskolos | 13 000 | 56 922 |
| Ilgalaikių paskolų einamųjų metų dalis | 7 902 | 7 901 |
| Gautinos palūkanos | 6 083 | 9 056 |
| Iš viso | 131 231 | 73 956 |
| Atimti: paskolų vertės sumažėjimas | ||
| Likutinė vertė | 131 231 | 73 956 |
2021 m. rugsėjo 30 d. Bendrovė patikrino, ar reikšmingai nepadidėjo ilgalaikių ir trumpalaikių paskolų gavėjų kredito rizika, ir nenustatė indikacijų ir neturi informacijos, rodančių, kad individualiu vertinimu paskolų gavėjų kredito rizika reikšmingai padidėjo. Taip pat nebuvo pripažinti tikėtini galiojimo laikotarpio kredito nuostoliai (toliau – TKN).
8 Pinigai ir pinigų ekvivalentai
Bendrovės pinigus ir pinigų ekvivalentus sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Pinigai bankų sąskaitose | 385 896 | 421 289 |
| Nedisponuojamos lėšos | 226 | |
| Iš viso | 386 121 | 421 289 |
Pinigai ir pinigų ekvivalentai 2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. sudaro pinigus banke.
Nedisponuojamos lėšos laikomos bankuose pagal tam tikrus sutarčių reikalavimus, pavyzdžiui vykdant sutartis su garantiniais įsipareigojimais susijusios piniginės lėšos. Šios piniginės lėšos negali būti naudojamos kasdienei Bendrovės veiklai finansuoti.
Pinigų ir pinigų ekvivalentų tikroji vertė 2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. apytikriai yra lygi jų likutinei vertei.
9 Nuosavas kapitalas
Bendrovės įstatinį kapitalą sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Įstatinis kapitalas | ||
| Paprastosios akcijos, Eur | 1 658 756 294 | 1 658 756 294 |
| Išleistos ir visiškai apmokėtos paprastosios akcijos, Eur | 1 658 756 294 | 1 658 756 294 |
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Bendrovės įstatinį kapitalą sudarė 1 658 756 294 akcijų, padalytų į 74 283 757 paprastųjų vardinių akcijų, kurių kiekvienos nominali vertė – 22,33 Eur.
2021 m. kovo 25 d. vykusio eilinio visuotinio akcininkų susirinkimo metu buvo priimtas sprendimas savų akcijų įsigijimui sudaryti 23 000 tūkst. Eur rezervą.
2021 m. kovo 25 d. Bendrovė pervedė 5 729 tūkst. Eur į privalomąjį rezervą. Bendrovės privalomasis rezervas 2021 m. birželio 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. nebuvo visiškai suformuotas.
ignitis gnare
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
10 Mokėjimai akcijomis
2020 m. gruodžio 18 d. sutartys dėl dalyvavimo Bendrovės ir jos dukterinių įmonių pagrindinių vadovų ilgalaikio skatinimo akcijų opcionais programoje buvo pasirašytos su pagrindiniais Bendrovės ir jos dukterinių įmonių vadovais.
2021 m. gegužės 12 d. Bendrovės Stebėtojų taryba pritarė pasiūlymui nutraukti Bendrovės ir jos dukterinių įmonių pagrindinių vadovų skatinimo akcijų opcionais sutartis.
Per 2021 m. 9 mén. mokėjimų akcijomis išlaidos apskaitytos PNKBA straipsnyje „Darbo užmokesčio ir susijusios sąnaudos“ ir sudarė 157 tūkst. Eur bei atspindi mokėjimų akcijomis sutartis, sudarytas su pagrindiniais vadovais. Kadangi mokėjimų akcijomis sutartys buvo savanoriškai nutrauktos, be jokios kompensacijos pagrindiniams vadovams ir nutraukimas nėra susijęs su teisių suteikimo sąlygų nesilaikymu, todėl jos buvo apskaitomos kaip pagreitintas teisių į mokėjimus akcijomis perdavimas, pripažįstant iš karto pilną išlaidų sumą ir su tuo susijusį nuosavybės padidėjimą.
11 Paskolos ir obligacijos
Bendrovės finansines skolas sudarė:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. – 2020 m. gruodžio 31 d. | ||
|---|---|---|
| Ilgalaikės | - | - |
| Išleistos obligacijos | 888 139 | 886 945 |
| Trumpalaikės | - | - |
| Sukauptos palūkanos | 4 765 | 9 143 |
| Iš viso finansinių skolų | 892 904 | 896 088 |
Per laikotarpį, pasibaigusį 2021 m. rugsėjo 30 d., su išleistų obligacijų palūkanomis susijusios sąnaudos buvo lygios 14 376 tūkst. Eur (per laikotarpį, pasibaigusį 2020 m. rugsėjo 30 d. – 11 870 tūkst. Eur).
Ilgalaikių skolų grąžinimo terminai:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. – 2020 m. gruodžio 31 d. | ||
|---|---|---|
| Nuo 1 iki 2 metų | - | - |
| Nuo 2 iki 5 metų | - | - |
| Po 5 metų | 888 139 | 886 945 |
| Iš viso | 888 139 | 886 945 |
Visos skolos denominuotos eurais.
Per 2021 m. I–III ketvirčius Bendrovė neturėjo finansinių ir nefinansinių įsipareigojimų pažeidimų, dėl kurių įsipareigojimų klasifikavimas kaip trumpalaikių ir ilgalaikių galėtų būti keičiamas.
2021 m. rugsėjo 30 d. Bendrovės nepanaudotų paskolų ir banko sąskaitų kredito (angl. overdrafts) likutis buvo 110 000 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d. – 267 896 tūkst. Eur).
ignitis gropis
123 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
12 Grynoji skola
Grynoji skola yra ne TFAS likvidumo rodiklis, kuris naudojamas skolos ir labai likvidaus Bendrovės valdomo turto santykiui nustatyti. Įgyvendindama rizikos valdymo strategiją, vadovybė stebi grynosios skolos rodiklį.
Grynosios skolos skaičiavimo tikslais finansinės skolos apima tik skolas finansų įstaigoms, išleistas obligacijas ir susijusias mokėtinas palūkanas.
Šioje pastaboje pateikta grynosios skolos, kuri yra ne TFAS rodiklis šių finansinių ataskaitų parengimo tikslais ir kurį vadovybė apibrėžia taip, kaip pateikta toliau.
Grynosios skolos likučiai:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai | (386 121) | (421 289) |
| Indėlis | (45 000) | (45 000) |
| Ilgalaikės finansinės skolos | 888 139 | 886 945 |
| Trumpalaikės finansinės skolos (įskaitant sąskaitos perviršį ir sukauptas palūkanas) | 4 765 | 9 143 |
| Nuomos įsipareigojimai | 18 089 | 520 |
| Grynoji skola | 479 872 | 430 319 |
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai | (386 121) | (421 289) |
| Indėlis | (45 000) | (45 000) |
| Finansinės skolos – fiksuota palūkanų norma | 892 839 | 896 088 |
| Finansinės skolos – kintama palūkanų norma | 65 | - |
| Nuomos įsipareigojimai | 18 089 | 520 |
| Grynoji skola | 479 872 | 430 319 |
Bendrovės grynosios skolos likučių ir finansinės veiklos pinigų srautų suderinimas:
| Turtas | Nuomos įsipareigojimai | Finansinės skolos | Iš viso | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pinigai ir pinigų ekvivalentai | Indėlis astygiota deponavimo sąskaitoje | Ilgalaikiai | Trumpalaikiai | Ilgalaikės paskolų ilgalaikė dalis | Trumpalaikės paskolos | ||
| Grynoji skola 2021 m. sausio 1 d. | (421 289) | (45 000) | 267 | 253 | 886 945 | 9 143 | 430 319 |
| Piniginiai pokyčiai | |||||||
| Pinigų ir pinigų ekvivalentų (padidėjimas) sumažėjimas | 35 168 | - | - | - | - | - | (35 168) |
| Nuomos mokėjimai – pagrindinė suma | - | - | - | (195) | - | - | (195) |
| Sumokėtos palūkanos | - | - | - | (1) | - | (18 933) | (18 934) |
| Nepiniginiai pokyčiai | |||||||
| Sudarytos nuomos sutartys | - | - | 16 549 | 1 454 | - | - | 18 003 |
| Mokėtinų palūkanų sukaupimas | - | - | - | 21 | 1 194 | 14 555 | 15 770 |
| Įsipareigojimų nurašymas | - | - | (120) | (139) | - | - | (259) |
| Perklasifikavimai tarp straipsnių | - | - | (111) | 111 | - | - | - |
| Grynoji skola 2021 m. rugsėjo 30 d. | (386 121) | (45 000) | 16 585 | 1 504 | 888 139 | 4 765 | 479 872 |
Ignitis grupo
124 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
13 Pajamos pagal sutartis su klientais
Bendrovės pajamos pagal sutartis su klientais buvo šios:
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | |
|---|---|---|
| Valdymo mokesčio pajamos | 2 222 | 2 298 |
| Iš viso | 2 222 | 2 298 |
Bendrovės pajamas pagal sutartis su klientais per 2021 m. ir 2020 m. I–III ketvirčius daugiausiai sudarė konsultavimo ir valdymo paslaugų, suteiktų dukterinėms įmonėms, pajamos.
Veiklos sezoniškumas neturi įtakos Bendrovės pajamoms. Be to, Bendrovė nepateikia informacijos apie segmentus, nes turi tik vieną segmentą.
Toliau pateikiami Bendrovės pajamų pagal sutartis su klientais likučiai:
| 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. | |
|---|---|---|
| Prekybos gautinos sumos | 303 | 313 |
| Iš viso | 303 | 313 |
14 Dividendai
14.1 Bendrovės paskelbti dividendai
Bendrovės paskelbti dividendai:
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | |
|---|---|---|
| AB „Ignitis grupė“ | 86 763 | 70 000 |
43,010 mln. Eur dividendų už 2020 m. antrajį pusmetį buvo patvirtinti visuotinio metinio akcininkų susirinkimo metu 2021 m. kovo 25 d.
