AI assistant
Creative Media & Community Trust Corporation — Earnings Release 2018
May 22, 2018
6737_rns_2018-05-22_17c48230-0f59-437c-818a-940482296aae.pdf
Earnings Release
Open in viewerOpens in your device viewer

דו"חות Corporation Trust Commercial CIM – תוצאות הרבעון הראשון של 2018
דאלאס – (10 במאי 2018) Corporation Trust Commercial CIM) נסחרת ב-NASDAQ וב-TASE תחת CMCT") (אנחנו", "שלנו", "CMCT " או "Trust Commercial CIM(", קרן להשקעות במקרקעין (REIT (שעוסקת בעיקר ברכישה, בעלות ותפעול של נכסי משרדים מסוג Creative" "Office ,"ו- "A Class "ונכסי משרדים בקהילות עירוניות תוססות ומתפתחות ברחבי ארצות הברית, דיווחה היום על תוצאות תפעוליות עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ .2018
נתונים עיקריים עבור הרבעון הראשון של 2018
- נטו במזומן (NOI (צמחו ב7.2%- וב6.5%- בהתאמה, בהשוואה לתקופה המקבילה 1 והכנסה תפעולית סגמנט המשרדים לנכסים זהים ב.2017-
- נחתמו חוזי שכירות לשטחים של 5,710 מ"ר לתקופות של יותר מ12- חודשים, הכוללים 4,420 מ"ר חידוש חוזים; מתוכם 2,760 מ"ר היו חוזי שכירות חוזרים שנחתמו בנכסים זהים, המייצגים עלייה של 17.4% בדמי שכירות במזומן למ"ר.
- על בסיס נכסים זהים, שיעור התפוסה בנכסי המשרדים הינו .93.9%
- בינואר .2018 2 נרכש נכס ב-Boulevard Wilshire 9460 בבוורלי הילס, קליפורניה עבור 132,000,000 דולר
- תזרים מפעולות נטו (FFO (לבעלי המניות רגילים בסך 10,122,000 דולר, או 0.23 דולר למניה מדוללת.
- הפסד נטו הזמין לבעלי מניות רגילים בסך 3,026,000 דולר, או 0.07 דולר למניה מדוללת.
- תזרים מפעולות נטו (FFO (לבעלי המניות רגילים בסך 10,122,000 דולר, או 0.23 דולר למניה מדוללת.
פרשנות ההנהלה
צ'רלס אי. גארנר השני, מנכ"ל CMCT, ציין, "יש לנו נכסים מסוג Office Creative ו- "A Class "המרוכזים בשווקים בעלי סף כניסה גבוה כפי שניתן לראות על ידי דמי השכירות הגבוהים של הנכסים, שיעורי התפוסה הגבוהים, ושיעור גידול גבוה של עליית דמי השכירות חידוש חוזים . מטרתנו להגיע ל4%- עד 6% צמיחה ב- NOI מנכסים קיימים עד שנת ,2022 המונעת על ידי עלייה בדמי השכירות עפ"י חוזי השכירות וחידוש חוזים של נכסים אשר הושכרו קודם לכן בדמי שכירות מתחת לשוק.
אנו ממוקדים בהגדלת שווי הנטו של הנכסים שלנו ותזרים המזומנים שלנו לכל מניה, ומספקים נזילות לבעלי המניות, במחירים המשקפים את התחזיות החזקות שלנו. אנו ממשיכים לשפר את מגוון הנכסים שלנו על מנת להשיג החזרים לבעלי המניות שלנו".
בינואר ,2018 CMCT רכשה 100% בעלות בנכס ב-Boulevard Wilshire 9460 הממוקם בבוורלי הילס, קליפורניה. בניין משרדים A Class המכיל 9 קומות. הבניין נבנה בשנת ,1959 שופץ לאחרונה ב2008- ומכיל כ6,397- מ"ר של שטח משרדי ו2,126- מ"ר של שטח קמעונאי. הנכס ממוקם בפינה בולטת של Boulevard Wilshire ו-Drive Beverly, בסמוך ל-Wilshire Beverly בבוורלי הילס (מלון מרשת Seasons Four(, שמהווה מיקום איכותי, מרחק של בלוק אחד מתחנת המטרו העתידית Rodeo/Wilshire של הקו הסגול.