43,753 mln. Eur dividendų už 2021 m. pirmąjį pusmetį buvo patvirtinti visuotinio metinio akcininkų susirinkimo metu 2021 m. rugsėjo 27 d.
Dividendai gauti iš IPO Stabilizavimo vykdytojo (AB „Swedbank“), susiję su įsigytomis stabilizavimo akcijomis pagal susitarimą, buvo grąžinti Grupei viso suma 984 tūkst. Eur po pelno mokesčio prie pajamų šaltinio.
14.2 Bendrovės dividendų pajamos
Per 2021 m. 9 mén. Bendrovės dividendų pajamos iš Grupės įmonių buvo šios:
| Paskelbta | Dividendus paskelbusi įmonė | Laikotarpis, už kurį skiriami dividendai | Dividendai tenkantys vieną akcijai, Eur | Paskelbta dividendų suma | Bendrovės dividendų pajamos | Nekontrolių ojančios daibos dividendai |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021-03-30 | AB „Energijos skirstymo operatorius“ | 2020 | 0,0620 | 55 467 | 54 654 | 813 |
| 2021-03-25 | UAB „Ignitis“ | 2020 | 0,2869 | 39 715 | 39 715 | - |
| 2021-03-30 | UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ | 2020 | 0,0176 | 745 | 376 | - |
| 2021-03-31 | AB „Ignitis gamyba“ | 2020 m. II pusmetis | 0,0290 | 18 792 | 18 453 | 339 |
| 2021-03-30 | „Tuuleenergia“ OÜ | 2020 | 928 000 | 928 | 928 | - |
| 2021-03-30 | UAB „Transporto valdymas“ | 2020 | 16,1532 | 1 316 | 1 316 | - |
| 2021-05-04 | UAB „Ignitis renewables“ | 2019-2020 | 2 218 | 6 655 | 6 655 | - |
| 2021-04-27 | UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“ | 2020 | 0,1838 | 223 | 223 | - |
| Iš viso | 123 841 | 122 320 | 1 152 |
Per 2021 m. 9 mén. Bendrovės gautų dividendų suma siekė 122 320 tūkst. Eur.
Per 2020 m. 9 mén. Bendrovės dividendų pajamos iš Grupės įmonių buvo šios:
| Paskelbta | Dividendus paskelbusi įmonė | Laikotarpis, už kurį skiriami dividendai | Dividendai tenkantys vieną akcijai, Eur | Paskelbta dividendų suma | Bendrovės dividendų pajamos | Nekontrolių ojančios daibos dividendai |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020-04-14 | UAB „Eurakras“ | 2019 | 14.6225 | 2 333 | 2 333 | - |
| 2020-04-22 | UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ | 2019 | 0,0271 | 739 | 373 | 366 |
| 2020-04-27 | UAB „NT Valdos“ | 2019 | 21,7890 | 3 762 | 3 762 | - |
| 2020-04-30 | AB „Ignitis gamyba“ | 2019 m. II pusmetis | 0,0560 | 36 288 | 35 361 | 927 |
| 2020-04-30 | AB „Energijos skirstymo operatorius“ | 2019 | 0,0760 | 67 992 | 66 399 | 1 593 |
| 2020-08-03 | UAB „Vėjo vatas“ | 2019 | 22.2847 | 2 229 | 2 229 | - |
| 2020-08-03 | UAB „Vėjo gūsis“ | 2019 | 20.3539 | 5 231 | 5 231 | - |
| 2020-09-28 | AB „Ignitis gamyba“ | 2020 m. I pusmetis | 0.0230 | 14 904 | 14 635 | 269 |
| Iš viso | 133 478 | 130 336 | 2 793 |
Remiantis Lietuvos banko patvirtintu Oficialaus siūlymo cirkuliaru (žr. metinių finansinių ataskaitų 24.3 pastabą), 2020 m. gegužės mėn. Bendrovė išmokėjo papildomus dividendų dydžio priedus, įtrauktus lentelėje viršuje, buvusiemis AB „Ignitis gamyba“ akcininkams 229 tūkst. Eur ir taip pat 2020 m. gegužę Bendrovė išmokėjo buvusiemis AB „Energijos skirstymo operatorius“ akcininkams 1 819 tūkst. Eur vertės dividendų dydžio papildomus priedus. Tokia pačia suma buvo sumažinta 2020 m. I pusmečio SPLOCI straipsnis „Dividendų pajamos“.
ignitis
125 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
15 Finansinės pajamos
Bendrovės finansinės pajamos buvo šios:
| 2021 m. 9 mėn. | 2020 m. 9 mėn. | |
|---|---|---|
| Palūkanų pajamos, pripažintos taikant efektyviają palūkanų normą | ||
| Inovacijų fondas KGB „Smart Energy Fund powered by Ignitis“ | 16 676 | 14 539 |
| Group“ tikrosios vertės pokytis (5 pastaba) | 14 037 | - |
| Kitos finansinės veiklos pajamos | 1 | - |
| Iš viso | 30 714 | 14 539 |
Bendrovė uždirba palūkanų pajamas iš ilgalaikių ir trumpalaikių paskolų, kurių didžiausia dalis suteikta Grupės įmonėms (4, 7 pastabos). Per 2021 metų 9 mėn. Bendrovė gavo 19 118 tūkst. Eur (per 2020 metų 9 mėn. – 15 964 tūkst. Eur) palūkanų pajamų, kurios parodytos Pinigų srautų ataskaitos „Gautos palūkanos“ straipsnyje.
16 Finansinės sąnaudos
Bendrovės finansinės sąnaudos buvo šios:
| 2021 m. 9 mėn. | 2020 m. 9 mėn. | |
|---|---|---|
| Obligacijų palūkanų sąnaudos | 14 376 | 11 870 |
| Paskolų ir kitos palūkanų sąnaudos | 1 373 | 1 132 |
| Nuomos įsipareigojimų palūkanų sąnaudos | 21 | (1) |
| Kitos finansinės veiklos sąnaudos | 2 179 | 1 673 |
| Iš viso | 17 949 | 14 674 |
Bendrovė palūkanų sąnaudas patiria dėl ilgalaikių ir trumpalaikių mokėtinų paskolų bei išplatintų obligacijų (11 pastaba). Per 2021 metų 9 mėn. Bendrovė sumokėjo 18 934 tūkst. Eur (per 2020 metų 9 mėn. – 12 757 tūkst. Eur) palūkanų, kurios parodytos pinigų srautų ataskaitos „Sumokėtos palūkanos“ straipsnyje.
17 Neapibrėžtieji įsipareigojimai ir nebalansiniai įsipareigojimai
17.1 Bendrovės suteiktos ir gautos garantijos
17.1.1 Su paskolomis susijusios išleistos garantijos
Bendrovė išleido toliau nurodytas garantijas pagal dukterinių įmonių gautas paskolas:
| Dukterinės įmonės pavadinimas | Garantijos gavėjas | Suteikta | Terminas | Maksimali garantijos suma | 2021 m. rugosijo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ | ||||||
| UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ | Europos investicijų bankas | 2016-12-30 | 2037-04-07 | 190 000 | 139 813 | 139 984 |
| „Pomerania Wind Farm“ | ||||||
| sp. z o. o. | AB „Swedbank“ | |||||
| Europos investicijų bankas | 2017-10-18 | 2022-10-18 | 61 200 | 58 502 | 58 502 | |
| „Pomerania Wind Farm“ | ||||||
| sp. z o. o. | Šiaurės investicijų bankas | 2020-03-09 | 2035-12-31 | 66 823 | 55 686 | 56 560 |
| Grupės įmonės | Grupės įmonės | |||||
| UAB „Swedbank | 2020-10-14 | 2035-12-31 | 32 302 | 32 302 | 32 920 | |
| UAB „Vėjo Gūsis“ | lizingas“ | |||||
| UAB „Swedbank | 2021-05-25 | 2022-05-24 | - | 41 029 | 12 459 | |
| UAB „Vėjo Vatas“ | lizingas“ | |||||
| UAB „Swedbank | 2019-01-29 | 2022-02-28 | 9 258 | 645 | 4 327 | |
| 359 583 | 327 977 | 309 877 |
2016 m. gruodžio 5 d. Bendrovė ir Europos investicijų bankas (toliau – EIB) (Liuksemburgas) sudarė garantijų ir nuostolių atlyginimo sutartį, pagal kurią Bendrovė užtikrina visų dukterinės įmonės UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ esamų ir būsimų įsipareigojimų, susijusių su 2016 m. gruodžio 5 d. pasirašyta 17 metų trukmės finansavimo sutartį su EIB 190 000 tūkst. Eur sumai, vykdymą. Garantija užtikrina visų rūšių mokėtinų sumų, susijusių su naudojimosi paskola, gražinimą EIB. 2021 m. rugsėjo 30 d. UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ buvo panaudojusi 139 813 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d. – 139 984 tūkst. Eur) EIB kredito dalį.
2017 m. gegužės 31 d. Bendrovės dukterinė įmonė UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ ir AB „Swedbank“ pasirašė kredito sutartį 120 000 tūkst. Eur sumai. Paskolos tikslas – finansuoti Kauno kogeneracinės jėgainės komplekso statybos darbus ir su statyba susijusių vykdomo projekto išlaidas: mokėjimų finansavimui pagal statybos, įrangos tiekimo, elektrifikacijos, bendrųjų statybos darbų, bendrųjų sistemų, automatizavimo sistemų įrengimo, draudimo, statybvietės valdymo, projekto valdymo sutartis, taip pat avansiniams mokėjimams (kredito lėšomis negali būti finansuojamos palūkanos ir nenumatytos išlaidos) be PVM. 2021 m. rugsėjo 30 d. buvo panaudota 114 709 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d. – 114 709 tūkst. Eur) suteiktos paskolos dalis. UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ piniginius įsipareigojimus bankui pagal kredito sutartį užtikrina Bendrovė ir „Luxembourg Investment Company 414 S.A R.L.“ proporcingai turimam UAB „Kauno kogeneracijos jėgainė“ akcijų skaičiui, t.y. 51 proc. akcijų priklauso Bendrovei ir 49 proc. akcijų priklauso UAB „Gren Lietuva“.
ignitis grapie
126 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
Įgyvendindama „Pomerania“ vėjo jėgainių parko Lenkijoje statybos projektą, Bendrovės valdomai įmonių grupei priklausanti įmonė „Pomerania Wind Farm“ sp. z o. o. su EIB sudarė sutartį, pagal kurią Bendrovei buvo išmokėta 258 mln. PLN (apie 56 mln. Eur) paskola šio projekto įgyvendinimui. Bendrovė ir EIB sudarė pirmo pareikalavimo garantijos sutartį dėl šios paskolos užtikrinimo. Garantijos suma lygi 120 proc. paskolos sumos t. y. 309 mln. PLN (apie 67 mln. Eur). Bendrovės dukterinė įmonė UAB „Ignitis renewables“, valdanti visas „Pomerania Wind Farm“ sp. z o. o. akcijas, su EIB sudarė sutartį dėl 100 proc. „Pomerania Wind Farm“ sp. z o. o. akcijų įkeitimo paskolos davėjo naudai. Paskolos grąžinimo terminas – 2035 m. gruodžio 31 d.
Įgyvendindama „Pomerania“ vėjo jėgainių parko Lenkijoje statybos projektą, Bendrovės valdomai įmonių grupei priklausanti įmonė „Pomerania Wind Farm“ sp. z o. o. su Šiaurės investicijų banku (toliau – ŠIB) sudarė sutartį, pagal kurią Bendrovei buvo išmokėta 149 mln. PLN (apie 32 mln. Eur) paskola šio projekto įgyvendinimui. Bendrovė ir ŠIB sudarė pirmo pareikalavimo garantijos sutartį dėl šios paskolos užtikrinimo. Garantijos suma lygi 100 proc. paskolos sumos. Bendrovės dukterinė įmonė UAB „Ignitis renewables“, valdanti visas „Pomerania Wind Farm“ sp. z o. o. akcijas, su ŠIB sudarė sutartį dėl 100 proc. „Pomerania Wind Farm“ sp. z o. o. akcijų įkeitimo paskolos davėjo naudai.
Grupę sudarančios įmonės gali skolinti viena kitai savo lėšas virtualiai pervedant jas į Grupės tarpusavio skolinimosi platformos banko sąskaitą, atidarytą AB „Swedbank“ banke. Bendrovė garantuoja už tarpusavio skolinimosi platformoje dukterinių įmonių pasiskolintų lėšų ir palūkanų grąžinimą paskolinusioms dukterinėms įmonėms laiku. 2021 m. rugsėjo 30 d. Grupės tarpusavio skolinimosi platformoje dukterinės įmonės paskolino bei pasiskolino 145 275 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d. 12 536 tūkst. Eur), įskaitant 104 246 tūkst. Eur (2020 m. gruodžio 31 d. 77 tūkst. Eur) Bendrovės paskolintą sumą.
17.1.2 Kitos išleistos garantijos
Bendrovė suteikė toliau nurodytas garantijas:
| Dukterinės įmonės pavadinimas | Garantijos gavėjas | Suteikta | Terminas | Maksimali garantijos suma | 2021 m. rugsėjo 30 d. | 2020 m. gruodžio 31 d. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| UAB „VVP Investments“ | AB „Swedbank“ | 2019-10-11 | 2023-08-01 | 945 | 945 | 945 |
| UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“ | AB „SEB bankas“ | 2018-07-04 | 2023-10-08 | - | - | 405 |
| UAB „Ignitis“ | AB „NASDAQ Clearing“ | 2021-05-24 | neribotai | 110 000 | - | - |
| „Pomerania Wind Farm“ sp. z o. o. | „Nordex Polska“ Sp. z o. o. | 2019-05-31 | neribotai | 83 354 | - | - |
| UAB „VVP Investments“ | „Nordex Polska“ Sp. z o. o. | 2021-02-17 | neribotai | 55 097 | - | - |
| UAB „Gamybos optimizavimas“ | AB „Ignitis gamyba“ | 2020-01-01 | 2023-06-30 | 5 000 | - | 5 000 |
| Moray Offshore Windfarm (West) Limited | „Engie UK Markets“ Limited | 2021-04-21 | neribotai | 1 235 | - | - |
| Moray Offshore Windfarm (West) Limited | „Siemens Gamesa Renewables Energy“ Limited | 2021-09-08 | 2025-12-31 | 2 079 | - | - |
| 257 710 | 945 | 6 350 |
Ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
17.2 Teisminiai ginčai
Per 2021 9 mén. nebuvo reikšmingų pokyčių teisminiuose ginčuose nuo atskleistų 2020 m. metinėse finansinėse ataskaitose ar naujų reikšmingų teisminių ginčų išskyrus paminėtus žemiau.
Teisminis ginčas su AB „Energijos skirstymo operatorius“ (toliau – ESO) smulkiaisiais akcininkais
2020 m. rugpjūčio 10 d. Bendrovė gavo dukterinės įmonės ESO smulkiųjų akcininkų skundą dėl akcijų išpirkimo. Skunde reikalaujama nustatyti teisingą ESO akcijų kainą, kurią Bendrovė privalo sumokėti akcininkams privalomo akcijų išpirkimo metu.
2021 m. kovo 31 d. ieškovo skundas buvo atmestas teismo sprendimu. 2021 m. gegužės 20 d. Ieškovas pateikė apeliacinį skundą Lietuvos apeliaciniam teismui.
2021 m. birželio 14 d. teismui pateikti Bendrovės ir ESO atsiliepimai į apeliacinį skundą. Teismo posėdžio data apeliacinės instancijos teisme dar nepaskirta.
Dukterinės įmonės AB „Energijos skirstymo operatorius“ akcijų išpirkimas
2021 m. balandžio 2 d. Vilniaus apygardos teismas tenkino Bendrovės pareiškimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir pripažino, kad visos privalomo jos dukterinės bendrovės ESO akcijų pardavimo metu neparduotos mažumos akcininkų akcijos yra Bendrovės nuosavybė, bei įpareigojo akcijų sąskaitų tvarkytojus padaryti įrašus apie nuosavybės teisės perėjimą Bendrovei. Akcijos buvo perleistos 2021 m. balandžio 15 d. Už privalomo akcijų supirkimo kainą – 0,88 EUR už akciją. Po teismo sprendimo įvykdymo Bendrovei priklauso 100% ESO akcijų. 2021 m. balandžio 19 d. dėl teismo sprendimo buvo paduotas apeliacinis skundas.
Vilniaus apygardos teismas 2021 m. rugsėjo 7 d. priėmė nutartį, kuria atmetė ESO akcininkų apeliacinius skundus dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimo, kuriuo teismas tenkino Bendrovės pareiškimą dėl ESO akcijų nuosavybės perėjimo Bendrovei.
Dukterinės įmonės AB „Ignitis gamyba“ akcijų išpirkimas
Vilniaus miesto apylinkės teismas 2021 m. balandžio 30 d. sprendimu tenkino Bendrovės pareiškimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir pripažino, kad 11 113 442 vnt. iš 11 688 245 vnt. privalomo jos dukterinės bendrovės AB „Ignitis gamyba“ (toliau – „Ignitis gamyba“) akcijų pardavimo metu neparduotos akcijos yra Bendrovės nuosavybė, bei įpareigojo akcijų sąskaitų tvarkytojus padaryti įrašus apie nuosavybės teisės perėjimą Bendrovei.
Teismas 2021 m. rugpjūčio 27 d. sprendimu tenkino Bendrovės pareiškimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir pripažino, kad jos dukterinės bendrovės „Ignitis gamyba“ paprastųjų vardinių akcijų, kurios priklausė mirusiems „Ignitis gamyba“ akcininkams (likusios 574 803 vnt akcijų iš viršuje paminėtų) bei, kurios privalomo „Ignitis gamyba“ akcijų pardavimo metu nebuvo perleistos, yra Bendrovės nuosavybė ir įpareigojo akcijų sąskaitų tvarkytojus padaryti įrašus apie nuosavybės teisės perėjimą Bendrovei.
Įvykdžius Teismo sprendimus nuo 2021 m. rugsėjo 9 d. Bendrovei priklauso 100 proc. „Ignitis gamyba“ akcijų.
Dėl teisme gauto ieškinio ir pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių, AB „Ignitis grupė“ pagrindinių vadovų sudarytų opcionų sutarčių nutraukimo ir atskiruoju skundu prašomų panaikinti laikinųjų apsaugos priemonių
Teismas 2021 m. gegužės 3 d. nutartimi pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, kurių esmė – sustabdyta darbuotojų skatinimo opcionais programa, taip pat ir vadovų skatinimo opcionais programa iki teismo sprendimo įsiteisėjimo šioje byloje.
Bendrovės devyni pagrindiniai vadovai, siekdami sėkmingo darbuotojų skatinimo akcijų opcionais programos įgyvendinimo, savo iniciatyva nutraukė sudarytas pagrindinių vadovų opcionų sutartis, kurios buvo sudarytos 2020 m. gruodžio 18 d. Taip pat Bendrovė pateikė atskirąjį skundą Vilniaus apygardos teismui, prašydama panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. gegužės 3 d. nutartimi pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones.
2021 m. gegužės 19 d. Bendrovė Vilniaus miesto apylinkės teismui pateikė atsiliepimą į Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės ieškinį, kuriame nurodė nesutinkanti su pareikštu ieškiniu ir prašė civilinę bylą nutraukti, atsisakius bylą nutraukti – daliai reikalavimų taikyti ieškinio senatį, o bylos nenutraukus ir netaikius ieškinio senaties – ieškinį atmesti.