"Wilshire ,9460 הממוקם באזור היוקרתי Triangle Golden והמוקף בחנויות, מסעדות, מלונות ונותני שירותים מהשורה ראשונה, הינו נכס נחשק ובעל סף כניסה גבוה לשוק המשרדים. זוהי תוספת חזקה לנכסיה של Trust Commercial CIM ואנו מאמינים שהיא תתרום למטרותינו של הגדלת שווי הנכס הנקי ותזרים המזומנים לכל מניה" ציין מר גארנר.
דגשים פיננסיים
החל מה31- במרץ ,2018 תיק הנדל"ן שלנו כולל 21 נכסים, כאשר כולם בבעלות מלאה. התיק כולל 19 נכסי משרדים (כולל חניון אחד ושני אתרי פיתוח, כאשר אחד מהם משמש כמגרש חניה), בסך של כ315,870- מטר רבוע הניתנים להשכרה, וכן מלון אחד עם חניון צמוד, המכיל 503 חדרים. בנוסף, אנו מפעילים עסק הלוואות.
הפסדים נטו לבעלי מניות רגילים היו 3,026,000 דולר, או 0.07 דולר למניה מדוללת רגילה, עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ ,2018 בהשוואה לרווח נקי למחזיקי המניות הרגילים של 193,899,000 דולר, או 2.31 דולר למניה מדוללת רגילה, עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ .2017 ניתן לייחס את הירידה בעיקר לירידה ברווחי מכירות נדל"ן בסך 187,734,000 דולר, ירידה בסך 13,890,000 דולר בנתח ההכנסה התפעולית נטו (NOI(, 3,152,000 דולר בדיבידנדים מצטברים של מניה מועדפת הניתנת לפירעון, ועלייה של 1,217,000 דולר בהוצאות
אנא ראה התאמת הרווח התפעולי הנקי בעמוד 9 עבור ההגדרה של "נכסים זהים". 1
לא כולל 48,000 דולר של הוצאות עסקאות שנוצלו בהקשר של רכישת הנכס. 2
תאגידיות כלליות ומנהליות, שקוזזו באופן חלקי על ידי ירידה בסך 4,083,000 דולר בהוצאות פחת ובלאי, ירידה בסך 3,182,000 דולר בהוצאות ריבית, וירידה בסך 2,246,000 דולר בניהול נכסים ועמלות אחרות לצדדים קשורים.
תזרים מפעולות נטו (FFO (לבעלי המניות רגילים היו 10,122,000 דולר, או 0.23 דולר למניה מדוללת רגילה, עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ ,2018 בהשוואה ל23,396,000- דולר, או 0.28 דולר למניה מדוללת רגילה, עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ .2017 ניתן לייחס את הירידה בכספים מתפעול הזמינים לבעלי המניות הרגילים בעיקר לירידה של 13,890,000 דולר בנתח ההכנסה התפעולית נטו, 3,152,000 דולר בדיבידנדים מצטברים של מניה מועדפת הניתנת לפירעון ולעלייה בסך של 1,217,000 דולר בהוצאות תאגידיות כלליות ומנהליות, שקוזזו באופן חלקי על ידי ירידה בסך 3,182,000 דולר בהוצאות ריבית, וירידה בסך 2,246,000 דולר בניהול נכסים ועמלות אחרות לצדדים קשורים.
דיווח מגזרי
המגזרים המדווחים שלנו בתקופה של שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ 2018 כוללים שני סוגי נכסי נדל"ן מסחרי, כלומר, משרדים ומלון, בנוסף למגזר ההלוואות שלנו. המגזרים המדווחים שלנו בתקופת שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ 2017 כוללים שלושה סוגי נכסי נדל"ן מסחרי, כלומר, משרדים, מלון ונכסים רב-משפחתיים, בנוסף למגזר ההלוואות שלנו. נתח ההכנסות התפעוליות נטו הסתכמה ב- 28,225,000 דולר עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ ,2018 בהשוואה ל42,115,000- דולר עבור התקופה המקבילה הקודמת.
משרדים
נכסים זהים
ההכנסה התפעולית נטו של נכסים זהים עלה ב7.2%- על בסיס עקרונות חשבונאיים מקובלים וב6.5%- על בסיס מזומנים. העלייה בנתח ההכנסה התפעולית נטו בנכסים זהים הינה בעיקר בשל עלייה ברווחים בחלק מהנכסים שלנו בקליפורניה ובוושינגטון, די. סי,. בשל עלייה הן התפוסה ובדמי השכירות, ירידה במיסי נדל"ן בנכסים מסוימים בקליפורניה בשל החזרי מס נדל"ן הקשורים לשנים קודמות שדווחו במהלך שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ ,2018 שקוזזו באופן חלקי על ידי ירידה בתשואה של החזרי הוצאות בחלק מנכסינו בקליפורניה בשל החזרים המגיעים לדיירים, עלייה בהוצאות כלליות ומנהליות בשל עמלות יועצי מס רכוש הקשורים להחזרי מס, וכן ירידה בהכנסה מסיום שכירות באחד מהנכסים שלנו בקליפורניה.
ב31- במרץ ,2018 שיעור התפוסה עמד על ,93.7% עלייה של 90 נקודות בסיס שנה-אחר-שנה על בסיס נכסים זהים, והשכרה של ,93.9% ירידה של 80 נקודות בסיס שנה-אחר-שנה על בסיס נכסים זהים. השכירות השנתית למטר רבוע מאוכלס על בסיס נכסים זהים הייתה 42.30 דולר ב31- במרץ ,2018 בהשוואה ל39.88- דולר ב31- במרץ .2017 עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ ,2018 החברה חתמה על חוזי שכירות חוזרים של 2,760 מטר רבוע, המייצגים עלייה של 17.4% בדמי שכירות במזומן לנכסים זהים עבור מטר רבוע.
סה"כ
ההכנסה התפעולית נטו ירדה ל22,548,000- דולר בשלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ ,2018 מ35,052,000- דולר בשלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ .2017 ניתן לייחס ירידה זו בעיקר למכירת שישה נכסי משרדים וחניון ב,2017- ירידה בתשואת הוצאות החזרים בחלק מהנכסים שלנו בקליפורניה בשל החזרים המגיעים לדיירים, ירידה בשל העברת הזכות לגביית החזרי מס נדל"ן משלימים שהורידו את מס הנדל"ן בנכס המשרדי שלנו בסן פרנסיסקו, קליפורניה שנמכר במרץ ,2017 וירידה בהכנסת סיום חוזי שכירות באחד מנכסינו בקליפורניה, שקוזזו באופן חלקי בשל רכישת שני נכסי משרדים בדצמבר 2017 ובינואר ,2018 עלייה ברווחים בחלק מהנכסים שלנו בקליפורניה ובוושינגטון די. סי. בשל עלייה הן בתפוסה ובשיעור דמי השכירות, וכן ירידה במיסי נדל"ן בנכסים מסוימים בקליפורניה בשל החזרי מס נדל"ן הקשורים לשנים קודמות שנרשמו במהלך שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ .2018
מלון
ההכנסה התפעולית נטו הייתה ל3,940,000- דולר עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ ,2018 בהשוואה ל4,075,000- דולר עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ .2017
נכסים מגורים
ב31- במרץ ,2017 היו בבעלותנו חמישה נכסים רב-משפחתיים (Family Multi(, שכולם נמכרו במהלך תשעת החודשים האחרונים של .2017 ההכנסה התפעולית נטו של נתח הנכסים הרב-משפחתיים שלנו הייתה 2,006,000 דולר עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ .2017
הלוואות