Tą pačią dieną savo atsiliepimus į ieškinį pateikė ir Bendrovės devyni pagrindiniai vadovai, prašydami civilinę bylą kiekvieno jų atžvilgiu nutraukti, o atsisakius nutraukti – ieškinį atmesti.
2021 m. birželio 9 d. nutartimi Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Prokuratūros pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo dalyje ir nutraukė civilinę bylą dalyje dėl reikalavimų pripažinti niekinėmis ir negaliojančiomis Bendrovės devynių pagrindinių vadovų opcionų sutartis.
2021 m. birželio 22 d. vykusio parengiamojo teismo posėdžio metu Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Bendrovės devynių pagrindinių vadovų prašymus ir pašalino juos iš nagrinėjamos civilinės bylos.
2021 m. liepos 8 d. nutartimi Vilniaus apygardos teismas netenkino Bendrovės atskirojo skundo, kuriuo buvo prašoma panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. gegužės 3 d. nutartį taikyti laikinąsias apsaugos priemones.
2021 m. gruodžio 9 d. paskirtas sekantis teismo posėdis.
ignitis
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
18 Sandoriai su susijusiomis šalimis
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Bendrovę kontroliuojanti šalis buvo Lietuvos Respublika, atstovaujama LR Finansų ministerijos. Susijusių šalių atskleidimo tikslams Lietuvos Respublika neapima centrinių ir vietinių valdžios institucijų. Atskleidimas apima sandorius ir likučius su akcininku, dukterinėmis įmonėmis (Bendrovės sandoriams) ir visomis valstybės kontroliuojamomis ar įmonėmis, kuriose valstybė turi reikšmingą įtaką (sandoriai su tokiomis įmonėmis atskleidžiami atskirai tik tada, kai jie yra reikšmingi), bei pagrindiniais vadovaujančiais darbuotojais ir jų artimi šeimų nariais.
Toliau pateikiami Bendrovės per 2021 9 mén. sudaryti sandoriai su susijusiomis šalimis ir jų laikotarpio pabaigos likučiai 2021 m. rugsėjo 30 d.:
| Susijusios šalys | Gautinos sumos | Gautinos paskolos | Mokėlinos sumos | Pardavimai | Pirkimai | Finansinės veiklos pajamos (senaudos) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dukterinės įmonės | 303 | 951 749 | 280 | 2 222 | 1 177 | 16 251 |
| UAB „EPSO-G“ | 136 212 | - | - | - | - | 414 |
| Iš viso | 136 515 | 951 749 | 280 | 2 222 | 1 177 | 16 665 |
Toliau pateikiami Bendrovės per 2020 m. 9 mén. sudaryti sandoriais su susijusiomis šalimis ir jų metų pabaigos likučiai 2020 m. gruodžio 31 d.:
| Susijusios šalys | Gautinos sumos | Gautinos paskolos | Mokėlinos sumos | Pardavimai | Pirkimai | Finansinės veiklos pajamos (senaudos) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dukterinės įmonės | 931 | 831 308 | 281 | 2 299 | 1 177 | 13 937 |
| UAB „EPSO-G“ | 158 739 | 599 | - | - | - | 602 |
| Iš viso | 159 670 | 831 907 | 281 | 2 299 | 1 177 | 14 539 |
18.1 Išmokos pagrindiniams vadovaujantiems asmenims
| 2021 m. 9 mén. | 2020 m. 9 mén. | |
|---|---|---|
| Altyginimai ir kitos trumpalaikės išmokos pagrindiniams vadovaujantiems asmenims iš jų: | 776 | 576 |
| Trumpalaikės išmokos darbuotojams | 611 | 576 |
| Išeltinės kompensacijos | 8 | - |
| Išmokų akcijomis sąnaudos | 157 | - |
| Pagrindinių vadovaujančių asmenų skaičius | 4 | 12 |
Nuo 2021 metų Bendrovės pagrindiniams vadovaujantiems asmenims yra priskiriami tik Bendrovės Valdybos nariai, Stebėtojų tarybos nariai ir Vadovas. Dėl šios priežasties buvo pakoreguotas palyginamojo laikotarpio atskleidimas.
ignitis gropis
129 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turinys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
19 Finansinių priemonių tikrosios vertės
Finansinės priemonės, vertinamos tikraja verte
Bendrovės gautinos sumos už AB „LitGrid“ akcijų pardavimą (3-iasis lygis) ir investicija į Inovacijų fondą KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ (3-iasis lygis) buvo vertinamos tikraja verte.
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Bendrovė apskaitė gautiną sumą už AB „LitGrid“ pardavimą tikraja verte pelne (nuostoliuose). Tikroji vertė atitinka 3 lygį tikrosios vertės nustatymo hierarchijoje. Tikroji vertė buvo nustatyta remiantis diskontuotais pinigų srautais taikant 0,298 proc. normą (2020 m. gruodžio 31 d. – 0,298 proc.).
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Bendrovė apskaitė investiciją į Inovacijų fondą KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“. Bendrovė apskaito finansinį turtą ir įsipareigojimus, kurių apskaitos principai nurodyti metinių finansinių ataskaitų 8 pastaboje, tikraja verte. Tikroji vertė atitinka 3-ąjį tikrosios vertės nustatymo hierarchijos lygį. Šio finansinio turto tikrosios vertės remiasi paskutiniais investavimo etapais (5 pastaba). Šio finansinio turto tikroji vertė pasikeis priklausomai nuo būsimų investavimo etapų ar kitų reikšmingų įvykių.
Finansinės priemonės, kurių tikroji vertė atskleidžiama
2021 m. rugsėjo 30 d. ir 2020 m. gruodžio 31 d. Bendrovės gautinų sumų, susijusių su dukterinės įmonės AB „Energijos skirstymo operatorius“ gautinomis paskolomis, tikroji vertė nustatyta diskontuojant pinigų srautus remiantis rinkos palūkanų norma, nustatyta kaip rinkos palūkanų norma pridedant palūkanų normos apsikeitimo sandorius eurais terminams, kurie yra panašūs periodui, likusiam iki išleistų obligacijų išpirkimo Pinigų srautai diskontuoti naudojant 2,48 proc. vidutinę svertinę diskonto normą (2020 m. gruodžio 31 d. – 2,19 proc.). Gautinų sumų tikroji vertė priskiriama 2-ajam tikrosios vertės hierarchijos lygiui.
Bendrovės kitų suteiktų paskolų tikroji vertė nustatyta diskontuojant pinigų srautus, remiantis rinkoje stebima palūkanų norma. 2021 m. rugsėjo 30 d. pinigų srautai diskontuoti naudojant 2,46 proc. vidutinę svertinę diskonto normą (2020 m. gruodžio 31 d. – 2,56 proc.). Su skolomis susijusių finansinių įsipareigojimų vertinimas priskiriamas 2-ajam tikrosios vertės hierarchijos lygiui.
Bendrovės obligacijų emisijos skolų (11 pastaba) tikroji vertė apskaičiuota diskontuojant būsimuosius pinigų srautus, susijusius su kupono mokėjimais, remiantis rinkoje stebima palūkanų norma ir įprastais su obligacijų emisija susijusiais būsimaisiais mokėjimais. 2021 m. rugsėjo 30 d. pinigų srautai diskontuoti naudojant 2,48 proc. vidutinę svertinę diskonto normą (2020 m. gruodžio 31 d. – 2,19 proc.). Tam tikroms obligacijų emisijoms diskonto norma yra nustatyta kaip rinkos palūkanų norma pridedant palūkanų normos apsikeitimo sandorius eurais terminams, kurie yra panašūs periodui, likusiam iki išleistų obligacijų išpirkimo. Obligacijų emisijos skola priskiriama 2-ajam tikrosios vertės hierarchijos lygiui.
Toliau lentelėje parodytas Bendrovės finansinių priemonių tikrosios vertės paskirstymas pagal hierarchijos lygius 2021 m. rugsėjo 30 d.:
| | Pas-taba | Likutinė vertė | 1-iasis lygis
Aktyviose rinkose
kotiruojamos kainos | 2-iasis lygis
Kiti tiesiogiai arba
netiesiogiai stebimi duomenys | 3-iasis lygis
Nestebimi duomenys | Iš viso |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Finansinės priemonės tikraja verte pelne (nuostoliuose)
Turtas | | | | | | |
| Gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą | | 136 212 | | - | 136 212 | 136 212 |
| Inovacijų fondas KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ | 5 | 22 186 | - | - | 22 186 | 22 186 |
| Finansinės priemonės, kurių tikroji vertė atskleidžiama
Turtas | | | | | | |
| Gautinos paskolos iš dukterinės įmonės AB „Energijos skirstymo operatorius“ | 4.3, 7 | 620 580 | - | 606 878 | - | 606 878 |
| Kitos suteiktos paskolos | 4.3, 7 | 331 180 | - | 326 143 | - | 326 143 |
| Įsipareigojimai | | | | | | |
| Išleistos obligacijos | 11 | 892 839 | - | 872 932 | - | 872 932 |
| Skolos įsipareigojimai | 11 | 65 | - | 65 | - | 65 |
Toliau lentelėje parodytas Bendrovės finansinių priemonių tikrosios vertės paskirstymas pagal hierarchijos lygius 2020 m. gruodžio 31 d.:
| | Pas-taba | Likutinė vertė | 1-iasis lygis
Aktyviose rinkose
kotiruojamos kainos | 2-iasis lygis
Kiti tiesiogiai arba
netiesiogiai stebimi duomenys | 3-iasis lygis
Nestebimi duomenys | Iš viso |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Finansinės priemonės tikraja verte pelne (nuostoliuose)
Turtas | | | | | | |
| Gautina suma už AB „LitGrid“ pardavimą | 4 | 150 693 | - | - | 150 693 | 150 693 |
| Inovacijų fondas KŪB „Smart Energy Fund powered by Ignitis Group“ | 5 | 4 912 | - | - | 4 912 | 4 912 |
| Finansinės priemonės, kurių tikroji vertė atskleidžiama
Turtas | | | | | | |
| Gautinos paskolos iš dukterinės įmonės AB „Energijos skirstymo operatorius“ | 4.3 | 616 288 | - | 614 862 | - | 614 862 |
| Kitos suteiktos paskolos | 4.3 | 201 704 | - | 198 049 | - | 198 049 |
| Įsipareigojimai | | | | | | |
| Išleistos obligacijos | 10 | 896 088 | - | 894 158 | - | 894 158 |
ignitis
130 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Finansinės ataskaitos
Turnys »
Visos sumos tūkstančiais eurų, jei nenurodyta kitaip
20 Įvykiai po ataskaitinio laikotarpio
20.1 Valstybės energetikos reguliavimo tarybos sprendimai
2021 m. spalio 15 d. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), vadovaudamasi Elektros energijos perdavimo, skirstymo ir visuomeninio tiekimo paslaugų bei visuomeninės kainos viršutinės ribos nustatymo metodikos (toliau – Metodika) nauja redakcija, priėmė nutarimą dėl AB „Energijos skirstymo operatorius“ (toliau – ESO) elektros skirstymo paslaugos kainos viršutinės ribos ateinančiam reguliavimo periodui (toliau – Nutarimas).