מגזר ההלוואות שלנו מורכב בעיקר מפלטפורמת ההלוואות שלנו (a(7 SBA, שהינה מלווה לאומית המעניקה הלוואות בעיקר לעסקים קטנים בעסקי האירוח. ההכנסה התפעולית נטו של נתח ההלוואות שלנו הייתה 1,737,000 דולר עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ ,2018 בהשוואה ל982,000- דולר עבור שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ .2017 עלייה זו נובעת בעיקר מהכנסה גבוהה יותר כתוצאה מההכרה בצמיחה משותפת של הנחות הקשורות למקדמות מוגדלות על ההלוואות שלנו, לעלייה בהכנסת פרמיה ממכירת החלק המובטח של הלוואות ה- (a(7 SBA שלנו, ולירידה בהוצאות הקשורות למשכורות, קיזוז חלקי בוצע בשל ירידה ברווחים הקשורים לעמלת סיום עסקה שהתקבלה במהלך שלושת החודשים שהסתיימו ב31- במרץ .2017
דיבידנדים
ב6- במרץ ,2018 הדירקטוריון של Trust Commercial CIM אישר, ואנו הכרזנו, על דיבידנד רבעוני במזומן בשווי 0.125 דולר למניה רגילה. הדיבידנד שולם ב29- במרץ 2018 לבעלי המניות שהיו רשומים ב16- במרץ .2018
בנוסף, הדירקטוריון אישר, ואנו הכרזנו, על דיבידנד רבעוני במזומן בשווי 0.34375 דולר למניית CMCT מועדפת מסדרה א'. עבור מניות שהונפקו במהלך הרבעון הראשון של ,2018 הדיבידנד חולק לפי יחס מיום ההנפקה. הדיבידנד שולם ב16- באפריל 2018 לבעלי המניות שהיו רשומים ב- 5 באפריל .2018
אודות CMCT
Trust Commercial CIM הינה קרן להשקעות במקרקעין שעוסקת בעיקר ברכישה, בעלות ותפעול של נכסי מסוג Office Creative ו-"A Class" ונכסי משרדים בקהילות עירוניות תוססות ומתפתחות ברחבי ארצות הברית. הנכסים שלה ממוקמים בעיקר בלוס אנג'לס, באזור מפרץ סן פרנסיסקו ובוושינגטון די. סי. Trust Commercial CIM מופעלת על ידי חברות קשורות ל.-P.L ,Group CIM, בעלים המעניקים שירותי ניהול משולבים-אנכית ומפעילים של נכסי נדל"ן בעלי ניסיון רב-תחומי וכן יכולות פנימיות למחקר, רכישה, ניתוח אשראי, פיתוח, מימון, השכרה וניהול נכסים .(www.cimcommercial.com)
FORWARD-LOOKING STATEMENTS
The information set forth herein contains "forward-looking statements." You can identify these statements by the fact that they do not relate strictly to historical or current facts or discuss the business and affairs of CIM Commercial Trust on a prospective basis. Further, statements that include words such as "may," "will," "project," "might," "expect," "target," "believe," "anticipate," "intend," "could," "would," "estimate," "continue," "pursue," or "should" or the negative or other words or expressions of similar meaning, may identify forward-looking statements.
CIM Commercial Trust bases these forward-looking statements on particular assumptions that it has made in light of its experience, as well as its perception of expected future developments and other factors that it believes are appropriate under the circumstances. These forward-looking statements are necessarily estimates reflecting the judgment of CIM Commercial Trust and involve a number of risks and uncertainties that could cause actual results to differ materially from those suggested by the forward-looking statements. These forward-looking statements are subject to risks, uncertainties and other factors, including those set forth in CIM Commercial Trust's Annual Report on Form 10-K for the fiscal year ended December 31, 2017 and the Registration Statement on Form S-11 (Reg. No. 333-210880) relating to the Series A Preferred Stock.