Pagrindiniai Metodikos atnaujinimo efektai detalizuojami Nutarime:
-
VERT nustatė papildomą tarifo dedamąją, įvertinusi tinklo atstatymo, plėtros bei kitų investicijų poreikį, numatytą ESO 10 metų investicijų planuose, kurios pagrindu į 2022–2026 m. laikotarpio ESO reguliuojamas pajamas kasmet bus įskaičiuojama 28 mln. Eur suma (140 mln. Eur 2022–2026 m. reguliavimo laikotarpiu). Papildomos tarifo dedamosios dydis nustatomas užtikrinant tvarų ESO įsiskolinimo lygį (Metodikos 14 punktas), kuris, Grupės vertinimu, atitinka ne didesnę nei 6,5x grynoji skola / EBITDA rodiklio reikšmę;
-
Nutarimu perskaičiuojama ESO reguliuojamo turto vertė (angl. regulated asset base (RAB)), kuri, lyginant su 2021 metais, sumažėja 317 mln. Eur (nuo 1 414 mln. Eur iki 1 097 mln. Eur);
-
Nusidėvėjimo ir investicijų grąžos skirtumas už 2018–2021 m., preliminariu Grupės vertinimu sudarantis 160 mln. Eur, didžiaja apimtimi (96 proc.) turės būti grąžintas 2032–2036 m. laikotarpiu. Numatoma, kad su VERT suderintas skirtumo grąžinimo grafikas galės būti koreguojamas atsižvelgiant į tvarų ESO įsiskolinimo lygį, kuris, Grupės vertinimu, atitinka ne didesnę nei 6,5x grynoji skola / EBITDA rodiklio reikšmę.
Bendrovės vertinimu, papildoma tarifo dedamoji (1 punktas) didžiąja dalimi atsveria neigiamą aukščiau (2 ir 3 punktuose) nurodytų dviejų pokyčių įtaką ir atitinkamai užtikrina tvarią reguliavimo aplinką.
Vadovybės nuomone, pokyčiai minimi 2 punkte (reguliuojamo turto bazės sumažėjimas) yra galima investicijos į ESO likutinės vertės sumažėjimo indikacija. Tačiau, pilna įtaka turėtų būti skaičiuojama įvertinant visus pokyčius.
Tarpinių finansinių ataskaitų datai Bendrovė dar nebuvo baigusi vertinti galutinės reguliavimo pakeitimų įtakos investicijos likutinei vertei, tačiau tikisi tai atlikti ir susidanusią įtaką apskaityti iki metinių finansinių ataskaitų už 2021 m. parengimo datos.
20.2 Su stebėtojų taryba susiję sprendimai
2021 m. spalio 26 d. neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu, buvo nuspręsta išrinkti šiuos stebėtojų tarybos narius 4 (ketverių) metų kadencijai: Judith Buss; Bent Christensen; Lorraine Wrafter; Tim Brooks; Alfonso Faubel; Aušra Vičkačkienė; Ingrida Muckutė.
2021 m. spalio 29 d. išrinktas stebėtojų tarybos pirmininkas – Alfonso Faubel.
20.3 Kiti įvykiai
2021 m. lapkričio 22 d. stebėtojų taryba pritarė ne didesnės nei 300 mln. Eur paskolos sutarties (toliau – Paskola) sudarymui su dukterine bendrove UAB „Ignitis“. Dėl Paskolos sutarties savo teigiamą nuomonę taip pat pateikė ir audito komitetas. Paskolos lėšos pagal poreikį bus naudojamos 2021–2022 m. susidarysiantiemą skirtumams tarp elektros energijos / gamtinių dujų faktinių įsigijimo kainų ir patvirtintų tarifų buitiniams vartotojams finansuoti. Paskolos sutartyje numatyta galimybė Paskolą pagal poreikį panaudoti dalimis per vienerius metus nuo Paskolos sutarties pasirašymo. Kiekvienos iš paskolos dalių grąžinimo terminas – ne vėliau nei per 6 metus nuo pinigų perdavimo momento. Paskolos dalis galima grąžinti anksčiau numatyto vėliausio grąžinimo termino.
Kitų reikšmingų įvykių po finansinių ataskaitų datos iki šių finansinių ataskaitų išleidimo datos nebuvo.
ignitis gropis
131 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Papildoma informacija
Turinys »
Papildoma informacija
| 7.1 Pranešimai apie patronuojančiosios bendrovės esminius įvykius | 133 |
|---|---|
| 7.2 Kita svarbi teisinė informacija | 137 |
1
ignitis
gnare
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpį / Papildoma informacija
Turinys »
7.1 Pranešimai apie patronuojančiosios bendrovės esminius įvykius
Per ataskaitinį laikotarpį (2021 m. 9 mén.)
| Data | Ivykis |
|---|---|
| Rugsėjo 30 d. | „Ignitis grupės“ įmonių grupės preliminarūs 2021 m. 8 mėnesių finansiniai duomenys |
| Rugsėjo 28 d. | Pranešimas apie šaukiamą neeilinį visuotinį AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimą |
| Rugsėjo 27 d. | Neeilinio visuotinio AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimo sprendimai |
| Rugsėjo 17 d. | Dėl Tinklų segmento metodikos naujam reguliaciniam laikotarpiui viešosios konsultacijos |
| Rugsėjo 9 d. | Nuosavybės teisė į visas „Ignitis gamyba“ akcijas perrašyta „Ignitis grupei“ |
| Rugsėjo 9 d. | Dėl Europos Sajungos Bendrojo Teismo priimto sprendimo atšaukti Europos Komisijos sprendimą suderinti paskirtojo tiekėjo schemą Lietuvoje |
| Rugpjūčio 31 d. | „Ignitis grupės“ preliminarūs 2021 m. 7 mėnesių finansiniai duomenys |
| Rugpjūčio 31 d. | Pranešimas apie šaukiamą neeilinį visuotinį AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimą |
| Rugpjūčio 31 d. | 2021 m. I pusmečio tarpinis pranešimas: augimas paremtas Žaliosios gamybos plėtra |
| Rugpjūčio 27 d. | Teismas leido perleisti likusias „Ignitis gamybos“ akcijas „Ignitis grupei“ |
| Rugpjūčio 27 d. | Dėl tinklų segmento išmaniosios apskaitos diegimo programos perplanavimo |
| Rugpjūčio 27 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ daugumos akcininko paraiškos su pasiūlymu skirti dividendus už 2021 m. I pusm. |
| Rugpjūčio 27 d. | Dėl suskystintų gamtinių dujų paskirtojo tiekimo sutarties su „Equinor ASA“ |
| Rugpjūčio 26 d. | „Ignitis grupei“ konsoliduojant žaliosios energetikos įmonių veiklas, skelbiama UAB „Ignitis renewables“ generalinio direktoriaus atranka |
| Rugpjūčio 23 d. | „Ignitis grupė“ rugpjūčio 31 d. pristatys 2021 m. pirmojo pusmečio rezultatus |
| Rugpjūčio 17 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ gauto daugumos akcininko rašto apie kandidatų į Stebėtojų tarybos narių pozicijas atranką |
| Rugpjūčio 13 d. | Dėl ketinimo įsigyti tris Latvijoje vystomus vėjo parkus |
| Rugpjūčio 3 d. | Dėl nustatyto investicijų grąžos lygio 2022 m. |
| Liepos 29 d. | Neeilinio visuotinio AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimo sprendimai |
| Liepos 29 d. | „Ignitis grupės“ įmonių grupės preliminarūs 2021 m. 6 mėnesių finansiniai duomenys |
| Liepos 12 d. | „MSCI ESG Ratings“ suteikė AB „Ignitis grupė“ aukštesnį ESG reitingą |
| Liepos 7 d. | Pranešimas apie šaukiamą neeilinį visuotinį AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimą |
| Liepos 7 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ valdybos sprendimo pratęsti Stabilizavimo metu supirktų akcijų laikymo laikotarpį |
| Liepos 2 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ audito komiteto sudarymo tvarkos pakeitimo |
| Birželio 29 d. | „Ignitis grupės“ įmonių grupės preliminarūs 2021 m. 5 mėnesių finansiniai duomenys |
| Birželio 23 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ laiško investuotojams |
| Birželio 23 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ dukterinės bendrovės - UAB „Ignitis“ generalinio direktoriaus ir valdybos pirmininko paskyrimo |
| Birželio 18 d. | Dėl atnaujintų AB „Ignitis grupė“ valdybos narių kuravimo sričių |
| Birželio 15 d. | Pradėta atranka į AB „Ignitis grupė“ nepriklausomų stebėtojų tarybos narių pozicijas |
Ignitis
133 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Papildoma informacija
Turinys
| Data | Ivykis |
|---|---|
| Birželio 10 d. | AB „Ignitis grupė“ valdyba pritarė atsinaujinančių išteklių energetikos įmonių konsolidavimo projektui |
| Birželio 4 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ valdybos nario Dominyko Tučkaus atsistatydinimo |
| Gegužės 31 d. | Pranešimas apie vadovaujamas pareigas einančio asmens sandorį dėl AB „Ignitis grupė“ finansinių priemonių |
| Gegužės 27 d. | „Ignitis grupės“ įmonių grupės preliminarūs 2021 m. 4 mėnesių finansiniai duomenys |
| Gegužės 27 d. | 2021 m. I ketvirčio tarpinis pranešimas: smarkus augimas ir gairių laikymasis įgyvendinant strategiją |
| Gegužės 26 d. | AB „Ignitis grupė“ po kasmetinės peržiūros išlaikė BBB+ kredito reitingą |
| Gegužės 21 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ garantijos paslaugos sutarties sudarymo |
| Gegužės 21 d. | Nuosavybės teisė į dalį „Ignitis gamybos“ akcijų perrašyta „Ignitis grupei“ |
| Gegužės 18 d. | Correction: AB „Ignitis grupė“ ketina pasirašyti garantijos sutartį su NASDAQ Clearing AB |
| Gegužės 18 d. | AB „Ignitis grupė“ ketina pasirašyti garantijos sutartį su NASDAQ Clearing AB |
| Gegužės 17 d. | „Ignitis grupė“ rugpjūčio 27 d. pristatys 2021 m. pirmojo pusmečio rezultatus |
| Gegužės 14 d. | Dėl nuosavybės teisės į dalį „Ignitis gamybos“ akcijų perrašymo ir lėšų pervedimo akcininkams |
| Gegužės 13 d. | Dėl „Ignitis grupės“ pagrindinių vadovų sudarytų opcionų sutarčių nutraukimo ir atskiruoju skundu prašomų panaikinti laikinųjų apsaugos priemonių |
| Gegužės 10 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ dukterinės bendrovės, UAB „Energetikos paslaugų ir rangos organizacija“ likvidavimo |
| Gegužės 7 d. | Dėl stabilizavimo metu supirktų akcijų |
| Gegužės 5 d. | Dėl Europos Sąjungos Bendrojo Teismo priimto sprendimo atšaukti Europos Komisijos sprendimą suderinti atsinaujinančių energetikos projektų skatinimo schemą |
| Gegužės 4 d. | Pritarta, kad UAB „Ignitis renewables“ įsigytų bendrovę žaliosios energetikos projektų vystymui Lenkijoje |
| Gegužės 4 d. | Dėl teisme gauto ieškinio ir pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių |
| Balandžio 30 d. | Teismas leido perleisti dalį „Ignitis gamybos“ akcijų „Ignitis grupei“ |
| Balandžio 29 d. | „Ignitis grupės“ įmonių grupės preliminarūs 2021 m. 3 mėnesių finansiniai duomenys |
| Balandžio 27 d. | Dėl žiniasklaidos priemonėmis pateiktos informacijos apie AB „Ignitis grupė“ įmonių grupės pagrindinių vadovų ir darbuotojų skatinimo akcijų opcionais programą. |
| Balandžio 20 d. | „Enlight Research“ atlikta „Ignitis grupės“ apžvalga |
| Balandžio 15 d. | Nuosavybės teisė į visas ESO akcijas perrašyta „Ignitis grupei“ |
| Balandžio 14 d. | AB „Ignitis grupė“ dukterinės bendrovės ESO išmaniosios apskaitos infrastruktūros pirkime po sėkmingo praktinės atitikties įrodymo buvo priimtas sprendimas sudaryti sutartį su tiekėju |
| Balandžio 2 d. | Teismas leido perleisti ESO akcijas „Ignitis grupei“ |
| Balandžio 1 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ valdomos bendrovės UAB „Ignitis“ dukterinės įmonės įsteigimo Suomijoje |
| Kovo 30 d. | „Ignitis grupės“ įmonių grupės preliminarūs 2021 m. 2 mėnesio finansiniai duomenys |
| Kovo 25 d. | Eilinio visuotinio AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimo sprendimai |
| Kovo 22 d. | AB „Ignitis grupė“ patvirtino vadovų ilgalaikio skatinimo akcijų opcionais programos strateginius tikslus ir jų rodiklius 2021-2024 metams |
| Kovo 12 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ stebėtojų tarybos sprendimų |
| Kovo 8 d. | Skelbiama AB „Ignitis grupė“ dukterinės UAB „Ignitis“ naujo generalinio direktoriaus ir valdybos nario atranka |
| Kovo 5 d. | Pranešimas apie vadovaujamas pareigas einančio asmens sandorį dėl AB „Ignitis grupė“ finansinių priemonių |
Ignitis
134 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Papildoma informacija
Turinys
| Data | Ivykis |
|---|---|
| Kovo 1 d. | Skelbiamos Pomeranijos vėjo elektrinių parko EBITDA prognozės |
| Vasario 26 d. | AB „Ignitis grupė“ skelbs finansinių ataskaitų audito paslaugų teikimo konkursą |
| Vasario 26 d. | „Ignitis grupės“ įmonių grupės preliminarūs 2021 m. 1 mėnesio finansiniai duomenys |
| Vasario 26 d. | Patvirtintas AB „Ignitis grupė“ įmonių grupės 2021-2024 m. strateginis planas |
| Vasario 26 d. | Pranešimas apie šaukiamą eilinį visuotinį AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimą |
| Vasario 26 d. | „Ignitis grupė“ 2020 m.: augimas visuose segmentuose lydimas 10 % didesniu nei prognozuota koreguotu EBITDA |
| Vasario 26 d. | 2020 m. „Ignitis grupės“ 12 mėn. tarpiniai rezultatai |
| Vasario 25 d. | AB „Ignitis gamyba“ patvirtino Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės plėtros verslo planą |
| Vasario 23 d. | „Ignitis grupė“ kovo 2 d. pristatys 2020 m. rezultatus ir 2021-2024 m. strateginį planą |
| Vasario 18 d. | AB „Ignitis grupė“ pradeda atnaujinamos atlygio politikos derinimą |
| Vasario 17 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ garantijos suteikimo už valdomos įmonės UAB „VVP Investment“ įsipareigojimų įvykdymą. |
| Vasario 17 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ gauto papildyto Finansų ministerijos Lūkesčių rašto |
| Vasario 11 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ valdomos bendrovės UAB „Ignitis“ ketinimo steigti dukterinę įmonę Suomijoje |
| Vasario 9 d. | AB „Ignitis grupė“ dukterinės bendrovės ESO Išmaniosios apskaitos infrastruktūros pirkime buvo sudaryta pateiktų pasiūlymų eilė |
| Vasario 1 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ ketinimo sudaryti iki 293 mln. eurų paskolos sutartį su UAB „Ignitis renewables“ |
| Sausio 28 d. | Correction: „Ignitis grupės“ įmonių grupės preliminarūs 2020 m. 12 mėnesių finansiniai duomenys |
| Sausio 28 d. | „Ignitis grupės“ įmonių grupės preliminarūs 2020 m. 12 mėnesių finansiniai duomenys |
| Sausio 13 d. | Correction: Priimtas sprendimas dėl AB „Ignitis grupė“ įmonių grupės ilgalaikio vadovų skatinimo akcijų opcionais programos |
| Sausio 8 d. | Informacija apie AB „Ignitis grupės“ vadovų ilgalaikio skatinimo programą |
Po ataskaitinio laikotarpio
| Data | Ivykis |
|---|---|
| Lapkričio 29 d. | Paskelbta AB „Ignitis grupė“ naujos kadencijos valdybos narių atranka |
| Lapkričio 26 d. | „Mokslų grįstų tikslų iniciatyva“ patvirtino ambicingus „Ignitis grupės“ ŠESD emisijų mažinimo tikslus |
| Lapkričio 24 d. | Pranešimas apie šaukiamą neeilinį visuotinį AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimą |
| Lapkričio 23 d. | „Ignitis grupė“ lapkričio 30 d. pristatys 2021 m. devynių mėnesių rezultatus |
| Lapkričio 22 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ ketinimo sudaryti iki 300 mln. eurų vidinės paskolos sutartį su UAB „Ignitis“ |
| Lapkričio 17 d. | Dėl Sprendimų klientams segmentui aktualaus SGD terminalo būtinojo kiekio nustatymo 2022-2024 metams |
| Lapkričio 16 d. | Pradėta atranka į AB „Ignitis grupė“ dukterinių bendrovių AB „Energijos skirstymo operatorius“ ir AB „Ignitis gamyba“ nepriklausomų stebėtojų tarybos narių pozicijas |
| Lapkričio 15 d. | Dėl ketinimo įsigyti Lenkijoje vystomų saulės parkų portfelį |
| Lapkričio 10 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ dukterinės bendrovės UAB „Ignitis“ 35 mln. eurų kreditavimo sutarties sudarymo |
| Lapkričio 8 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ dukterinės bendrovės „Ignitis renewables“ generalinio direktoriaus pasitraukimo |
| Lapkričio 4 d. | Dėl Sprendimų klientams segmentui aktualių įstatymų pakeitimo |
| Lapkričio 3 d. | Išrinkti AB „Ignitis grupė“ stebėtojų tarybos komitetų nariai |
Ignitis grupė
135 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Papildoma informacija
Turinys »
| Data | Ivykis |
|---|---|
| Spalio 29 d. | Išrinktas naujas AB „Ignitis grupė“ stebėtojų tarybos pirmininkas |
| Spalio 28 d. | Dėl Tinklų verslo segmento gamtinių dujų paslaugos pajamų lygio 2022 m. |
| Spalio 28 d. | „Ignitis grupės“ preliminarūs 2021 m. 9 mėnesių finansiniai duomenys |
| Spalio 26 d. | Neeilinio visuotinio AB „Ignitis grupė“ akcininkų susirinkimo sprendimai |
| Spalio 20 d. | Informacija apie Tinklų verslo segmento Metodikos atnaujinimą: užtikrintas reguliavimo tvarumas |
| Spalio 20 d. | Pranešimas apie 2021 m. spalio 20 d. vyksiantį „Ignitis grupė“ konferencinį skambutį |
| Spalio 18 d. | Dėl Tinklų verslo segmento elektros energijos skirstymo paslaugos pajamų lygio 2022 m. |
| Spalio 12 d. | Dėl AB „Ignitis grupė“ dukterinės bendrovės UAB „Ignitis“ ketinimo sudaryti iki 104 mln. eurų paskolos sutartį |
| Spalio 1 d. | VERT patvirtino atnaujintą elektros energijos paslaugų nustatymo metodiką |
136 / 143
ignitis
grupo
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Papildoma informacija
Turinys »
7.2 Kita svarbi teisinė informacija
Šiame tarpiniame pranešime pateikiama informacija AB „Ignitis grupė“ (toliau – patronuojančioji bendrovė) akcininkams, kreditoriams ir kitiems suinteresuotiems asmenims apie patronuojančiają bendrovę ir jos valdomų įmonių, kurios kartu vadinamos „Ignitis grupės“ įmonėmis (toliau – Grupė arba „Ignitis grupė“) veiklą per 2021 m. sausio–rugsėjo mėnesių laikotarpį.