As you read and consider the information herein, you are cautioned to not place undue reliance on these forward-looking statements. These statements are not guarantees of performance or results and speak only as of the date hereof. These forward-looking statements involve risks, uncertainties and assumptions. In light of these risks and uncertainties, there can be no assurance that the results and events contemplated by the forward-looking statements contained herein will in fact transpire. New factors emerge from time to time, and it is not possible for CIM Commercial Trust to predict all of them. Nor can CIM Commercial Trust assess the impact of each such factor or the extent to which any factor, or combination of factors may cause results to differ materially from those contained in any forward-looking statement. CIM Commercial Trust undertakes no obligation to publicly update or release any revisions to these forward-looking statements to reflect events or circumstances after the date hereof or to reflect the occurrence of unanticipated events, except as required by law.
For CIM Commercial Trust Corporation Media Relations: Bill Mendel, 212-397-1030 [email protected]
or
Shareholder Relations: Steve Altebrando, 646-652-8473 [email protected]
CIM COMMERCIAL TRUST CORPORATION AND SUBSIDIARIES
Consolidated Balance Sheets
(Unaudited and in thousands, except share and per share data)
| March 31, 2018 | December 31, 2017 | |
|---|---|---|
| ASSETS | ||
| Investments in real estate, net | \$ 1,085,165 |
\$ 957,725 |
| Cash and cash equivalents | 39,883 | 129,310 |
| Restricted cash | 30,311 | 27,008 |
| Loans receivable, net | 70,691 | 81,056 |
| Accounts receivable, net | 10,689 | 13,627 |
| Deferred rent receivable and charges, net | 86,001 | 84,748 |
| Other intangible assets, net | 12,569 | 6,381 |
| Other assets | 22,675 | 36,533 |
| TOTAL ASSETS | \$ 1,357,984 |
\$ 1,336,388 |
| LIABILITIES, REDEEMABLE PREFERRED STOCK, AND EQUITY | ||
| LIABILITIES: | ||
| Debt, net | \$ 641,257 |
\$ 630,852 |
| Accounts payable and accrued expenses | 28,715 | 26,394 |
| Intangible liabilities, net | 4,349 | 1,070 |
| Due to related parties | 9,640 | 8,814 |
| Other liabilities | 14,610 | 14,629 |
| Total liabilities | 698,571 | 681,759 |
| COMMITMENTS AND CONTINGENCIES | ||
| REDEEMABLE PREFERRED STOCK: Series A, \$0.001 par value; 36,000,000 | ||
| shares authorized; 1,533,088 and 1,531,408 shares issued and outstanding, | ||
| respectively, at March 31, 2018 and 1,225,734 and 1,224,712 shares issued and | ||
| outstanding, respectively, at December 31, 2017; liquidation preference of \$25.00 | ||
| per share, subject to adjustment | 34,928 | 27,924 |
| EQUITY: | ||
| Series A cumulative redeemable preferred stock, \$0.001 par value; 36,000,000 | ||
| shares authorized; 144,698 and 143,433 shares issued and outstanding, | ||
| respectively, at March 31, 2018 and 61,435 and 60,592 shares issued and | ||
| outstanding, respectively, at December 31, 2017; liquidation preference of \$25.00 | ||
| per share, subject to adjustment | 3,568 | 1,508 |
| Series L cumulative redeemable preferred stock, \$0.001 par value; 9,000,000 | ||
| shares authorized; 8,080,740 shares issued and outstanding at March 31, 2018 | ||
| and December 31, 2017; liquidation preference of \$28.37 per share, subject to | ||
| adjustment | 229,251 | 229,251 |
| Common stock, \$0.001 par value; 900,000,000 shares authorized; 43,784,939 | ||
| shares issued and outstanding at March 31, 2018 and December 31, 2017 | 44 | 44 |
| Additional paid-in capital | 792,512 | 792,631 |
| Accumulated other comprehensive income | 2,814 | 1,631 |
| Distributions in excess of earnings | (404,598) | (399,250) |
| Total stockholders' equity | 623,591 | 625,815 |