Tarpinę ataskaitą parengė patronuojančiosios bendrovės administracija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymu (nuorodą) ir Lietuvos Respublikos įmonių konsoliduotos finansinės atskaitomybės įstatymu (nuoroda).
Už tarpiniame pranešime pateiktą informaciją atsakinga patronuojančiosios bendrovės vadovybė. Su pranešimu bei dokumentais, kuriais naudojantis jis buvo parengtas, galima susipažinti darbo dienomis pirmadieniais–ketvirtadieniais 7.30–16.30 val., penktadieniais 7.30–15.15 val. patronuojančiosios bendrovės centrinėje būstinėje (Laivės pr. 10, Vilnius) susitarus iš anksto (kreipkitės adresu [email protected]).
Vieši pranešimai, kuriuos patronuojančioji bendrovė privalo skelbti pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus, skelbiami patronuojančiosios bendrovės tinklalapyje bei „Nasdaq Vilnius“, Londono ir Liuksemburgo vertybinių popierių biržų tinklalapiuose.
Reikšmingi susitarimai
Reikšmingų susitarimų, kurių šalis yra patronuojančioji bendrovė ir kurie įsigaliotų, pasikeistų ar nutrūktų pasikeitus patronuojančiosios bendrovės kontrolei, sudaryta nebuvo.
Per ataskaitinį laikotarpį patronuojančioji bendrovė žalingų sandorių (neatitinkančių patronuojančiosios bendrovės tikslų, esamų įprastų rinkos sąlygų, pažeidžiančių akcininkų ar kitų asmenų grupių interesus ir pan.), kurie turėjo ar galėjo turėti neigiamą poveikį patronuojančiosios bendrovės finansiniams ir (arba) veiklos rezultatams, bei sandorių, sudarytų esant interesų konfliktui tarp patronuojančiosios bendrovės vadovų, kontroliuojančių akcininkų ar kitų susijusių šalių pareigų patronuojančiajai bendrovei ir jų privačių interesų ir (arba) kitų pareigų, nesudarė.
Patronuojančiosios bendrovės ir jos organų narių ar darbuotojų susitarimų, numatančių kompensaciją, jei jie atsistatydintų arba būtų atleisti be pagrįstos priežasties, arba jei jų darbas baigtųsi dėl patronuojančiosios bendrovės kontrolės pasikeitimo, sudaryta nebuvo.
Vidaus kontrolės ir rizikos valdymo sistemos, susijusios su konsoliduotų finansinių ataskaitų sudarymų
Patronuojančiosios bendrovės finansinės ataskaitos rengiamos pagal ES patvirtintus Tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus (TFAS).
Patronuojančiajai bendrovei apskaitos paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai prižiūri, kad finansinės ataskaitos būtų tinkamai rengiamos, rūpinasi, kad duomenys būtų surinkti laiku ir teisingai. Patronuojančiosios bendrovės finansinių ataskaitų rengimas, vidaus kontrolės ir finansinės rizikos valdymo sistemos, teisės aktai, reglamentuojantys finansinių ataskaitų sudarymą, yra kontroliuojami ir valdomi.
Informacija apie auditorius
2021 m. kovo 9 d. patronuojančioji bendrovė pasirašė 2019 m. kovo 26 d. sutarties su UAB „Ernst & Young“ priedą, kuriuo auditorius įsipareigojo teikti audito paslaugas pirmų šešių 2021 m. mėnesių laikotarpiu (sandorio vertė siekia 20 000 Eur). Daugiau informacijos susijusios su patronuojančiosios bendrovės auditoriais ir jų dukterinėmis įmonėmis, įskaitant jų atlygį, galite rasti 2020 m. metiniame pranešime.
Ataskaitiniu laikotarpiu, 2021 m. rugsėjo 27 d., neeilinis visuotinis patronuojančiosios bendrovės akcininkų susirinkimas patvirtino sprendimą išrinkti „KPMG Baltics“ audito įmone, kuri atliks 2021 ir 2022 metų Grupės finansinių ataskaitų ir konsoliduotų finansinių ataskaitų auditą bei už audito paslaugas mokėti ne daugiau kaip 203 000,00 Eur (be pridėtinės vertės mokesčio).
Informacija apie delistinguotas įmones
Po privalomojo ESO (Tinklų segmentas) ir „Ignitis gamybos“ (Lankščioji gamyba ir Žalioji gamyba) akcijų išpirkimo procedūrų, 2021 m. balandžio 15 d., patronuojančioji bendrovė tapo 100 % ESO akcininke, o 2021 m. rugsėjo 9 d. – 100 %, „Ignitis gamybos“ akcininke. Sprendimai buvo įgyvendinti atitinkamai 2021 m. rugsėjo 7 d. (ESO) ir 2021 m. rugsėjo 27 d. („Ignitis gamyba“).
Informaciją susijusią su delistinguotomis įmonėmis, įskaitant apmokėjimo už akcijas prognozę, galite rasti mūsų svetainėje.
Kalbos pastaba
Esant neatitikimams tarp lietuvių ir anglų kalbos dokumentų versijų, pagrindine versija laikoma anglų kalba parengtas dokumentas.
ignitis
137 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mén. laikotarpij / Trumpiniai
Turniya
Trumpiniai

ignitis
graph
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Trumpiniai
Turinys
Trumpiniai
| # | Skaičius |
|---|---|
| % | Procentas |
| '000 / tūkst. | Tūkstančiai |
| 12 mėn. | Ankstesnių dvylikos mėnesių laikotarpis |
| AB | Akcinė bendrovė |
| AE | Atsinaujinanti energetika |
| AEI | Atsinaujinantys energijos ištekliai |
| ASV | Aplinkos apsauga, socialinis atsakingumas bei valdysena (angl. Environmental, Social and Corporate Governance) |
| AVR | Alternatyvūs veiklos rodikliai – tai vidiniam veiklos valdymo vertinimui naudojami pakoreguoti šiame pranešime pateikiami skaičiai. |
| B2B | Verslas verslui (angl. business to business) |
| B2C | Verslas klientui (anlg. business to consumer) |
| BICG | „Baltic Institute of Corporate Governance“ |
| BVP | Bendras vidaus produktas |
| CO2 | Anglies dioksidas |
| CDP | Organizacija, per kurią teikiama informacija apie klimato kaitos valdymą organizacijoje (ankščiau vadinta „Carbon Disclosure Project“) |
| E | Elektra |
| EBIT | Veiklos pelningumas prieš palūkanas ir mokesčius |
| EBITDA | EBITDA – pelnas prieš finansinės veiklos rezultatą, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją. |
| EBPO | Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija |
| --- | --- |
| Energijos tiekimas | UAB „Energijos tiekimas“ |
| Enerpro | UAB Energetikos paslaugų ir rangos organizacija |
| „Eurakras“ | UAB „EURAKRAS“ |
| eNPS | Darbuotojų patirties indeksas |
| EPS | Pelnas vienai akcijai |
| ES | Europos Sąjunga |
| ESO | AB „Energijos skirstymo operatorius“ |
| FTE | Visos darbo dienos ekvivalento vienetas |
| Garantinis tiekimas | El. energijos tiekimas, siekiant užtikrinti vartotojų, kurie nustatyta tvarka nepasirinko nepriklausomo tiekėjo arba kurių pasirinktas nepriklausomas tiekėjas nevykdo savo įsipareigojimų, nutraukia veiklą arba el. energijos pirkimo–pardavimo sutartį, aprūpinimą el. energija |
| GD | Gamtinės dujos |
| GDR | Tarptautiniai depozitoriumo pakvitavimai (angl. Global Despository Recepts, GDR) |
| GPC | UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ |
| GRI | Visuotinę ataskaitų teikimo iniciatyva (angl. Global Reporting Initiative) |
| Grupė | UAB „Ignitis grupė“ įmonių grupė |
| GW | Gigavatas |
| Hidroelektrinė | Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė ir Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė |
| „Ignitis Eesti“ | Ignitis Eesti OÜ |
| „Ignitis gamyba“ | AB „Ignitis gamyba“ |
| „Ignitis Latvija“ | „Ignitis Latvija“ SIA |
| --- | --- |
| „Ignitis Polska“ | Ignitis Polska sp. z o.o. |
| „Ignitis renewables“ | UAB „Ignitis renewables“ |
| „Ignitis“ | UAB „Ignitis“ (buvusi „Lietuvos energijos tiekimas“ ir „Energijos tiekimas“) |
| IML | Ilgalaikis materialusis turtas |
| Instaliuota galia | Įrenginiai, kurie yra baigti statyti ir kuriuose buvo sėkmingai atlikti veiklos bandymai |
| Investicijos | Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto įsigijimas, įmonių akcijų įsigijimas |
| IPO | Pirminis viešas akcijų siūlymas (angl. Initial Public Offering) |