| Noncontrolling interests | 894 | 890 |
| Total equity | 624,485 | 626,705 |
| TOTAL LIABILITIES, REDEEMABLE PREFERRED STOCK, AND EQUITY | \$ 1,357,984 |
\$ 1,336,388 |
CIM COMMERCIAL TRUST CORPORATION AND SUBSIDIARIES
Consolidated Statements of Operations
(Unaudited and in thousands, except per share data)
| Three Months Ended March 31, | ||||
|---|---|---|---|---|
| 2018 | 2017 | |||
| REVENUES: | ||||
| Rental and other property income | \$ | 33,797 | \$ | 51,059 |
| Hotel income | 9,689 | 9,750 | ||
| Expense reimbursements | 1,609 | 3,030 | ||
| Interest and other income | 3,303 | 3,110 | ||
| 48,398 | 66,949 | |||
| EXPENSES: | ||||
| Rental and other property operating | 18,020 | 22,960 | ||
| Asset management and other fees to related parties | 6,211 | 8,700 | ||
| Interest | 6,633 | 9,773 | ||
| General and administrative | 3,376 | 1,679 | ||
| Transaction costs | — | 13 | ||
| Depreciation and amortization | 13,148 | 17,231 | ||
| 47,388 | 60,356 | |||
| Gain on sale of real estate | — | 187,734 | ||
| INCOME BEFORE PROVISION FOR INCOME TAXES | 1,010 | 194,327 | ||
| Provision for income taxes | 388 | 392 | ||
| NET INCOME | 622 | 193,935 | ||
| Net income attributable to noncontrolling interests | (4) | (5) | ||
| NET INCOME ATTRIBUTABLE TO THE COMPANY | 618 | 193,930 | ||
| Redeemable preferred stock dividends accumulated | (3,152) | —— | ||
| Redeemable preferred stock dividends declared | (493) | (31) | ||
| Redeemable preferred stock redemptions | 1 | —— | ||
| NET (LOSS) INCOME AVAILABLE TO COMMON STOCKHOLDERS | \$ | (3,026) | \$ | 193,899 |
| NET (LOSS) INCOME AVAILABLE TO COMMON STOCKHOLDERS PER SHARE: | ||||
| Basic | \$ | (0.07) | \$ | 2.31 |
| Diluted | \$ | (0.07) | \$ | 2.31 |
| WEIGHTED AVERAGE SHARES OF COMMON STOCK OUTSTANDING: | ||||
| Basic | 43,785 | 84,048 | ||
| Diluted | 43,785 | 84,048 |
CIM COMMERCIAL TRUST CORPORATION AND SUBSIDIARIES Funds from Operations (In(Unaudited and in thousands, except per share data)
We believe that FFO is a widely recognized and appropriate measure of the performance of a REIT and that it is frequently used by securities analysts, investors and other interested parties in the evaluation of REITs, many of which present FFO when reporting their results. FFO represents net income (loss) available to common stockholders, computed in accordance with generally accepted accounting principals ("GAAP"), which reflects the deduction of redeemable preferred stock dividends accumulated, excluding gains (or losses) from sales of real estate, impairment of real estate, and real estate depreciation and amortization. We calculate FFO in accordance with the standards established by the National Association of Real Estate Investment Trusts ("NAREIT").
Like any metric, FFO should not be used as the only measure of our performance because it excludes depreciation and amortization and captures neither the changes in the value of our real estate properties that result from use or market conditions nor the level of capital expenditures and leasing commissions necessary to maintain the operating performance of our properties, all of which have real economic effect and could materially impact our operating results. Other REITs may not calculate FFO in accordance with the standards established by the NAREIT; accordingly, our FFO may not be comparable to the FFOs of other REITs. Therefore, FFO should be considered only as a supplement to net income (loss) as a measure of our performance and should not be used as a supplement to or substitute measure for cash flows from operating activities computed in accordance with GAAP. FFO should not be used as a measure of our liquidity, nor is it indicative of funds available to fund our cash needs, including our ability to pay dividends.
The following table sets forth a reconciliation of net (loss) income available to common stockholders to FFO available to common stockholders:
| Three Months Ended March 31, | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 2017 | |||||
| Net (loss) income available to common stockholders | \$ (3,026) |
\$ | 193,899 | |||
| Depreciation and amortization | 13,148 | 17,231 | ||||
| Gain on sale of depreciable assets | — | (187,734) | ||||
| FFO available to common stockholders | \$ 10,122 |
\$ | 23,396 | |||
| FFO available to common stockholders per diluted share | \$ 0.23 |
\$ | 0.28 |
CIM COMMERCIAL TRUST CORPORATION AND SUBSIDIARIES Earnings Per Share (Unaudited and in thousands, except per share data)
Earnings per share ("EPS") for the year-to-date period may differ from the sum of quarterly EPS amounts due to the required method for computing EPS in the respective periods. In addition, EPS is calculated independently for each component and may not be additive due to rounding.
The following table reconciles the numerator and denominator used in computing our basic and diluted per-share amounts for net (loss) income available to common stockholders:
| Three Months Ended March 31, | ||||
|---|---|---|---|---|
| 2018 | 2017 | |||
| Numerator: | ||||
| Net (loss) income available to common stockholders | \$ (3,026) |
\$ 193,899 |
||
| Redeemable preferred stock dividends declared on dilutive shares | — | —— | ||
| Numerator for dilutive net (loss) income available to common stockholders | \$ (3,026) |
\$ 193,899 |
||
| Denominator: | ||||
| Basic weighted average shares of Common Stock outstanding | 43,785 | 84,048 | ||
| Effect of dilutive securities—contingently issuable shares | — | —— | ||
| Diluted weighted average shares and common stock equivalents outstanding | 43,785 | 84,048 | ||
| Net (loss) income available to common stockholders per share: | ||||
| Basic | \$ (0.07) |
\$ 2.31 |
||
| Diluted | \$ (0.07) |
\$ 2.31 |
CIM COMMERCIAL TRUST CORPORATION AND SUBSIDIARIES Reconciliation of Net Operating Income (Unaudited and in thousands)
We internally evaluate the operating performance and financial results of our real estate segments based on segment net operating income, which is defined as rental and other property income and expense reimbursements less property related expenses and excludes non-property income and expenses, interest expense, depreciation and amortization, corporate related general and administrative expenses, gain (loss) on sale of real estate, impairment of real estate, transaction costs, and provision for income taxes. For the lending segment, we define net operating income as interest income, net of interest expense and general overhead expenses. We also evaluate the operating performance and financial results of our operating segments using cash basis net operating income. We define cash NOI as segment NOI adjusted to exclude the effect of the straight lining of rents, acquired above/below market lease amortization and other adjustments required by GAAP.
Segment NOI and cash NOI are not measures of operating results or cash flows from operating activities as measured by GAAP and should not be considered alternatives to income from continuing operations, or to cash flows as a measure of liquidity, or as an indication of our performance or of our ability to pay dividends. Companies may not calculate segment NOI or cash NOI in the same manner. We consider segment NOI and cash NOI to be useful performance measures to investors and management because, when compared across periods, they reflect the revenues and expenses directly associated with owning and operating our properties and the impact to operations from trends in occupancy rates, rental rates and operating costs, providing a perspective not immediately apparent from income from continuing operations. Additionally, we believe that cash NOI is helpful to investors because it eliminates straight line rent and other non-cash adjustments to revenue and expenses.