| ISO | Tarptautinė standartizacijos organizacija |
| ISIN | Tarptautinis finansinių instrumentų identifikavimo skaičius (angl. International Securities Identification Number) |
| JT | Jungtinės tautos |
| k.d. | Kalendorinės dienos |
| Kauno HE | Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė |
| Kauno KJ | UAB Kauno kogeneracinė jėgainė |
| KCB | Kombinuoto ciklo blokas |
| ketv. | Ketvirtis |
| KJ | Kogeneracinė jėgainė |
| Kruonio HAE | Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę; |
| kt. | Kita |
| Lietuvos energija | UAB „Lietuvos energija“ (dabartinė AB „Ignitis grupė“) |
| Lietuvos energijos tiekimas | UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ |
Ignitis
139 / 143
Tarpinis pranešimas už 2021 m. 9 mėn. laikotarpį / Trumpiniai
Turinys
| Litgas | UAB „Litgas“ |
|---|---|
| Litgrid | AB „Litgrid“ |
| LRAIC | Ilgalaikės vidutinės prieaugio sąnaudos |
| m. | Metai |
| Mažeikiai VP | UAB „VVP Investment“ |
| mėnesį | Mėnesis / mėnesiai |
| min. | Minimalus |
| mln./m | Milijonas per |
| mlrd. | Milijardas |
| MW | Megavatas |
| MWh | Megavatvalandė |
| n/a | Neaktualu |
| Nauji prijungimai ir galios padidinimai | Klientai, kurie naujai prisijungė prie elektros ar gamtinių dujų skirstomojo tinklo ar esamų prisijungimo taškų galios padidinimas |
| NPS | Klientų pasitenkinimo indeksas |
| „NT Valdos“ | UAB „NT Valdos“ |
| OPEX | Veiklos sąnaudos |
| p. p. | Procentiniai punktai |
| Pagaminta elektros energijos (neto) | Parduotas vėjo jėgainėse, saulės jėgainėse, biokuro elektrinėse, hidroelektrinėse (jtraukiant Kruonio hidroakumuliacinėj elektrinė), atliekų elektrinėse bei Elektrėnų komplekse pagamintas elektros kiekis |
| Pagaminta šiluminė energija (neto) | Parduotas atliekų elektrinėse bei biokuro elektrinėse pagamintas šiluminės energijos kiekis |
| Parduota elektros energija | Parduotas elektros energijos kiekis Lietuvoje (verslo klientai, buitiniai vartotojai ir garantinio tiekimo vartotojai) Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje |
| Patronuojanti bendrovė | AB „Ignitis grupė“ |
| Patronuojanti bendrovė / „Ignitis grupė“ | AB „Ignitis grupė“ (buvusi UAB „Lietuvos energija“) |
| --- | --- |
| Pilnas darbų užbaigimas | Sertifikato perėmimas, kuris reiškia elektrinės veiklos atsakomybės perdavimą Grupei |
| plg. | palyginti su |
| Pomeranijos VP | „Pomerania Wind Farm“ sp. z o.o. |
| RAB | Reguliuojamo turto bazė (angl. Regulated asset base) |
| ROCE | Pastovaus kapitalo pelningumo rodiklis (angl. Return on Capital Employed) |
| ROE | Nuosavo kapitalo pelningumo rodiklis (angl. Return on Equity) |
| ROI | Investicijų pelningumo rodiklis (angl. Return on Investment) |
| SAIDI | Vidutinė neplanuotų elektros energijos arba gamtinių dujų persiuntimo nutraukimų trukmė |
| SAIFI | Neplanuotų nutrūkimų dažnis tenkantis vienam vartotojui |
| SASB | Tvarumo apskaitos standartų valdyba (angl. Sustainability Accounting Standards Board) |
| SBTI | Mokslu paremtų tikslų iniciatyva (angl. Science Based Targets initiative) |
| SDG | Darnaus vystymosi tikslai (angl. Sustainable Development Goal) |
| SGD | Suskystintos gamtinės dujos |
| SGDT | Suskystintų gamtinių dujų terminalas |
| ŠESD | Šiltnamio efektą sukeliančios dujos |
| TCFD | Darbo grupė su klimatu susijusių finansinių ataskaitų informacijos atskleidimo klausimais (angl. Task Force on Climate-Related Financial Disclosures) |
| TFAS | Tarptautiniai finansinės atskaitomybės standartai |
| TRIR | Bendras registruojamas sužalojimų lygis (angl. Total Recordable Incident Rate) |
| Tuuleenergia | „Tuuleenergia osaühing“ |
| --- | --- |
| TWh | Teravatvalandė |
| UAB | Uždaroji akcinė bendrovė |
| UNGC | Jungtinių Tautų Pasaulinis susitarimas (angl. United Nations Global Compact) |
| VERT | Valstybinė energetikos reguliavimo taryba |
| Vilniaus KJ | UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ |
| Visagino atominė elektrinė | UAB „Visagino atominė elektrinė“ |
| Visuomeninis tiekimas | El. energijos tiekimo veikla, kurią teisės aktais nustatyta tvarka ir sąlygomis vykdo asmuo turintis visuomeninio tiekimo licenciją |
| „Vėjo gūsis“ | UAB „VĖJO GŪSIS“ |
| „Vėjo vatas“ | UAB „VĖJO VATAS“ |
| vnt. | vnt. |
| VKI | Vartotojų kainų indeksas |
| VVA | Valdybos nario veiklos apmokėjimas |
| VVI | Valstybės valdoma įmonė |
| WACC | Vidutinė svertinė kapitalo kaina (angl. Weighted average cost of capital) |
| Žaliosios energijos gamyba (neto) | Parduotas vėjo jėgainėse, saulės jėgainėse, biokuro elektrinėse, Kauno KJ ir hidroelektrinėse (įskaitant Kruonio hidroakumuliacinėj elektrinė) pagamintas elektros kiekis |
| Žaliosios gamybos dalis, % | Žaliosios gamybos dalis turi būti apskaičiuojama tokiu būdu: Žaliosios elektros energijos gamybą (įskaitant Kruonio hidroakumuliacinėj elektrinė) dalinant iš bendros pagamintos elektros energijos |
| Žaliosios gamybos instaliuotoji galia | Vėjo jėgainės, saulės jėgainės, biokuro elektrinės, Kauno KJ ir hidroelektrinės (įskaitant Kruonio hidroakumuliacinėj elektrinė), kurios baigtos statyti ir kuriose buvo sėkmingai atlikti veiklos bandymai. |
Ignitis
grupė
140 / 143
Tarpinis pranešimas už 2020 m. 9 men. laikotarpį / Atsak
Tursių patvirtinimas
Turinys
Atsakingų asmenų patvirtinimas

x ignitis
gnipis
141 / 143
Turinys
ignitis
grupe
ATSAKINGU ASMENU PATVIRTINIMAS
2021 m. lapkričio 30 d.
Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos vertybinių popierių įstatymo 14 straipsnio nuostatomis ir Lietuvos banko informacijos atskleidimo taisyklėmis, mes, AB „Ignitis grupė“ vadovas Darius Maikštėnas ir AB „Ignitis grupė“ Grupės finansų ir iždo vadovas Darius Kašauskas, ir UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ Grupės apskaitos vadovė Giedruolė Guobienė, veikianti pagal 2021 m. rugpjūčio 4 d. įsakymą Nr. IS-66-21, patvirtiname, kad, mūsų žiniomis, devynių mėnesių laikotarpio pasibaigusio 2021 m. rugsėjo 30 d. AB „Ignitis grupė“ tarpinės sutrumpintos konsoliduotos ir
patronuojančiosios bendrovės finansinės ataskaitos parengtos pagal Europos Sąjungoje priimtą 34-ąjį tarptautinį finansinės atskaitomybės standartą „Tarpinė finansinė atskaitomybė“, atitinka tikrovę ir teisingai parodo AB „Ignitis grupė“ konsoliduotą turtą, įsipareigojimus, finansinę būklę, laikotarpio pelną arba nuostolius ir pinigų srautus, tarpinėje ataskaitoje yra teisingai nurodyta verslo plėtros ir veiklos apžvalga AB „Ignitis grupė“ kartu su pagrindinių rizikų bei neapibrėžtumų, su kuriais susiduriama, aprašymu.

Darius Maikštėnas
Patronuojančiosios
bendrovės vadovas

Darius Kašauskas
Grupės finansų ir iždo vadovas

Giedruolė Guobienė
Grupės apskaitos vadovė, veikianti pagal 2021 m.
rugpjūčio 4 d. įsakymą Nr. IS-66-21
AB „Ignitis grupė“
Laisvės pr. 10, LT-04215 Vilnius, Lietuva
+370 5 278 2998
www.ignitisgrupe.lt
Juridinio asmens kodas 301844044
PVM mokėtojo kodas LT100004278519
AB „Ignitis grupé”
Laisvès pr. 10, LT-04215 Vilnius, Lietuva
[monès kodas 301844044
Tel. +370 5 278 2998
El. paštas [email protected]
www.ignitisgrupe.lt
Ryšiai su investuotojais
Ainé Riffel-Grinkevičienė
Tel. +370 643 14925
El. paštas [email protected]
Darnumas
Valentas Neviera
Tel. +370 670 25997
El. paštas [email protected]
Komunikacija
Artūras Ketienius
Tel. +370 620 76076
El. paštas [email protected]
Skelbimo data
2021 m. lapkričio 30 d.
ignitis
grupé