To facilitate a comparison of our segments and portfolio between reporting periods, we calculate comparable amounts for a subset of our segments and portfolio referred to as our "same-store properties." Our same-store properties are ones which we have owned and operated in a consistent manner and reported in our consolidated results during the entire span of the periods being reported. We excluded from our same-store property set this quarter any properties (i) acquired on or after January 1, 2017; (ii) sold or otherwise removed from our consolidated financial statements before March 31, 2018; or (iii) that underwent a major repositioning project we believed significantly affected its results at any point during the period commencing on January 1, 2017 and ending on March 31, 2018.
Below is a reconciliation of cash NOI to segment NOI and net income for the three months ended March 31, 2018 and 2017. Three Months Ended March 31, 2018
| Same- Store Same- Office (Unaudite |
Non Same Store Office |
Total Office |
Hotel | Multi family |
Lending | Total | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| d) | |||||||||||||
| Cash net operating income | \$ | 20,234 | \$ | 928 | \$ | 21,162 | \$ | 3,938 | \$ | — | \$ | 1,726 | \$ 26,826 |
| Deferred rent and amortization of | |||||||||||||
| intangible assets, liabilities, and | |||||||||||||
| lease inducements | 657 | 729 | 1,386 | 2 | —— | — | 1,388 | ||||||
| Straight line rent, below-market | |||||||||||||
| ground lease and amortization of | |||||||||||||
| intangible assets | — | —— | — | — | —— | 11 | 11 | ||||||
| Segment net operating income | \$ | 20,891 | \$ | 1,657 | \$ | 22,548 | \$ | 3,940 | \$ | — | \$ | 1,737 | \$ 28,225 |
| Asset management and other fees to | |||||||||||||
| related parties | (5,610) | ||||||||||||
| Interest expense | (6,449) | ||||||||||||
| General and administrative | (2,008) | ||||||||||||
| Depreciation and amortization | (13,148) | ||||||||||||
| Net incomeIncome before provision | |||||||||||||
| for income taxes | 1,010 | ||||||||||||
| Provision for income taxes | (388) | ||||||||||||
| Net income | 622 | ||||||||||||
| Net income attributable to | |||||||||||||
| noncontrolling interests | (4) | ||||||||||||
Net income attributable to the
Company............................................... \$ 618
| Three Months Ended March 31, 2017 | |||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Same- Store Office |
Non Same Store Office |
Total Office |
Hotel | Multi family |
Lending | Total | |||||||||
| Cash net operating income | \$ | 18,994 | \$ | 13,646 | \$ | 32,640 | \$ | 4,071 | \$ | 2,137 | \$ | 973 | \$ | 39,821 | |
| Deferred rent and amortization of | |||||||||||||||
| intangible assets, liabilities, and | |||||||||||||||
| lease inducements | 141 | 2,227 | 2,368 | 4 | 7 | — | 2,379 | ||||||||
| Straight line rent, below-market | |||||||||||||||
| ground lease and amortization of | |||||||||||||||
| intangible assets | — | (312) | (312) | — | (138) | 9 | (441) | ||||||||
| Lease termination income | 356 | — | 356 | — | — | — | 356 | ||||||||
| Segment net operating income | \$ | 19,491 | \$ | 15,561 | \$ | 35,052 | \$ | 4,075 | \$ | 2,006 | \$ | 982 | \$ | 42,115 | |
| Asset management and other fees to | |||||||||||||||
| related parties | (7,856) | ||||||||||||||
| Interest expense | (9,631) | ||||||||||||||
| General and administrative | (791) | ||||||||||||||
| Transaction costs | (13) | ||||||||||||||
| Depreciation and amortization | (17,231) | ||||||||||||||
| Gain on sale of real estate | 187,734 | ||||||||||||||
| Income before provision for income | |||||||||||||||
| taxes | 194,327 | ||||||||||||||
| Provision for income taxes | (392) | ||||||||||||||
| Net income | 193,935 | ||||||||||||||
| Net income attributable to | |||||||||||||||
| noncontrolling interests | (5) | ||||||||||||||
| Net income attributable to the | |||||||||||||||
| Company | \$ 193,930 |